Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 10 grudnia 2023 napisz DONOS@

W szpitalu już się nie zaszczepisz przeciw COVID

mm cz, 07 grudnia 2023 13:01

Z dniem 1 grudnia 2023r zmieniała się organizacja szczepień przeciw Covid-19. Szpitale, w tym także Szpital Wojewódzki w Łomży nie są już podmiotami uprawnionymi do realizacji w/w szczepień. Mają je realizować gabinety lekarzy rodzinnych oraz część aptek, które zawarły umowy na realizację szczepień.

Dostępna szczepionka na nowy wariant COVID-19

mm śr, 06 grudnia 2023 18:16

Od 6 grudnia 2023 r. każda osoba, która skończyła 12 lat, może dostać nowy wariant szczepionki przeciw COVID-19 – informuje Ministerstwo Zdrowia. Osobom starszym, z obniżoną odpornością i pracownikom medycznym radzi zaszczepić się kolejną dawką przypominającą.

Medyk Online w Łomży: Nowoczesna Opieka Kardiologiczna

JJS wt, 05 grudnia 2023 07:58

W obliczu współczesnych wyzwań zdrowotnych, monitorowanie serca nigdy nie było ważniejsze. Centrum Telekardiologiczne Holter Help z dumą oferuje mieszkańcom Łomży dostęp do zaawansowanych badań holterowskich EKG. To innowacyjne podejście do diagnostyki pozwala na wykrycie nawet rzadkich zaburzeń rytmu serca, co jest kluczowe dla efektywnego leczenia.

Zostań dawcą i pomóż chorym na nowotwór krwi

mm nie, 03 grudnia 2023 10:09

Od 4. do do 8. grudnia potencjalni dawcy komórek macierzystych i szpiku kostnego rejestrowani będą w Akademii Łomżyńskiej. – Co 27 sekund na świecie i co 40 minut w Polsce pada diagnoza nowotworu krwi. Rejestrując się do bazy dawców roztaczamy parasol ochronny nad naszym genetycznym bliźniakiem – mówi Julia Mastalerz, przewodnicząca Samorządu Studentów Akademii Łomżyńskiej i wolontariuszka Fundacji DKMS Polska.

Najlepsza szczoteczka soniczna dla małego dziecka - jaką wybrać, czym się kierować?

JJS wt, 28 listopada 2023 09:49

Szukasz szczoteczki sonicznej dla małego dziecka, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę oraz czym się kierować? Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Znajdziesz w nim wiele informacji na temat tego, czym powinna charakteryzować się szczoteczka soniczna dla małego dziecka.

Ekspert: samotność wpływa na fizjologię człowieka

mm nie, 26 listopada 2023 09:25

Samotność może być źródłem cierpienia, prowadzącym do rozwoju konkretnych chorób, np. sercowo-naczyniowych. Interniści powinni pytać o samopoczucie psychiczne pacjenta - powiedział PAP dr Łukasz Okruszek z Instytutu Psychologii PAN, który zbadał wpływ samotności na fizjologię człowieka.

Niacynamid w kosmetykach – jak go używać i na co uważać?

JJS wt, 21 listopada 2023 15:15

Jakie jest działanie niacynamidu na skórę? Niacynamid to inaczej witamina B3 – kosmetyki z jego zawartością doskonale działają na skórę z niedoskonałościami – pomagają zwalczać trądzik i zaskórniki, zmniejszają rozszerzone pory, minimalizują przebarwienia i przywracają skórze zdrowy wygląd. W tym artykule odkryjemy, czym jest niacynamid, jak się go używa oraz na co zwracać uwagę podczas stosowania kosmetyków z tym składnikiem.

Mężczyzno, zbadaj się! Ruszyła akcja „Męski Listopad” w Białostockim Centrum Onkologii

mm śr, 08 listopada 2023 19:08

To kolejny rok, kiedy Białostockie Centrum Onkologii (BCO) wraz ze Stowarzyszeniem do Walki z Rakiem zaprasza panów do zadbania o swoje zdrowie. W ramach akcji przeprowadzonych zostanie kilkaset badań profilaktycznych dotyczących tzw. męskich nowotworów. O szczegółach kampanii poinformowano we środę, 8 października w trakcie konferencji prasowej, w której wziął udział m.in. marszałek województwa, Artur Kosicki.

Leki na otyłość nie służą odchudzaniu

mm so, 21 października 2023 10:57

Leków przeciwotyłościowych nie wolno stosować, by odchudzić się o kilka kilogramów. To medykamenty na potencjalnie śmiertelną chorobę otyłościową. Zdaniem prof. Mariusza Wyleżoła, chirurga bariatry i wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, mogą stanowić przełom w jej leczeniu, a dzięki nim na operację bariatryczną trafią tylko ci, u których nie zadziałały. Ma też nadzieję, że chirurgiczne leczenie otyłości przestanie być traktowane jak fanaberia chorego.

Ucho pływaka – czym jest i jak je leczyć?

JJS wt, 17 października 2023 07:44

Pływanie pozwala zadbać o kondycję oraz o prawidłową postawę. Rozwija wszystkie mięśnie i z wielu powodów jest zalecane każdemu – zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jednak uprawianie pływania wiąże się z ryzykiem powstania w uchu infekcji i pojawienia się dolegliwości określanych jako „ucho pływaka”. Czym ono jest i jak się je leczy?

Jakie są korzyści z terapii uzależnień w profesjonalnych ośrodkach leczenia?

JJS cz, 12 października 2023 14:38

Współczesne społeczeństwo boryka się z rosnącym problemem uzależnień. W miarę jak liczba osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, hazardu czy jedzenia wzrasta, tak rośnie także potrzeba profesjonalnej pomocy w leczeniu tych zaburzeń. Profesjonalne ośrodki terapii uzależnień stają się coraz ważniejszym ogniwem w rozwiązywaniu tego trudnego problemu. W niniejszym artykule przyjrzymy się korzyściom wynikającym z terapii uzależnień w profesjonalnych ośrodkach.

Diety od NFZ

mm śr, 11 października 2023 09:18

W portalu diety.nfz.gov.pl pojawił się nowy program żywieniowy przygotowany specjalnie dla kobiet z zespołem policystycznych jajników, a plan żywieniowy dla cukrzyków został rozbudowany o kolejne przepisy. Z diet od Narodowego Funduszu Zdrowia korzysta ponad 780 tys. osób. Portal jest bezpłatny i oferuje przepisy na zdrowe, proste, i smaczne dania, które można przygotować samodzielnie w domu.

Warto przytulać, patrzyć w oczy i śpiewać dziecku

mm wt, 10 października 2023 17:51

Potrzeba bliskości matki, jej czułego dotyku, przytulania, kołysania i patrzenia w oczy jest ważna dla dalszego rozwoju niemowlęcia. Zachowania rodziców w pierwszych miesiącach i latach życia dziecka znacząco wpływają na relacje rówieśnicze i związki uczuciowe córki lub syna. - Dziecko rodzi się z potrzebami, które niezaspokojone powodują dyskomfort, i dopiero gratyfikacja ze strony rodzica przynosi ulgę – objaśniła mechanizm zdrowia psychicznego od najmłodszych lat psycholog Małgorzata Załuska na konferencji dla pedagogów, nauczycieli i pracowników pomocy społecznej.

Amazonki od 30 lat głośno mówią o profilaktyce raka

mm so, 07 października 2023 18:02

Moc podziękowań i uśmiechów, kwiatów i dyplomów rozdały Łomżyńskie Amazonki na jubileuszu 30-lecia Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym. W pełnej uczestniczek i gości Hali Kultury odbywały się tańce młodzieży z Klubu Akat, gdy w holu Urszula Bandach przygotowała z Martą Jackowską i uczennicami „Wety” 3 torty do częstowania kobiet, które zaatakował rak piersi. Jesienią trzy lata temu była w sanatorium w Polańczyku. Podczas masażu masażystka naciskała na plecy, ale Pani Urszula poczuła nagle ból pod prawą piersią. Łomżynianka wyczuła, że jest tam guz.

Będzie cieplej w oddziale dziecięcym i w kuchni

mm pt, 06 października 2023 20:15

Ponad 6,6 mln zł ma wynieść koszt termomodernizacji, na dofinansowanie której podpisano dziś umowę w łomżyńskim szpitalu. NFOŚiGW zobowiązał się dołożyć ponad 5,7 mln zł.

Od 1 października zlecenia na wyroby medyczne tylko w formie elektronicznej

mm śr, 04 października 2023 09:50

Możliwość elektronicznego potwierdzania zlecenia na wydanie wyrobu medycznego (np. wózka inwalidzkiego, balkonika, czy materaca przeciwodleżynowego) lub jego naprawę, obowiązuje od 1 lipca 2023 r. Do końca września trwał jednak okres przejściowy, gdzie zlecenia można było wystawiać elektronicznie lub papierowo. Od 1 października obowiązuje już tylko e-zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne.

1,8 mln zł na inwestycje zdrowotne w Łomży

mm wt, 03 października 2023 07:58

Nowy tomograf i przebudowa oddziału obserwacyjno-zakaźnego w szpitalu wojewódzkim oraz nowoczesny sprzęt w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży – na posiedzeniu w poniedziałek, 2 października, zarząd województwa przyznał dotacje na te zadania. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa.

Jak zwiększyć świadomość pracowników na temat zdrowego trybu życia?

JJS śr, 27 września 2023 14:56

W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia jest coraz szybsze, a wyzwania zdrowotne stają się coraz bardziej widoczne, edukacja zdrowotna w miejscu pracy staje się niezbędna. Przynosi ona liczne korzyści, zarówno dla pracownika, jak i zatrudniającej go organizacji. Dlaczego ma ona takie znaczenie? Jak ją wdrażać i jakie ma zalety?

Lecznicza marihuana a rak - jakie są fakty?

JJS pon, 18 września 2023 11:47

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmagających się z chorobami nowotworowymi szuka alternatywnych metod leczenia. Jednym z popularniejszych sposobów jest wykorzystanie leczniczej marihuany. W tym artykule omówimy, jakie właściwości lecznicze posiada ta roślina oraz jakie badania zostały przeprowadzone w celu zbadania jej wpływu na raka.

Choroby autoimmunologiczne: czy warto zmienić dietę?

mm pon, 11 września 2023 13:42

Dla osób, które zmagają się ze schorzeniami z autoagresji specjaliści opracowują specjalny system żywienia. Nazywa się on protokół autoimmunologiczny. W takiej diecie eliminuje się wiele zwykle spożywanych produktów i wprowadza się biologicznie aktywne substancje ochronne.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę