środa, 24 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

Groźny wypadek na drodze do Zambrowa

Foto: Groźny wypadek na drodze do Zambrowa
cz wt, 23 stycznia 2018 14:04

Trzy osoby zostały ranne po zderzeniu tira z busem w okolicach Zambrowa. Do wypadku doszło na dojeździe – łączniku drogi prowadzącym do obwodnicy Zambrowa w ciągu drogi ekspresowej S8. Po zderzeniu ciężarówka wywróciła się całkowicie blokując przejazd. Ruch odbywa się po „starej” drodze przez Zambrów.

Zgniótł go samochód kierowany przez pijanego

Foto: Zgniótł go samochód kierowany przez pijanego
cz wt, 23 stycznia 2018 09:10

Jedna osoba została ranna w wypadku do którego doszło w poniedziałek wieczorem w okolicach wsi Brulin za Śniadowem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący renaultem uderzył w mężczyznę stojącego przy samochodzie, przygniótł go do tego samochodu, przy czym uderzenie było na tyle silne, że samochód ten przesuną się i uderzył w inne auto. Kierujący renaultem został zatrzymany. Miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Żurawie zostały na zimę

Foto: Żurawie zostały na zimę
cz wt, 23 stycznia 2018 08:51

Zmiany klimatu o jakich mówią od lat naukowcy stają się coraz bardziej widoczne. Kolejne dowody są z regionu. Przyrodnicy informują o zimujących u żurawiach, które dotychczas odlatywały do ciepłych krajów. W okresie od 1.12.2017 do 10.01.2018 w portalu ornitho.pl zarejestrowano już 95 takich obserwacji żurawi na terenie woj. podlaskiego, w tym 55 w Kotlinie Biebrzańskiej.

Zmiana pogody

Foto: Zmiana pogody
cz wt, 23 stycznia 2018 08:22

O godzinie 7. rano termometry w Łomży pokazywały -8,5°C. W ciągu dnia temperatura powietrza ma wzrosnąć do -4°C. Synoptycy już jednak widzą nadchodzące ocieplenie. Od środy co najmniej do końca tygodnia w ciągu dnia temperatura ma wzrastać ponad zero. Zacznie też padać najpierw śnieg, a później śnieg z deszczem i marznący deszcz.

Jechali na ferie?

Foto: Jechali na ferie?
cz pon, 22 stycznia 2018 16:08

25-letnia kobieta jadąca hondą miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. To jedna z trójki pijanych kierowców, których zatrzymali w weekend policjanci z Łomży. W związku z rozpoczęciem ferii zimowych policjanci rozpoczęli wzmożone kontrole stanu technicznego autobusów przewożących dzieci i innych samochodów.

Skromne wspomnienie

Foto: Skromne wspomnienie
cz pon, 22 stycznia 2018 15:56

Kilkanaście osób, w tym delegacje władz miasta i stratostat powiatowego oraz harcerze, zebrało się w poniedziałkowe południe na tzw. mokrej łączce przy Szosie Zambrowskiej, gdzie znajduje się pomnik Bohaterów Powstania Styczniowego. W Łomży w 155. rocznicę wybuchu powstania, nad mogiłą, która skrywa ciała powstańców, odmówiono modlitwę, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Dziś i jutro zimno

Foto: Dziś i jutro zimno
cz pon, 22 stycznia 2018 08:28

Dziś temperatura powietrza w regionie wzrośnie maksymalnie do -4°C. I choć synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane, to jednak padać nie będzie. Najbliższa noc ma być najzimniejsza z dotychczasowych.

Inwentaryzacja łosia

Foto: Inwentaryzacja łosia
cz pon, 22 stycznia 2018 08:07

Bagna Biebrzańskie to największa naturalna ostoja łosia w Polsce. W samym tylko Biebrzańskim Parku Narodowym żyje około 700 osobników tego największego w Europie ssaka z rodziny jeleniowatych. Wzorem lat ubiegłych Park organizuje inwentaryzację łosia. Tegoroczne zimowe liczenie tego gatunku w Parku odbędzie się w dniach 15-16 lutego. Tradycyjnie już do liczenia łosi zapraszani są wolontariusze. Chętni do wzięcia udziału w akcji mogą już się zgłaszać.

Wincenty Lutosławski a polski mesjanizm

Foto: Wincenty Lutosławski a polski mesjanizm
mm so, 20 stycznia 2018 10:22

– Nasz profesor filozofii z Drozdowa uważał, że to on stworzył syntezę polskiego mesjanizmu, która jest najdoskonalsza, stąd nieco prowokacyjny tytuł wykładu „Wincenty Lutosławski i inni. Czym jest, a czym nie jest polski mesjanizm” – mówi Tomasz Szymański. Adiunkt w dziale oświatowym Muzeum Przyrody w Drozdowie przypomniał życie i działalność Lutosławskiego oraz innych twórców i propagatorów mesjanizmu w XIX i XX wieku podczas comiesięcznej wszechnicy łomżyńskiego oddziału Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych.

Oliferuk w GDDKiA

Foto: Oliferuk w GDDKiA
cz pt, 19 stycznia 2018 18:04

Przez blisko 20 lat był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Z funkcji tej został odwołany niespodziewanie niemal rok temu. W piątek Mirosław Oliferuk, został przedstawiony pracownikom Rejonu Łomża GDDKiA jako nowy kierownik. Oliferuk wygrał otwarty konkurs na to stanowisko.

Wielki Jubileusz Łomży w programie Kurii Diecezjalnej

Foto: Wielki Jubileusz Łomży w programie Kurii Diecez...
cz pt, 19 stycznia 2018 17:36

W niedzielę o godz. 13. w Katedrze koncert filharmoniczny „Łomżyńskie Betlejem”. Najpiękniejsze kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego z udziałem m.in., Mariki, Juli, Jacka Szymańskiego czy braci Lipskich. To koncert specjalny na jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. - Kościół z Łomżą i Ziemią Łomżyńską jest związany od ponad 1000 lat, a więc ta szczególna więź duchowa łączy nas z miastem również w roku 2018, kiedy Łomża obchodzi 600. rocznicę nadania praw miejskich – mówi ksiądz Jacek Czaplicki, przewodniczący wydziału duszpasterstwa ogólnego w Kurii Diecezji Łomżyńskiej. Kościół Łomżyński na 600-lecie miasta przygotował też modlitwę, katechezy szkolne i msze w parafiach.

Mleczny rekord na koniec roku

Foto: Mleczny rekord na koniec roku
cz pt, 19 stycznia 2018 15:04

Średnia cena skupu mleka w grudniu 2017 roku w województwie podlaskim wyniosła 161,87 zł/hl. To absolutny rekord w Polsce. Jeszcze nigdy rolnicy mleka nie sprzedawali tak drogo, a województwo podlaskie po dwóch miesiącach przerwy znowu miało najwyższą cenę w kraju.

Młodzi coraz chętniej biorą pieniądze i wyjeżdżają

Foto: Młodzi coraz chętniej biorą pieniądze i wyjeżdżają
cz pt, 19 stycznia 2018 14:32

Od kilku lat młodzi ludzie mogą otrzymać pieniądze na wyjazd za pracą z miasta. Bony na zasiedlenie wypłaca Powiatowy Urząd Pracy w Łomży. Aby otrzymać kilka tysięcy złotych trzeba wyjechać co najmniej 80 km od miasta. Okazuje się, że z tej okazji łomżanie korzystają coraz chętniej. W ubiegłym roku bony na zasiedlenie wzięło trzy razy więcej osób niż w dwa lata temu.

Wypadek na drodze do Kolna

cz pt, 19 stycznia 2018 10:51

Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku w Zalesiu. Ruch na drodze krajowej nr 63 Łomża – Kolno odbywał się wahadłowo.

Pamięć o „czynie styczniowym”

Foto: Pamięć o „czynie styczniowym”
cz pt, 19 stycznia 2018 10:07

Adam Sokołowski, Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży przypomina, że zbliża się 155. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Ówcześni mieszkańcy Łomży i okolicy aktywnie przygotowywali się do insurekcji i brali w niej czynny udział. Wielu za ten zryw narodowy zapłaciło życiem. - Wydarzenia lat 1863-1864 niewątpliwie wpisują się w długą, ponad stuletnią drogę Polaków ku Niepodległej – mówi Adam Sokołowski, podkreślając, że tegoroczne wspomnienie o „czynie styczniowym”, zbiega się z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w roku 1918.

Terytorialsi szukają martwych dzików

Foto: Terytorialsi szukają martwych dzików
cz cz, 18 stycznia 2018 16:00

Około 90 terytorialsów - żołnierzy z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym należącego do niej Batalionu Łomżyńskiego OT, przeczesuje od poniedziałku m.in. tereny i okolice Biebrzańskiego Parku Narodowego w poszukiwaniu zarażonych wirusem ASF u dzików. - Nasza akcja trwa do piątku, 19. stycznia, w rejonie pięciu gmin: Nurzec Stacja, Jaświły, Trzcianne, Jedwabne i Grajewo – informuje porucznik Łukasz Wilczewski, rzecznik prasowy brygady. - To kolejny etap przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się ASF, wirusa afrykańskiego pomoru świń, na wniosek wojewody podlaskiego i praktyczna realizacja misji Wojsk Obrony Terytorialnej dla lokalnych społeczności i wsparcia administracji publicznej. Przez cztery dni terytorialsi znaleźli dwa padłe dziki.

Litwin w areszcie

cz cz, 18 stycznia 2018 14:55

Sąd Rejonowy w Łomży zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec Litwina Andriusa S. Mężczyzna trafił za kratki w związki ze śledztwem łomżyńskiej prokuratury w sprawie kradzieży aut. Litwin miał przyjąć i ukryć dwa samochody warte 135 tys. euro, które skradziono w Niemczech.

Idzie zimowa nawałnica

Foto: Idzie zimowa nawałnica
cz cz, 18 stycznia 2018 14:30

Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydali specjalne ostrzeżenie przed zbliżającymi się do regionu intensywnymi opadami śniegu oraz towarzyszącej im śnieżnej zawiei i zamieci. Obu zagrożeniem nadano pierwszy stopień – żółty - w trzystopniowej skali zagrożenia. Wydane ostrzeżenia ważne będą od czwartkowego wieczoru od godz. 20. do piątku do godz. 18.

2017 „to był dobry rok” - ocenia komendant

Foto: 2017 „to był dobry rok” - ocenia komendant
cz cz, 18 stycznia 2018 14:10

W ubiegłym roku było mniej rozbojów, bójek, kradzieży, kradzieży z włamaniem i uszkodzeń mienia. Trochę wzrosła w stosunku do 2016 roku liczba uszkodzeń ciała, ale skradzionych samochodów było ponad dwa razy więcej niż przed rokiem. Generalnie wzrosła wykrywalność przestępstw zwłaszcza gospodarczych i narkotykowych, ale nieco spadła wykrywalność przestępstw kryminalnych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży podsumowali ubiegły rok i komendant nadkom. Marek Sienkiewicz oceniła, że „to był dobry rok”.

Było ślisko

Foto: Było ślisko
cz cz, 18 stycznia 2018 08:58

Wczorajszy atak zimy doprowadził do 10 kolizji w mieście i najbliższej okolicy. Choć niektóre z nich wyglądały bardzo groźnie, jak wieczorne dachowanie audi w Marianowie, to szczęśliwie ludzie wychodzili z nich bez większych obrażeń. W całym województwie podlaskim doszło wczoraj do 3 wypadków drogowych, w których ranne zostały 4 osoby, oraz 89 innych kolizji.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0