Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 września 2021 napisz DONOS@

Nagroda Glogera dla Etnologa, Historyka i Redaktora

mm pt, 24 września 2021 19:19

- Legenda o czarnej wołdze zrodziła się w 2. połowie lat 70. XX wieku: czarny samochód krążył po kraju, a w nim ksiądz i zakonnica, dla wzbudzenia zaufania dzieci, którzy pytali o drogę do kościoła - opowiada prof. Dionizjusz Czubala, który otrzymał Nagrodę I stopnia i Medal imienia Zygmunta Glogera w 32. konkursie Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego Stopka w Łomży.

Z przykrością zawiadamiam , że w dniu 19.09.2021 r. w wieku 64 lata przegrał walkę z nowotworem nasz Kolega Mirosław Sajczyk.

JJS pt, 24 września 2021 14:17

Kolega Mirosław Sajczyk był członkiem Stowarzyszenia Elektryków Polskich od roku 1984 i pełnił następujące funkcje: od 1990 r. Prezesa Koła SEP przy Rejonie Energetycznym w Łomży, w latach 1990-1997 i od 2018 r. członek Zarządu Oddziału Łomżyńskiego SEP, w latach 1998-2006 i 2010 - 2018 Prezes Oddziału Łomżyńskiego SEP

Nie ma mieszkań dla Afgńczyków

mm pt, 24 września 2021 13:37

Łomża nie możne wygospodarować mieszkań dla współpracowników Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Taki wniosek płynie z wypowiedzi wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego, której udzielił na interpelację radnych Domasiewicza i Prosińskiego.

Pogoda na weekend

mm pt, 24 września 2021 10:41

Po pochmurnym, deszczowym, wietrznym i chłodnym tygodniu weekend będzie słoneczny i ciepły – prognozuje IMGW.

Rudera MPEC straszy od lat na działce miejskiej

mm pt, 24 września 2021 10:13

Jakie zamiary ma prezes Radosław Żegalski lub współpracownicy względem starego węzła MPEC między blokami przy ul. Bolesława Prusa 14, 17 i 18? - Planów względem tego budynku nie mamy, ponieważ grunt pod budynkiem nie należy do MPEC Sp. z o.o. w Łomży, a i budynek w całości nie jest nasz - odpowiada Artur Klimaszewski, kierownik działu projektowania i obsługi odbiorców w spółce miejskiej MPEC. - Były próby przekazania go właścicielowi działki, ale bez powodzenia.

Po nocnej wichurze

mm pt, 24 września 2021 09:28

Dwa uszkodzone samochody oraz dach stodoły, kilka powalonych drzew i konarów to efekt wichury, która w nocy przeszła nad regionem. Na szczęście nikt z ludzi nie ucierpiał.

Piec konwekcyjno-parowy, piec konwekcyjny od gastroprodukt.pl

JJS pt, 24 września 2021 07:44

Żaden typ kuchni, zarówno restauracyjnej jak i hotelowej nie jest w stanie funkcjonować bez profesjonalnego pieca konwekcyjno parowego. Ten rodzaj pieca stanowi podstawę kulinarnej sztuki, która jest nie do podrobienia. Jego funkcjonalność i niezawodność pozwala na wydobycie głębi smaku zarówno z wykwintnego dania jak i najprostszej potrawy. Sterowanie elektroniczne lub sterowanie manualne pozwala kontrolować postępy w komorze głównej pieca, dzięki któremu otrzymujemy idealnie przyrządzone dania.

Pożegnanie zapaśnika i urzędnika Wiesława Szczypy (+ 68)

mm cz, 23 września 2021 20:11

Na nowym cmentarzu została złożona w grobie rodzinnym urna z prochami Wiesława Szczypy (+ 68), który w latach 1969-1972 był Mistrzem Polski Juniorów w zapasach. - Jak dowiedziałem się o śmierci Wieśka, uroniłem sporo łez, bo to On mnie zatrudniał w Wojewódzkim Ludowym Klubie Sportowym Narew w 1978 r., a stał się przyjacielem - wspomina trener lekkoatletyki Jan Kotowski. Wiesława Szczypę żegnało około 100 osób: rodzina, znajomi, współpracownicy i wychowankowie.

Połowa Ceny w Łomżyńskiej Venedzie

mm cz, 23 września 2021 18:40

Sklep pod marką HalfPrice zostanie w piątek otwarty w łomżyńskiej Galerii Veneda – informuje Iwona Bikowska, dyrektor Galerii. To jedyny sklep tej marki w regionie.

Nie będzie zadaszenia obiektów sportowych

mm cz, 23 września 2021 18:20

Ratusz unieważnił przetarg na zadaszenie obiektów sportowych w Łomży. Przyczyną jest zbyt mało środków zabezpieczonych na tę inwestycję.

85% więcej za prąd w 2022 roku?

mm cz, 23 września 2021 14:05

O około 85% mogą wzrosnąć wydatki miasta na energię elektryczną w 2022 roku. Otwarto właśnie oferty dostawców prądu, w których ceny w najtańszej opcji w stosunku do 2021 roku wzrastają tak drastycznie.

Zdjęcia wandali niszczących kładkę nad Łomżyczką

mm cz, 23 września 2021 12:47

Pięciu chłopaków było w niedzielę o godzinie 18. 47 na kładce dla pieszych, biegnącej nad rzeką Łomżyczką od ulicy Wesołej ku Sosnowej na Osiedlu Maria w Łomży. W niecałe 4 minuty zdołali rozruszać około 12-metrową poręczobalustradę z grubych rur stalowych. Przewrócili ją i zepchnęli do rzeczki. Na zdjęciach z monitoringu, przekazanego Policji, która poszukuje sprawców, wyraźnie widać, że w zniszczenie mienia publicznego zaangażowało się zwłaszcza dwóch młodych wandali.

Nadciągają wichury!

mm cz, 23 września 2021 10:04

Nasuwający się od północnego zachodu, niż z ośrodkiem nad Skandynawią przyniesie przejściowe ocieplenie i przede wszystkim gwałtowny wzrost prędkości wiatru. Efektem tych zmian będą niebezpieczne zjawiska atmosferyczne - przestrzega IMGW.

Reklama, która zwraca się z dużą nawiązką. Ile zyskują firmy inwestujące w pozycjonowanie stron?

JJS cz, 23 września 2021 09:33

Marketing w coraz większym stopniu bazuje na liczbach i statystykach. Koncepty kreatywne tworzone są w oparciu o dane, zbierane na masową skalę. Każda podejmowana akcja musi mieć uzasadnienie w obiektywnie zmierzonych czynnikach. Powszechnie obowiązujący model promocji wymusza maksymalizację korzyści, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. Jak w te schematy wpisują się działa SEM, z pozycjonowaniem na czele? Według specjalistów z agencji SEO AFTERWEB, pod względem efektywności reklamy nie wymyślono jeszcze niczego lepszego.

„Zasmakuj w czytaniu” za 65 tysięcy złotych

mm śr, 22 września 2021 19:28

Na 75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży w sobotę, 4. września, odsłonięto przy ulicy Długiej ławkę „Zasmakuj w czytaniu”. Należy ona do „Zaczytanego szlaku” i powstała z inicjatywy prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, przybyłego na odsłonę. Kilka dni po sobotniej uroczystości ławkę z obrazem obrócono o 180 stopni, oparciem do MBP. Kto ma chęć czytać o jubilatce, położy się na bruku, by zasmakować w tekście, umieszczonym pod kątem, i to na wysokości oczu dziecka.

Wypadek na Zdrojowej

mm śr, 22 września 2021 17:46

Na skrzyżowaniu ul. Zdrojowej w Kierzkową zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wygaszenie viaTOLL. Zmiany dla kierowców od 1 października 2021 r.

mm śr, 22 września 2021 15:15

Tylko 8 dni zostało do wygaszenia viaTOLL. Od 1 października użytkownicy powinni przesiąść się na e-TOLL.

Pinkasy ziemi łomżyńskiej

mm śr, 22 września 2021 11:48

– Nikt inny czegoś takiego nie dokonał, to w skali kraju ewenement, że tyle ksiąg pamięci dla polskojęzycznego czytelnika zostało wydanych przez jeden ośrodek! – mówi dr Małgorzata Frąckiewicz, wiceprezes Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. Potwierdziła to wtorkowa promocja pinkasów z Łomży, Stawisk, Zambrowa i Ciechanowca, a ŁTN już zapowiada publikację kolejnych. Za szczególne zasługi na niwie kultywowania lokalnej historii Małgorzata Frąckiewicz została doceniona Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego, przyznaną przez zarząd województwa i wręczoną w czasie spotkania przez wicemarszałka Marka Olbrysia.

Jesienne migracje zwierząt

mm śr, 22 września 2021 11:01

Rozpoczyna się jesień, pora mgieł, opadających liści i wzmożonej migracji zwierząt. Tylko dzisiejszej nocy doszło do dwóch kolizji samochodów z sarnami.

Renta rodzinna dla rozpoczynających studia

mm śr, 22 września 2021 09:42

Absolwenci, którzy dostali się na studia i pobierają rentę rodzinną z ZUS, powinni powiadomić Zakład Ubezpieczeń Społecznych o kontynuacji nauki. Muszą to zrobić w określonym terminie, by nie mieć przerwy w wypłacie świadczenia.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę