piątek, 28 lutego 2020 napisz DONOS@

Pędzący emeryci

Foto: Pędzący emeryci
cz pt, 28 lutego 2020 09:36

56 kierowców jadących zbyt szybko zatrzymali wczoraj łomżyńscy policji. Od 6. rano do 22. prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci stali głównie w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród zatrzymanych szybkich kierowców dwie osoby straciły prawa jazdy za to, że w obszarze zabudowanym jechały z prędkością o ponad 50 km/h większa niż dozwolona. Pan ma 72 lata, pani 65 lat.

„Ekologiczny” List Pasterskiego Biskupa Łomżyńskiego

Foto: „Ekologiczny” List Pasterskiego Biskupa Łomżyńs...
cz pt, 28 lutego 2020 09:04

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski w liście do wiernych diecezji na Wielki Post pisze, że okres ten jest sposobnością do „ekologii ducha” czyli pracy nad sobą, ale podkreśla także konieczność „nawrócenia ekologicznego”. - Chrześcijanin ma troszczyć się nie tylko o życie wieczne, o rozwój życia duchowego, ale także o życie doczesne. (…) Bardzo szlachetne w przypadku chrześcijanina jest podjęcie obowiązku troski o środowisko poprzez małe codzienne działania – zauważa biskup zachęcają wiernych np. do rezygnacji z przynoszenia na cmentarze sztucznych kwiatów.

Dopłaty. Po niedzieli oświadczenia i szkolenia rolników

Foto: Dopłaty. Po niedzieli oświadczenia i szkolenia ...
cz pt, 28 lutego 2020 08:36

Rusza kampania związana ze składaniem przez rolników wniosków o dopłaty bezpośrednie. Od poniedziałku Biura Powiatowe ARiMR będą przyjmować od rolników prowadzących małe gospodarstwa oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. To dokument który zastępuje e-wniosk o płatności bezpośrednie i obszarowe, który będą musieli wypełniać wszyscy inny ubiegający się o dopłaty. Podlaski ARiMR wraz z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie rozpoczął szkolenia z zakresu przyznawania płatności obszarowych w kampanii 2020 r.

Dlaczego produkt lokalny jest ważny?

Foto: Dlaczego produkt lokalny jest ważny?
cz cz, 27 lutego 2020 17:58

- Łomża jest czarnym koniem, ale bierze oddech i mam nadzieję, że już niebawem będzie ważnym miejscem na mapie produktu lokalnego – mówił Marcin Muszyc z Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego. To powołano przed rokiem w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Teraz w całym województwie organizuje spotkania pt. „O produktach na poważnie”. Na spotkanie w Łomży przyszło około 30 osób. Wśród nich Beata i Tomasz Siergiejewiczowie, którzy w Łomży prowadzą Restaurację „Syta Panna”, a w podłomżyńskim Dłużniewie mały zakład garmażeryjny, gdzie wyrabiane są doceniane w kraju produkty.

„Pomaganie przez tankowanie” w sobotę

Foto: „Pomaganie przez tankowanie” w sobotę
cz cz, 27 lutego 2020 14:47

W sobotę w Galerii Veneda odbędzie się koncert charytatywny dla Filipa Wądołowskiego z Łomży, który prawie od urodzenia choruje na wiotkie porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę lekooporną. Akcję pomocy chłopcu włączą się także franczyzowe Stacje Paliw ORLEN S.A., których właścicielem jest Firma PHU „KURPIEWSKI” Jan Kurpiewski. Można będzie taniej zatankować i pomóc 8-letniemu chłopcu.

Władze ARiMR skompletowane

Foto: Władze ARiMR skompletowane
cz cz, 27 lutego 2020 14:30

Po miesiącach zawieruchy skompletowano władze Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od ponad dach miesięcy pełniący obowiązki dyrektora Waldemar Szczesny został wczoraj pełnoprawnym dyrektorem Oddziału. Przy okazji dokooptowano trzeciego wicedyrektora Piotra Glinkę dotychczasowego kierownika Centrum Integracji Społecznej w Łomży.

„Duże alarmowe poszukiwania”

Foto: „Duże alarmowe poszukiwania”
cz cz, 27 lutego 2020 08:41

Kilkadziesiąt osób – policjantów, strażaków i poszukiwaczy z Grupy Ratowniczej Nadzieja przez kilka godzin nocą poszukiwało zaginionej młodej kobiety. Do zdarzenia doszło w Kuziach na terenie gminy Zbójna.

Metalowy hangar pod plandeką

Foto: Metalowy hangar pod plandeką
cz cz, 27 lutego 2020 08:30

Po miesiącach wysiłku udało się postawić „stary” hangar lotniczy na działce przy ul. Zjazd. Ma być wykorzystywany jako garaż na potrzeby MOSiR i WOPR. Okazuje się, że potrzebne jest jeszcze „doszczelnienie konstrukcji”. Ma to nastąpić poprzez przykrycie hangaru „otokowo-powłokowym banerem reklamowym”. M.in. na jego zakup władze miasta przeznaczyły 100 tys. zł.

Zielone biuro, czyli o korzyściach z posiadania roślin w biurze!

Foto: Zielone biuro, czyli o korzyściach z posiadania...
JJS cz, 27 lutego 2020 08:18

W dzisiejszych czasach dużo się mówi na temat ekologii, recyklingu czy weganizmu. Problemy związane z tą tematyką, m.in. zmianami klimatycznymi są cały czas obecne w mediach i naszym codziennym życiu. Jednakże oprócz negatywnej części tego aspektu, są także pozytywy. Bycie eko jest nie tylko modne ale przede wszystkim zdrowe! W myśl tej idei, nawet w tak pozornie niezwiązanej z tym dziedzinie jaką są nieruchomości, można być bardziej "zielonym" ;).

Modlitwa, post i jałmużna na 40 dni pokuty

Foto: Modlitwa, post i jałmużna na 40 dni pokuty
cz śr, 26 lutego 2020 15:46

„Posypmy głowę popiołem, o śmierci myślmy pospołem... Pokutę czyńcie za grzechy, na stronę teraz uciechy” - rozbrzmiewała smętna pieśń Teofila Klonowskiego (1805 – 1876) w Katedrze, gdy biskup łomżyński Janusz Stepnowski nakładał na głowy księży popiół ze spalonych rok temu palm wielkanocnych na znak, że: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Modlitwa, post i jałmużna to praktyki zalecane od Środy Popielcowej na 40 dni Wielkiego Postu, nawiązującego do samotności Chrystusa na pustyni. Biskup zachęcał setki wiernych do unikania telewizji i internetu i pomagania.

Władze nie chcą linii kolejowej przez środek Łomży

Foto: Władze nie chcą linii kolejowej przez środek Łomży
cz śr, 26 lutego 2020 15:15

- Przeprowadzenie kolei przez miasto Łomża, po obecnym śladzie (dawnej rezerwy kolejowej – dop.red.) według Studium, z punktu widzenia ekonomicznego, transportowego i środowiskowego na pewno jest nieuzasadnione – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski rozpoczynając dyskusję radnych miasta o przedstawionym w projekcie Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego przebiegu nowej linii kolej z Warszawy przez Łomżę na Mazury. Dyskusja, w której brał udział także poseł Lech Kołakowski, trwała niespełna półtorej godziny. Toczyła się głównie wokół proponowanych przez niego innych przebiegów linii kolejowej. Pierwszy przedstawił przed rokiem – wzdłuż obwodnicy Łomży w ciągu Via Baltica, a drugi teraz - po zachodnich rubieżach miasta, z dworcem w okolicy Fadomu. - Dla rozwoju naszego miasta, patrząc na kilka pokoleń do przodu, lata 2040-2060, najlepszym wariantem będzie oddalenie za obwodnicę. Dla naszego pokolenia najlepszym wariantem jest ten bliższy przy Fadomie – mówi poseł podkreślając, że on optuje za tym pierwszym rozwiązaniem. Radni, przy jednym głosie wstrzymującym się, przyjęli stanowisko za tym drugim wariantem.

Nielegalny hazard w Łomży

Foto: Nielegalny hazard w Łomży
cz śr, 26 lutego 2020 09:50

Trzy nielegalnie działające automaty do gier hazardowych przejęli łomżyńscy celnicy. Urządzenia stały w jednym lokalu w Łomży, w którym - jak podają celnicy - zamontowany był monitoring służący do selekcji klientów.

Środa Popielcowa - post ścisły

Foto: Środa Popielcowa - post ścisły
cz śr, 26 lutego 2020 08:19

Dziś w Kościele katolickim obchodzimy Środę Popielcową, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Wiernych obowiązuje post ścisły tzn. post jakościowy polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu.

Codzienna walka o zdrowie syna

Foto: Codzienna walka o zdrowie syna
cz wt, 25 lutego 2020 17:09

- Mój 8-letni syn Filipek znany jest czytelnikom 4lomza.pl, o którym portal pisze z okazji kolejnych koncertów charytatywnych od 2015 r., dlatego serdecznie zapraszam łomżyniaków i mieszkańców z okolic na koncert charytatywny do Galerii Veneda w najbliższą sobotę, 29. lutego, od godziny 12. do 19. - zachęca Agnieszka Wądołowska, mama Filipa Wądołowskiego z Łomży, który prawie od urodzenia choruje na wiotkie porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę lekooporną. - Dużo w tym roku zmieniło się w życiu Filipka: mniej choruje, chodzi do przedszkola Nutka, uczestniczy chętniej w zajęciach i zabiega o kontakty z rówieśnikami. Niestety, nadal nie mówi i ma epilepsję.

66,6 miliona złotych na alkohol

Foto: 66,6 miliona złotych na alkohol
cz wt, 25 lutego 2020 17:06

Coraz więcej pieniędzy na alkohol wydają mieszkańcy Łomży. Z oficjalnych danych przekazywanych przez handlowców do ratusza wynika, że wartość alkoholu sprzedanego w ubiegłym roku w łomżyńskich sklepach, barach, pubach i restauracjach przekroczyła już 66 milionów 600 tysięcy złotych. To wzrosty o ponad 65% w stosunku do kwoty osiągniętej 10 lat temu.

MBA w Jańskim przepustką do Rady Nadzorczej MPK

Foto: MBA w Jańskim przepustką do Rady Nadzorczej MPK
cz wt, 25 lutego 2020 10:13

Wreszcie ujawniono skład Rady Nadzorczej nowej miejskiej spółki MPK, w którą przekształcany jest dotychczasowy zakład budżetowy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Potwierdzają się plotki - dwóch z trzech członków gremium powołanego przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, prawo do zasiadania w Radach Nadzorczy uzyskało zdobywając dyplom Master of Business Administration w Uczelni Jańskiego w Łomży. Większość studentów to lokalne VIP-y, którzy studiowali za pieniądze z bonów edukacyjnych dzielonych w ratuszu.

Wyprowadzka z ratusza

Foto: Wyprowadzka z ratusza
cz wt, 25 lutego 2020 09:00

W najbliższy czwartek i piątek jeden miejski wydział, dwa biura i dwóch „niezależnych” inspektorów będzie przeprowadzało się z ratusza przy Starym Rynku. Nową ich siedzibą ma być biurowiec dawnego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Nowej 2. Będzie to kolejny adres w mieście, pod którym będą znajdowały się jakieś wydziały Urzędu Miejskiego.

Miasto dopłaci do biznesu

Foto: Miasto dopłaci do biznesu
cz pon, 24 lutego 2020 16:42

280 tysięcy złotych miałaby dopłacić Łomża prywatnemu przedsiębiorcy w związku z wnioskowaną przez niego zamianą działek z miastem. Co ciekawe, to miasto oddaje przedsiębiorcy więcej ziemi. Proponowana zamiana działek wywołała wiele kontrowersji już wiosną ubiegłego roku. Teraz prezydent skierował na sesję Rady Miejskiej wniosek z setkami zmian w budżecie miasta na 2020 rok. Wśród nich jest m.in. przeznaczenie 70 tys. zł na zakup laptopów dla radnych i 280 tys. zł na dopłatę do zamiany działek przy ul. Sybiraków i przy ul. Zjazd.

Pijany 23-latek w samochodzie złapany po raz drugi

cz pon, 24 lutego 2020 13:23

Specjaliści biją na alarm – w Polsce ciągle jest społeczne przyzwolenie na picie alkoholu i jazdę samochodem. Każdego dnia policjanci także w regionie zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Tylko w sobotę i niedzielę w województwie podlaskim zatrzymano ich 11. Wśród nich był 23-latek, który jechał fordem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy, gdyż już wcześniej policjanci mu je zatrzymali również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Spadek cen mleka

Foto: Spadek cen mleka
cz pon, 24 lutego 2020 12:23

O około 4% spadła w styczniu cena mleka po jakiej surowiec sprzedawali rolnicy w województwa podlaskiego. Spadek był dużo większy niż w kraju, i w efekcie rolnicy z regionu przestali dostawać najwyższe stawki w Polsce.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę