środa, 26 lutego 2020 napisz DONOS@

Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i...

Foto: Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostat...
cz wt, 25 lutego 2020 12:07

W związku z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem 20 osób przebywa w Polsce na szpitalnej obserwacji, 14 objętych jest kwarantanną, a 681 jest w kontakcie z Państwową Stacją Sanitarną. Główny Inspektor Sanitarny kraju wydał specjalną informacje dla osób powracających z Północnych Włoch, która kolportowana przez stacje sanitarne w całym kraju. GIS podaje, że „na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

Nowe karetki pogotowia

Foto: Nowe karetki pogotowia
cz cz, 20 lutego 2020 12:38

Trzy nowe karetki pogotowia ratunkowego marki Mercedes trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia ratunkowego w Łomży. Pieniądze na ich zakup pochodziło z dotacji, którą placówka otrzymała z Ministerstwa Zdrowia. Kluczyki do karetek, które trafia po jednej do Łomży, Kolna i Grajewa przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Ja przez 30 lat jeździłem w karetce pogotowia, więc wiem jak jest to ciężka praca – mówił wiceminister podkreślając, że pieszym etapem jego pracy w ministerstwie był program wymiany ambulansów. - Te trzy nowe ambulanse są dowodem na to, że chcemy, aby polskie ratownictwo medyczne było coraz bardziej nowoczesne – podkreślał.

Konkurs na dyrektora szpitala raz jeszcze

Foto: Konkurs na dyrektora szpitala raz jeszcze
cz śr, 19 lutego 2020 11:19

- Podczas wczorajszego posiedzenia Zarząd Województwa podlaskiego podjął uchwałę o ogłoszeniu drugiego konkursu na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa. Chętni do kierowania największym zakładem pracy w mieście mają się zgłaszać do 10 marca. W poprzednim konkursie zgłosiły się dwie „znane łomżyńskie kandydatki”, ale żadna z nich nie zdołała przekonać do siebie członków komisji konkursowej.

Leczenie alkoholizmu - jak przebiega terapia alkoholowa?

Foto: Leczenie alkoholizmu - jak przebiega terapia al...
JJS pt, 14 lutego 2020 08:46

Alkoholizm jest chorobą, działającą podstępnie. W początkowej fazie nie musi znacząco utrudniać codziennego funkcjonowania, stopniowo jednak zaczyna wyniszczać organizm i negatywnie wpływać na relacje społeczne. Nieleczony może prowadzić nawet do śmierci, dlatego bardzo ważne jest jak najszybsze podjęcie odpowiednich działań i rozpoczęcie leczenia.

Krynicka i Chilińska „nie spełniły oczekiwań”

cz cz, 13 lutego 2020 16:11

Była poseł Bernadeta Krynicka (PiS) i wieloletnia wicedyrektor szpitala dr Joanna Chilińska przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Obie kandydatki w czwartek zostały przesłuchane przez komisję konkursową, która miała wybrać najlepszego kandydata na to stanowisko, ale – jak się okazuje – żadna z nich nie spełniała oczekiwań. Póki co nie ma oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale wcześniej Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa, potwierdzała informacje, że posiedzenie komisji konkursowej zakończyło się bez rozstrzygnięcia.

Będzie nowy konkurs na dyrektora szpitala w Łomży

Foto: Będzie nowy konkurs na dyrektora szpitala w Łomży
cz cz, 13 lutego 2020 11:35

Nie ma nowego dyrektora szpitala w Łomży. Posiedzenie komisji konkursowej, która miała wybrać kandydata na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zakończyło się bez rozstrzygnięcia. Informacje te potwierdza Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa.

Nowy dyrektor szpitala na Walentynki?

Foto: Nowy dyrektor szpitala na Walentynki?
cz wt, 11 lutego 2020 12:54

W najbliższy czwartek w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbędzie się posiedzenie komisji konkursowej, która ma wybrać nowego dyrektora szpitala w Łomży. Są tylko dwie kandydatury, a jedną z nich jest była poseł Bernadeta Krynicka (PiS).

P.o. dyrektora szpitala: „Mam ograniczone możliwości”

Foto: P.o. dyrektora szpitala: „Mam ograniczone możli...
cz śr, 05 lutego 2020 08:04

- Nie traktuję powierzenia mi przez marszałka podlaskiego funkcji „pełniącej obowiązki dyrektora” jako awansu zawodowego – mówi dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, która od 1. lutego została mianowana na stanowisko p.o. dyrektora największego zakładu pracy w Łomżyńskiem, zatrudniającego około 1300 pracowników. - Pełnię obowiązki dyrektora po raz trzeci, kiedy odeszli dyrektorzy: Krzysztof Bałata, Roman Nojszewski, a teraz Mariusz Obrycki. W poniedziałek nie było do mojego gabinetu kolejek z kwiatami ani gratulacjami, tylko kolejki jak w każdy powszedni dzień, bo normalnie pracujemy. Ludzie stali w kolejkach, aby załatwiać sprawy.

Doktor Chilińska pełni obowiązki dyrektora szpitala

Foto: Doktor Chilińska pełni obowiązki dyrektora szpi...
cz pon, 03 lutego 2020 10:41

- Konkursu na dyrektora nie wygrałam, natomiast od 1. lutego 2020 r. pełnię obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – mówi portalowi 4lomza.pl dr Joanna Chilińska, wicedyrektor łomżyńskiego szpitala, którego dyrektor Mariusz Obrycki (od lutego – były) w grudniu ubiegłego roku złożył rezygnację. Urząd Marszałkowski w Białymstoku ogłosił konkurs na nowego dyrektora największej placówki w Łomżyńskiem, zatrudniającej około 1300 pracowników i mającej dziesiątki tysięcy pacjentów rocznie na oddziałach i w poradniach. Do konkursu startowały tylko dwie osoby.

Fizjoterapeuci grożą powrotem do protestów

Foto: Fizjoterapeuci grożą powrotem do protestów
cz pon, 03 lutego 2020 08:42

Ogólnopolski Związek Pracowników Fizjoterapii także, przy Szpitalu Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zapowiada powrót do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych. Powodem – tak jak przed rokiem – jest walka „o godne zarobki”. Związkowcy podkreślają, że po wzroście płacy minimalnej do 2600 zł doszło „do absurdu w wieku szpitalach, gdyż wynagrodzenie zasadnicze pracownika podstawowego i pracownika z wyższym wykształceniem jest praktycznie takie samo.”

Problem z dyrektorem

Foto: Problem z dyrektorem
cz wt, 28 stycznia 2020 11:21

Opóźnia się wybór nowego dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. Ogłoszony w grudniu konkurs miał rozstrzygnąć się w styczniu, aby nowy dyrektor władzę w szpitalu przejął płynnie po Mariuszu Obryckim, który krótkie urzędowanie kończy wraz z upływem tego miesiąca. Dziś mija termin dwóch tygodni, w ciągu których miały być indywidualne rozmowy z kandydatami. Niestety dotychczas nawet nie wyznaczono daty posiedzenia komisji konkursowej, która miałaby wybrać lepszą z dwójki chętnych na dyrektorski stołek.

Czy doktor Chilińska stanęła do konkursu z Krynicką...?

Foto: Czy doktor Chilińska stanęła do konkursu z Kryn...
cz wt, 21 stycznia 2020 13:20

- Każdy ma prawo zgłaszać się na to stanowisko, jeśli ma wykształcenie, doświadczenie i spełnia warunki konkursowe – odpowiada doktor nauk o zdrowiu Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSIiP w Łomży, gdy pytamy, czy jest kandydatem w konkursie na nowego dyrektora szpitala, tj. następcę Mariusza Obryckiego. - Nie jestem zobowiązana informować o swoich planach zawodowych. Są to moje kwestie osobiste.

Krynicka i ktoś jeszcze

Foto: Krynicka i ktoś jeszcze
cz śr, 15 stycznia 2020 15:22

Dwie oferty wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku na konkurs na nowego dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. Wśród chętnych jest była poseł Bernadeta Krynicka, która w grudniu wróciła do pracy w szpitalu i została kierownikiem Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych łomżyńskiego szpitala. - Tak – potwierdziła nam Bernadeta Krynicka.

E-recepta w Podlaskiem zaczęła się w Łomży

cz śr, 15 stycznia 2020 08:23

Obecnie e-recepty wystawia około 2 200 podlaskich lekarzy z 440 placówek medycznych w 41 miejscowościach województwa. - Liczby te każdego dnia rosną, ponieważ do systemu e-zdrowie (P1) dołączają kolejne podmioty – informuje Rafał Tomaszczuk, rzecznik oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku. Najstarszy podlaski pacjent, który otrzymał e-receptę miał 109 lat, zaś najmłodszy – 4 dni. Pierwsza podlaska e-recepta została wystawiona 23. listopada 2018 r. w Łomżyńskim Centrum Medycznym, które ponad 20 lat temu założył doktor Waldemar Pędziński.

Komputerowa e-recepta sprawdziła się w praktyce

Foto: Komputerowa e-recepta sprawdziła się w praktyce
cz pt, 10 stycznia 2020 16:49

Wdrożenie nowych rozwiązań nie utrudni pacjentom dostępu do leków, zaś przepisy nie przewidują kar dla lekarzy, którzy pomimo obowiązku ustawowego wystawią po 8. stycznia 2020 roku receptę w postaci papierowej – zapewnił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński pod koniec roku 2019 w piśmie o obowiązku wystawiania e-recepty, czyli recepty elektronicznej. - System e-recepty działa super, bardzo usprawnił nam pracę – chwali nowe rozwiązanie Magdalena Sornat, kierownik znanej od dziesiątków lat Apteki Cefarmu Na Giełczyńskiej w Łomży. Sprawdził się po rocznej „próbie”.

Nowy Rok 2020 z pijanymi i bez poparzonych

Foto: Nowy Rok 2020 z pijanymi i bez poparzonych
cz cz, 02 stycznia 2020 16:00

Szczęśliwie zakończył się rok 2019 z perspektywy SOR: w sylwestrowy wtorek i noworoczną środę Szpitalny Oddział Ratunkowy w Łomży nie został oblężony przez poranione albo poparzone ofiary zabawy fajerwerkami. - Ku mojemu wielkiemu zadowoleniu, w tym roku nie przyjęliśmy ani jednej osoby z powodu zdarzeń po petardach – podsumowuje dyżur dr Anita Świętochowska, koordynator SOR-u Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Jedynie po północy w Sylwestra policjanci przywozili więcej mężczyzn zatrzymanych, upojonych alkoholowo, awanturujących się w rodzinie. Gdyby nie to, można by przełom roku 2019 i 2020 porównać ze standardowym dyżurem w zwykłe weekendy.

Dyrektor szpitala znowu poszukiwany

Foto: Dyrektor szpitala znowu poszukiwany
cz cz, 02 stycznia 2020 11:05

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Chętni mogą się zgłaszać do 14 stycznia. Wymagania nie są wygórowane: wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, albo ukończone studia podyplomowe na kierunki zarządzanie i co najmniej 3-letni staż pracy.

Mleczko pszczele - jakie ma właściwości?

Foto: Mleczko pszczele - jakie ma właściwości?
JJS pon, 16 grudnia 2019 11:24

O niezwykłych właściwościach miodu wiedziała już sama Kleopatra. A czy ty jesteś świadomy, ile dobroci kryje w sobie natura? Mleczko pszczele posiada najwięcej wartości odżywczych ze wszystkich produktów pszczelich.

Chętnych na wicedyrektora nie było

Foto: Chętnych na wicedyrektora nie było
cz pt, 13 grudnia 2019 16:53

Nikt nie zgłosił się na ogłoszony po raz drugi konkurs na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Stanowisko to jest wolne od trzech miesięcy, gdy na emeryturę przeszła dr. Hanna Majewska – Dąbrowska, pełniąca tę funkcję przy kilku dyrektorach szpitala.

Była posłem została kierownikiem w szpitalu

Foto: Była posłem została kierownikiem w szpitalu
cz cz, 12 grudnia 2019 10:06

Była poseł PiS Bernadeta Krynicka została kierownikiem Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych łomżyńskiego szpitala. Pod koniec listopada dyrektor Mariusz Obrycki ogłosił konkurs na to stanowisko. Była poseł do konkursu nie przystąpiła. - Pani Bernadeta Krynicka jest pracownikiem szpitala została oddelegowana na to stanowisko – tłumaczy dyrektor Obrycki.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę