Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 10 lipca 2020 napisz DONOS@

Odpowie za nocny skok na elektrownię słoneczną

Foto: Odpowie za nocny skok na elektrownię słoneczną
cz cz, 09 lipca 2020 16:32

Przed rokiem, w lipcu 2019 roku, z jednej z elektrowni słonczych na terenie powiatu łomżyńskiego, skradziono 29 sztuk paneli. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 8500 złotych, a policjanci poszukiwania złodzieja. Znaleźli go w... wiezieniu.

Przedwyborcze dylematy - ojciec zachęca do głosowania na Dudę, a syn na Trzaskowskiego

Foto: Przedwyborcze dylematy - ojciec zachęca do głos...
cz cz, 09 lipca 2020 15:23

- Różnica zdań jest czymś naturalnym, różnica nie musi oznaczać konfliktu - mówił w Łomży Jarosław Gowin. Były wicepremier i szef współrządzącej z PiS-em Polską partii „Porozumienie” tak komentował wypowiedź swojego syna, który apeluje o głosowanie w niedzielnych wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego z PO. - Każdy ma prawo do własnym poglądów. Ja z pełnym przekonaniem popieram kandydata Andrzeja Dudę – mówił Jarosław Gowin zachęcając w Łomży do głosowania na niego.

Absolutorium za „wyjątkowy rok" 2019

Foto: Absolutorium za „wyjątkowy rok" 2019
cz cz, 09 lipca 2020 14:50

14 głosami „za” najpierw Rada Miejska Łomży i udzieliła prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu wotum zaufania przyjmując Raport o stanie miasta za 2019 roku, po czym taką samą większością udzieliła mu absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżety miasta. Ten rok był wyjątkowy. Łomża po raz pierwszy od lat zmniejszyła swoje zadłużenie... Głosowania radnych poprzedziła wielogodzinna dyskusja nad „Raportem”, w której wzięło udział także kilkunastu mieszkańców – w większości związanych bezpośrednio z prezydentem. Żaden z nich nie odniósł się do omawianego dokumentu, ale wszyscy dziękowali prezydentowi i zastępcom, przy czym niektórzy także „za zaproszenie”. Przypominało to scenę z filmu Barei i nawiązał do tego jeden z bohaterów Sebastian Jaworowski, który po podziękowaniach szeroko się uśmiechając dodał „żeby nie było tylko tak tut, tut tu-rum...” zaproponował rozmowę w sprawie zagrożeń jakie dla przedsiębiorców z Łomży niesie Covid-19.

Więcej pieniędzy na Fundusz Dróg Samorządowych

Foto: Więcej pieniędzy na Fundusz Dróg Samorządowych
cz cz, 09 lipca 2020 08:54

Limit środków na inwestycje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2021 r. dla województwa podlaskiego wyniesie niemal równe 200 mln zł plus niemal 81 mln zł na tzw. zadania wieloletnie. Ministerstwo infrastruktury opublikowało podział środków pomiędzy polskie województwa. Więcej niż podlaskie otrzymają tylko trzy województwa: mazowieckie, lubelskie i wielkopolskie.

Zagrożenie utraty płynności finansowej Łomży

Foto: Zagrożenie utraty płynności finansowej Łomży
cz cz, 09 lipca 2020 08:06

Władze miasta ponownie ogłosiły szybki przetarg na udzielenie Łomży wysokiego kredytu. Chodzi aż o 35 milionów złotych. Władze chcą mieć możliwość wykorzystania nowego kredytu już od 10. sierpnia 2020 r. Przyspieszona procedura motywowana jest m.in. zagrożeniem utraty płynności finansowej Łomży.

Prawie wszyscy złożyli

Foto: Prawie wszyscy złożyli
cz śr, 08 lipca 2020 18:31

Piątek 10 lipca jest ostatnim dniem na złożenie przez rolników wniosku o dopłaty bezpośrednie do gruntów. Według danych Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży do środy zarejestrowano niemal 80 tysięcy wniosków, czyli 99,82% liczby złożonych oświadczeń i wniosków w stosunku w ubiegłego roku. Niemniej w piątek przyjmujące dokumenty biura powiatowe ARiMR będą otwarte dłużej niż zwykle.

Wypadki na drogach do Łomży

Foto: Wypadki na drogach do Łomży
mm śr, 08 lipca 2020 14:27

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w południe na drogach w okolicy Łomży. Najpierw na drodze Łomża – Ostrołęka zderzyły się dwa samochody osobowe, a kilka minut później na Łomża – Myszyniec bus zderzył się z osobówką. W osobówce jechała mama z małym, czteromiesięcznym dzieckiem.

Pomogą w walce z koronawirusem

Foto: Pomogą w walce z koronawirusem
cz śr, 08 lipca 2020 13:55

Od miesięcy są w większych sklepach, instytucjach i zładach pracy. Teraz bezdotykowe stanowiska z napędem nożnym do dezynfekcji rąk będą rozstawione w różnych częściach Łomży. Władze miasta kupiły 27 takich urządzeń. Ponad połowa z nich ma trafić do miejskich szkół, a reszta ma być rozstawiona w miejscach publicznych. Pierwsze takie urządzenia ustawiono w pobliżu placu zabaw w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma oraz przed miejskim ratuszem.

Ponad setką po ul. Zawadzkiej

cz śr, 08 lipca 2020 12:57

Łomżyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który ulicą Zawadzką jechał z prędkością 102 km/h. - Od początku tego roku, w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali już 143 dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami – podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży przypominając, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Wojewoda Paszkowski w Łomży pierwszy raz od...

Foto: Wojewoda Paszkowski w Łomży pierwszy raz od...
cz śr, 08 lipca 2020 10:44

- Wybory odbywają się w szczególnych reżimach sanitarnych, ale z tego powodu, że z jednej strony mamy sytuację epidemiczną, ale z drugiej strony te reżimy przestrzegane, na pewno mogą zapewnić nam bezpieczeństwo – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w Łomży. Wojewoda przyjechał, aby promować akcję MSWiA „Bitwa o wozy”, w której rozdawane są nowe samochody gaśnicze dla strażaków ochotników z gmin z najwyższą frekwencją. Tym razem na jej potrzeby rządzący „odtworzyli” stary podział Polski na 49 województw, w tym łomżyńskie. Była to pierwsza wizyta wojewody w Łomży, od 13 marca, gdy wydał decyzję o przekształceniu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny tylko dla osób zakażonych koronawirusem. - Być może byśmy podejmowali inne decyzje... – mówił wojewoda Paszkowski pytany czy dziś podjąłby taką decyzję raz jeszcze.

Certyfikaty dla społeczników z Łomży

Foto: Certyfikaty dla społeczników z Łomży
cz śr, 08 lipca 2020 08:13

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podczas przedwyborczej wizyty w Białymstoku wręczyła certyfikaty „Lider Społeczności Lokalnej”. Wśród uhonorowanych nimi byli także trzej działacze z Łomży.

Duda w Łomży: Polska równych szans dla każdego

Foto: Duda w Łomży: Polska równych szans dla każdego
cz wt, 07 lipca 2020 22:18

To był największy więc polityczny ostatnich lat w Łomży. Nawet około tysiąca osób mogło przyjść na spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Gdy we wtorkowy wieczór dudabus wjeżdżał na Plac Niepodległości Prezydenta witały gromkie owacje, wiwaty i setki biało-czerownych flag. - Pod biało-czerwonym sztandarem, pod naszymi barwami, z naszym hymnem narodowym na ustach, jest miejsce dla każdego, dla każdego niezależnie od poglądów. Dla każdego niezależnie od tego kim jest. Dla każdego, bo Polska jest jedna, a My jesteśmy jednym narodem. I ja taką Polskę chce budować – mówił Prezydent Andrzej Duda, a jego niemal półgodzinne, pełne zapału przemówienie wielokrotnie było przerywane oklaskami i owacjami. Jeśli ktokolwiek jeszcze zastanawiał się, kto wygra w niedzielę wybory w Łomży, to po tym spotkaniu nie może mieć żadnych wątpliwości.

Ptaki chorują i zdrowieją jak ludzie z Doliny Narwi

Foto: Ptaki chorują i zdrowieją jak ludzie z Doliny N...
cz wt, 07 lipca 2020 18:52

Dwa młode bociany w gnieździe przy domu we wsi Rakowo Czachy mają się znakomicie, jednakże nie wszystkim ptakom powodzi się tej wiosny i wczesnego lata równie dobrze. - Ludzie wrażliwsi dzwonią do Parku i przywożą nam ptaki, które wypadły lub zostały wyrzucone z gniazda, stały się poszkodowane przez wichurę, zranione, osierocone... - opowiada przyrodnik Mariusz Sachmaciński ze współczuciem dla każdego żywego stworzenia. - W ptaszyńcu w siedzibie w Drozdowie mamy siedem bocianów, kosa, bąka, kawkę, gawrona, gołębia grzywacza... Są otoczone troskliwą opieką.

PO chce wygrać Prezydenta... nawet w Łomży

Foto: PO chce wygrać Prezydenta... nawet w Łomży
cz wt, 07 lipca 2020 18:48

- Te wybory są do wygrania, ale każdy z nas ma jeden głos, dlatego potrzebna jest absolutna mobilizacja – mówił w Łomży Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej zachęcając do głosowania w niedzielę na Rafała Trzaskowskiego. - Wyniki pierwszej tury pokazują, że druga tura w Łomży może być dla Rafała Trzaskowskiego – dodawał Rober Tyszkiewicz, szef wojewódzkich struktur partii, jakby zapominając, że kandydat PO zebrał ponad dwa razy mniej głosów niż urzędujący Andrzej Duda, na którego swój głos 28 czerwca oddało ponad 51% głosujących mieszkańców Łomży.

Prezydent wycofuje wniosek o zwiększenie liczby sklepów z alkoholami w mieście

Foto: Prezydent wycofuje wniosek o zwiększenie liczby...
cz wt, 07 lipca 2020 16:17

Wniosek z prośbą o zdjęcie z obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej Łomży punktu dotyczącego zmiany uchwały określającej liczbę zezwoleń na handel alkoholami w mieście, skierował dziś do przewodniczącej Rady wiceprezydent Andrzej Stypułkowski. To on był podpisany pod projektem uchwały zwiększającej o 40 liczbę koncesji na handel winami i wódkami w Łomży.

Pożyczki na dokończenie inwestycji

Foto: Pożyczki na dokończenie inwestycji
cz wt, 07 lipca 2020 09:47

Zakład Gospodarowania Odpadami, czyli miejska spółka śmieciowa, pożycza 3 miliony złotych na dokończenie realizowanej z funduszy unijnych modernizacji instalacji sortowania odpadów na terenie zakładu wysypiska śmieci w Czartorii koło Miastkowa. Pieniądze pożycza jej NFOŚiGW, który wcześniej przyznał dotację na ten projekt w wysokości ok. 9,5 mln zł. Całkowity koszt realizacji prac będzie wynosił 17,2 mln zł.

Bezpieczne chłodzenie do domu – co się sprawdza?

Foto: Bezpieczne chłodzenie do domu – co się sprawdza?
JJS wt, 07 lipca 2020 08:28

Wakacje się już rozpoczęły. Możemy w końcu pomyśleć o wypoczynku i zapomnieć o miesiącach zdalnej nauki, w którą zaangażowani byli w wielu rodzinach praktycznie wszyscy domownicy. Teraz nadszedł czas na relaks.

Bass Polska - twój dostawca narzędzi

Foto: Bass Polska - twój dostawca narzędzi
JJS wt, 07 lipca 2020 08:24

Trwałość, jakość, nowoczesność i profesjonalizm - tak pokrótce można scharakteryzować produkty, oferowane przez producenta Bass Polska. Urządzenia przeznaczone są nie tylko do użytku profesjonalnego, ale i celów hobbistycznych. Producent oferuje szeroki wybór elektronarzędzi, sprzętu AGD, a także narzędzia potrzebne w warsztacie, ogrodzie, czy w pracach rolniczych. Ale lista jest o wiele bogatsza.

Zmiana pogody

Foto: Zmiana pogody
cz wt, 07 lipca 2020 08:12

Po ciepłym weekendzie nadchodzi letnie ochłodzenie. Dziś w regionie temperatura maksymalna od 17°C do 20°C, ale odczuwalna będzie jeszcze o dwa – trzy stopnie niższa. To za sprawą wiatru północno-zachodniego i zachodniego, który początkowo będzie słaby, a później umiarkowany i okresami porywisty.

„Nie rozpijacie młodego pokolenia Polaków”

cz pon, 06 lipca 2020 16:02

- Mam ogromny żal do Pana Wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego, który swoją działalność w ratuszu zaczął od zwiększania liczby punktów sprzedaży alkoholu w Łomży – mówi prezes Joanna Kleczyńska, od 33 lat działająca w Bractwie Trzeźwości im. św. Maksymiliana Kolbe w Łomży. - Zaczął to już w zeszłym roku. Całe szczęście, że wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wówczas zablokował uchwałę Rady Miejskiej w sprawie zwiększenia limitu zezwoleń na sprzedaż mocnych alkoholi w naszym mieście. Ponownie apeluję do Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, Radnych Łomży i Członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – nie dopuśćcie do zwiększenia liczby sklepów ani barów z alkoholem. Nie rozpijacie młodego pokolenia Polaków.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę