sobota, 23 czerwca 2018 napisz DONOS@

Marcin Chludziński prezesem KGHM

Foto: Marcin Chludziński prezesem KGHM
cz pt, 22 czerwca 2018 20:23

Pochodzący z Łomży Marcin Chludziński został nowym prezesem KGHM Polska Miedź. Do tej pory, od stycznia 2016 r., pełnił funkcję prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

Rzeki nam wysychają

Foto: Rzeki nam wysychają
cz pt, 22 czerwca 2018 17:17

Na Narwi, na Pisie i Biebrzy, notowane są dolne części niski stanów wody. W przypadku Narwi w okolicy Łomży poziom rzeki spadł do 74 cm. To tylko 12 cm powyżej odnotowanego dotychczas rekordu minimum rzeki, a w ciągu ostatnich dwóch dni wody ubyło na 4 cm. Dziś poziom rzeki jest znacznie niższy niż był w czerwcu rekordowo suchych lat 2006 i 2015. Wówczas najniższe stany wody na Narwi w Łomży – odpowiednio 66 cm i 68 cm - notowano w połowie sierpnia.

Zatruć dopalaczami coraz więcej - także w Łomży

Foto: Zatruć dopalaczami coraz więcej - także w Łomży
cz pt, 22 czerwca 2018 15:23

Wakacje i dużo czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts) – przestrzegają policjanci. Dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla dziecka. Sprzedawane w postaci tabletek, proszków, kadzidełek, czy „tatuaży”, opakowane w kolorowe papierki, nadające im „niewinny” wygląd, są substancjami silnie działającymi na ośrodkowy układ nerwowy i mogą zagrozić życiu. Tylko przez pięć miesięcy tego roku do łomżyńskiego sanepidu zgłoszono 14 przypadków hospitalizacji pacjentów, którzy mogli zażyć tzw. dopalacze. Przez cały ubiegły rok było ich trzy razy mniej.

Jak wybrać się z dzieckiem na przejażdżkę rowerową?

Foto: Jak wybrać się z dzieckiem na przejażdżkę rower...
JJS pt, 22 czerwca 2018 13:43

Doskonałe warunki pogodowe zachęcają do wspólnych wypadów rowerowych z dziećmi. Możliwość spędzenia czasu razem na świeżym powietrzu i zwiedzenia lokalnych atrakcji skutecznie zwycięża z komputerem i jest dobrym pomysłem na aktywność fizyczną. Wycieczka rowerowa wymaga jednak pewnych przygotować, aby była komfortowa i bezpieczna. W tym krótkim poradniku przedstawiamy jak ją przygotować, o co zadbać i o czym warto pomyśleć przy kompletowaniu sprzętu.

Ratusz: Po wyroku WSA należało tymczasowo wstrzymać budowę Zawadzkiej

Foto: Ratusz: Po wyroku WSA należało tymczasowo wstrz...
cz pt, 22 czerwca 2018 10:51

Pod niemal dwóch tygodniach Urząd Miejski w Łomży przyznał, że „w związku z wyrokiem WSA należało tymczasowo wstrzymać część robót objętych zakresem uchylonej decyzji” dotyczącej budowy przedłużenia ul. Zawadzkiej. Tak jak informowaliśmy wcześniej prace te były wstrzymane w ubiegłym tygodniu. Od poniedziałku roboty ponownie mogły ruszyć, bo prezydent tego dnia wydał postanowienie o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności, dla swojej decyzji ZRID z września ubiegłego roku.

Tylko pokropiło...

Foto: Tylko pokropiło...
cz pt, 22 czerwca 2018 08:00

Chłodny front powietrza, który w czwartek wieczorem z silnym wiatrem nadciągnął nad region nie przyniósł oczekiwanych opadów deszczu. Gdzieniegdzie tylko pokropiło. Stacje IMGW zanotowały tylko symboliczny opad. W Marianowie było to 0,3 mm, w Burzynie ok. 1 mm, a we wsi Dobrylas 1,9 mm. Na najbliższy weekend synoptycy zapowiadają możliwość wystąpienie jedynie przelotnych opadów deszczu, ale temperatura ma nie przekroczyć 20°C.

Wiało krótko, ale skutecznie

Foto: Wiało krótko, ale skutecznie
cz cz, 21 czerwca 2018 22:01

Silny wiatr, który towarzyszył przejściu frontu chłodniejszego powietrza spowodował znaczne straty w regionie. Powalonych jest wiele drzew, uszkodzone zostały budynki, a w Wierzbowie koło Śniadowo pod zawaloną stodołą zginęły przetrzymywane zwierzęta. Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej o godz. 21.30 informował o około 30 wezwaniach do usuwania skutków krótkiej wichury, ale jeszcze rano dodawał, że napływają nowe zgłoszenia.

Zasłużeni dla samorządu

Foto: Zasłużeni dla samorządu
cz cz, 21 czerwca 2018 17:03

Radni województwa Marek Olbryś z Łomży i Elżbieta Kaufman-Suszko z Białegostoku zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Srebrnymi Krzyżami Zasługi. Medalami uhonorowano ich podczas gali 20-lecia Samorządu Województwa Podlaskiego, która w czwartek odbyła się w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Weterynarze uczą się o higienie w zakładach mięsnych

Foto: Weterynarze uczą się o higienie w zakładach mię...
cz cz, 21 czerwca 2018 16:41

Ogólnopolska konferencja szkoleniowa na temat planu higieny w zakładzie mięsnym zgromadziła w Grzymałach Szczepankowskich ok. 120 ludzi z branży, m.in., powiatowych lekarzy weterynarii, weterynarzy nadzorujących zakłady mięsne oraz przedstawicieli firm. - Od 2000 roku nie byłem w choćby jednym zakładzie, do którego stanu higienicznego nie miałbym uwag – stwierdził główny prelegent Krzysztof Misiak (lat 65), główny specjalista w Biurze Kontroli Głównego Inspektoratu Weterynarii w Polsce. - Niestety, z prawodawstwa Unii Europejskiej nie wynika jasno i precyzyjnie, jakie działania powinny zostać podjęte dla zapewnienia higieny, natomiast w prawodawstwie USA i Izraela jest to sformułowane bardzo dokładnie i ja w swojej praktyce kontrolnej do tego się stosuję.

Piłka nożna zawód czy powołanie?

Foto: Piłka nożna zawód czy powołanie?
JJS cz, 21 czerwca 2018 15:56

To dopiero początek Mundialu. Piłkarskie święto, które organizowane jest co cztery lata i gromadzi na stadionach w strefach kibica, pubach i przed telewizorami miliony sympatyków tej dyscypliny sportowej. Każdy z nas ma swoich faworytów, swoją ulubioną drużynę piłkarską, którą będzie zagrzewał do walki. Jest to swoisty rytuał.

Notoryczny złodziej

cz cz, 21 czerwca 2018 12:34

55-letni mieszkaniec Gołdapi, który w kwietniu został zatrzymany pod zarzutem dokonania trzech kradzieży z włamaniem domów jednorodzinnych na terenie miasta, miał znacznie więcej na sumieniu. Policjanci poinformowali, że jest on podejrzany o dokonanie kolejnych włamań i kradzieży do których dochodziło w Łomży i Augustowie. Mężczyzna usłyszał już 20 zarzutów, a straty jakie spowodował przestępczą działalnością wyniosły ponad 120 tysięcy złotych.

Mleko tańsze niż przed rokiem

Foto: Mleko tańsze niż przed rokiem
cz cz, 21 czerwca 2018 09:27

Ceny skupu mleka nadal spadają. W maju, według danych GUS w Polsce za 1 hl mleka płacono w skupie średnio po 129,2 zł, to jest mniej o 2,2% niż przed miesiącem i o 1,8% niż przed rokiem. To oznacza, że teraz poziomy cen skupu mleka powróciły do tych z jesieni 2016 roku. Także w województwie podlaskim ceny spadają, choć nadal utrzymywane są na najwyższym w kraju poziomie.

Wojewoda: Zawadzką można budować

Foto: Wojewoda: Zawadzką można budować
cz cz, 21 czerwca 2018 08:39

Na kilka dni przed uprawomocnieniem się wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który w maju w całości uchylił decyzję wojewody podlaskiego w sprawie zezwolenia na realizację dobudowy dwujezdniowej ul. Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do Szosy do Mężenina służby wojewody uznały, że „inwestor może prowadzić prace budowlane”. Podstawą do takiego stwierdzenia ma być poniedziałkowe postanowienie prezydenta Łomży.

Będzie zmiana pogody. Synoptycy ostrzegają przed silnymi burzami

Foto: Będzie zmiana pogody. Synoptycy ostrzegają prze...
cz cz, 21 czerwca 2018 08:30

Dziś w ciągu dnia w regionie zachmurzenie małe i umiarkowane, ale stopniowo ma wzrastać do dużego. Synoptycy z białostockiego biura prognoz IMGW zapowiadają, że późnym popołudniem od zachodu nadciągną nad region przelotne opady deszczu. U nas od godz. 18. spodziewane są także burze z opadami deszczu miejscami od 15 do 25, lokalnie do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, z gradobiciami oraz porywami wiatru do 100 km/h. Zapowiadanej nawałnicy nadano własnie drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Zanim do tego dojdzie temperatura powietrza ma wzrosnąć nawet do 30°C w cieniu.

Na „61” spaliła się „eLka”

Foto: Na „61” spaliła się „eLka”
cz cz, 21 czerwca 2018 08:25

Około godziny 8. rano jadący drogą krajową nr 61 pomiędzy Marianowem a Budami Czarnockimi samochód nauki jazdy nagle staną w płomieniach. W chwili wypadku podróżowały nim trzy osoby, ale wszystkie bezpiecznie opuściły palący się pojazd. Gdy na miejsce dotarły pierwsze jednostki straży pożarnej praktycznie nie było już co ratować.

Groźnie wyglądało

Foto: Groźnie wyglądało
cz śr, 20 czerwca 2018 13:42

Początkowo zablokowana była droga Łomża – Zambrów, ale jest już przejezdna. Dwa samochody półciężarowe zderzyły się na wysokości wsi Bacze Mokre. Całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, bo jeden z samochód wypadł na drzewo, ale szczęśliwie nikomu z ludzi nic złego się nie stało.

Zakupy ze stylistką w QUIOSQUE

Foto: Zakupy ze stylistką w QUIOSQUE
JJS śr, 20 czerwca 2018 11:24

Sklep Quiosque w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce zaprasza na zakupy ze stylistką w dniu 23 czerwca br. To niepowtarzalna okazja na udane zakupy. Dodatkowo klientki otrzymają rabat 15% na zakupy kolekcji nieprzecenionej. W najbliższą sobotę w sklepie Quiosque stylistka pomoże zapoznać się z asortymentem sklepu, dopasuje stylizację do Twoich potrzeb oraz podpowie w czym najlepiej wyglądasz. To niepowtarzalna okazja na udane zakupy! Dodatkowo otrzymasz rabat 15% na zakupy kolekcji nieprzecenionej.

Najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych w Szepietowie

Foto: Najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych w Sze...
mm śr, 20 czerwca 2018 08:45

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na X Ogólnopolska Wystawę Bydła Hodowlanego, XXV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, które odbędą się 23 – 24 czerwca 2018 roku. W tym roku Wystawa będzie miała wyjątkowy charakter ponieważ do Szepietowa przyjadą hodowcy bydła mlecznego z całej Polski. Jej ogólnopolski charakter da możliwość porównania dorobku hodowlanego podlaskich rolników z rolnikami z innych części kraju. W ramach Regionalnej Wystawy będziemy mogli zobaczyć wiele innych zwierząt: bydło mięsne, konie, owce, kozy, króliki, drób hodowlany i użytkowy, spośród których zostaną wybrane najpiękniejsze okazy.

Za droga oferta

Foto: Za droga oferta
cz śr, 20 czerwca 2018 08:40

MPWiK w Łomży unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków. Powodem jest zbyt wysoka cena jedynej oferty jaka wpłynęła do miejskiej spółki. Na modernizację łomżyńskiej oczyszczalni ścieków chciano wydać około 40 mln zł netto, a cena z oferty to niemal 80 mln zł brutto.

Problematyczna dobudowa Zawadzkiej

Foto: Problematyczna dobudowa Zawadzkiej
cz wt, 19 czerwca 2018 15:34

W poniedziałek na budowie ulicy Zawadzkiej od ulicy Przykoszarowej w kierunku Zawad znowu, po tygodniu przerwy, pojawiły się ciężkie maszyny budowlane. We wtorek ratusz opublikował obwieszczenie o tym, że prezydent Mariusz Chrzanowski na swój wniosek z poniedziałku, nadał „rygor natychmiastowej wykonalności” dla decyzji ZRID na budowę ul. Zawadzkiej, którą wydał we wrześniu 2017 roku. To tę decyzję zaskrzyła grupa mieszkańców okolicznych terenów zarzucając prezydentowi przekroczenie prawa. W grudniu wojewoda decyzję prezydenta zmienił, a w maju Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzję wojewody uchylił w całości. Póki co nikt nie chce wypowiedzieć się na temat skutków tego orzeczenia, które ma się uprawomocnić w przyszłym tygodniu. Wojewoda odsyła do nadzoru budowlanego, nadzór budowlany twierdzi, to sprawa wojewody. Władze miasta udawały zaś, że nic się nie stało...

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę