Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lutego 2023 napisz DONOS@

Rozszerzenie pomiaru powietrza w Łomży

mm pt, 03 lutego 2023 18:30

O pomiar metali ciężkich zawartych w pyle zawieszonym PM10 poszerzono monitoring jakości powietrza w Łomży. Od 1 stycznia 2023 roku pracownicy GIOŚ-u sprawdzają obecność arsenu, kadmu, niklu i ołowiu.

Weekend z mrozem

mm pt, 03 lutego 2023 17:36

Najbliższe dni w rejonie Łomży będą pod znakiem lekkiego mrozu w dzień i w nocy. Temperatura w nocy może spaść do -5°C. Śnieżyce, które przechodzą nad Polską ominą nasz regon, choć najbliższej nocy może popadać.

Uwierzyła, pozwoliła i straciła 16 tysięcy złotych

mm pt, 03 lutego 2023 13:12

Zdalne zaufanie nie zna granic. Ma jednak swoje konsekwencje finansowe. Przekonała się o tym 39-latka spod Łomży, która udostępniła zdalny dostęp do swojego komputera i swoje dane, a później otrzymała informację o zaciągniętym kredycie.

Gdzie kupić bitcoiny: 5 giełd

JJS pt, 03 lutego 2023 12:05

Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem zakupu bitcoina lub innej kryptowaluty jest wyspecjalizowana giełda. Chociaż w tym przypadku giełda kryptowalut będzie musiała zapłacić prowizję. Postanowiłem dowiedzieć się, gdzie najlepiej kupić kryptowaluty i jak różnią się warunki na różnych stronach.

Bogactwo Łomżan

mm pt, 03 lutego 2023 11:33

Ponad 10 tys. zł dziennie na umowę o pracę zarobił pewien mieszkaniec bądź mieszkanka naszego regionu. Nieźle, prawda? Inny przedsiębiorca dziennie zyskiwał ponad 60 tys. zł. To rekordziści dochodów rozliczanych w Urzędzie Skarbowym w Łomży za 2021 rok.

Znany i lubiany sklep „Zabawkowy Raj” w nowej lokalizacji

JJS pt, 03 lutego 2023 08:42

Już w najbliższą sobotę, 4 lutego, znany i ceniony przez mieszkańców Łomży sklep z zabawkami i artykułami szkolnymi, zaprosi klientów do nowej lokalizacji, przy ul. Wyszyńskiego 4, obok Biedronki. Przestrzenny, większy od poprzedniego lokal to jeszcze szersza oferta ulubionych produktów i bardziej komfortowe zakupy. W dniu nowego otwarcia właściciele przygotowali sporo atrakcji. 100 pierwszych klientów po dokonaniu zakupów otrzyma specjalne nagrody. Na wszystkich czekają rabaty do 15%. Sklep zostanie otwarty w sobotę o godzinie 10:00.

Starostwo przyznało pieniądze organizacjom NGO

mm cz, 02 lutego 2023 18:33

- Zwiększyliśmy pulę środków w stosunku do roku poprzedniego o 16% - mówi starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski po decyzji, które organizacje dostaną dofinansowanie. - Wszystkie wnioski były dobre tematycznie, przygotowane prawidłowo merytorycznie, dlatego też mogły uzyskać wsparcie w postaci udzielonego dofinansowania. Czekamy na efekty projektów. Wierzymy w pełen sukces.

Pożegnanie Lekarza Dariusza Kapicy (+ 34)

mm cz, 02 lutego 2023 16:32

- Darek był osobą, z którą od razu robiło się wesoło, jak tylko wchodził do pokoju. Kiedy wiedziałem, że mam z Nim dyżur, to poprawiał mi się humor. Bo nawet, jak ten dyżur miał być bardzo ciężki, to przynajmniej nie był smutny – wspomina Zmarłego tragicznie 29. stycznia lekarza ortopedę Dariusza Kapicę (+ 34) przyjaciel lekarz Kamil Prusaczyk z Oddziału Ortopedyczno-Urazowego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Darek potrafił rozładować napięcie w trzy sekundy i sprawić, że cała złość gdzieś znikała. Po prostu, każdemu udzielała się Jego pogoda ducha.

Chciał zaimponować czy uszczęśliwić młodszą partnerkę

mm cz, 02 lutego 2023 14:56

Para ukradła perfumy, a gdy zapukali policjanci, nie kryli zaskoczenia. 42-latek i o 11 lat młodsza partnerka trafili do policyjnego aresztu, a teraz grodzi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Ostrzeżenie o gołoledzi

mm cz, 02 lutego 2023 14:21

IMGW-PIB ostrzega przed oblodzeniami, które mogą pojawić się w rejonie Łomży dziś wieczorem i w nocy. Idzie mróz, który zostanie z nami na kilka najbliższych dni.

Zagrożeniem narąbani kierowcy

mm cz, 02 lutego 2023 12:37

Kolejni pijani zderzyli się z rzeczywistością. Jeden z nich wjechał w dom po czym zasnął, a innego zatrzymali czujni obywatele. Pijany rowerzysta to także zagrożenie, co dostrzegli policjanci z Piątnicy.

Tragiczny pożar pod Kolnem

mm cz, 02 lutego 2023 09:35

W Czerwonem w pożarze tartaku zginał mężczyzna. W działaniach gaśniczych bierze udział 17 jednostek straży pożarnej z całego powiatu kolneńskiego.

Strój kąpielowy – jak wybrać odpowiedni?

JJS cz, 02 lutego 2023 09:24

Strój kąpielowy to coś, co przyda się nie tylko podczas letnich wyjazdów nad morze. Jest to część garderoby, która może okazać się przydatna także zimą. Wyjazdy na ferie zimowe do spa lub na gorące plaże za granicą, czy wyjścia na basen to tylko niektóre sytuacje, podczas których dobrze mieć odpowiednio dobrany strój kąpielowy. Jaki model wybrać, by był on wygodny i prezentował się na nas jak najlepiej? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Praca w mundurach

mm śr, 01 lutego 2023 18:34

Stabilizacją i widokami na przyszłość zachęcają służby mundurowe kadetów. Do pracy zachęca Zakład Karny w Przytułach Starych czy Policja.

Można już składać wnioski o 500 plus na nowy okres świadczeniowy

mm śr, 01 lutego 2023 15:11

Od 1 lutego ruszył nabór wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 31 maja 2024 r. Złożenie wniosku do 30 kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty z programu „Rodzina 500+”.

Komu można wręczyć świąteczne podarunki biznesowe?

JJS śr, 01 lutego 2023 14:30

Przygotowywanie świątecznych prezentów jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w polskich firmach. Dbając o przyjazną atmosferę w pracy i budowanie jakże ważnego wizerunku firmy właściciele i dyrektorzy sięgają po wiele pozapłacowych rozwiązań, by docenić i wyróżnić swoich pracowników. Elegancko zapakowane upominki są bardzo dobrze odbierane przez pracowników, ale możemy je wręczyć także innym osobom w naszym otoczeniu biznesowym, dając jasny sygnał o naszych intencjach i chęci dbania o owocną współpracę. Jakie podarunki wybrać najlepiej? Co sprawdzi się w Twoim biznesie?

Ośrodek zdrowia bez prądu

mm śr, 01 lutego 2023 14:09

W ośrodku zdrowia w Jedwabnem z nieznanych powodów zalało piwnicę budynku. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili przebicia prądu i do czasu usunięcia awarii odłączono zasilanie zewnętrzne budynku.

Wiceprezydent Stypułkowski się mści?

mm śr, 01 lutego 2023 12:38

Do mieszkania bez ciepłej wody, z piecami kaflowymi i w budynku z wyłączonym przez Nadzór Budowlany jednym pionem ma zamieszkać łomżynianka z chorym dzieckiem i chorym mężem. „To zemsta za skargę, którą złożyłam na działania wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego” - odczytuje działania włodarza Pani Anna.

Ambasador Łomży powrócił z misji w Iraku

mm śr, 01 lutego 2023 10:53

- Misje uczą pokory, szacunku do własnego zdrowia i szacunku dla drugiego człowieka – opowiada Major Daniel Krzysztof Mazur, oficer 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, po powrocie z misji wojskowej w Iraku. Pełnił służbę od maja do grudnia w pustynnym kraju, gdzie temperatury sięgały 50 - 60 stopni Celsjusza. Major przywiózł z powrotem flagi: Miasta Łomża, Powiatu Łomżyńskiego i Gminy Łomża, które z dumą powiewały w bazie Al-Asad, gdzie stacjonowało około 300 żołnierzy XII Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Wykonywali zadania w Iraku, Jordanii i Katarze.

Starzejący się i wyludniający region

mm śr, 01 lutego 2023 09:09

Spada liczba ludności w województwie podlaskim i wygląda tak, jakby w ciągu ostatnich 21 lat zmniejszyła się o Łomżę. Region się starzeje i powoli wyludnia, Tak wynika z danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny w Białymstoku.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę