wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Czesi listy piszą…

Poczta Czeska postanowiła zaufać systemom z rodziny open source, mianowicie władze odpowiedzialne za system informatyczny krajowego dostawcy listów i paczek, zdecydowały się na zainstalowanie SuSE Linux na około 4000 serwerach i ponad 12000 terminalach klienckich, przy czym liczba ta ma być powiększona o kolejne 3 tys. komputerów w najbliższej przyszłości.

Według firmy Novell, dostawcy oprogramowania dla czeskich pocztowców, dokonana zmiana pozwoliła zredukować koszty administracyjne jak i również zlikwidować wydatki związane z wymianą sprzętu komputerowego na nowszy.

Przed modernizacją system informatyczny naszego południowego sąsiada opierał się na całej gamie wymieszanych ze sobą rozwiązań programowych, wliczając w to nawet taki już dziś archaik jak DOS. Powodowało to narastanie niekompatybilności, a w efekcie prowadziło do zwiększania wydatków i zmniejszenia efektywności pracy.

Miejmy nadzieję, że kiedyś i w naszym kraju doczekamy się podobnych rozwiązań, a miłe Panie w pocztowych okienkach będą nas witały z uśmiechem na twarzy i z logo pingwina za plecami.


źródło: www.linux.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0