sobota, 17 listopada 2018 napisz DONOS@

Groźny wypadek w Śniadowie

Foto: Groźny wypadek w Śniadowie
cz so, 17 listopada 2018 15:05

Jedna osoba została poważnie ranna po wypadków drogowym w Śniadowie. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Łomża – Ostrów Mazowiecka z ul. Ostrołęcką zderzyły się samochód osobowy z ciężarowym. Ranny kierowca osobówki został zabrany do szpitala. Droga jest zablokowana

Pierwsi przejęli władzę

Foto: Pierwsi przejęli władzę
cz so, 17 listopada 2018 14:26

W piątek upłynęła stara, siódma kadencja samorządów w Polsce, a w sobotę wybrani na nową kadencję radni i wójt Gminy Łomża, Piotr Kłys, złożyli ślubowanie i formalnie przejęli władzę w samorządzie na najbliższe 5 lat. Po części uroczystej i krótkiej przerwie nowi radni Gminy Łomża wybrali swoje władze. Przewodniczącym został Sławomir Zacharczyk – 52-letni mieszkaniec wsi Andrzejki, a na wiceprzewodniczącego wybrano Krzysztofa Jankowskiego 53-latka z Jarnut. Obaj do Rady Gminy Łomża zostali wybrani z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Z tej samej partii jest także wójt gminy Piotr Kłys.

Prezes Kalinowski z Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Foto: Prezes Kalinowski z Odznaką Honorową Województw...
cz so, 17 listopada 2018 11:28

Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. To najważniejsze wyróżnienie w naszym województwie zostało przyznane za wybitne osiągnięcia dziedzinie działalności na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa. W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego odznakę wręczył Stefan Krajewski.

Pierwszy powiew zimy

cz so, 17 listopada 2018 10:41

Do -3,5°C spadła nad ranem temperatura powietrza w regionie Łomży. Taką temperaturę wskazały urządzenia zamontowane na stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie k. Piątnicy. Najbliższej nocy synoptycy spodziewają się słabych opadów śniegu lub mżawki, lokalnie marznącej, powodującej gołoledź.

„Kolej+” Łomża – nie przetrwała nawet miesiąca?

Foto: „Kolej+” Łomża – nie przetrwała nawet miesiąca?
cz pt, 16 listopada 2018 12:38

Modernizacja linii kolejowej Śniadowo – Łomża, z której – według oceny wicemarszałka Maciej Żywno PKP chce zrezygnować jest na liście przedsięwzięć wpisanych do realizacji zapowiadanego niespełna miesiąc temu przez premiera Mateusza Morawieckiego Programu „Kolej+” - Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej. 17 października premier zapowiadał, że w jego ramach połączenia kolejowe zostaną doprowadzone bądź zmodernizowane do 20 miejscowości, a wśród nich była także Łomża. W środę wicemarszałek województwa Maciej Żywno mówił, że otrzymali pismo z którego wynika, że „PKP rezygnuje z realizacji inwestycji na linii Łomża – Śniadowo”.

Chrzanowski tnie wydatki przede wszystkim na inwestycje, nauczycielskie pensje i... propagandę

Foto: Chrzanowski tnie wydatki przede wszystkim na in...
cz pt, 16 listopada 2018 10:52

W tym roku wydatki na miejskie inwestycje miały nawet przekroczyć 100 milionów złotych, a na przyszły rok mają nie osiągnąć nawet połowy tej kwoty, czyli 50 mln zł. Mariusz Chrzanowski przedstawił projekt budżetu miasta na przyszły rok. Cięcia mają dotknąć także wydatków bieżących na ponad 15 mln zł. Najwięcej milionów prezydent chce zaoszczędzić na oświacie – tak jak przed rokiem, nie w pełni szacując wydatki na nauczycielskie pensje, ale mniej jest także na bieżące utrzymanie dróg. Około 1,4 mln zł mniej ma być także na promocję miasta, bo ścięto o blisko 3/4 rozdmuchane w tym roku do absurdu, pod pretekstem świętowania 600-lecia miejskości, wydatki na propagandę. Mimo takich oszczędności, zwiększenia planu wyprzedaży miejskiego majątku i znacznie większymi wpływami z podatku PiT mieszkańców, Łomża w przyszłym roku ma pożyczyć w bankach kolejne 10 mln zł.

Andrzejki w Łomży tuż-tuż, zaś sylwester za pasem

Foto: Andrzejki w Łomży tuż-tuż, zaś sylwester za pasem
cz pt, 16 listopada 2018 08:22

Za dwa tygodnie tradycyjne zabawy andrzejkowe, a za półtora miesiąca pożegnanie z rokiem 600-lecia miejskiej Łomży i 100-lecia odzyskania wolności w Niepodległej. Czy będzie gdzie spędzić wesoło wolny czas z najbliższymi z rodziny i paczką przyjaciół na tańcach, hulankach, swawolach? Stylowych restauracji i lokali z wyszynkiem działa w mieście kilka, jednak ze znalezieniem miejsca z wolnym stolikiem i muzyką odpowiednią na szaleństwa wieczoru i nocy nie będzie wcale łatwo... Niektóre lokale – Swojskie Jadło bawią się do ostatniego gościa, niektóre – Garage nawet dwa dni.

Wicemarszałek Olbryś

Foto: Wicemarszałek Olbryś
cz cz, 15 listopada 2018 19:24

Komitet Polityczny PiS zarekomendował w czwartek listy kandydatów na marszałków i członków zarządów pięciu województw w tym podlaskiego. Marszałkiem ma zostać Artur Kosicki z Białegostoku, a wicemarszałkami Marek Olbryś z Łomży i Romuald Łanczkowski z Suwałk.

Będzie nowe rondo na Piłsudskiego

Foto: Będzie nowe rondo na Piłsudskiego
cz cz, 15 listopada 2018 13:56

Wjazd do szpitala z dwujezdniowej Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego przez lata był jednym z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Łomży. Sytuacja poprawiła się po przebudowie skrzyżowania z ul. Kazańska i likwidacji możliwości zawracania aut na wysokości wjazdu na teren szpital. To był jednak tylko pierwszy z etapów rozwiązywania problemów komunikacyjnych. Kolejnym ma być budowa nowego ronda w miejscu dziś nieczynnego wjazdu na szpitalny parking.

Liczą na „schetynówkę”

Foto: Liczą na „schetynówkę”
cz cz, 15 listopada 2018 10:59

101 wniosków na ponad 130 milionów złotych złożyły samorządy do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie w przyszłym roku inwestycji w Ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. To program tzw. schetynówek”. Wojewoda opublikował wstępną listę rankingową wniosków wybranych do dofinansowania. Wysoko na niej są wnioski m.in. z gmin: Miastkowo, Nowogród i Łomża, a nieco dalej miasta Łomża. W przypadku dróg powiatowych wniosek powiatu łomżyńskiego jest "dopiero" na 12 miejscu.

Konferencja dla hodowców bydła mlecznego i nie tylko!

Foto: Konferencja dla hodowców bydła mlecznego i nie ...
JJS cz, 15 listopada 2018 08:09

Konferencja NAUKA PRAKTYCE 16–17 listopada 2018 r. w Piątnicy to:

Ciemnomiodowy piesek potrzebuje przyjaznego domu

Foto: Ciemnomiodowy piesek potrzebuje przyjaznego domu
cz śr, 14 listopada 2018 18:12

- Proszę Czytelników portalu o pomoc w znalezieniu domu dla niedużego kundelka, podobnego wyglądem do jamnika – apeluje Czytelniczka, zatroskana losem zwierząt, „braci mniejszych” ludzi, jak określał stworzenia św. Franciszek z Asyżu. - Według lekarza weterynarii, piesek ma około 2 i pół roku. Jest przyjazny, bardzo grzeczny, miły i fajny. I smutny, bo jest samotny: nikt go nie kocha.

PKP rezygnuje z inwestycji na liniach kolejowych do Łomży?

Foto: PKP rezygnuje z inwestycji na liniach kolejowyc...
cz śr, 14 listopada 2018 17:53

„(...)wicemarszałek Maciej Żywno przekazał (...)decyzję PKP PLK, z której wynika, że PKP rezygnuje z realizacji inwestycji na linii Łomża – Śniadowo” – czytamy w informacji opublikowanej na oficjalnej internetowej stronie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Z załączonego do niej pisma od PKP PLK z 8 listopada 2018 roku wynika, że kolejowa spółka chce przede wszystkim zrezygnować z planowanej rewitalizacji linii kolejowej Łapy – Śniadowo – i dalej w kierunku Ostrołęki do granicy z województwem mazowieckim, a pieniądze przesunąć na remont linii kolejowej Kuźnica Białostocka – Geniusze. W przypadku linii do Łomży PKP PKL póki co chce zlecić tylko opracowanie dokumentacji, a nie – jak wczesnej zakładano - także wykonanie robót budowlanych.

Poszukiwania zaginionego

cz śr, 14 listopada 2018 14:24

Płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej w Łomży przeszukują stawy w okolicy wsi Uśnik-Dwór. Akcja ma związek z prowadzonymi poszukiwaniami zaginionego 31-letniego mężczyzny. Policja informację o jego zaginięciu odebrała 12 listopada, ale póki co nie podaje szczegółów w tej sprawie.

„Stylista” Bielickiej pozostanie anonimowy

Foto: „Stylista” Bielickiej pozostanie anonimowy
cz śr, 14 listopada 2018 13:28

Niemal miesiąc temu ktoś przyodział siedzącą na ławeczce na rogu ul. Farnej i Starego Rynku Hankę Bielicką w koszulkę z napisem „Konstytucja”. Najsłynniejsza z łomżynianek w tej stylizacji była przez kilka wieczorowych godzin wzbudzając zaciekawienie nielicznych spacerowiczów przemykających pustymi o tej porze uliczkami łomżyńskiej starówki. Ubranie Hanki Bielickiej zostało potraktowane za wykroczenie i policjanci szybko ruszyli na poszukiwania „stylisty”. Okazuje się, że październikowa szarówka skutecznie go skryła...

Czy młody kierowca musi przepłacać za ubezpieczenie OC?

Foto: Czy młody kierowca musi przepłacać za ubezpiecz...
JJS śr, 14 listopada 2018 13:05

Każdy, kto decyduje się na zakup samochodu wie, że będzie trzeba go ubezpieczyć. Kierowcy mogą mieć przy tym ubezpieczeniu naliczone zniżki lub zwyżki. Zniżki otrzymuje się za wiek i bezszkodową jazdę. Zwyżki za małe doświadczenie za kierownicą, młody wiek czy szkody w ubiegłych latach. Ale nie zawsze młodzi kierowcy muszą płacić więcej za ubezpieczenie.

Wojenna ewakuacja z Gródka do Łomży

cz śr, 14 listopada 2018 10:29

„W związku z wydanym przez Wojewodę Podlaskiego zarządzeniem o ewakuacji Wójt Gminy Gródek w dniu 15 listopada br. zarządza ewakuację ludności z części gminy Gródek do Łomży.” To epizod w ramach ćwiczeń obronnych ANAKONDA 18. - Ewakuowaną ludność pozorować będzie ponad 100 uczniów klas mundurowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Łomży – podaje Roman Czepe z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego zaznaczając, że łącznie w epizodzie bierze udział ok 300 osób z 14 instytucji. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Wojewoda Podlaski.

Ukradli starą ciężarówkę

cz śr, 14 listopada 2018 09:25

Z parkingu jednej z firm przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży nocą odjechała półciężarówka. Kradzież takiego Mercedesa potwierdza Urszula Brulińska z KMP w Łomży. Na miejscu pracują policjanci kryminalni zabezpieczając ślady i ustalając okoliczności zniknięcia dużego samochodu.

Ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18

Foto: Ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18
cz śr, 14 listopada 2018 08:21

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniach 14–15 listopada 2018 r., Dowództwo Operacyjne Rodzaju Sił Zbrojnych w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18/II przeprowadzi epizod RENEGADE tj. zdarzenia dotyczącego naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W związku z powyższym w różnych rejonach województwa podlaskiego w ramach ww. ćwiczenia mogą zostać dwukrotnie uruchomione syreny alarmowe - ogłoszenie oraz odwołanie alarmu.

Działki po PKS Łomża sprzedane

Foto: Działki po PKS Łomża sprzedane
cz wt, 13 listopada 2018 16:00

PKS Nova w Białymstoku sprzedała blisko 5 hektarów gruntu i części budynków dawnej bazy PKS Łomża. Nabywcami nieruchomości w rejonie alei Józefa Piłsudskiego, ul. Spokojnej i ul. Żabiej są dwaj łomżyńscy biznesmeni. Za prawo użytkowania wieczystego do tych działek zapłacili w sumie 3 mln 320 tys. zł netto.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
181116110919.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę