Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 19 września 2021 napisz DONOS@

Piękne wieńce na dożynkach diecezjalnych w Łomży

mm nie, 19 września 2021 18:55

Ponad 80 wysokich wieńców dożynkowych, misternie uplecionych ze zbóż i kwiatów z kunsztem i z wiarą, i około tysiąca wiernych z większości parafii Diecezji Łomżyńskiej przybyło do Katedry w Łomży. W niedzielę biskup ordynariusz Janusz Stepnowski przewodniczył mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony pól, sadów i ogrodów oraz w podzięce za beatyfikację Stefana Wyszyńskiego. Jury pod przewodnictwem ks. Jana Sołowianiuka uznało wieniec z Wyszkowa za najpiękniejszy i najbardziej kunsztowny: na tle konturu Polski, ułożonego z ziaren, autorzy ukazali Świętą Rodzinę.

Stefek Wyszyński patrzy z tablicy na Dworską

mm nie, 19 września 2021 17:01

Na młodziutkiego Stefka z Zuzeli patrzą z szacunkiem trzej rówieśnicy z Łomży: Mateusz Dziczek, uczeń Katolickiego LO imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Jan Saniewski z I LO Tadeusza Kościuszki i Kacper Zając z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Chłopcy stanęli przed budynkiem przy ul. Dwornej 18, gdzie podczas I wojny światowej była prywatna, 7-klasowa Szkoła Handlowa Męska, na rogu z Sadową. Tutaj uczył się Stefek w latach 1915 - 1917, dlatego w pochmurną niedzielę, 19. września, tydzień po beatyfikacji w Warszawie, nastolatkowie odsłonili w Łomży tablicę z byłą prezes ZNP Aleutyną Kołos i prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim.

Szykujmy się na podwyżki

mm nie, 19 września 2021 08:57

Od nowego roku szykują się podwyżki cen prądu, a gaz w bieżącym roku już drożał trzykrotnie. Energia elektryczna jest składową praktycznie każdego produktu, więc w przyszłym roku możemy mieć do czynienia z lawiną podwyżek.

Wypadek w Marianowie

mm so, 18 września 2021 14:22

Przed przejściem dla pieszych w Marianowie samochód ciężarowy najechał na tył osobówki. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala. Ruch odbywa się wahadłowo.

Nowa trasa Biegu Pamięci Września

mm so, 18 września 2021 13:08

Wrzesień to miesiąc przesiąknięty historią. Kolejne dni przypominają o ważnych wydarzeniach, a my współcześni celebrujemy to, każdy na swój sposób. Już za tydzień będzie można biegowo uczcić pamięć bohaterów września. Zapisy trwają.

VII Podlaski Marsz Cieni przeszedł ulicami Łomży

mm so, 18 września 2021 08:46

Od pomnika 33 Pułku Piechoty przy Placu Jana Pawła II ulicami Sienkiewicza, Polową, Zawadzką, Wyszyńskiego pod Pomnik Sybiraków przy ul. Katyńskiej przeszedł VII Podlaski Marsz Cieni. W milczeniu, w zadumie, ku pamięci.

Dzień Sybiraka w Łomży

mm pt, 17 września 2021 22:16

Od złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą zesłanym na nieludzką ziemię, wmurowaną rok temu na ścianie Hali Targowej tuż obok dawnego dworca kolejowego, rozpoczęły się łomżyńskie obchody Światowego Dnia Sybiraka.

Dworna kwiatami wita Błogosławionego i rolników

mm pt, 17 września 2021 17:49

Rafał Odachowski przyjechał w piątek o 6. rano, żeby pomalować ścianę budynku przy ul. Dwornej 18. Po prawej stronie wejścia do kancelarii adwokatów wisi prostokątna tablica, owinięta ochronną folią, która poczeka na odsłonięcie w niedzielę o godzinie 12. W Katedrze będzie msza dziękczynna za beatyfikację Stefana Wyszyńskiego (1901-1981), któremu odmalowano pomnik na połyskliwie czarno, i za plony. W wąskich gazonach wzdłuż ulicy posadzono ok. 800 kwiatków: róż i liliowców.

Dwa dni spędziła na bagnach, wyczerpaną znaleźli policjanci z Piątnicy

mm pt, 17 września 2021 17:01

79-letnia mieszkanka gminy Piątnica, która poszła zbierać żurawinę na bagna, przebywała na nich dwa dni. Wyziębioną i wyczerpaną, leżącą w trawie odnaleźli policjanci z posterunku w Piątnicy.

Zimny i deszczowy weekend przed nami

mm pt, 17 września 2021 16:05

Nadchodzący weekend będzie stał pod znakiem ochłodzenia. W sobotę w najcieplejszym momencie dnia temperatura nie przekroczy 10°C. Należy spodziewać się deszczu, czasem intensywnego.

Czy wytrwasz 24 godziny z cierpiącym Chrystusem?

mm pt, 17 września 2021 13:47

"Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki ma większą zasługę, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi” - usłyszała głos w duszy Siostra Faustyna Kowalska, co zapisała w "Dzienniczku" (369). - Niech słowa Chrystusa do świętej będą dla nas motywacją do włączenia się w Boże dzieło - zachęca ks. Łukasz Brzostowski i duszpasterze z parafii Bożego Ciała w Łomży. Mają propozycję duchową: w piątek rozpoczynają o godzinie 18. mszą świętą 24 godziny rozważania Męki Pańskiej.

Sklep zoologiczny Delfin Exclusive również w Łomży

JJS pt, 17 września 2021 13:26

Ogólnopolska sieć sklepów zoologiczno-wędkarskich Delfin Exclusive powiększyła się o placówkę w Łomży. To obecnie największy w województwie podlaskim sklep zoologiczny, mieszczący się w Galerii Dworcowej przy alei Legionów 46. Delfin Exclusive ma w ciągłej ofercie kilkanaście tysięcy artykułów dla właścicieli zwierząt i wędkarzy, oferując największy wybór dosłownie wszystkiego dla psów, kotów i innych domowych pupili. Można też kupić w nim zwierzęta, na przykład rybki, papugi czy uwielbiane przez dzieci króliki i chomiki.

Drugie życie ambulansu

mm pt, 17 września 2021 11:47

- Mam nadzieję, że Gmina Piątnica da mu drugie życie i będzie jeszcze długo długo służył społeczeństwu lokalnemu – mówił dr n. med. Mirosław Rybałtowski, dyrektor ds. medycznych Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, podczas przekazania Fiata Doblo jednostce samorządu terytorialnego.

Jeszcze nie otwierają kina

mm cz, 16 września 2021 17:07

Szyld Helios pojawił się na słupie przed Galerią Dworcową. Niestety nie zwiastuje to otwarcia. Te planowane jest na 2022 rok.

Końcowe prace przy budowie gazociągu Polska – Litwa

mm cz, 16 września 2021 11:37

Operator Gaz-System S.A. informuje o dobiegającej końca budowie gazociągu stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Polski i Litwy. Pozostało wykonanie prób i odbiorów technicznych oraz uporządkowanie i rekultywacja działek.

Wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

mm cz, 16 września 2021 09:59

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR przypomina: wystartował nabór wniosków o wsparcie dla KGW. Od 1 września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej. Nabór będzie trwać do 30 września bądź do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację programu.

Syreny zawyją w piątek

mm cz, 16 września 2021 09:41

W celu upamiętnienia 82. rocznicy agresji ZSRR na Polskę, w dniu 17. września 2021 r. na terenie województwa podlaskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe.

Potrzebna jest komisja ds. wyjaśnienia molestowania przez abpa Juliusza Paetza

mm śr, 15 września 2021 20:06

O potrzebie powołania komisji ds. abpa Juliusza Paetza zasugerował Tomasz Terlikowski w radiu RMF FM. Śp. bp Juliusz Paetz w latach 1983-1996 był ordynariuszem diecezji Łomżyńskiej.

Płaca minimalna od nowego roku w górę

mm śr, 15 września 2021 19:34

Płaca minimalna w 2022 roku wzrośnie o 7,5% w stosunku do 2021 roku. Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął minimalne wynagrodzenie w kwocie 3010 zł brutto. W nadchodzącym roku do 19,70 wzrasta też stawka godzinowa.

Klub Seniora w Łomży zaprasza na Nowogrodzką 7A

mm śr, 15 września 2021 15:49

Pomysłodawczynią oddania Klubowi Seniora budynku po Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej, na rogu ul. Zygmunta Glogera i Nowogrodzkiej, była Bernadeta Krynicka. W listopadzie 2020 dyrektor MPGKiM pomysłem podzieliła się z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim. W słoneczne środowe południe 15. września 2021 r. przecinali z czwórką urzędników biało-czerwoną wstęgę. Za 55 000 zł z budżetu miasta Seniorzy dostali po remoncie 5 sal do zajęć - i salę biesiadną narad przy stole i potańcówek. Na otwarciu zaśpiewali, że "młodość i uroda szybko pójdą w dal" i zajadali tort.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę