Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 10 lipca 2020 napisz DONOS@

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz cz, 09 lipca 2020 11:00

O 6 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim poinformowali Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku. Trzy z nich dotyczą zakażeń wśród mieszkańców Łomży. To dwa zaległe, o których wczoraj informował Sanepid w Łomży i jeden nowy. Juli Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemiologicznej prostuje wczoraj podawane informacje o 9 nowych zakażeniach w mieście. Dwa wyniki dodatnich badań dotyczyły osób, które już wcześniej były podawane jako zakażone. W sumie od początku pandemii w mieście i najbliższej okolicy zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono dotychczas u 120 osób, a 70 z nich zwalczyło już wirusa.

Zakażonych dalej przybywa, ale oficjalne dane są różne

Foto: Zakażonych dalej przybywa, ale oficjalne dane s...
cz śr, 08 lipca 2020 12:05

Według danych łomżyńskiego Sanepidu wczoraj potwierdzono 9 nowych przypadków zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców miasta. W oficjalnym komunikacie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowano dziś jednak tylko o 7 nowych wykrytych zakażeniach, w tym jedynie 5 z Łomży. Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży nie chce komentować różnicy w podawanych liczbach nowych zakażeń...

Koronawirus potwierdzony wśród Kapucynów

Foto: Koronawirus potwierdzony wśród Kapucynów
cz wt, 07 lipca 2020 10:43

Kwarantanna w klasztorze Ojców Kapucynów w Łomży będzie obowiązywała co najmniej do najbliższej niedzieli 12 lipca. Wśród łomżyńskich zakonników, którzy kwarantanną zostali objęci w poprzedni poniedziałek 29 czerwca, po wykryciu ogniska zakażeń koronawirusem w Zgromadzeniu Sióstr Służek NMP Niepokalanej, potwierdzono jeden przypadek SARS-CoV-2. Informację o takim zakażeniu potwierdza gwardian zakonu Andrzej Makowski. Zakażenie dotyczy młodego zakonnika. Dziś służby sanitarne oficjalnie nie poinformowały o nowych wykrytych zakażeniach koronawirusem w mieście i okolicy. Poinformowano natomiast m.in. o śmierci kolejnej, już 13 osoby zakażonej koronawirusem w województwie podlaskim.

Był rekord zakażeń, jest rekord ozdrowień

Foto: Był rekord zakażeń, jest rekord ozdrowień
cz pon, 06 lipca 2020 10:50

Aż o 16 nowych ozdrowieniach po zakażeniu koronawirusem poinformowała w poniedziałek Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemilogicznej w Łomży. 15 osób z ozdrowiałych to mieszkańcy Łomży, a 1 osoba jest z powiatu łomżyńskiego. Dziś poinformowano także o potwierdzeniu zakażenia kolejnego mężczyzny w sile wieku z Łomży. To oznacza, że według aktualnych danych w mieście i najbliższej okolicy za zakażone SARS-CoV-2 uznawanych jest 51 osób.

Koronawirus w Łomży

Foto: Koronawirus w Łomży
cz pon, 06 lipca 2020 07:32

Po 10 potwierdzonych w sobotę, w niedzielę służby poinformowały o jednym nowym przypadku zakażenia koronawirusem w Łomży. To mężczyzna w sile wieku z miasta, który jest hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Według danych PUW w Łomży za zakażonych uznaje się 64 osób, a powiecie łomżyńskim 6 kolejnych. Łomżyński Sanepid podaje nieco mniejsze liczny – 60 zakażonych w Łomży i 5 w powiecie. Różnica sprowadza się do liczby ozdrowieńców. Według danych PUW jest ich u nas 41, a według danych łomżyńskiego Sanepidu 45.

10 kolejnych zakażeń w Łomży

Foto: 10 kolejnych zakażeń w Łomży
cz so, 04 lipca 2020 12:06

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali w sobotę ą o 13 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 10 z nich dotyczy Łomży.

2 osoby zmarły, a 7 kolejnych jest zakażonych w województwie - 1 jest z Łomży

Foto: 2 osoby zmarły, a 7 kolejnych jest zakażonych w...
cz pt, 03 lipca 2020 11:38

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 7 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Jednym z nich jest starszy mężczyzna z Łomży. Dziś poinformowano także o śmierci w regionie dwóch kolejnych osób zakażonych SARS-CoV-2.

Koronawirus w Łomży się zatrzymał?

Foto: Koronawirus w Łomży się zatrzymał?
cz cz, 02 lipca 2020 11:18

To pierwszy taki dzień od dwóch tygodni. Dziś w Łomży oficjalnie służby nie informują o żadnych nowych zakażeniach. Są za to przypadki ozdrowień. Według danych Sanepidu w Łomży wirusa zwalczyło czworo mieszkańców Łomży i jedna z osoba z powiatu łomżyńskiego. Według aktualnych danych w mieście za zakażone wirusem SARS-CoV-2 uznawanych jest teraz 49 osób, a na trenie powiatu łomżyńskiego 5 kolejnych. Stale rośne za to liczba osób objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem zakażenia. To u nas już ponad 400 osób.

Ruszyła stacja dializ

Foto: Ruszyła stacja dializ
cz śr, 01 lipca 2020 15:38

- W dniu dzisiejszym, po przebadaniu personelu w kierunku Covid-19, Nefrologia ze Stacją Dializ wróciły do normalnej pracy – podaje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala w Łomży ds. systemu zarządzania jakością i akredytacji. Po miesiącu „odmrażania” szpitala, który od 16 marca do końca maja był, zgodnie z decyzją Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, szpitalem jednoimiennym tylko dla osób zakażonych zakażonych koronawirusem, w środę rano było w nim 166 pacjentów, w tym 6 z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Nagła zmiana dyrektora ZPOZ

Foto: Nagła zmiana dyrektora ZPOZ
cz śr, 01 lipca 2020 13:45

Stanisław Studencki został odwołany z funkcji dyrektora Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży. To jednostka, która zatrudnia blisko 80 osób i świadczy podstawową opiekę zdrowotną dla ponad 36 tysięcy pacjentów z gmin powiatu łomżyńskiego, ale także dla znacznej część mieszkańców Łomży. Nagłą decyzję o odwołaniu dyrektora podjął wczoraj zarząd Powiatu Łomżyńskiego. Przyczyną miały być wyniki kontroli jaką przed rokiem w ZPOZ przeprowadził Narodowy Fundusz Zdrowia. Podległa starostwu powiatowemu jednostka ma mu teraz oddać ponad 1 milion 200 tysięcy złotych. To skutki wykrytych nieprawidłowości w leczeniu tylko jednego pacjenta.

Koronawirusa w mieście będzie jeszcze więcej...

Foto: Koronawirusa w mieście będzie jeszcze więcej...
cz śr, 01 lipca 2020 10:43

200 decyzji dotyczących kwarantanny wydał wczoraj łomżyński Sanepid. Zdecydowana większość z nich dotyczyła osób z kontaktów z zakażonymi SARS-CoV-2 zakonnicami z bezhabitowego Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej. W tej chwili, w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, kwarantanną objętych jest już 223 mieszkańców Łomży i 80 z okolicy miasta. Sanepid wykrył także nowe źródło zakażenia. Miało ono być w jednej ze szkół podstawowych. Jak jak wyjaśniała po południu Julia Gulanowska z Sanepidu - to szkoła z terenu powiatu łomżyńskiego, a nie miasta Łomża. Dziś do oficjalnej ministerialnej listy osób zakażonych dopisano jedną osobę z Łomży.

Kolejne zakażenia w Zgromadzeniu Sióstr Służek

Foto: Kolejne zakażenia w Zgromadzeniu Sióstr Służek
cz wt, 30 czerwca 2020 10:58

Większość zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej jest zakażona koronawirusem. Trwają badania pozostałych zakonnicy i ich kontaktów. To siostry bezhabitowe, które m.in. prowadzą Niepubliczne Przedszkole Katolickie w Łomży, ale także posługują w instytucjach kościelnych. Wczoraj zdecydowano o ogłoszeniu zamknięcia w Klasztorze Ojców Kapucynów w Łomży. Sanepid ograniczenie kontaktów zalecił także duchownym w innych instytucjach kościelnych, które mogły mieć kontakty z chorymi siostrami. W związku z tym wprowadzono pewnego rodzaju „zamknięcie” Kurii Diecezjalnej w Łomży, która – jak tłumaczy ks. Jan Krupka - „przeszła na pracę zdalną”.

Dużo nowych zakażeń w Łomży

Foto: Dużo nowych zakażeń w Łomży
cz wt, 30 czerwca 2020 10:41

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali we wtorkowe przedpołudnie o 20 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W tej grupie jest 10 osób z Łomży i 8 z powiatu grajewskiego.

Koronawirus w Zgromadzeniu Sióstr Służek

cz pon, 29 czerwca 2020 11:36

Nowe ognisko zakażeni koronawirusem w Łomży zidentyfikowano w Zgromadzeniu Sióstr Służek NMP Niepokalanej. - Zakażenie potwierdzono u dwóch sióstr zakonnych – podje Julia Golanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano- Epidemiologicznej w Łomży zaznaczając, że osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną.

Lawinowo przybywa zakażonych w Łomży

Foto: Lawinowo przybywa zakażonych w Łomży
cz pon, 29 czerwca 2020 10:44

Kolejne 10 zakażeń koronawirusem w Łomży i najbliższej okolicy potwierdziły służby sanitarne. Od 16 czerwca potwierdzono u nas już zakażenia 48 osób i spodziewane są dodatnie wyniki kolejnych. Służby sanitarne biją na alarm. W mieście i regionie zidentyfikowano kilka niezależnych od siebie źródeł zakażenia. Teraz to w Łomży najszybciej w województwie przybywa zakażonych.

6 nowych zakażeń w Łomży, 19 w województwie

Foto: 6 nowych zakażeń w Łomży, 19 w województwie
cz nie, 28 czerwca 2020 21:27

Dziecko, dwie kobiety i trzech mężczyzn to nowe zakażenia koronawirusem w Łomży, o których poinformowano w niedzielę. Obecnie za zakażonych w mieści i najbliższej okolicy zakażonych jest 38 osób. Od początku pandemii zakażenie SARS-CoV-2 wykryto już u 78 osób. 40 z nich – zakażonych w marcu, kwietniu i maju zwalczyło wirusa.

Kolejne nowe zakażenia koronawirusem

Foto: Kolejne nowe zakażenia koronawirusem
cz so, 27 czerwca 2020 10:50

O 9 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaski poinformowały w sobotę służby sanitarne. Wśród nich jest jedna osoba z Łomży i dwie osoby z powiatu łomżyńskiego. W tej chwili za zakażonych w mieście i najbliższej okolicy uznaje się 32 osoby. To więcej niż w szczycie pierwszej fali zakażeń z kwietnia.

Liczba zakażonych ciągle rośnie

Foto: Liczba zakażonych ciągle rośnie
cz pt, 26 czerwca 2020 10:42

Druga fala koronawirusa w Łomży będzie wyższa niż pierwsza. Służby sanitarne wykrywają kolejne zakażenia. Dziś poinformowano o dwóch nowych przypadkach z Łomży i w sumie 15 w województwie podlaskim. Źródłem zakażenia w mieście jest MPWiK, ale także imprezy rodzinne, na których pojawiły się osoby zakażone. W poniedziałek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży apelował o ostrożność i rozwagę informując, że jedna osoba zakażona była na weselu, inny zakażony był na uroczystości pierwszej komunii świętej, a kolejny na jeszcze innej imprezie rodzinnej zorganizowanej w mieście. Teraz potwierdzane mają być zakażenia wśród kolejnych gości tych imprez.

Karetki na koronawirusa

Foto: Karetki na koronawirusa
cz cz, 25 czerwca 2020 12:41

Wicemarszałek Marek Olbryś i przewodniczący Sejmiku województwa Podlaskiego Bogusław Dębski przekazali kluczyki do trzech karetek pogotowia, które trafią do Łomży, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego. Nowe ambulanse kosztowały 1,5 mln zł, a pieniądze na ich zakup pochodziły z środków unijnych w ramach RPO na walkę z koronowirusem SARS-CoV-2.

Nowe zakażenia w Łomży

Foto: Nowe zakażenia w Łomży
cz cz, 25 czerwca 2020 10:44

O czterech nowych przypadkach zakażenia wśród mieszkańców Łomży i jednym wśród mieszkańców powiatu łomżyńskiego poformowały służby. Kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, a pozostali zakażeni są w izolacji domowej. W sumie w mieście i najbliższej okolic za zakażonych uznawanych jest już 27 osób. W całym województwie podlaskim zakażonych jest 315 osób. Dziś do tej listy dopisano 14 osób, a skreślono z niej 3 z powodu zwalczenia wirusa.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę