niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@

Studia dają pracę!

cz cz, 16 lutego 2006 12:13

Polacy boją się przede wszystkim... bezrobocia wynika z badań socjologicznych. Ta obawa od kilku już lat pcha młodych do zdobywania wykształcenia. Niestety okazuje się, że dyplom też już nie zawsze gwarantuje pracę - tym bardziej dobrze płatną. Sytuację dodatkowo komplikuje polska rzeczywistość, w której studiując zarówno na publicznej - teoretycznie za darmo, jak i na prywatnej uczelni i tak trzeba zapłacić... choćby za coraz droższy akademik czy dojazdy do uczelni. W tej rzeczywistości z zupełnie niekonwencjonalną ofertą pojawia się łomżyńska Wyższa Szkoła Agrobiznesu, która studentom daje nie tylko wiedzę, ale i pracę.

Bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli

cz wt, 24 stycznia 2006 16:49

110 nauczycieli z województwa podlaskiego może skorzystać z bezpłatnych studiów podyplomowych z zakresu doradztwa zawodowego. Studia w ramach projektu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki będzie prowadził Uniwersytet w Białymstoku. Ich uczestnikami mogą być nauczyciele gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, absolwenci studiów wyższych zawodowych lub magisterskich posiadający przygotowanie pedagogiczne. Rekrutacja odbywa się przez internet.

Pierwsze w Łomży

Foto: Pierwsze w Łomży
cz śr, 18 stycznia 2006 07:49

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomża to według „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” najlepsza szkoła w mieście. W wojewódzkie podlaskim łomżyński ogólniak jest drugi, a w kraju 27. Dziennik Rzeczpospolita po raz ósmy opublikował ranking szkół średnich. W śród 400 szkół w kraju z Łomży jest tu jeszcze tylko Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. „Weta” sklasyfikowana została na 274 pozycji w kraju.

Nowe komputery w jedwabieńskiej szkole

Foto: Nowe komputery w jedwabieńskiej szkole
cz cz, 15 grudnia 2005 14:17

Pracownię komputerową składającą się z piętnastu komputerów oddano do użytku uczniom Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem. Szkoła pracownię otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pedagodzy nagrodzeni

Foto: Pedagodzy nagrodzeni
cz cz, 13 października 2005 22:55

W przeddzień „dnia nauczyciela” 25 najlepszych łomżyńskich pedagogów otrzymało nagrody Prezydenta Łomży. Pamiątkowe dyplomy i kwiaty nauczyciele otrzymali podczas specjalnej akademii z rąk prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego i wicemarszałka Sejmu Donalda Tuska. Jak podkreśla Wojciech Kowalik – Naczelnik Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Nagroda Prezydenta ma także wymiar materialny. Każdy z uhonorowanych pedagogów otrzymał po niemal 2 tys zł.

Studia w Łomży praca w Ameryce...

Foto: Studia w Łomży praca w Ameryce...
cz cz, 15 września 2005 11:37

Rozmowa z dr. inż. Andrzejem Borusiewiczem Dziekanem Wydziału Informatyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży Gazeta Bezcenna: Najwyższy czas wybrać uczelnię. Tak się jakoś porobiło, że nawet informatykę w Łomży można studiować na dwóch konkurencyjnych uczelniach. Pan twierdzi, że przyszli studenci powinny wybrać te w Agrobiznesie – dlaczego? Dr inż. Andrzej Borusiewicz: Tak, polecam studiowanie informatyki w Wyższej Szkole Agrobiznesu i to nie tylko dlatego, że kieruję tymi studiami.

Narodowy Egzamin

cz cz, 08 września 2005 11:38

Rozpoczął się nowy rok szkolny. To również czas lekcji dla tegorocznych maturzystów, gimnazjalistów ich nauczycieli i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. W tym roku będzie kolejny...

Pielęgniarstwo: nowy kierunek bezpłatnych studiów w Łomży

cz pt, 12 sierpnia 2005 18:39

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży uruchamia trzeci kierunek bezpłatnych studiów. Do uruchomionych w październiku ubiegłego roku studiów na kierunkach: Informatyka, a także Zarządzanie i Marketingu teraz dołącza Pielęgniarstwo. W systemie dziennym będzie mogło studiować je 60 osób. Właśnie uczelnia ogłosiła nabór chętnych na ten kierunek studiów.

Wolne miejsca na bezpłatnych studiach

Foto: Wolne miejsca na bezpłatnych studiach
cz so, 23 lipca 2005 12:42

Maturzyści, którym nie udało się dostać na wymarzoną uczelnie, mają jeszcze szansę na rozpoczęcie bezpłatnych studiów od października. W Łomży w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości jest jeszcze ok. 40 wolnych miejsc na dziennej informatyce i ok. 10 na marketingu i zarządzaniu.

Studia w Łomży

cz cz, 14 lipca 2005 12:03

Kończy się pierwszy etap naboru na łomżyńskie uczelnie. Do tej pory chęć studiowania w mieście zgłosiło kilkuset studentów.

Jak promować Podlasie?

cz pt, 24 czerwca 2005 14:08

Wypromowanie jednego z najbardziej zacofanych i najbiedniejszych regionów w Unii Europejskiej to zadanie jakie postawił przed sobą europoseł Bronisław Geremek. Jak zachęcić Europejczyków do wypoczynku w regionie sam profesor jeszcze nie wie i liczy na pomysłowość młodszych... Europoseł Geremek ogłosił konkurs fotograficzny „COME AND SEE... MÓJ REGION PODLASIE”

Notebook dla nauczyciela

cz śr, 22 czerwca 2005 12:20

- to nazwa programu, który ma umożliwić łatwiejszy zakup komputerów przenośnych przez nauczycieli. Warunkiem udziału w programie jest ukończenie kursu komputerowego oraz opracowanie programu lekcji z wykorzystaniem komputera.

Najwyższa Szkoła Agrobiznesu

cz cz, 14 kwietnia 2005 13:23

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży zajęła 3 miejsce w ogólnopolskim rankingu niepaństwowych uczelni zawodowych. To już kolejny rok, kiedy szkoła otrzymuje to prestiżowe wyróżnienie. Jest to doskonały przykład na to, że w mniejszych miejscowościach również może powstać dobra uczelnia – mówi Roman Engler, rektor “Agrobiznesu”.

Agrobiznes na czele...

Foto: Agrobiznes na czele...
cz wt, 12 kwietnia 2005 07:26

Największe i najstarsze, czyli Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński, zwyciężyły w rankingu “Rzeczpospolitej” i miesięcznika “Perspektywy”. Wśród 70 najlepszych niepaństwowych uczelni zawodowych na trzecim miejscu uplasowała się Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży.

Pierwsze Liceum Ogólnokształcące

cz cz, 13 stycznia 2005 13:22

10 olimpiad ogólnopolskich, 18 uczestników, 13 finalistów i 3. laureatów wystarczyło aby I LO im. T. Kościuszki w Łomży zostało w rankingu “Perspektyw” i “Rzeczpospolitej” najlepszą szkołą średnią w województwie podlaskim! W skali kraju łomżyńskie pierwsze liceum zajęło 18. pozycję – dwa miejsca niżej jest warszawski Batory.

Nie taki diabeł straszny...

cz cz, 23 grudnia 2004 13:36

Próbna matura w łomżyńskich szkołach wypadła lepiej niż można było się spodziewać – chórem mówią dyrektorzy miejskich szkół. Choć jeszcze nie ma kompletów wyników już wiadomo, że maturę zdali niemal wszyscy. Zdali... tyle tylko, że zdecydowana większość uczniów zdobyła w granicach 30-40% procent punktów, a więc w przeliczeniu na oceny byłyby to dopuszczające i tróje...

Rozkład jazdy nowej matury

cz śr, 22 grudnia 2004 08:00

Znany jest już szczegółowy harmonogram egzaminów podczas nowej matury, którą wiosną będą zdawać absolwenci liceów. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, że rok szkolny maturzyści skończą 15 kwietnia. Między 18 a 29 kwietnia szkoły będą przeprowadzać (według terminarzy ustalonych w każdej z nich) egzaminy ustne z polskiego i języków obcych.

Ślady PRL Konkurs dla licealistów

cz pon, 20 grudnia 2004 18:51

Adresatem tego dwuetapowego konkursu są licealiści. W pierwszym etapie należy przedstawić oryginalną pracę pisemną (reportaż historyczny, esej, opracowanie, itp.) lub stworzoną przez siebie stronę internetową, przedstawiającą historię wybranego śladu PRL – przedmiotu powstałego w Polsce komunistycznej, nadal obecnego w naszym życiu. W drugim etapie autorzy najlepszych prac bronią swoich tez przed Komisją Konkursową złożoną z wybitnych ekspertów. Organizatorem konkursu jest Collegium Civitas – uczelnia specjalizująca się w naukach społecznych (www.civitas.pl). Patronami konkursu są: Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, Magazyn Historyczny „Mówią Wieki” i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Likwidacja przez włączenie

Foto: Likwidacja przez włączenie
cz cz, 16 grudnia 2004 13:35

Zastępca prezydenta Krzysztof Choiński chce zamknąć Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Królowej Jadwigi. O swoich zamiarach Krzysztof Choiński na początku grudnia poinformował najpierw nauczycieli, a kilka dni później także i rodziców uczniów. Co prawda pogłoski o zamiarach związanych z likwidacją tej szkoły pojawiały się od kilku miesięcy, ale do tej pory były traktowane jako plotki, którym nie warto wierzyć... teraz potwierdziło się stare porzekadło, że w każdej plotce jest ziarno prawdy.

Maturzyści dojrzewają wcześniej

cz cz, 25 listopada 2004 17:55

Prawie 10 tys. uczniów ostatnich klas, szkół gimnazjalnych, z całego województwa podlaskiego, mogło wziąć udział w egzaminie sprawdzającym stan ich wiedzy. Próbna Matura 2004 trwa, udział w niej jest dobrowolny tak więc dopiero po zakończeniu będzie można mówić o frekwencji. Akcja sprawdza też możliwości organizacyjne dyrektorów placówek, którzy egzamin muszą przygotować logistycznie, oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, które odpowiadają za merytoryczne przygotowanie egzaminu. Matura 2005 już za pół roku – nowa!

« · «« · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · 91 · 92 · 93 · 94 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę