środa, 14 listopada 2018 napisz DONOS@

Działki po PKS Łomża sprzedane

Foto: Działki po PKS Łomża sprzedane
cz wt, 13 listopada 2018 16:00

PKS Nova w Białymstoku sprzedała blisko 5 hektarów gruntu i części budynków dawnej bazy PKS Łomża. Nabywcami nieruchomości w rejonie alei Józefa Piłsudskiego, ul. Spokojnej i ul. Żabiej są dwaj łomżyńscy biznesmeni. Za prawo użytkowania wieczystego do tych działek zapłacili w sumie 3 mln 320 tys. zł netto.

Wydatki na fajerwerki jeszcze większe

Foto: Wydatki na fajerwerki jeszcze większe
cz wt, 13 listopada 2018 15:09

Dwa podpisane w październiku przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zarządzenia dotyczące zmian w budżecie Łomży opublikowano dziś w miejskim BIP. Pierwsze z zarządzeń jest sprzed niemal miesiąca. W nim prezydent zwiększył wydatki budżetu na promocję o 87 tys. zł do kwoty blisko 2 miliony złotych. Przed czterema laty ten fundusz wynosił „tylko” 420 tysięcy. W kolejnym zarządzeniu z 30 października Chrzanowski przeznaczył kolejne 55 tys. zł złotych na zakup dekoracji świetlnych bożonarodzeniowych.

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR informuje

Foto: Podlaski Oddział Regionalny ARiMR informuje
cz wt, 13 listopada 2018 14:15

Od dziś można składać wnioski o przyznanie pomocy poszkodowanym w 2017 roku w wyniku działania huraganu, deszczu nawalnego lub gradu.

Policjanci sukcesywnie wracają do... zdrowia i pracy

Foto: Policjanci sukcesywnie wracają do... zdrowia i ...
cz wt, 13 listopada 2018 09:43

Po krytycznym okresie „zachorowań”, gdy pod koniec ubiegłego tygodnia nagła choroba zmogła około 100 łomżyńskich policjantów, z dnia na dzień coraz więcej z nich wraca do pracy. Według danych wczoraj rano na zwolnieniach L4 było już „tylko” 72 policjantów. Niemal wszystkie choroby policjantów udaje się wyleczyć w 7 dni.

Nawet dożywocie

cz pon, 12 listopada 2018 11:36

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu Andrzejowi P. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie za usiłowanie zabójstwa mieszkańca wsi Modzele Skudosze.

Bloki bez wody

Foto: Bloki bez wody
cz pon, 12 listopada 2018 10:37

Około dwóch tysięcy mieszkańców Łomży z Osiedla Konstytucji we wtorek 13 listopada nie będzie miało wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na siedem godzin odetnie dopływ wody do 15 bloków znajdujących się przy ulicach Małachowskiego, Niemcewicza i Śniadeckiego.

Kiedy będzie nowy Dworzec Łomża?

Foto: Kiedy będzie nowy Dworzec Łomża?
cz pon, 12 listopada 2018 10:01

Stary dworzec Łomża władze miasta sprzedały w grudniu ubiegłego roku, a nowy buduje się bardzo powoli. Miasto od początku roku szuka firm, które zechcą zbudować go za „rozsądne” pieniądze. Właśnie ogłoszono kolejny przetarg na wykonawców m.in. głównego budynku dworca, zadaszonych peronów, i wykonanie asfaltowych nawierzchni „centrum przesiadkowo-komunikacyjnego”.

Wjechał w ogrodzenie II LO

Foto: Wjechał w ogrodzenie II LO
mm nie, 11 listopada 2018 21:30

Kierujący Volkswagenem Passatem wjechał w płot II LO na rondzie Kościuszki. Jak twierdził, uciekał przed zderzeniem z innym pojazdem. Nikomu nic się nie stało.

Patriotyczny piknik na Starym Rynku

Foto: Patriotyczny piknik na Starym Rynku
mm nie, 11 listopada 2018 20:10

Kilkuset łomżan uczestniczyło w festynie, który w ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się na Starym Rynku. Były koncerty pieśni patriotycznych, historyczny video mapping na fasadzie ratusza, a na koniec krótki pokaz sztucznych ogni.

Morsy w Narwi z biało-czerownymi flagami

Foto: Morsy w Narwi z biało-czerownymi flagami
cz nie, 11 listopada 2018 16:58

W sposób szczególny stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczciły łomżyńskie morsy. Zimna woda w Narwi jest wystarczającą zachętą, aby do niej wejść. W sobotę 10 listopada oficjalnie zainaugurowali sezon kąpielowy, a w niedzielę 11 listopada w samo południe weszli z biało-czerwonymi flagami weszli do rzeki o zaśpiewali „Jeszcze Polska nie zginęła...”

Kwiaty dla Kaliwody

Foto: Kwiaty dla Kaliwody
cz nie, 11 listopada 2018 16:44

Przedstawiciele władz miasta, regionu, instytucji i organizacji, poczty sztandarowe wojsko i harcerze... Kilkaset osób uczestniczyło w oficjalnych uroczystościach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym punktem miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Łomży była odprawa pocztów sztandarowych przed dawną kamienicę Śledziewskich przy ul. Sienkiewicza 10. To tu 100 lat temu, 11 listopada 1918 roku, podczas próby rozbrojenia niemieckiego patrolu zginął Leon Kaliwoda, podchorąży X Okręgu Polskiej Organizacji Wojskowej. Przed tablicą upamiętniająca bohatera złożono dziesiątki wiązanek kwiatów.

Łomżyńscy harcerze w walce o niepodległą Polskę

Foto: Łomżyńscy harcerze w walce o niepodległą Polskę
cz nie, 11 listopada 2018 15:28

Historyk-regionalista Czesław Rybicki napisał książkę „Rozwój skautingu na ziemi łomżyńskiej. Skauci i harcerze w walce o niepodległą Polskę w latach 1913-1920”. Promował ją podczas sobotniego spotkania w Domku Pastora, przybliżając słuchaczom wątki nie uwzględniane dotąd w innych publikacjach o tej tematyce oraz wygłaszając referat „Łomżyńska droga do niepodległości”. – Moment publikacji tej książki jest bardzo szczególny, bo setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to symboliczny czas – mówi Czesław Rybicki. – Dlatego tak zależało mi na tym, żeby rzecz ukazała się właśnie teraz, żeby przypomnieć bohaterów tamtych wydarzeń!

Biskup poucza w 100-lecie odzyskania niepodległości

Foto: Biskup poucza w 100-lecie odzyskania niepodległ...
cz nie, 11 listopada 2018 15:18

„11 listopada, dzień odzyskania niepodległości to dziękczynienie tym wszystkim, którzy służyli dla tego kraju, aby on był wolny” - mówił Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, który w południe w Katedrze Łomżyńskiej przewodniczył Mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nawiązując do ewangelicznej przypowieści o wdowim groszu, mówił, że „w tym dzisiejszym dniu jako patrioci możemy się zapytać: ile z mego życia wrzuciłem dla Ojczyzny, dla mojego miasta”. Znaczną część homilii biskup poświęcił władzom samorządowym Łomży. - Pracować dla tego miasta, to znaczy to miasto kiedyś przekazać następnym pokoleniom, ale miasto należy przekazać w dobrej kondycji. Nie możemy przekazać następnym pokoleniom weksli do zapłaty – przestrzegał biskup.

Mosiężny orzeł na nagrobku Leona Kaliwody

Foto: Mosiężny orzeł na nagrobku Leona Kaliwody
mm nie, 11 listopada 2018 12:19

W przeddzień 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale także 100-rocznicy śmierci Leona Kaliwody, na zwieńczeniu jego nagrobku zamontowano nowego mosiężnego orła. Kaliwoda, komendant X Okręgu Polskiej Organizacji Zbrojnej w Łomży, zmarł raniony kulą podczas rozbrajania niemieckich żołnierzy 11 listopada 1918 roku. Był jednym z pięciu poległych przed stu laty w Łomży.

Niepodległość w pierwszym momencie kojarzona jest z Dmowskim i Piłsudskim

Foto: Niepodległość w pierwszym momencie kojarzona je...
cz nie, 11 listopada 2018 11:33

- Doniosłość i wymiar tej daty są bliskie każdemu z nas, każdemu, kto czuje się Polakiem – mówił w niedzielny poranek 11 listopada 2018 roku w Drozdowie Lech Szabłowski. Wicestarosta łomżyński stojąc na tarasie historycznego dworu rodziny Lutosławski, w miejscu które przez dziesiątki lat było „ostoją patriotyzmu”, wspominał twórców odzyskania przez Polskę niepodległości przede wszystkim Romana Dmowskiego (1864 – 1939) i Józefa Piłsudskiego (1867 – 1935). Od złożenia kwiatów przed upamiętniającymi ich tablicami w Drozdowie i Łomży rozpoczęły się obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wypadek na Legionów

Foto: Wypadek na Legionów
mm so, 10 listopada 2018 22:46

Kobieta kierująca osobówką VW Tiguan trafiła do szpitala po zderzeniu jej samochodu z dostawczym Fiat Ducato. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu al. Legionów i ul. Sikorskiego.

Halina Gerwat: Ojczyzna ma...

cz so, 10 listopada 2018 21:28

Łopocze flaga biało-czerwona, Która przez wrogów była zawłaszczona. Wiatr to ją skręca, to prostuje, Z nią każdy Polak dumnie się czuje.

Złożyli swe życie w ofierze wychowańcy szkoły łomżyńskiej...”

Foto: Złożyli swe życie w ofierze wychowańcy szkoły ł...
cz so, 10 listopada 2018 21:16

„Oddajmy hołd bohaterom” - zaapelowali nauczyciele I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży, ażeby po stuleciu współczesna młodzież Szkoły przy ulicy Bernatowicza przygotowała uroczystość, poświęconą pamięci wychowanków, walczących w obronie niepodległości Ojczyzny. Lista nazwisk 11 uczniów widnieje na tablicy marmurowej naprzeciwko wejścia do biblioteki... 100 lat temu mieli po 15, 18 czy 20 lat i umierali z powodu ran lub ginęli w bitwach krwawych z Rosjanami. Pionowy, brązowy prostokąt kamienia milczy, nieme nazwiska dzisiejsi uczniowie widzą na każdej przerwie. W piątek przed niedzielnym 100-leciem Niepodległości oddali piękny hołd kolegom sprzed wieku...

Poseł Kołakowski: Wolna Polska jest naszym najwyższym dobrem

Foto: Poseł Kołakowski: Wolna Polska jest naszym najw...
cz pt, 09 listopada 2018 22:16

Sto lat temu, 11 listopada 1918 roku, ówcześni Polacy, po 123 latach zaborów, doprowadzili do odzyskania przez Naszą Ojczyznę niepodległości. Wielu za wolność kraju oddało to co najcenniejsze swoje życie. Im wszystkim, ale także tym którzy przez kolejne lata pracowali dla pomyślności Ojczyzny oddajemy cześć i chwałę. Dziś wolna Polska jest naszym najwyższym dobrem.

11 listopada 2018 roku w Łomży

Foto: 11 listopada 2018 roku w Łomży
cz pt, 09 listopada 2018 16:13

W niedzielę, 11 listopada 2018 r obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent Łomży, Starosta Łomżyński, Dowódca 13. Batalionu lekkiej piechoty w Łomży, Kierownik Warsztatów Technicznych Łomża 2. Regionalnej Bazy Logistycznej oraz Komendant Nadnarwiańskiego Hufca ZHP w Łomży zapraszają na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę