niedziela, 23 września 2018 napisz DONOS@

Pomnik sybiraków z Giełczyna

Foto: Pomnik sybiraków z Giełczyna
cz nie, 23 września 2018 12:19

- My potomkowie mieszkańców Giełczyna wywiezionych stąd 10 lutego 1940 roku z potrzeby serca i szacunku dla naszych przodków, postanowiliśmy ufundować ten pomnik – mówiła Anna Piotrowska. - Forma tego monumentu, pomnika ma charakter symboliczny - przypomina ona ramę drzwi. To jest symboliczna granica między bezpiecznym spokojnym domem, a nieludzkim światem sowieckiego łagru. Uroczystość odsłonięcia i poświęcanie pomnika odbyła się w niedzielne przedpołudnie.

Tragiczny wypadek koło Stawisk.

cz nie, 23 września 2018 09:19

Małe dziecko zginęło, a cztery osoby dorosłe ranne trafiły do szpitala. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło ok. godz. 6. rano na drodze krajowej nr 61, ok 2km przed Stawiskami. Zderzyły się tu czołowo dwa samochody osobowe. Droga jest nadal zablokowana.

Gowin popiera i prosi o oddanie głosu na jedyną kandydatkę PiS i Zjednoczonej Prawicy

Foto: Gowin popiera i prosi o oddanie głosu na jedyną...
cz so, 22 września 2018 19:20

- Przyjechałem, aby w imieniu Pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i całego obozu Zjednoczonej Prawicy udzielić poparcia w wyborach na prezydenta Łomży Pani prezydent Agnieszce Muzyk – mówił Jarosław Gowin. Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, ale także szef partii Porozumienie, która wraz z Prawem i Sprawiedliwością i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry tworzy „Zjednoczoną Prawicę” w sobotnie popołudnie na Starym Rynku w Łomży spotkał się z kandydatami PiS do samorządu.

Wypadek z motocyklem

cz so, 22 września 2018 16:26

Motocyklista trafił do szpitala po tym, gdy kierowca daewoo matiz nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu. Do wypadku doszło w sobotnie popołudnie w Małym Płocku. Policja podaje, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Pięciu kandydatów już jest

Foto: Pięciu kandydatów już jest
cz pt, 21 września 2018 17:07

Pięciu kandydatów na fotel prezydenta Łomży zarejestrowała już Miejska Komisja Wyborcza w Łomży. Wśród nich są dwie „niespodzianki” - Zbigniew Prosiński i Tadeusz Zaremba.

Wybór zespołu na wesele - na co zwracać uwagę?

Foto: Wybór zespołu na wesele - na co zwracać uwagę?
JJS pt, 21 września 2018 12:57

Gdzie szukać zespołu na wesele? Co ustalić przed rozmową z muzykami? O jakie kwestie zapytać w trakcie spotkania? Podpowiadamy jak znaleźć idealny zespół na wesele.

Groszowe zyski

Foto: Groszowe zyski
cz pt, 21 września 2018 12:50

W sierpniu średnia cena skupu mleka w Polsce kształtowała się na poziomie 129,83 zł za hektolitr. To o 0,4% więcej niż w lipcu, ale jednocześnie o 7,1% mniej niż przed rokiem – wylicza GUS. W województwie podlaskim sierpniu także cena mleka wzrosła o grosze.

Czeka nas komunikacyjny paraliż?

Foto: Czeka nas komunikacyjny paraliż?
cz pt, 21 września 2018 11:45

Remont skrzyżowania w Piątnicy Włościańskiej, gdzie łączą się drogi z Piątnicy i Drozdowa z drogą prowadząca w kierunku Łomży przez „nowy” most mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal, od kilku tygodniu powoduje utrudnienia w ruchu w pomiędzy Łomża a Piątnicy. Policjanci co rusz muszą ręcznie sterować ruchem w centrum Piątnicy, ale także na Rondzie Kościuszki, którędy prowadzą drogi w kierunku drugiego, „starego” mostu przez Narew. Niestety wszystko wskazuje na to, że prawdziwe kłopoty kierowców dopiero się zaczną. Miejscy urzędnicy zapowiedzieli, że w poniedziałek planowane jest rozpoczęcie remontu ulicy Zjazd w Łomży, co spowoduje dodatkowe utrudnienia w ruchu przez „stary” most.

„Musiałem stać się niepełnosprawnym, aby spotkać tych wspaniałych ludzi”

Foto: „Musiałem stać się niepełnosprawnym, aby spotka...
cz pt, 21 września 2018 10:26

- Tego typu działania są potrzebne. Przekonacie się Państwo o tym w najbliższych dniach – mówiła Katarzyna Kuklińska, twórczyni Carpe Diem „JA i TY” Stowarzyszeniem Ludzi Aktywnie Naznaczonych, która od sześciu lat w Łomży organizuje Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”. Prezentacja filmów o życiu ludzi pokonujących bariery, ograniczenia i stereotypy, które na początku września rywalizowały o nagrody „Motyli” na festiwalu w Koszalinie, rozpoczęła się w łomżyńskim Kinie Millenium. Wokół tych prezentacji w mieście do niedzieli będzie odbywał się szereg innych wydarzeń integracyjnych. - Każdy z nas jest w jakim stopniu dysfunkcyjny – mówiła Katarzyna Kuklińska zapraszając mieszkańców do „refleksji, ale i wspólnej zabawy”.

Łomżyńskie nazwiska znane i nieznane

Foto: Łomżyńskie nazwiska znane i nieznane
cz pt, 21 września 2018 09:45

– Mają swoje słowniki łodzianie, poznanianie, krakowianie czy warszawiacy i chodziło mi o to, żeby mieszkańcy Łomży też mieli takie wydawnictwo! – mówi dr Małgorzata Krystyna Frąckiewicz, autorka „Słownika nazwisk łomżan (XV-XIX wiek)”. Zebrała w nim blisko cztery tysiące łomżyńskich nazwisk wraz z genezą ich powstania i opisami, bo jak podkreśla: wielu łomżan nosi nazwiska historyczne, ale nie zdają sobie z tego sprawy. Książkę wydało Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, a jej promocja odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Poznaliśmy zwycięzców Podlaskiej AgroLigi 2018

Foto: Poznaliśmy zwycięzców Podlaskiej AgroLigi 2018
mm pt, 21 września 2018 09:44

Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska zostali mistrzami w kategorii Rolnicy. Rywalizację w kategorii Firmy wygrała ROLTOMA Tomasz Stypułkowski z Sokół. W tegorocznej edycji konkursu rywalizowało ośmiu rolników i cztery firmy z województwa Podlaskiego. O tytuł mistrza ubiegały się gospodarstwa i firmy z dokończonymi inwestycjami, rentowne, cechujące się odpowiednią płynnością finansową, zadbane, wyróżniające się odpowiednią estetyką oraz takie, które efektywnością produkcji i wynikami wyróżniają się w skali województwa i kraju.

Kłótnia we władzach

Foto: Kłótnia we władzach
cz pt, 21 września 2018 09:37

„W związku z ukazaniem się w mediach powyższego sprawozdania i w związku z wymienieniem w tym sprawozdaniu Skarbnika, jako winnej dopuszczenia do przedawnienia należności budżetu Miasta Łomża, wnoszę sprzeciw i jednocześnie proszę o doprecyzowanie na jakim etapie postępowania Szanowna Komisja dopatrzyła się zaniedbania i braku kontroli funkcjonalnej ze strony Skarbnika?” - napisała skarbnik miasta Elżbieta Parzych zaznaczając, ze „ze sprawozdania to nie wynika”. Pismo złożyła na wczorajszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej, która zajmowała się raportem jaki opracował speczespół Komisji Rewizyjnej w sprawie przedawnienia blisko 600 tys. zł, które miastu Łomża powinno zwrócić stowarzyszenie „Edukator”. Raport jest z 10. września, ale najwyraźniej o jego zaskakujących ustaleniach także skarbnik miasta dowiedziała się dopiero z naszej publikacji.

ARiMR przypomina: Pomoc po suszy dla rolników i rybaków.

Foto: ARiMR przypomina: Pomoc po suszy dla rolników i...
cz cz, 20 września 2018 13:38

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR prosi rolników, żeby nie czekać ze złożeniem wniosku o pomoc do ostatniej chwili. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w skutek tegorocznej suszy lub powodzi, a także rybakom prowadzącym hodowlę ryb w gminach dotkniętych tymi klęskami żywiołowymi. Jak informuje Dyrektor Podlaskiego OR ARiMR Wiesław Tadeusz Grzymała, w pierwszej kolejności o wsparcie finansowe mogą ubiegać się rolnicy, w których gospodarstwach susza lub powódź spowodowały straty w uprawach w wysokości co najmniej 70 proc.

Na drodze do Niepodległości była Łomża

Foto: Na drodze do Niepodległości była Łomża
cz cz, 20 września 2018 13:34

„Ojcowie Niepodległości” to: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty oraz Ignacy Daszyński. Ich sylwetki prezentowane są na wielkich planszach rozstawionych na Starym Rynku. - To oczywiście nie są wszyscy, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów, 11 listopada 1918 roku - mówił dr Paweł Warot z biura edukacji Instytutu Pamięci Narodowej, które przygotowało wystawę plenerową pokazywaną od ubiegłego roku w kolejnych polskich miastach. - Łomża jest ostatnim miastem w województwie podlaskim w którym jest prezentowana – zaznaczał.

Radiowa debata piątki kandydatów na prezydenta Łomży

Foto: Radiowa debata piątki kandydatów na prezydenta ...
cz cz, 20 września 2018 11:49

Wolni Obywatele Królewskiego Miasta Łomży! – w środę do godziny 17. 45 byłem dziennikarzem 4lomza.pl i „Gazety Bezcennej”, natomiast od godz. 18. po rejsie taksówką z Dwornej do przystani PWSIiP przy Akademickiej - kandydatem na prezydenta miasta. Godzinną debatę na temat sytuacji Łomży prowadził spokojnie, z umiarem powstrzymując polemiki konkurentów do fotela w ratuszu, redaktor Krzysztof Świątek, Polskie Radio 24. Przed soczyście czerwonymi i wielkimi jak buławy marszałkowskie mikrofonami zasiedli: Maciej Borysewicz (PO), Mariusz Chrzanowski (był w PiS), Mirosław R. Derewońko (całe życie bezpartyjny), Dariusz Janicki (SLD), Agnieszka Muzyk (z listy PiS).

Mieszkańcy walącej się kamienicy „Błagają o Pomoc!” Znowu!

Foto: Mieszkańcy walącej się kamienicy „Błagają o Pom...
cz cz, 20 września 2018 10:47

Wraca sprawa mieszkańców walącej się miejskiej kamienicy przy ul. Polowej 65. Przed rokiem zrozpaczeni mieszkańcy napisali list błagalny do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, skarżąc się na władze Łomży. Te choć potwierdziły fakty, że warunki życia są tu urągające, skargę formalnie uznały za niezasadną. Teraz w kamienicy zostały tylko trzy rodziny zajmując lokale na najwyższej kondygnacji. Boją się nadejścia zimy i że ich „kamienica złoży się jak domek z kart”. - Po okresie zimowym (poprzedniej zimy - dop. red.) mieszkania, które zostały wcześniej wykwaterowane zostały pozalewane z powodu pęknięcia rur w ścianach, co stanowi ryzyko zapadnięcia się całkowicie namokniętych stropów – napisali do Wojewody Podlaskiego w e-mailu pt. „Błagamy o Pomoc!” Wojewoda uznał, że to skarga na prezydenta i przekazał do załatwienia przez Radę Miasta.

„Mała książka – wielki człowiek”

Foto: „Mała książka – wielki człowiek”
cz cz, 20 września 2018 09:41

Chcą zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży przystąpiła do pilotażowego projektu dla trzylatków realizowanego przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. - Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania – podkreśla Barbara Piotrowska z MBP w Łomży.

Zarząd województwa: Rząd powinien ugryźć się w język zanim oskarży samorządy o nicnierobienie.

Foto: Zarząd województwa: Rząd powinien ugryźć się w ...
cz śr, 19 września 2018 21:26

W odpowiedzi na zarzuty premiera rządu Mateusza Morawieckiego, że za poprzednich rządów nie było dróg ani mostów, i jego ministrów, że samorządy nic nie zrobiły, Zarząd Województwa Podlaskiego, podczas konferencji prasowej w środę, 19 września odrzucił te oskarżenia i zarzucił rządowi utrudnienia w wydatkowaniu funduszy unijnych. Punkt po punkcie członkowie zarządu podsumowali dokonania w poszczególnych dziedzinach i podsumowali 10 lat rządów koalicji PO-PSL w regionie.

Wypadek pod Jedwabnem

Foto: Wypadek pod Jedwabnem
mm śr, 19 września 2018 20:11

Jedna osoba przewieziona do szpitala to skutek wypadku jaki miał miejsce na drodze pomiędzy Jedwabnem a Bronakami. Samochód osobowy najechał na tył przyczepy rolniczej. W tej chwili droga na tym odcinku jest zablokowana.

Kandydaci do Rady Powiatu Łomżyńskiego

cz śr, 19 września 2018 17:16

5 list, 116 kandydatów i bój o 17 miejsc w Radzie Powiatu Łomżyńskiego. To już wybory partyjne. Cztery komitety reprezentują największe siły polityczne z polskiego parlamentu. Wśród kandydatów jest m.in. obecny wójt Zbójnej Zenon Białobrzeski. To jest najdłużej urzędujący wójt w regionie - gminą zaczął rządzić zanim w Polsce utworzono samorządy.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę