Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 napisz DONOS@

W sierpniowym upale więdną, schną i mdleją kwiaty

mm cz, 18 sierpnia 2022 17:33

Pani Nikola i Klaudia dokonują cudów zręczności na wysokości, wyginając się odważnie z drabiny, by odchwaścić donice kaskadowe na ulicy Długiej. Suche trawy na wyniosłym wierzchołku i bujne komosy niżej Panie z Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM w Łomży usuwają dla uratowania kwiatów, by ekspansywne chwasty nie zagłuszyły czerwonych i białych pelargonii bluszczolistnych i wilców.

Nieletni złodzieje puszki charytatywnej

mm cz, 18 sierpnia 2022 17:14

Ponad 5 tysięcy złotych ukradli w sumie młodociani złodzieje. Ich łupem padł m.in. telefon komórkowy czy puszka charytatywna. Teraz czeka ich rozprawa przed sądem rodzinnym.

Przesyłki na palecie - jakie towary wysyłać tym sposobem?

JJS cz, 18 sierpnia 2022 16:16

Bezpieczeństwo przesyłki jest jednym z najważniejszych elementów, o które należy zadbać, nadając paczkę dużych rozmiarów. Niestety przesyłki o dużych gabarytach są bardziej narażone na ewentualne uszkodzenia, dlatego też firma transportowa musi szczególnie dbać o dostarczenie jej w stanie nienaruszonym. Bardzo pomocnym sposobem pakowania przesyłek o dużych gabarytach są palety.

Ciągnik na dwóch kołach?

mm cz, 18 sierpnia 2022 13:39

Operatywny zambrowianin jechał motocyklem, który nie był dopuszczony do ruchu, ale z przypiętą rejestracją od ciągnika. Wpadł, bo wyprzedzał na ciągłej policyjny radiowóz.

Łomża spada w rankingu zamożności „Wspólnoty”

mm cz, 18 sierpnia 2022 12:21

Choć realne dochody budżetów samorządowych w 2021 r. rosły, to niekorzystnie od lat zmienia się ich struktura – zauważają autorzy rankingu zamożności, przygotowanego przez Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota. Ranking zestawia ze sobą wszystkie samorządy w kraju, porównując ich kondycje finansową. Łomża w najnowszym za 2021 rok po raz kolejny spadła i zajęła 38 pozycję na 48 sklasyfikowanych.

Filmy przyrodnicze Puchalskiego i zdjęcia znad Narwi

mm cz, 18 sierpnia 2022 08:37

- Zapraszamy na Narwiański Festiwal Przyrodniczy w piątek i sobotę do Hali Kultury w Łomży, a w niedzielę do Drozdowa - zachęca fotograf przyrody i autor filmów Zdzisław Folga, koordynator z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Będzie można obejrzeć kilkanaście filmów z lat 50. i 60. pioniera przyrodniczej sztuki filmowej Włodzimierza Puchalskiego. W Morusach, ok. 60 km od Łomży, Puchalski miał swoją bazę, bo wśród dzikiej, meandrującej rzeki nagrywał dzieła.

Mistrz Kurt Scheller chce być kucharzem w Łomży?!

mm śr, 17 sierpnia 2022 21:02

Niespodziewanie w drodze z Mazur do Warszawy zatrzymał się w Łomży 70-letni szef kuchni Kurt Scheller. W karierze kierował kuchniami hoteli: Hilton w Amsterdamie, Moskwa w Rosji, Bristol i Sheraton w Warszawie, gotował dla prezydentów, premierów i szejków, aż tu spytał nagle w Garage Grill & Bar zaskoczoną kelnerkę: - Czy ja nie mógłbym też u Państwa zatrudnić się jako kucharz...?

Dlaczego zapalają się samochody?

mm śr, 17 sierpnia 2022 17:36

Letnie upały sprzyjają rozprzestrzenianiu się pożarów, co można było zaobserwować w czeskiej Szwajcarii, gdzie strażacy przez wiele dni walczyli o uratowanie parku narodowego. Według statystyk Państwowej Straży Pożarnej, na które powołuje się AAA AUTO w nadesłanej informacji, w Polsce dochodziło do około 8 tysięcy pożarów samochodów osobowych rocznie. Serwis podaje 6 najczęstszych przyczyn pożarów samochodów.

Pijany kierowca schował się w polu kukurydzy

mm śr, 17 sierpnia 2022 15:34

Pijany kierowa uciekał przed policjantami na DK 61. Gdy zablokowano mu drogę, porzucił auto i schował się w polu kukurydzy. Dzięki kamerze termowizyjnej mundurowi znaleźli go kilkaset metrów dalej.

Z wnioskami o dodatek węglowy do urzędów: miasta i gmin

mm śr, 17 sierpnia 2022 14:38

Wniosek o dodatek węglowy w wysokości 3 tysięcy złotych należy złożyć do gminy do 30 listopada. Ministerstwo opublikowało wzór wniosku.

ZUS przestrzega przed oszustami na 14 emeryturę

mm śr, 17 sierpnia 2022 13:12

„Podają się za pracowników Zakładu i proponują „załatwienie” 14. emerytury” – przestrzega ZUS w komunikacie. O czternastkę nie trzeba wnioskować, bo to dodatkowe roczne świadczenie ZUS będzie wypłacał z urzędu.

Chrzanowski kandydatem PIS na prezydenta Łomży?

mm śr, 17 sierpnia 2022 12:32

- Za wcześnie mówić, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta Łomży – mówi pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości poseł Kazimierz Gwiazdowski. Głosy, że PIS miałoby poprzeć urzędującego prezydenta Mariusza Chrzanowskiego w przyszłorocznych wyborach samorządowych pojawiły się po spotkaniu pełnomocnika z działaczami partii w Łomży. - Rozwiewam te plotki – skwitował.

Upał do końca tygodnia

mm śr, 17 sierpnia 2022 08:17

Najbliższe dni przyniosą ciepłą, a nawet upalną pogodę. Do piątku obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia meteorologicznego IMGW o upałach. Niestety w weekend, przemieszczający od zachodu kraju front atmosferyczny, przyniesie ochłodzenie, duże zachmurzenie, oraz miejscami silne opady deszczu.

Dyrektor Pietrusewicz z “Piątki” zasłużyła na Medal

Gz wt, 16 sierpnia 2022 21:56

Małgorzata Pietrusewicz otrzymała Medal “Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu docenił zaangażowanie w upamiętnienie losów ofiar wywózek na Sybir. Jednak dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 imienia Stanisława Staszica w Łomży traktuje to odznaczenie, przede wszystkim, jako uhonorowanie pracy polonistki Marii Tyszki i społeczności: nauczycieli, uczniów, rodziców. A co o współpracy z Panią Pietrusewicz mówią dziś nam Sybiracy?

Pijani i podpici kierowcy za kółkiem

Gz wt, 16 sierpnia 2022 16:25

Od stycznia do połowy sierpnia 125 kierowców pod wpływem alkoholu zostało zatrzymanych przez łomżyńską drogówkę: 79 pijanych kierowców odpowiadało z artykułu 178a par. 1 kodeksu karnego, a 46 podpitych na podstawie kodeksu wykroczeń. Długi weekend sierpniowy powiększył tę liczbę o 24-letniego kierowcę skody, który prowadził auto mając w organizmie prawie 0,7 promila alkoholu.

Przebite koła samochodów na parkingach

Gz wt, 16 sierpnia 2022 14:44

- Mamy 20 zgłoszeń od właścicieli pojazdów, którym w nocy z poniedziałku na wtorek nieznana na razie osoba lub grupa osób poprzebijała opony i dętki w samochodach - informuje starszy inspektor Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Policjanci szukają sprawcy wydarzenia.

Dowódca 18. Pułku przeprasza urażonych filmem “Wyklęty”

Gz wt, 16 sierpnia 2022 13:13

- Wiem o tej sytuacji, niestety, ale projekcja była z innego źródła i trudno było w trakcie wyłączyć… - wyjaśnia płk Paweł Gałązka, dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, kiedy we wtorek interesowaliśmy się, czy oglądał film “Wyklęty”. Świąteczna, radosna, rodzinna atmosfera pikniku z okazji Święta Polskiego w Łomży została zbrukana w Parku Świętego Jana Pawła II przez “dzieło realizmu kapitalistycznego”, pełne chamstwa i wulgarnych dialogów z przekleństwami na ekranie.

Jaką broń palną można kupić w Internecie?

JJS wt, 16 sierpnia 2022 10:17

Sklep z bronią w internecie? A czemu nie? Choć Polska to nie USA, broń sportowa czy kolekcjonerska, podobnie zresztą jak sprzęt myśliwski, to coś, co można u nas dostać w sklepie internetowym. Porozmawiajmy o tym przez chwilę.

Tysiące łomżyniaków na pikniku wojskowym 18. Pułku

Gz pon, 15 sierpnia 2022 19:49

Tłumy rodziców i dziadków z dziećmi, grupki nastolatków i przyjaciół wybrały się w poniedziałek po południu na piknik militarny „Wojsko na swojsko”. Słonecznego 15. sierpnia od godziny 14. do 19. mieli w Parku Jana Pawła II moc atrakcji z czołgiem, wyrzutnią rakietową, wieżą i grochówką.

Msza święta i bukiety na 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Gz pon, 15 sierpnia 2022 16:38

Od 10 lat nie ma wśród żywych kapitana Kazimierza Bazydło (+ 95), ostatniego żyjącego żołnierza przedwojennego 33. Pułku Piechoty, który z karabinem w ręku walczył przeciw Niemcom… Jednak na Placu Jana Pawła II Pan Bazydło pozostawił trwały, 12-tonowy znak pamięci z granitu - pomnik Żołnierzy 33 Pułku Piechoty. Przed głazem w Święto Wojska Polskiego delegacje położyły kwiaty…

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę