środa, 29 stycznia 2020 napisz DONOS@

Problem z dyrektorem

Foto: Problem z dyrektorem
cz wt, 28 stycznia 2020 11:21

Opóźnia się wybór nowego dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. Ogłoszony w grudniu konkurs miał rozstrzygnąć się w styczniu, aby nowy dyrektor władzę w szpitalu przejął płynnie po Mariuszu Obryckim, który krótkie urzędowanie kończy wraz z upływem tego miesiąca. Dziś mija termin dwóch tygodni, w ciągu których miały być indywidualne rozmowy z kandydatami. Niestety dotychczas nawet nie wyznaczono daty posiedzenia komisji konkursowej, która miałaby wybrać lepszą z dwójki chętnych na dyrektorski stołek.

Czy doktor Chilińska stanęła do konkursu z Krynicką...?

Foto: Czy doktor Chilińska stanęła do konkursu z Kryn...
cz wt, 21 stycznia 2020 13:20

- Każdy ma prawo zgłaszać się na to stanowisko, jeśli ma wykształcenie, doświadczenie i spełnia warunki konkursowe – odpowiada doktor nauk o zdrowiu Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSIiP w Łomży, gdy pytamy, czy jest kandydatem w konkursie na nowego dyrektora szpitala, tj. następcę Mariusza Obryckiego. - Nie jestem zobowiązana informować o swoich planach zawodowych. Są to moje kwestie osobiste.

Krynicka i ktoś jeszcze

Foto: Krynicka i ktoś jeszcze
cz śr, 15 stycznia 2020 15:22

Dwie oferty wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku na konkurs na nowego dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. Wśród chętnych jest była poseł Bernadeta Krynicka, która w grudniu wróciła do pracy w szpitalu i została kierownikiem Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych łomżyńskiego szpitala. - Tak – potwierdziła nam Bernadeta Krynicka.

E-recepta w Podlaskiem zaczęła się w Łomży

cz śr, 15 stycznia 2020 08:23

Obecnie e-recepty wystawia około 2 200 podlaskich lekarzy z 440 placówek medycznych w 41 miejscowościach województwa. - Liczby te każdego dnia rosną, ponieważ do systemu e-zdrowie (P1) dołączają kolejne podmioty – informuje Rafał Tomaszczuk, rzecznik oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku. Najstarszy podlaski pacjent, który otrzymał e-receptę miał 109 lat, zaś najmłodszy – 4 dni. Pierwsza podlaska e-recepta została wystawiona 23. listopada 2018 r. w Łomżyńskim Centrum Medycznym, które ponad 20 lat temu założył doktor Waldemar Pędziński.

Komputerowa e-recepta sprawdziła się w praktyce

Foto: Komputerowa e-recepta sprawdziła się w praktyce
cz pt, 10 stycznia 2020 16:49

Wdrożenie nowych rozwiązań nie utrudni pacjentom dostępu do leków, zaś przepisy nie przewidują kar dla lekarzy, którzy pomimo obowiązku ustawowego wystawią po 8. stycznia 2020 roku receptę w postaci papierowej – zapewnił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński pod koniec roku 2019 w piśmie o obowiązku wystawiania e-recepty, czyli recepty elektronicznej. - System e-recepty działa super, bardzo usprawnił nam pracę – chwali nowe rozwiązanie Magdalena Sornat, kierownik znanej od dziesiątków lat Apteki Cefarmu Na Giełczyńskiej w Łomży. Sprawdził się po rocznej „próbie”.

Nowy Rok 2020 z pijanymi i bez poparzonych

Foto: Nowy Rok 2020 z pijanymi i bez poparzonych
cz cz, 02 stycznia 2020 16:00

Szczęśliwie zakończył się rok 2019 z perspektywy SOR: w sylwestrowy wtorek i noworoczną środę Szpitalny Oddział Ratunkowy w Łomży nie został oblężony przez poranione albo poparzone ofiary zabawy fajerwerkami. - Ku mojemu wielkiemu zadowoleniu, w tym roku nie przyjęliśmy ani jednej osoby z powodu zdarzeń po petardach – podsumowuje dyżur dr Anita Świętochowska, koordynator SOR-u Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Jedynie po północy w Sylwestra policjanci przywozili więcej mężczyzn zatrzymanych, upojonych alkoholowo, awanturujących się w rodzinie. Gdyby nie to, można by przełom roku 2019 i 2020 porównać ze standardowym dyżurem w zwykłe weekendy.

Dyrektor szpitala znowu poszukiwany

Foto: Dyrektor szpitala znowu poszukiwany
cz cz, 02 stycznia 2020 11:05

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Chętni mogą się zgłaszać do 14 stycznia. Wymagania nie są wygórowane: wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, albo ukończone studia podyplomowe na kierunki zarządzanie i co najmniej 3-letni staż pracy.

Mleczko pszczele - jakie ma właściwości?

Foto: Mleczko pszczele - jakie ma właściwości?
JJS pon, 16 grudnia 2019 11:24

O niezwykłych właściwościach miodu wiedziała już sama Kleopatra. A czy ty jesteś świadomy, ile dobroci kryje w sobie natura? Mleczko pszczele posiada najwięcej wartości odżywczych ze wszystkich produktów pszczelich.

Chętnych na wicedyrektora nie było

Foto: Chętnych na wicedyrektora nie było
cz pt, 13 grudnia 2019 16:53

Nikt nie zgłosił się na ogłoszony po raz drugi konkurs na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Stanowisko to jest wolne od trzech miesięcy, gdy na emeryturę przeszła dr. Hanna Majewska – Dąbrowska, pełniąca tę funkcję przy kilku dyrektorach szpitala.

Była posłem została kierownikiem w szpitalu

Foto: Była posłem została kierownikiem w szpitalu
cz cz, 12 grudnia 2019 10:06

Była poseł PiS Bernadeta Krynicka została kierownikiem Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych łomżyńskiego szpitala. Pod koniec listopada dyrektor Mariusz Obrycki ogłosił konkurs na to stanowisko. Była poseł do konkursu nie przystąpiła. - Pani Bernadeta Krynicka jest pracownikiem szpitala została oddelegowana na to stanowisko – tłumaczy dyrektor Obrycki.

Nowoczesny tomograf będzie w Kolnie

Foto: Nowoczesny tomograf będzie w Kolnie
cz cz, 05 grudnia 2019 09:02

Kolneński szpital będzie miał tomograf komputerowy. Pieniądze na kupienie i zainstalowanie tomografu to przede wszystkim dotacja z budżetu państwa. Umowę ze starostą kolneńskim Tadeuszem Klamą podpisał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Powiat, jako zarządca szpitala, otrzyma 1,6 miliona złotych i do zakupu dołoży 400 tysięcy własnych środków.

Dyrektor odchodzi

Foto: Dyrektor odchodzi
cz śr, 04 grudnia 2019 09:42

Potwierdza się nasza wczorajsza informacja o rezygnacji dyrektora szpitala Mariusza Obryckiego. Jutro ma odbyć się posiedzenie Rady Społecznej na której ma być opiniowany wniosek o odwołanie Obryckiego w związku z rezygnacją. Dotychczasowy dyrektor szpitalem miałby kierować do końca stycznia 2020 r.

Dyrektor szpitala poddał się...

Foto: Dyrektor szpitala poddał się...
cz wt, 03 grudnia 2019 13:25

Mariusz Obrycki dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży złożył rezygnację z funkcji – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Sam dyrektor nie chce do tego się odnosić. - Pozostawiam to bez komentarza – powtarza dopytywany.

Dyrektor Obrycki: „Nie straszę zwolnieniami w szpitalu”

Foto: Dyrektor Obrycki: „Nie straszę zwolnieniami w s...
cz pt, 29 listopada 2019 16:42

- Rozumiem obawy związkowców, próbujących postulatami płacowymi wyprzedzić przyszłość, ale my w dyrekcji również nie wiemy, co przyniesie czas po pierwszym kwartale 2020 roku – wyjaśnia swoje stanowisko Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, z którym w sporze zbiorowym od 7 listopada jest, m.in., Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, do którego należy około 330 spośród ok. 450 pań w czepkach. - Łomżyński szpital zatrudnia ponad 1200 osób, borykając się z problemami finansowymi i mając wysoką stratę finansową w 2019 roku. Szpitala nie stać na podwyżki płacowe w takiej wysokości, jakiej zażądały w październiku związki.

Pielęgniarki i położne grożą sądem i strajkiem

Foto: Pielęgniarki i położne grożą sądem i strajkiem
cz śr, 27 listopada 2019 16:50

- Przez 45 minut napotykałyśmy na totalny mur: dyrektor w ogóle nie orientował się w złożonej mu wcześniej przez nas propozycji i powtarzał w kółko, że szpital jest zadłużony i nie ma pieniędzy na podwyżki – relacjonuje Katarzyna Jarocka, przewodnicząca organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, gdzie pracuje ok. 450 pielęgniarek i położnych, w tym ok. 330 należących do związku. - Zaproponowałam, że skoro od 7. listopada jesteśmy z dyrekcją w sporze zbiorowym, to podpiszemy protokół rozbieżności, i dopiero wtedy dyrektor Mariusz Obrycki raczył nas wysłuchać. Zależy nam na uporządkowaniu siatki płac.

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Foto: Światowy Dzień Rzucania Palenia
cz cz, 21 listopada 2019 10:50

Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada - przypomina Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku. W Polsce obchodzony jest od 1991 roku, ale pomysł akcji narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1974 roku. I choć od lat wiadomo, że palenie papierosów szkodzi zdrowiu w dalszym ciągu – jak wynika z badania KANTAR Polska 2019 - prawie ¼ społeczeństwa nałogowo pali papierosy. Okazuje się, że tylko 13% z nich planuje podjąć próbę rzucenia nałogu.

Buzują emocje płacowe pod szpitalnym kotłem

Foto: Buzują emocje płacowe pod szpitalnym kotłem
cz śr, 20 listopada 2019 08:04

Czy w łomżyńskim szpitalu szykowane są zwolnienia lekarzy...? - Była rozmowa z ordynatorami i koordynatorami, aby przeanalizowali stan zatrudnienia na oddziałach i określili, czy jest możliwość zmian – wyjaśnia Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Nie ukrywa, że w pytaniu do kierujących oddziałami chodziło o ewentualność „zmniejszenia zatrudnienia”. - Chcemy sprawdzić, czy zatrudnienie w firmie jest adekwatne do zadań, które wykonujemy. To proces ciągły. Gorące „procesy ciągłe” pracodawca ma z pielęgniarkami, technikami laboratorium, RTG. O płace.

W sobotę Dzień Otwarty w Onkologii

cz pt, 15 listopada 2019 12:37

Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym oraz Szpital Wojewódzki w Łomży organizują po raz kolejny Dzień Otwarty w Onkologii. W ramach tego będą się odbywały porady lekarzy onkologów, a w razie potrzeby kobiety będą kierowane na mammografie lub USG.

Poszukiwany zastępca dyrektora szpitala

Foto: Poszukiwany zastępca dyrektora szpitala
cz śr, 13 listopada 2019 10:57

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży ogłosił konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa. Przez lata funkcję tę sprawowała dr Hanna Majewska – Dąbrowska, która w połowie września przeszła na emeryturę.

Laboratorium, rentgen i mikrobiologia dla firmy zewnętrznej?

Foto: Laboratorium, rentgen i mikrobiologia dla firmy...
cz śr, 06 listopada 2019 08:04

Około 30 kobiet, pracownic 3 zakładów szpitala w Łomży, zobaczyło drzwi w sali narad zamknięte, gdy przyszły na umówione spotkanie z dyrektorem Mariuszem Obryckim w sprawie porozumienia z połowy października o podwyżce płac. Związki zawodowe techników laboratoryjnych od ponad 7 miesięcy toczą spór zbiorowy z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, natomiast techników elektroradiologii - od prawie roku. Po półgodzinie czekania w otwartej przez sekretarkę sali panie z: laboratorium, rentgena i mikrobiologii usłyszały od dyrektora, że „musi wycofać się z ugody oraz potwierdza ewentualność i możliwość wyprowadzenia diagnostyki poza szpital”. Związki chcą iść z postulatami do Sądu Pracy oraz ogłosić referendum o strajku wśród ok. 1200 pracowników szpitala.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę