piątek, 19 kwietnia 2019 napisz DONOS@

„Straszna katastrofa”

Foto: „Straszna katastrofa”
cz pt, 19 kwietnia 2019 11:57

Tegoroczna wiosna zaczyna się wyjątkowo sucho. Od kilku tygodni w regionie nie było opadów deszczu, a to sprawia, że poziom wody szybko spada także w Narwi i jej dopływach. Dziś rzeka ma głębokość z początków lata, i codziennie jej poziom obniża się po ok. 5 cm. Przyrodnicy z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi mówi „o strasznej katastrofie”. Jenoty, borsuki i listy penetrują gniazda wybierając jaja.

Pijany nastolatek spowodował kolizję

cz pt, 19 kwietnia 2019 08:20

Uszkodzony samochód stojący o poranku przed jedną z dróg zaniepokoił mieszkańca. Wezwani na miejsce policjanci szybko rozwikłali zagadkę. Okazało się, że wcześniej jechał nim pijany 19-latek.

Dziś Wieki Piątek

Foto: Dziś Wieki Piątek
cz pt, 19 kwietnia 2019 08:10

Wielki Piątek jest dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. W kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej, a na ulicach wielu miast sprawowana jest publicznie Droga Krzyżowa. Jest to dzień postu ścisłego.

Dzielnicowy w Przytułach

Foto: Dzielnicowy w Przytułach
cz cz, 18 kwietnia 2019 14:42

Mieszkańcy Przytuł mają swojego własnego dzielnicowego. To sierż. szt. Emilian Trzciński. Do tej pory „opiekę” nad gminą Przytuły sprawował ten sam policjant, który zajmował się także gminą Jedwabne. - Rozdzielenie obu rejonów, to przede wszystkim łatwiejszy dostęp mieszkańców do kontaktu z dzielnicowym – przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży zapowiadając, że niedługo w Przytułach uruchomiony zostanie także policyjny Punkt Przyjęć Interesantów

Przejęli „jednorękich bandytów”

Foto: Przejęli „jednorękich bandytów”
cz cz, 18 kwietnia 2019 13:59

Nielegalnie działające salony gier hazardowych w Wysokiem Mazowieckiem i Ciechanowcu zlikwidowali łomżyńscy celnicy. Przejęli 8 automatów do gier hazardowych. Podają że, w jednym z lokali był zainstalowany monitoring służący do selekcji klientów.

Biskup Stepnowski: „Łatwo rzucić obelgę na każdego z nas”

Foto: Biskup Stepnowski: „Łatwo rzucić obelgę na każd...
cz cz, 18 kwietnia 2019 13:56

„Uwielbiamy Cię, Boże Pokoju, przez krew Twojego Syna” - zaśpiewał dostojnie chór w Katedrze w Wielki Czwartek na porannej mszy św., w trakcie której ok. 350 kapłanów Diecezji Łomżyńskiej i Kurii w Łomży odnowiło przyrzeczenia, m.in., wierności biskupowi Januszowi Stepnowskiemu i troski o wiernych, bez szukania swojej korzyści. Biskup wygłosił kazanie o kapłaństwie i poświęcił oleje: chorych, katechumenów i krzyżma. Księża otrzymali je po zakończeniu do swoich parafii. Na trawnikach wokół Katedry parkowało kilkanaście samochodów, mimo bliskości pl. Niepodległości.

Domino na krajowej 61.

Foto: Domino na krajowej 61.
cz cz, 18 kwietnia 2019 12:20

Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 61 w kierunku Grajewa. Pomiędzy Marianowem a Budami Czarnockimi doszło do zderzenia trzech jadących w jednym kierunku samochodów. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego załoga udzielała pomocy dzieciom w wieku 1,5 roku oraz 7 lat. Ostatecznie do szpitala trafiły dzieci i wszystkie trzy osoby kierujące samochodami. Po badaniach w szpitalu zastała tylko jedna kobieta.

Blix - wszystkie gazetki promocyjne w jednym miejscu

Foto: Blix - wszystkie gazetki promocyjne w jednym mi...
JJS cz, 18 kwietnia 2019 11:07

Robienie oszczędnych zakupów to prawdziwe wyzwanie. Coraz częściej ceny produktów podstawowej potrzeby wzrastają, a z drugiej strony kuszą promocje, przez które ze sklepu wychodzimy z tysiącem zbędnych produktów, które później wyrzucamy. W jaki sposób można zatem oszczędzić na zakupach? Wiele osób w tym celu pilnie śledzi gazetki promocyjne ze swoich ulubionych sklepów. Ale co zrobić, gdy one do nas nie docierają?

Budżet Obywatelski na minimalnym poziomie

Foto: Budżet Obywatelski na minimalnym poziomie
cz cz, 18 kwietnia 2019 09:04

9 wstępnie odrzuconych, 24 wstępnie przyjęte. Zespół Koordynujący Budżet Obywatelski na 2020 rok zatwierdził wstępną listę zadań do głosowania mieszkańców. Najwięcej do wyboru - po 9 propozycji - jest na niej z osiedli Centrum i Łomżyca, a z Południa jest „tylko” 6. Poza tym są dwa zadania do Młodzieżowego BO, które łącznie opiewają na 100 tys. zł, czyli taką kwotę jaką władze miasta chcą wydać. Wiceprezydent Andrzej Garlicki, przewodniczący Zespołu poinformował, że planowane środki, jakie mają zostać przeznaczone na Budżet Obywatelski 2020, wynoszą wstępnie 2 mln zł. To tyle samo co w 2018 i 2019 roku oraz ustawowe minimum pieniędzy jakie władze Łomży muszą oddać do dyspozycji mieszkańców.

Wielki Czwartek to dzień Eucharystii i dzień kapłaństwa.

Foto: Wielki Czwartek to dzień Eucharystii i dzień ka...
cz cz, 18 kwietnia 2019 08:12

Dziś Wielki Czwartek. W Kościele rozpoczynają się uroczyste obchody Triduum Paschalnego, czyli męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wielkanocne uroczystości rozpoczną się wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Jezusa, podczas której ustanowił Eucharystię oraz kapłaństwo.

Śmierć szybkiego motocyklisty

Foto: Śmierć szybkiego motocyklisty
cz cz, 18 kwietnia 2019 06:33

Do tragicznego wypadku doszło wieczorem na drodze krajowej nr 61 w okolicach Grajewa. Kierujący motocyklem podczas wyprzedzania uderzył w barierki drogowe i wypadł z drogi. Motocyklista zmarł po przewiezieniu do szpitala.

120 tysięcy na zawodowe walki

Foto: 120 tysięcy na zawodowe walki
cz śr, 17 kwietnia 2019 15:43

120 tysięcy złotych wypłacono z kasy miasta i dwóch miejskich spółek na odbywające się na przełomie marca i kwietnia w Łomży dwie gale: boksu zawodowego i MMA. Po tygodniach skrywania tych informacji prezesi spółek wodociągowo-kanalizacyjnej i ciepłowniczej przyznali, że podpisywali umowy reklamowe z organizatorami tych imprez. Spółki wypłaciły im po niemal 30 tysięcy netto. - Informujemy, że koszty te nie są składową ceny za energię cieplną jakie ponoszą nasi Odbiorcy ciepła – dopisano do odpowiedzi jaką otrzymaliśmy z MPEC. Tak spółka, jak wcześniej informowaliśmy, podniesie ceny ciepła dla mieszkańców miasta o 25%. Podwyżka wejdzie w życie w przyszłą środę.

Podejrzane pracownice fiskusa

Foto: Podejrzane pracownice fiskusa
cz śr, 17 kwietnia 2019 14:30

Dwie pracownice Urzędu Skarbowego w Kolnie usłyszały prokuratorskie zarzuty. Krystyna G. oraz Danuta C. miały sprawdzać danych osobowe podatników, a następnie przekazać je innym nieupoważnionym osobom, w celu osiągnięcia korzyści osobistych. - Śledztwo jest w początkowej fazie – mówi prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży.

Podwyżka śmieci znowu nie przeszła

Foto: Podwyżka śmieci znowu nie przeszła
cz śr, 17 kwietnia 2019 12:31

Radni miejscy nie podjęli uchwały zatwierdzającej proponowane przez prezydenta Łomży wyższe o ok. 1/4 stawki opłat za śmieci. Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na sesji nie było. Do podjęcia uchwały przekonywali „prezydenccy radni” i wiceprezydent Andrzej Garlicki. - To niepopularna decyzja, ale jednak konieczna – mówił argumentując, że zgodnie z prawem koszty systemu gospodarowania odpadami komunalnymi muszą być pokrywane z opłat mieszkańców. - Niech one będą wyższe, ale niech będą sprawiedliwe – odpowiadał radny Zbigniew Prosiński podkreślając, że prezydencka propozycja zakłada, że mieszkańcy blokowisk mają płacić więcej, aby zbilansować straty systemu powstałe na osiedlach domków jednorodzinnych. W głosowaniu radnych był remis - 11 „za” i 11 „przeciw”.

MPK będzie spółką

Foto: MPK będzie spółką
cz śr, 17 kwietnia 2019 11:45

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Zakład Budżetowy w Łomży zostanie przekształcone w spółkę miejską. Taką decyzję zdecydowaną większością głosów podjęli miejscy radni. - Formuła zakładu budżetowego już się wyczerpała – mówił przed głosowaniem wiceprezydent Andrzej Garlicki przekonując, że przekształcenie w spółkę stworzy możliwości rozwoju MPK. To będzie piąta miejska spółka obok ciepłowniczej MPEC, wodociągowo-kanalizacyjnej MPWiK, śmieciowej ZGO i Park Przemysłowy Łomża.

Jak zmienić wygląd mieszkania za pomocą plakatów?

Foto: Jak zmienić wygląd mieszkania za pomocą plakatów?
JJS śr, 17 kwietnia 2019 08:17

Większość osób (zwłaszcza kobiet) uwielbia wprowadzać zmiany w swych domach lub mieszkaniach. Nowe meble, wyposażenie czy choćby drobne gadżety mogą spowodować zupełną zmianę stylistyki lokalu. W jaki sposób zmienić design, wykorzystując plakaty i grafiki na ścianę? Czy jest to w ogóle możliwe? Sprawdź nasz poradnik.

Morawiecki zatwierdził „schetynówki” na 2019 rok

Foto: Morawiecki zatwierdził „schetynówki”  na 2019 rok
cz wt, 16 kwietnia 2019 18:34

Po kilku miesiącach premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań z województwa podlaskiego do dofinansowania w ramach tzw. „schetynówek”, o które samorządowcy z gmin i powiatów wnioskowali w ubiegłym roku. Na liście podstawowej dróg powiatowych jest 17 zadań, w tym dwa z Powiatu Łomżyńskiego, a na liście dróg gminnych 28 zadań, w tym po jednym z miasta Łomży i gmin: Łomża, Śniadowo, Jedwabne, Nowogród i Miastkowo.

Fontanna za pół miliona

Foto: Fontanna za pół miliona
cz wt, 16 kwietnia 2019 17:42

Niemal pół miliona złotych będzie kosztowała nas budowa fontanny w Parku Jana Pawła II. Miejscy urzędnicy dokonali wyboru najkorzystniejszej oferty w ósmym przetargu, po ponad półtora roku poszukiwania tańszego wykonawcy. Nim można było wybrać ofertę władze miasta musiały o ponad 50% zwiększyć kwotę, którą planowano wydać na to zadanie. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, wykonawca – firma z Białegostoku - będzie miał czas do końca sierpnia na zbudowanie fontanny w parku. Co ważne, aby ja postawić trzeba będzie rozebrać wielkie granitowe koło, które zbudowano tu w 2016 roku.

Groźny smog w Łomży

Foto: Groźny smog w Łomży
cz wt, 16 kwietnia 2019 15:09

Według oficjalnych pomiarów powietrze w Łomży jest najbardziej zanieczyszczone wśród miast województwa podlaskiego. Kilka dni temu informowaliśmy o ogłoszeniu „ALERTU POZIOMU 1” w związku z ryzykiem przekroczenia w tym roku poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM2,5. „Ryzyko” wynika z faktu, że w 2018 roku i latach poprzednich stwierdzano takie przekroczenia. - Także normy zanieczyszczeń powietrza pyłami PM10 są na granicy ogłaszania alarmów – mówił Dominik Polesiński, naczelnik Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Białymstoku, podkreśla, że stacja pomiarowa w Łomży daje najgorsze wyniki w województwie, także ze względu na jej położenie – w pobliżu osiedla domków jednorodzinnych. - W Łomży wpływ emisji niskiej na zanieczyszczenie powietrza jest bardzo widoczny – dodawał podkreślając, że to czym oddychamy ma związek z tym jak ogrzewany domy.

Dwa tygodnie na PIT-a

Foto: Dwa tygodnie na PIT-a
cz wt, 16 kwietnia 2019 11:22

Dwa tygodnie zostały do końca tegorocznej kampanii składania PIT-ów. Do tej pory rozliczyło się około 40% podatników. W urzędach nie ma kolejek, głównie dlatego, że ponad trzy czwarte zeznań składanych jest przez Internet.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę