poniedziałek, 23 września 2019 napisz DONOS@

Wysprzątali Biebrzę. Od początku do końca.

Foto: Wysprzątali Biebrzę. Od początku do końca.
cz nie, 22 września 2019 00:14

Biebrza ma 165 kilometrów - od źródeł w okolicy Nowego Dworu aż do ujścia do Narwi w okolicy Rusi koło Wizny. Od 20 lat płetwonurkowie odcinkami sprzątali jej dno wyciągając na brzeg tony śmieci. W sobotę posprzątali ostatnie 3 km rzeki. Wśród 15 płetwonurków byli także ci, którzy zaczynali akcję sprzątania Biebrzy w 1999 roku. - Ci ludzie pokazują, że Biebrza jest ważna. To nie jest byle rzeka. To jest niezwykłe miejsce i płetwonurkowie bardzo cenią tę rzekę, bo jest naprawdę piękna – mówi Agnieszka Zach, prezes Biebrzańskiego Klubu Płetwonurków „Meander”, z którego inicjatywy przez 20 lat odbywały się akcje sprzątania najdzikszej rzeki Europy.

Bomba w Wygodzie

Foto: Bomba w Wygodzie
cz so, 21 września 2019 18:31

Mieszkańcy około 50 domów w Wygodzie zostali ewakuowani. To skutek odnalezienia przy jednej z posesji przy ul. Sosnowej dużej bomby lotniczej z czasów II wojny światowej. Na miejscu są saperzy, którzy mają zabrać niebezpieczne znalezisko.

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań 30-latka

Foto: Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań 30-latka
cz so, 21 września 2019 12:30

Kilkadziesiąt osób szukało dziś w nocy 30-latka, którego zaginięcie późnym wieczorem zgłosiła rodzina. Przekazane łomżyńskim policjantom informacje wskazywały, że może mu grozić niebezpieczeństwo. Nad ranem udało się odnaleźć zaginionego.

Ceny mleka i ziemniaków w górę

Foto: Ceny mleka i ziemniaków w górę
cz pt, 20 września 2019 16:53

Po siedmiu miesiącach spadku średnia cena skupu mleka nieco podskoczyła. W sierpniu mleczarnie w województwie podlaskim rolnikom za dostarczony surowiec płaciły średnio po 136,71 zł/hl. To o 2 zł więcej niż w lipcu. Rolnicy z województwa podlaskiego mleko sprzedają po najwyższych w kraju cenach, a mieszkańcy województwa po najwyższych w kraju cenach kupują ziemniaki.

Przedwyborcza ekodebata

Foto: Przedwyborcza ekodebata
cz pt, 20 września 2019 13:02

To była pierwsza i chyba ostatnia polityczna debata w Łomży kandydatów przed październikowymi wyborami parlamentarnymi. Zorganizowano ją w ramach projektu WWF „ekopatrioci” i dotyczyła spraw ochrony środowiska. Stawiło się pięcioro chętnych i... równie niewielu widzów. - Nikt nie ma wątpliwości, że zmiany klimatu są faktem – mówił na wstępie występujący w roli eksperta dr Michał Wilczyński, były główny geolog kraju. Z całej debaty najwyraźniejsze były jego polemiki o węglu z... posłem Kołakowskim.

Wypadek na drodze do Jeziorka

Foto: Wypadek na drodze do Jeziorka
cz pt, 20 września 2019 08:29

Ranna kobieta trafiła do szpitala po wypadku do którego doszło na drodze wojewódzkiej Piątnica – Jedwabne. Przed Jeziorkiem, na skrzyżowaniu z drogą do Elżbiecina mercedes zderzył się BMW. Droga jest całkowicie zablokowana.

Włączą ogrzewanie w blokach

Foto: Włączą ogrzewanie w blokach
cz pt, 20 września 2019 08:14

Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży – największej spółdzielni w mieście – wystąpił do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej o uruchomienie od poniedziałku (23 września) dostaw ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania do budynków ŁSM.

Tragiczny wypadek

Foto: Tragiczny wypadek
cz cz, 19 września 2019 15:48

Do dwóch poważnych wypadków doszło w czwartkowe popołudnie w okolicy Wysokiego Mazowieckiego. Najpierw w Czyżewie zderzyły się dwie osobówki, nieco ponad godzinę później w Kuleszach Kościelnych samochód wypadł z drogi. Niestety w tym wypadku zginął kierowca.

Politycy mają bić się o swoje

Foto: Politycy mają bić się o swoje
cz cz, 19 września 2019 15:31

- „Państwo przestało inwestować w Podlasie” - mówił Grzegorz Schetyna lider Platformy Obywatelskiej. „To są, dla województwa podlaskiego, stracone 4 lata” - dodawał Robert Tyszkiewicz, szef wojewódzkich struktur PO proponując „ofensywę inwestycją na rzecz rozwoju turystycznego naszego regionu”. Politycy odwiedzili Łomżę w ramach szybkiego objazdu województwa podlaskiego. Wcześniej byli w Augustowie i Białymstoku. Zachęcali kandydatów i sympatyków partii do zaangażowania się w październikowe wybory. - Niezbędne jest postawienie na ludzi, którzy mają doświadczenie (...) ale wiedzą jak walczyć, jak bić się o swoje – mówił Schetyna.

Ludzie sprawni i niepełnosprawni na 7. Festiwalu „Ja i Ty”

Foto: Ludzie sprawni i niepełnosprawni na 7. Festiwal...
cz cz, 19 września 2019 15:05

- Łączy nas wrażliwość na dobro, ból i smutek, na ludzkie wartości: gdy jest nam ciężko, płaczemy, a gdy jest nam dobrze, uśmiechamy się i jesteśmy szczęśliwi – mówiła do młodzieży II LO w pełnej sali Kina Millenium Katarzyna Kuklińska, prezes Fundacji „Ja i Ty”, która zorganizowała 4-dniowy VII Europejski Festiwal Sztuk Wszelakich. To cykl projekcji filmowych z życia niepełnosprawnych ludzi na świecie i imprez kulturalnych i sportowych z ich wyrazistym udziałem. - Chcemy pokazać w ten sposób, że osoby niepełnosprawne mogą coś zrobić, a Wy dzięki nim nie czujecie się samotni. Spotkania z tyloma niepełnosprawnymi dadzą satysfakcję spełnienia: radość, uśmiech i „dziękuję”, szklące się oczy, łamiący się głos, co będzie procentować w Waszym życiu. Nie będziecie siedzieć sami w czterech ścianach z komputerem i komórką, bo obok siebie będziecie mieć ludzi: żywych.

Samobójstwo na Via Baltica

Foto: Samobójstwo na Via Baltica
cz cz, 19 września 2019 14:20

Ciało starszego mężczyzny znaleziono po północy na terenie budowy Via Baltica w okolicy wsi Konopki Stare. Najprawdopodobniej mieszkaniec gminy Śniadowo popełnił samobójstwo. Jego ciało było w niewielkiej odległości od miejsca, gdzie drogowcy wycinają las w miejscu gdzie ma przebiegać ekspresówka.

Drogowcy zaczęli remont drogi Łomża - Zambrów

cz cz, 19 września 2019 08:55

- Dziś rozpoczęły się pierwsze prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 63 pomiędzy Łomżą a Zambrowem – podaje Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA. - Na 750-metrowym odcinku przed Zbrzeźnicą, jadąc od strony Łomży, usuwana jest stara nawierzchnia. W jej miejsce powstanie nowa jezdnia. Póki co jest tam ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Awans byłej naszej senator

Foto: Awans byłej naszej senator
cz śr, 18 września 2019 22:32

Była nasza - wybrana w okręgu łomżyńsko-suwalskim - senator Anna Maria Anders zostanie ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej oraz w Republice San Marino. Postanowienia Prezydenta PR w sprawie podwójnej nominacji opublikowano w Monitorze Polskim.

Porachunki rodzinne załatwił siekierą

Foto: Porachunki rodzinne załatwił siekierą
cz śr, 18 września 2019 14:14

Do Sądu Okręgowego w Łomży wpłynął akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mieszkańcowi Niećkowa, który w lutym w jednym z mieszkań w Grajewie siekierą zaatakował brata i bratową. Mężczyzna kilkakrotnie uderzył ich w głowy przyniesioną przez siebie siekierą. Śledczy oskarżyli go o usiłowanie zabójstwa dwóch osób.

Idealny prezent - sprawdź na co zwrócić uwagę przy jego wyborze

Foto: Idealny prezent - sprawdź na co zwrócić uwagę p...
JJS śr, 18 września 2019 10:54

Każdego roku kupujemy swoim bliskim prezenty. Niektóre są trafione, inne mniej. Bez wątpienia najlepsza nagroda za trud włożony w wybór upominku to szczery uśmiech. Jak wybrać idealny prezent i zapewnić sobie taką reakcję?

Robotnicy obcięli korzenie lipom przy Niemcewicza

Foto: Robotnicy obcięli korzenie lipom przy Niemcewicza
cz śr, 18 września 2019 09:37

- Jak tak dalej pójdzie, kiedyś piękna i zielona Łomża stanie się betonowym placem, pozbawionym drzew i krzewów, tylko z polbrukiem i asfaltem – zadzwoniła do nas zdenerwowana Czytelniczka, że podczas remontu ulicy Niemcewicza na osiedlu Południe podcięto lub obcięto korzenie u nasady drzewom, aby wpasować duże, żeliwne i ozdobne kratownice, przykrywające kwadratowe gazony ziemi przy powierzchni gruntu. Inny Czytelnik zrobił zdjęcia, pokazujące skalę zniszczenia: poodsłaniane pnie i korzenie wysokich i gęstych drzew wyglądają jak świeże drewno z tartaku, ucięte piłą jak żyletką. Kto za to odpowie? Gdzie są służby ratowania zieleni, gdzie prezydent i radni? – pytają Czytelnicy.

Wypadek na DK 64

cz śr, 18 września 2019 08:22

Zablokowana jest droga krajowa nr 64 Łomża – Jeżewo. Rano w okolicach wsi Targonie Wity kierujący sam. IVECO jadąc w kierunku Łomży w trakcie manewru wyprzedzania zjechał do rowu gdzie uderzył w drzewo. Zakleszczonego w zniszczonym samochodzie kierowcę musieli wycinać strażacy.

PSL: postawmy na tych, którzy żywią, a jak trzeba to bronią Polski

Foto: PSL: postawmy na tych, którzy żywią, a jak trze...
cz wt, 17 września 2019 15:46

- To jest drużyna nr 1 nie tylko w wyniku losowania, ale przede wszystkim w działaniu – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. We wtorkowe przedpołudnie zachęcał w Łomży do głosowania na kandydatów na posłów i senatora wystawionych przez PSL. - Te kolejne cztery lata, kolejna kadencja musi być dla ludzi ciężkiej pracy. Dla tych, którzy płacą podatki, ciężko pracują, dla przedsiębiorców, dla rolników dla dobrych gospodarzy – mówił szef ludowców pytając polityków rządzącej w kraju PiS czy „płaca minimalna w rolnictwie będzie wprowadzona, czy nasi gospodarze będą zdani sami na siebie”.

Czystsza woda

cz wt, 17 września 2019 15:04

Poprawi się jakość wody i system odprowadzania ścieków. Zarząd Województwa Podlaskiego września przyznał na inwestycje wodno-ściekowe w siedmiu podlaskich gminach prawie 48 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Największe projekty zrealizują gminy Szczuczyn, Szumowo i Stawiski.

Minister Błaszczak: To jest niezwykle ważne wydarzenie dla przyszłości Łomży i Ziemi Łomżyńskiej

Foto: Minister Błaszczak: To jest niezwykle ważne wyd...
cz wt, 17 września 2019 13:37

- Bardzo ciesze się z tego, że Wojsko Polskie do Łomży wraca. Bardzo cieszę się z tego, że Wojsko Polskie jest coraz liczniejsze – mówił na Starym Rynku w Łomży Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. To on 29 kwietnia 2019 roku wydał decyzję o sformowaniu nowego, 18. Pułku Logistycznego, który wejdzie w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej. Pułk formowany jest na bazie warsztatów teletechnicznych w Łomży. Dziś dowodzenie nową jedenastką minister Błaszczak powierzył Pawłowi Gałązce, którego awansował na pułkownika.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę