środa, 13 listopada 2019 napisz DONOS@

Łomża nie jest miastem dla młodych

Foto: Łomża nie jest miastem dla młodych
cz śr, 13 listopada 2019 08:53

Warszawa, Rzeszów, Katowice - to miasta, w których najlepiej żyje się młodym ludziom. W raporcie Fundacji Schumana Łomża jest na 56 miejscu wśród 66 polskich miast wojewódzkich i na prawach powiatów. Ranking Europolis powstał w oparciu o punktację dotyczącą siedmiu obszarów: gospodarka lokalna, edukacja, infrastruktura, mobilność, kultura i rozrywka, otwartość, zdrowie i opieka.

Chcą eko-rolników

Foto: Chcą eko-rolników
cz wt, 12 listopada 2019 16:05

- Marzy nam się, żeby mieć partnerów z okolicy - mówił Wojciech Dąbrowski właściciel łomżyńskiej firmy EDPOL Food & Innovation. Firma specjalizuje się w produkcji m.in. przypraw i mieszkanek przyprawowo-ziołowych. Był on jednym z sygnatariuszy listu intencyjnego w sprawie współpracy na rzecz tworzenia krótkich łańcuchów dostaw w Powiecie Łomżyńskim oraz produkcji żywności ekologicznej. W Starostwie Powiatowym w Łomży podpisało go kilkunastu rolników, włodarze wszystkich gmin z terenu powiat, przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem i przedsiębiorcy.

Flaga polska z Łomży pobiła rekord Polski w Marszu

Foto: Flaga polska z Łomży pobiła rekord Polski w Marszu
cz wt, 12 listopada 2019 15:50

Najdłuższa flaga biało-czerwona w historii Polski rozpoczęła Marsz Niepodległości w Warszawie 11. listopada. Sędzia Biura Rekordów Polski stwierdziła w pomiarze z użyciem koła mierniczego 2 270 metrów rozwiniętego materiału z wiskozy z poliestrem. - Myślałam, że to będzie taki spokojny i dostojny marsza jak procesja – opowiada z przejęciem inicjatorka pobicia rekordu Polski na flagę najdłuższą, który do 101. rocznicy odzyskania Niepodległości miał Kraków (2057 m). - Nie wiem, czy maszerowało 50 czy 150 tysięcy ludzi, ale tłum był potężny, a nasza flaga o szerokości 160 cm dotarła z Ronda Dmowskiego na drugi brzeg Wisły w pięciu częściach, w nieprzewidziany sposób...

Rekordziści prędkości we wsi

cz wt, 12 listopada 2019 14:23

Z prędkościami od 118 km/h do 136 km/h usiłowali przejechać przez podłomżyńskie miejscowości kierowcy, którym policjanci zatrzymali prawa jazdy. Rekordzista wpadł w Bożejewie Starym, gdy przekroczył dozwoloną prędkość aż o 86 km/h.

„Państwówka” napisze strategię na rozwój Ziemi Łomżyńskiej

Foto: „Państwówka” napisze strategię na rozwój Ziemi ...
cz wt, 12 listopada 2019 11:47

Miasto Łomża, oraz okalające je gminy Łomża i Piątnica będą mieć jedną wspólna strategię promocji gospodarczej. Dokument w ciągu najbliższych 20 tygodni mają opracować pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Koszty mają być pokryte po równo przez każdy z samorządów.

Trzech posłów Ziemi Łomżyńskiej i jeden senator

Foto: Trzech posłów Ziemi Łomżyńskiej i jeden senator
cz wt, 12 listopada 2019 11:07

Lech Antoni Kołakowski z Łomży, Kazimierz Gwiazdowski z Mścich koło Radziłowa i Stefan Krajewski ze wsi Krajewo Białe pod Zambrowem to posłowie Ziemi Łomżyńskiej w nowym Sejmie RP. Mandaty wygrali w wyborach 13 października, a dziś złożą ślubowania i formalnie rozpoczną czteroletnią poselską kadencję. Dla Kołakowskiego to piąta kadencja, dla Gwiazdowskiego czwarta, a Krajewski jest sejmowym debiutantem. Parlamentarnym debiutantem jest także Marek Komorowski z Zambrowa, który dziś po raz pierwszy złoży przysięgę senatora i obejmie mandat przypisany do okręgu łomżyńsko-suwalskiego.

Konkurs na najlepszy podlaski produkt turystyczny rozstrzygnięty

Foto: Konkurs na najlepszy podlaski produkt turystycz...
cz wt, 12 listopada 2019 08:49

Spływ 500 kajaków, Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce, Podlasie SlowFest to najlepsze produkty turystyczne województwa podlaskiego. Certyfikaty przyznawane przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną wręczono podczas czwartkowej (7.11.) gali wieńczącej pierwszy dzień Podlaskiego Forum Turystycznego w Augustowie. W uroczystości wziął udział marszałek Artur Kosicki oraz członek zarządu województwa Marek Malinowski.

Żeby Polska była Polską

Foto: Żeby Polska była Polską
cz pon, 11 listopada 2019 18:53

- Przez wiele pokoleń Polacy pragnęli niepodległości. Pragnęli godnego życia w wolnej Polsce. To pragnienie ziściło się w 1918 roku – mówił biskup Tadeusz Bronakowski w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. za Ojczyznę w Katedrze. Kilkakrotnie przywoływał piosenkę „Żeby Polska była Polską” podkreślając, że słowa te „pięknie oddają wymowę dzisiejszego święta”. Hierarcha definiował czy jest i czy nie jest patriotyzm. - Prawdziwy patriota to człowiek trzeźwy, odpowiedzialny za przyszłość Polski. (...) Patriota nie może akceptować traktowania państwa, samorządu i ich instytucji jako prywatnych zabawek rządzących – mówił biskup.

Nie tylko Piłsudski, Dmowski... Kaliwoda i Gibes

Foto: Nie tylko Piłsudski, Dmowski...  Kaliwoda i Gibes
cz pon, 11 listopada 2019 17:38

101 lat temu gdy Polska odzyskiwała niepodległość po ponad wieku zaborów, także w Łomży Polacy przelewali krew za wolność Ojczyzny. 11 listopada 1918 roku w trakcie rozbrajania stacjonujących w mieście oddziałów niemieckich zginęło pięciu Polaków. Najbardziej znanym z nich jest Leon Kaliwoda, komendant Polskiej Organizacji Wojskowej w Łomży. W miejscu gdzie zginął odbywają się miejskie uroczystości Święta Niepodległości. Jedną z tragicznych ofiar pamiętnego 11 listopada 1918 r. w Łomży były także Franciszek Gibes, który wraz z peowiakami atakował niemieckich żołnierzy na ul. Giełczyńskiej. Przez lata zatarła się pamięć o nim i napisy na jego grobie. W 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jego nazwisko powtarzano wielokrotnie. Symboliczne odsłonięcie i poświęcenie odremontowanego nagrobka było jednym z pierwszych punktów oficjalnych miejskich uroczystości Święta Niepodległości.

Wojskowy piknik... pierwszy u logistyków

Foto: Wojskowy piknik... pierwszy u logistyków
mm nie, 10 listopada 2019 14:26

- Takie pikniki jak nasz, dziś odbywają się w całym kraju. Zorganizowaliśmy go, żebyśmy wspólnie cieszyli się ze 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – mówi pułkownik Paweł Gałązka, dowódca 18 Pułku Logistycznego w Łomży. W przed dniu Święta Niepodległości na terenie koszar wojskowych przy Alei Legionów odbywa się pikniki „Służymy Niepodległej”, na który przyszło setki, jeśli nie tysiące mieszkańców miasta i okolicy. - Frekwencja dopisuje. Mamy scenę, pieśni patriotyczne, konkursy, pokaz sprzętu wojskowego i grochówkę. Chcieliśmy coś zapewnić nie tylko dla uszu, dla oczu, ale i dla ciała – dodaje dowódca.

Testament w pamięci pokoleń

Foto: Testament w pamięci pokoleń
cz nie, 10 listopada 2019 12:40

- Oni oddali życie za wolność. Dzięki takim ludziom jak Oni, nadal jesteśmy tutaj w wolnej Polsce – mówi Dariusz Raciborski, prezes KSS Bazuka. Członkowie klubu z Łomży, ale także Krakowa, Częstochowy, Warszawy i Radomia w przeddzień Święta Niepodległości spotkali się przy leśnym cmentarzu na skraju Czartorii w gminie Miastkowo, by oddać hołd polskim żołnierzom poległym w wojnie polsko-bolszewickiej. Mogiła i pamięć o nich przetrwała dzięki rodzinie Adama Korytkowskiego, który przy krzyżu w lesie pochował 36 żołnierzy zasiekanych 1. sierpnia 1920 roku przez Kozaków. - Dziadek przepowiedział mojemu ojcowi, żeby broń Boże nie zostało to zaprzepaszczone i żeby o nich nie zapomnieć – opowiadała wnuczka Teresa Pawelczyk, która wraz z rodziną nadal opiekuje się leśną mogiłą.

Rekordowa flaga z Łomży na Marszu Niepodległości

Foto: Rekordowa flaga z Łomży na Marszu Niepodległości
cz nie, 10 listopada 2019 08:33

Kraków uszył sobie na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę flagę o długości ponad 2 kilometrów, a w rok później rekord krakusów pragnie pokonać łomżynianka Sylwia Załuska. - Mój zamiar w całości się powiódł: uszyliśmy przez miesiąc flagę biało-czerwoną o długości blisko 2 500 metrów i szerokości 160 cm, która będzie miała premierową prezentację 11. listopada na Rondzie Romana Dmowskiego podczas Marszu Niepodległości w Warszawie – cieszy się 30-letnia prezeska Fundacji „Wypracuj Siebie”. Jeżeli tłumy Polaków w drodze do Stadionu Narodowego nie rozerwą 2-ipółkilometrowej flagi z wiskozy i poliestru, Sylwia Załuska z Łomży pokona rekord z Krakowa.

Zablokowana DK63 Łomża - Kolno

Foto: Zablokowana DK63 Łomża - Kolno
mm so, 09 listopada 2019 20:24

Dwa samochody osobowe VW i Skoda zderzyły się na skrzyżowaniu DK 63 i drogi 648 obok wsi Korzeniste. Trzy osoby podróżujące Skodą trafiły do szpitala. Droga Łomża - Kolno w tej chwili jest zablokowana.

Zderzenie z łosiem

Foto: Zderzenie z łosiem
mm so, 09 listopada 2019 19:58

Około 18,30 na DK 63 pomiędzy Podgórzem a Wygodą doszło do zderzenia samochodu dostawczego i łosia. Ludziom nic poważnego się nie stało, zwierzę zginęło.

Wykonawcy podzielili się pracą - 2

cz pt, 08 listopada 2019 17:14

Zleceń jest tyle, że nie muszą konkurować. W kolejnym przetargu na remont ulic „starej” części Łomży oferty znowu złożyły dwie firmy z miasta i ponownie nie konkurują ze sobą. BIK Projekt chce przebudować ulicę 3 Maja i ul. Wiejską, a PBK ul. Woziwodzką, Plac Zielony i ul. Zieloną. Za te prace miasto chciało zapłacić 10,5 mln zł, ale oferty przekraczają 12,2 mln zł.

Dilerzy za kratami

cz pt, 08 listopada 2019 15:21

Dwie osoby trafiły do tymczasowego aresztu, dwie kolejne mają dozory policji. Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo, którego przedmiotem jest między innymi obrót na terenie miejscowości Zagroby Łętownica, Długobórz oraz Łomża środkami odurzającymi w znacznych ilościach. Dilerami byli mieszkańcy powiatu zambrowskiego.

MPEC za brudną wodę nie odpowiada

Foto: MPEC za brudną wodę nie odpowiada
cz pt, 08 listopada 2019 14:39

„W żaden sposób nie jesteśmy odpowiedzialni za jakość wody zimnej i wody zimnej podgrzanej.” Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej odcina się od odpowiedzialności za brudną wodę lejącą się kranów w Łomży. Władze spółki opublikowały oświadczenie, w którym czytamy: „Wnoszone skargi i roszczenia w stosunku do MPEC Sp. z o.o. w Łomży ze strony mieszkańców Łomży w sprawie brudnej zimnej lub ciepłej wody są niezasadne. (...) Podkreślamy z całą stanowczością, że nasz czynnik grzewczy nie miesza się i nie ma żadnego kontaktu z ciepłą wodą użytkową.”

Wojsko zaprasza na niedzielny piknik

Foto: Wojsko zaprasza na niedzielny piknik
cz pt, 08 listopada 2019 13:01

W niedzielę 10 listopada, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w 34 miastach Polski w tym w Łomży odbędą się pikniki „Służymy Niepodległej”. U nas organizuje go utworzony we wrześniu 18 Pułk Logistyczny wchodzący w skład „Żelaznej Dywizji”. Zapraszając na pikniki organizatorzy podkreślają, że będzie to doskonała okazja żeby poznać współczesne Wojsko Polskie, ale także jego historię.

Złamał mu nos. „Bo, tak...”

cz pt, 08 listopada 2019 10:50

Po 3. w nocy 1. listopada w jednym z łomżyńskich lokali do 20-latka podszedł 27-latek i dwa razy uderzył go pięścią w twarz, po czym oddalił się. W wyniku krótkiego „incydentu” 20-latek ma złamany nos, a 27-latkowi grozi więzienie.

Wiedzą skąd były bakterie coli w wodzie... i powiedzą

Foto: Wiedzą skąd były bakterie coli w wodzie... i po...
cz pt, 08 listopada 2019 10:31

„Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. o.o. w Łomży informuje, że zna przyczynę zanieczyszczenia wody w rejonie Osiedla Łomżyca.” Cztery miesiące po skażeniu wody bakteriami coli MPWiK ponownie obiecuje, że powie co było przyczyną zanieczyszczenia wodociągu. Tym razem wskazano konkretną datę.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę