Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 10 grudnia 2023 napisz DONOS@

Morsowali dla swojego zdrowia i psiaków ze schroniska

mm nie, 10 grudnia 2023 15:09

- Morsowanie w Łomży stało się modne i przede wszystkim zdrowe – mówi Karol Sztejno z grupy Morsy Łomża. W niedzielę po Mikołajkach nieformalna grupa dodaje kolejną korzyść zimnych kąpieli – pomoc psom ze schroniska.

Ostrzeżenie przed marznącymi opadami

mm so, 09 grudnia 2023 18:40

Opady śniegu, które w regionie obserwowane są od kilku godzin, mogą zakończyć się marznącymi opadami i gołoledzią. Na noc z soboty na niedzielę IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla całego województwa podlaskiego.

Ostatnia w tym roku przysięga "dobrowolsów"

mm so, 09 grudnia 2023 14:51

62 elewów dobrowolnej służby wojskowej w sobotnie przedpołudnie na Starym Rynku w Łomży złożyło swoją przysięgę wojskową. Płk Paweł Gałązka, dowódca 18. ŁPL, życzył im drogi wojskowej pełnej pasji, i zaangażowania oraz odwagi w działaniu.

Muzyczna gala nagród i stypendiów starosty łomżyńskiego

mm so, 09 grudnia 2023 09:04

- Bardzo się cieszymy, że nas doceniają i zapraszają, że możemy występować i kultywować kulturę kurpiowską, że jesteśmy widoczni w Łomży i powiecie łomżyńskim, w województwie podlaskim i Polsce, i poza granicami kraju – mówi Janina Nasiadko, śpiewaczka z Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża, którą z trzema kolegami uhonorowano w kategorii inicjatywa społeczno-gospodarcza. Gala w Muzeum Diecezjalnym w Łomży zgromadziła laureatów rocznych nagród i stypendiów starosty.

Krzyże zasługi i medale dla Honorowych Krwiodawców

mm pt, 08 grudnia 2023 19:42

- Rok temu zaśmiałem się, że po raz drugi świętuję swoją 18-tkę – mówi Daniel Dudziński, 37-letni honorowy krwiodawca z Łomży, który ofiarował ponad 44 litry krwi. W piątek wieczorem, w auli II LO, został odznaczony przez wicewojewodę Tomasza Matrasa srebrnym krzyżem zasługi. Podczas uroczystości Polskiego Czerwonego Krzyża odznaczono 4 krwiodawców złotymi krzyżami zasługi.

Weekend jeszcze z mrozem

mm pt, 08 grudnia 2023 11:04

W najbliższych dniach do Polski wkroczy stopniowe ocieplenie, jednak poprzedzone ono będzie niebezpieczną pogodą – pisze IMGW w prognozie na weekend. Należy spodziewać się opadów śniegu, przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz, także marznący, który powodować będzie gołoledź. Na drogach i chodnikach nadal ślisko i niebezpiecznie.

Narzędzia dla przemysłu

JJS pt, 08 grudnia 2023 09:41

W świecie, w którym technologia i innowacje nieustannie napędzają naszą codzienną rzeczywistość, narzędzia dla przemysłu stają się kluczowym elementem, definiującym sukces wielu przedsiębiorstw. Czy to w małych warsztatach, czy w potężnych fabrykach, odpowiednie narzędzia umożliwiają precyzyjność, efektywność i bezpieczeństwo, które są niezbędne w dynamicznym świecie przemysłu. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu ofert i technologicznych nowinek? Gdzie szukać doradztwa, które pomoże nam wybrać odpowiednie dla naszych potrzeb narzędzia? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym odpowiemy na te oraz wiele innych pytań.

Ranking wykorzystania funduszy unijnych w ostatnich latach przez samorządy

mm cz, 07 grudnia 2023 17:54

Polska jest największym beneficjentem funduszy unijnych 2014-2020. Co czwarte euro z tego budżetu trafia do Polski. Najwięcej 16855,66 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca wpłynęło do Świnoujścia. Na Łomżanina unijne środki wyniosły 3505,34 zł.

Nowy (stary) szef Prawa i Sprawiedliwości w województwie

mm cz, 07 grudnia 2023 14:17

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powołał Szefów Zarządów Wojewódzkich struktur partii. Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego w Województwie Podlaskim został Jacek Sasin.

Radni chcą debatować o Książnicy Łomżyńskiej

mm cz, 07 grudnia 2023 12:17

Niech nowe władze, wybrane w wiosennych wyborach, zdecydują o lokalizacji Książnicy Łomżyńskiej. Takiego stanowiska Rady Miejskiej oczekują radni Obywatelskiego Klubu Samorządowego i dlatego wystąpili w wnioskiem do przewodniczącego Wiesława Grzymały o wprowadzenia takiego punku pod obrady. Prezydent chce zmarnować 40 milionów złotych

Kobieta wypadła z okna w bloku

mm cz, 07 grudnia 2023 11:05

Kobieta wypadła z okna w bloku na drugim piętrze. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Radość z pójścia do więzienia

mm cz, 07 grudnia 2023 10:50

Litwin koczujący w pustostanie okazał się być poszukiwany. Na wiadomość, że trafi do więzienia ucieszył się, bo bezpiecznie będzie mógł przetrwać zimę.

Podporządkowana droga ważniejsza, niż główna

mm cz, 07 grudnia 2023 09:30

Do niebezpiecznych sytuacji dochodzi zdaniem mieszkańców na starodrożu DK61 w Kisielnicy. Drogowcy posypali solą podporządkowaną drogę na Kolno, natomiast główna w kierunku Stawisk pozostaje śliska.

Mikołajki z Elzą i Anną z Krainy Lodu i odblaskami

mm śr, 06 grudnia 2023 20:01

- Zabawa daje nam siłę, bo wywołuje radość – mówi Karmel Prusaczyk, drugoklasistka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży. Z koleżankami i kolegami przyszła pod opieką wychowawczyni Edyty Cudnik do Hali Kultury. Na mikołajki miejskie zaprosiła je Elza, która ma moc, z siostrą Anną i z bałwankiem Olafem z Krainy Lodu. Przez dwa dni Mikołaj rozdał dzieciom około 1 200 prezentów. O prezentach pamiętali także radni z Przyjaznej Łomży i cykliści z Grupy Rowerowej Przerzutka.

Białostoczanin przed łomżynianką w Nagrodzie POLIN

mm śr, 06 grudnia 2023 17:33

Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie przyznaje od 8 lat Nagrodę POLIN. W ten sposób honoruje ludzi, którzy działają dla ochrony pamięci o Żydach, wymordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. We wtorek w Muzeum odbywało się rozstrzygnięcie konkursu. Po raz 3. zgłoszona była dr Małgorzata Frąckiewicz z Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego. Kapituła na naszą wydawczynię ksiąg pamięci gmin żydowskich z regionu nie postawiła, ale wybrała Mariusza Sokołowskiego, nauczyciela, który pielęgnuje od 2007 r. dzieje Żydów z Wasilkowa i Białegostoku.

Ostatnia szansa, żeby kupić zabytkowy motocykl BMW i pomóc domom dziecka w Łomży i Zambrowie.

mm śr, 06 grudnia 2023 16:22

Tylko do dzisiaj, do godziny 22 potrwa licytacja BMW R750 z 1975 roku. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na zakup sprzętu AGD, który trafi do placówek wychowawczych w Łomży, Zambrowie i Długoborzu.

Nowogród w polu rażenia katiuszy

mm śr, 06 grudnia 2023 14:41

Kolejna ewakuacja czeka w czwartek mieszkańców Nowogrodu. Robotnicy pracujący przy budowie kanalizacji w mieście wykopali pocisk rakietowy prawdopodobnie katiuszę. Strefa rażenia sięga znacznie poza miejscowość. W czwartek odwołano też zajęcia szkolne.

Mikołaje krążą po mieście

mm śr, 06 grudnia 2023 11:24

Mikołajki cieszą nie tylko dzieciaków, ponieważ tego dnia obdarowywany prezentem może być każdy. Każdy jest przecież dzieckiem, nawet jak trochę wyrośniętym. Jeden z krążących Mikołajów odwiedził dzieci szpitalu, inni kręcą się po Starym Rynku.

Na Legionów nie działa sygnalizacja świetlna

mm śr, 06 grudnia 2023 10:48

Nie wiadomo kiedy zaczną działać światła sterowania ruchem na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego i Legionów. Spalił się sterownik i został wysłany do naprawy. Tworzą się korki, a kierowcy pomstują.

Gmina Piątnica odpowiada Powiatowi

mm wt, 05 grudnia 2023 20:41

Gmina Piątnica odpowiada na stanowisko Zarządu Powiatu Łomżyńskiego w sprawie nie podpisania przez wójta Gminy Piątnica porozumienia o udzieleniu pomocy finansowej przy realizacji przebudowy drogi w Czarnocinie. Wyraźnie widać, że samorządy różnią się w ocenach zdarzeń.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę