wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@
Zamień "piraty" na darmowe "legale"!

Nie bądź złodziejem ani frajerem!

Oto hasło z jakim rozpoczął działalność 6-go grudnia 2004 r. serwis Komputer.Katolik.pl. "Katolik nie powinien korzystać z kradzionego. - Używanie pirackiego oprogramowania to grzech. Kiedy ktoś kradnie samochód, na ogół nie mamy wątpliwości, że to złodziejstwo. Tymczasem posługiwanie się pirackim oprogramowaniem komputerowym u wielu ludzi nie wiąże się z oporami moralnymi. A powinno." – powiedział rzecznik Episkopatu Polski, ks. Józef Kloch.

Celem tego nowego serwisu jest promowanie, informowanie i zachęcanie do używania legalnego oprogramowania a zwłaszcza oprogramowania darmowego i Open Source.

Serwis zaprasza również do przystąpienia do klubu KUUK. (Klub Uczciwych Użytkowników Komputerów).

W serwisie znajdziemy trochę informacji o systemie operacyjnym Linux i jego zaletach. Oprócz tego z racji charakteru serwisu głównego (www.katolik.pl) poza prezentacją oprogramowania, recenzjami, linkami do stron z programami itd. położony będzie również nacisk na stronę moralną i etyczną związaną z używaniem komputera i oprogramowania.

Twórcy oczekują, że internauci zechcą podzielić się z nimi swoimi sugestiami dotyczącymi tego nowego tematu poruszanego przez Kościół.

Zachęcamy do odwiedzin.
komputer.katolik.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0