Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 10 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Śmiertelny wypadek na drodze do Ostrołęki

Foto: Śmiertelny wypadek na drodze do Ostrołęki
cz cz, 09 kwietnia 2020 16:18

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 61 Łomża – Ostrołęka. Na wysokości wsi Leopoldowo – na docinku pomiędzy Chojnami Młodymi a Miastkowem - doszło do zderzania samochodu osobowego z ciężarówką. Policja potwierdza nasze informacje, że na miejscu zginął kierowca osobowego audi, który miał łomżyńskie, miejskie, numery rejestracyjne. Droga Łomża - Ostrołęką jest zablokowana.

Przyspieszyli z badaniami

Foto: Przyspieszyli z badaniami
cz cz, 09 kwietnia 2020 16:01

Blisko pół tysiąca przebadanych próbek w ciągu jednej doby to nowy i wyczekiwany rekord w województwie podlaskim. Pod koniec marca w Białymstoku otwarto drugi w województwie laboratorium do badania pobieranych próbek na obecność koronawirusa. Mimo to do tej pory wykonywano zwykle liczba przebadanych próbek w województwie wzrastała o około 100 na dobę. Z przekazanych w czwartkowe popołudnie danych wynika, że w ciągu ostatniej doby przebadano aż 476 próbek.

Ograniczenia na dłużej. Od czwartku 16 kwietnia obowiązkowe maseczki

Foto: Ograniczenia na dłużej. Od czwartku 16 kwietnia...
cz cz, 09 kwietnia 2020 13:54

O 2 tygodnie, do 26 kwietnia Rząd przedłużył zamknięcie szkół. Terminy egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego będą przesunięte, ale nie wiadomo na kiedy. - Przedłużamy wszystkie regulacje, aby dalej ograniczać rozprzestrzenianie epidemii. Te obostrzenia potwierdzają i pokazują, że działają dobrze - mówił premier Mateusz Morawiecki dodając, że „na ten moment, o jeden tydzień, do 19 kwietnia, przedłużamy obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, wszystkich tego typu miejsc, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i punktów usług. Dotyczy to też limitu osób w sklepach i kościołach – zaznaczył. Od czwartku 16 kwietnia 2020 r. do odwołania wszyscy w Polsce będą mieli obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy

Pożary w lesie i na łące

Foto: Pożary w lesie i na łące
cz cz, 09 kwietnia 2020 13:39

Pięć zastępów straży pożarnej szybko ugasiło pożar w lesie koło Podgórza. Ogień zdążył strawić około 20 arów poszycia leśnego, ale zagrożenie mogło być ogromne. W lasach regionu jest bardzo sucho, obwiązuje trzeci, najwyższy stopię zagrożenia pożarowego. Tymczasem strażacy notują coraz więcej pożarów głównie nieużytków i łąk.

Msza kapłańska w Wielki Czwartek w pustej Katedrze

Foto: Msza kapłańska w Wielki Czwartek w pustej Katedrze
cz cz, 09 kwietnia 2020 13:19

Siedmiu kapłanów z biskupem Januszem Stepnowskim w prezbiterium Katedry i samotny ksiądz w nawie głównej – oto zastanawiająca i przygnębiająca pustka wnętrza 500-letniej świątyni w Wielki Czwartek Anno Domini 2020. Żadnych wiernych, a wejście główne zamknięte... Co roku na mszy kapłańskiej i spotkaniu w biskupem gromadziło się około 350 – 400 księży Diecezji Łomżyńskiej, jednak obostrzenia stanu epidemii w Polsce odcisnęły się i na tej sferze życia. Biskup konsekrował olej krzyżma i pobłogosławił olej chorych, a księża odnowili przyrzeczenia służby i posłuszeństwa.

Oszuści polują na naiwnych

Foto: Oszuści polują na naiwnych
cz cz, 09 kwietnia 2020 12:03

O ponad 20 przypadkach usiłowań oszustw telefonicznych metodą „na wypadek członka rodziny” zostali poinformowali dziś policjanci z Łomży. - Do prób oszustwa doszło na terenie gminy Piątnica, gminy Łomża i miasta Łomża – informuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży ostrzegając przed oszustami, którzy zwykle podejmują więcej prób oszustwa na jednym terenie.

Śmieci specjalnego znaczenia

Foto: Śmieci specjalnego znaczenia
cz śr, 08 kwietnia 2020 17:08

Maseczki i rękawiczki jednorazowe po zużyciu przez osoby zdrowe powinny być wrzucane do pojemnika na odpady zmieszane. Odpady wytworzone przez osoby zakażone koronawirusem, lub te, które były narażone na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, choć formalnie „stanowią odpady komunalne”, niemniej należy z tymi odpadami postępować zachowując szczególne środki ostrożności. Wydało nowe wytyczne dla osób, gmin i przedsiębiorstw zajmujących się zbieraniem i przetwarzaniem odpadów. Zakładają one m.in. oddawanie śmieci w workach w określonym kolorze i/albo oznaczonych symbolem (np. napisem „C”), w celu jednoznacznej identyfikacji odpadów.

Mało chętnych do OKW

Foto: Mało chętnych do OKW
cz śr, 08 kwietnia 2020 13:49

- Jest wyraźnie mniej chętnych do zasiadania w obwodowych komisjach wyborczych niż w poprzednich latach – mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży. - Kandydatów na członków komisji przyjmują poszczególne Urzędy Gmin, ale informują nas, że jest z tym problem. Zgodnie z obwiązującym dziś prawem pełnomocnicy komitetów wyborczych czas na zgłaszanie swoich kandydatów do składów obwodowych komisji mają do 10 kwietnia, czyli do piątku.

10 tysięcy złotych kary za złamanie zakazu

cz śr, 08 kwietnia 2020 12:33

Karę administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych nałożoną przez inspektora sanitarnego musi zapłacić białostoczanin, który złamał zasady kwarantanny. - 52-latek stale opuszczał hotelowy pokój, w którym odbywał kwarantannę – podają policjanci.

Słowo Biskupa Łomżyńskiego na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne 2020

Foto: Słowo Biskupa Łomżyńskiego na Triduum Paschalne...
cz śr, 08 kwietnia 2020 11:53

Umiłowani Bracia i Siostry! Czas, który przychodzi nam przeżywać w trakcie trwania epidemii staje się zachętą do ożywienia naszej nadziei i jeszcze większego zaufania Bogu. W sensie duchowym i liturgicznym to najważniejszy okres w roku, w którym przeżywamy najważniejsze prawdy wiary. Zachęcam wszystkich do szczególnie intensywnej modlitwy w tym niełatwym czasie.

Zamkną skrzyżowanie Giełczyńskiej z Dworną

Foto: Zamkną skrzyżowanie Giełczyńskiej z Dworną
cz śr, 08 kwietnia 2020 11:47

We wtorek po świętach Wielkiej Nocy drogowcy planują rozpocząć remont ulicy Giełczyńskiej od skrzyżowania z ul. Dworną, wraz z tym skrzyżowaniem, do skrzyżowania z ulicą Senatorską i Starym Rynkiem. To będzie oznaczało brak możliwości przejazdu ul. Dworną od alei Legionów do ul. gen. Władysława Sikorskiego.

Mały ruch na targowisku w Jedwabnem

Foto: Mały ruch na targowisku w Jedwabnem
cz śr, 08 kwietnia 2020 11:14

Ponad 50 sprzedających przyjechało w środę do Jedwabnego. W mieście otwarto pierwsze od niemal miesiąca targowisko w regionie. - Zwykle, o tej porze roku sprzedających było 5-6 razy więcej - mówi burmistrz Adam Niebrzydowski podkreślając, że także kupujących było dużo mniej niż zwykle.

Tajne zarobki p.o. dyrektora szpitala

Foto: Tajne zarobki p.o. dyrektora szpitala
cz śr, 08 kwietnia 2020 09:54

Jacek Roleder z Białegostoku od 16 marca pełni obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, który decyzją wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego z Białegostoku został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny dla chorych zakażonych koronawirusem. To ta decyzja spowodowała, że z funkcji p.o. dyrektora szpitala zrezygnowała dr Joanna Chilińska, a Roleder ją natychmiast zastąpił. Na stanowisko powołał go Zarząd Województwa Podlaskiego, ale – co jest wyjątkiem od dotychczasowej praktyki – pobory ustalił mu sam marszałek województwa Artur Kosicki z Białegostoku. To ile w Łomży zarabia Roleder jest ukrywane.

Targowisko na próbę

Foto: Targowisko na próbę
cz wt, 07 kwietnia 2020 15:08

W środę w Jedwabnem ma ruszyć targ. To pierwsze targowisko w regionie, które otworzy się w czasie epidemii koronawirusa. - To warunkowe otwarcie. Jeśli będzie dochodziło do łamania zasad bezpieczeństwa, to zostanie zamknięte – mówi burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski zapowiadając, że swoje osobne raporty mają przedstawić mu pracownicy gminnej spółki zarządzającej targowiskiem, strażacy i policjanci, którzy także jutro mają przyglądać się funkcjonowaniu targowiska.

Hospicjum w Łomży ukończyło rozbudowę budynku

Foto: Hospicjum w Łomży ukończyło rozbudowę budynku
cz wt, 07 kwietnia 2020 13:53

- Jestem jedyną pielęgniarką w Łomży, która zostawi po sobie pomnik – mówiła Teresa Steckiewicz w listopadzie 2018 r., zaczynając rozbudowę Hospicjum pw. Świętego Ducha przy ulicy Rybaki. Po niecałym półtora roku może z satysfakcją i dumą powtórzyć, że pomnik dobrego serca nad Narwią powiększył się prawie o połowę, dzięki czemu placówce przybyło 5 nowoczesnych sal z łóżkami - do dotychczasowych 15 łóżek chorych na nowotwór i po udarze. W budowanej od strony WOPiTU części znalazło się sporo pomieszczeń, dla których budynek główny był za mały, jak sala ćwiczeń.

Ścigane BMW

Foto: Ścigane BMW
cz wt, 07 kwietnia 2020 13:16

Nie miał prawa jazdy, chciał uciec przed policyjną kontrolą i uszkodził policyjne auto. Policjanci z Łomży poinformowali o zatrzymaniu po pościgu 36-latka, który jechał samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

ZUS zapowiada, że nie będzie postępowań egzekucyjnych

cz wt, 07 kwietnia 2020 11:45

- Przedsiębiorcy, którzy spełniają warunki by skorzystać ze zwolnienia ze składek mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku. Jeśli jeszcze nie złożyli wniosku i nie zapłacą składek za marzec, kwiecień i maj, ZUS nie będzie wszczynał wobec takich osób postępowania egzekucyjnego – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Poseł Kołakowski: głosowanie korespondencyjne „to lepsze rozwiązanie”

Foto: Poseł Kołakowski: głosowanie korespondencyjne „...
cz wt, 07 kwietnia 2020 11:29

Wczoraj wczesną nocą Sejm uchwalił nową ustawę o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. Zakłada ona wyborów Prezydenta korespondencyjnie. Projekt nowej ustawy, po przegraniu przez PiS wcześniejszego głosowania, złożyła grupa 38 posłów partii. Wśród nich był Lech Kołakowski, który – jak mówi - we wczorajszym posiedzeniu Sejmu uczestniczył zdalnie, głosując z okręgu wyborczego.

Dyr. Modzelewski: pracownik hostelu nie był narażony na zarażenie wirusem

Foto: Dyr. Modzelewski: pracownik hostelu nie był nar...
cz wt, 07 kwietnia 2020 08:51

Obsługę izolatorium ma zapewnić szpital nie MOSiR – twierdzi Andrzej Modzelewski, dyrektor miejskiej placówki, w której hostelu wojewoda wyznaczył izolatorium dla osób chorych na Covid-19 z łagodnym przebiegiem choroby i dla oczekujących na wynik testu na obecność koronawirusa. Wczoraj przywieziono tu pierwszego pacjenta z potwierdzonym zakażeniem. Pracownicy są przerażeni, bo przyjmował ją jeden z nich. - Pracownik Hostelu, który był obecny podczas przybycia pacjenta nie był narażony na zarażenie wirusem – przekonuje dyrektor Modzelewski.

OSM Piątnica pomaga szpitalom w Łomży i Ostrołęce

Foto: OSM Piątnica pomaga szpitalom w Łomży i Ostrołęce
cz pon, 06 kwietnia 2020 17:57

- Wszyscy byliśmy bardzo przejęci sytuacją, jaka miała miejsce w szpitalu w Łomży, podobnie jak w służbie zdrowia w naszym regionie i w Polsce, dlatego Zarząd i Rada Nadzorcza OSM Piątnica postanowiły wesprzeć finansowo łomżyński szpital w odpowiedzi na apele o pomoc – opowiada Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. - Początkowo chodziło o zakup platformy Auto Pulse do automatycznego uciskania klatki piersiowej przy reanimacji pacjenta i to załatwiliśmy z marszu, gdyż koszt wynosił 60 tysięcy złotych. Poznawszy potrzeby Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Łomży, OSM Piątnica postanowiła przeznaczyć na sprzęty 360 tysięcy zł i tę samą kwotę zaproponowaliśmy też szpitalowi w Ostrołęce. Jeden i drugi szpital chętnie przystały na propozycję.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę