Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

„Czternastki” dla nauczycieli

Nieco ponad 225 tys złotych musi wypłacić Łomża nauczycielom jako tzw. „czternastki”. Na dodatkowe pieniądze może liczyć ponad dwustu nauczycieli z dwóch grup: stażyści i nauczyciele mianowani. W przypadku pierwszej do podziału jest niemal 43 tys zł, w drugiej ponad 182 tys zł. Pieniądze na konta nauczycieli muszą trafić do końca stycznia.

Zgodnie z prawem na początku każdego roku kalendarzowego samorządy prowadzące szkoły musi przeprowadzić analizę poniesionych w poprzednim roku wydatków na wynagrodzenia nauczycieli w odniesieniu do wysokości średnich wynagrodzeń. Jeśli z rachunków wyjdzie, że któraś z grup owej średniej nie osiągnęła należy się zgodnie z Kartą Nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający. I właśnie on popularnie nazywany jest nauczycielską „czternastką”. 
- W tym roku na jednorazowy dodatek uzupełniający za 2012 rok samorząd miasta Łomży musi wydać 225 092,49 zł – podaje Łukasz Czech z ratusza.  
Dodatek otrzymają nauczyciele stażyści i nauczyciele mianowani. W przypadku pierwszej grupy na niemal 23 etaty do podziału jest 42 854,62 zł. Nauczyciele mianowani - 187,72 etatu – podzielą między siebie 182 237,87 zł 
- Jednorazowy dodatek uzupełniający wypłacany jest proporcjonalnie do okresu zatrudnienia oraz osobistej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela, zapewniając osiągnięcie średnich wynagrodzeń na poszczególnych stopniach awansu zawodowego – podaje Czech.
Jako ciekawostkę ratusz podaje, że dwie grupy nauczycieli osiągnęły wynagrodzenie powyżej średniej płacy wynikającej z art. 30 KN. To nauczyciele kontraktowi (152,69 etatu) w przypadku których  przekroczenie średniej pensji wyniosło 345 735,25 zł oraz nauczyciele dyplomowani (704,35 etatu) - przekroczenie o 133 074,98 zł. Zgodnie z Kartą Nauczyciela wyższa od średniej pensja jest legalna toteż nauczyciele z tych grup nie będą musieli tych pieniędzy zwracać samorządowi.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę