sobota, 25 stycznia 2020 napisz DONOS@

WSA zerka w kierunku Białorusi

cz pt, 25 maja 2007 16:32

Ośmiu rektorów białoruskich szkół wyższych gości w Łomży. Wszyscy przyjechali na zaproszenie prof. dr hab. Romana Englera rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, który chce nawiązać, a w niektórych przypadkach zacieśnić, współpracę z białoruskimi uczelniami. W jej ramach już od października w łomżyńskiej WSA mogłoby rozpocząć uzupełniające studia magisterskie 50 białoruskich inżynierów.

Najpopularniejsze jest „drugie”

Foto: Najpopularniejsze jest „drugie&#8...
cz cz, 24 maja 2007 17:59

Już tylko kilka dni pozostało uczniom ostatnich klas gimnazjów na wybór szkoły w której dalej chcą sie uczyć. Do końca maja szkoły ponadgimnazjalne w Łomży przyjmują podania o absolwentów gimnazjów z miasta i regionu. Tak jak w latach poprzednich nabór prowadzony jest przez internet... Na stronie internetowej widać też jakim zainteresowaniem cieszą się poszczególne szkoły. Póki co najpopularniejsze jest II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej

Prezydent Kaczorowski w „piątce”

Foto: Prezydent Kaczorowski w „piątce&#...
cz śr, 23 maja 2007 13:03

„Ojczyzna drogie dzieci to nasz dom. Dbajcie o niego, szanujcie, czyńcie tylko dobro…” - mówił uczniom SP nr 5 w Łomży prezydent Ryszard Kaczorowski. Ostatni prezydent Rzeczypospolitej na uchodźstwie w minionym tygodniu odwiedził Łomżę.

„Alfredy” dla najlepszych

Foto: „Alfredy” dla najlepszych
cz wt, 22 maja 2007 16:41

W nietypowy sposób społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia Noblistów Polskich. Kilkunastu uczniów otrzymało po „Alfredzie”. To statuetka upamiętniająca założyciela Fundacji Nobla – Alfreda Bernharda Nobla, która od teraz będzie nagrodą dla najlepszych w „Jedynce”.

Jubileusz „siódemki”

Foto: Jubileusz „siódemki”
cz pt, 18 maja 2007 18:17

Odsłonięciem pamiątkowej tablicy w holu szkoły łomżyńska „siódemka” rozpoczęła świętowanie jubileuszu 50-lecia. Na tablicy umieszczono maksymę Adama Mickiewicza - patrona szkoły - „Ojczyzna, Nauka, Cnota”, które jak podkreśla Halina Szeligowska dyrektor szkoły kierują pracą jej nauczycieli. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza rozpoczęła działalność 1 września 1957 roku. Na uroczystości jubileuszowe „siódemki” licznie przybyli związani z nią - na przestrzeni dziesięcioleci – nauczyciele, pracownicy, uczniowie i przyjaciele...

Pół wieku „siódemki”

Foto: Pół wieku „siódemki”
cz wt, 15 maja 2007 16:46

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży obchodzi w tym roku 50. urodziny. Choć budynek szkoły, który „siódemka” zajmuje już od 49 lat, poddaje się upływowi czasu „starzejąca się” podstawówka wciąż jest rześka, młoda i zdolna... Dziś – biorąc za podstawę wyniki egzaminów szóstoklasisty – jest najlepszą podstawówką w mieście.

Będą wyższe dodatki dla wychowawców

cz śr, 25 kwietnia 2007 11:21

Nauczyciele z Łomży dostaną wyższe dodatki. Uchwałę o wzroście m.in. dodatków za wychowawstwo radni miasta przegłosowali przed miesiącem, ale wówczas prezydent Jerzy Brzeziński głośno zastanawiał się czy uchwała nie zostanie uchylona, bo on i skarbnik miasta nie wyrażali zgody na podniesienie tych dodatków. Teraz wiadomo, że uchwała i wyższe - 50 zł dodatki za wychowawstwo - będą jednak obowiązywały.

Daniel indeks ma w kieszeni

Foto: Daniel indeks ma w kieszeni
mm pon, 23 kwietnia 2007 22:31

Zanim maturalne emocje rozkwitną z kasztanowcami, uczeń czwartej klasy Technikum Ekonomicznego ZSEiO w Łomży Daniel Bałazy zdobywa indeks Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. O indeks najbardziej - i to od dziesięcioleci - renomowanej uczelni ekonomicznej w Polsce ubiegało sie ponad stu finalistów Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Daniel jako jedyny z województwa podlaskiego zdobył ósme miejsce, po czym "na pociechę" czwarte w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Jest jednym z pięciu w kraju, którzy mogą pochwalić się podobnym wyczynem. Brawo!

„Mała matura”

cz pon, 23 kwietnia 2007 14:30

Ponad tysiąc gimnazjalistów z Łomży we wtorek o 9.00 rozpocznie pisanie egzaminu gimnazjalnego. Najpierw uczniowie napiszą test z wiedzy humanistycznej, a w środę część matematyczno-przyrodniczą. Od tego, jak zaliczą egzamin, zależeć będzie do którego liceum będą przyjęci. Egzamin jest obowiązkowy. Jeżeli jakiś uczeń nie przystąpi dodo niego w danym roku, musi powtórzyć ostatnią klasę gimnazjum i przystąpić do egzaminu w roku następnym.

Kossaczęta i Słoneczka mają już tytuł plastyka

Foto: Kossaczęta i Słoneczka mają już tytuł plastyka
mm pt, 20 kwietnia 2007 15:04

- Życzę Wam, aby kształtowana przez cztery lata wrażliwość na piękno i współpraca z nauczycielem-Mistrzem nie została zmarnowana - mówiła Lidia Radziwanowicz, dyrektor Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży, do absolwentów, którzy dzisiaj w południe uroczyście uzyskali tytuł plastyka w dziedzinie technik graficznych. - Dyplomy i czekająca Was matura dają przepustkę do dalszej nauki, a szczególnie prawo ubiegania się o wstęp na wyższe uczelnie. Życzę trafnych wyborów w dorosłym życiu, aby dawało satysfakcję, radość i spełnienie marzeń.

Dzień Otwartych Drzwi w III LO

pt, 20 kwietnia 2007 11:21

Prezentacje profilów klas i zasad rekrutacji do szkoły przygotowuje III Liceum Ogólnokształcące w Łomży im. Żołnieży Obwodu Łomżynskiego Armii Krajowej. Szkoła organizuje w sobotę dzień otwarty dla gimnazjalistów i ich rodziców. Spotkanie rozpocznie się o 10-tej w szkolnej hali sportowej. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów liceum, na gimnazjalistów i ich rodziców czekać będa uczniowie i nauczyciele łomżyńskiego ogólniaka. Będzie można zwiedzić szkołę a w klasach porozmawiać z uczniami i nauczycielami prowadzącymi zajęcia o różnych profilach nauczania. W liceum jest ich sporo. Młodzież uczy się w klasach z rozszerzeniem biologii i chemii, matematyki i informatyki, humanistycznych: języka polskiego, historii i wiedzy o kulturze a także klasie językowej.

Łomżyńskie uczelnie na tle kraju

cz cz, 19 kwietnia 2007 18:28

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży zajęła 29 miejsce wśród niepublicznych uczelni magisterskich w rankingu Rzeczpospolitej i tygodnika Perspektywy. 40 miejsce wśród uczelni licencjackich zajęła Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży.

Szkołę czas wybrać

Foto: Szkołę czas wybrać
cz cz, 12 kwietnia 2007 16:42

Która szkoła w mieście jest najlepsza, do której posłać dziecko – to dylemat, który w kwietniu staje przed tysiącami rodziców. Teoretycznie w przypadku podstawówek i gimnazjów problem nie powinien istnieć, bo obowiązuje rejonizacja, ale który z rodziców nie zrobiłby czegoś aby jego pociecha chodziła do najlepszej szkoły w mieści. Teraz rodzice przedszkolaków i absolwentów szkół podstawowych mają szansę sprawdzić jak uczą w danej szkole.

Sprawdzą szóstoklasistów

cz śr, 11 kwietnia 2007 19:48

Ponad 800 szóstoklasistów z sześciu łomżyńskich podstawówek przystąpi w czwartek do pierwszego poważnego egzaminu w życiu. Choć jego wynik nie ma wpływu na „promocję” uczniów do gimnazjum jest bardzo ważny dla podstawówek i pracujących w nich nauczycieli i dyrektorów. Sprawdzian szóstoklasisty to pierwszy „zewnętrzny” sprawdzian wiedzy uczniów kończących edukację w szkole podstawowej i faktyczny sprawdzian poziomu szkoły.

Dni otwarte na Zielonej 21

cz pon, 02 kwietnia 2007 12:59

12 – 13 kwietnia 2007 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Łomży organizuje DNI OTWARTE, na które zaprasza uczniów i nauczycieli gimnazjów oraz rodziców.

Vista trafia pod strzechy - w teorii i w praktyce

cz śr, 28 marca 2007 20:08

Możliwości Windowsa Visty były głównym tematem konferencji TechNet Academic Day. W środę w łomżyńskiej Wyższej Szkoły Agrobiznesu zaprezentowano najnowszy produktu firmy Microsoft. Zalet i wad Visty dopatrywało się około 250 uczestników TechNet Academic Day. Uczestnicy konferencji po jej zakończeniu podkreślali, że Vista choć robi wrażenie, to jednak nie zachwyca...

Nauczycielskie dodatki - radni za, prezydent przeciw

cz śr, 28 marca 2007 14:37

To jest żenada – tak blisko dwugodzinną dyskusję radnych nad podwyżkami nauczycielskich dodatków podsumował radny Paweł Borkowski. Ostatecznie radni większością 16 za przy 5 głosach wstrzymujących się uchwalili podwyżki. Dodatek za wychowawstwo miałby wzrosnąć w tym roku z 25 do 50 zł. Nie wiadomo jednak, czy nauczyciele większe pieniądze dostaną, bo po głosowaniu radnych prezydent podszedł do mównicy i powiedział uchwała może stać uchylona przez RIO bo nie ma pod nią wymaganych prawem kontrasygnat jego i skarbnika miasta.

Więcej za wychowawstwo?

cz śr, 28 marca 2007 08:35

Czy łomżyńscy nauczyciele dostaną wyższe dodatki za wychowawstwo? - to wyjaśni się podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Łomży. Jednym z punktów posiedzenia jest podjęcie uchwały w tej sprawie. Przygotowany przez prezydenta miasta projekt zakładał, że wszystko pozostanie po staremu - czyli, ze podwyżki nie będzie. Tymczasem 100% podwyżki tego dodatku chcą nauczyciele, związkowcy i radni z komisji Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

Masowe zbrodnie hitlerowskie w Łomży

cz wt, 20 marca 2007 10:05

Łomża zapłaciła wysoką cenę za opór stawiany hitlerowskim okupantom. Każdy jego przejaw wywoływał reakcję okupantów głównie postaci egzekucji masowych. W latach 1941 – 1944 dokonali ich hitlerowcy w okolicach Łomży kilkadziesiąt, w czterech, okalających miasto lasach, koło wsi: Giełczyn, Pniewo, Sławiec i Jeziorko.

Hektary na dobry początek

cz śr, 14 marca 2007 19:36

Ponad milion złotych wart jest teren przy ulicy Poznańskiej w Łomży, który miasto przekazało Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości. Powstanie tam Centrum Przetwórstwa Rolno-Spożywczego. Po to, żeby przekazać uczelni działki, w środę odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, na której radni spotkali się z prezydentem i władzami szkoły. Głosujący jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem w sumie trzech działek o łącznej powierzchni 2,7975 hektarów.

« · «« · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · 91 · 92 · 93 · 94 · »» · »
 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę