poniedziałek, 27 stycznia 2020 napisz DONOS@

Na wycieczki łomżanie pojadą za swoje...

cz pt, 10 sierpnia 2007 14:18

Ćwierć miliona złotych na dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży do miejsc pamięci narodowej rozdzielił podlaski kurator oświaty. Pieniądze dzielono pomiędzy szkoły, które napisały specjalne projekty w ramach kuratoryjnego programu „Podróże historyczno kulturowe w czasie i przestrzeni”. Uznanie w kuratorium znalazło 31 wniosków, ale w tej grupie nie ma żadnego wysłanego z ratusza w Łomży. Łomżyńskie wnioski przepadły, bo zawierały błędy formalne - mówi Małgorzata Palanis rzecznik prasowy kuratorium.

Czekają na pieniądze

cz wt, 07 sierpnia 2007 16:02

Ponad 3,2 mln zł – tyle pieniędzy będzie musiał przekazać rząd na realizację programu dofinansowania zakupów mundurków i podręczników szkolnych w województwie podlaskim. Kuratorium oświaty właśnie podsumowało napływające z samorządów dane o złożonych wnioskach i przesłało je do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dofinansowanie na zakup mundurków ma dostać ponad 30 tysięcy, a na zakup podręczników szkolnych niemal 13 tysięcy uczniów.

Po mundurkowe tylko do piątku

cz śr, 25 lipca 2007 07:13

Do piątku 27 lipca rodzice uczniów łomżyńskich, przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników i mundurków – przypomina ratusz. Odpowiednie wnioski trzeba składać w szkołach, w których od września będą uczył się dzieci. W ramach rządowego programu można otrzymać 50 zł na mundurek i nawet 170 zł na podręczniki szkolne. Pomoc przysługuje dzieciom z rodzin, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 351 zł.

Nowi, w większości starzy, dyrektorzy szkół

cz cz, 19 lipca 2007 17:40

Tylko dwie łomżyńskie szkoły – SP nr 2 i PG nr 2 będą miały nowych dyrektorów. W pierwszej z nich funkcję obejmie Grażyna Ważna – Zwierzyńska, a w drugiej dyrektorka będzie Ewa Ściana. W pozostałych 11 szkołach w których, w związku z upływem dyrektorskiej kadencji należało przeprowadzić konkursy na te funkcje wygrali je dotychczas urzędujący dyrektorzy. Wszyscy oni już dostali od prezydenta miasta akty powołania na kolejne 5 lat.

Zjazd absolwentów łomżyńskiej Wety

Foto: Zjazd absolwentów łomżyńskiej Wety
cz cz, 19 lipca 2007 16:27

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina” - to hasło przewodnie zjazdu absolwentów łomżyńskiego Technikum Technologii Żywności, które w tym roku obchodzić będzie JUBILEUSZ 20-lecia istnienia. Dziś szkoła funkcjonuje w ramach Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Obchody jubileuszu rozpocznie I Zjazd Absolwentów Technikum Technologii Żywności organizowany w szkole, w dniach 29-30 września 2007 r.

Ministerstwo da na boisko przy SP nr 5

cz pon, 16 lipca 2007 13:27

Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Polnej w Łomży zyska w tym roku nowe boisko sportowe. 115 tys zł na jego realizację daje Ministerstwo Sportu w ramach tegorocznej edycji programu „Budowa boisk wielofunkcyjnych ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży”. Boisko, które ma zostać wybudowane przy „piątce” będzie miało długość 44, a szerokość 22 metrów.

W łomżyńskich szkołach nie będzie zajęć pozalekcyjnych!(?)

Foto: W łomżyńskich szkołach nie będzie zajęć pozalek...
cz nie, 01 lipca 2007 22:38

Ponad dwa miliony złotych rozdysponował Podlaski Kurator Oświaty w ramach realizacji rządowego projektu dofinansowania programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007 roku. Na konkurs, o nazwie „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych” w sumie wpłynęło 123 projekty w tym dwa wysłane z łomżyńskiego ratusza na organizację zajęć pozalekcyjnych we wszystkich typach miejskich szkół. Niestety łomżyńskie wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych. Urzędnicy chcieli za dużo pieniędzy na obsługę realizowanych projektów.

Będzie pomoc: 50 zł na mundurek i nawet 170 zł na podręczniki szkolne

cz pt, 29 czerwca 2007 10:55

Do 27 lipca rodzice uczniów łomżyńskich, przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników i mundurków. Pomoc będzie udzielana w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2007 r. Przysługuje ona tylko dzieciom z rodzin, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 351 zł.

Matura 2007

cz pt, 29 czerwca 2007 08:33

95% maturzystów z powiatu grajewskiego, 94% z powiatu zambrowskiego, 92 % z Łomży, 87% z powiatu kolneńskiego i 63% z powiatu łomżyńskiego otrzyma świadectwa maturalne – wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Maturzyści dziś poznają wyniki pisanych egzaminów.

Dziś wyniki rekrutacji do ogólniaków, techników i zawodówek

cz cz, 28 czerwca 2007 04:20

Punktualnie o godz. 15 w szkołach ponadgimnazjalnych zostaną wywieszone listy przyjętych. Podczas elektronicznego naboru gimnazjaliści wybierali trzy szkoły. Jeżeli nie dostaną się do tej pierwszego wyboru, ich dane zostaną przekazane do szkoły drugiego lub trzeciego wyboru. O tym, czy kandydaci zobaczą swoje nazwiska na liście przyjętych, decyduje m.in. ilość punktów, jakie młodzież zdobyła na egzaminach gimnazjalnych.

To już wakacje

Foto: To już wakacje
cz pt, 22 czerwca 2007 06:15

Dziś oficjalnie kończy się rok szkolny 2006/2007 i zaczynają wakacje. W Łomży naukę w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich kończy niemal 12,5 tys dzieci i młodzieży. Od jutra wakacją przerwę zaczynają również nauczyciele. Tych w łomżyńskich szkołach jest blisko tysiąc.

Podręczniki z „internetu”

cz cz, 21 czerwca 2007 17:01

Wakacje zaczynają się w piątek... ale nowy rok szkolny już 3 września. Pora więc pomyśleć o podręcznikach. Zestaw nowych książek do klasy czwartej szkoły podstawowej kosztuje ponad 300 zł... Dla tych, którzy chcieli by nieco przyoszczędzić sposobem jest zakup książek używany. Handlują nimi niektóre księgarnie. Są też kiermasze w niektórych szkołach, lub ogłoszenia w internecie...

Łomża miasto dyslektyków

cz wt, 19 czerwca 2007 10:58

Niemal 20 % uczniów szóstych klas szkół podstawowych z Łomży i ponad 22 % ostatnich klas łomżyńskich gimnazjów to dyslektycy. Uczniowie mają na to papiery wydane przez specjalistów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży wynika, że wśród uczniów przystępujących do egzaminów zewnętrznych w Łomży jest najwięcej dyslektyków w województwie podlaskim - ponad trzy razy więcej niż średnia w województwie. Co ciekawe wynik ten jest stały – powtarza się się już od pięciu lat.

Dobrze przygotowani wybierają Zachód

cz cz, 14 czerwca 2007 22:13

Rektorzy łomżyńskich uczelni wyższych, dyrektorzy szkół, pedagodzy i urzędnicy oświatowi, m.in., z Łomży, Suwałk i Białegostoku uczestniczyli w konferencja na temat kształcenia zawodowego wobec wymogów pracodawców. Do Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących zaprosili ich organizatorzy: Urząd Miejski i Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego.

Łomżyńscy gimnazjaliści powyżej średniej... ale

Foto: Łomżyńscy gimnazjaliści powyżej średniej... ale
cz cz, 14 czerwca 2007 16:11

Nieco lepsze wyniki niż w kraju i w województwie podlaskim otrzymali uczniowie ostatnich klas łomżyńskich gimnazjów. W kwietniu ponad tysiąc gimnazjalistów w Łomży przystąpiło do składającego się z dwóch części egzaminu gimnazjalisty. Od wyników tego egzaminu w dużej części zależy w której szkole uczeń będzie mógł kontynuować naukę. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, która egzamin przeprowadzała, podała wyniki.

Nasze łomżyńskie orły nauki

Foto: Nasze łomżyńskie orły nauki
mm śr, 06 czerwca 2007 17:03

Po raz pierwszy w historii Dni Olimpijczyka dzisiaj w auli I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży spotkali się uczniowie, którzy w tym roku szkolnym zwyciężali w konkursach przedmiotowych (gimnazjaliści, zawody wojewódzkie) i w olimpiadach przedmiotowych (licealiści, ogólnopolskie). Wśród dziesiątków laureatów i finalistów znaleźli się uczniowie I LO i Publicznego Gimnazjum nr 6 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, Miejskiego Gimnazjum z Zambrowa, gimnazjów z Wąsosza, Stawisk i Bogut, których uczniowie są laureatami Ligi Naukowej Stowarzyszenia Omnibus. Było uroczyście, jak przystało na galę, podczas której nagrody wręczał i gratulował sukcesów naszym naukowym orłom prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Rekrutacja wydłużona

Foto: Rekrutacja wydłużona
cz pt, 01 czerwca 2007 06:29

Podlaskie kuratorium oświaty wydłużyło o tydzień rekrutację do szkół średnich. Pierwotny termin, do kiedy gimnazjaliści musieli złożyć dokumenty, minął wczoraj.

Większe miasto, lepszy szóstoklasista

Foto: Większe miasto, lepszy szóstoklasista
cz pon, 28 maja 2007 21:35

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki tegorocznego sprawdzianu szóstoklasisty. Po raz kolejny potwierdziło się spostrzeżenie, że wynik zależy do wielkości miasta w którym znajduje się podstawówka. W podlaskim najlepszy wynik osiągnęli szóstoklasiści z Białegostoku, których średni wynik był o 0,4% wyższy niż w Łomży.

We wtorek strajkują nauczyciele

Foto: We wtorek strajkują nauczyciele
cz pon, 28 maja 2007 14:49

Ponad 260 nauczycieli z Łomży i powiatu łomżyńskiego jutro rano będzie strajkowało. Dwugodzinny strajk ostrzegawczy pracowników oświaty organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. W Łomży przystąpi do niego 13 placówek, a na terenie powiatu 6 kolejnych.

Jesteśmy Waszymi uczniami!

Foto: Jesteśmy Waszymi uczniami!
cz nie, 27 maja 2007 17:20

- Razem z Wami stawiałam pierwsze kroki w naszym liceum - mówiła w auli najstarszej szkoły w Łomży prof. Bożena Babiel (fizyczka) podczas zjazdu koleżeńskiego absolwentek i absolwentów rocznik 1982 (wówczas jedynego) Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. - Jesteście mi bliscy duchowo i cieszę się, że się Wam wiedzie. Msza św. w tzw. Małym Kościółku przy pl. Jana Pawła II (wówczas Henryka Sienkiewicza), spotkania wspominkowe w auli i pracowniach oraz zabawa do białego rana w Hotelu Polonez. Były wspomnienia, zdjęcia i pozdrowienia od nauczycieli i wychowanków dla "guru duchowego" ks. Stanisława Wysockiego, który stworzył Kościół Młodych, a teraz pełni posługę duszpasterską w Augustowie. Był śmiech radości i łzy wzruszenia.

« · «« · 84 · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · 91 · 92 · 93 · »» · »
 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę