Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 września 2020 napisz DONOS@

Msza za Stacha Konwę w Lesie Jednaczewskim

Foto: Msza za Stacha Konwę w Lesie Jednaczewskim
mm nie, 20 września 2020 21:27

W słoneczną niedzielę na polanie w Lesie Jednaczewskim spotkało się około 200 osób, by na mszy św. modlić się w intencji Stacha Konwy, legendarnego Kurpia z początku XVIII w. Odrestaurowano z inicjatywy Nadleśnictwa Łomża i Gminy Łomża pomnik przywódcy Strzelców Kurpiowskich w wojnach ze Szwedami, Rosjanami i Sasami: to prawie 3-tonowy pień dębowy z figurką Chrystusa i tablicą pamiątkową Konwy. - W naszych dziejach narodowych bardziej lub mniej odległych można znaleźć liczne ofiary patriotyzmu i walk o narodową wolność - mówił wójt Piotr Kłys. - Jednym z bohaterów takich walk jest Stach Konwa... Historycy w zasadzie podzielają opinię samorządowca.

Jubileusz Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Łomży

Foto: Jubileusz Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Łomży
mm nie, 20 września 2020 10:37

20-lecie Oddziału Regionalnego Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Łomży i 70-lecie TWP uczczono jubileuszową konferencją i sympozjum naukowym. – My w Warszawie nie tylko dostrzegamy, ale też doceniamy łomżyński Oddział, bo należy on do tych kilku, które przodują w naszej strukturze! – podkreślał prezes Zarządu Głównego TWP Mirosław Grewiński. Powodem do dumy dla łomżyńskiego TWP jest choćby Wyższa Szkoła Zawodowa Ochrony Zdrowia. – W zakresie kształcenia ratowników w skali makroregionu jesteśmy potentatem, wykształciliśmy ich już ponad tysiąc, a obecne wydarzenia pokazują, jak są oni potrzebni! – mówi Witold Wincenciak, założyciel i prezes honorowy OR TWP w Łomży.

Seniorzy z Łomży jak żywe srebro

Foto: Seniorzy z Łomży jak żywe srebro
mm pt, 18 września 2020 20:05

- Trzeba lubić ludzi, rozmawiać i spotykać się, żeby psychicznie i duchowo się nie zestarzeć - radzi Halina Gerwat, prawie 90-letnia nauczycielka, uczestnicząca w II Łomżyńskim Forum Seniora w Jędrusiowej Dolinie w Piątnicy. Urocze miejsce ucieszyło pięknem zadbanej zieleni traw i drzew i kolorami kwiatów około 150 pań i panów, którzy życie zawodowe poświęcili Łomży i okolicznym gminom. Goście mieli ciekawy, wesoły i pouczający program, pełen śpiewu, muzyki i prelekcji. W wyniku aktywności Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej niektórzy spotkali kolegów po latach...

Znaleźli przedwojenną zabudowę ulicy Dwornej

Foto: Znaleźli przedwojenną zabudowę ulicy Dwornej
mm pt, 18 września 2020 15:44

Tajemniczego odkrycia w Łomży dokonali archeolodzy z Firmy Izis w Białej Podlaskiej. Robotnicy remontujący gruntownie i dogłębnie od ponad miesiąca ulicę Dworną, jedną z kilku najstarszych w ponad 602-letnim mieście nad Narwią, musieli się zatrzymać w sąsiedztwie skrzyżowania między muzeum a apteką. Przed skrzyżowaniem ulicy Dwornej z Giełczyńską w piątek, 18. września 2020 r., na światło dzienne wychynął rząd wielkich głazów, leżących cicho metr - dwa metry pod ziemią.

ROAD SAFETY DAYS w Łomży

Foto: ROAD SAFETY DAYS w Łomży
mm pt, 18 września 2020 15:22

- Na bezpieczeństwo na drodze mają wpływ trzy elementy: kierowca dobrze wyszkolony, pojazd sprawny technicznie i infrastruktura – mówi Komisarz Anna Mandziuk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży. Funkcjonariusze z tegoż Wydziału Policji, wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomży, w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności, zorganizowali Dzień Ruchu Drogowego.

Kołakowski przeciw PiS a za rolnikami - zawieszony

Foto: Kołakowski przeciw PiS a za rolnikami - zawieszony
mm pt, 18 września 2020 12:50

[Aktualizacja] Po nocnym głosowaniu sejm przyjął ustawę zakazującą hodowli zwierząt futerkowych. Przeciw „Piątce dla zwierząt” Jarosława Kaczyńskiego głosował także łomżyński poseł PiS Lech Kołakowski. „Głosowałem za Polską Wsią i jej przyszłością – powiedział nam Poseł - Kierowałem się racjami nadrzędnymi, moimi wyborcami.”

Trudna i rzadka akcja ratownicza

Foto: Trudna i rzadka akcja ratownicza
mm pt, 18 września 2020 09:49

- To była trudna i mozolna akcja ratownicza – mówi st.bryg. Dionizy Krzyna, Komendant Miejski PSP w Łomży. Mimo wysiłku strażaków nie udało się uratować zasypanego 38-letniego mężczyzny.

Najechanie na tył pojazdu w Marianowie

Foto: Najechanie na tył pojazdu w Marianowie
mm pt, 18 września 2020 09:10

Około 7.10 w Marianowie, dostawczy mercedes najechał na tył skręcającego w lewo dostawczego fiata. Kierowca fiata trafił do szpitala. Na miejscu ruch odbywał się w obu kierunkach, ale z utrudnieniami.

Funkcjonariusze KAS z Łomży zlikwidowali w Ostrołęce

Foto: Funkcjonariusze KAS z Łomży zlikwidowali w Ostr...
mm pt, 18 września 2020 08:17

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych - informuje podlaska KAS. Łomżyńscy funkcjonariusze ustalili, że w jednym z lokali w Ostrołęce urządzane są nielegalne gry hazardowe.

Czarna tablica pamięci Zesłanych na nieludzką ziemię

Foto: Czarna tablica pamięci Zesłanych na nieludzką z...
mm cz, 17 września 2020 20:35

Chwasty, chaszcze i rachityczne drzewa porastają dziś tereny kolejowe po prawej stronie nowej hali targowej. W ścianie czołowej budynku przy ul. gen. Władysława Sikorskiego w Łomży odsłonięto 17. września 2020 r. czarną tablicę. Na indyjskim granicie widać napisy białą czcionką maszynową, że jest ona poświęcona: "pamięci Zesłanych przez sowieckiego okupanta w latach 1940-1941 na nieludzką ziemię, gdzie czekało ich cierpienie, a wielu śmierć". To stąd 80 lat temu ruszały pociągi.

Zasypało człowieka

Foto: Zasypało człowieka
mm cz, 17 września 2020 17:42

[Aktualizacja] W Rydzewie koło Miastkowa przy kopaniu studni zasypało mężczyznę. Na miejscu pracowało kilka jednostek straży pożarnej. Niestety, mężczyzna zmarł.

K***a, nikt się nie słucha

Foto: K***a, nikt się nie słucha
mm cz, 17 września 2020 15:40

Wczorajsze nocne obrady Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadził jej wiceprzewodniczący, poseł PIS z Radziłowa, Kazimierz Gwiazdowski. Bezskutecznie próbował wzywać polityków do powrotu do miejsc. Fiasko wezwania skwitował z irytacją "K***a, nikt się nie słucha".

Rail Baltica: ruszyła przebudowa Czyżew-Białystok

Foto: Rail Baltica: ruszyła przebudowa Czyżew-Białystok
mm cz, 17 września 2020 12:48

Rozpoczęła się modernizacja międzynarodowej trasy Rail Baltica na odcinku między Czyżewem a Białymstokiem - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Budowa nowych stacji i przystanków, ponad 70 km nowych torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym sprawi, że z Białegostoku do Warszawy można będzie dojechać w mniej niż 90 minut. Warta ponad 3,3 mld zł netto inwestycja jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF – „Łącząc Europę”.

Smaczne pożegnanie lata

Foto: Smaczne pożegnanie lata
mm cz, 17 września 2020 12:17

Już jutro zagoszczą w Łomży foodtrucki. Pod Galerią Łomża zaparkują prawdziwi pasjonaci kulinariów, którzy przez trzy dni, w ramach kończącego tegoroczny sezon zlotu food trucków, będą karmili mieszkańców swoimi popisowymi daniami.

27-latek z zarzutem za kradzież sklepową

Foto: 27-latek z zarzutem za kradzież sklepową
mm cz, 17 września 2020 12:00

Kryminalni z łomżyńskiej jednostki Policji ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież w jednym ze sklepów na terenie miasta. Łupem sprawcy padło wtedy 12 butelek markowego alkoholu. Straty wyceniono na prawie 1200 złotych.

Największe i najniższe emerytury w województwie podlaskim

Foto: Największe i najniższe emerytury w województwie...
mm cz, 17 września 2020 11:08

Polscy rekordziści otrzymują emerytury w granicach 23 tys. zł brutto. Ponad 23,5 tysięcy złotych wynosi najwyższa emerytura kobiety z województwa kujawsko-pomorskiego. Niemal 23 tys. otrzymuje mężczyzna zamieszkujący w Lubelskiem. Ich przepis na tak wysokie świadczenie to bardzo długi, ponad 60-letni staż pracy, wysokie składki i jak najpóźniejsze przejście na emeryturę, po 80-tym roku życia.

Konkurs dla KGW "Koło ARiMR - w sercu wsi"

Foto: Konkurs dla KGW "Koło ARiMR - w sercu wsi&...
mm cz, 17 września 2020 10:57

Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa podlaskiego i zarejestrowanych w ARiMR. Gorąco zachęcamy do udziału. Patronat nad konkursem objął Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski. Nagrodzimy kreatywność i jakość. Czekają baaaardzo atrakcyjne nagrody!

Potrącenie pieszej

Foto: Potrącenie pieszej
mm cz, 17 września 2020 08:29

O 7.40, na przejściu dla pieszych przy ul. Nowogrodzkiej, doszło do potrącenia pieszej, przechodzącej przez jezdnię. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Rocznica agresji sowieckiej jak … piwo bezalkoholowe czy łódka B(coś tam)

Foto: Rocznica agresji sowieckiej jak … piwo bezalkoh...
mm śr, 16 września 2020 20:13

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu 17 września 2020 r., jednostki samorządu terytorialnego (posiadające centrale alarmowe), na terenie całego województwa uruchomią syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę – informuje strona miejska, która publikuje treść komunikatu wysłanego przez owe Centrum. I gdyby to był koniec informacji, wyczekiwałbym syren.

Potrącenie rowerzysty

Foto: Potrącenie rowerzysty
mm śr, 16 września 2020 17:30

Kilka minut przed 17.00 na ul. Sikorskiego doszło do potrącenia rowerzysty. Rannego, ale przytomnego mężczyznę zabrała karetka pogotowia.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę