czwartek, 22 marca 2018 napisz DONOS@

Kabareciarze poprowadzą 600-lecie

Foto: Kabareciarze poprowadzą 600-lecie
cz cz, 22 marca 2018 15:15

To wbrew pozorom poważna informacja. Imprezy z okazji jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, które odbędą się 16 i 17 czerwca na Muszli Koncertowej, poprowadzą członkowie kabaretu Łowcy.B. Dostaną za to 20 tysięcy.

Przeprowadzka sądu

Foto: Przeprowadzka sądu
cz cz, 22 marca 2018 12:37

Sąd Rejonowy w Zambrowie zawiadamia, że od poniedziałku 26 marca 2018 r. do środy 28 marca 2018 r. nastąpi przeprowadzka wszystkich Wydziałów Sądu do dobudowanego budynku znajdującego się na tyłach starego budynku. W związku z powyższym w dniach w tych dniach obsługa i kontakt interesantów z Sądem będzie uniemożliwiony.

ŁoKeR ruszy z 13 stacjami i 90 rowerami

Foto: ŁoKeR ruszy z 13 stacjami i 90 rowerami
cz cz, 22 marca 2018 12:18

Za 7 dodatkowych stacji rowerowych w uruchamianym pilotażowo przez władze miasta z firmą BikeU systemie roweru miejskiego zapłacą lokalni przedsiębiorcy. Na ich wydzierżawienie złożyło się 14 firm i jedna spółdzielnia mieszkaniowa. Do tego dojdzie 6 stacji, za które ma zapłacić miasto i 3 miejskie spółki. Rowery będą do dyspozycji od 27. kwietnia do końca października. Aby móc z nich korzystać trzeba będzie wnieść opłatę inicjacyjną w wysokości 19 zł, ale później każde pierwsze 15 minut jazdy będzie bezpłatne.

Kolejne zderzenie z łosiem

Foto: Kolejne zderzenie z łosiem
cz cz, 22 marca 2018 09:48

W środę wieczorem łoś wbiegł przed samochód na drodze kranowej nr 63 na odcinku pomiędzy Podgórzem a Wygodą. Doszło do zderzenia. Jadącemu dacią kierowcy nic się nie stało, a łoś po zderzeniu uciekł do lasu. To czwarta w ostatnich dniach kolizja auta z łosiem w regionie Łomży. Policjanci proszą kierowców o szczególną ostrożność.

Wielkie straty po pożarze

Foto: Wielkie straty po pożarze
cz cz, 22 marca 2018 08:34

Na 650 tysięcy złotych oszacowano wstępnie straty jakie spowodował wczorajszy pożar hali produkcyjnej przy Alei Piłsudskiego w Łomży. Pożar wybuchł około godziny 15.00. Z ogniem walczyło 30 strażaków, a akcja dogaszania i rozbierania uszkodzonej hali trwała kilka godzin. W nocy ponownie zaczęło się tlić na pogorzelisku i strażacy musieli ponownie interweniować. Wartość uratowanego przez siebie mienia strażacy szacują na około dwa miliony złotych. Najważniejsze jest jednak to, że w pożarze nie ucierpieli ludzie.

Policja prosi o pomoc

Foto: Policja prosi o pomoc
cz śr, 21 marca 2018 20:57

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie poszukują osób, które mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości zwłok nieznanego mężczyzny. Ciało znaleziono 21 grudnia 2017r. w kompleksie leśnym, za komisem samochodowym, przy ul. Podedwornego w Szumowie.

Morawiecki nie dołożył na „schetynówki”

Foto: Morawiecki nie dołożył na „schetynówki”
cz śr, 21 marca 2018 17:50

Przeznaczone przez rząd dodatkowe niemal 30 milionów złotych na wsparcie gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, nie będą przeznaczone na realizację tzw. „scheytnówek”, czyli realizowanego od wielu lat rządowego programu „rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”, ale na zupełnie nowy „Rządowy Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”. To oznacza, że samorządowcy będą musieli na nowo składać wnioski o dofinansowanie inwestycji.

Płoną hale przy Piłsudskiego

Foto: Płoną hale przy Piłsudskiego
cz śr, 21 marca 2018 16:20

- Sytuacja jest już opanowana. Trwa dogaszanie pożaru i prace rozbiórkowe budynku – mówił po godz. 17. oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Kilkanaście jednostek straży pożarnej z całego regionu ściągnięto do gaszenia pożaru hal produkcyjnych przy Al. Piłsudskiego, wis a wis centrum handlowego. Paliła się hala o powierzchni około 300 m2. Nikt z ludzi nie ucierpiał.

Jak wybrać dobre konto bankowe dostosowane do naszych wymagań?

Foto: Jak wybrać dobre konto bankowe dostosowane do n...
JJS śr, 21 marca 2018 15:56

Wybór najlepszego konta bankowego wcale nie jest prosty. Na rynku Polskim działa kilkadziesiąt Banków, które oferują konta bankowe. Do tego w wielu bankach znajdziemy kilka różnych ofert jeśli chodzi o konta bankowe. Wybór darmowego konta bankowego może okazać się dość trudny.

Najnowsze tendencje na rynku pracy – warunki zatrudnienia coraz lepsze?

Foto: Najnowsze tendencje na rynku pracy – warunki za...
JJS śr, 21 marca 2018 10:08

W 2017 roku sytuacja na rodzimym rynku pracy znacząco poprawiła się w stosunku do lat poprzednich. Obniżyła się stopa bezrobocia, a wielu pracowników odnotowało podwyżki płac. Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie wyglądała sytuacja również w obecnym roku – korzystne tendencje utrzymają się, a silna pozycja pracownika nie osłabnie.

Znowu łoś na drodze

Foto: Znowu łoś na drodze
cz śr, 21 marca 2018 09:20

To już trzecie w ciągu tygodnia w okolicy Łomży zdarzenie drogowe spowodowane przez łosia. Wczoraj wieczorem zwierze wbiegło przed jadącego drogą do Mężenina fiata punto. Kierującej samochodem 36-letniej kobiecie nic się nie stało. Łoś pod zderzeniu zbiegł. - To szczęśliwy przypadek, bo kierowcy nic się nie stało, ale łoś mimo że uciekł pewnie doznał obrażeń wewnętrznych i być może już padł – ocenia Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, podkreślając że teraz łosie rozpoczęły wiosenną migracje z lasów Czerwonego Boru do doliny Narwi.

Będzie więcej „schetynówek”. Także w Łomży i regionie?

Foto: Będzie więcej „schetynówek”. Także w Łomży i re...
cz wt, 20 marca 2018 16:49

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zwiększeniu środków przekazanych do województw na wsparcie gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. W przypadku województwa podlaskiego to dodatkowe niemal 30 milionów złotych. To oznacza, że zbudowane w ramach „schetynówek” nowe drogi będą mogły powstać także m.in. w Łomży, Kupiskach Starych i od Kalinowa do Drozdowa.

Koparki w parku

Foto: Koparki w parku
cz wt, 20 marca 2018 15:40

Na terenie Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma w Łomży rozpoczęły się prace związane z budową przyłączy i sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Rozkopano m.in. główną alejkę papieską prowadzącą od osiedla bloków przy ul. Prusa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Niebawem mają ruszyć także prace przy budowie alejek spacerowych we wschodniej części parku, a władz miasta po raz piąty ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawców m.in. fontanny i tężni.

Śmiertelny wypadek w lesie

Foto: Śmiertelny wypadek w lesie
cz wt, 20 marca 2018 13:23

49-letnia kobieta zginęła przygnieciona przez drzewo. Do tragicznego wypadku doszło w lesie w okolicach wsi Nieławice na terenie gminy Wizna. Na miejscu pracują policjanci ustalając okoliczności wypadku.

Sępy doleciały nad Narew?

Foto: Sępy doleciały nad Narew?
cz wt, 20 marca 2018 08:09

Łomża przylega do jednego z największych korytarzy migracji ptaków w Europie - Dolina Narwi - podkreśla Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Na 20. marca przypada najintensywniejszy przelot pierwszej fali kilku masowo przelatujących gatunków ptaków. To stada gęsi zbożowej, gęsi białoczelnej, gęsi małej, kormoranów, czajek, kwiczołów, szpaków, kaczek świstunów, krzyżówek, cyraneczek. - Gęsi będą leciały przez cała dobę, natomiast kaczki i czajki nad ranem i po zachodzie słońca – dodaje Sachmaciński zaznaczając, że największą sensacją ornitologiczną ostatnich dni była zgłoszona obserwacja sępów płowych na rozlewiskach Narwi pod Siemieniem.

Utrudnienia na drodze do Kisielnicy

cz pon, 19 marca 2018 15:31

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu tira z osobówką w okolicach wsi Murawy na drodze krajowej nr 61 Łomża – Grajewo. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca tira najechał na tył forda, który skręcał w lewo. Poszkodowany został pasażer w osobówki. Utrudnienia w ruchu będą co najmniej do godz. 16.

Zmarł ludzki terapeuta alkoholików Jerzy Zakrzewski (+57)

Foto: Zmarł ludzki terapeuta alkoholików Jerzy Zakrze...
cz pon, 19 marca 2018 14:53

Urodził się w Łomży i powrócił do rodzinnego miasta. Dzisiaj miał pogrzeb na nowym cmentarzu przy ulicy Przykoszarowej. „W 57. roku życia odszedł od nas Jerzy Zakrzewski. Przyjaciel, kolega, współpracownik, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Przepracował w lecznictwie odwykowym prawie 30 lat: w ośrodku w Łomży, wiele lat w Giżycku i ostatnie 13 lat w ośrodku Stare Juchy. Wspaniały człowiek i terapeuta, który z ciepłem, oddaniem i zrozumieniem traktował innych, a szczególnie pacjentów. Składamy kondolencje całej rodzinie i wszystkim, którzy byli z Nim związani. Prosimy o modlitwę w intencji Jerzego” - napisali na stronie społeczności Ośrodka Terapii Uzależnień Stare Juchy kierujący i współpracownicy. U nas wspominają Jurka łomżyniacy.

Czasami tak się zdarza...?

Foto: Czasami tak się zdarza...?
cz pon, 19 marca 2018 13:19

Kierująca volkswagenem passatem młoda kobieta ścieła hydrat przy ulicy Rybaki. Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 10., na wysokości muszli koncertowej. Wybijająca fontanną woda szybko zalała jezdnię ulicy.

Ceny modernizacji hali o 30% wyższe

Foto: Ceny modernizacji hali o 30% wyższe
cz pon, 19 marca 2018 10:42

Przebudowa Hali Targowej na Starym Rynku na Halę Kultury będzie droższa niż oczekiwano. W drugim miejskim przetargu na wybór wykonawcy inwestycji oferty złożyło pięć firm z Białegostoku i Łomży, przy czym wszystkie ponownie są znacząco wyższe – o około 30% - od kwoty 10 milionów złotych jaką na zadnie planowały przeznaczyć władze miasta.

Kontrabanda

Foto: Kontrabanda
cz pon, 19 marca 2018 10:08

Blisko 5,5 tysiąca paczek papierosów oraz 25 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci. W piątek rano na drodze krajowej nr 61 w rejonie miejscowości Pasichy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej renaulta, w którym znaleźli 1 230 paczek przemycanych papierosów.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0