Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

10 tysięcy złotych kary za złamanie zakazu

cz śr, 08 kwietnia 2020 12:33

Karę administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych nałożoną przez inspektora sanitarnego musi zapłacić białostoczanin, który złamał zasady kwarantanny. - 52-latek stale opuszczał hotelowy pokój, w którym odbywał kwarantannę – podają policjanci.

Słowo Biskupa Łomżyńskiego na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne 2020

Foto: Słowo Biskupa Łomżyńskiego na Triduum Paschalne...
cz śr, 08 kwietnia 2020 11:53

Umiłowani Bracia i Siostry! Czas, który przychodzi nam przeżywać w trakcie trwania epidemii staje się zachętą do ożywienia naszej nadziei i jeszcze większego zaufania Bogu. W sensie duchowym i liturgicznym to najważniejszy okres w roku, w którym przeżywamy najważniejsze prawdy wiary. Zachęcam wszystkich do szczególnie intensywnej modlitwy w tym niełatwym czasie.

Zamkną skrzyżowanie Giełczyńskiej z Dworną

Foto: Zamkną skrzyżowanie Giełczyńskiej z Dworną
cz śr, 08 kwietnia 2020 11:47

We wtorek po świętach Wielkiej Nocy drogowcy planują rozpocząć remont ulicy Giełczyńskiej od skrzyżowania z ul. Dworną, wraz z tym skrzyżowaniem, do skrzyżowania z ulicą Senatorską i Starym Rynkiem. To będzie oznaczało brak możliwości przejazdu ul. Dworną od alei Legionów do ul. gen. Władysława Sikorskiego.

Mały ruch na targowisku w Jedwabnem

Foto: Mały ruch na targowisku w Jedwabnem
cz śr, 08 kwietnia 2020 11:14

Ponad 50 sprzedających przyjechało w środę do Jedwabnego. W mieście otwarto pierwsze od niemal miesiąca targowisko w regionie. - Zwykle, o tej porze roku sprzedających było 5-6 razy więcej - mówi burmistrz Adam Niebrzydowski podkreślając, że także kupujących było dużo mniej niż zwykle.

Tajne zarobki p.o. dyrektora szpitala

Foto: Tajne zarobki p.o. dyrektora szpitala
cz śr, 08 kwietnia 2020 09:54

Jacek Roleder z Białegostoku od 16 marca pełni obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, który decyzją wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego z Białegostoku został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny dla chorych zakażonych koronawirusem. To ta decyzja spowodowała, że z funkcji p.o. dyrektora szpitala zrezygnowała dr Joanna Chilińska, a Roleder ją natychmiast zastąpił. Na stanowisko powołał go Zarząd Województwa Podlaskiego, ale – co jest wyjątkiem od dotychczasowej praktyki – pobory ustalił mu sam marszałek województwa Artur Kosicki z Białegostoku. To ile w Łomży zarabia Roleder jest ukrywane.

Targowisko na próbę

Foto: Targowisko na próbę
cz wt, 07 kwietnia 2020 15:08

W środę w Jedwabnem ma ruszyć targ. To pierwsze targowisko w regionie, które otworzy się w czasie epidemii koronawirusa. - To warunkowe otwarcie. Jeśli będzie dochodziło do łamania zasad bezpieczeństwa, to zostanie zamknięte – mówi burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski zapowiadając, że swoje osobne raporty mają przedstawić mu pracownicy gminnej spółki zarządzającej targowiskiem, strażacy i policjanci, którzy także jutro mają przyglądać się funkcjonowaniu targowiska.

Hospicjum w Łomży ukończyło rozbudowę budynku

Foto: Hospicjum w Łomży ukończyło rozbudowę budynku
cz wt, 07 kwietnia 2020 13:53

- Jestem jedyną pielęgniarką w Łomży, która zostawi po sobie pomnik – mówiła Teresa Steckiewicz w listopadzie 2018 r., zaczynając rozbudowę Hospicjum pw. Świętego Ducha przy ulicy Rybaki. Po niecałym półtora roku może z satysfakcją i dumą powtórzyć, że pomnik dobrego serca nad Narwią powiększył się prawie o połowę, dzięki czemu placówce przybyło 5 nowoczesnych sal z łóżkami - do dotychczasowych 15 łóżek chorych na nowotwór i po udarze. W budowanej od strony WOPiTU części znalazło się sporo pomieszczeń, dla których budynek główny był za mały, jak sala ćwiczeń.

Ścigane BMW

Foto: Ścigane BMW
cz wt, 07 kwietnia 2020 13:16

Nie miał prawa jazdy, chciał uciec przed policyjną kontrolą i uszkodził policyjne auto. Policjanci z Łomży poinformowali o zatrzymaniu po pościgu 36-latka, który jechał samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

ZUS zapowiada, że nie będzie postępowań egzekucyjnych

cz wt, 07 kwietnia 2020 11:45

- Przedsiębiorcy, którzy spełniają warunki by skorzystać ze zwolnienia ze składek mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku. Jeśli jeszcze nie złożyli wniosku i nie zapłacą składek za marzec, kwiecień i maj, ZUS nie będzie wszczynał wobec takich osób postępowania egzekucyjnego – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Poseł Kołakowski: głosowanie korespondencyjne „to lepsze rozwiązanie”

Foto: Poseł Kołakowski: głosowanie korespondencyjne „...
cz wt, 07 kwietnia 2020 11:29

Wczoraj wczesną nocą Sejm uchwalił nową ustawę o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. Zakłada ona wyborów Prezydenta korespondencyjnie. Projekt nowej ustawy, po przegraniu przez PiS wcześniejszego głosowania, złożyła grupa 38 posłów partii. Wśród nich był Lech Kołakowski, który – jak mówi - we wczorajszym posiedzeniu Sejmu uczestniczył zdalnie, głosując z okręgu wyborczego.

Dyr. Modzelewski: pracownik hostelu nie był narażony na zarażenie wirusem

Foto: Dyr. Modzelewski: pracownik hostelu nie był nar...
cz wt, 07 kwietnia 2020 08:51

Obsługę izolatorium ma zapewnić szpital nie MOSiR – twierdzi Andrzej Modzelewski, dyrektor miejskiej placówki, w której hostelu wojewoda wyznaczył izolatorium dla osób chorych na Covid-19 z łagodnym przebiegiem choroby i dla oczekujących na wynik testu na obecność koronawirusa. Wczoraj przywieziono tu pierwszego pacjenta z potwierdzonym zakażeniem. Pracownicy są przerażeni, bo przyjmował ją jeden z nich. - Pracownik Hostelu, który był obecny podczas przybycia pacjenta nie był narażony na zarażenie wirusem – przekonuje dyrektor Modzelewski.

OSM Piątnica pomaga szpitalom w Łomży i Ostrołęce

Foto: OSM Piątnica pomaga szpitalom w Łomży i Ostrołęce
cz pon, 06 kwietnia 2020 17:57

- Wszyscy byliśmy bardzo przejęci sytuacją, jaka miała miejsce w szpitalu w Łomży, podobnie jak w służbie zdrowia w naszym regionie i w Polsce, dlatego Zarząd i Rada Nadzorcza OSM Piątnica postanowiły wesprzeć finansowo łomżyński szpital w odpowiedzi na apele o pomoc – opowiada Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. - Początkowo chodziło o zakup platformy Auto Pulse do automatycznego uciskania klatki piersiowej przy reanimacji pacjenta i to załatwiliśmy z marszu, gdyż koszt wynosił 60 tysięcy złotych. Poznawszy potrzeby Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Łomży, OSM Piątnica postanowiła przeznaczyć na sprzęty 360 tysięcy zł i tę samą kwotę zaproponowaliśmy też szpitalowi w Ostrołęce. Jeden i drugi szpital chętnie przystały na propozycję.

Polecenie Wojewody Podlaskiego dla wszystkich szpitali

Foto: Polecenie Wojewody Podlaskiego dla wszystkich s...
cz pon, 06 kwietnia 2020 17:42

Zorganizowanie w izbach przyjęć i szpitalnych oddziałach ratunkowych „bezpiecznej segregacji i separacji” osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób oraz prowadzenie regularnych badań temperatury ciała wśród pracowników szpitala, w szczególności w momencie wejścia na teren szpitala – polecił w poniedziałek Wojewoda Podlaski wszystkim szpitalom samorządowym i państwowym, położonym na terenie województwa podlaskiego.

Pierwszy pacjent w izolatorium MOSiR. „Pracownicy są przerażeni”.

Foto: Pierwszy pacjent w izolatorium MOSiR. „Pracowni...
cz pon, 06 kwietnia 2020 17:24

Mówią, że nie mają środków ochrony osobistej, ani płynów do dezynfekcji. Pracownicy hostelu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży są przerażeni. W sobotę po południu gruchnęła wieść o decyzji wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, który w hostelu utworzył izolatorium dla osób chorych na Covid-19 z łagodnym przebiegiem choroby i dla oczekujących na wynik testu na obecność koronawirusa. Dziś karetka przywiozła tu pierwszego „klienta”. - Pracownicy są przerażeni. Nie wiedzą co robić, jak się zachować, dyrekcja nie podjęła żadnych kroków, aby ich zabezpieczyć czy przygotować na to – przekazuje jedna z osób pracujących w MOSiR Łomża.

Rady gmin mogą obradować „zdalnie”, nawet jeśli statuty gmin tego nie przewidują

cz pon, 06 kwietnia 2020 13:39

„Z uwagi na szczególne uwarunkowania zarówno prawne jak i faktyczne, organ nadzoru po dokonaniu analizy sprawy, stoi na stanowisku, że uchwały podejmowane przez organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość bez wcześniejszej zmiany statutów, nie będą naruszać w sposób istotny przepisów prawa, a co za tym idzie fakt ten nie będzie stanowił podstawy do stwierdzenia nieważności takich uchwał.” To podsumowanie odpowiedzi prawników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku w związku z pytaniami w zakresie obrad zdalnych rad gmin.

10 milionów dla Łomży na wsparcie walki z koronawirusem

Foto: 10 milionów dla Łomży na wsparcie walki z koron...
cz pon, 06 kwietnia 2020 11:27

56 milionów złotych wynosi ogłoszony przez zarząd województwa „Podlaski Pakiet Medyczny”. Środki trafią do kilkunastu szpitali i jednostek medycznych na wsparcie walki z koronawirusem. Około 10 milionów ma trafić bezpośrednio do Łomży... do szpitala, pogotowia ratunkowego i Grupy Ratowniczej „Nadzieja”.

Ten list „zmroził” działaczy PiS

Foto: Ten list „zmroził” działaczy PiS
cz pon, 06 kwietnia 2020 09:26

W połowie marca Biuro Okręgowe PiS w Białymstoku rozesłało do członków partii Zarządzenie Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS z dnia 16 marca 2020r.. „Prosimy o zapoznanie się z treścią Zarządzenia i bezwzględne stosowanie się do informacji w nim zawartych” - napisano w e-mailu.

Mandaty za niestosowanie się do ograniczeń

Foto: Mandaty za niestosowanie się do ograniczeń
cz pon, 06 kwietnia 2020 08:58

Niemal 120 mandatów wystawili w weekend policjanci z województwa podlaskiego osobom, które nie stosowały się do wprowadzonych ograniczeń w przemieszaniu się i gromadzeniu się. Mandatami zakończyła się blisko co trzecia z podejmowanych interwencji.

Normy pyłu PM2,5 znowu zostały przekroczone

Foto: Normy pyłu PM2,5 znowu zostały przekroczone
cz pon, 06 kwietnia 2020 08:33

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłosiło alert w związku z ryzykiem przekroczenia w Łomży średniorocznego poziomu dopuszczalnego pyłu PM2,5. Od lat norma ta jest u nas przekraczana. Teraz wyliczono ją za ostanie 12 miesięcy i znowu była za wysoka, dlatego formalnie musiano wydać nowy alert na 2020 r.

Procesja z palmami A.D. 2020

Foto: Procesja z palmami A.D. 2020
mm nie, 05 kwietnia 2020 14:49

W Niedzielę Palmową, o godz. 12.00 bp Janusz Stepnowski przewodniczył mszy świętej i procesji z palmami, która odbyła się we wnętrzu Łomżyńskiej Katedry. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, uroczystość odbyła się bez udziału wiernych. Ci mogli uczestniczyć jedynie poprzez Telewizję Narew.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę