sobota, 16 lutego 2019 napisz DONOS@

Polityka śmieciowa „Przyjaznej Łomży”

Foto: Polityka śmieciowa „Przyjaznej Łomży”
cz pt, 15 lutego 2019 18:02

- Jak to jest, że wszystkie RIPOK-i w okolicy są zdecydowanie tańsze – pytał Dariusz Domasiewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży z klubu „Przyjazna Łomża” przedstawiając ceny śmieci „na bramie” z kilku zakładów przetwarzania odpadów komunalnych w regionie. Po zatwierdzonej przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego podwyżce od 1 marca łomżyński zakład w Czartorii za przywożoną tu tonę śmieci zmieszanych będzie pobierał 395 zł zamiast obecnych 281,4 zł netto. Domasiewicz wskazywał, że np. w Suwałkach i Czerwonym Borze jest to 229 zł, a w Ełku 270 zł za tonę. - Nie możemy tak bezkrytyczne do tego tematu podjeść i podnosić mieszkańcom (cenę – dop. red.) śmieci – mówił Domasiewicz.

Sekściński dyrektorem w ARiMR

Foto: Sekściński dyrektorem w ARiMR
cz pt, 15 lutego 2019 15:19

Był dyrektorem Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle, a od ubiegłego roku jest doradcą wicepremiera Jarosława Gowina. Niedawno miał zostać członkiem zarządu województwa podlaskiego, a teraz został zastępcą dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Marcin Piotr Sekściński na stanowisku wicedyrektora ARiMR w Łomży zastąpi Grzegorza Chełmińskiego, który został przeniesiony do centrali rolniczej Agencji w Warszawie.

Prawie wiosna

Foto: Prawie wiosna
cz pt, 15 lutego 2019 09:05

- We wtorek do łęgu naprzeciwko naszej siedziby w Drozdowie przyleciał pierwszy żuraw, a na jedno z zabagnień w dolinie Narwi w środę przyleciały gęsi gęgawy – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Choć to dopiero połowa lutego, od tygodnia jest stosunkowo ciepło, a na weekend synoptycy zapowiadają jeszcze wyższe temperatury.

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego

cz pt, 15 lutego 2019 06:37

W związku ze śmiercią Jana Olszewskiego – Premiera Polski w latach 1991-1992, Kawalera Orderu Orła Białego – Prezydent Andrzej Duda zarządził żałobę narodową 15 lutego 2019 r. oraz 16 lutego 2019 r. do godz. 19.00.

Kwiaty, znicze i pamięć o żołnierzach AK i NSZ

Foto: Kwiaty, znicze i pamięć o żołnierzach AK i NSZ
cz cz, 14 lutego 2019 13:53

77. lat temu została powołana Armia Krajowa, dlatego z okazji rocznicy delegacje oficjalne złożyły przy pomnikach: AK i NSZ przed Szkołą Muzyczną w Łomży kwiaty i zapaliły znicze pamięci. AK powstała ze Związku Walki Zbrojnej 14. lutego 1942 rozkazem generała Władysława Sikorskiego, Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych na Uchodźstwie. Bardzo szybko stała się największym i najsprawniej zorganizowanym wojskiem podziemnym w okupowanej Europie. W czasie 3 lat na zajętych przez Niemcy i ZSRR terenach Rzeczpospolitej walczyło o wolność Ojczyzny około 350 tys żołnierzy AK. Prowadzący uroczystość żołnierz mówił do dorosłych i młodzieży szkolnej, że 100 tysięcy AK-owców poległo lub było zamordowanych, a 50 tys. wywieziono do łagrów ZSRR...

Czytelnicy pomogli odnaleźć zaginionego mieszkańca Łomży

cz cz, 14 lutego 2019 12:35

Dzięki Państwa szybkiej reakcji udało się odnaleźć zaginionego mieszkańca Łomży. Mężczyzna, który wczoraj zaginął na terenie miasta dziś został odnaleziony w jednej z miejscowości na ternie gminy Piątnica. Policja podaje, że mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny.

Podwyżka opłat za śmieci także w Jedwabnem

cz cz, 14 lutego 2019 11:18

Kolejne samorządy podnoszą opłaty za śmieci. Taką uchwałę podjęli w ubiegłym tygodniu radni gminy Jedwabne, a dziś została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. Wyższe o ok. 30% stawki opłat w Jedwabnem mają obowiązywać od 1 kwietnia.

Kiedy warto wykupić zagraniczne ubezpiecznie

Foto: Kiedy warto wykupić zagraniczne ubezpiecznie
JJS cz, 14 lutego 2019 09:16

Członkostwo w Unii Europejskiej oraz związana z nim Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego sprawia, że w przypadku wielu wyjazdów zagranicznych, wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na czas podróży wydaje się zupełnie zbędne. Trzeba jednak pamiętać, że EKUZ nie działa na całym świecie, a ponadto nawet w krajach akceptujących tę kartę nie obejmuje ona każdego typu leczenia. Kiedy więc warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu?

PIRol: Rolniku – sprawdź kody na fakturze!

Foto: PIRol: Rolniku – sprawdź kody na fakturze!
cz cz, 14 lutego 2019 09:16

W 2019 roku obowiązują nowe stawki zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze. Teraz - do 28 lutego - można starać się o pieniądze za paliwo wykorzystane do produkcji rolniczej od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 roku oraz od 1 do 31 sierpnia. Stawka dopłat będzie wynosić 100 złotych do każdego 1 ha użytków rolnych, ale o dodatkowy zwrot akcyzy za paliwo rolnicze będą mogły ubiegać się gospodarstwa rolne utrzymujące bydło. Rolnicy do wniosku muszą załączyć m.in. faktury, a Podlaska Izba Rolnicza ostrzega, że ważny jest też kod paliwa.

Rowery BikeU ponownie będą w Łomży

Foto: Rowery BikeU ponownie będą w Łomży
cz śr, 13 lutego 2019 16:58

Od ostatniego weekendu kwietnia do końca października w Łomży ponownie ma funkcjonować Łomżyńska Komunikacja Rowerowa. Ruszy tak jak przed rokiem w oparciu o rowery i system firmy BikeU, której miasto za uruchomienie 4 stacji i dostarczenie 30 rowerów, w tym po jednym typu cargo i tandem, zapłacić ma blisko 150 tys. zł. Stacji ma być kilkanaście, bo jak zapowiada ratusz „firma BikeU jest w trakcie zawierania umów z innymi podmiotami”. Póki co nie odpowiedziano czy wśród tych „innych podmiotów” będą miejskie spółki. Trzy z nich w ubiegłym roku zapłaciły za to niemal tyle samo co ratusz.

65-latek podejrzewany o usiłowanie zabójstwa

cz śr, 13 lutego 2019 12:34

Policjanci informują o zatrzymaniu 65-letniego mężczyzny, który siekierą usiłował zabić dwie osoby. Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano w jednym z mieszkań w Grajewie. Ranne osoby – kobieta i mężczyzna - trafiły do szpitala, a w poszukiwania niedoszłego ich zabójcy zaangażowano ponad 60 policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej. Ujęto go wczoraj około godziny 17. na terenie gminy Szczuczyn.

Obwodnica Zambrowa oświetlona

Foto: Obwodnica Zambrowa oświetlona
cz śr, 13 lutego 2019 09:46

W weekend rozbłysły lampy oświetleniowe na obu węzłach „Wschód” i „Zachód” obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. Instalacja powstała pod koniec ubiegłego roku, przeszło 6 lat od chwili, kiedy całą obwodnica została oddana do użytku.

Wieża ciśnień, czyli niekończąca się opowieść o niemocy

Foto: Wieża ciśnień, czyli niekończąca się opowieść o...
cz śr, 13 lutego 2019 09:29

Podobno jest „symbolem” Łomży. Górująca wysoko nad zabudowaniami w pobliżu skrzyżowania ulicy Gen. Władysława Sikorskiego i Szosy Zambrowskiej wieża ciśnień widoczna jest z daleka. Powstała na początku lat 50-tych ubiegłego wieku, ale od ponad ćwierć wieku stoi pusta i tylko niszczeje. Tak „pokonała” władze samorządowe miasta już siedmiu kadencji... Teraz, na początku ósmej, 13. miejskich radnych wystąpiło do prezydenta z interpelacją w sprawie remontu wieży ciśnień. Odpowiedź nie jest przełomowa.

Uwaga ślisko

Foto: Uwaga ślisko
cz śr, 13 lutego 2019 09:17

Kobieta trafiła do szpitala po pranym wypadku na drodze wojewódzkiej nr 679. Audi jadące od ronda w Zawadach w kierunku skrzyżowania z drogą krajową nr 63 Łomża - Zambrów wypadło z drogi i uderzyło w drzewo.

Wielki pościg

cz wt, 12 lutego 2019 19:08

Ukradł samochód, uciekał kilkadziesiąt kilometrów przed policyjnym pościgiem w trakcie którego padły nawet strzały. Po niemal dwóch tygodniach od zdarzenia policjanci poinformowali o tym i że zatrzymany wówczas 20-latek usłyszał między innymi zarzuty kradzieży, zniszczenia mienia i czynnej napaści na policjantów, a decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu. Oto jak zdarzenie relacjonuje policja:

Sanepid w Łomży skromnie świętuje 100-lecie służby

Foto: Sanepid w Łomży skromnie świętuje 100-lecie służby
cz wt, 12 lutego 2019 16:54

Praca Grażyny Hutnik w łomżyńskim Sanepidzie stanowi jedną trzecią ze 100-letniej historii służb sanitarno–epidemiologicznych w Polsce, Łomży i powiecie łomżyńskim. W 1986 r. zaczynała jako młodszy asystent w sekcji żywności i żywienia, potem była kierownikiem za czasów województwa, a dziś jest zastępcą państwowego powiatowego inspektora sanitarnego dr. nauk med. Przemysława Goska. Oboje zasiedli w małej salce konferencyjnej na poddaszu jednej z najbardziej zaniedbanych kamienic przy ul. Dwornej 21. Z zewnątrz budynek w ogóle nie wyglądał na własność państwową, tylko na osławioną „Polskę w ruinie”, ale w środku są sterylne sale laboratoryjne o śnieżnobiałych ścianach, z właśnie wymienionym sprzętem do badań specjalistycznych o wartości 340 tys. złotych.

Upominek z okazji Walentynek w Galerii Bursztynowej

Foto: Upominek z okazji Walentynek w Galerii Bursztyn...
JJS wt, 12 lutego 2019 12:41

Galeria Bursztynowa zaprasza do skorzystania z walentynkowej promocji „Upominki za Bursztynki”. W dniu 14 lutego na klientów będą czekały kosmetyki, biżuteria, bony, słodkości oraz wiele innych wartościowych upominków.

Ruszyła łomżyńska kwalifikacja wojskowa 2019

Foto: Ruszyła łomżyńska kwalifikacja wojskowa 2019
cz wt, 12 lutego 2019 12:15

- Nie mamy większego problemu ze stawiennictwem na obowiązkową kwalifikację wojskową chłopców i dziewcząt z naszego terenu – cieszy się z dobrej frekwencji major Robert Grzeszczyk, p.o. komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży, która rozpoczęła proces kwalifikacji, kto z urodzonych w 2000 r. jest przydatny do służby wojskowej. Z pierwszej 20-tki chłopców, jacy stawili się w poniedziałek w Starostwie Powiatowym, 19 otrzymało kategorię A, tylko jeden kat. D. Kolejne kwalifikacje będą prowadzone dla Łomży i miast z powiatami: Zambrów, Kolno, Grajewo. Major Grzeszczyk spodziewa się przyjęcia w komisjach przez 2 miesiące około 2 tysięcy młodych.

Pijany spowodował groźną kolizję

cz wt, 12 lutego 2019 09:55

Niemal promil alkoholu miał w sobie 29-letni kierowca renaulta, który w poniedziałek po południu doprowadził do zderzenia z oplem na drodze Łomża – Myszyniec. Na skrzyżowaniu w okolicach wsi Gawrychy wyprzedzał inny samochód i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku autem. Na szczęście nikt z jadących w samochodach nie ucierpiał, ale było to bardzo groźne zdarzenie. Kierowca renaulta nie zatrzymał się lecz pojechał dalej.

Złodziej z perfumerii

Foto: Złodziej z perfumerii
cz wt, 12 lutego 2019 09:35

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży rozbójniczej w drogerii przy Alei Legionów. Mężczyzna skradł perfumy, a pracownikowi ochrony groził pałką teleskopową. Teraz policjanci publikują jego zdjęcie i proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości złodzieja.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę