Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 23 maja 2022 napisz DONOS@

Dachowanie na wjeździe do Łomży

mm nie, 22 maja 2022 10:27

Na ul. Sikorskiego, w rejonie mostu Hubala, auto osobowe wypadło z drogi i dachowało. W miejscu zdarzenia są utrudnienia, ruch odbywa się jednym pasem.

Historyczny spacer po zabytkowym cmentarzu

mm so, 21 maja 2022 11:26

Kim byli marymontczycy? Dlaczego generał dywizji Stanisław Sylwester Surzyn spoczywa w Łomży? Jak zginął major Gwidon Bursa, również pochowany na cmentarzu przy ulicy Kopernika?

Królowa Turnusu wróciła z Sanatorium Miłości

mm pt, 20 maja 2022 19:23

Fantazyjna czerwono-czarna sukienka, grube warkocze blondie i pogodny uśmiech wyróżniają 67-letnią łomżyniankę Zofię Klawinowską. W telewizyjnym programie "Sanatorium miłości" została Królową Turnusu, a na festynie w Łomży zjawiła się bez korony. Czemu...? Bo prowadzący zespół seniorów Zbigniew Brzeziński zaplanował walczyka z dzieweczką, co szła do laseczka zielonego.

„Kradł, kradnie i kraść będzie"

mm pt, 20 maja 2022 17:07

Łomżyńscy policjanci informują o zatrzymaniu 49-latka „wyjątkowego smakosza słodyczy”. Mężczyzna w poniedziałek wpadł w jednym z łomżyńskich marketów, a także w środę na podobnej kradzieży.

Oficerowie NATO oddali hołd Obrońcom Wizny 1939

mm pt, 20 maja 2022 15:30

Grupa międzynarodowa około 30 oficerów, przedstawicieli armii, m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec i Hiszpanii, odwiedziła Górę Strękową koło Wizny. Gospodarzem wizyty był dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego pułkownik Paweł Gałązka. Czekał na oficerów na wzgórzu ze schronem, gdzie bronili się bohatersko żołnierze we wrześniu 1939 pod dowództwem kpt. Raginisa.

Unieważniony przetarg na autobusy elektryczne

mm pt, 20 maja 2022 15:08

Ratusz unieważnił przetarg na zakup 6 autobusów elektrycznych. Z uzyskanych informacji wynika, że powodem były przyczyny formalne.

W weekend załamanie pogody i powieje

mm pt, 20 maja 2022 14:04

Po bardzo ciepłym piątku z temperaturą do 28°C, w nocy z piątku na sobotę nadciągną gwałtowne burz z silnym deszczem i porywami wiatru do 85 km/h, a lokalnie nawet 100 km/h. W sobotę i niedzielę znacznie chłodniej, więcej chmur i opady deszczu. Dla większości terytorium Polski, w tym rejonu Łomży IMGW ma sobotę wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia o silnym wietrze.

Majówka z food truckami w Łomży!

JJS pt, 20 maja 2022 12:00

Już 27 maja w Łomży pojawią się miłośnicy gotowania „na czterech kółkach”. Przez trzy dni od 27 do 29 maja 2022 r. food trucki będą serwować mieszkańcom przepyszne potrawy z wielu stron świata. To prawdziwa gratka dla fanów dobrej kuchni i jedzenia pod chmurką. Na rodzinny piknik zapraszają FUTRAKI.

Przybywa ubezpieczonych pracowników z zagranicy

mm pt, 20 maja 2022 11:47

Na koniec marca ponad 932 tys. cudzoziemców podjęło legalne zatrudnienie w naszym kraju. To o 57 tys. więcej niż pod koniec 2021 r. W województwie podlaskim również odnotowano wzrost i pod koniec marca za blisko 24,5 tysięcy osób z zagranicznym paszportem płacone są składki do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Zasady funkcjonowania wirtualnego biura. Dla jakich firm będzie to odpowiednie rozwiązanie?

JJS pt, 20 maja 2022 10:50

Coraz częściej słyszy się o powstawaniu nowych przedsiębiorstw, oferujących usługi tzw. wynajmu biur wirtualnych. Organizacje tego typu po dziś dzień wzbudzają u wielu osób sporo kontrowersji, jednak, jak się okazuje - zupełnie niepotrzebnie. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku prowadzenia swojej działalności w sposób zdalny. Nie da się ukryć, że każda firma wymaga zarejestrowania w systemie. Podczas tego procesu konieczne jest podanie m.in. adresu siedziby. Można oczywiście udostępnić w tym celu adres swojego mieszkania, jednak niekoniecznie jest to opcja najbardziej opłacalna i komfortowa. Poniżej sprawdzimy, czym cechuje się biuro wirtualne i jakie korzyści niesie ze sobą skorzystanie z tych usług.

KAS zaakceptowała PIT-y „zapominalskich”

mm pt, 20 maja 2022 09:56

Do podlaskich urzędów skarbowych wpłynęło za 2021 prawie 550 tys. zeznań PIT, czego 90% w postaci elektronicznej. 158 tys. podlaskich podatników nie złożyło swojej rocznej deklaracji PIT, ale ich zeznania zostały 2 maja zaakceptowane automatycznie.

Utrudnienia na pl. Kościuszki potrwają 3 tygodnie

mm pt, 20 maja 2022 09:39

Rozpoczęły się prace przy przesunięciu przejścia dla pieszych przy placu Kościuszki. Prace potrwają około 3 tygodni, a kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość.

NATO ćwiczy pod Nowogrodem

mm pt, 20 maja 2022 06:38

- We are ready (jesteśmy gotowi) – powiedział w Nowogrodzie ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki Mark Brzezinski, który wspólnie z prezydentem RP Andrzejem Dudą i ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem obserwował forsowanie Narwi przez siły sojusznicze.

7-letni łomżyniak pochowany z honorami wojskowymi

mm cz, 19 maja 2022 19:18

Mała trumienka chłopca stanęła w kaplicy na starym cmentarzu w Łomży, choć Romek Lenczewski zginął w Leńcach od strzałów Niemców 5. października 1943 r. Miał 7 lat, gdy biegł na pole ostrzec rodziców przed obławą na żołnierzy Armii Krajowej i pomagających partyzantom leńczan. Jesienią 2020 r. z posesji w Leńcach ekshumowano Romka. W słoneczny czwartek, 19. maja 2022, mszę św. pogrzebową odprawił ks. dr Jan Sołowianiuk, a przemowę wygłosił prezes IPN dr Karol Nawrocki.

Naturalne świece sojowe - piękny i niepowtarzalny zapach

JJS cz, 19 maja 2022 16:45

Szukając sposobu na nadanie wyjątkowego i magicznego wystroju niemal każdego wnętrza, warto postawić na naturalne świece zapachowe. Dostępne w różnych kolorach, wielkościach i wariantach zapachowych sprawią, że miejsce które ozdobisz będzie epatować pozytywną energią i pozwoli się odprężyć po ciężkim i długim dniu. Szukając najlepszych świec wykonanych z naturalnych składników postaw na te, do których produkcji wykorzystano soję bezpieczną dla środowiska.

Warszawiacy na gościnnych występach w Łomży

mm cz, 19 maja 2022 16:15

Łomżyńscy policjanci informują o zatrzymaniu w stolicy 41 i 29-latka podejrzanych o liczne kradzieże. Mężczyźni w warszawskich i łomżyńskich sklepach ukradli kosmetyki o wartości ponad 24 tysiące złotych. Każdy z nich usłyszał po 16 zarzutów kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W Narwi znaleziono topielca

mm cz, 19 maja 2022 08:42

Pod Nowogrodem, na wysokości poligonu, w Narwi znaleziono topielca. Na miejsce skierowano służby, które prowadzą czynności wyjaśniające.

Łomża centrum Polski

mm śr, 18 maja 2022 20:38

W czwartek Łomża i okolice staną w centrum wydarzeń ważnych dla Polski. W Nowogrodzie prezydent RP Andrzej Duda obserwował będzie międzynarodowe ćwiczenia DEFENDER–Europe 22. W Kupiskach zostanie podpisana umowa na brakujący odcinek obwodnicy Łomży, a na cmentarzu przy ul. Kopernika odbędzie się pogrzeb 7-letniego chłopca, którego ranili Niemcy gdy biegł ostrzec rodziców, a następnie dobili.

Sucho, ale w weekend nadzieja na deszcz

mm śr, 18 maja 2022 19:39

W związku z deficytem opadów w pierwszej połowie maja IMGW-PIB informuje o drastycznym wzroście zagrożenia pożarowego. W rejonie Łomży na czwartek instytut określa je ekstremalnie wysokim.

Pozbawią Honorowego Obywatelstwa Łomży sowieckich wyzwolicieli

mm śr, 18 maja 2022 15:09

Prezydent Łomży zapowiedział zmiany w regulaminie przyznawania Honorowego Obywatela Łomży i odebranie, tego zaszczytnego tytułu, dwóm radzieckim wyzwolicielom.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę