Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Początek nowego sezonu w podwójnej odsłonie

mm nie, 01 października 2023 09:01

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego rozpoczęła nowy sezon artystyczny. Była to jednocześnie inauguracja III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego. Solistką była skrzypaczka Dominika Falger, a łomżyńskich filharmoników poprowadził, doskonale znany tutejszej publiczności, dyrygent Giancarlo de Lorenzo. W piątek w ramach festiwalu odbył się koncert kameralny z udziałem sopranistki Małgorzaty Trojanowskiej, tenora Krzysztofa Zimnego oraz pianisty Alessandro Marano. Oba koncerty zostały owacyjnie przyjęte przez bardzo licznych słuchaczy, a kolejne Filharmonia Kameralna zagra już w przyszłym tygodniu.

Wydarzenia najbliższych dni

mm pt, 29 września 2023 07:52

Mecz ŁKS-u, Mistrzostwa Łomży w koszykówce 3x3 oraz recital Edyty Geppert czekają na łomżyniaków. Najbliższy weekend to także ogólnopolska akcja "Weekend seniora z kulturą", w ramach której za darmo seniorzy mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta.

"Nie będziemy wreszcie Podlasiem, tylko Ziemią Łomżyńską"

mm cz, 28 września 2023 14:38

Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe rozpoczęło udostępnianie swoich zasobów na portalu KRONIK@. „Ma to służyć rozpoznaniu tożsamości mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej i pomóc w popularyzowaniu historii tej ziemi i jej lepszej identyfikacji” - mówi dr Małgorzata Frąckiewicz, wiceprezes ŁTN. - Nie będziemy wreszcie Podlasiem, tylko Ziemią Łomżyńską, obecnie w województwie podlaskim.

"Non Possumus” w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia

mm wt, 26 września 2023 11:40

Grupa Teatralna Dolina Miłosierdzia przygotowała widowisko poświęcone błogosławionemu Stefanowi kardynałowi Wyszyńskiemu. „Non Possumus” zgromadziło w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego rzesze wiernych, którzy przez ponad trzy godziny mogli zapoznać się z niezłomną postawą charyzmatycznego kapłana i głowy polskiego Kościoła w trudnych dla niego czasach lat 50. i późniejszych oraz jego działalnością duszpasterską i polityczną. W głównej roli wystąpił ks. Mateusz Gąsowski, wraz z Karolem Cuchem i Sławomirem Konarzewskim również reżyser owacyjnie przyjętego i udanego, chociaż zdecydowanie przydługiego, przedstawienia.

The Beatles w Jazzowym Domu Kultury

mm wt, 26 września 2023 11:28

Imienowski Jazz Set zagrał nieśmiertelne utwory legendarnych The Beatles w jazzowych opracowaniach. Licząca ponad 70 osób publiczność entuzjastycznie przyjęła zarówno pierwsze przeboje Wielkiej Czwórki z Liverpoolu, jak też jej późniejsze, bardziej dojrzałe kompozycje. Poniedziałkowy koncert był nie tylko inauguracją nowej odsłony jazzowego cyklu MDK-DŚT, ale również ujętych pod hasłem „Scena na piętrze” różnorodnych wydarzeń artystycznych.

W poszukiwaniu straconego humoru

mm pon, 25 września 2023 11:14

„Noniek” Marty Guśniowskiej to pierwsza w tym sezonie premiera Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Spektakl wyreżyserował Dariusz Wiktorowicz, scenografię przygotowała Barbara Wójcik-Wiktorowicz, muzykę napisał znany muzyk i kompozytor Mateusz Pospieszalski, a w roli głównej wystąpiła Beata Antoniuk. Udane przedstawienie z wartką akcją i ciekawym przesłaniem zostało bardzo ciepło przyjęte również przez dorosłych widzów, nie tylko przez dzieci od piątego roku życia, do których jest adresowane.

Festyn w Boguszycach

mm pon, 25 września 2023 10:57

Festiwal Zapomnianych Piosenek Kurpiowskich połączony z festynem odbył się w niedzielę przed świetlicą w Boguszycach pod Łomżą. By zabawa nie odbywała się z pustym żołądkiem, mieszkańcy przygotowali masę różnorodnego jedzenia.

Swobodne granie na Farnej

mm so, 23 września 2023 09:03

Kapela Dziki Sad zagrała w Restauracji Na Farnej. Otwarta próba szybko przerodziła się w spotkanie śpiewacze, a Agnieszka i Paweł Zielewiczowie oraz Michał Olchowik w przerwie zagrali też w trio, zachwycając słuchaczy i porywając niektórych z nich do tańca. Był to pierwszy występ kapeli w Łomży, ale na pewno nie ostatni, bowiem już w jego trakcie pojawiły się pytania o termin kolejnego takiego spotkania.

Różne oblicza Łomży w oczach dzieci

mm pt, 22 września 2023 21:21

Wystawę poplenerową „Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” otwarto w Galerii Bonar Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. To efekt dwutygodniowej pracy dzieci i młodzieży, ukazujących w swych pracach nie tylko obecną Łomżę, ale też tę sprzed wieków i z przyszłości. Znam takich pisarzy, którzy twierdzą, że istnieje tylko przeszłość, a my mamy tu aż trzy wymiary! – podkreślał dyrektor MDK-DŚT Krzysztof Zemło, zachęcając do oglądania barwnej, robiącej wrażenie wystawy.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk otrzymał Nagrodę Glogera

mm pt, 22 września 2023 16:55

Hala Kultury w Łomży gościła laureatów 34. edycji Nagrody i Medalu imienia Zygmunta Glogera (1845-1910), konkursu dla naukowców, regionalistów, miłośników lokalnej tradycji z całej Polski. Zdobywcą nagrody I stopnia w roku jubileuszu 70-lecia został Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, którego patronem jest założyciel Stanisław Hadyna (1919-1999). Obok Konkursu Chopinowskiego i ZPiT Mazowsze, to „jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce” i poza granicami. Nagrodę przyjął Zbigniew Cierniak, 52-latek, przez 20 lat śpiewający w chórze i solo oraz od 14 lat dyrektor ZPiT Śląsk, który otrzymał aż 3 Fryderyki za albumy z przebojami i nagrania z Miuoshem.

Wydarzenia kulturalne na początek jesieni

mm pt, 22 września 2023 08:32

Jubileusz 75-lecia Cechu Rzemieślników, "Stopka" rozdaje Glogery, XI Forum Krajowej Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu i pierwsza w tym sezonie premiera Teatru Lalki i Aktora czeka na uczestników i widzów. Kapela Dziki Sad swobodne zagra na Farnej, a w Jesiennym Kinie Samochodowym do obejrzenia dwa filmy. Można wybrać się także na ekologiczną akcję czy jarmark na Starym Rynku.

Beatlesi na jazzowo w Miejskim Domu Kultury

JJS śr, 20 września 2023 08:09

Tego w Łomży jeszcze nie było. Przeboje legendarnych The Beatles w jazzowych opracowaniach 25 września zagra w MDK-DŚT Imienowski Jazz Set. Grupa wykona zarówno te pierwsze, klasyczne przeboje Wielkiej Czwórki z Liverpoolu, jak też jej późniejsze, bardziej dojrzałe kompozycje. Dopełnią je cudze utwory wykonywane przez The Beatles oraz solowe jej liderów, ze słynnym „Imagine” Johna Lennona na czele. Nie jest to jedyna dobra informacja dla fanów muzyki improwizowanej, bowiem Jazzowy Dom Kultury wznawia działalność na dobre i kolejne koncerty będą odbywać się w nim regularnie.

Jubileuszowy Polski Dzień Bluesa

mm nie, 17 września 2023 14:32

Łomżyńska odsłona Polskiego Dnia Bluesa doczekała się 10 edycji. Łomżę reprezentowali The BL Blues Band, inicjatorzy tego wydarzenia w roku 2014. Jako drudzy zagrali Silesian Hammond Group z Katowic, a gwiazdą wieczoru był warszawski Blues Junkers. Obie grupy są prowadzone przez klawiszowców, obywają się bez basistów i mają w składzie wokalistki, które z powodzeniem zmierzyły się nie tylko z autorskim repertuarem, ale też z utworami legendarnej Etty James.

Iskra Nadziei z Golec uOrkiestra w hołdzie Papieżowi Polakowi

mm so, 16 września 2023 10:18

Koncert w hołdzie Papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II zgromadził w piątkowy wieczór na placu katedralnym tłumy słuchaczy. Było to jednocześnie dziękczynienie za papieską wizytę w Łomży w 1991 roku, dlatego nie zabrakło wspomnień uczestników tych wydarzeń oraz filmowych materiałów sprzed lat. Aktor Adam Woronowicz zaprezentował wiersze Jana Pawła II, a gwiazdą wieczoru był zespół Golec uOrkiestra, który poza swymi największymi przebojami wykonał również wiele utworów religijnych, w tym lubianych przez papieża, z „Barką” na czele.

Papieski koncert, obchody Dnia Sybiraka i inne weekendowe wydarzenia

mm pt, 15 września 2023 08:48

Plenerowy koncert zespołu Golec uOrkiestra „Iskra Nadziei. Podlaskie w hołdzie Janowi Pawłowi II” rozpocznie trzeci weekend września. W sobotę odbędzie się „Polski Dzień Bluesa”, a trzy kolejne koncerty zaplanowano w niedzielę, w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica. Drużyna ŁKS-u będzie walczyć o trzecie zwycięstwo w tym sezonie; odbędą się również miejskie oraz powiatowe obchody „Dnia Sybiraka”.

„Transfiguracje” Ivayli Żivkowej Roszak

mm pt, 15 września 2023 08:43

Ivayla Żivkowa Roszak zaprezentowała w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego swe najnowsze prace. „Transfiguracje” to ceramika i tkanina artystyczna, prace z trzech cykli, ale stanowiące spójną artystycznie całość o uniwersalnym wymiarze. Wystawa została zaplanowana dwa lata temu, ale nikt nie przypuszczał, że w momencie jej otwarcia pochodząca z Bułgarii, ale mieszkająca w Łomży od 27 lat artystka, będzie już pracownicą goszczącej ją galerii.

Przed startem SOUNDTRACK-u 2023

mm śr, 13 września 2023 11:39

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza uzdolnionych wokalnie solistów amatorów (13-19 lat) do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu. Tematyka SOUNDTRACKU to piosenki i utwory z musicali, soundtracków filmowych i serialowych, które bardzo często przynosiły dodatkową popularność filmowym produkcjom.

Narodowe czytanie „Nad Niemnem”

mm pon, 11 września 2023 08:24

Przed siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej czytali parlamentarzyści, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, aktorzy Teatru Lalki i Aktora, młodzież oraz wiele innych osób. Nie zabrakło również muzyki: o oprawę wydarzenia zadbał improwizujący pianista Bogdan Szczepański, zaś imprezę rozpoczęli i zakończyli na ludową nutę Żaklina i Michał Olchowikowie.

Kulturalna oferta MDK-DŚT dla młodszych i starszych

mm nie, 10 września 2023 16:04

Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych przygotował na nowy rok szkolny liczne zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Oferta miejskiej placówki obejmuje aż 14 rodzajów zajęć, w tym pięć nowości, między innymi zajęcia wokalne, taniec współczesny, studio taneczne dla najmłodszych oraz kurs fotografii ulicznej.

Voice & Music dla każdego

mm so, 09 września 2023 12:21

„Życie bez muzyki byłoby pomyłką” - mawiał Friedrich Nietzsche, a my wiemy, że muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia. Czy Nietzsche tworząc tę zwięzłą sentencję miał na myśli bezrefleksyjne i nagminne korzystanie z kieszonkowego głośnika, połączonego bezprzewodowo ze smartfonem? Przyjdź do Voice & Music i spróbuj odkryć muzykę na nowo, całkowicie od podstaw. Poznaj proces tworzenia muzyki, odkryj potencjał swojego głosu, uwierz we własne możliwości. To miejsce stworzone jest właśnie dla Ciebie.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę