czwartek, 23 stycznia 2020 napisz DONOS@

Żółte kartki dla dyrektorów gimnazjów

Foto: Żółte kartki dla dyrektorów gimnazjów
cz śr, 14 marca 2007 16:37

Słynne giertychowe trójki, które u nas przyjęły postać „dwójek” sprawdzają szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne, a kuratorium oświaty ma już wnioski z ich pracy w gimnazjach. Po analizie zgromadzonego materiału pracownicy kuratorium doszli do wniosku, że w województwie nie ma nawet jednego gimnazjum w którym byłoby dobrze. Dlatego już w poniedziałek podczas spotkania dyrektorów gimnazjów z kuratorem oświaty wszyscy dostaną polecenie wdrożenia w szkołach programów naprawczych. Jeżeli tego nie zrobią... mogą stracić stołek.

Dziesiątki pomysłów na życie

Foto: Dziesiątki pomysłów na życie
cz śr, 07 marca 2007 15:43

Kilkaset osób – uczniów najstarszych klas łomżyńskich szkół średnich przewinęło się w środę przez III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. To właśnie na sali gimnastycznej tej szkoły odbyła się już po raz siódmy „Giełda pomysłów na życie”. Giełda to spotkanie przedstawicieli wyższych uczelni z regionu tegorocznymi maturzystami.

„Żywa” historia w szkole...

Foto: „Żywa” historia w szkole...
cz wt, 06 marca 2007 18:19

Wystawę pt. „Wbrew władzy ludowej” poświęconą pamięci członków antykomunistycznego podziemia niepodległościowego otwarto w Publicznym Gimnazjum nr 8 w Łomży. To ekspozycja przygotowana przez historyków z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Tworzą fotografie i dokumenty przedstawiające codzienne życie partyzantów w „wyzwolonej” Polsce.

Informacja o VII „Giełdzie pomysłów na życie” w III LO w Łomży

cz cz, 22 lutego 2007 17:20

07.03.2007r. w godz. 10-13 w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży odbędzie się VII „Giełda pomysłów na życie”. Jest to spotkanie przedstawicieli wyższych uczelni z maturzystami. Giełda składa się z dwóch części, w pierwszej przedstawiciele uczelni prezentują zasady rekrutacji na swoje uczelnie na rok akademicki 2007/2008, w drugiej młodzież ma możliwość indywidualnego kontaktu z przedstawicielami uczelni.

Czy w Łomży wzrośnie dodatek nauczycielski za wychowawstwo?

cz pt, 02 lutego 2007 10:13

Chcą tego nauczyciele i Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta, ale przeciwny jest prezydent. Podczas wczorajszego wieczornego posiedzenia komisji radni debatowali na przedstawionym przez prezydenta projektem uchwały dotyczącym wysokości i warunków przyznawania nauczycielom dodatków. Jak podkreśla Krzysztof Choiński – wiceprezydent Łomży ds. edukacji - projekt zakładał, że wszystko pozostanie po staremu. Radni przegłosowali jednak propozycję aby dodatek za wychowawstwo wzrósł z 25 do 50 zł.

Mundurki w łomżyńskich szkołach?

cz so, 20 stycznia 2007 19:55

Minister edukacji Roman Giertych chce, aby we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjach uczniowie chodzili w mundurkach. Jednolity strój miałby wejść do szkół od nowego roku szkolnego. Czy w Łomży wejdzie szybciej? Wydaje się że tak. Jak informują na forum 4lomza.pl rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 tu mundurki miałyby być obowiązkowe już w marcu.

Miss Ekonomika z pierwszej klasy

Foto: Miss Ekonomika z pierwszej klasy
cz pt, 19 stycznia 2007 16:07

Joanna Kordas z klasy I PA została tegoroczną Miss Ekonomika. Jej wdzięki dostrzegli nie tylko jurorzy, ale i widzowie, którzy przyznali jej także tytuł Miss Publiczności. W rywalizacji o miano najpiękniejszej w szkole Joanna pokonała pięć kontrkandydatek.

Pisemne matury od 4 do 23 maja

cz cz, 18 stycznia 2007 20:31

Pisemne matury rozpoczną się 4 maja - pierwszego dnia odbędzie się egzamin z języka polskiego. Zakończą się 23 maja - tego dnia będą egzaminy z języków mniejszości narodowych oraz języka kaszubskiego - wynika z harmonogramu ogłoszonego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Mistrzów edukacji przybywa

Foto: Mistrzów edukacji przybywa
cz śr, 17 stycznia 2007 16:11

Niemal 200 nauczycieli z terenu Łomży i pięciu okolicznych powiatów odebrało z rąk podlaskiego kuratora oświaty akty nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego. - To potwierdzenie mistrzostwa w zawodzie nauczyciela – mówiła Jadwiga Szczypiń do nauczycieli zebranych w auli im. Hanki Bielickiej w II LO w Łomży. Od dziś tytuł nauczyciela dyplomowanego ma co drugi nauczyciel w Łomży.

Mniej „europejskich” stypendiów

cz wt, 16 stycznia 2007 12:06

O ponad stu mniej niż w ubiegłym roku uczniów i studentów z Łomży będzie otrzymywało stypendia europejskie. Ratusz rozdysponował środki jakie na stypendia otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku przyznano je tylko 231 uczniom i 20 studentom, a wnioski złożyło ponad 700 osób.

Miss Ekonomika czas wybrać

Foto: Miss Ekonomika czas wybrać
cz pon, 15 stycznia 2007 21:33

Sześć pięknych uczennic Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr. 6 w Łomży zmierzy się w walce o koronę i tytuł Miss Ekonomika. Zgodnie z tradycja w przeddzień ferii zimowych w „Ekonomiku” odbywają się dni kultury uczniowskiej. Punktem kulminacyjnym imprezy jest docenienie tego, czego na co dzień nauczyciele nie doceniają, czyli urody...

„Pierwsze” w Łomży pierwsze

cz wt, 09 stycznia 2007 06:18

I LO im. Tadeusza Kościuszki jest najlepsza szkoła ponadgimnazjalna w Łomży. Według rankingu szkół dziennika Rzeczpospolita „pierwszy”ogólniak zajął trzecie miejsce w województwie podlaskim i 37 w kraju. Z Łomży w rankingu znalazło się jeszcze tylko jedna szkoła – Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Popularna „Weta” znalazła się na 18 miejscu w województwie i 354 w Polsce.

Człowiek ministra

cz cz, 14 grudnia 2006 11:45

Nie będzie znaczących zmian w funkcjonowaniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży – zapewnia jej nowy dyrektor. Waldemar Kurpiewski w wywiadzie udzielonym Radiu Nadzieja zapewnia, że jest daleki od pomysłu wszczynania rewolucji w urzędzie. Nie wyklucza natomiast zmian kadrowych, które usprawnią jego funkcjonowanie.

Piją, upijają się, zażywają narkotyki

cz śr, 13 grudnia 2006 20:07

Wśród dzisiejszych 15-16-latków nie pije alkoholu tylko 24% uczniów. Dla porównania prawie połowa dzisiejszych dorosłych mieszkańców Łomży podaje, że nie znało smaku alkoholu przed 18-tym rokiem życia. Uczniowie nie tylko piją, ale i upijają się. Pijany już był co jedenasty uczeń klasy szóstej szkoły podstawowej, 43% uczniów klasy III gimnazjum i prawie 2/3 uczniów szkół pogimnazjalnych – wynika z badań przeprowadzonych w łomżyńskich szkołach.

Giertych zablokował uczniom dostęp do strony Kurii Łomżyńskiej

Foto: Giertych zablokował uczniom dostęp do strony Ku...
cz śr, 13 grudnia 2006 07:41

Wprowadzony do polskich szkół przez ministra edukacji Romana Giertycha program „Beniamin” blokuje uczniom dostęp nie tylko do stron pornograficznych, ale także do najpopularniejszych serwisów chrześcijańskich, a nawet treści ze strony internetowej Kurii Łomżyńskiej - twierdzi „Metro”.

„Dwójki” tropią przemoc

cz wt, 21 listopada 2006 22:27

Do szkół w całym kraju ruszają „trójki” czyli zespoły, które mają przeprowadzić kontrole w szkołach i m.in. rozmawiać z młodzieżą o przemocy. W skład "trójek" mają wejść: policjant, pracownik kuratorium i przedstawiciel organu prowadzącego szkoły, czyli gminy lub powiatu. Nie zawsze jednak „trójki” będą faktycznie liczyć po trzy osoby: w województwie podlaskim do szkół w piątek ruszą „dwójki”.

Ekofretki docenione w kraju...

cz wt, 14 listopada 2006 15:50

Zespół Ekofretki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży zajął V miejsce w ogólnopolskim internetowym konkursie ekologicznym MAŁA AGENDA. W nagrodę młodzi ekolodzy z Łomży pojadą do Poznania na Międzynarodowe Targi Ekologiczne POLEKO 2006, które odbędą się w dniach 21-24 listopada.

Gaz pieprzowy w łomżyńskiej szkole

cz wt, 14 listopada 2006 06:15

Sześć osób - uczniowie i nauczycielka z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży trafiło wczoraj po południu na oddział przyjęć łomżyńskiego szpitala. Wszyscy skarżyli się na bóle i zawroty głowy. To najprawdopodobniej efekt rozpylenia w szkole gazy pieprzowego. Wezwani na miejsce strażacy ewakuowali uczniów i pracowników szkoły, a popołudniowe lekcje zostały odwołane.

Listopadowa immatrykulacja

Foto: Listopadowa immatrykulacja
cz śr, 08 listopada 2006 15:03

Później niż zwykle, bo dopiero dziś 50 studentów Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odebrało indeksy. To osoby, które będę studiowały na kierunku wychowanie fizyczne. Właśnie łomżyńska uczelnia we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie uruchomiła ten kierunek studiów.

Uczniowie bez komórek

Foto: Uczniowie bez komórek
cz cz, 02 listopada 2006 16:16

W szkołach zostanie wprowadzony całkowity zakaz używania telefonów komórkowych - zapowiedział minister edukacji Roman Giertych. W czasie spotkania z dyrektorami podlaskich szkół w Białymstoku wicepremier podkreślił, że tolerowanie negatywnych zachowań w szkole oznacza „współudział” w tych zdarzeniach.

« · «« · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · 91 · 92 · 93 · 94 · »» · »
 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę