Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Ferie w szkole... „Białej Szkole”

Były ferie, a oni uczyli się matematyki, języka angielskiego i jazdy na nartach lub snowboardzie. Kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży w pierwszym tygodniu ferii było na Białej Szkole w ośrodku narciarskim w Okrągłem na Mazurach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż za pobyt nie zapłacili nawet złotówki, bo Białą Szkołę zorganizowano za pieniądze z unijnej dotacji.

Wyjazd młodzieży z „Drzewnej” na Mazury to rezultat program  „Praktyczne umiejętności źródłem sukcesu zawodowego”. Program Białej Szkoły w „Sielance”obejmował codzienne zajęcia edukacyjne z matematyki i języka angielskiego prowadzone przez nauczycieli uczących w  ZSDiG. - Oba te przedmioty młodzież łomżyńskiego technikum będzie zdawać na egzaminie maturalnym – zauważa nauczyciel Mariusz Białobrzewski.  
Niemniej żelaznym punktem programu była także nauka jazdy na nartach trwająca po kilka godzin dziennie, podczas której uczniowie ćwiczyli pod kierunkiem doświadczonych instruktorów narciarstwa. Ci dla których dwie narty to za dużo - a może bardziej już za mało - próbowali też swoich sił  w sztuce opanowania jazdy na snowboardzie. 
- Jakby tego było mało, ruchu i świeżego powietrza zażywano też na lodowisku w Giżycku, basenie w Mikołajkach  i w trakcie kuligu w pobliskim Parku Safari – wymienia atrakcje Białej Szkoły Mariusz Białobrzewski dodając, że wycieczki były także do Giżycka, Gierłoży, Reszla i Świętej Lipki. 
Mariusz Białobrzewski podkreśla, że pobyt młodzieży na Białej Szkole - wraz z wyżywieniem oraz wymienione uprzednio atrakcje - uczniowie „Drzewnej” otrzymali całkowicie nieodpłatnie. Wyjazd na Mazury to rezultat starań dyrekcji i pracowników szkoły w pozyskiwanie środków unijnych.  Wyjazd sfinansowano z projektu „Praktyczne umiejętności źródłem sukcesu zawodowego” na który szkoła dostała środki z Unii Europejskiej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę