Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 października 2021 napisz DONOS@

Józef Babiel zasłużony dla województwa

mm nie, 24 października 2021 09:09

„Załomżony” społecznik, wiceprezes TPZŁ, człowiek instytucja sercem i czynem „Zasłużony Łomży i Ziemi Łomżyńskiej” Józef Babiel otrzymał z rąk wicemarszałka województwa Marka Olbrysia odznakę "Za zasługi dla województwa podlaskiego”.

Serdyński nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Łomży

mm so, 23 października 2021 22:06

Piotr Serdyński, radny miejski, został nowym przewodniczącym PO w Łomży. Maciej Borysewicz, dotychczasowy przewodniczący, nie kandydował. Także Jacek Piorunek nadal pokieruje PO w powiecie łomżyńskim, a nowym szefem struktur regionalnych w Białymstoku został poseł Krzysztof Truskolaski.

Zderzenie osobówki z maszyną leśną

mm so, 23 października 2021 20:47

Na drodze 645, pomiędzy Zbójną a Gawrychami samochód osobowy najechał na tył maszyny leśnej. Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało.

40 lat czekania na drogę

mm so, 23 października 2021 20:16

- W imieniu własnym i mieszkańców chciałbym serdecznie podziękować za to co od lat było niemożliwe, a się stało. Żyjemy w innym świecie. Było błoto i cieszymy się że, w końcu ktoś nas zrozumiał i nam pomógł – mówił Andrzej Chojnowski, sołtys Kobylina podczas otwarcia drogi powiatowej przebiegającej prze tę miejscowość.

Wieczorne zderzenie aut przy moście Hubala

mm so, 23 października 2021 11:23

Dwa auta osobowe zderzyły się w piątkowy wieczór przy moście Hubala w Łomży. Po raz kolejny łuk ulicy Sikorskiego okazał się za ostry dla jadącego pojazdu od strony Piątnicy.

Sen o Starym Rynku prysł jak bańka mydlana

mm so, 23 października 2021 10:14

Trafiły do kosza obietnice prezydenta Chrzanowskiego i przybocznego Garlickiego, że do grudnia 2021 roku Stary Rynek będzie jak nowy. Wzrost cen materiałów budowlanych i robocizny sprawił, że wykonawca Granit Dariusz Pylak Sp. z o.o. ze Strzegomia podniósł koszty, a Miasto nie mogło ich przyjąć, co tłumaczy w komunikacie przepisem ustawy o zamówieniach publicznych. Umowa z Granitem będzie rozwiązana i zrobią nowy przetarg z terminem końca remontu na wrzesień 2022 r.

Karta, abonament, a może mix?

JJS so, 23 października 2021 07:55

Oferty internetu mobilnego u różnych operatorów pojawiają się dzisiaj w niesamowitej ilości. Łatwo się w tym wszystkim pogubić, a przecież każdemu z nas zależy na znalezieniu możliwie najtańszej oferty, która spełni nasze oczekiwania. Na szczęście jest na to pewne rozwiązanie.

Czy warto zamieszkać w Łomży?

JJS pt, 22 października 2021 14:14

Mieszkania w Łomży nie należą do najdroższych, a sama okolica obfituje w dużą ilość zieleni i piękne jeziora. To miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Zobacz, ile minimum trzeba zapłacić za nieruchomość oraz jakie okolice są najbardziej atrakcyjne dla mieszkańców Łomży.

Ruchy sejsmiczne w Radzie Miasta

mm pt, 22 października 2021 13:59

Kurczy się Klub Radnych Mariusza Chrzanowskiego. Artur Nadolny przestał być członkiem prezydenckiego klubu i stał się radnym niezależnym. Jakie to będzie miało przełożenie na Radę Miasta Łomża, pokażą zbliżające się głosowania.

Łomżyńscy policjanci zatrzymują w Warszawie

mm pt, 22 października 2021 10:39

Łomżyńscy policjanci zatrzymali w Warszawie mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na terenie całego kraju. Mężczyzna upodobał sobie perfumy z drogerii tylko jednej sieci. Łączna wartość skradzionych kosmetyków to blisko 80 tysięcy złotych.

Niebezpieczne elementy barierek na S61

mm pt, 22 października 2021 10:11

Latające plastikowe elementy barierek były przyczyną uszkodzenia busa. Rzecz działa się na nowo otwartej Via Baltica w okolicach miejscowości Górki Sypniewo.

Nielegalny hazard w Łomży

mm pt, 22 października 2021 09:26

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny punkt hazardowy w Łomży. Mundurowi zabezpieczyli 2 automaty do gier hazardowych oraz gotówkę przeznaczoną na wypłatę wygranych.

Demokracja sterowana w skrzynce na list z ŁSM

mm pt, 22 października 2021 08:46

Budżet Obywatelski ma w nazwie obywatela, aby obywatel sam zadecydował, co i gdzie zbudować albo wyremontować. W Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pomysł na wybór z 33 zadań do realizacji w 2020 r. przybrał formę wygodniejszą: jedni obywatele proszą innych obywateli o głos i dbają, żeby proszeni nie zmęczyli się samodzielnym wyborem. W tym celu ŁSM i Rada Osiedla 11 wrzuciły do skrzynek karty do głosowania z wpisanymi za obywateli spółdzielców trzema krzyżyki.

Sporo interwencji po wieczornych i nocnych wichurach

mm pt, 22 października 2021 08:38

Dwa zerwane dachy, kilkanaście powalonych drzew, zerwana linia energetyczna i kilka „drobniejszych” interwencji to wynik silnego wiatru przechodzącego nocą nad Polską. Na szczęście nikt z ludzi w regionie nie ucierpiał, choć w kraju cztery osoby zginęły.

Silny wiatr powala drzewa i zrywa dachy

mm cz, 21 października 2021 21:05

Kilka uszkodzonych samochodów, wiele powalonych drzew i zerwany dach to bilans wieczornych wiatrów, które przechodzą nad regionem. To nie koniec strat. Będzie wiało do jutrzejszego popołudnia.

Potrącenie rowerzysty na Piłsudskiego

mm cz, 21 października 2021 14:06

77-letni mężczyzna trafił do szpitala po potrąceniu przez busa do jakiego doszło na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i ul. Reymonta. Ruch odbywa się bez utrudnień.

Ewa Sznejder jest kandydatką na dyrektora Muzeum Przyrody

mm śr, 20 października 2021 21:54

- Ten czas to największe wyzwanie w mojej pracy zawodowej i najpiękniejsza życiowa przygoda - mówi Ewa Sznejder, która wygrała konkurs na dyrektora Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie. Komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała kulturoznawczynię na dyrektora. Kandydatura zostanie przedstawiona do akceptacji Zarządowi Powiatu Łomżyńskiego, który może powołać uchwałą Ewę Sznejder na stanowisko dyrektora Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich. Kim jest utalentowana dziennikarka, lojalna i konsekwentna urzędniczka, zacny rzecznik PWSIiP?

Prognoza średnioterminowa na Wszystkich Świętych

mm śr, 20 października 2021 20:14

We Wszystkich Świętych będzie chłodno, a przed południem może popadać. Tak wynika z prognozy IMGW na początek listopada.

W czwartek będzie wiało

mm śr, 20 października 2021 19:56

Duże różnice temperatury powietrza pomiędzy północną i południową częścią naszej półkuli sprzyjają tworzeniu się głębokich ośrodków niskiego ciśnienia. To za ich sprawą będziemy mieli w Polsce pochmurną i deszczową aurę z silnym wiatrem – pisze IMGW w komunikacie. Równocześnie z południowego zachodu będzie napływało ciepłe powietrze.

Konsultacje w sprawie biogazowni w gminie Piątnica

mm śr, 20 października 2021 19:33

O planowanej biogazowni będą rozmawiać przedstawiciele inwestora firmy Biogaz Invest II z mieszkańcami gminy Piątnica. Okoliczni mieszkańcy z Wiktorzyna, Olszyn i Żelech protestują w obawie przed negatywnym oddziaływaniem inwestycji.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę