Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 11 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Mniej młodych bocianów w Parku Doliny Narwi

mm śr, 10 sierpnia 2022 18:20

- Monitoring bociana białego przeprowadziliśmy w dniach: 7., 11. i 12. lipca - informuje Zdzisław Folga, specjalista do spraw ochrony przyrody w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi. Kontroli podlegały wszystkie znane miejsca gniazdowania bociana we wsiach na terenie Parku i w bezpośrednim sąsiedztwie, m.in.: Piątnicy, Kalinowie, Drozdowie, Niewodowie, Krzewie i Pniewie, w Bronowie, Kossakach, Starej Łomży nad Rzeką, Starej Łomży przy Szosie, Lutostani i Kotach.

Dzieci mogą mieszkać nad pogorzeliskiem

mm śr, 10 sierpnia 2022 16:28

Rodzina z dwójką małych dzieci, po sobotnim pożarze w kamienicy przy ul. Dwornej 56, nie może liczyć na pomoc miasta. „Nie mogą dać nam lokalu, bo nadzór budowlany wyłączył tylko mieszkanie pod naszym. Jak mam tam mieszkać z 2 i 7-letnimi dziećmi zimą, kiedy szyby zostały powybijane? - pyta ojciec dwójki małych dzieci.

Sklep internetowy z zabawkami - Co wybrać dla swojej pociechy?

JJS śr, 10 sierpnia 2022 14:15

Zastanawiasz się, jakie zabawki dla dziecka wybrać? Dowiedz się m.in. na co zwrócić uwagę kupując zabawki dla dzieci oraz jaki internetowy sklep zabawkowy wybrać, aby oszczędzić trochę pieniędzy.

Co to jest system ERP?

JJS śr, 10 sierpnia 2022 13:22

Efektywne zarządzanie zasobami firmy to jedna z tych czynności, która ma bezpośredni wpływ na jej rentowność. Dawniej wszystkie te procesy były wykonywane ręcznie, przez odpowiedzialnych za nie ludzi, pracowników firmy. Ich praca, nie rzadko wykonywana pod presją czasu, obarczona była dużym ryzykiem błędu lub pomyłki. Wszystko zmieniło się wraz z rozwojem komputerowego oprogramowania, wspierającego działalność biznesową. Jednym z takich jest system ERP, czyli enterprise resource planning. Jest to program, który zasadniczo służy do zarządzania łańcuchem dostaw, zasobami ludzkimi i wszelkimi innymi zasobami, w których posiadaniu jest firma.

Symboliczne czeki w rękach samorządowców

mm śr, 10 sierpnia 2022 12:14

Około 10,5 mln zł trafi do samorządów z terenu powiatu łomżyńskiego w ramach drugiego rozdania rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla gmin popegeerowskich. Przekazanie czeków odbyło się przed szkołą w Starym Bożejewie.

Urodziny Romana Dmowskiego z kwiatami i porozumieniem

mm wt, 09 sierpnia 2022 19:16

W 158 rocznicę urodzin Romana Stanisława Dmowskiego w Drozdowie, gdzie w styczniu 1939 roku wybitny Polak zmarł, pod tablicą jemu poświęconą złożono kwiaty i podpisano porozumienie o współpracy między Powiatem Łomżyńskim i Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego.

Od środy (czwartku) wahadło na Starym Rynku

mm wt, 09 sierpnia 2022 14:50

Od 10 sierpnia Ratusz wprowadza tymczasową organizację ruchu. Od skrzyżowania z ul. Senatorską do skrzyżowania z ul. Woziwodzką (odcinek przed Ratuszem) kierowcy będą mieli do czynienia ze światłami.

Ponad milion legalnie pracujących obcokrajowców w Polsce

mm wt, 09 sierpnia 2022 14:29

Na koniec czerwca 2022 r. liczba zarejestrowanych w ZUS legalnie zatrudnionych cudzoziemców przekroczyła 1 mln. 72 proc. obcokrajowców zasilających polski rynek pracy stanowią obywatele Ukrainy. Liczby te rosną z miesiąca na miesiąc i są znacznie wyższe niż przed wybuchem epidemii.

Zablokowana droga na Białystok

mm wt, 09 sierpnia 2022 13:21

Dwa samochody zderzyły się na DK64 w rejonie Strękowej Góry. Jedna osoba trafiła do szpitala, ruch zablokowany w obu kierunkach. Policja kieruje ruchem. Samochody osobowe w celu objazdu kierowane drogami lokalnymi. Samochody ciężarowe oczekują na przejazd.

Sprawa skończy się w sądzie

mm wt, 09 sierpnia 2022 10:25

Sąd zajmie się kolizją do której doszło w poniedziałkowe popołudnie na skrzyżowaniu Łukasińskiego i Pułaskiego. Z informacji policji wynika, że to kierowca audi wymusił pierwszeństwo na kierującej nissanem.

Typowo letni tydzień

mm wt, 09 sierpnia 2022 09:37

Przed nami tydzień ciepły, a w drugiej połowie nawet gorący. Spodziewana pogoda słoneczna, choć mogą pojawiać się przelotne opady. Początek przyszłego tygodnia deszczowy i burzowy.

Rowery łokery w sam raz na niedzielny wieczór

mm wt, 09 sierpnia 2022 08:30

694 osoby zarejestrowały się przez miesiąc od 7. lipca 2022 w systemie Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej. - W sumie rowery miejskie wypożyczono prawie 3 200 razy - informuje Łukasz Czech, główny specjalista z Ratusza. Rowerzyści skorzystali z tradycyjnych jednośladów, poruszanych siłą mięśni własnych nóg 2 141 razy, a na rowery elektryczne wskoczyli 1 056 razy (1 / 3 wypożyczeń). Wykruszyły się firmy sponsorujące ŁOK-era, więc i godzina jazdy skoczyła ze złotówki na 2 złote.

Krew darem pokoju

mm wt, 09 sierpnia 2022 08:18

Wakacje to czas urlopów i wypoczynku, ale też czas wielu pielgrzymek. Te okoliczności powodują zmniejszenie liczby dawców krwi zgłaszających się w stacjach krwiodawstwa. Jednocześnie wakacje, to okres zwiększonego zapotrzebowania na krew. Corocznie więc w okresie letnim głośniej wybrzmiewają apele o ten życiodajny lek ratujący życie i zdrowie.

Rozbite szkło i dziury na ścieżce rowerowej

mm pon, 08 sierpnia 2022 17:24

Obecnie Urząd Miejski nie ma opracowanej odrębnej informacji i mapy ścieżek rowerowych w mieście - taką informację dostaliśmy z Ratusza w Łomży - pomimo że 6 lat temu powstał "Program Rowerowy 2016-2018" jako "odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne, jakim jest stworzenie warunków dla bezpiecznego ruchu rowerowego w mieście", co przedstawiał wiceprezydent Andrzej Garlicki. Przez wszystkie następne lata nie było kontynuacji „Programu Rowerowego 2016-2018”.

Kolizja na Łukasińskiego przy 30 km/h?

mm pon, 08 sierpnia 2022 15:32

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego i Puławskiego. Mimo, że to strefa ruchu, czyli ograniczenie do 30 km/h, to zniszczenia aut są poważne.

Kierowca z ponad 3 promilami

mm pon, 08 sierpnia 2022 14:47

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca, który w niedzielę wjechał w barierki ochronne. Inny pędził ponad miarę w Marianowie. Obaj stracili prawa jazdy.

Ratusz zrobi porządek z hulajnogami?

mm pon, 08 sierpnia 2022 11:58

- Bajzel, nie można przejść chodnikiem, tak być nie może – alarmuje Czytelnik 4lomza.pl w sprawie hulajnóg, które funkcjonują w mieście i zalegają po chodnikach, utrudniając życie pieszym. To może się zmienić, ale dopiero w nowym roku. Ratusz zapowiada wprowadzenie w nowym przetargu zapisu o usuwaniu źle zaparkowanych hulajnóg.

Nocny pożar domu jednorodzinnego

mm pon, 08 sierpnia 2022 09:11

W nocy doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Dwie osoby same ewakuowały się przed przybyciem straży pożarnej, nikt z ludzi nie ucierpiał.

Tanie wakacje – gdzie się wybrać?

JJS pon, 08 sierpnia 2022 08:54

Szczyt sezonu trwa. Ceny lotów są wysokie, a właściciele miejsc noclegowych podnoszą stawki. Dodatkowo kurs wymiany euro i dolara jest wyjątkowo mało korzystny. Podpowiadamy, w jaki sposób jeszcze w tym roku zorganizować tanie wakacje. Gdzie szukać ofert? W których krajach uda się wydać mniej?

Wypadek motolotni pod Łomżą

mm nie, 07 sierpnia 2022 20:22

Dwie osoby zginęły w wypadku motolotni. Statek powietrzny spadł na pole między Marianowem a Budami Czarnockimi.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę