Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lutego 2023 napisz DONOS@

Który z domowych testów CRP jest najbardziej dokładny?

JJS śr, 01 lutego 2023 13:23

Dostępne na rynku testy diagnostyczne do użytku domowego służą do podstawowej oceny stanu zdrowia. Samodzielne badanie szybko pozwala uzyskać wynik w ciągu kilku minut w pełni bezpieczny sposób. Potrzebujesz wykonać pomiar stężenia biała C-reaktywnego? Sprawdź, który z domowych testów CRP jest najbardziej dokładny.

Ewelina Potaś dyrektorem łomżyńskiego pogotowia ratunkowego

mm wt, 17 stycznia 2023 18:40

W poniedziałek 16 stycznia, pełniąca obowiązki dyrektora Ewelina Potaś otrzymała od zarządu województwa akt powołania i objęła stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Łomży.

Opieka koordynowana w Łomży

mm cz, 05 stycznia 2023 09:39

Ma zapewnić szerszy pakiet badań w POZ i pomóc szybciej i skuteczniej diagnozować i leczyć choroby przewlekłe. Opieka koordynowana wystartowała w IV kwartale 2022 roku, w Łomży na razie umowy podpisało dwie przychodnie.

Na infekcję RSV najlepsza jest higiena

mm śr, 04 stycznia 2023 18:48

- Ciężko jest odróżnić objawy zakażenia koronawirusem od grypy czy objawów infekcji RSV tylko na podstawie występujących objawów – wyjaśnia Julia Olszewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - Infekcje charakteryzują się objawami grypopodobnymi, szczególnie w początkowej fazie. Profilaktyka chorób wirusowych polega na szczepieniach ochronnych przeciw covidowi i grypie oraz na zwiększeniu higieny w sezonie zachorowań. W przypadku profilaktyki RSV higiena jest kluczowa, ponieważ obecnie nie ma szczepionki chroniącej przed tym wirusem.

Sklep podologiczny na miarę Twoich potrzeb

JJS wt, 03 stycznia 2023 11:42

Sklep podologiczny Leopard to miejsce, gdzie nie tylko uzupełnisz stany magazynowe. To przede wszystkim miejsce pełne inspiracji, ponieważ specjaliści dbają o to, by wszystkie warte uwagi nowości pojawiające się na rynku kosmetycznym znalazły się w jego asortymencie. Jeśli jednak nie jesteś przekonany, czy produkty lub urządzenia, które oglądasz to coś, co będzie spełniało twoje oczekiwania wystarczy, że zgłosisz się do jednego z profesjonalnych doradców.

Jak poprawić pracę swojej wątroby?

JJS pt, 30 grudnia 2022 12:07

Zdrowa wątroba to podstawa do zachowania zdrowia. Odpowiada za wiele ważnych funkcji w naszym organizmie. Co warto wiedzieć w tym kontekście? Jak ochronić ten ważny organ i zainwestować w poprawę jego funkcjonowania? O tym poniżej!

Fala grypy przybiera

mm cz, 29 grudnia 2022 19:39

- Codziennie każdy z lekarzy przyjmuje po 80 i więcej osób, w tym i ja, w dużej większości dzieci i młodzież, chorych na grypę – mówi doktor Krystyna Kamińska-Nizik, ceniony lekarz rodzinny i pediatra z Przychodni Medycyny Rodzinnej NZOZ Lekarze Rodzinni 3 w Łomży. - Grypa stanowi duże zagrożenie dla ludzi najsłabszych: najmłodszych, najstarszych, przewlekle chorych. Zalecamy szczepionki. W Łomży szczepienia przeciw grypie realizuje 10 placówek zdrowia, w tym 5 aptek.

Kolonoskopia także w Łomży

mm śr, 21 grudnia 2022 09:37

Łomżyński szpital będzie realizował badania przesiewowe raka jelita grubego. Podlaski Oddział NFZ poinformował o podpisaniu z jednostką umowy. Pacjenci mogą już skorzystać z tego programu w 6 placówkach medycznych w województwie, w tym w Łomży.

Wizyta lekarska online - umów się i uzyskaj receptę albo zwolnienie

JJS pon, 19 grudnia 2022 12:38

Możliwości internetowego konta pacjenta otworzyły drogę do wielu rozwiązań, które jeszcze kilka lat temu byłyby trudne do wyobrażenia. Dostęp do konsultacji online stał się właściwie powszechny. Przepisane leki można wykupić w każdej aptece. Zwolnienie lekarskie pojawia się w systemie automatycznie, a ty nie musisz go dostarczać do zakładu pracy.

Dziecko w brzuchu widzi, słyszy i czuje

mm nie, 18 grudnia 2022 12:29

Być może nie bez powodu przyszłe mamy lubią śpiewać lub nucić przyjemne melodie do swojego brzucha. Rozwijający się płód odbiera dźwięki i na nie reaguje. To nie wszystko – m.in. odbiera też zapachy i smaki, dociera do niego światło, które może mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju.

Co to jest psychoterapia online i czy warto z niej korzystać?

JJS pt, 09 grudnia 2022 15:37

Wielu osobom psychoterapia kojarzy się z koniecznością odbycia wizyty w gabinecie, co z różnych powodów może nie do końca odpowiadać pacjentom. Czasami chodzi o brak czasu na dojazdy do specjalisty, a czasami o brak komfortu w obcym gabinecie. Z myślą o takich osobach powstała psychoterapia przez Internet. Daje ona możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy każdemu i to niezależnie od jego miejsca zamieszkania.

Niedosłuch – co to jest i jakie są jego rodzaje?

JJS pt, 09 grudnia 2022 10:51

Słuch to bardzo ważny zmysł. Niestety ze względu na stosunkowo wysoką wrażliwość jego aparatu może łatwo ulegać pogorszeniu. Niedosłuch jest często spotykanym problemem i wbrew pozorom dotyczy nie tylko osób starszych, ale także dzieci. Dowiedz się więcej na ten temat i poznaj rodzaje niedosłuchu!

Wszywki alkoholowe Lublin

JJS pt, 09 grudnia 2022 10:43

Z alkoholizmem mamy do czynienia wtedy, gdy osoba nie jest w stanie kontrolować swojego spożywania alkoholu i kompulsywnie go nadużywa, pomimo jego negatywnych konsekwencji i/lub doświadcza stresu emocjonalnego, gdy nie pije.

Czy Twoje dziecko ma nadwagę? Rodzicu, nie bądź obojętny!

JJS śr, 30 listopada 2022 08:01

Otyłość wśród dzieci to poważny problem XXI wieku. Według badań nadwaga u dzieci jest coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Przyczyny mogą być różne – niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, efekty uboczne leków, skutki przewlekłej choroby.

Jak wygląda badanie EEG u dzieci?

JJS pon, 28 listopada 2022 13:15

Badanie EEG, czyli elektroencefalografia, to badanie, którego celem jest zweryfikowanie bioelektrycznej czynności mózgu. Można przeprowadzać je zarówno u dorosłych, jak u dzieci, choć w przypadku najmłodszych przygotowanie i przebieg jest nieco inny. Wyjaśniamy, jak wygląda badanie EEG u dzieci i w jaki sposób się do niego przygotować.

Badania w kierunku wykrycia raka: nie wiemy, jakie, nie wiemy gdzie, boimy się

mm pt, 25 listopada 2022 09:11

Aż 64 proc. mieszkańców Polski nie wykonuje podstawowych profilaktycznych badań, które mogą uchronić przed rakiem, niemal połowa nie potrafi wymienić nawet jednego tego rodzaju badania, a niemal 40 proc. twierdzi, że nie wie, iż tego rodzaju diagnostyka przesiewowa jest dostępna bez skierowania i bezpłatna. Zaś eksperci przestrzegają, że wkrótce mierzyć się będziemy z większą liczbą nowotworów.

Zdrowe napoje, których jeszcze nie pijesz, a powinieneś

JJS wt, 22 listopada 2022 08:43

Woda jest z pewnością najmądrzejszym napojem, ale jeśli masz ochotę na coś więcej, te zdrowe napoje zapewnią Ci zastrzyk wartości odżywczych. Na półkach supermarketów jest tak wiele napojów pełnych pustych kalorii, że trudno jest znaleźć zdrowe napoje zawierające witaminy i minerały. Ale nie obawiaj się, istnieje wiele odżywczych napojów, które ugaszą twoje pragnienie, jeśli masz ochotę na coś innego niż zwykła woda lub woda z dodatkiem cukru.

Kosmicznie drogi prąd na oświetlenie i sprzęt w szpitalu

mm cz, 17 listopada 2022 17:23

Ile kosztuje prąd do oświetlenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i funkcjonowania urządzeń? - Nie ma rozdziału pomiaru energii na oświetlenie i na urządzenia – mówi Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Jarosława Pokoleńczuka. - Wysokość rachunków uzależniona jest od zużycia energii i od ceny energii. Przy podobnym zużyciu prądu jak w 2021 r., koszty w 2022 r. wzrosłyby o ok. 100%.

Dieta przy podwyższonym poziomie bilirubiny

JJS śr, 16 listopada 2022 12:14

Nieprawidłowe wyniki badań mogą powodować niepokój. Jest to jednak idealny moment na to, aby baczniej przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Podwyższony poziom bilirubiny najczęściej świadczy o problemach z pracą wątroby, trzustki lub dróg żółciowych. W ramach wspomagania leczenia warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i wprowadzić do diety więcej produktów o obniżonej zawartości tłuszczu. Dowiedz się, jak powinien wyglądać taki jadłospis.

Co oznacza czarny język?

JJS śr, 16 listopada 2022 11:56

Czarny język może wzbudzać niepokój, ale zwykle zmiana wyglądu narządu wynika z nadmiernego rozrostu bakterii w jamie ustnej. Nierzadko bywa też reakcją organizmu na stosowanie leków, np. niektórych antybiotyków. Dolegliwość nie stanowi jednak zagrożenia dla zdrowia.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę