Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Bezrobotni rodzice mogą oddać dziecko do żłobka

Ruszył nabór do dwóch grup żłobkowych, które rozpoczną działalność już 2. stycznia 2013 r. w Łomży. Z inicjatywy stowarzyszenia Edukator jedna grupa powstanie w przedszkolu Mały Artysta przy ul. Wojska Polskiego 29, a druga w przedszkolu Wesołe Słoneczko przy ul. Spółdzielczej 74. Rodzice, spełniający warunki projektu, zgłosili dopiero dziesięcioro dzieci. Miejsc łącznie jest 48.

Miejsce dla maluchów powstanie jako część  projektu na który Edukator uzyskał unijne dofinansowanie. Dzieci w wieku od 20 tygodni do trzech lat będą miałybezpłatną opiekę (bez kosztów wyżywienia) przez pięć dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku w godzinach od 6. do 18 - od początku stycznia 2013 do końca grudnia 2014 roku. 
- Sporo deklaracji zostało u nas po pobranych osobiście przez ludzi mniej zamożnych, niemających dostępu do internetu, chociaż można pobrać je także z naszej strony internetowej i podpisać w siedzibie w godz. 8. - 15.30 przy ulicy Polowej– informuje prezes Edukatora Barbara Kuczałek. - Osobami uprawnionymi do składania dokumentów są rodzice lub opiekunowie prawni dzieci z Łomży, gminy Łomża lub powiatu łomżyńskiego. Dużo osób naszymi miejscami w żłobku się zainteresowało, ale szkopuł tkwi w tym, że powinni to być mama lub tata, którzy w listopadzie i grudniu tego roku podjęli pracę po przerwie związanej z wychowaniem dzieci albo deklarują chęć poszukiwania i powrotu do pracy, chcąc pogodzić życie zawodowe z rodzinnym.
Równolegle z naborem dzieci do grup żłobkowych trwają prace remontowo-adaptacyjne sal w obu przedszkolach i szkolenie kadry. 

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę