Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Chwilowo zablokowany wyjazd z Łomży przez pożar samochodu

mm śr, 04 sierpnia 2021 21:11

Szosa Zambrowska została zablokowana w obu kierunkach z powodu palącego się samochodu na pasie "do miasta". Nikomu nic się nie stało, choć całe auto objęte było płomieniami.

Szkoła Podstawowa nr 5 będzie miała salę gimnastyczną

Foto: Szkoła Podstawowa nr 5 będzie miała salę gimnas...
mm śr, 04 sierpnia 2021 19:19

Miasto Łomża ogłosiło przetarg na budowę sali gimnastycznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży.

Maliny – nie zgadniesz, w jak wielu dolegliwościach mogą pomóc

Foto: Maliny – nie zgadniesz, w jak wielu dolegliwośc...
mm śr, 04 sierpnia 2021 19:03

Te aromatyczne i delikatne owoce od wieków były już stosowane w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Są one jednak doceniane i polecane także przez współczesnych lekarzy oraz dietetyków - ze względu na liczne, potwierdzone naukowo walory odżywcze i zdrowotne. Niektóre z nich mogą cię zaskoczyć!

O uzależnieniach i abstynencji pisze bp Tadeusz Bronakowski

Foto: O uzależnieniach i abstynencji pisze bp Tadeusz...
mm śr, 04 sierpnia 2021 18:55

„Z wielkim niepokojem zauważamy, że dla milionów ludzi najważniejszym „pokarmem” stają się śmiercionośne substancje toksyczne lub nałogowe czynności, których powtarzanie prowadzi do śmierci” - pisze bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych w liście na sierpień, miesiąc abstynencji.

Koce z mikrofibry – komfort w najlepszym wydaniu

Foto: Koce z mikrofibry – komfort w najlepszym wydaniu
JJS śr, 04 sierpnia 2021 13:41

Są niezwykle miękkie w dotyku, ciepłe i puszyste. Koce z mikrofibry, bo o nich mowa, obok takich produktów jak pledy, koce akrylowe, wełniane czy polarowe stanowią komfortowe rozwiązanie dla wszystkich członków rodziny.

Martwy człowiek, tym razem na klatce schodowej

Foto: Martwy człowiek, tym razem na klatce schodowej
mm śr, 04 sierpnia 2021 13:32

67-letni mężczyzna najprawdopodobniej spadł rano ze schodów w jednym z bloków mieszkalnych ŁSM przy ulicy Słowackiego w Łomży. - Oficer dyżurny w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie o tragicznym zdarzeniu około godziny 9. - informuje starszy inspektor Urszula Brulińska z KMP Łomża. - Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

Szafka mogła zabić 84-latkę, pomógł sąsiad i służby

Foto: Szafka mogła zabić 84-latkę, pomógł sąsiad i sł...
mm śr, 04 sierpnia 2021 13:28

Dzięki czujności sąsiada, który usłyszał wołanie o pomoc, 84-letnia kobieta przygnieciona szafką przeżyła. Z obrażeniami trafiła do szpitala.

Spodziewajmy się burz

Foto: Spodziewajmy się burz
mm śr, 04 sierpnia 2021 09:05

Po południu w rejonie Łomży należy spodziewać się burz, także z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed tymi zjawiskami meteorologicznymi i towarzyszącymi im ulewami.

Strażacy OSP doskonalili się na jeziorze

Foto: Strażacy OSP  doskonalili się na jeziorze
mm wt, 03 sierpnia 2021 19:41

Strażacy z jednostek OSP Gminy Łomża na Jeziorze Szustak szkolili się z ratownictwa wodnego. Strażacy ćwiczyli m.in. techniki dotarcia do osoby tonącej i ewakuację osób poszkodowanych z wody.

Adrian wywozi ziemię ojczystą ze Starego Rynku

Foto: Adrian wywozi ziemię ojczystą ze Starego Rynku
mm wt, 03 sierpnia 2021 18:36

Były czasy, że ziemię przemocą zabierali nam obcy i nie chcieli jej oddać, a teraz oddajemy sami swoim z sąsiedztwa i jeszcze za to płacimy. Atrakcja turystyczna Łomży w postaci piaszczystych wydm, malowniczo porośniętych zielem i kwieciem, może być oglądana na Starym Rynku tylko do środy. We wtorek zjawiła się koparka mocarz Pana Patryka i ciężarówka olbrzym Pana Krzysztofa, którzy zabrali się do przywrócenia równiny Starego Rynku z prapoczątkiem Puszczy Łomżyńskiej. - Jak to dobrze, będzie więcej zieleni, drzew, krzewów, kwiatów i trawy - cieszy się 86-letnia Pani Lucyna, mieszkanka starówki idąca o kulach. - Zieleń przywróci piękność naszego Starego Rynku.

Ratusz potrzebuje 25 mln zł kredytu

Foto: Ratusz potrzebuje 25 mln zł kredytu
mm wt, 03 sierpnia 2021 18:17

Ratusz ogłosił, w piątek 30. lipca, przetarg na udzielenie długoterminowego kredytu w kwocie 25 mln zł. Przeznaczony zostanie na pokrycie deficytu budżetu Miasta Łomża oraz spłatę wcześniejszych kredytów. Pożyczkę spłacać będziemy przez 14 lat, ale dopiero na ostatnie 2 lata zaplanowana jest spłata ponad połowy zobowiązania.

Więcej cudzoziemców

Foto: Więcej cudzoziemców
mm wt, 03 sierpnia 2021 12:37

Niemal 19 tys. cudzoziemców zgłoszonych zostało do ZUS w województwie podlaskim. Względem czerwca 2020 roku oznacza to wzrost o blisko 54%. Na koniec czerwca 2021 roku w Polsce pracuje legalnie 819 tys. obcokrajowców.

Samorządowcy zarobią 20 tys. zł

Foto: Samorządowcy zarobią 20 tys. zł
mm wt, 03 sierpnia 2021 08:41

Po podwyżce wynagrodzeń, jaką prezydent Andrzej Duda zafundował m.in. posłom i senatorom, przyszedł czas na rewanż. Do sejmu wpłynął projekt ustawy podnoszącej wynagrodzenie tym razem m.in. Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie oraz samorządowcom.

Piją, jadą i rozbijają się stwarzając niebezpieczeństwo

Foto: Piją, jadą i rozbijają się stwarzając niebezpie...
mm pon, 02 sierpnia 2021 19:10

Czterech pijanych kierowców wpadło w weekend w ręce policjantów. Jeden zanim trafił na policjantów, wpadł na inne pojazdy czekające na skrzyżowaniu.

Napisz do Chrzanowskiego. Może zdążysz.

Foto: Napisz do Chrzanowskiego. Może zdążysz.
mm pon, 02 sierpnia 2021 16:32

„Prezydent Łomży zaprasza mieszkańców naszego miasta do składania propozycji inwestycji, które w przyszłości mogłyby być zrealizowane przez łomżyński samorząd z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych” - czytamy w komunikacie Ratusza. „To dobrze, że tak reaguje” stwierdza radny Tadeusz Kowalewski z PiS, który przyczynę nagłej otwartości prezydenta widzi w refleksji po skandalicznym przebiegu nadzwyczajnej sesji z 21. lipca 2021 roku.

Martwy człowiek przy ulicy Sikorskiego

Foto: Martwy człowiek przy ulicy Sikorskiego
mm pon, 02 sierpnia 2021 15:51

- Około 50-letni mężczyzna został znaleziony martwy w poniedziałek w godzinach porannych w okolicy składu opału Barbórka przy ulicy generała Władysława Sikorskiego w Łomży - informuje prokurator Urszula Klimaszewska - Dzierżko, p.o. Prokuratora Rejonowego w Łomży. - Mężczyzna prawdopodobnie dozorował teren w pobliżu torów kolejowych.

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień

Foto: Prognoza pogody na nadchodzący tydzień
mm pon, 02 sierpnia 2021 10:48

Nieco chłodniejsze i deszczowe dni będą się przeplatały z gorącymi i burzowymi – przekazuje IMGW. W pierwszej połowie tygodnia, chłodniejsza polarna morska masa powietrza, da nam wytchnienie od upałów, będzie też nieco więcej chmur i przelotnego deszczu. Druga połowa tygodnia to ponownie gorące, zwrotnikowe powietrze, zwłaszcza na południu kraju i lokalnie silniejsze burze.

Politykom ekspresem podniesiono wypłatę

Foto: Politykom ekspresem podniesiono wypłatę
mm pon, 02 sierpnia 2021 10:09

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek rozporządzenie o podwyżkach dla polityków. Po kilka tysięcy złotych miesięcznie zyskają posłowie i ministrowie. To wprowadzenie tylnymi drzwiami podwyżek dla parlamentarzystów. Zgodnie z przepisami posłom i senatorom przysługuje uposażenie, które odpowiada 80 proc. wysokości wynagrodzenia wiceministra w randze podsekretarza stanu – pisze onet.pl.

Najpiękniejsza działka 2021 roku

Foto: Najpiękniejsza działka 2021 roku
mm pon, 02 sierpnia 2021 08:54

Działka z ROD im. Jakuba Wagi w Łomży państwa Danuty i Waldemara Jarosik, zwyciężyła w drugiej edycji konkursu "Piękno mojej działki". Urzekające kompozycje kwiatowe, finezyjne kształty roślin i krzewów ozdobnych oraz oryginalne i unikatowe elementy małej architektury zauroczyły członków Komisji Konkursowej.

77. rocznica Powstania Warszawskiego w Łomży

Foto: 77. rocznica Powstania Warszawskiego w Łomży
mm nie, 01 sierpnia 2021 21:39

Punktualnie o godz. 17. w całym mieście zawyły syreny. O tej godzinie, 77 lat temu w Warszawie, ci co mieli taką możliwość chwycili za broń, aby wyzwolić stolicę. Dziś pod pomnikiem Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej przy Szkole Muzycznej przy alei Legionów przedstawiciele władz w milczeniu złożyli kwiaty.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę