wtorek, 17 września 2019 napisz DONOS@

Niesprawiedliwa polityka śmieciowa Łomży... zostaje

Foto: Niesprawiedliwa polityka śmieciowa Łomży... zos...
cz wt, 17 września 2019 10:26

Miesięczna maksymalna opłata za śmieci w Polsce od 1 osoby w tym roku może wynieść 33,86 zł jeśli śmieci są segregowane. W Łomży mieszkający samotnie mieszkańcy domków jednorodzinnych za segregowane śmieci płacą teraz po 40 zł miesięcznie, czyli o ponad 6 zł więcej. Ratusz przekonuje, że wszystko jest OK, bo w mieście obowiązuje metoda ustalania opłaty „za gospodarstwo domowe”. - W związku z tym uchwalona kwota nie może przekroczyć 94,81 zł – twierdzi Grzegorz Daniluk zaznaczając, że „ustawa nie określa ilości osób, które tworzą gospodarstwo domowe”.

17 września 1939 roku

Foto: 17 września 1939 roku
cz wt, 17 września 2019 08:15

Przed 80. laty, 17 września 1939 roku, walczącej z hitlerowską nawałnicą Polsce „nóż w plecy” wbił komunistyczny Związek Radziecki. Milionowa armia zaatakował wojska polskie na całej długości wschodniej granicy RP realizując w ten sposób zapisy tzw. paktu Ribbentrop – Mołotow, będącego de facto czwartym rozbiorem Polski. Łomża znalazła się w utworzonej na tych ziemiach „Zachodniej Białorusi”, a następnie wcielona do ZSRR. Główną metodą niemal dwuletniego sowieckiego rządzenia stały się terror i masowe deportacje.

Styl indyjski — jakie meble wybrać?

Foto: Styl indyjski — jakie meble wybrać?
JJS pon, 16 września 2019 15:34

Uwielbiasz barwną atmosferę orientu? Marzysz o podróży do Indii? We wnętrzu w stylu indyjskim poczujesz się naprawdę wyjątkowo! Jakie meble i dodatki wybrać, urządzając własne M?

Telefoniczni oszuści polują w Łomży

Foto: Telefoniczni oszuści polują w Łomży
cz pon, 16 września 2019 14:23

- Policjanci otrzymali przed chwilą dwa sygnały o tym, że najprawdopodobniej próbowano oszukać modyfikując metodę na „tzw. wnuczka” - podaje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży prosząc o ostrzeżenie zwłaszcza osób starszych o kolejnych „atakach” telefonicznych oszustów. Ich cele jest wyłudzenie pieniędzy.

Przywitanie Dowódcy 18. Pułku Logistycznego

Foto: Przywitanie Dowódcy 18. Pułku Logistycznego
cz pon, 16 września 2019 12:20

Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej zaprasza na uroczysty apel z okazji Rozpoczęcia formowania i funkcjonowania 18. Pułku Logistycznego w Łomży.

Pociąg wykoleił się w Łomży

Foto: Pociąg wykoleił się w Łomży
cz pon, 16 września 2019 11:06

Trzy wagony składu towarowego wykoleiły się w Łomży. Do zdarzenia doszło przy przejeździe kolejowym przez aleję Piłsudskiego. Nikomu nic się nie stało, a po wykolejeniu się wagonów skład rozpięto umożliwiając samochodom przejazd ulicą.

Zapalił się Land Rover

Foto: Zapalił się Land Rover
cz pon, 16 września 2019 09:32

Kierowca ratował się ucieczką, a płonący samochód uderzył w obwieszone plakatami wyborczymi barierki ochronne. Jadący przez środek Łomży Land Rover Freelander stanął w płomieniach. Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało.

Chrzanowski coraz bardziej zadłuża Łomżę

Foto: Chrzanowski coraz bardziej zadłuża Łomżę
cz pon, 16 września 2019 09:06

Po pierwszej kadencji prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zadłużenie Łomży zwiększyło się o blisko 36 milionów i przekroczyło 147,5 milionów złotych. W tym roku dług miasta ma spaść o około 600 tys. zł, ale zadłużenie znowu ma szybko rosnąć. Prezydenta ogłosił właśnie, że Łomża ma w tym roku pożyczyć 10 mln zł „na spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciąganych kredytów”, oraz przesłał do radnych dokumenty, z których wynika, że w przyszłym roku miasto będzie musiało pożyczyć 20 mln zł, a następnym roku kolejne 20 mln zł. Na koniec 2021 roku dług miasta przekroczy już 163 miliony złotych.

Dziki do odstrzału

Foto: Dziki do odstrzału
cz pon, 16 września 2019 08:38

Odstrzał „sanitarny” 32 dzików na terenie powiatu łomżyńskiego nakazał Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży. Myśliwi mają czas na wykonanie odstrzału do końca października.

Konferencja na jubileusz 45-lecia Wagów

Foto: Konferencja na jubileusz 45-lecia Wagów
cz pon, 16 września 2019 08:11

Prof. Henryka Sędziak wraz z małżonkiem Zdzisławem oraz prof. Irena Cecylia Maryniakowa zostali członkami honorowymi Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. Akty nadania tej godności zostały wręczone zasłużonym dla regionu naukowcom w czasie konferencji inaugurującej obchody 45-lecia towarzystwa. – Jestem wzruszona! – mówi Henryka Sędziak. – Jestem w ŁTN od pierwszego dnia jego istnienia we wrześniu 1974 roku, a w maju następnego roku było uroczyste otwarcie. – Jesteśmy towarzystwem naukowym, a to zobowiązuje do rozpoczęcia roku jubileuszu w taki sposób – dodaje wiceprezes ŁTN Małgorzata Frąckiewicz, zapowiadając kolejne konferencje, projekty i spotkania naukowe.

Zderzenie na drodze Łomża - Podgórze

Foto: Zderzenie na drodze Łomża - Podgórze
cz pt, 13 września 2019 15:09

Mercedes, opel corsa i VW polo zderzyły się na drodze krajowej nr 63 Łomża – Zambrów. Ma miejscu pracują służby ratunkowe i policjanci i są utrudnienia w ruchu, który odbywa się wahadłowo.

Kradzież u jubilera

Foto: Kradzież u jubilera
cz pt, 13 września 2019 14:58

Jeden z łomżyńskich jubilerów miał zostać okradziony. Do zdarzenia doszło w piątkowe południe. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży potwierdza, że policjanci interweniują w związku ze zgłoszeniem kradzieży. Na razie policja nie podaje żadnych innych informacji w tej sprawie.

Droga Wizna – Jedwabne bez właściciela?

Foto: Droga Wizna – Jedwabne bez właściciela?
cz pt, 13 września 2019 13:12

W poniedziałek nieoczekiwanie marszałek województwa wycofał wniosek o przejęcie przez samorząd województwa drogi Wizna – Jedwabne. Dwa dni później w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego został opublikowana uchwała o pozbawieniu tej drogi kategorii drogi powiatowej. - Na pewno nie będzie tak, że droga ta nie będzie miała właściciela – mówi Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyński.

„Moje zachowanie było jak najbardziej normalne”

Foto: „Moje zachowanie było jak najbardziej normalne”
cz pt, 13 września 2019 11:28

Jeden z łomżyńskich policjantów wracając po pracy do domu zauważył kobietę leżącą na chodniku przed przejściem dla pieszych w samym centrum Łomży. Jak się okazało młoda kobieta miała napad padaczki – trzęsła się, dławiła i nie mogła oddychać. Dzięki jego interwencji i pomocy przechodnia bezpiecznie doczekała przyjazdu karetki pogotowia.

„Pachnąca” sprawa

cz pt, 13 września 2019 10:48

Wchodzili do sklepu, brali perfum i... wychodzili nie płacąc za nie. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Łomża, którzy pod koniec sierpnia i na początku września z jednego z łomżyńskich sklepów skradli perfumy w sumie za około 4 tysięcy złotych.

Rachunek za wodę z... poseł

Foto: Rachunek za wodę z... poseł
cz pt, 13 września 2019 09:41

Banery, reklamy, ulotki, gazetki... Kandydaci do najwyższej władzy w Polsce dużo są w stanie zrobić, aby pokazać się mieszkańcom Łomży. Niektórzy idą w ilość, inni stawiają na wielkość. Jeszcze inni szukają zupełnie nowych pomysłów. Część mieszkańców Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dostała reklamę poseł na rachunku za wodę. - ŁSM jest apolityczna – zapewnia Krzysztof Cieśliński, wiceprezes spółdzielni tłumacząc, że nie ma ona wpływu na reklamę przy rachunku za wodę.

Nie tylko PiS i PO

Foto: Nie tylko PiS i PO
cz pt, 13 września 2019 08:57

Mamy „jedynkę”, „dwójkę” i jeszcze kilkanaście innych numerów. Aż, a może tylko, 16 mieszkańców Łomży ubiega się o miejsca w polskim Sejmie. „Jedynką” jest Rafał Przychodzeń, a „dwójką” Zbigniew Prosiński. Publikujemy pełna listę kandydatów na posłów w wyborach, które odbędą się dokładnie za miesiąc. Ciekawe są nazwiska, ale i zawody jakie „przedstawiciele narodu” sobie powpisywali. My mamy m.in. posła na Sejm RP, parlamentarzystkę i pozostałego wyższego urzędnika administracji rządowej.

Brudzenie przystanków autobusowych MPK irytuje i kosztuje

Foto: Brudzenie przystanków autobusowych MPK irytuje ...
cz pt, 13 września 2019 08:18

Czytelnik 4lomza.pl cieszył się, że „około dwóch, trzech miesięcy temu w końcu w naszym mieście zrobiono porządek z wiatami na przystankach komunikacji miejskiej” i „wyczyszczono szyby ze wszelkich zabrudzeń”. Na przystankach pojawiły się zakazy naklejania ogłoszeń, plakatów i ulotek, ze wskazaniem przepisu z Kodeksu Wykroczeń, sankcjonującego takie zachowania. „Moja radość z tego faktu, i myślę, że większości mieszkańców Łomży, trwała krótko, gdyż zaczął się sezon piłki kopanej” i na wiatach przystankowych pojawiły się „obskurne” czarno-białe informacje o meczu ŁKS Łomża - Wissa Szczuczyn. Czytelnik krytykuje nieład i naruszanie prawa, więc ciekawe, co na to dyrektor MPK? Jak miejska firma przygotuje się do kampanii wyborczej kandydatów na posłów?

Piąta łomżyńska Seniorada dla zdrowia i z humorem

Foto: Piąta łomżyńska Seniorada dla zdrowia i z humorem
mm cz, 12 września 2019 20:21

Krystyna Nowicka weszła w 72. rok życia o własnych siłach - dlatego jest szczęśliwa, kiedy Anna Borusiewicz ze Studia Fryzjersko-Kosmetycznego Amelia robi jej profesjonalny makijaż na Starym Rynku w Łomży. Przez cztery godziny w słoneczny czwartek odbywała się obok remontowanej hali targowej 5. Seniorada z udziałem kilkuset seniorów... Jednak Pani Krystyna wciąż ma przed oczami żyrandol, który myła latem 2014 r. Stała na stole, nagle tyłem spadła na krawędź fotela. - Słyszałam taki huk, jakby spadał worek kartofli – wspomina seniorka, poddając się zabiegom makijażystki. Po dwóch latach bez oznak fizycznych i bez bólu okazało się, że ma udar rdzenia kręgowego i bezwład 4 kończyn. Trzy miesiące przeleżała w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, ale na wózek nie wsiadła.

Wojsko rekrutuje do Łomży

Foto: Wojsko rekrutuje do Łomży
cz cz, 12 września 2019 15:34

Czegoś takiego nie było od lat. Wojsko Polskie opublikowało ogłoszenie o rekrutacji szeregowych, podoficerów i oficerów do 18 Pułku Logistycznego. Pułk będzie formowany w Łomży do najbliższego wtorku, a kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej na jego potrzeby odbędą się tydzień później także w Łomży.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę