piątek, 16 listopada 2018 napisz DONOS@

Wicemarszałek Olbryś

Foto: Wicemarszałek Olbryś
cz cz, 15 listopada 2018 19:24

Komitet Polityczny PiS zarekomendował w czwartek listy kandydatów na marszałków i członków zarządów pięciu województw w tym podlaskiego. Marszałkiem ma zostać Artur Kosicki z Białegostoku, a wicemarszałkami Marek Olbryś z Łomży i Romuald Łanczkowski z Suwałk.

Będzie nowe rondo na Piłsudskiego

Foto: Będzie nowe rondo na Piłsudskiego
cz cz, 15 listopada 2018 13:56

Wjazd do szpitala z dwujezdniowej Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego przez lata był jednym z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Łomży. Sytuacja poprawiła się po przebudowie skrzyżowania z ul. Kazańska i likwidacji możliwości zawracania aut na wysokości wjazdu na teren szpital. To był jednak tylko pierwszy z etapów rozwiązywania problemów komunikacyjnych. Kolejnym ma być budowa nowego ronda w miejscu dziś nieczynnego wjazdu na szpitalny parking.

Liczą na „schetynówkę”

Foto: Liczą na „schetynówkę”
cz cz, 15 listopada 2018 10:59

101 wniosków na ponad 130 milionów złotych złożyły samorządy do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie w przyszłym roku inwestycji w Ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. To program tzw. schetynówek”. Wojewoda opublikował wstępną listę rankingową wniosków wybranych do dofinansowania. Wysoko na niej są wnioski m.in. z gmin: Miastkowo, Nowogród i Łomża, a nieco dalej miasta Łomża. W przypadku dróg powiatowych wniosek powiatu łomżyńskiego jest "dopiero" na 12 miejscu.

Konferencja dla hodowców bydła mlecznego i nie tylko!

Foto: Konferencja dla hodowców bydła mlecznego i nie ...
JJS cz, 15 listopada 2018 08:09

Konferencja NAUKA PRAKTYCE 16–17 listopada 2018 r. w Piątnicy to:

Ciemnomiodowy piesek potrzebuje przyjaznego domu

Foto: Ciemnomiodowy piesek potrzebuje przyjaznego domu
cz śr, 14 listopada 2018 18:12

- Proszę Czytelników portalu o pomoc w znalezieniu domu dla niedużego kundelka, podobnego wyglądem do jamnika – apeluje Czytelniczka, zatroskana losem zwierząt, „braci mniejszych” ludzi, jak określał stworzenia św. Franciszek z Asyżu. - Według lekarza weterynarii, piesek ma około 2 i pół roku. Jest przyjazny, bardzo grzeczny, miły i fajny. I smutny, bo jest samotny: nikt go nie kocha.

PKP rezygnuje z inwestycji na liniach kolejowych do Łomży?

Foto: PKP rezygnuje z inwestycji na liniach kolejowyc...
cz śr, 14 listopada 2018 17:53

„(...)wicemarszałek Maciej Żywno przekazał (...)decyzję PKP PLK, z której wynika, że PKP rezygnuje z realizacji inwestycji na linii Łomża – Śniadowo” – czytamy w informacji opublikowanej na oficjalnej internetowej stronie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Z załączonego do niej pisma od PKP PLK z 8 listopada 2018 roku wynika, że kolejowa spółka chce przede wszystkim zrezygnować z planowanej rewitalizacji linii kolejowej Łapy – Śniadowo – i dalej w kierunku Ostrołęki do granicy z województwem mazowieckim, a pieniądze przesunąć na remont linii kolejowej Kuźnica Białostocka – Geniusze. W przypadku linii do Łomży PKP PKL póki co chce zlecić tylko opracowanie dokumentacji, a nie – jak wczesnej zakładano - także wykonanie robót budowlanych.

Poszukiwania zaginionego

cz śr, 14 listopada 2018 14:24

Płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej w Łomży przeszukują stawy w okolicy wsi Uśnik-Dwór. Akcja ma związek z prowadzonymi poszukiwaniami zaginionego 31-letniego mężczyzny. Policja informację o jego zaginięciu odebrała 12 listopada, ale póki co nie podaje szczegółów w tej sprawie.

„Stylista” Bielickiej pozostanie anonimowy

Foto: „Stylista” Bielickiej pozostanie anonimowy
cz śr, 14 listopada 2018 13:28

Niemal miesiąc temu ktoś przyodział siedzącą na ławeczce na rogu ul. Farnej i Starego Rynku Hankę Bielicką w koszulkę z napisem „Konstytucja”. Najsłynniejsza z łomżynianek w tej stylizacji była przez kilka wieczorowych godzin wzbudzając zaciekawienie nielicznych spacerowiczów przemykających pustymi o tej porze uliczkami łomżyńskiej starówki. Ubranie Hanki Bielickiej zostało potraktowane za wykroczenie i policjanci szybko ruszyli na poszukiwania „stylisty”. Okazuje się, że październikowa szarówka skutecznie go skryła...

Czy młody kierowca musi przepłacać za ubezpieczenie OC?

Foto: Czy młody kierowca musi przepłacać za ubezpiecz...
JJS śr, 14 listopada 2018 13:05

Każdy, kto decyduje się na zakup samochodu wie, że będzie trzeba go ubezpieczyć. Kierowcy mogą mieć przy tym ubezpieczeniu naliczone zniżki lub zwyżki. Zniżki otrzymuje się za wiek i bezszkodową jazdę. Zwyżki za małe doświadczenie za kierownicą, młody wiek czy szkody w ubiegłych latach. Ale nie zawsze młodzi kierowcy muszą płacić więcej za ubezpieczenie.

Wojenna ewakuacja z Gródka do Łomży

cz śr, 14 listopada 2018 10:29

„W związku z wydanym przez Wojewodę Podlaskiego zarządzeniem o ewakuacji Wójt Gminy Gródek w dniu 15 listopada br. zarządza ewakuację ludności z części gminy Gródek do Łomży.” To epizod w ramach ćwiczeń obronnych ANAKONDA 18. - Ewakuowaną ludność pozorować będzie ponad 100 uczniów klas mundurowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Łomży – podaje Roman Czepe z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego zaznaczając, że łącznie w epizodzie bierze udział ok 300 osób z 14 instytucji. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Wojewoda Podlaski.

Ukradli starą ciężarówkę

cz śr, 14 listopada 2018 09:25

Z parkingu jednej z firm przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży nocą odjechała półciężarówka. Kradzież takiego Mercedesa potwierdza Urszula Brulińska z KMP w Łomży. Na miejscu pracują policjanci kryminalni zabezpieczając ślady i ustalając okoliczności zniknięcia dużego samochodu.

Ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18

Foto: Ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18
cz śr, 14 listopada 2018 08:21

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniach 14–15 listopada 2018 r., Dowództwo Operacyjne Rodzaju Sił Zbrojnych w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18/II przeprowadzi epizod RENEGADE tj. zdarzenia dotyczącego naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W związku z powyższym w różnych rejonach województwa podlaskiego w ramach ww. ćwiczenia mogą zostać dwukrotnie uruchomione syreny alarmowe - ogłoszenie oraz odwołanie alarmu.

Działki po PKS Łomża sprzedane

Foto: Działki po PKS Łomża sprzedane
cz wt, 13 listopada 2018 16:00

PKS Nova w Białymstoku sprzedała blisko 5 hektarów gruntu i części budynków dawnej bazy PKS Łomża. Nabywcami nieruchomości w rejonie alei Józefa Piłsudskiego, ul. Spokojnej i ul. Żabiej są dwaj łomżyńscy biznesmeni. Za prawo użytkowania wieczystego do tych działek zapłacili w sumie 3 mln 320 tys. zł netto.

Wydatki na fajerwerki jeszcze większe

Foto: Wydatki na fajerwerki jeszcze większe
cz wt, 13 listopada 2018 15:09

Dwa podpisane w październiku przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zarządzenia dotyczące zmian w budżecie Łomży opublikowano dziś w miejskim BIP. Pierwsze z zarządzeń jest sprzed niemal miesiąca. W nim prezydent zwiększył wydatki budżetu na promocję o 87 tys. zł do kwoty blisko 2 miliony złotych. Przed czterema laty ten fundusz wynosił „tylko” 420 tysięcy. W kolejnym zarządzeniu z 30 października Chrzanowski przeznaczył kolejne 55 tys. zł złotych na zakup dekoracji świetlnych bożonarodzeniowych.

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR informuje

Foto: Podlaski Oddział Regionalny ARiMR informuje
cz wt, 13 listopada 2018 14:15

Od dziś można składać wnioski o przyznanie pomocy poszkodowanym w 2017 roku w wyniku działania huraganu, deszczu nawalnego lub gradu.

Policjanci sukcesywnie wracają do... zdrowia i pracy

Foto: Policjanci sukcesywnie wracają do... zdrowia i ...
cz wt, 13 listopada 2018 09:43

Po krytycznym okresie „zachorowań”, gdy pod koniec ubiegłego tygodnia nagła choroba zmogła około 100 łomżyńskich policjantów, z dnia na dzień coraz więcej z nich wraca do pracy. Według danych wczoraj rano na zwolnieniach L4 było już „tylko” 72 policjantów. Niemal wszystkie choroby policjantów udaje się wyleczyć w 7 dni.

Nawet dożywocie

cz pon, 12 listopada 2018 11:36

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu Andrzejowi P. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie za usiłowanie zabójstwa mieszkańca wsi Modzele Skudosze.

Bloki bez wody

Foto: Bloki bez wody
cz pon, 12 listopada 2018 10:37

Około dwóch tysięcy mieszkańców Łomży z Osiedla Konstytucji we wtorek 13 listopada nie będzie miało wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na siedem godzin odetnie dopływ wody do 15 bloków znajdujących się przy ulicach Małachowskiego, Niemcewicza i Śniadeckiego.

Kiedy będzie nowy Dworzec Łomża?

Foto: Kiedy będzie nowy Dworzec Łomża?
cz pon, 12 listopada 2018 10:01

Stary dworzec Łomża władze miasta sprzedały w grudniu ubiegłego roku, a nowy buduje się bardzo powoli. Miasto od początku roku szuka firm, które zechcą zbudować go za „rozsądne” pieniądze. Właśnie ogłoszono kolejny przetarg na wykonawców m.in. głównego budynku dworca, zadaszonych peronów, i wykonanie asfaltowych nawierzchni „centrum przesiadkowo-komunikacyjnego”.

Wjechał w ogrodzenie II LO

Foto: Wjechał w ogrodzenie II LO
mm nie, 11 listopada 2018 21:30

Kierujący Volkswagenem Passatem wjechał w płot II LO na rondzie Kościuszki. Jak twierdził, uciekał przed zderzeniem z innym pojazdem. Nikomu nic się nie stało.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę