Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 października 2020 napisz DONOS@

Będzie szeroka droga z Jedwabnego do Wizny

Foto: Będzie szeroka droga z Jedwabnego do Wizny
mm cz, 01 października 2020 17:33

W sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Łomży, w obecności burmistrza Jedwabnego Adama Niebrzydowskigo i zastępcy wójta Wizny Włodzimierza Łąki, wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś podpisał udzielenie pomocy finansowej w wysokości 2 500 000,00zł na "Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1961B Wizna - Męczki - Kotowo Plac - Jedwabne - (ul. Wojska Polskiego) oraz odcinka drogi powiatowej nr 1928B - ul. Jana Pawła II w Jedwabnem".

Świeć przykładem także w Łomży

Foto: Świeć przykładem także w Łomży
mm cz, 01 października 2020 13:40

Od kilku dni na ul. Polowej od Sądu Rejonowego do skrzyżowania z ul. Legionów po zachodzie słońca panuje mrok. Czy to awaria, czy z oszczędności, nie wiemy. Na pewno przydadzą się odblaski, o których przypominają policjanci w Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków.

W Łomży zakwitły kasztany

Foto: W Łomży zakwitły kasztany
mm cz, 01 października 2020 09:25

„W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle. Zuzanna lubi je tylko jesienią.” Ale skąd weźmie nową patrię... kwiatów kasztanowca? Z Łomży, oczywiście. Bo przy ul. Legionów, w samym centrum miasta, właśnie zakwitły kasztany. Dlaczego, zastanawiają się przyrodnicy. Może przez mikroklimat, na który wskazują? A może drzewo przez koronawirusa przegapiło matury w tym roku i chce nadrobić? Może będą kręcić kolejną część kultowego niegdyś serialu „Stawka większa niż życie”, z którego pochodzi przytoczony cytat, czy też nadajnik 5G jest blisko?

Black Friday - dzień promocji i okazji

Foto: Black Friday - dzień promocji i okazji
JJS cz, 01 października 2020 08:19

Już niedługo święto zakupów, czyli Black Friday! To czas największych wyprzedaży w roku i dużych promocji. Warto przygotować się do tego dnia i zapoznać się z tym, na czym możemy zaoszczędzić. A jest tego naprawdę wiele!

Radni chcą więcej alkoholu

Foto: Radni chcą więcej alkoholu
mm cz, 01 października 2020 07:32

Na wniosek Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej, po burzliwym przebiegu dyskusji, Rada Miejska zdecydowała o zwiększeniu punktów sprzedaży alkoholu 4,5% - 18% z wyjątkiem piwa do 70 oraz punktów sprzedaży alkoholu powyżej 18% także do 70. Za zwiększeniem głosowało 13 radnych, przeciw było 7, a wstrzymało się 2 radnych.

Rolniczy protest w Warszawie

Foto: Rolniczy protest w Warszawie
mm śr, 30 września 2020 19:42

Rolnicy z całego kraju protestowali w Warszawie przeciwko ustawie „Piątka dla zwierząt” Prawa i Sprawiedliwości, zakazującej hodowli zwierząt na futra i wprowadzającej ograniczenia uboju rytualnego, godzącej w interesy polskiej wsi. – To jest dla nas niezrozumiałe – mówi Zdzisław Łuba, przewodniczący Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży. – Mówią, że na Białorusi nie ma demokracji, a jaka jest demokracja w Polsce, jak wszyscy poważają rolnictwo? Bo jakby szanowaliby zawód rolnika zagłosowaliby przeciwko tej ustawie – może na proteście nieładnie to wybrzmiało, ale chyba faktycznie niektórzy zamiast rolnika wolą korytko, ale ono z czasem będzie puste, a o tym nikt teraz nie myśli.

Rada Miasta zwiększyła ilość koncesji

Foto: Rada Miasta zwiększyła ilość koncesji
mm śr, 30 września 2020 13:19

Rada Miasta przyjęła Uchwałę zaproponowaną przez Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej zwiększającą liczbę punków sprzedaży alkoholu w mieście.

Miasto sprzedaje działki

Foto: Miasto sprzedaje działki
mm śr, 30 września 2020 10:42

183,39 zł za m2 wyniosła cena ziemi w centrum miasta w rejonie ulic Żabiej, Geodetów i Kolejowej. W trybie przetargu ustnego miasto sprzedało trzy działki, jedna nie znalazła właściciela.

Podziękowanie

mm wt, 29 września 2020 19:54

Wszystkim, którzy okazali nam wsparcie w związku ze śmiercią Ś.P. Waldemara Walendziewskiego i uczestniczyli w Jego ostatniej drodze składamy serdeczne wyrazy wdzięczności.

Nowy Posterunek Policji w Nowogrodzie

Foto: Nowy Posterunek Policji w Nowogrodzie
mm wt, 29 września 2020 17:36

- To nie jest posterunek dla policjantów. To jest posterunek dla was, ludzi. Tu będą rozpatrywane ważne sprawy dla waszego życia – mówił nadinsp. Dariusz Augustyniak, I zastępca Komendanta Głównego Policji, podczas otwarcia nowo pobudowanego Posterunku Policji przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Nowogrodzie.

Dachowanie pod Wizną

Foto: Dachowanie pod Wizną
mm wt, 29 września 2020 14:46

Na DK 64 pod Wizną dachował Golf. Poszkodowany sam opuścił pojazd, ale został przewieziony na badania do szpitala. Ruch w tym miejscu odbywa się jednym pasem.

Arcybiskup pochodzący z diecezji łomżyńskiej nuncjuszem na dalekim wschodzie

Foto: Arcybiskup pochodzący z diecezji łomżyńskiej nu...
mm wt, 29 września 2020 13:11

Arcybiskup Wojciech Załuski, pochodzący z diecezji łomżyńskiej, został nuncjuszem apostolskim w Malezji, Timorze Wschodnim i delegatem apostolskim w Brunei.

DK61 tylko do Miastkowa, dalej zamknięta

Foto: DK61 tylko do Miastkowa, dalej zamknięta
mm wt, 29 września 2020 11:24

W związku ze znalezieniem niewybuchu z II wojny światowej przez robotników na ul. Warszawskiej zdecydowano, że od Miastowa do Ostrołęki droga zostanie zamknięta dla samochodów osobowych i ciężarowych. Objazd przez Nowogród.

Stracili prawo jazdy za prędkość

Foto: Stracili prawo jazdy za prędkość
mm wt, 29 września 2020 10:51

Dwóch mężczyzn i kobieta straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę na terenie zabudowanym. Miejsca kontroli drogowej zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - informują łomżyńscy policjanci.

Zablokowana droga S8 w Jeżewie

Foto: Zablokowana droga S8 w Jeżewie
mm wt, 29 września 2020 08:17

Wcześnie rano doszło do zderzenia ciężarówki z ciągnikiem siodłowym, który ciągnął przyczepy cyrkowe. Chwilę później kierowca chłodni chcąc ominąć wywrócił chłodnię. Droga jest zablokowana.

Narkotyki schowała w biustonoszu

Foto: Narkotyki schowała w biustonoszu
mm pon, 28 września 2020 17:16

31-letni kierowca volvo nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, który zakończył się po tym, jak kierujący spowodował kolizję drogową.

Areszt za potrącenie i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Foto: Areszt za potrącenie i ucieczkę z miejsca zdarz...
mm pon, 28 września 2020 16:42

Jak już informowaliśmy, w piątkowy wieczór, około godz. 19.00 w Giełczynie kierujący Peugeotem potrącił 14-letnią dziewczynę jadącą rowerem, ranną zostawił w rowie i zbiegł z miejsca wypadku. Dziś Komenda Miejska Policji w Łomży informuje, że sprawca trafił na trzy miesiące do aresztu.

„Wstań Ofiarny Orle Biały”

Foto: „Wstań Ofiarny Orle Biały”
mm pon, 28 września 2020 16:22

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża realizuje projekt pt.: „Wstań Ofiarny Orle Biały - obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej” dofinansowany z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Ewakuacja Plastyka i Gminy Łomża

Foto: Ewakuacja Plastyka i Gminy Łomża
mm pon, 28 września 2020 14:00

Do Liceum Plastycznego wpłynęła informacja, że na terenie szkoły może być podłożona bomba - potwierdza Urszula Brulińska z łomżyńskiej policji. W tej chwili trwa przeszukanie budynku.

Mistrzowie Agroligi 2020

Foto: Mistrzowie Agroligi 2020
mm pon, 28 września 2020 13:31

Natalia, Damian, Małgorzata, Dariusz Zarębowie z Jastrząbki Młodej w gm. Śniadowo w kategorii Rolnik, a w kategorii Firma Agrotechnik Wojciech Dzięgielewski ze Stawisk to tegoroczni zwycięzcy dorocznego konkursu AgroLiga 2020. Przedstawicielom branży rolnej podczas regionalnego finału w środę (23.09) w Księżynie gratulował wicemarszałek Stanisław Derehajło oraz radna województwa Jadwiga Zabielska.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę