Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Z młotem na sąsiada

Foto: Z młotem na sąsiada
mm pt, 14 maja 2021 18:43

O 3. w nocy groził sąsiadowi, że go „załatwi” i młotem uszkodził mu drzwi. Niesfornego mieszkańca bloku do porządku musieli przywołać policjanci.

Jak powstaniec z Wielkopolski został łomżyniakiem

Foto: Jak powstaniec z Wielkopolski został łomżyniakiem
mm pt, 14 maja 2021 16:58

"Zdawałem sobie sprawę, że zbliża się koniec mojego młodego życia. Miałem wówczas 21 lat i ochotniczo poszedłem walczyć za Wiarę i Ojczyznę" - tak wspominał krwawą bitwę z Rosjanami kapral Józef Nowak. Powstaniec wielkopolski i żołnierz ochotnik wojny polsko-bolszewickiej 1920 z bliskości kilku metrów został postrzelony prosto w usta. "Ranny padłem nieprzytomny na ziemię. Po odzyskaniu przytomności zauważyłem z przerażeniem, że wkoło mnie jest pełno nieprzyjaciół. Jeden z nich przystąpił do mnie i mówił mi, że on mnie zranił. Potem zabrał mi portfel, zegarek i wszystko to, co miałem w kieszeniach". O losie ocalonego cudem opowiadają: syn i wspomnienia.

Kapral Józef Nowak ma grób odnowiony i poświęcony

Foto: Kapral Józef Nowak ma grób odnowiony i poświęcony
mm pt, 14 maja 2021 15:47

Kto po 30 latach od śmierci Józefa Nowaka (1899-1990) pamięta weterana walki o Niepodległość z Niemcami w Powstaniu Wielkopolskim 1919 i z Rosjanami w wojnie polsko-bolszewickiej 1920? Kapral pochodził z okolic Ostrowa Wielkopolskiego, ale ma grób w Łomży na starym cmentarzu, a synowie ukończyli LO im. Tadeusza Kościuszki. Kapral Nowak dobrze pamiętał rok 1920: z "paru metrów otrzymałem strzał z karabinu w twarz. Kula rozrywna wyrwała mi pół górnej szczęki wraz z zębami, posiekała język, górną wargę, czubek nosa i uszkodziła wzrok prawego oka". Jak ocalał Kapral Nowak, któremu pierwszemu odnowiono Grób Weterana z programu IPN w Podlaskiem...? Jak powstaniec z Wielkopolski został łomżyniakiem

Kradną „na bezczela” (video)

Foto: Kradną „na bezczela” (video)
mm pt, 14 maja 2021 13:22

Kolejny złodziej, który ze sklepowej półki zabrał towar i na oczach sprzedawców wyszedł nie płacąc. Na szczęście, dość szybko został zatrzymany przez policjantów.

Dzielny policjant na dachu wieży ciśnień

Foto: Dzielny policjant na dachu wieży ciśnień
mm pt, 14 maja 2021 13:01

Nad ranem, mężczyzna, który chciał skoczyć z wieży ciśnień, dzięki odwadze i opanowaniu policjanta, zszedł z dachu. Groźna poranna sytuacja skończyła się bezpiecznie.

Wypadek ciągnika z osobówką

Foto: Wypadek ciągnika z osobówką
mm pt, 14 maja 2021 12:34

Między Nowymi Kupiskami a Mątwicą samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Ciepły i inteligentny dom – sprawdź wyniki najnowszego badania ankietowego firmy TECH Sterowniki

Foto: Ciepły i inteligentny dom – sprawdź wyniki najn...
JJS pt, 14 maja 2021 12:05

Od połowy lutego do końca marca trwała internetowa ankieta firmy Tech Sterowniki pod hasłem „Ciepły i inteligentny dom w 2021 roku”. Na podstawie udzielanych przez internautów odpowiedzi powstał raport prezentujący jej wyniki, z którym można się zapoznać na blogu firmowym.

Jak urządzić ogródek restauracyjny, który przyciągnie klientów?

Foto: Jak urządzić ogródek restauracyjny, który przyc...
JJS pt, 14 maja 2021 11:54

Od 15 maja 2021 roku restauratorzy mogą oddychać z wyraźną ulgą. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia właściciele knajp i kawiarni otworzyli ogródki gastronomiczne, w których po ponad półrocznej przerwie znów mogą witać gości. W trudnych pandemicznych czasach działania, mające na celu przyciągnięcie jak największej liczby klientów, stają się jeszcze ważniejsze – odpowiednio zaaranżowany ogródek z pewnością przykuje uwagę i stanie się atrakcyjną wizytówką Twojego lokalu.

MPK-i na oku pasażera

Foto: MPK-i na oku pasażera
mm pt, 14 maja 2021 10:49

Zamiast na przystanku, można czekać na autobus MPK w domu, a wyjść wtedy, kiedy pojazd nadjedzie. Taką możliwość daje „Dynamiczna Informacja Pasażera” dostępna na smartfonie, uruchomiona przez MPK w Łomży.

Wojenka w Platformie, podlaskiej

Foto: Wojenka w Platformie, podlaskiej
mm pt, 14 maja 2021 08:52

Około 240 działaczy podlaskiej Platformy Obywatelskiej, w tym łomżyńskiej, napisało do przewodniczącego partii Borysa Budki na szefa struktur Roberta Tyszkiewicza. Zaznaczają w nim swoje odrębne zdanie i podkreślają, że stanowisko Tyszkiewicza nie jest stanowiskiem regionu.

Kwiaty w 120. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego

Foto: Kwiaty w 120. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego
mm cz, 13 maja 2021 13:26

Przedstawiciele 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego i Bractwa Krzyża wraz z proboszczem ks. Andrzejem Godlewskim proboszczem Parafii Krzyża Świętego złożyli kwiaty przy obelisku upamiętniającym postać rotmistrza Witolda Pileckiego. Dziś przypada 120. rocznica urodzin wielkiego patrioty.

Sześciu na jednego

Foto: Sześciu na jednego
mm cz, 13 maja 2021 12:41

Sześciu mężczyzn pobiło we wtorek wieczorem osobę w centrum Jedwabnego. Policja zna już tożsamość napastników.

18. Łomżyński Pułk Logistyczny w centrum ćwiczeń DRAGON-21

Foto: 18. Łomżyński Pułk Logistyczny w centrum ćwicze...
mm cz, 13 maja 2021 11:11

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o rozpoczynających się w czerwcu ćwiczeniach wojskowych, pod kryptonimem „Dragon-21”. To największe, cykliczne i jedno z kluczowych wydarzeń szkoleniowych tego roku, w którym siły współdziałać będą również z WOT, sojusznikami i układem pozamilitarnym. Wśród głównych ćwiczących będzie 18. Dywizja Zmechanizowana, w tym 18. Łomżyński Pułk Logistyczny.

Strażacy ochotnicy z przywilejami i bez mundurów?

Foto: Strażacy ochotnicy z przywilejami i bez mundurów?
mm cz, 13 maja 2021 08:04

MSWiA na koniec kwietnia przygotowało i skierowało do konsultacji projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Zawiera on pewne przywileje dla druhów, ale i budzi pewien niepokój.

Witryny cukiernicze obowiązkowe wyposażenie kawiarni i cukierni.

Foto: Witryny cukiernicze obowiązkowe wyposażenie kaw...
JJS cz, 13 maja 2021 08:01

Któż z nas nie lubi słodkości? Nie ma chyba takich osób! Jednak produkty te potrzebują odpowiednich warunków przechowalniczych, aby zachowały swoją świeżość. Nie wątpliwie przydatnymi urządzeniami wówczas okażą się witryny cukiernicze. Publikacja ta przybliży Państwu bardziej te rozwiązania.

Szybciej otwarcie kin, teatrów i filharmonii

Foto: Szybciej otwarcie kin, teatrów i filharmonii
mm śr, 12 maja 2021 14:28

Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii o 8 dni - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki. Od 21. maja w reżimie sanitarnym będą mogły zacząć działać te instytucje.

Uciekinier znaleziony w lesie

Foto: Uciekinier znaleziony w lesie
mm śr, 12 maja 2021 09:39

Mężczyzna, który wczoraj nie zatrzymał się do kontroli policjantom i próbował uciec, po 3 godz. został znaleziony w lesie. Znaleziono przy nim narkotyki.

Przybywa cudzoziemców w Podlaskiem

Foto: Przybywa cudzoziemców w Podlaskiem
mm śr, 12 maja 2021 09:09

W województwie podlaskim zwiększyła się liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych. Na koniec marca tego roku wynosiła ponad 16,7 tys., co oznacza wzrost o 25 proc. względem lutego 2020 r. W całej Polsce legalnie pracujących cudzoziemców jest przeszło 766 tys.

Pogoda przed zmianą

Foto: Pogoda przed zmianą
mm śr, 12 maja 2021 08:49

Dziś jeszcze ciepło, ale nadciąga zmiana pogody. Od wschodu przyjdzie deszcz i delikatne ochłodzenie.

Policja szuka uciekiniera

Foto: Policja szuka uciekiniera
mm wt, 11 maja 2021 19:00

Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed policjantami. Wypadł z drogi i dalej ruszył pieszo do lasu. Trwa obława za uciekinierem.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę