Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Pobicie pod Śniadowem

Foto: Pobicie pod Śniadowem
mm śr, 12 sierpnia 2020 09:03

Po 14.00 we wtorek policja otrzymała zgłoszenie o pobitym mężczyźnie w miejscowości Stare Ratowo pod Śniadowem. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala.

Siostra Teresa od serca

Foto: Siostra Teresa od serca
mm wt, 11 sierpnia 2020 19:31

- Świętej Pamięci Teresa Kuryła była pielęgniarką bardzo cenioną przez lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny oraz pacjentów – mówił na mszy pogrzebowej w Katedrze wikariusz biskupi ks. Jan Sołowianiuk. Liturgię za ofiarną Siostrę Służkę, pierwszą ofiarę śmiertelną covid-19 w Łomży, odprawiali trzej biskupi: łomżyński Janusz Stepnowski, drohiczyński Piotr Sawczuk i senior Antoni Dydycz. - Przez 44 lata pracowała w Łomży w starym szpitalu, potem w nowym na kardiologii i w Specjalistycznym Ośrodku SOMED. Pracę wykonywała sumiennie, zgodnie z przesłaniem swojej patronki świętej Teresy od Dzieciątka Jezus (1873 – 1897): „Nie przestanę dobrze czynić na ziemi”.

Bernadeta Krynicka, dyrektor MPGKiM ujawnia swój majątek

Foto: Bernadeta Krynicka, dyrektor MPGKiM ujawnia swó...
mm wt, 11 sierpnia 2020 17:12

Bernadeta Krynicka, poseł na sejm w kadencji 2015-2019 z listy PiS, a od 13. lipca br. dyrektor MPGKiM złożyła oświadczenie majątkowe. Zgodnie z prawem w ciągu 30 dni zobowiązana była to uczynić. Dziś ten dokument opublikowano w miejskim BIP-ie.

Amnestia... na książki

Foto: Amnestia... na książki
mm wt, 11 sierpnia 2020 14:50

Wszyscy, którzy przegapili termin zwrotu wypożyczonych książek, mogą je oddać bez konieczności zapłacenia kary. Do końca sierpnia trwa najdłuższa od lat amnestia w bibliotece.

Zatrzymane prawa jazdy za ciężką nogę

Foto: Zatrzymane prawa jazdy za ciężką nogę
mm wt, 11 sierpnia 2020 09:24

Trzech kierujących straciło prawo jazdy po przekroczeniu prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym. W miniony weekend policjanci z łomżyńskiej drogówki uczestniczyli w akcji „Prędkość” i w jej ramach ujawnili na drogach regionu 55 przekroczeń prędkości w tym trzem osobom zatrzymano prawo jazdy.

Wybór pralki do domu - na co zwrócić uwagę?

Foto: Wybór pralki do domu - na co zwrócić uwagę?
JJS wt, 11 sierpnia 2020 08:33

Wybór pralki do domu jest determinowany głównie tym, gdzie chcemy ją postawić oraz jaki mamy budżet. Jeżeli zależy nam na najprostszym modelu to nie będzie to duży wydatek, jednak w przypadku pralek z większą ilością funkcji i lepszą klasą energetyczną cena może zrobić się już naprawdę okrągła. Czy warto jest zapłacić więcej za lepszą klasę? Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę? Lepsza opcja to urządzenie wolnostojące czy do zabudowy?

Zmarli powrócili na Wzgórze świętego Wawrzyńca

Foto: Zmarli powrócili na Wzgórze świętego Wawrzyńca
mm wt, 11 sierpnia 2020 08:17

Na Wzgórzu św. Wawrzyńca w Starej Łomży nad Rzeką kilka dni temu zostały pochowane ponownie szczątki około 400 osób, które wyjęto z ziemi podczas wykopalisk archeologicznych w 2000 oraz 2003 roku. Archeologowi Antoniemu Smolińskiemu, prowadzącemu wówczas rozległe prace, nie udało się przez kilkanaście lat znaleźć źródła finansowania badań genetycznych, aby móc określić, kim byli ludzie ze wzgórza nad Narwią i skąd przybyli, może przed ponad tysiącem lat...

Plaża w Łomży znów bez ratowników, koszy i toalet

Foto: Plaża w Łomży znów bez ratowników, koszy i toalet
mm pon, 10 sierpnia 2020 19:17

W poniedziałkowe popołudnie, koło zielonej plaży przy nowym moście Majora „Hubala” w Łomży na parkingu stoi ponad 40 samochodów osobowych. Drugie tyle ludzi bawi się, kąpie się lub pływa w części bliższej piaszczystego brzegu. Na odległych krańcach stoją znaki z zakazem kąpieli, ledwo co widoczne. - Gdy byli ratownicy, czułem się bezpieczniej – mówi najśmielszy z grupy 15-latków, którzy rowerami przybyli nad Narew 10. sierpnia. - Mogłem liczyć na pomoc, kiedy traciłem grunt.

Uwaga na zgnilca amerykańskiego!

Foto: Uwaga na zgnilca amerykańskiego!
mm pon, 10 sierpnia 2020 17:55

W związku z pojawieniem się ogniska zgnilca amerykańskiego we wsi Przyborowo w gminie Grabowo Wojewoda Podlaski zakreślił obszar zapowietrzony. To groźna choroba pszczół, która nie zagraża ludziom.

Mobilny Zespół Rekrutacyjny w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Foto: Mobilny Zespół Rekrutacyjny w 1 Podlaskiej Bryg...
mm pon, 10 sierpnia 2020 17:04

- Moje doświadczenie w służbie pomaga mi w naborze ochotników, ponieważ wiem z jakimi pytaniami i trudnościami stają w tym momencie kandydaci, jeszcze niedawno sama miałam wiele pytań, a teraz sama odpowiadam na nie – pisze w Terytorials, Szefowa MZR w 1PBOT ppor. Edyta Łuczaj.

Łomżyńska pielgrzymka coraz bliżej Jasnej Góry

Foto: Łomżyńska pielgrzymka coraz bliżej Jasnej Góry
mm pon, 10 sierpnia 2020 13:38

Łomżyńscy pielgrzymi, mimo doskwierającego im upału i innych trudności, niestrudzenie podążają na Jasną Górę. Podzieleni ze względów epidemiologicznych na kilkuosobowe sztafety codziennie pokonują po 35-40 kilometrów, modląc się o szybkie zakończenie pandemii koronawirusa. – Modlimy się o to, żeby Pan Bóg zlitował się nad ludzkością! – mówi ks. Grzegorz Kosiorek, kierownik 36. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej, dodając, że pielgrzymi liczą, iż pandemia nie stanie na przeszkodzie i ta pokutna pielgrzymka zakończy się zgodnie z planem w Częstochowie.

Ofiarna Zakonnica i Pielęgniarka S. Teresa Kuryła (+ 69)

Foto: Ofiarna Zakonnica i Pielęgniarka S. Teresa Kury...
mm pon, 10 sierpnia 2020 13:24

W szpitalu MSWiA w Białymstoku zmarła 6. sierpnia Siostra Służka Teresa Kuryła (+ 69 lat), przez wiele lat nadzwyczaj ofiarna, życzliwa pacjentom i personelowi, chętna do pomocy pielęgniarka w oddziale kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Cierpiała na choroby współistniejące, a Jej śmierć w czwartek zakwalifikowano jako spowodowaną koronawirusem. To pierwsza od początku pandemii w marcu ofiara śmiertelna COVID-19 z Łomży i powiatu łomżyńskiego. - Gdy zacząłem pracę w 1987 r., Siostra Teresa była cenioną i zawsze uśmiechniętą współpracownicą dr. Tadeusza Wierzbowskiego – wspomina dr Romuald Krynicki, przez 20 lat ordynator łomżyńskiej kardiologii.

"Dobry Start" w formie papierowej

Foto: "Dobry Start" w formie papierowej
mm pon, 10 sierpnia 2020 09:52

Wnioski „Dobry Start” można składać w formie papierowej. W Punkcie Przyjmowania Wniosków – Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia ul. Polna 16 w godzinach pracy urzędu tj. 7:30 – 15:30. Złożenie go w tym miesiącu gwarantuje wypłatę środków najpóźniej do 30 września br. Wniosek można składać już od 1 lipca online przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną

Dzieci z Polowej mają własny biznes

Foto: Dzieci z Polowej mają własny biznes
mm pt, 07 sierpnia 2020 19:46

Dzieci z Bullerbyn mają światową sławę, fantazję i przygody od 1947 r., natomiast dzieci z Polowej w Łomży mają od roku swój mini bazar na chodniku przy drzewach koło bloku. Same wymyśliły, same zrealizowały i same sprzedają. Czasem sprzedaż odbywa się 2 – 3 godziny, a czasem pół dnia, gdy jest więcej klientów Na bazarku można kupić stary, zepsuty telefon komórkowy, żeby dzwonić na niby, a książki za złotówkę czy półtora złotego są do czytania naprawdę. Do wyboru, do koloru.

Kolejkowa maskarada

Foto: Kolejkowa maskarada
mm pt, 07 sierpnia 2020 18:57

- Łomżyniacy nie muszą obawiać się nalotów patroli Policji i Sanepidu na sklepy i supermarkety w czasie weekendu i w zbliżającym się tygodniu – uspokaja podinspektor Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku po tym, jak minister zdrowia Łukasz Szumowski takie patrole, dla zdyscyplinowania społeczeństwa zapowiedział, ażeby przez noszenie masek zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. - My, jako policjanci, z założenia nie wchodzimy do sklepów, ponieważ stanowią one teren prywatny, gdzie są panie sprzedające, ochrona i kierownictwo. To ich zadanie dyscyplinować klientów, natomiast my się zjawiamy, kiedy klienci zalecenia personelu lekceważą.

Na wycieczkę pieszo albo quadem

Foto: Na wycieczkę pieszo albo quadem
mm pt, 07 sierpnia 2020 14:18

Popularne wśród Polek i Polaków powiedzenie głosi, że „życie zaczyna się po 40-tce”. Jednakże najnowsze wydarzenia z kroniki policyjnej w Łomży i okolicach Śniadowa pozwalają tę utrwaloną mądrością pokoleń granicę przesunąć przynajmniej o dekadę albo nawet dwie. Aby poruszyć służby w mieście, wystarczy tylko wyjść cichaczem ze szpitala albo z ułańską fantazją wsiąść na quada...

Miasto w mig sprzedało 2 działki naprzeciw Lidla

Foto: Miasto w mig sprzedało 2 działki naprzeciw Lidla
mm pt, 07 sierpnia 2020 13:41

Prawie 15 arów ziemi pod budowę na dwóch działkach miejskich przy ulicy Zjazd Miasto Łomża sprzedało w piątek rano szybko i za jednym zamachem. Na przetarg ustny do sali konferencyjnej ratusza przyszło 9 osób. Chociaż wpłacono aż 6 wadiów – jeden licytujący nie został dopuszczony z powodu braku upoważnienia. Działki z zabudowaniami gospodarczymi mają powierzchnię: 843 metrów kwadratowych i 601 mkw. Cena wywoławcza wynosiła na początku 210 tysięcy złotych...

Zapowiada się bardzo ciepły weekend.

Foto: Zapowiada się bardzo ciepły weekend.
mm pt, 07 sierpnia 2020 11:26

Najbliższe dni zapowiadają się bardzo ciepło, nawet upalnie. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne o zbliżającym się upale dla sąsiedniego powiatu ostrowskiego, czyli my także odczujemy upał.

Likwidować zsypy w blokach czy zostawić?

Foto: Likwidować zsypy w blokach czy zostawić?
mm pt, 07 sierpnia 2020 07:56

„Spółdzielnia Mieszkaniowa Perspektywa chce usilnie zlikwidować zsypy w blokach na Porucznika Łagody” - alarmuje w mailu do 4lomza.pl zaniepokojony mieszkaniec „Perspektywy” z informacją o nowej inicjatywie. „Ostatnio wysłali do wszystkich mieszkańców ankietę do wypełnienia. Ankieta została tak napisana, żeby większość z mieszkańców zaznaczyła złą odpowiedź. Małym drukiem jest napisane, żeby skreślić niepoprawną odpowiedź. Czy zawsze trzeba oszukiwać, żeby osiągnąć zamierzony cel?” - zadaje pytanie, na które odpowiada prezes Leszek Konopka z SM Perspektywa.

A jednak da się ...

Foto: A jednak da się ...
mm cz, 06 sierpnia 2020 16:49

– Wykonawca drogi zadeklarował sfinansowanie robót dostosowujących ten wyjazd do rzędnych drogi – podaje inspektor Łukasz Czech w mailu przesłanym redakcji. Rozwiązuje to sprawę w tym konkretnym przypadku, chociaż dziwi, że stało się to możliwe dopiero po naszej interwencji.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę