Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Na co to wystarczy...?

Foto: Na co to wystarczy...?
cz wt, 04 listopada 2008 14:08

Zaledwie 600 tysięcy złotych znalazło się w preliminarzu - czyli projekcie przyszłorocznego budżetu - na budynek nowej siedziby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Komisja – zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami – już w tym roku miała przejąć i adaptować na swoje potrzeby zabytkowy budynek przy Alei Legionów 9, z którego - zgodnie z decyzjami władz miasta - ma wyprowadzić się szkoła „drzewna”. W tegorocznym budżecie placówki na remont budynku po „drzewnej” było zapisane 1,2 mln zł, ale do tej pory OKE budynku formalnie nie przejęło i większość pieniędzy już zwrócono do centrali.

„Nie bądźcie w życiu i gospodarce jak wilki drapieżne...”

Foto: „Nie bądźcie w życiu i gospodarce jak...
cz pt, 31 października 2008 15:05

- Tegoroczny kryzys na świecie spowodował, że George Bush, Nicolas Sarkozy i Angela Merkel wreszcie powiedzieli o tym, co Jan Paweł Wielki mówił trzykrotnie: o potrzebie kontroli państwowej w sferze finansowej – stwierdził ks. Józef Roman Maj podczas wykładu „Nauczanie Jana Pawła II w odniesieniu do kwestii społecznych” dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Łomży, Zambrowa, Grajewa i Wysokiego Mazowieckiego.

„Dziesiątka” to szkoła myśląca o każdym

Foto: „Dziesiątka” to szkoła myśl...
cz cz, 30 października 2008 12:24

– Kochani pierwszoklasiści, nie splamcie dobrego imienia naszej szkoły, której patronem jest wielki Polak i znany na całym świecie autorytet moralny – apelowała Hanka Gałązka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży podczas uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych. - Pamiętajcie o magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam, które bardzo pomogą Wam w życiu szkolnym, domowym i codziennym.

Promotorki rządowych pomysłów na edukację

cz śr, 29 października 2008 15:05

Marzena Rafalska, konsultant metodyczny Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży, i Anna Jóźwiak, nauczycielka języka polskiego w białostockim liceum, zostały powołane przez minister edukacji Katarzynę Hall na funkcję promotora ds. upowszechnienia zmiany podstawy programowej w polskim systemie szkolnictwa. Promotorki będą współpracowały z Kuratorium Oświaty w Białymstoku i Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży. Z województwa podlaskiego chęć zostania promotorami wyraziło ponad 50 osób. Po weryfikacji wybrane osoby wzięły udział w kilkutygodniowym szkoleniu, które zakończyło się egzaminem. W całej Polsce powołano ok. 60 promotorów.

Zespół Szkół Drzewnych będzie rozwiązany

cz śr, 29 października 2008 13:14

Radni Łomży zdecydowali o rozwiązaniu z końcem roku Zespołu Szkół Drzewnych i powołaniu od 1 stycznia 2009 roku Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych z siedzibą w budynku dzisiejszego Publicznego Gimnazjum nr 3 przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Łomży. Tym samym władzom miasta udało się wreszcie rozwiązać ciągnącą się już od roku kwestię co zrobić z „Drzewną” aby wyprowadzić z zabytkowego budynku przy Alei Legionów 9 uczniów i nauczycieli szkoły. Prezydent miasta i większość radnych uznaje, że w ten sposób ratują „Drzewną”. Odmienne zdanie na ten temat mają uczniowie szkoły, ich rodzice i nauczyciele, dla których jest to ukryta likwidacja placówki.

„Pan prezydent kończył naszą szkołę – my też chcemy”

Foto: „Pan prezydent kończył naszą szkołę &...
cz nie, 26 października 2008 22:04

Uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych w Łomży nie chcą przenosić się z budynku przy Alei Legionów. W piątek z transparentami stanęli przed budynkiem gimnazjum nr 3, w którym spotkała się Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta by wydać opinię, o przygotowanych przez wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego uchwałach dotyczących rozwiązania ZSD i utworzenia Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych z siedzibą w budynku dotychczasowego gimnazjum nr 3. Radni, póki co opinii nie wydali...

Uczeń zdolny – geniusz czy dewiant?

Foto: Uczeń zdolny – geniusz czy dewiant?
mm so, 25 października 2008 12:08

Setki takich i podobnych kwestii stawiali sobie uczestnicy konferencji z okazji 25-lecia Towarzystwa Szkół Twórczych, która odbywała się w piątek i sobotę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Przybyło na nią 50 dyrektorów i nauczycieli ze szkół, które poprzez wysoki poziom nauczania i osiągnięcia swoich wychowanków wpisały się trwale w krajobraz edukacyjny Polski. Przybyli przedstawiciele, m.in., I i III LO w Białymstoku, I LO w Ostrołęce i II LO w Olsztynie. Łomżę reprezentowały także Katolickie Liceum, I i III LO, PG nr 1, PG nr 2 i PG nr 8.

Edukator rozwija skrzydła i horyzonty

mm pt, 24 października 2008 17:25

Dwudniowa VIII konferencja nauczycieli i rodziców szkół i przedszkoli Stowarzyszenia Edukator rozpoczęła się w piątek, 24 października, otwarciem punktu wychowania przedszkolnego w Paproci Dużej. W uroczystości wzięła udział 10-osobowa delegacja nauczycieli z Gruzji, którzy wykorzystują łomżyńskie doświadczenia w edukacji przedszkolnej na wsi.

Próba generalna w gimnazjach

cz wt, 21 października 2008 07:14

Punktualnie o godzinie 9.00 gimnazjaliści trzecich klas rozpoczną pisanie półtoragodzinnego próbnego egzaminu z języka obcego. Taka próba odbywa się po raz pierwszy, bo ci gimnazjaliści w kwietniu przyszłego roku po raz pierwszy będą zdawać egzamin gimnazjalny składający się z trzech części. Obok humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej, w kwietniu na prawdziwym sprawdzianie gimnazjalnym jako obowiązkowy pojawi się także język obcy.

Studia dla juniora i seniora w WSA w Łomży

Foto: Studia dla juniora i seniora w WSA w  Łomży
cz cz, 16 października 2008 15:25

W Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży po raz 9. odbyła się inauguracja Uniwersytetu Złotego Wieku. Na zajęcia akademickie uczęszcza ponad 100 osobowa grupa seniorów. Studenci uczestniczą w wykładach i ćwiczeniach w ramach sekcji tematycznych.

Nauczycielskie święto...

Foto: Nauczycielskie święto...
cz śr, 15 października 2008 18:20

Blisko setka nauczycieli i pracowników oświaty z Łomży i terenu byłego województwa łomżyńskiego w środę odebrała wysokie odznaczenia państwowe i ministerialne, a także nagrody ministra, kuratora i prezydenta Łomży. Wszystko z okazji przypadającego dzień wcześniej Dnia Edukacji Narodowej. Było pompatycznie z przerywnikiem słowno-muzycznym... Największe owacje nauczycieli, podczas ponad dwugodzinnej akademii, zebrał przewodniczący miejscowego oddziału „Solidarności” oświaty, który stwierdził: „chciałem coś powiedzieć, ale ze względu na ten nastrój się powstrzymam”.

Gimnazjalisto! Sprawdź, czy jesteś omnibusem!

Foto: Gimnazjalisto! Sprawdź, czy jesteś omnibusem!
cz wt, 07 października 2008 13:35

- Zapraszam wszystkich gimnazjalistów z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego do sprawdzenia swoich sił w naszej Lidze Naukowej i poznania ciekawych rówieśników z innych gimnazjów - zachęca dyr. Jerzy Łuba z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, które ze Stowarzyszeniem na Rzecz Uzdolnionych Ziemi Łomżyńskiej Omnibus po raz trzeci organizuje aż pięć konkursów: matematyczny, przyrodniczy (obejmuje fizykę biologię, geografię i chemię), humanistyczny (język polski, historia), języka angielskiego i języka niemieckiego. - Uczestnik bezpłatnej Ligi Naukowej nie musi wychodzić z domu. Wystarczy, że rozwiąże któreś z zadań, zamieszczonych na stronie internetowej.

„Radujmy się więc, dopókiśmy młodzi!”

Foto: „Radujmy się więc, dopókiśmy młodzi!&...
cz so, 04 października 2008 07:52

Piąty rok akademicki rozpoczęła uroczyście Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Na pierwszy rok przyjęła rekordową w swej krótkiej historii liczbę studentów, bo aż 710. Łącznie ze studentami starszych lat w murach uczelni nauki pobierać będzie 1400 żaków na studiach dziennych i zaocznych. Na inauguracji zjawiło się mnóstwo znakomitych gości, wśród których w piątkowe popołudnie w gmachu przy ul. Poznańskiej byli, m.in., profesorowie: minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka, b. rektor SGGW w Warszawie Tomasz Borecki i rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Jan Górski.

Pierwszaki wśród braci uczniowskiej „Dwójki”

Foto: Pierwszaki wśród braci uczniowskiej „...
cz pt, 03 października 2008 06:31

„Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży” - mówiła w czwartkowy wieczór dyrektor Grażyna Ważna-Zwierzyńska, przykładając wielkie gęsie pióro do lewego ramienia przyklękających pierwszoklasistek i pierwszoklasistów. Uczniowie klasy I a, której wychowawczynią jest Jolanta Auguściak, wystąpili w biretach z czerwonego kartonu. Wychowankowie Joanny Kossakowskiej z kl. I b – w granatowych. Wyglądali nadzwyczaj poważnie i elegancko, jak na rangę uroczystości przystało. W oczach matek i ojców zakręciły się łzy.

Walczą o wyjazd na Maltę... i uczą się przedsiębiorczości

Foto: Walczą o wyjazd na Maltę... i uczą się przedsię...
cz so, 27 września 2008 11:41

Zespół Szkół Drzewnych w Łomży znaleźli się w grupie kilku szkół, w których Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego realizuje projekt pt.: „€ko-Kluby Przedsiębiorczości - promocja świadomości proekologicznej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych”. W piątek w szkole odbył się tzw. Trening Przedsiębiorczości. W czasie zajęć uczniowie sprawdzali swój poziom „bycia przedsiębiorczym” i poznawali sposoby kierowania grupą...

Pieniędzy na remont budynku (po) Drzewnej w Łomży już nie ma...

Foto: Pieniędzy na remont budynku (po) Drzewnej w Łom...
cz pt, 26 września 2008 14:00

Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży oddał do Ministerstwa Edukacji Narodowej 800 tys. zł. z pieniędzy, które miały być przeznaczone na rozpoczęcie remontu zabytkowego przy Alei Legionów 9 w Łomży. Dyrektor OKE pieniądze musiał oddać, bo budynek nie jest jego własnością. W dalszym ciągu mieści się tu Zespół Szkół Drzewnych, a władze miasta nie potrafią znaleźć rozwiązania gdzie wyprowadzić uczniów szkoły z budynku obiecanego OKE. Zdaniem Agaty Gołaszewskiej przewodniczącej komisji oświaty Rady Miasta to co w tej sprawie wyprawia odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Krzysztof Choiński jest niedopuszczalne.

„Speckomisja” załatwi sprawę Drzewnej?

Foto: „Speckomisja” załatwi spraw...
cz pt, 26 września 2008 06:20

Specjalna komisja składając się z przedstawicieli Zespołu Szkół Drzewnych, Publicznego Gimnazjum nr 3, Prezydenta Łomży i Kuratorium Oświaty w Białymstoku ma wypracować kompromisowy w tzw. „sprawie” Drzewnej. O takim nowym prezydenckim pomyśle na rozwiązanie problemu ciągnącego się już od ponad roku poinformowała Małgorzata Palanis rzecznik prasowy białostockiego kuratorium. Przedstawiciele instytucji mieliby pośredniczyć w rozmowach o połączeniu na które nie godzą się obie szkoły, ale czego chce wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński.

Skansenowskie spotkania młodzieży...

Foto: Skansenowskie spotkania młodzieży...
cz pon, 22 września 2008 13:08

Młodzi uczniowie szkół z Polski, Litwy i Niemiec wspólnie pracują przy odnawianiu zabytków Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. To uczestnicy projektu „Zachowajmy przeszłość dla przyszłości”, w którym po raz 11. bierze udział młodzieży Zespół Szkół Drzewnych nr 9 w Łomży. - Bardzo się cieszymy z tej pomocy - mówi Urszula Kuczyńska kierownik Skansenu.

Kolejna prezydencka porażka w sprawie Drzewnej?

Foto: Kolejna prezydencka porażka w sprawie Drzewnej?
cz pt, 19 września 2008 16:00

Podczas wrześniowej sesji radni Łomży mieli zdecydować o połączeniu Zespołu Szkół Drzewnych z Publicznym Gimnazjum nr 3 – tak zapowiadał odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Krzysztof Choiński. I choć sesję, która zwykle odbywa się w ostatnią środę miesiąca przesunięto niemal o tydzień – na wtorek 30 września, takiego punktu nie ma w proponowanym porządku obrad. Jest za to nieoficjalna informacja, że ten prezydencki pomysł poległ w Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Stypendia dla zdolnych...

cz pon, 08 września 2008 18:21

Ponad pięćdziesięciu najlepszych uczniów i studentów z województwa podlaskiego otrzyma stypendia naukowe ufundowane przez samorząd województwa. W tej grupie jest także 12 uczniów szkół łomżyńskich. Przez 10 miesięcy będą otrzymywać po 300 zł.

« · «« · 82 · 83 · 84 · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · 91 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę