Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 20 maja 2022 napisz DONOS@

W weekend załamanie pogody i powieje

mm pt, 20 maja 2022 14:04

Po bardzo ciepłym piątku z temperaturą do 28°C, w nocy z piątku na sobotę nadciągną gwałtowne burz z silnym deszczem i porywami wiatru do 85 km/h, a lokalnie nawet 100 km/h. W sobotę i niedzielę znacznie chłodniej, więcej chmur i opady deszczu. Dla większości terytorium Polski, w tym rejonu Łomży IMGW ma sobotę wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia o silnym wietrze.

Majówka z food truckami w Łomży!

JJS pt, 20 maja 2022 12:00

Już 27 maja w Łomży pojawią się miłośnicy gotowania „na czterech kółkach”. Przez trzy dni od 27 do 29 maja 2022 r. food trucki będą serwować mieszkańcom przepyszne potrawy z wielu stron świata. To prawdziwa gratka dla fanów dobrej kuchni i jedzenia pod chmurką. Na rodzinny piknik zapraszają FUTRAKI.

Przybywa ubezpieczonych pracowników z zagranicy

mm pt, 20 maja 2022 11:47

Na koniec marca ponad 932 tys. cudzoziemców podjęło legalne zatrudnienie w naszym kraju. To o 57 tys. więcej niż pod koniec 2021 r. W województwie podlaskim również odnotowano wzrost i pod koniec marca za blisko 24,5 tysięcy osób z zagranicznym paszportem płacone są składki do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Zasady funkcjonowania wirtualnego biura. Dla jakich firm będzie to odpowiednie rozwiązanie?

JJS pt, 20 maja 2022 10:50

Coraz częściej słyszy się o powstawaniu nowych przedsiębiorstw, oferujących usługi tzw. wynajmu biur wirtualnych. Organizacje tego typu po dziś dzień wzbudzają u wielu osób sporo kontrowersji, jednak, jak się okazuje - zupełnie niepotrzebnie. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku prowadzenia swojej działalności w sposób zdalny. Nie da się ukryć, że każda firma wymaga zarejestrowania w systemie. Podczas tego procesu konieczne jest podanie m.in. adresu siedziby. Można oczywiście udostępnić w tym celu adres swojego mieszkania, jednak niekoniecznie jest to opcja najbardziej opłacalna i komfortowa. Poniżej sprawdzimy, czym cechuje się biuro wirtualne i jakie korzyści niesie ze sobą skorzystanie z tych usług.

KAS zaakceptowała PIT-y „zapominalskich”

mm pt, 20 maja 2022 09:56

Do podlaskich urzędów skarbowych wpłynęło za 2021 prawie 550 tys. zeznań PIT, czego 90% w postaci elektronicznej. 158 tys. podlaskich podatników nie złożyło swojej rocznej deklaracji PIT, ale ich zeznania zostały 2 maja zaakceptowane automatycznie.

Utrudnienia na pl. Kościuszki potrwają 3 tygodnie

mm pt, 20 maja 2022 09:39

Rozpoczęły się prace przy przesunięciu przejścia dla pieszych przy placu Kościuszki. Prace potrwają około 3 tygodni, a kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość.

NATO ćwiczy pod Nowogrodem

mm pt, 20 maja 2022 06:38

- We are ready (jesteśmy gotowi) – powiedział w Nowogrodzie ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki Mark Brzezinski, który wspólnie z prezydentem RP Andrzejem Dudą i ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem obserwował forsowanie Narwi przez siły sojusznicze.

7-letni łomżyniak pochowany z honorami wojskowymi

mm cz, 19 maja 2022 19:18

Mała trumienka chłopca stanęła w kaplicy na starym cmentarzu w Łomży, choć Romek Lenczewski zginął w Leńcach od strzałów Niemców 5. października 1943 r. Miał 7 lat, gdy biegł na pole ostrzec rodziców przed obławą na żołnierzy Armii Krajowej i pomagających partyzantom leńczan. Jesienią 2020 r. z posesji w Leńcach ekshumowano Romka. W słoneczny czwartek, 19. maja 2022, mszę św. pogrzebową odprawił ks. dr Jan Sołowianiuk, a przemowę wygłosił prezes IPN dr Karol Nawrocki.

Naturalne świece sojowe - piękny i niepowtarzalny zapach

JJS cz, 19 maja 2022 16:45

Szukając sposobu na nadanie wyjątkowego i magicznego wystroju niemal każdego wnętrza, warto postawić na naturalne świece zapachowe. Dostępne w różnych kolorach, wielkościach i wariantach zapachowych sprawią, że miejsce które ozdobisz będzie epatować pozytywną energią i pozwoli się odprężyć po ciężkim i długim dniu. Szukając najlepszych świec wykonanych z naturalnych składników postaw na te, do których produkcji wykorzystano soję bezpieczną dla środowiska.

Warszawiacy na gościnnych występach w Łomży

mm cz, 19 maja 2022 16:15

Łomżyńscy policjanci informują o zatrzymaniu w stolicy 41 i 29-latka podejrzanych o liczne kradzieże. Mężczyźni w warszawskich i łomżyńskich sklepach ukradli kosmetyki o wartości ponad 24 tysiące złotych. Każdy z nich usłyszał po 16 zarzutów kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W Narwi znaleziono topielca

mm cz, 19 maja 2022 08:42

Pod Nowogrodem, na wysokości poligonu, w Narwi znaleziono topielca. Na miejsce skierowano służby, które prowadzą czynności wyjaśniające.

Łomża centrum Polski

mm śr, 18 maja 2022 20:38

W czwartek Łomża i okolice staną w centrum wydarzeń ważnych dla Polski. W Nowogrodzie prezydent RP Andrzej Duda obserwował będzie międzynarodowe ćwiczenia DEFENDER–Europe 22. W Kupiskach zostanie podpisana umowa na brakujący odcinek obwodnicy Łomży, a na cmentarzu przy ul. Kopernika odbędzie się pogrzeb 7-letniego chłopca, którego ranili Niemcy gdy biegł ostrzec rodziców, a następnie dobili.

Sucho, ale w weekend nadzieja na deszcz

mm śr, 18 maja 2022 19:39

W związku z deficytem opadów w pierwszej połowie maja IMGW-PIB informuje o drastycznym wzroście zagrożenia pożarowego. W rejonie Łomży na czwartek instytut określa je ekstremalnie wysokim.

Pozbawią Honorowego Obywatelstwa Łomży sowieckich wyzwolicieli

mm śr, 18 maja 2022 15:09

Prezydent Łomży zapowiedział zmiany w regulaminie przyznawania Honorowego Obywatela Łomży i odebranie, tego zaszczytnego tytułu, dwóm radzieckim wyzwolicielom.

Koniec epidemii, zmiany w terminach ZUS

mm śr, 18 maja 2022 09:35

Do 16 sierpnia przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, którzy odczuli negatywne skutki występowania w Polsce Covid-19, mają czas na złożenie wniosku o świadczenie postojowe.

Ks. Wysocki poświęcił Pomnik Ofiar Obławy Augustowskiej

mm wt, 17 maja 2022 21:29

Zabrali mu ojca i dwie siostry prosto z domu. Miał 7 lat, kiedy bliskich wywieźli w nieznane. Po 77 latach na rozstaju dróg w puszczy, 5 kilometrów od wsi Giby, odsłonił i poświęcił Pomnik Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. Z powagą, w milczeniu zbliżył się do figury Chrystusa w żołnierskim płaszczu. Przed dzwonem, którego ton rozpaczy i skargi niósł się po lasach, ks. Stanisław Wysocki zapłakał... Orędownika poszukiwania prawdy o sowieckiej zbrodni słuchało około tysiąca Polaków.

Stabilna liczba Ukraińców w rejonie Łomży

mm wt, 17 maja 2022 17:56

Z danych udostępnionych przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Łomży wynika, że w naszym rejonie przebywa 929 Ukraińców. W stosunku do końca kwietnia ich liczba wzrosła o 36 osób.

Podlaskie z duuużą kasą

mm wt, 17 maja 2022 15:18

Województwo podlaskie, jako siódme podpisało w poniedziałek (16.05) Kontrakt Programowy, w ramach którego do regionu trafi 1 mld 250 mln euro. – Kiedyś było takie słowo „wydatkujemy” środki europejskie, teraz chcielibyśmy je zmienić na „inwestujemy” - mówił Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Pud.

Wojsko będzie rekrutować w Łomży

mm wt, 17 maja 2022 13:53

W najbliższą sobotę na bulwarze w Łomży, Wojsko Polskie uruchomi mobilny punkt rekrutacyjny. Ma to związek ze startującą dobrowolną zasadniczą służbą wojskową.

Paragraf 22 - po łomżyńsku

mm wt, 17 maja 2022 13:08

Miały być nieprawidłowości w administrowaniu cmentarzami, a wyszły podwyżki cen pochówków zmarłych. Miało być zaskarżenie decyzji wojewody, a wyszło posądzenie go o uleganie wpływom przedsiębiorcy i przegrana prezydenta w głosowaniu.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę