Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Czwarta dawka szczepienia przeciwko Covid-19 dla medyków

mm śr, 17 sierpnia 2022 09:28

Od dziś, 17. sierpnia, drugą przypominającą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 i czwartą w całym cyklu może przyjąć personel medyczny. Dotyczy to także pracowników aptek i studentów medycyny.

Presoterapia – dla zdrowia i urody

JJS wt, 16 sierpnia 2022 12:44

Presoterapia jest nieinwazyjnym zabiegiem stosowanym w terapii wielu dolegliwości, w tym zaburzeń cyrkulacji limfy. Bez względu na to, że jej korzenie sięgają lat 60. ubiegłego stulecia, to właśnie ostanie lata sprawiły, że odkryto nieznane dotąd korzyści płynące z zastosowania presoterapii. Z kolei rozwój nowoczesnych technologii pozwolił udoskonalić sprzęt stosowany podczas zabiegów tak, aby zapewniał pacjentom jak najlepsze rezultaty i bezpieczeństwo stosowania. Na czym dokładnie polega presoterpia? W jakich przypadkach można ją stosować, a kiedy lepiej zrezygnować z zabiegu?

Będzie nowy tomograf i remont Oddziału Zakaźnego

mm wt, 02 sierpnia 2022 19:01

Łomżyński szpital uzyskał prawie 8 mln zł dofinansowania na remont i doposażenie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego oraz wymianę tomografu komputerowego. Co ważne, całość zostanie sfinansowana ze środków unijnych.

Kondycja szpitala dobra, ale przyszłość niepewna

mm wt, 26 lipca 2022 14:43

Sytuacja ekonomiczno-finansowa Szpitala Wojewódzkiego w ocenie Zarządu Województwa jest dość dobra. Jednostka widzi jednak wiele zagrożeń, m in. niestabilność systemowych rozwiązań, niewystarczający poziom finansowania z NFZ, rosnące koszty czy problemy ze znalezieniem kadry.

Inteligencja i życiowy sukces to sprawka genów czy środowiska?

mm pon, 25 lipca 2022 16:36

Geny czy środowisko? Co w większym stopniu wpływa na to, jakimi ludźmi się stajemy? Oto pytanie, którego może nie zadał Shakespeare, ale zadają je naukowcy, lekarze, psycholodzy i wielu zwykłych ludzi. W końcu od odpowiedzi na to pytanie zależy w dużej mierze jakość życia, ścieżka kariery, związki z ludźmi, a w szerszym ujęciu – funkcjonowanie całych społeczeństw.

Jedzenie na upały

mm śr, 20 lipca 2022 07:29

Jak odżywiać się gdy żar leje się z nieba? Jak wycisnąć lata to co najcenniejsze? Lato to przecież najlepszy czas aby poprawić nawyki żywieniowe. Oferta różnokolorowych warzyw i owoców jest szeroka. Staraj się więc spędzać czas aktywnie, jeszcze dziś wybierz się na spacer i koniecznie sprawdź jak odżywiać się latem.

Prosty sposób na poprawę zdrowia i urody

mm so, 16 lipca 2022 13:49

Czy wiecie, że połowę tego, co jemy, powinny stanowić warzywa i owoce? To nie tylko zdrowie fizyczne - mniejsze ryzyko wielu chorób, ale też szczupła sylwetka, dobre samopoczucie i uroda.

W wakacje potrzeba krwi, której brak

mm pt, 15 lipca 2022 15:05

- Potrzebna jest krew do zabiegów planowych i w leczeniu pilnym praktycznie z wszystkich grup, a szczególnie z ujemnym Rh: 0 -, A -, B - tak w połowie lipca ocenia sytuację dr Ewa Bonda, lekarz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. - Wakacje spowodowały, że liczba osób oddających krew spadła o około połowę również w stacji krwiodawstwa w Łomży.

Czy apki do treningu mózgu dają faktyczne korzyści umysłowi?

mm cz, 14 lipca 2022 14:48

Miliony osób na całym świecie bawi się smartfonowymi łamigłówkami z nadzieją na poprawę swoich umysłowych mocy. Czy to rzeczywiście sposób na osiągnięcie tego celu? Zdania naukowców są podzielone, a najnowsze badanie wskazuje, że... to zależy.

Pierwsi pacjenci przyjęci do Zakładu O-L w Łomży

mm wt, 12 lipca 2022 14:14

Tydzień temu w salach na 30 łóżek Zakładu Opiekuńczego-Leczniczego gościł wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, lecz nie było jeszcze pacjentów. We wtorek, 12. lipca 2022 r., po raz pierwszy na 2. piętrze WOPiTU pojawili się pacjenci, dla których NFZ w Białymstoku zakontraktował na to półrocze na razie tylko 18 łóżek. Jako pierwszą pacjentkę ZOL przyjęto 87-letnią kobietę z Łomży.

Po półtora roku może wreszcie ruszy ZOL w Łomży

mm śr, 06 lipca 2022 08:26

Na korytarzu stanęło kilku najważniejszych urzędników województwa podlaskiego z wojewodą na czele Bohdanem Paszkowskim i z dwoma wicemarszałkami, ale w salach na żadnym z 30 łóżek nie było ani jednego pacjenta... Zakład Opiekuńczo-Leczniczy na 2. piętrze WOPiTU od pół roku jest poświęcony, lecz Pan Bóg dopiero teraz się zlitował, że może przyjmą do ZOL choć 18 staruszków.

Ruszyły zapisy do ZOL w Łomży

mm śr, 29 czerwca 2022 14:37

Nowoczesny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 w Łomży ma 18 łóżek dla ludzi starszych, leżących i schorowanych, a czasem samotnych. Zainteresowane miejscem są rodziny z całego województwa podlaskiego i Białegostoku, dlatego mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego muszą szybko zastanowić się nad decyzją co robić, by później nie odejść z kwitkiem.

Strefa zdrowia i uśmiechu na placu Niepodległości

mm pon, 27 czerwca 2022 19:57

W upalną sobotę i niedzielę przed trybuną honorową stały trzy ciężarówki z hasłem: Zdrowe Życie, a przed nimi białe namioty mobilnej strefy zdrowia. W gabinetach tirów ok. 200 osób wykonało w sobotę bezpłatne badania profilaktyczne: mammografię, spirometrię i USG płuc, z dermatologii bądź EKG. Ludzie wychodzili zadowoleni po uzyskaniu porady specjalistów.

Cichy zawał nie boli

mm pt, 24 czerwca 2022 19:00

Przebiega prawie niezauważalnie. Daje objawy przypominające grypę lub zwykłe przeziębienie. W podobny sposób objawia się choćby niedobór witamin, minerałów i rozmaite nerwice. Trudno go rozpoznać, łatwo go „przechodzić”, dlatego bywa nazywany cichym zabójcą.

Mobilna Strefa Zdrowia przez weekend w Łomży

mm pt, 24 czerwca 2022 18:52

W pierwszy weekend wakacji, 25-26 czerwca, zainaugurowany przez prezydenta Andrzeja Dudę projekt „Zdrowe życie” zawita do Łomży. W sobotę i niedzielę w godz. 10:00-19:00 na placu Niepodległości będzie działać Mobilna Strefa Zdrowia, w której chętni mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.

Zanieczyszczone powietrze to więcej infekcji

mm wt, 07 czerwca 2022 10:28

Obecne w powietrzu cząstki stałe i lotne toksyny uszkadzają układ oddechowy, podnoszą ryzyko miażdżycy, nowotworów, chorób nerek, czy zaburzeń psychicznych, a także sprzyjają chorobom zakaźnym. Dzieje się tak z powodu różnych mechanizmów.

Bezpłatna Szkoła Rodzenia w łomżyńskim szpitalu

mm wt, 17 maja 2022 11:30

- Szkoła Rodzenia w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wznawia rejestrację na bezpłatne zajęcia z przyszłymi mamami - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora placówki. Zapisy na kurs, po ponad 2-letniej przerwie z powodu pandemii Covid-19, zaczną się 26. maja, czyli w Dzień Matki.

Od dziś nie epidemia, a stan zagrożenia epidemicznego

mm pon, 16 maja 2022 08:53

Od dziś, 16. marca 2022 roku oficjalnie w Polsce nie obowiązuje już stan epidemii. Do końca września pozostał stan zagrożenia epidemicznego.

Witaminy dla kobiet

JJS cz, 12 maja 2022 08:33

Organizm kobiety jest narażony na wiele schorzeń i idących za nimi dolegliwości, które mogą mieć poważne konsekwencje. Czasami sięgnięcie po preparat witaminowy jest koniecznością, by uzupełnić w organizmie to, czego nam brakuje. Jakie witaminy powinny zażywać kobiety? Jakie preparaty znajdziesz na drogeriadrzdrowie.pl?

Ciśnienie atmosferyczne, a złe samopoczucie.

mm so, 07 maja 2022 11:56

Niewidzialne a dla wielu ludzi odczuwalne, takie jest ciśnienie atmosferyczne. O tym aspekcie wpływu na  zdrowie i samopoczucie człowieka piszą analitycy IMGW w „Magazynie Popularnonaukowym IMGW-PIB Obserwator”.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę