czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Brudne powietrze powraca do Łomży

Foto: Brudne powietrze powraca do Łomży
cz cz, 19 października 2017 16:29

W środę po raz pierwszy tej jesieni w Łomży zanotowano przekroczenie norm zanieczyszczeń powietrza pyłami PM10. Średnia dobowa zanieczyszczeń wyniosła 55,5 µg/m3, ale w godzinach wieczornych urządzenia pomiarowe zamontowane koło komendy straży pożarnej przy ul. Sikorskiego wskazywały blisko 170 µg/m3. Wzrost tego rodzaju zanieczyszczeń ma związek z paleniem w piecach domowych. Specjaliści apelują, aby nie palić w nich śmieci, bo jest to bardzo groźne dla naszego zdrowia!

Innowacyjność nie jest fanaberią

Foto: Innowacyjność nie jest fanaberią
cz cz, 19 października 2017 15:37

- Powinniśmy łączyć innowacyjność przede wszystkim z przedsiębiorczością, bo tylko przedsiębiorstwo wytwarza wartość dodaną – podkreślał prof. Henryk Wnorowski, kierownik Katedry Nauk o Przedsiębiorstwie Uniwersytetu w Białymstoku przestrzegając przy tym, aby słowa innowacyjność nie zepsuć tak jak kilka lat temu było z „konkurencyjnością”. Profesor Wnorowski był jednym z prelegentów Międzynarodowe Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego, które w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży organizuje Łomżyńskie Forum Samorządowe. Zrzesza ono 18 samorządów z „Ziemi Łomżyńskiej” od Grajewa po Wysokie Mazowieckie i Czyżew.

Policjanci szukają Nikoli i świadków jej potrącenia

cz cz, 19 października 2017 14:11

Policjanci w Łomży szukają świadków zdarzenia drogowego z udziałem nieletniej dziewczynki. We wtorek 10 października około godziny 18.15 na ulicy Wyszyńskiego na wysokości bloków 6 i 8 i kościoła, doszło do potrącenia małoletniej dziewczynki, która oddaliła się z miejsca zdarzenia.

Groźny wypadek na moście w Wiźnie

Foto: Groźny wypadek na moście w Wiźnie
cz cz, 19 października 2017 09:29

Po czterech godzinach od wypadku na moście w Wiźnie nadal zablokowany jest przejazd droga krajową nr 64 Łomża – Jeżewo. Samochód ciężarowy wjechał w ekipę pracującą przy remoncie barierek mostu. Ostatecznie policja podaje, że cztery osoby zostały poszkodowane. Dwie z nich to pracownicy, w których uderzyła ciężarówka. Oni w stanie ciężkim trafili do szpitala w Białymstoku. Do ich transportu użyto śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pani Komendant

Foto: Pani Komendant
cz cz, 19 października 2017 09:08

Młodsza inspektor Anna Bajeńska została nowym Komendantem Powiatowym Policji w Zambrowie. Ma 39 lat i przez ostatni rok kierowała komendą w Bielsku Podlaskim.

Herb pokazuje dumę z ponadtysiącletniej historii

Foto: Herb pokazuje dumę z ponadtysiącletniej historii
cz śr, 18 października 2017 12:24

Przez 20 lat w herbie gminy Łomża był bóbr obgryzając pień drzewa i kłos zboża. Teraz gmina ma nowy herb... już bez bobra uważanego przez wielu rolników za szkodnika. Zgodnie z przyjętą dziś przez Radę Gminy Łomża uchwałą nowy herb nawiązuje do jej ponad tysiącletniej historii. Jest w niej średniowieczne grodzisko, złoty ruszt jako atrybut św. Wawrzyńca – patrona pierwszej katolickiej parafii założonej tu około 1000 roku i głowa jelenia nawiązująca do herbu miasta Łomża, z którym historia gminy wiejskiej jest nierozerwalnie połączona.

Awans sędzi

cz śr, 18 października 2017 11:27

Sędzia Agnieszka Karwowska, jedna z trzech sędziów wydziału karnego Sądu Rejonowego w Grajewie, została powołana przez Ministra Sprawiedliwości na stanowisku prezesa Sądu Rejonowego w Augustowie. To tylko jedna z kilku zmian we władzach sądów w apelacji białostockiej, o których wczoraj wieczorem poinformowało ministerstwo. Powodem zmian ma być powolność sądzenia.

Nielegalny tytoń w bagażniku

Foto: Nielegalny tytoń w bagażniku
cz śr, 18 października 2017 11:03

70 kg tytoniu do palenia przechwycili łomżyńscy celnicy. Nielegalny towar znaleźli w workach po orzechach znajdujących się w bagażniku volkswagena golfa. Przed interwencją otrzymali zgłoszenie, że w zaparkowanym na jednym z parkingów w Łomży samochodzie może znajdować się nielegalny tytoń.

Ratusz uznał, że przedłużenie robót na ul. Polowej jest uzasadnione

Foto: Ratusz uznał, że przedłużenie robót na ul. Polo...
cz śr, 18 października 2017 09:14

Władze Łomży wydłużyły wykonawcy czas na ukończenie ulicy Polowej do 8 grudnia. Wiceprezydent Andrzej Galicki podaje, że przedłużenie terminu zostało uzgodnione z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku, za którego pośrednictwem remont dofinansowany jest w ramach rządowego programu tzw. schetynówek, dlatego – jak zapewnia - nie ma zagrożenia jego utraty.

Prezydent Łomży straci „gabinet polityczny”

cz wt, 17 października 2017 18:35

Stało się. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał przyjętą przez Sejm ustawę z dnia 15 września 2017 r. o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych. Stanowi ona, że umowy pracowników samorządowych gabinetów politycznych, tj. osób zatrudnionych na stanowiskach doradców i asystentów, wygasną po upływie 14 dni od dnia wejścia w życie ustawy. W łomżyńskim ratuszu są teraz dwie takie osoby, ale przez gabinet polityczny prezydenta Mariusza Chrzanowskiego przewinęło się w sumie pięć osób.

Kierowca na haju?

cz wt, 17 października 2017 17:52

25-latek w BMW uciekał policji pędząc z prędkością 160 km/h. Gdy po kilku minutach pościgu auto zostało zatrzymane kierowca nagle zasłabł. Policjanci podają, że w BMW znaleziono dwie torebki strunowe z zawartością białego proszku. Od 25-latka pobrana została krew na badania na zawartość substancji działających podobnie jak alkohol.

Zagrożenia ASF w Mocarzach już nie ma

Foto: Zagrożenia ASF w Mocarzach już nie ma
cz wt, 17 października 2017 16:57

Po nieco ponad dwóch miesiącach od wyznaczenia wojewoda podlaski zlikwidował obszar zapowietrzony i strefę zagrożenia w związku z wykryciem na początku sierpnia choroby afrykańskiego pomoru świń w gospodarstwie w Mocarzach na terenie gminy Jedwabne. Wyznaczone wówczas obszary obejmowały treny gmin: Jedwabne, Przytuły, Radziłów i Wizna.

Łapali na prędkość

cz wt, 17 października 2017 10:57

Blisko 50 jadących zbyt szybko kierowców zatrzymali wczoraj łomżyńscy policjanci, którzy w mieście i na terenie powiatu łomżyńskiego prowadzili działania pod kryptonimem „prędkość”. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży przypomina, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Dopłaty do ziemi popłynęły na konta rolników

Foto: Dopłaty do ziemi popłynęły na konta rolników
cz wt, 17 października 2017 08:16

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 rok. Rolnicy, którzy wiosną składali wnioski o te płatności do końca listopada mają otrzymać po 70% należnej im kwoty. Szacuje się, że w skali kraju na wypłatę zaliczek przeznaczone będzie ok. 10 mld zł.

Wypadek w Marianowie

Foto: Wypadek w Marianowie
cz pon, 16 października 2017 17:03

Dwa samochody osobowe zderzyły się w Marianowie kolo Łomży. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Ruch na drodze krajowej nr 61 Łomża – Grajewo odbywa się wahadłowo.

Zabił siekierą ojca - trafił do aresztu na 3 miesiące

cz pon, 16 października 2017 16:10

Sąd Rejonowy w Łomży zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec 28-letniego Pawła O. To mieszkaniec Piątnicy, który w piątek przed wieczorem siekierą miał zabić własnego ojca.

Polowa jeszcze rozkopana

Foto: Polowa jeszcze rozkopana
cz pon, 16 października 2017 15:00

Od poniedziałku kierowcy w Łomży mieli mieć do dyspozycji wyremontowaną ulicę Polową. Remont newralgicznej, przebiegającej przez środek miasta, ulicy zaczął się na początku kwietnia i miał być ukończony do połowy października. Niestety tak się nie stało, a jak się okazuje utrudnienia związane z jej remontem mogą potrwać jeszcze blisko dwa miesiące.

Czy warto stosować suchy szampon?

Foto: Czy warto stosować suchy szampon?
JJS pon, 16 października 2017 08:57

Suche szampony są bardzo pomocne, jak chcemy przywrócić włosom świeży wygląd, a jednocześnie nie mamy czasu bądź możliwości, by je umyć. Jest również dobry przy stylizacji, wiedzą o tym fryzjerzy, którzy od dawna go stosują. Nie jest jednak łatwo dobrać odpowiedni kosmetyk tego rodzaju, trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Droga mu się skończyła?

Foto: Droga mu się skończyła?
cz pon, 16 października 2017 08:45

Wyładowana gryzem ciężarówka wypadła z drogi pod Łomżą. Do zdarzenia doszło przed świtem w okolicach Starej Łomży przy Szosie. Jadąca drogą od Zosina ciężarówka przecięła drogę krajową nr 63 Łomża – Zambrów i zatrzymała się w rowie po drugiej stronie drogi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale były utrudnienia w ruchu.

MPK Łomża likwiduje 10 kursów do 3 okolicznych gmin

Foto: MPK Łomża likwiduje 10 kursów do 3 okolicznych ...
cz pon, 16 października 2017 08:07

- Rosną ceny paliwa, cen biletów nie możemy podnieść, bo ludzie przestaliby jeździć, a wójtowie gmin nie chcą płacić za przewozy mieszkańców wsi na swoim terenie, dlatego zlikwidowaliśmy 10 kursów, na których czasami było ledwie kilku pasażerów – tłumaczy Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. 6 nierentownych kursów autobusów zniknie z rozkładów jazdy MPK w gminie Łomża (linie 12 i 14), dwa w gminie Piątnica (1-ka) i 2 w gminie Wizna (15-tka). Pojawi się jeden dodatkowy kurs 9-tki z Nowogrodu do Łomży, by rozładować tłok poranny w drodze dzieci i młodzieży do szkół. Nierentowne kursy będą zawieszone od 1. listopada.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0