sobota, 25 maja 2019 napisz DONOS@

W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego, od północy cisza wyborcza

Foto: W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego,...
cz pt, 24 maja 2019 18:24

W najbliższa niedziele 26 maja odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. W naszym okręgu wyborczym wybierać będziemy z 60 kandydatów. Każdy wyborca ma jeden głos. Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę w godzinach od 7 do 21. Od północy z piątku na sobotę, aż do zamknięcie lokali wyborczych w niedziele wieczorem w całym kraju obowiązuje cisza wyborcza. Pod groźbą kary zabronione jest prowadzenie jakikolwiek sposób agitacji.

Wiceminister Zieliński: Mamy krajobraz po bitwie

Foto: Wiceminister Zieliński: Mamy krajobraz po bitwie
cz pt, 24 maja 2019 17:56

- Państwo nie zostawi nikogo bez pomocy, tak na południu Polski jak na północnym wschodzie, ale musimy to wszystko oszacować – mówił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który w piątkowe popołudnie wizytował wsie w okolicach Łomży zalane dzień wcześniej. - Mamy krajobraz po bitwie. Widać ślady tego co było wczoraj, te wyrwy w drogach widzimy jeszcze i w tej chwili. Przeniesione bardzo ciężkie bele z sianem, zniszczone płoty. Rzeczywiście dużo trzeba będzie włożyć sił i środków rzeźby to wszystko odbudować – oceniał.

Ostatnia przedwyborcza

Foto: Ostatnia przedwyborcza
cz pt, 24 maja 2019 13:56

Jacek Protas kandydat z 10 miejsca listy Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jest ostatnim politykiem, który na 11 godzin przed ciszą wyborczą stojąc na Starym Rynku zachęcał mieszkańców do udziału w niedzielnych wyborach. - To są bardzo ważne wybory dla Polski, dla Europy i ważne dla nas samych, dla naszych dzieci i wnuków – mówił Protas podkreślają, że „Łomża to przecież europejskie miasto”.

Co musisz wiedzieć o linkach w SEO

Foto: Co musisz wiedzieć o linkach w SEO
JJS pt, 24 maja 2019 13:22

W obecnych czasach wszystko kręci się wokół Internetu. Coraz mniej marek decyduje się na promocję w tradycyjnych mediach, a w zamian wybiera działania marketingowe w sieci. Już nie chodzi tylko o wysokie wyniki sprzedażowe, ale również dużą popularność w Internecie. Agencje SEO prześcigają się w tym, kto znajdzie lepszy sposób na efektywne i efektowne wypromowanie marki. Jednak w każdym z przypadków niezmienne pozostanie wykorzystanie różnego rodzaju linków, dzięki którym będziemy w stanie prawidłowo pozycjonować naszą witrynę.

Szkolenia, integracja mieszkańców, komputery i zadowolone dzieci

Foto: Szkolenia, integracja mieszkańców, komputery i ...
mm pt, 24 maja 2019 13:09

Od lutego do końca kwietnia b.r. mieszkańcy Gminy Nowogród uczestniczyli w szkoleniach "Ja w internecie". Bezpłatne szkolenia miały na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników sieci i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

W Narwi się nie wykąpiemy?

Foto: W Narwi się nie wykąpiemy?
cz pt, 24 maja 2019 12:08

O tym, że w Łomży na Narwią w tym roku nie będzie strzeżonego przez ratowników kąpieliska wiadomo już od kilku miesięcy. Teraz wychodzi na to, że ma nie być nawet tzw. miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, które w ubiegłym roku działało tu od początku wakacji do 21 lipca. Aby mogło ono działać stosowną uchwałę powinna podjąć Rada Miejska Łomży, ale dotychczas nie ma nawet jej projektu. Pytane o to oficjalnie władze miasta i MOSiR nabrały wody w usta. - Do nas nic nie wpłynęło - mówił Julia Gulanowska z łomżyńskiej stacji Sanepid. To Sanepid jest jedną z instytucji, która obowiązkowo musi zaopiniować taką uchwałę.

Za szybcy

cz pt, 24 maja 2019 11:17

34 kierowców, którzy jechali z nadmierna prędkością zatrzymali wczoraj łomżyńscy policjanci. Trzech z nich poza mandatami i punktami karnymi straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Wszyscy oni wpadli Miastkowie na drodze krajowej nr 61.

Nowa Rada Nadzorcza ŁSM

Foto: Nowa Rada Nadzorcza ŁSM
cz pt, 24 maja 2019 09:51

Liczy 15 osób i kontroluje i nadzoruje działalność spółdzielni w szczególności pracę zarządu, który może odwoływać i powoływać. Walne Zgromadzenie Członków Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przez dwa dni wybierało Rade Nadzorcza ŁSM na kolejną trzyletnia kadencję. W głosowaniu uczestniczyło niespełna 500 osób z ponad 11 tysięcy uprawnionych. W nowej RN jest zostało 9 członków z poprzedniej, a 6 weszło do niej po raz pierwszy.

Tak jak powódź

Foto: Tak jak powódź
cz pt, 24 maja 2019 08:33

Przez kilka godzin walczyli strażacy z wodą zalewającą podłomżyńskie miejscowości: Pogórze, Siemień Rowy, Siemień Nadrzeczny, Pniewo czy Rybno. Po wielkiej ulewie płynąca z pagórków woda niszczyła wszystko co znajdowało się na jej drodze. Porywała nawet wielkie kilkuset kilogramowe bele słomy i przenosiła je kilkaset metrów dalej. Wielka woda wlewała się na posesje, do budynków, niszczyła drogi, przepusty i ogrodzenia... Podobna sytuacja była także w Drozdowie, Wiźnie czy Bronowie. Zapraszamy do obejrzenia filmu i fotorelacji z miejsca zdarzenia.

Armagedon. Zalało Pogórze, Siemień, Pniewo, Rybno

Foto: Armagedon. Zalało Pogórze, Siemień, Pniewo, Rybno
cz cz, 23 maja 2019 19:34

Czegoś takiego większość mieszkańców nie pamięta. Po wielkiej ulewie przez Pogórze, Siemień, Rybno płyną rwące, szerokie na kilka metrów, „górskie” potoki. Zalane są domy, budynki gospodarcze, zniszczone drogi i przepusty. Do wielu miejsc dojazd jest praktycznie niemożliwy. Na jezdniach jest nawet do metra naniesionej przez wodę ziemi. Na miejscu pracują chyba wszystkie możliwe jednostki straży pożarnej zawodowej i ochotniczej usiłując obronić przed spływającą z pól wodą kolejne posesje.

„Natura dała jeszcze jedną szansę”

Foto: „Natura dała jeszcze jedną szansę”
cz cz, 23 maja 2019 15:03

Niedawno informowaliśmy o bardzo trudnej sytuacji ptaków wodno – błotnych w Dolinie Narwi. Brak rozlewisk i opadów we wczesnym przedwiośniu spowodował utratę lęgów większości ptaków, które zakładają gniazda bezpośrednio na ziemi. Wystąpił jednak nieoczekiwany zwrot sytuacji. - Jeszcze przed okresem intensywnych opadów deszczu w maju, zaobserwowaliśmy w kwietniu ponowne kopulacje żurawi, gęsi gęgaw, kaczek, oraz loty tokowe bekasów – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

„Nie ma przełomu w śledztwie”

cz cz, 23 maja 2019 14:47

W Zakładzie Medycyny Sądowej w Białymstoku przeprowadzono dziś sekcję zwłok 21-letniego alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Prokurator Karolina Szulkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży po sekcji zwłok mówi, że „nie ma przełomu w śledztwie”, ale dodaje, że zabezpieczono materiał biologiczny i zlecono dodatkowe badania.

Kolejowy impuls do... „łomżingu”

Foto: Kolejowy impuls do... „łomżingu”
cz cz, 23 maja 2019 13:11

Warszawa - Łomża 1 godzina i 25 minut. Warszawa - Giżycko przez Łomżę 2 godziny i 15 minut. – Korzyści z inwestycji kolejowych są niezaprzeczalne. Łomża i Kolno, dziś wykluczone transportowo, przestaną być białymi plamami na kolejowej mapie Polski. (…) Szprycha do Łomży, Pisza i Giżycka skokowo poprawi dostępność Mazur, czyli jednego z najbardziej wykluczonych transportowo obszarów w Polsce – mówi Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK. Spółka Centralny Port Komunikacyjny rozesłała po mediach komunikat i prezentację „Szprycha nr 3.” Przekonuje, że dzięki szprysze nr 3 pasażerowie zyskają także wygodniejszy dojazd na Mazury, do Krainy Tysiąca Jezior. Bliskość Parku Krajobrazowego Doliny Narwi to z kolei impuls dla turystyki i tzw. „łomżingu”.

„Złoty interes”

Foto: „Złoty interes”
cz cz, 23 maja 2019 11:31

Młode małżeństwo chciało pomóc, ale zostało oszukane... Policjanci szukają oszustów i przypominają, że trick na wymienię złoto za pieniądze na paliwo, jest znanym od lat sposobem oszustów. Młode małżeństwo najwyraźniej o tym nie wiedziało i zostało z fałszywą biżuterią.

Jaki jest idealny prezent dla mężczyzny?

Foto: Jaki jest idealny prezent dla mężczyzny?
JJS cz, 23 maja 2019 10:15

Fakt, że męska psychika jest nieskomplikowana, zdecydowanie ułatwia zakup prezentu. Niestety – z jakiegoś niezrozumiałego powodu wciąż wielu facetów na urodziny, imieniny czy z okazji rocznicy ślubu dostaje przedmioty kupione w hipermarketach. A błąd nawet nie leży w słowie „hipermarket”, a raczej „przedmiot”.

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem

Foto: Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem
cz cz, 23 maja 2019 10:08

Pierwszy stopień zagrożenia nadał Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku, burzom, które w dzisiejsze popołudnie i wieczór mogą przechodzić nad regionem. Lokalnie może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi i grad.

Nowy maszt

Foto: Nowy maszt
cz śr, 22 maja 2019 17:37

Wysoki na około 20 metrów maszt stanął na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Łomży. O montowaniu konstrukcji powiadomili nas okoliczni mieszkańcy, którzy obawiali się, że będzie to kolejny w mieście masz telefonii komórkowej. Sekretarz powiatu uspokaja, że to masz na potrzeby Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Poprzedni, stojący w tym samym miejscu, został zdemontowany przy okazji termomodernizacji budynku starostwa, a teraz zastępuje go nowy.

Cena mleka coraz niższa

Foto: Cena mleka coraz niższa
cz śr, 22 maja 2019 16:01

Kwiecień był kolejnym z rzędu miesiącem, w którym spadała cena skupu mleka. Rolnicy z województwa podlaskiego średnio sprzedawali je po 141,9 zł za hektolitr. To o prawie 2,5% taniej niż w marcu i o prawie 7% taniej niż w styczniu. Mocno drożeje za to żywiec wieprzowy i ziemniaki.

Będzie remont 740 metrów Wojska Polskiego

Foto: Będzie remont  740 metrów Wojska Polskiego
cz śr, 22 maja 2019 13:34

W wakacje miałby rozpocząć się remont krótkiego odcinka ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Polową do skrzyżowania z ulicą Gen. Władysława Sikorskiego. Na przeprowadzenie remontu fragmentu ulicy, którą powadzi droga krajowa nr 61, miasto Łomża otrzymało prawie 3,5 mln zł dotacji z rezerwy Ministra Finansów przeznaczonej na drogi publiczne.

Odnaleźli zaginioną 75-latkę.

Foto: Odnaleźli zaginioną 75-latkę.
cz śr, 22 maja 2019 13:16

Policjanci, strażacy, poszukiwacze z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” oraz mieszkańcy przez kilka godzin poszukiwali zaginionej 75-latki. Wyczerpana fizycznie starsza kobieta, jeszcze przed nadejściem zmroku trafiła pod opiekę lekarzy.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę