Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Komisja Europejska opublikowała indeks konkurencyjności unijnych regionów

mm wt, 28 marca 2023 21:19

Regiony Utrecht w Holandii i francuski region stołeczny Île-de-France są najbardziej konkurencyjnymi regionami w UE – wynika z najnowszego zestawienia przygotowanego przez Komisję Europejską. Z Polski najwyżej w rankingu uplasował się region stołeczny warszawski, a najniżej woj. warmińsko-mazurskie.

Bogaty MPEC wyda jeszcze więcej na promocję

mm wt, 28 marca 2023 20:59

Około pół miliona złotych „będą mieszkańcy musieli wydać na to, żebym ja wrócił z powrotem do tego wizerunku, który budowaliśmy” - mówił dziennikarzom prezes MPEC-u Radosław Żegalski. To reakcja prezesa miejskiej spółki na konferencję radnego Domasiewicza i dopytywanie o obniżki cen ciepła w Łomży.

Prezes grozi sądem za "filiżankową aferę"

mm wt, 28 marca 2023 13:43

Prezes miejskiej spółki MPEC Radosław Żegalski po zwołanej konferencji tłumaczył „filiżankowe” zawiłości. Oskarżył radnego Domasiewicza o kłamstwa, zagroził sądem, ale filiżanek nie pokazał.

Urzędowa fikcja z „przystankami” na Grobli Jednaczewskiej

mm wt, 28 marca 2023 11:25

- Autobusy podmiejskie do Jednaczewa nie jeżdżą, ale przy Grobli Jednaczewskiej są 4 przystanki autobusowe z zatokami, dlatego w ich miejscu warto zrobić parkingi - zadzwonił Czytelnik portalu 4lomza.pl. - To dobry pomysł Czytelnika, jeśli z przystanków nie korzystają autobusy innych firm – komentuje prezes Janusz Nowakowski z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łomży.

Ogłoszenie decyzji o lokalizacji szprychy CPK przez Łomżę później

mm wt, 28 marca 2023 09:23

Na drugi kwartał tego roku przesunięto ogłoszenie decyzji o wyborze wariantu inwestorskiego dla szprychy CPK nr 3 biegnącej przez Łomżę. „Zmiana terminu wynika z przedłużających się prac po stronie wykonawcy studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ), czyli firmy Egis, która przygotowuje na zlecenie CPK studium wykonalności” - wyjaśnia CPK.

Czym zajmuje się tłumacz przysięgły języka angielskiego? Kiedy warto skorzystać z jego usług?

JJS wt, 28 marca 2023 09:14

Tłumacz przysięgły języka angielskiego posiada odpowiednie uprawnienia, otrzymywane na podstawie zdanego egzaminu państwowego. Uprawiają go one do tłumaczenia dokumentów urzędowych, prawnych, administracyjnych i notarialnych. Jakie ma uprawnienia tłumacz przysięgły? Kiedy warto skorzystać z jego usług, a w jakich sytuacjach jest to konieczne? Sprawdziliśmy to dla Państwa.

Sztuczna inteligencja pomoże przestępcom?

mm pon, 27 marca 2023 21:22

Przestępstwa „na wnuczka” wkrótce mogą otrzymać nowe możliwości. Za sprawą sztucznej inteligencji, do ofiary zadzwoni „głos prawdziwego wnuczka”, wtedy nawet czujna babcia może ulec oszustom. To tylko początek zagrożeń.

Sejmik za remontem linii kolejowej Łapy – Łomża

mm pon, 27 marca 2023 20:22

Radni Sejmiku przyjęli uchwałę z 64 mln zł na rewitalizację linii kolejowej Łapy – Śniadowo – Łomża. - To ważny krok na drodze do powrotu połączeń kolejowych do Łomży - mówi wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

Inwestycje miejskie na zewnętrznej kroplówce

mm pon, 27 marca 2023 19:39

„Problem jakości dróg i parkingów w mieście jak również ich naprawy, przebudowy jest znany Prezydentowi Miasta Łomża od wyboru na to stanowisko" – przyznaje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki w odpowiedzi na pytania o zalewany od lat parking przy ul. Wojska Polskiego 161B. Przyznaje jednak, że bez zewnętrznych pieniędzy Miasto nie jest w stanie wiele zrobić.

Ponad 3 i pół tysiąca turystów z Polski i świata

mm pon, 27 marca 2023 16:26

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska przygotowała sprawozdanie z działalności za rok 2022. Punkt Informacji Turystycznej, mieszczący się w Hali Kultury, obsłużył 3 542 turystów, w tym 2 136 turystów indywidualnych z Polski, 37 grup wycieczkowych – 1 234 osoby i 162 turystów z zagranicy. - Za pomocą narzędzi teleinformatycznych (telefon PIT: 660 163 846) obsłużyliśmy w ubiegłym roku łącznie 130 turystów – mówi Wojciech Winko, przewodnik po Łomży, szef LOT ZŁ.

Chwilowy powrót zimy

mm pon, 27 marca 2023 12:53

W pierwszej połowie tygodnia ochłodzenie i powrót zimy, opady deszczu ustąpią miejsca opadom śniegu. Nocami lekki mróz. W drugiej połowie tygodnia od zachodu krótkotrwałe ocieplenie i bardziej „wiosenna” aura – pisze w najnowszej prognozie IMGW.

Uciekał przed policją, wjechał sąsiadowi w płot

mm nie, 26 marca 2023 13:12

Pijany kierowca nie zatrzymał się na wezwania policjantów i zaczął uciekać. W pobliżu domu nie wyrobił się na zakręcie i uderzył w ogrodzenie sąsiada.

Kiszonka pod biurem wiceministra Kołakowskiego

mm nie, 26 marca 2023 09:20

Pod biurem poselskim posła i wiceministra rolnictwa Lecha Kołakowskiego rozsypano kiszonkę. Nie widać innych uszkodzeń biura, policja zabezpiecza teren.

Pożar samochodu na Piłsudskiego

mm so, 25 marca 2023 17:25

Samochód osobowy zapalił się na alei Piłsudskiego w rejonie ulicy Spokojnej. Interweniowała straż pożarna, nikomu nic się nie stało.

Jak przeżyć zmianę czasu

mm so, 25 marca 2023 13:10

Dzisiejszej nocy, przestawiamy zegarki o godzinę do przodu. Myślą przewodnią okresowego przestawiania zegarków było lepsze wykorzystanie dłuższego dnia w cieplejszej połowie roku – przypomina IMGW.

Prawnicze wydatki miejskich jednostek

mm so, 25 marca 2023 09:15

Miejskie jednostki na obsługę prawną w 2022 roku wydały ponad ćwierć miliona złotych. Najwięcej, poza Urzędem Miejskim, na obsługę prawną wydało MPGKiM.

„Staliśmy się sztafetą ludzi dobrej woli”

mm so, 25 marca 2023 08:10

Po tygodniu rywalizacji w plebiscycie Podlaska Marka Konsumentów w piątek zawiesił się serwer w Urzędzie Marszałkowskim. Setki ludzi chciały połączyć się z panelem do oddania głosu, np., na Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. WOPiTU na 29 kandydatur ma 2. miejsce – 2 905 głosów i gratuluje zwycięzcom: Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej Bajka w Suwałkach – 3 214. - Oczami wyobraźni widziałam czek na 10 tysięcy złotych, by do ZOL zakupić chorym dwa materace przeciwodleżynowe – opisuje emocje psycholog Renata Szymańska.

Transformacja agentury według Cenckiewicza

mm so, 25 marca 2023 07:33

– Człowiek z Matką Boską w klapie, człowiek, który tysiąc razy ściskał się z Janem Pawłem II, człowiek, który dostał nagrodę Nobla, jest symbolem antykomunizmu na całym świecie, jako człowiek okazuje się agentem, jako prezydent promuje postkomunizm w Polsce – mówił podczas piątkowego spotkania w Hali Kultury dr hab. Sławomir Cenckiewicz. Popularny historyk i publicysta, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego, promował w Łomży dwie najnowsze książki, „Agentura” oraz „Transformacja”, zapowiadając rychłe wydanie kolejnej części cyklu o służbach i agentach, zatytułowanej „Historia”.

Oświadczenie Starosty Łomżyńskiego w sprawie sytuacji związanej z PUP Łomża

mm pt, 24 marca 2023 16:59

Mając na uwadze pojawiające się w przestrzeni publicznej artykuły prasowe dotyczące finansowania działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży - oświadczam, jak niżej.

Alarm w komendzie

mm pt, 24 marca 2023 15:58

7-letni chłopiec wsiadł do nieswojego autobusu i trafił w nieznane miejsce. Chciał pieszo wrócić do domu, ale szedł w przeciwnym kierunku. Potencjalnie groźna sytuacja, na szczęście skończyła się dobrze. Po niedługim czasie odnalazł go patrol policji.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę