Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Lata 60. i paryska miłość na Café Kultura

Foto: Lata 60. i paryska miłość na Café Kultura
mm pon, 02 sierpnia 2021 08:09

Najpiękniejsze francuskie piosenki o miłości w wykonaniu Doroty Lanton zakończyły pierwszy weekend plenerowego cyklu imprez MDK-DŚT pod hasłem Café Kultura. W sobotę przed Galerią Pod Arkadami panowały zupełnie inne klimaty, bowiem zespół The Fruitcakes zabrał słuchaczy w czasy największej świetności klasycznego rocka, czyli w lata 60. i 70. To nie koniec atrakcji na Starym Rynku, bo będzie się na nim działo coś ciekawego aż do końca tego tygodnia, z koncertowymi i teatralnymi atrakcjami od piątku do niedzieli włącznie.

Malarstwo tuszowe i muzyczne kolory lat 80. na Café Kultura

Foto: Malarstwo tuszowe i muzyczne kolory lat 80. na ...
mm so, 31 lipca 2021 11:31

Owacją na stojąco zakończył się pierwszy koncert w ramach tegorocznej edycji Café Kultura. Kwartet smyczkowy AQuartet porywająco wykonał polskie i zagraniczne przeboje z lat 80., w tym evergreeny Michaela Jacksona, Survivor, Madonny, The Police, Lady Pank, Republiki i Maanamu. Wcześniej w Galerii Pod Arkadami otwarto wystawę malarstwa tuszowego Agaty Jóźwiak. Prace artystki, zebrane pod tytułem „Góra i rzeka”, ukazują piękno górskiej natury, oddane za pomocą oryginalnej i zarazem bardzo oszczędnej techniki tuszu dalekowschodniego.

Café Kultura startuje już w ten weekend

Foto: Café Kultura startuje już w ten weekend
mm pt, 30 lipca 2021 07:45

Wystawę, koncerty z najróżniejszą muzyką dla młodszych i starszych, spektakle teatralne dla dzieci oraz zajęcia edukacyjno-warsztatowe – to wszystko przygotował Miejski Dom Kultury–Dom Środowisk Twórczych w ramach tegorocznej odsłony Café Kultura. Wszystko to odbędzie się w dwa kolejne weekendy na przełomie lipca i sierpnia przed Galerią Pod Arkadami na Starym Rynku. Wstęp na wszystkie wydarzenia Café Kultura jest wolny. Koncerty i inne wydarzenia będą odbywać się zgodnie z obowiązującymi obecnie ograniczeniami i zasadami bezpieczeństwa.

Co na weekend

Foto: Co na weekend
mm pt, 23 lipca 2021 14:57

W nadchodzący weekend wiele działo się będzie w Parku Jana Pawła II i na Fortach w Piątnicy. Szczególnie sobota obfituje w wydarzenia godne uwagi. Szkoda, że wiele odbywa się o podobnej porze. Pogoda raczej dopisze, choć możliwe są przelotne opady deszczu. Zapraszamy.

Jubileuszowa wystawa Gabora Lörinczego

Foto: Jubileuszowa wystawa Gabora Lörinczego
mm pon, 19 lipca 2021 08:15

Dzień 80. urodzin Gabor Lörinczy świętował w Galerii Sztuki Współczesnej. Wciąż aktywny nestor łomżyńskich fotoreporterów otworzył tam wystawę „Retrospekcje fotograficzne”, podsumowującą jego dotychczasowy, niebagatelny dorobek. Promował też najnowsze wydanie albumu „Łomża w Dolinie Narwi”, który dzięki szczodrości wydawcy, drukarni Libra-Print, uczestnicy wernisażu otrzymali w prezencie. – Liczę, że z tych 80 przeżytych lat jakieś 57 spędziłem z aparatem przy oku! – mówi niezmordowany Gabor Lörinczy, zapowiadając kolejne albumy i wystawy.

Dominika Szabłowska Laureatką Piosenki Wakacyjnej

Foto: Dominika Szabłowska Laureatką Piosenki Wakacyjnej
mm so, 17 lipca 2021 18:25

Dominika Szabłowska ze Studia eMDeK znalazła się w finale regionalnego "Konkursu Piosenki Wakacyjnej 2021". Siedemnastu młodych artystów z regionu województwa podlaskiego zaprezentowało piosenki o tematyce lata i wakacji.

Propozycje na weekend

Foto: Propozycje na weekend
mm pt, 16 lipca 2021 13:39

Mimo dynamicznej pogody, jaką zapowiadają meteorolodzy, na nadchodzący weekend organizatorzy przygotowali kilka imprez. Przejrzeliśmy propozycje wydarzeń, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę.

Zakończenie festiwalu Drozdowo-Łomża

Foto: Zakończenie festiwalu Drozdowo-Łomża
mm pon, 12 lipca 2021 08:45

Plenerowy koncert „Wielka gala w pałacu” zakończył XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2021. W parku Muzeum Przyrody-Dworu Lutosławskich w Drozdowie Jacek Szymański i jego goście wykonali repertuar operowy, operetkowy, musicalowy i rozrywkowy. – Niejako wróciliśmy do normalności, choć nas bez przerwy straszą i trzeba mieć się na baczności! – podkreśla Jacek Szymański, twórca i dyrektor artystyczny festiwalu. – Przygotowaliśmy w tym roku prawdziwy kalejdoskop form muzycznych, żeby każdy znalazł w programie festiwalu coś dla siebie.

Miłosne przeboje i tarapaty

Foto: Miłosne przeboje i tarapaty
mm nie, 11 lipca 2021 12:52

Artyści Teatru Wielkiego oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu zaprezentowali publiczności XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża komediowe widowisko muzyczne „Brunetki, blondynki czyli tenor w opałach“. Tytułowy bohater, Marek Szymański, poprzednio goszczący na festiwalu w roku 2018, był kuszony przez zmysłową blondynkę Barbarę Gutaj-Monowid i demoniczną brunetkę Joannę Horodko, ale koniec końców i tak potulnie wrócił do żony. Wszystko to odbyło się w rytmie wielkich operetkowych i musicalowych przebojów w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, z akompaniamentem i komediową rolą pianisty Jakuba Czerskiego.

„Pod cieniem czereśni” z Dariuszem Wójcikiem

Foto: „Pod cieniem czereśni” z Dariuszem Wójcikiem
mm so, 10 lipca 2021 12:25

Dariusz Wójcik zachwycił publiczność XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża koncertem złożonym z perełek muzyki żydowskiej. – Postanowiłem zaprezentować ten program również w Łomży, tym bardziej, że jest to jubileuszowy rok Teatru Otwartego, istniejącego od 25 lat, mojego kolejnego dziecka – mówi Dariusz Wójcik. Koncertowi w Hali Kultury towarzyszyła wystawa fotografii „Chasydzi“ artystki z Częstochowy Joanny Sidorowicz. – Ta wystawa, podobnie zresztą jak i koncert Dariusza Wójcika, miała być w ubiegłym roku – mówi Jacek Szymański, twórca i dyrektor artystyczny festiwalu. – Z wiadomych powodów nie mogliśmy tych pomysłów zrealizować, ale przenieśliśmy je na rok bieżący!

Pavarotti w kinie, wirtuozi w katedrze

Foto: Pavarotti w kinie, wirtuozi w katedrze
mm cz, 08 lipca 2021 09:20

Trwa XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. W poniedziałek melomani mogli obejrzeć w kinie „Millenium” dokumentalny film „Pavarotti”, przybliżający postać wybitnego tenora i ikony popkultury. W środę w katedrze odbył się koncert „Taniec instrumentów”. Przed liczną publicznością wystąpili organista archikatedry lubelskiej Stanisław Maryjewski oraz łomżyńskie, akordeonowe Art Of Trio w składzie: Piotr Komorowski, Jakub Kozłowski i Michał Olchowik, perfekcyjnie wykonujący program złożony głównie z arcydzieł muzyki klasycznej.

Utalentowani młodzi wokaliści

Foto: Utalentowani młodzi wokaliści
mm wt, 06 lipca 2021 11:13

Łomżyńscy wokaliści, wychowankowie Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży z powodzeniem wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "PIKuś" zorganizowanym przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

Sukces kapeli Miód Na Serce

Foto: Sukces kapeli Miód Na Serce
mm pon, 05 lipca 2021 13:44

Kapela Miód Na Serce zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie podczas Etno Festiwalu „sKraj Kultury” w Chełmie. – Już sam fakt, że zostaliśmy zakwalifikowani do finału jako jedna z sześciu z blisko 30 zgłoszonych kapel, był dla nas sporym wyróżnieniem, a nagroda cieszy tym bardziej! – mówi Agnieszka Zielewicz. Niebawem kapela Miód Na Serce zagra podczas potańcówki w ramach „Podlaskiej Oktawy Kultur”; muzycy zapraszają też na warsztaty wokalno-ceramiczne w Nowogrodzie.

„Panie Lutosławskie” Tomasza Szymańskiego

Foto: „Panie Lutosławskie” Tomasza Szymańskiego
mm pon, 05 lipca 2021 12:18

– Chciałem opowiedzieć historię rodu Lutosławskich z punktu widzenia kobiet i pokazać, że ich rola była niezwykle istotna, bo nie brakowało wśród nich postaci europejskiego formatu – mówi Tomasz Szymański, kustosz w Muzeum Przyrody – Dworze Lutosławskich w Drozdowie. Stąd pomysł, wydanej przez drozdowskie muzeum, książki „Panie Lutosławskie. Losy niezwykłych kobiet na tle historii dwóch stuleci”, przybliżającej dzieje choćby wybitnej poetki Sofii Casanovy Lutosławskiej, lekarki Marii Lutosławskiej, matki kompozytora Witolda czy Marii z Lutosławskich Niklewiczowej, dzięki której dwór Lutosławskich przetrwał, by w roku 1984 stać się siedzibą muzeum.

Śpiewająca rodzina w kościele Krzyża Świętego

Foto: Śpiewająca rodzina w kościele Krzyża Świętego
mm pon, 05 lipca 2021 08:46

Rodzinny kwartet Kaczmarków zachwycił publiczność podczas niedzielnego koncertu w kościele Krzyża Świętego, odbywającego się w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Śpiewacy wykonali program „Melodie świata“, złożony z operetkowych, musicalowych, neapolitańskich i rozrywkowych przebojów. Do udziału w ostatnim bisie zaprosili Jacka Szymańskiego, dzięki czemu aria „Usta milczą, dusza śpiewa“ z operetki Franza Lehára „Wesoła wdówka“ zabrzmiała na pięć głosów. – Zupełnie tego nie ustalaliśmy, ale dyrektor festiwalu musi być przygotowany na wszystko! – mówi Jacek Szymański. – Przyjechałem tu ze Stawisk, prosto z koncertu, nastawiając się na to, że będę tylko konferansjerem, ale kiedy trzeba było, zaśpiewałem!

Barokowe arie i wirtuoz organów na inaugurację festiwalu

Foto: Barokowe arie i wirtuoz organów na inaugurację ...
mm nie, 04 lipca 2021 11:23

Koncert „Oblicza miłości” oficjalnie rozpoczął XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Na tarasie drozdowskiego muzeum twórca i dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Szymański oraz Dariusz Wójcik wykonali bardzo znane arie, ale też mniej popularne, autorstwa włoskich kompozytorów okresu baroku. Wieczorem w łomżyńskiej katedrze program „Od Bacha do współczesności“ zaprezentował organista Paweł Seligman, który szczególnie zachwycił słuchaczy improwizacją, wywiedzioną z klasycznych pieśni i arii Stanisława Moniuszki.

Artysta ostrzega: przez te oczy zielone można oszaleć

Foto: Artysta ostrzega: przez te oczy zielone można o...
mm pt, 02 lipca 2021 15:33

Jacek Szymański to ambitny łomżyniak z fantazją i talentem śpiewaka i organizatora koncertów. Po ponad roku od ogłoszenia w Polsce pandemii opisał doświadczenia, jakie przeżyli miłośnicy sztuki i artyści. Przemyślenia solisty chóru katedralnego i absolwenta I LO w Łomży publikujemy, żeby dać Czytelnikom możliwość porównania z ich refleksjami. - Obserwowaliśmy, ale i uczestniczyliśmy w koncertach internetowych, podczas których artyści występowali bez udziału publiczności - napisał w rozważaniach Jacek Szymański. - Kłaniali się do kamery, sami sobie bili brawo lub brawa biło im kilka osób z obsługi technicznej. Słychać było te smutne, pojedyncze "klap-klap". Brakowało żywej publiczności, wzajemnej interakcji z widownią, pozytywnej afirmacji, co uskrzydla każdego artystę.

Zakończenie sezonu Filharmonii i początek festiwalu Drozdowo-Łomża

Foto: Zakończenie sezonu Filharmonii i początek festi...
mm pt, 02 lipca 2021 09:51

Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego zakończyła trudny, ale bardzo udany artystycznie sezon 2020/21. Koncert z udziałem Anny Kingi Osior, Jacka Szymańskiego i Dariusza Wójcika był jednocześnie preludium XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2021. Festiwal potrwa do 11 lipca, obejmując jeszcze 13 koncertów w sześciu miejscowościach. – Cieszę się bardzo, że udało nam się wrócić do większej ilości koncertów oraz z tej współpracy z profesorem Zarzyckim i Filharmonią Kameralną w jej nowej, pięknej sali o świetnej akustyce! – podkreśla Jacek Szymański, twórca i dyrektor artystyczny festiwalu, zapraszając do udziału w kolejnych koncertach.

Marta Perkowska laureatką w Białymstoku i jedzie dalej

Foto: Marta Perkowska laureatką w Białymstoku i jedzi...
mm nie, 27 czerwca 2021 20:43

Marta Perkowska laureatką wojewódzkich eliminacji 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jako jedyna reprezentowała Łomżę w Białymstoku, a teraz będzie reprezentować Łomżę i podlaskie we Włocławku.

Życie napędzane pasją

Foto: Życie napędzane pasją
mm so, 26 czerwca 2021 13:10

Fotografik Robert Bałdyga spotkał się z czytelnikami i miłośnikami przyrody w Hali Kultury. Promował wydaną w ubiegłym roku książkę „Ptaki doliny Biebrzy i Narwi”, którą stworzył z autorem tekstów Markiem Pióro. Opowieści z ptasiej krainy zilustrował zdjęciami, w tym ptaków coraz rzadziej występujących na terenie całego kraju i zagrożonych wyginięciem, jak kraska. Nie zabrakło też historii spotkania z wilkiem czy wspomnień związanych z Wiktorem Wołkowem.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę