czwartek, 25 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Place zabaw droższe

Foto: Place zabaw droższe
cz cz, 25 kwietnia 2019 14:34

Przeciągające się już w lata „urządzanie” Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma kosztuje coraz więcej. Od 2016 roku prace pochłonęły ponad 5 milionów złotych, a potrzeba jeszcze więcej. W ogłaszanym po raz czwarty miejskim przetargu na budowę dwóch placów zabaw władze miasta zwiększyły planowane na zadanie środki z ok. 700 tys. zł do 880 tysięcy, ale okazuje się, że to za mało. Oferty wpłynęły do dwóch firm, ale aby móc podpisać umowy potrzeba niemal równe 1,2 mln zł.

Ewakuacja Biedronki

Foto: Ewakuacja Biedronki
cz cz, 25 kwietnia 2019 13:35

25 klientów i 8 pracowników sklepu Biedronka w Alei Park musiało opuścić pomieszczenia sklepu. Około południa w sklepie pojawił się „dym”, i kierownik w trosce o bezpieczeństwo ludzi, jeszcze przed przyjazdem jednostek straży pożarnej, zarządził ewakuację. Okazało się, że w sklepie nie było pożaru, tylko awaria jednego z urządzeń chłodniczych, z którego ulatniał się gaz.

Dotacje na zabytki

Foto: Dotacje na zabytki
cz cz, 25 kwietnia 2019 10:35

Rozdział miliona złotych na dotacje na zabytki głównie sakralne z województwa podlaskiego zatwierdził samorząd województwa. Jeszcze większe środki – ponad 2 mln zł – na dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane rozdzielił Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Na pierwszej liście dotowanych jest 30 obiektów, na drugiej ponad 50. Część otrzymała wsparcie z obu źródeł. Wśród tak dotowanych są np. kościoły w Wiźnie, Kramarzewie koło Radziłowa, Małym Płocku, Szkoła Katolicka przy Sadowej oraz Pałac Biskupi w Łomży.

#sadziMy z Prezydentem Dudą

Foto: #sadziMy z Prezydentem Dudą
cz cz, 25 kwietnia 2019 09:30

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i samemu posadź drzewko! Sadzonki za darmo rozdawać będą w piątek leśnicy także w nadleśnictwach Łomża i Nowogród. - Do rozdania w ramach tej akcji będziemy mieli 423 lipy – mówi Katarzyna Sobocińska z Nadleśnictwa Łomża zapraszając mieszkańców po sadzonki od godziny 9.

Podrabiane ciuchy na targowisku

Foto: Podrabiane ciuchy na targowisku
cz cz, 25 kwietnia 2019 08:35

Ubranka dla dzieci podszywające się pod markowe ciuchy znaleźli celnicy na targowisku w Szczuczynie. Do sprzedażny oferowano je na jednym ze stoisk. Celnicy zabezpieczyli towar i podają, że właściciel straganu za handel podróbkami odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Wielki pożar

Foto: Wielki pożar
cz cz, 25 kwietnia 2019 08:21

24 jednostki straży pożarnej były zaangażowane w gaszenie pożaru dwóch stodół i obory w miejscowości Ciemnoszyje koło Grajewa. Straty wstępnie szacowane są na ponad milion złotych. Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało, z płonącego budynku udało się także bezpiecznie wyprowadzić około 40 krów. Trwa jeszcze dogaszania pogorzeliska.

Prawie jak lato

Foto: Prawie jak lato
cz cz, 25 kwietnia 2019 08:09

Po godzinie 7.30 w Łomży było ok. 12°C i padał niewielki deszcz. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w ciągu dnia temperatura w województwie podlaskim wzrośnie od 22°C do 24°C.

Niepełnosprawni zapraszają na przygody

Foto: Niepełnosprawni zapraszają na przygody
cz śr, 24 kwietnia 2019 18:11

– Ja niepełnosprawność rozumiem tak, że jest to niezdolność do życia w pełni – mówi Mateusz Piaszczyk, grafik komputerowy. W filmie zrealizowanym przez White Studio on oraz czworo innych osób udowadniają, że wózek, stwardnienie rozsiane czy achondroplazja nie muszą być przeszkodą w realizowaniu pasji i ambicji zawodowych. Wspólnie stworzyli Wirtualny Salon Rozrywki (VR Łomża) – miejsce, w którym każdy, nawet osoby z niepełnosprawnością, może skakać z bungee, spacerować po dnie oceanu, przemierzać najwspanialsze ostępy puszczy.

Pożary wzdłuż torowiska

Foto: Pożary wzdłuż torowiska
cz śr, 24 kwietnia 2019 15:30

Prawdopodobnie iskry wydobywające się z podwozia pociągu jadącego linią kolejową Ostrołęka, Śniadowo – Łapy doprowadziły do powstania pożarów traw w okolicach miejscowości Jemielite, Czerwony Bór oraz Kołaki Kościelne. Informacje o pojawieniu się ognia w tych miejscach strażakom zgłoszono w środę około godziny 14. Do akcji gaśniczej skierowano po kilka zastępów ratowniczo-gaśniczych z komendy w Łomży i Zambrowie, aby ogień nie przedostał się do pobliskich lasów.

Okulary przeciwsłoneczne. Poznaj ich historię

Foto: Okulary przeciwsłoneczne. Poznaj ich historię
JJS śr, 24 kwietnia 2019 12:52

W świecie mody niewiele dodatków doczekało się tak kultowego statusu, jak produkowane przez Ray-Ban okulary przeciwsłoneczne. Warto poznać historię zarówno tego modelu, jak i innych marek.

Korek przed Stawiskami

Foto: Korek przed Stawiskami
cz śr, 24 kwietnia 2019 11:17

Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 61 Łomża – Grajewo. W okolicach wsi Budy Stawiskowskie, przed wjazdem na obwodnicę Stawisk zderzyły się dwa autobusy. Kierowcy informują o tworzących się korkach. Policjanci twierdzą, że była to kolizja, w zdarzeniu brał udział także samochód osobowy, ale nikomu nic się nie stało.

Las spłonął bo... ktoś zaprószył ogień?

Foto: Las spłonął bo... ktoś zaprószył ogień?
cz śr, 24 kwietnia 2019 11:00

Ponad siedem hektarów lasu spłonęło w dwóch wczorajszych pożarach, które wybuchły na terenie gminy Zbójna. Pożary wybuchły w odstępie niespełna godziny, a w ich gaszenie przez kilka godzin zaangażowanych było ponad stu ratowników i kilkadziesiąt pojazdów łącznie z dwoma samolotami gaśniczymi. - Jako przyczynę pożaru, w obu tych zdarzeniach, wstępnie przyjmujemy zaprószenie ognia przez osoby nieustalone, ale sprawę dokładnie mają wyjaśniać policyjni specjaliści – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Konto osobiste - jakie powinno być, by spełnić oczekiwania wymagającego klienta?

Foto: Konto osobiste - jakie powinno być, by spełnić ...
JJS śr, 24 kwietnia 2019 10:24

Konto osobiste to produkt, który jest oferowany przez bardzo dużą liczbę banków. Decyzja o wyborze konkretnej oferty może być bardzo trudna, ponieważ są one bardzo do siebie podobne. Istnieją jednak takie konta, które pozwalają na spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Co je wyróżnia na tle innych kont?

Kolejni pijani kierowcy... kary się nie boją

cz śr, 24 kwietnia 2019 09:34

Kolejnych dwóch pijanych kierowców zatrzymali policjanci. Wieczorem w Starej Łomży wpadł 42-latek, który jechał oplem mając w sobie prawie 2 promile alkoholu, a w „papierach” wydany już wcześniej przez sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych – szansa na wyjście z długów

Foto: Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych – szansa n...
JJS śr, 24 kwietnia 2019 09:30

Według ostatnich badań sondażowych, coraz większe grono Polaków posiada problemy finansowe na takim poziomie, iż jedyną opcją są pożyczki pozabankowe. Dla zadłużonych w bankach, którzy posiadają długą historię kredytów, dość często nieregularnie spłacanych, każda forma pożyczki może być ostatnią deską ratunku, a jak wiadomo, tonący brzytwy się chwyta.

Cena mleka trochę niższa

cz śr, 24 kwietnia 2019 08:54

145,10 zł, czyli o kilkadziesiąt groszy mniej niż w lutym i o prawie 7 zł mniej niż w styczniu wyniosła w marcu średnia cena skupu hektolitra mleka w województwie podlaskim. Według wyliczeń GUS cena skupu mleka spada w całym kraju.

Miejskie ciepło od dziś droższe

Foto: Miejskie ciepło od dziś droższe
cz śr, 24 kwietnia 2019 08:18

Od dziś mieszkańcy Łomży więcej płacą za ciepło. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wprowadziło najszybciej jak było to możliwe, zatwierdzoną na początku miesiąca przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki „taryfę dla ciepła”. Cena ciepła dla mieszkańców ma wzrosnąć o 1/4, choć niektóre pozycje z „taryfy” są wyższe nawet o 35%.

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem

Foto: Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem
cz śr, 24 kwietnia 2019 07:57

Synoptycy z białostockiego biura prognoz ostrzegają przed silnym wiatrem, który do nocy będzie utrzymywał się nad regionem. W porywach może osiągać prędkość do 80 km/h. Wczoraj najsilniejszy zarejestrowany w okolicach Łomży powiew wiatru miał prędkość 57 km/h.

Wypadek na Szosie Zambrowskiej

Foto: Wypadek na Szosie Zambrowskiej
mm wt, 23 kwietnia 2019 22:47

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia dwóch pojazdów na skrzyżowaniu Szosy Zambrowskiej i Ks. Anny. Ruch w tym miejscu odbywa się z utrudnieniami.

Groźny pożar lasu

Foto: Groźny pożar lasu
cz wt, 23 kwietnia 2019 14:48

Siedem zastępów straży pożarnej ruszyło do gaszenie pożaru lasu w okolicach wsi Pianki na terenie gminy Zbójna. Ogień pojawił się około godzi. 13.30, a silny wiatr szybko go rozprzestrzeniał. - Sytuacja jest już opanowana – mówi po około godzinie brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży podkreślając, że strażacy ugasili pożar, ale muszą przeszukać teren i sprawdzić, czy nie ma tlących się gałęzi czy pieńków. Tymczasem około godz. 14.30 strażakom zgłoszono następny pożar lasu w okolicach wsi Siwiki i Cieciory. Tam pożar objął powierzchnię ponad 6 hektarów. Płomienie ognia przenosiły się ponad głowami strażaków. Na miejscu nadal działa około 80 strażaków, a w akcji gaśniczej wykorzystano także samolot.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę