wtorek, 24 października 2017 napisz DONOS@

Potrącona na przejściu

Foto: Potrącona na przejściu
cz wt, 24 października 2017 11:05

Kobieta przechodząca po przejściu dla pieszych w okolicy dworca autobusowego została potrącona przez kierowcę VW Golfa. Ranna została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala.

Wypadki rowerzystów

Foto: Wypadki rowerzystów
cz wt, 24 października 2017 09:53

Dwie rowerzystki trafiły do szpitala po tym gdy zostały potrącone przez samochody. Do obu zdarzeń doszło poniedziałek wieczorem w Łomży. Najpierw na ul. Śniadeckiego, później na Szosie Zambrowskiej. W obu przypadkach winę za potrącenia rowerzystek policjanci przypisują kierowcom.

Zadania z Budżetu Obywatelskiego 2018 wybrane

cz wt, 24 października 2017 08:59

Blisko 8 tysięcy mieszkańców Łomży oddało swe głosy (każdy mógł zagłosować na 3 propozycje) wybierając zadania do realizacji w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Z 26 propozycji zrealizowanych ma być przynajmniej 8 z największą liczbą głosów. Najbardziej w głosowanie zaangażowali się mieszkańcy Łomżycy, gdzie na 11 zgłoszonych projektów oddano blisko 5500 głosów. Największe poparcie do realizacji zdobył projekt z Centrum pn. Droga po zdrowie – ul. Kapucyńska, na który oddano blisko 1300 głosów.

Sobiepaństwo w miejskiej spółce

Foto: Sobiepaństwo w miejskiej spółce
cz wt, 24 października 2017 08:14

Miała być „dobra zmiana”... MPWiK w Łomży na przełomie sierpnia i września ogłosił konkursy – najpierw na referenta ds. księgowości, a kilka dni później kierownika działu księgowości. W pierwszym wymagania były nawet ostrzejsze niż w drugim, a wykształcenie wyższe ekonomiczne czy związek z branżą były tylko „mile widziane”. Mariusz Konopka, od kilku miesięcy z woli prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego (PiS), prezes miejskiej spółki, nie ma zamiaru nawet tego tłumaczyć radnym miasta. Twierdzi, że to wyłącznie jego sprawa, a im nic do tego.

Kto da pracę ludziom niepełnosprawnym intelektualnie

Foto: Kto da pracę ludziom niepełnosprawnym intelektu...
cz pon, 23 października 2017 17:17

- Główny cel naszej konferencji to zastanowienie się, jak stworzyć w Łomży warunki zatrudnienia wspomaganego, tak aby osoby niepełnosprawne intelektualnie mogły pracować, a nie bezczynnie siedzieć w domu – wyjaśnia Lucyna Antecka, nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych i prezes Stowarzyszenia Czas Rozwoju, które zorganizowało z biurem poseł Bernadety Krynickiej (PiS) i Urzędem Miejskim w Łomży duże spotkanie naukowców, urzędników, pracodawców i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki. Wystąpienia dłuższe i krótsze, mniej czy bardziej uczone obracały się wokół tematu, jak stworzyć szansę pracy dzieciom i młodzieży po szkole specjalnej.

Było niebezpiecznie

Foto: Było niebezpiecznie
cz pon, 23 października 2017 16:53

Dwa samochody zderzyły się w okolicach Elżbiecina na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo po czym jeden z nich przewrócił się na bok zatrzymując się na przydrożnym drzewie. Na szczęście jadący w samochodach nie odnieśli większych obrażeń.

Rolnicy o nowej WPR

Foto: Rolnicy o nowej WPR
cz pon, 23 października 2017 14:59

O tym jaka powinna być Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej po 2020 roku rozmawiali rolnicy, przedstawiciele związków i organizacji rolniczych oraz rządowych instytucji około rolniczych w Łomży. - Dwa lata przed nami. To bardzo dobry czas, aby określić kierunki i priorytety, gdzie lokować subwencje i wszelkiego rodzaju środki unijne – mówi Adam Niebrzydowski, dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Pościg za pijanym 21-latkiem

Foto: Pościg za pijanym 21-latkiem
cz pon, 23 października 2017 10:24

Przez trzy miejscowości policjanci ścigali forda mondeo, którego kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli. Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że kierował nim 21-latek, który miał w sobie ponad 1,8 promila alkoholu.

Rośnie deficyt budżetu miasta

Foto: Rośnie deficyt budżetu miasta
cz pon, 23 października 2017 08:35

Zwiększenie o niemal 1 milion 300 tysięcy złotych tegorocznego deficytu w budżecie miasta zaproponował radnym Łomży prezydent Mariusz Chrzanowski. Zgonie z przesłanymi do radnych kolejnymi propozycjami zmian w dochodach i wydatkach miasta „budżetowa dziura” rośnie do blisko 15,5 mln zł.

40 pracowitych lat Emiliana Kudyby

Foto: 40 pracowitych lat Emiliana Kudyby
mm so, 21 października 2017 09:03

Dr Emilian Kudyba, zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Łomży, zakończył po 40 latach pracy karierę zawodową. W grodzie nad Narwią osiadł w roku 1980 i stał się w nim nie tylko podporą środowiska weterynaryjnego, ale też ważną postacią lokalnej społeczności oraz międzynarodowym autorytetem do spraw higieny żywności. Nic dziwnego, że współpracownicy i przyjaciele zorganizowali mu huczny jubileusz z laudacjami, mowami i podziękowaniami. – Gdy pytamy kolegów po fachu zza granicy o znanych Polaków, to okazuje się, że o Wałęsie coś słyszeli. Tuska niektórzy kojarzą. Natomiast Emiliana Kudybę i Roberta Lewandowskiego znają wszyscy! – podkreślał Marek Wysocki, prezes Rady Północno-Wschodniej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, dziękując jubilatowi za lata wytężonej pracy dla regionu, kraju i świata.

Pijany przywiózł dzieci do szkoły

cz pt, 20 października 2017 19:53

48-letni mężczyzna mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie przywiózł do szkoły dwójkę swoich dzieci. Zastał zatrzymany podczas rutynowej kontroli.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”

Foto: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”
cz pt, 20 października 2017 18:46

- Na tym wzgórzu Krzyża Świętego połączyła nas nadzieja pod polską flagą. Połączyła ludzi różnych profesji i poglądów w myśl hasła „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – mówił ks. dr Radosław Kubeł, twórca Grupy Ratowniczej Nadzieja. Grupa przy parafii Krzyża Świętego powstała w 2008 roku. Teraz ma ponad 200 wolontariuszy także w oddziałach w Ostrołęce, Olsztynie, Białymstoku czy Wyszkowie i formalnie stała się jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej. W piątek wieczorem, na placu przed kościołem Krzyża Świętego, odbyły się regionalne obchody Dnia Państwowego Ratownictwa Medycznego, a ks. Radosław Kubeł za zasługi został odznaczony brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Przemysł 4.0 z Łomżyńskiego

Foto: Przemysł 4.0 z Łomżyńskiego
cz pt, 20 października 2017 13:21

- Wróciłem z Anglii po 8 latach. Pracowałem w podobnej firmie. Pomyślałem, że jeśli sprzedaje się to w Anglii, to powinno także w Polsce i Europie środkowej – mówi Maciej Góralczyk. 30-latek w rodzinnej wsi Zabiele pod Kolnem, trzy i pół roku temu otworzył firmę, która udoskonala produkowane przez koncern Sony pady do konsol. - Po zamianie na naszego pada gracz od razu ma o 30% lepsze wyniki – wskazuje dodawane do padów specjalne łopatki i cyfrowe przyciski, które pozwalają na lepszą kontrolę i szybszą reakcję gracza. - Sprzedaliśmy ponad 30 tysięcy takich padów, przede wszystkim do Niemiec, ale także USA czy Arabii Saudyjskiej – dodaje.

MPK apeluje o wnioski seniorów na bilety za darmo

Foto: MPK apeluje o wnioski seniorów na bilety za darmo
cz pt, 20 października 2017 12:09

- Zapraszamy jeżdżących „empekami” seniorów po 60. roku życia do jak najszybszego składania wniosków o wydanie bezpłatnego biletu, aby od 1. listopada mogli spokojnie korzystać z nowej ulgi – zachęca Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. - W granicach administracyjnych miasta mieszkańcy Łomży po 60-tce będą mogli jeździć autobusami MPK za darmo. Przypominamy, że niezbędne jest posiadanie Łomżyńskiej Karty Miejskiej ŁKM z zakodowanym elektronicznym biletem wolnej jazdy dla seniora, wydanym przez MPK. Posiadanie samej Łomżyńskiej Karty Seniora nie uprawnia do przejazdów bezpłatnych.

Kto zapłaci za szkody łowieckie?

cz pt, 20 października 2017 09:30

Podlaska Izba Rolnicza apeluje do premier Beaty Szydło o dalsze nie przekładnia wejścia w życie przepisów wprowadzających nowe zasady odpowiedzialności za szkody wywołane przez zwierzynę płową w uprawach rolnych. Zgodnie z uchwaloną przez parlament ustawą z czerwca 2016 roku za szkody łowieckie odpowiedzialności ponosi Skarb Państwa, a komisje do szacowania szkód powołują wojewodowie. Tak miało być od 1 stycznia 2017 roku, ale w grudniu ubiegłego roku z inicjatywy rządu termin opóźniono o rok. Teraz PIRol prosi premier, aby rząd nie inicjował dalszego wydłużania tego terminu.

Ukrywali się. Wpadli przy okazji

cz pt, 20 października 2017 08:22

Policjanci z Łomży informują o zatrzymaniu dwóch poszukiwanych. Jeden z nich wpadł gdy nocą jechał bez żadnego oświetlenia, drugi pogubił się przedstawiając się danymi swojego brata. Pierwszy z zatrzymanych to 24-latek, drugi jest o 5 lat starszy.

Brudne powietrze powraca do Łomży

Foto: Brudne powietrze powraca do Łomży
cz cz, 19 października 2017 16:29

W środę po raz pierwszy tej jesieni w Łomży zanotowano przekroczenie norm zanieczyszczeń powietrza pyłami PM10. Średnia dobowa zanieczyszczeń wyniosła 55,5 µg/m3, ale w godzinach wieczornych urządzenia pomiarowe zamontowane koło komendy straży pożarnej przy ul. Sikorskiego wskazywały blisko 170 µg/m3. Wzrost tego rodzaju zanieczyszczeń ma związek z paleniem w piecach domowych. Specjaliści apelują, aby nie palić w nich śmieci, bo jest to bardzo groźne dla naszego zdrowia!

Innowacyjność nie jest fanaberią

Foto: Innowacyjność nie jest fanaberią
cz cz, 19 października 2017 15:37

- Powinniśmy łączyć innowacyjność przede wszystkim z przedsiębiorczością, bo tylko przedsiębiorstwo wytwarza wartość dodaną – podkreślał prof. Henryk Wnorowski, kierownik Katedry Nauk o Przedsiębiorstwie Uniwersytetu w Białymstoku przestrzegając przy tym, aby słowa innowacyjność nie zepsuć tak jak kilka lat temu było z „konkurencyjnością”. Profesor Wnorowski był jednym z prelegentów Międzynarodowe Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego, które w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży organizuje Łomżyńskie Forum Samorządowe. Zrzesza ono 18 samorządów z „Ziemi Łomżyńskiej” od Grajewa po Wysokie Mazowieckie i Czyżew.

Policjanci szukają Nikoli i świadków jej potrącenia

cz cz, 19 października 2017 14:11

Policjanci w Łomży szukają świadków zdarzenia drogowego z udziałem nieletniej dziewczynki. We wtorek 10 października około godziny 18.15 na ulicy Wyszyńskiego na wysokości bloków 6 i 8 i kościoła, doszło do potrącenia małoletniej dziewczynki, która oddaliła się z miejsca zdarzenia.

Groźny wypadek na moście w Wiźnie

Foto: Groźny wypadek na moście w Wiźnie
cz cz, 19 października 2017 09:29

Po czterech godzinach od wypadku na moście w Wiźnie nadal zablokowany jest przejazd droga krajową nr 64 Łomża – Jeżewo. Samochód ciężarowy wjechał w ekipę pracującą przy remoncie barierek mostu. Ostatecznie policja podaje, że cztery osoby zostały poszkodowane. Dwie z nich to pracownicy, w których uderzyła ciężarówka. Oni w stanie ciężkim trafili do szpitala w Białymstoku. Do ich transportu użyto śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0