Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

60 arów ziemi pod blok pułkowy przy Rubinowej

Foto: 60 arów ziemi pod blok pułkowy przy Rubinowej
mm cz, 22 kwietnia 2021 13:37

Ratusz ogłosił, że chce sprzedać Agencji Mienia Wojskowego dwie działki przy ulicy Rubinowej o powierzchni 60 arów w sumie, o ile zgodę wyrazi Rada Miasta Łomża. Wcześniej zastanawiano się nad budową niedaleko koszar wojskowych bloku: komunalnego albo dofinansowanego z programu „Mieszkanie Plus”. Obecny zamiar to budowa bloku mieszkalnego dla żołnierzy Wojska Polskiego.

Radny wyniósł się z Gminy i stracił mandat

Foto: Radny wyniósł się z Gminy i stracił mandat
mm cz, 22 kwietnia 2021 12:14

Rada Gminy Jedwabne wygasiła mandat radnego z powodu faktycznego zamieszkania w Łomży. Oznacza to wybory uzupełniające w Gminie.

Łomżyńska KAS zabezpieczyła w Ostrołęce nielegalne automaty do gier i miotacze gazu

Foto: Łomżyńska KAS zabezpieczyła w Ostrołęce nielega...
mm cz, 22 kwietnia 2021 07:50

Funkcjonariusze KAS z Łomży zabezpieczyli w jednym z lokali w Ostrołęce 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Ponadto podczas przeszukania mundurowi znaleźli m.in. miotacze gazu i narkotyki.

Rządowe pieniądze na drogi w regionie

Foto: Rządowe pieniądze na drogi w regionie
mm śr, 21 kwietnia 2021 20:59

Podlaskie samorządy otrzymają z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD, dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) ponad 205 mln zł na remont i budowę nowych dróg. Do samorządów Łomży i powiatu łomżyńskiego wpłynie w formie dotacji prawie 50 mln zł. Dziś rząd Mateusza Morawieckiego ogłosił listę wspartych projektów.

Od poniedziałku nieznacznie luzowanie obostrzeń

Foto: Od poniedziałku nieznacznie luzowanie obostrzeń
mm śr, 21 kwietnia 2021 17:38

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział na konferencji prasowej, że w 11 województwach, w tym w podlaskim, od najbliższego poniedziałku niektóre restrykcje zostaną poluzowane.

Meble do przedszkola

Foto: Meble do przedszkola
JJS śr, 21 kwietnia 2021 14:16

Przedszkole to bardzo specyficzne miejsce – mali użytkownicy mają o wiele większe wymagania. Tutaj wszystko musi być kolorowe, przyjazne dziecku oraz spełniać bardzo wysokie normy z zakresu bezpieczeństwa. Dotyczy to różnego rodzaju wyposażenia, takiego jak meble, czy pomoce dydaktyczne.

Apteka Na Rogu w Jedwabnem apeluje o pomoc

Foto: Apteka Na Rogu w Jedwabnem apeluje o pomoc
mm śr, 21 kwietnia 2021 13:21

- Straciliśmy kilkuletnie oszczędności i jedyne źródło dochodu. Jeśli nie zakupimy leków, nie mamy jak zarabiać - napisała Krystyna Śmiechowska, współwłaścicielka Apteki Bliska / Na Rogu w Jedwabnem, apelując o pomoc na portalu pomagam.pl. - Ktoś zniszczył nasze miejsce pracy, nasz rodzinny biznes, małą aptekę w sercu Jedwabnego... Ten ktoś nie zważał wieczorem na obecnych w aptece ludzi, czyli mnie i wspólnika na zapleczu, wszedł drzwiami do sali sprzedażowej i podrzucił materiał łatwopalny, dający dużo dymu i ze środkami silnie zapalającymi, wywołującymi wysoką temperaturę. Apelujemy o pomoc do ludzi o dobrym sercu, aby wsparli nas w odbudowaniu naszej apteki. Czytelnikom 4lomza.pl z góry dziękujemy za okazane zrozumienie i wsparcie w potrzebie.

Kto i w jaki sposób może uzyskać biały certyfikat?

Foto: Kto i w jaki sposób może uzyskać biały certyfikat?
JJS śr, 21 kwietnia 2021 12:39

Obecnie większość firm na rynku światowym dąży do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. W tym celu starają się ograniczać zużycie wody, emisję spalin czy gazów do atmosfery oraz oszczędzać zużywaną energię. W swoich staraniach wspierani są przez światowe i europejskie instytucje, między innymi Unię Europejską.

Chrońmy rowery przed kradzieżą

Foto: Chrońmy rowery przed kradzieżą
mm śr, 21 kwietnia 2021 10:45

Policjanci zachęcają do znakowania rowerów, które może być przydatne przy odzyskiwaniu. Przypominają o zabezpieczaniu jednośladów zwłaszcza pozostawianych w klatkach schodowych, czy też „na chwilę” podczas robienia zakupów. W ubiegłym roku, na terenie Łomży i powiatu skradziono 14 rowerów, a w 2021 roku już 3.

Zakaz organizowania targów z udziałem ptaków

Foto: Zakaz organizowania targów z udziałem ptaków
mm śr, 21 kwietnia 2021 10:10

Wojewoda Podlaski wprowadził do odwołania zakaz organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem ptaków. Sytuacja dotyczy terenu całego województwa podlaskiego.

Miasto Łomża kupuje ziemię w Miastkowie

Foto: Miasto Łomża kupuje ziemię w Miastkowie
mm śr, 21 kwietnia 2021 08:52

Ponad 2,5 ha ziemi kupiło Miasto Łomża od Gminy Miastkowo. Przeznaczeniem gruntu jest rozbudowa pobliskiego wysypiska śmieci, którego właścicielem jest Miasto.

Rozbudowa DK65 w Grajewie

Foto: Rozbudowa DK65 w Grajewie
mm wt, 20 kwietnia 2021 18:00

Rozbudowa drogi krajowej nr 65 na odcinku od granicy województwa warmińsko – mazurskiego do skrzyżowania z DK61 w Grajewie. Dzisiaj podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Realizacja planowana jest na lata 2022-2023.

Bez prawa jazdy, po pijaku i za szybko

Foto: Bez prawa jazdy, po pijaku i za szybko
mm wt, 20 kwietnia 2021 17:44

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci w miniony weekend. Jeden z nich miał ponad pół promila alkoholu, a wpadł w ręce mundurowych, bo przekroczył dozwoloną prędkość o 54 kilometry na godzinę. Okazało się również, że nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wilki ukryły się w Dolinie Narwi

Foto: Wilki ukryły się w Dolinie Narwi
mm wt, 20 kwietnia 2021 16:23

Dwa dzikie drapieżniki, stali mieszkańcy nadnarwiańskiej krainy, przeniosły się z wysoczyzn lasów sosnowych, np. w okolicy wsi Żelechy, gdzie w marcu zagryzły dwa psy. Gdzie mogły się wynieść? - Lokalne wilki zeszły niżej w dolinę rzeki, przypuszczalnie na bagno Wizna II w gminie Rutki albo do rezerwatu Wielki Dział, znajdującego się w Olszynie Pniewskiej w okolicach Pniewa - tłumaczy znany przyrodnik Mariusz Sachmaciński z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie. - Wkrótce ciężarna samica może rodzić, więc wybrały na dom miejsce bardziej suche.

Kupno mieszkania a pozwolenie na budowę

Foto: Kupno mieszkania a pozwolenie na budowę
JJS wt, 20 kwietnia 2021 13:48

Wiele osób jest przekonanych, że kwestia pozwolenia na budowę dotyczyć może ich jedynie w przypadku prywatnej inwestycji na działce czy budowy domu. Tak jednak nie jest. Kwestią pozwolenia na budowę warto zainteresować się także w przypadku kupna mieszkania od dewelopera.

ZUS: Zmiany w Tarczy Antykryzysowej od 4 maja 2021 r.

Foto: ZUS: Zmiany w Tarczy Antykryzysowej  od 4 maja ...
mm wt, 20 kwietnia 2021 12:56

Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Nadal będzie można korzystać ze zwolnienia za grudzień 2020 r., styczeń, a także za luty 2021 r. jeżeli będą spełnione nowe określone warunki. Pojawi się też możliwość otrzymania od jednego maksymalnie do pięciu świadczeń postojowych.

Gowin partnerem strategicznym Kołakowskiego

Foto: Gowin partnerem strategicznym Kołakowskiego
mm wt, 20 kwietnia 2021 08:10

- Bardzo szanuję i cenię Premiera Jarosława Gowina, współtwórcę sukcesu wyborczego z 2015 i 2019 roku. Jego zaangażowanie pozwoliło PiS rządzić krajem – powiedział poseł łomżyński Lech Kołakowski po konwencji Porozumienia Jarosława Gowina, na którą jako gość specjalny został zaproszony.

Jak wywołać wymioty u psa?

Foto: Jak wywołać wymioty u psa?
JJS wt, 20 kwietnia 2021 08:03

Wywoływanie wymiotów u psów i kotów jest w praktyce lekarsko-weterynaryjnej bardzo często stosowaną metodą przeciwdziałania skutkom spożycia toksycznych substancji. Kiedy trafimy do lekarza weterynarii z naszym psem, którego podejrzewamy o zjedzenie szkodliwych substancji z bardzo dużym prawdopodobieństwem procedura wywoływania wymiotów zostanie przeprowadzona. Niestety na ich wywołanie mamy bardzo ograniczony czas, ponieważ praca przewodu pokarmowego powoduje przemieszczanie się treści z żołądka do kolejnych odcinków jelit i wówczas opróżnianie żołądka mija się z celem.

Prognoza pogody na najbliższy tydzień

Foto: Prognoza pogody na najbliższy tydzień
mm pon, 19 kwietnia 2021 14:10

Rozpoczynający się tydzień nie przyniesie zasadniczej zmiany pogody, nad Polską przeważać będą niże. Nadal będą nam towarzyszyć przelotne opady deszczu. Lokalnie pojawią się burze. Dodatkowo w czwartek i piątek nieco się ochłodzi. Weekend, za sprawą rozbudowującego się od zachodu wyżu, zapowiada się z bardziej słoneczną pogodą i ponownie zrobi się cieplej.

Idzie rak nieborak z... Maroka?!

Foto: Idzie rak nieborak z... Maroka?!
mm pon, 19 kwietnia 2021 12:39

Rzeka Pisa między Dobrymlasem a Jurkami niesie z północy na południe do Narwi ciemne wody. Czytelnik 4lomza.pl i płetwonurek, sprzątający społecznie na brzegu i dnie Pisy, niespodziewanie dla siebie znalazł tam tajemnicze stworzenie pod ciężką, zmurszałą kłodą drewna. "Marokańska odmiana raka wędrownego już w Polsce! Pierwsze okazy dotarły do Pisy. Co dalej, czy przedostaną się na mazurskie jeziora?!" - napisał w mailu do redakcji zaintrygowany tym odkryciem Czytelnik.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę