Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Marsz zbuntowanych serc z Łomży w Warszawie

mm pon, 02 października 2023 16:07

- Mam dość paranoicznej rzeczywistości, jaka panuje w polskiej polityce. Irytuje mnie nepotyzm, kumoterstwo, dzielenie Polaków na lepszych i gorszych i wtrącanie się służb państwa w prywatne życie obywateli – mówi Danuta Bzura, 70-letnia emerytowana kierownik Archiwum Państwowego w Łomży, która w słoneczną niedzielę uczestniczyła w Marszu Miliona Serc w Warszawie. Ilu ludzi w demonstracji buntu przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości w latach 2015 – 2023 faktycznie maszerowało przez 4 godziny – Bóg raczy wiedzieć. Liczby były diametralnie różne: od 60 tysięcy osób, w ocenie Jarosława Kaczyńskiego z PiS, aż do ponad miliona, według Donalda Tuska z KO.

Łomżynianka w światowym finale konkursu modowego The Look Of The Year

mm pon, 02 października 2023 13:16

Aleksandra Łada z Łomży wygrała ogólnopolski Konkurs modowy The Look Of The Year i w San Remo będzie reprezentowała Polskę w światowym finale. 17-latka otrzymała także nagrodę specjalną – kontrakt modelingowy z włoską agencją Wonderwall.

Inwestowanie w złoto – czy warto i gdzie je bezpiecznie kupić?

JJS pon, 02 października 2023 12:07

Złoto fizyczne cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością. Miały na to wpływ kryzysy gospodarcze, wybuch pandemii i wojny, a także ponadprzeciętnie wysoka inflacja. Złoto jako „bezpieczna przystań inwestorów” bardzo dobrze sprawdza się w takich okolicznościach, chroniąc siłę nabywczą oszczędności. W jaki sposób jest to możliwe i jak bezpiecznie inwestować w złoto?

Będzie chłodniej

mm pon, 02 października 2023 10:30

Początek tygodnia jeszcze relatywnie ciepły i dość pogodny. Od środy stopniowo coraz chłodniej i więcej opadów – prognozuje IMGW. Na niebie sporo chmur i dni nie będą już tak słoneczne jak ostatnio.

Gala na 50-tkę

mm pon, 02 października 2023 07:23

Uroczystą galą, na której wręczono państwowe odznaczenia zakończyły się obchody 50-lecia Gminy Piątnica. Wcześniej strażacy z OSP w Piątnicy oficjalnie odebrali nowy wóz strażacki.

Oryginalne i wyjątkowe prezenty dla mężczyzny - Zaskocz go!

JJS nie, 01 października 2023 15:13

Jaki prezent sprawi radość każdemu mężczyźnie? To pytanie nurtuje nas wszystkich, kiedy nadchodzi czas wybrać upominek dla bliskiej nam osoby. Jeśli szukasz wyjątkowego pomysłu na prezent, dobrze trafiłeś! Z nami odkryjesz niezawodne prezenty dla mężczyzn, które nie tylko zaskoczą, ale także okażą się niezwykle praktyczne.

Powitanie nowych wozów strażackich w Gminie Łomża

mm nie, 01 października 2023 14:33

Dwa nowe średnie wozy ratowniczo-gaśnicze na podwoziu Iveco odebrała Gmina Łomża dla OSP Konarzyce i OSP Stare Kupiski. Każdy z samochodów kosztował lekko ponad 1 milion złotych, z czego gmina zapłaciła mniej niż połowę tej kwoty.

Łomżyniacy pojechali na Marsz Miliona Serc

mm nie, 01 października 2023 11:34

Z nadziejami, że ma to sens i że można zmienić Polskę pojechali łomżyniacy na Marsz Miliona Serc do Warszawy. Zorganizowany przez Platformę Obywatelską happening ma dać zwolennikom i niezdecydowanym wiarę w zwycięstwo.

Boulevard Drobnera - luksusowe apartamenty w sercu Wrocławia!

JJS so, 30 września 2023 16:58

Boulevard Drobnera to nowoczesna inwestycja deweloperska, oferująca luksusowe apartamenty we Wrocławiu. Zlokalizowana w samym sercu miasta, inwestycja ta zapewnia wysoki standard wykonania oraz dogodne udogodnienia. wybierz najlepszą ofertę z doskonałą lokalizacją

Samoloty wojskowe lądowały na drodze publicznej

mm so, 30 września 2023 12:57

Polskie F-16 lądowały na drodze wojewódzkiej 604 pod Wielbarkiem, prawie 100 km od Łomży. Ćwiczenia wojskowe na drogowym odcinku lotniskowym ściągnęły liczne grono asów polskiego lotnictwa i generałów, którzy na własne oczy chcieli zobaczyć lądującego tu ogromnego transportowca, czyli C-130 Hercules.

Pułapki wyborcze

mm pt, 29 września 2023 19:10

Wybory to podobno święto demokracji. Czy aby na pewno?

Wypadek w Janowie

mm pt, 29 września 2023 17:59

Na DK61 w Janowie doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Jest nowa Rada Działalności Pożytku

Gz pt, 29 września 2023 16:39

- W wyborach do Rady Miejskiej nie będę startować wiosną przyszłego roku, dlatego z Łomżyńską Radą Działalności Pożytku Publicznego mogę współpracować przez 3 lata – mówi Hanka Gałązka, którą Rada Miejska upoważniła do pracy w organie konsultacyjnym i opiniodawczym w zakresie działalności pożytku publicznego. W skład społecznej Rady wchodzi 12 osób: trzy są reprezentacją rajców, trzy deleguje jako swoich przedstawicieli prezydent miasta, a 6-tka to działacze organizacji pozarządowych (NGO). Głos Rady ważny jest dla programu współpracy Ratusza z sektorem NGO.

Oszustki wyłudziły 70 tysięcy zł metodą „na policjantkę”

Gz pt, 29 września 2023 12:58

Czy przekażesz torbę z pieniędzmi nieznanej osobie? Możliwe, że tak, jeśli masz 82 lata i martwisz się o los córki, kiedy ktoś nieznany powie w czwartek przez telefon, że córka potrąciła kobietę w ciąży. Taki zestaw okoliczności napotkał mieszkankę Łomży, w której mieszkaniu po godz. 17. zadzwonił telefon stacjonarny. Starsza Pani po rozmowie telefonicznej nie skontaktowała się z kimś z rodziny i nie upewniła się, czy to faktycznie jej córka potrzebuje pomocy. Finał zdarzeń był przygnębiający.

„Zaopiekowana gmina”

mm cz, 28 września 2023 19:03

„Cała Gmina Łomża może czuć się zaopiekowana” – ogłosił poseł Jarosław Zieliński wręczając dwa czeki na prawie 1,5 miliona złotych. Pieniądze posłużą dostosowaniu zabytkowej części do aktualnych potrzeb i dokończeniu nowego skrzydła w Szkole Podstawowej w Konarzycach.

Mniej jednorazowych odszkodowań za wypadek w pracy w województwie

mm cz, 28 września 2023 16:44

Jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej jest najpopularniejszym świadczeniem wypadkowym. Tylko w 2022 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił 44,2 tys. jednorazowych odszkodowań na łączną kwotę ponad 326 mln zł, gdzie rok wcześniej było to 43,9 tys. odszkodowań o łącznej wartości 308 mln zł.

Integracyjny Festiwal Piosenki Różnej ŚDS-ów w Łomży

mm cz, 28 września 2023 16:24

Hala Kultury w Łomży gościła około 150 osób na Integracyjnym Festiwalu Piosenki Różnej pod hasłem „Śpiewać każdy może”. Zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Łomży impreza zgromadziła zespoły wokalno-muzyczne z 10 ŚDS-ów województwa podlaskiego i Domu Pomocy Społecznej w Łomży. - Zaprzyjaźniamy się w środowisku coraz bardziej i bierzemy udział w wydarzeniach SDS-ów w województwach: podlaskim i warmińsko-mazurskim – mówi Wioletta Wiśniewska. - Bardzo chcielibyśmy pochwalić się naszą pracą publiczności i mieszkańcom Łomży.

Ruszył nabór wniosków na rozwój małych gospodarstw

mm cz, 28 września 2023 13:43

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR informuje: ruszył nabór z działania: Rozwój małych gospodarstw – termin składania wniosków rusza od dziś do 27 października 2023 r.

Radni Łomży chcą odszkodowania nie tylko od Niemiec

mm cz, 28 września 2023 08:46

Rada Miasta Łomża przyjęła uchwałę, w której oczekuje stanowczych działań rządu polskiego do uzyskania od „Rządu Republiki Federalnej Niemiec odpowiedniego zadośćuczynienia”. „Agresorów było dwóch” - przypomniał radny Zbigniew Prosiński i podobnie jak kilku innych pytał dlaczego uchwała mówi tylko o jednym z nich.

Kolejne drogi w subregionie łomżyńskim wyremontowane

mm śr, 27 września 2023 19:56

Chodzi o fragmenty dróg wojewódzkich nr 648 i 668 o łącznej długości niemal 7 km. Koszt tych modernizacji wyniósł blisko 12 mln zł. Symboliczne przecięcie wstęgi miało miejsce w środę, 27 września, w Małym Płocku. Uczestniczył w nim m.in. wicemarszałek Marek Olbryś oraz radny wojewódzki Adam Wojciech Sekściński.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę