Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 grudnia 2022 napisz DONOS@

„Sztandarową marką grupy Van Pur jest piwo Łomża”

mm wt, 29 listopada 2022 08:10

Po prawie 2 i pół roku Van Pur i Browar Łomża zakończyły współpracę sponsoringową z drużyną piłki ręcznej z tytułem wicemistrza Europy. - Wdzięczność większa jak żal – ocenił prezes Bertus Servaas, prezes KS Łomża Industria Kielce, dziękując za wzorową współpracę. - Sytuacja kadrowa i personalna w Browarze Łomża jest stabilna – zapewnił nas Dawid Błaszczyk, zastępca dyrektora marketingu Van Pur, kiedy zapytaliśmy, czy rezygnacja ze sponsorowania nie oznacza kryzysu w Spółce. - Spółka Van Pur nie ma żadnych powodów, aby zmniejszać w tym zakładzie zatrudnienie.

Gazociąg Ostrołęka - Łomża

mm pt, 25 listopada 2022 10:07

Po nieudanej próbie budowy bloku węglowego w Ostrołęce, zdecydowano o inwestycji w gaz. Przedsięwzięcie ma być zrealizowane w 2023 roku, a gaz pochodzić będzie z pobudowanego niedawno pod Łomżą gazociągu Polska-Litwa.

Centrum handlowe przy Spokojnej i Piłsudskiego

mm wt, 25 października 2022 13:51

Rośnie pierwszy market budowlany spod żółto-niebieskiego logo w Łomży. Planowany wstępnie na 15 grudnia termin oficjalnego otwarcia, powinien być dotrzymany.

Od 2023 r. PUE ZUS obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców

mm śr, 21 września 2022 10:15

Od nowego roku każdy przedsiębiorca, zarówno ten, który zatrudnia kilka osób, jak i płacący składki wyłącznie za siebie, będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dotychczas taki ustawowy obowiązek mieli jedynie płatnicy rozliczających składki za więcej niż 5 osób – informuje ZUS.

Najlepsi w AgroLidze są z powiatu łomżyńskiego

mm pt, 26 sierpnia 2022 12:50

Beata i Janusz Karwowscy z Kosaków zostali mistrzami wojewódzkiego etapu AgroLigi w kategorii Rolnicy, a w kategorii Firma tytuł mistrza otrzymało przedsiębiorstwo Sonarol Sp. j. Najda z Jedwabnego. Podlascy mistrzowie mieszkają i działają na terenie powiatu łomżyńskiego i to oni będą reprezentować nasz region na szczeblu krajowym konkursu branży rolnej.

Właściciel SONAROL-u Wzorowym Agroprzedsiębiorcą RP

mm pt, 12 sierpnia 2022 14:01

Stanisław Najda, właściciel firmy SONAROL, która w tym roku świętuje swoje 25-lecie, uhonorowany został tytułem Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2021-2022. Uroczystość odbyła się w środę w Pałacu Belwederskim w Warszawie.

MOL w Łomży?

mm wt, 02 sierpnia 2022 20:58

Z dniem 1 sierpnia Orlen sfinalizował fuzję z Lotosem. Z 522 stacji paliw, którymi dysponowała gdańska spółka, 417 trafi do węgierskiego MOL-a, a pozostałe 105 przejdzie pod logo płockiej firmy. W Łomży i okolicy pod znakiem Lotos działają 4 stacje paliw. Na razie nie wiadomo, czy i ile przejdzie do MOL-a, a ile do Orlenu.

KGHM złożył pierwszy w Polsce wniosek o ocenę technologii SMR

mm pon, 11 lipca 2022 15:20

KGHM złożył do Państwowej Agencji Atomistyki (PAA) pierwszy w Polsce wniosek o ocenę technologii SMR - małych reaktorów modułowych, które spółka planuje uruchomić już w 2029 r.

Podlaska misja w Londynie

mm pt, 17 czerwca 2022 16:57

O wymianie handlowej, promocji polskich produktów czy ekspansji międzynarodowej mówiono podczas spotkań podlaskiej misji gospodarczej w Londynie. Misji, która odbyła się 14-16 czerwca, przewodził wicemarszałek Marek Olbryś.

Cenna OSM Piątnica

mm śr, 15 czerwca 2022 09:46

Przychód OSM Piątnica wyniósł w 2021 roku 1,6 mld zł, co dało spółdzielni czwarte miejsce w Polsce w branży. W bieżącym roku natomiast może on osiągnąć nawet 2 mld zł.

Ważny termin dla prowadzących działalność gospodarczą

mm wt, 07 czerwca 2022 09:09

Osoby prowadzące działalność gospodarczą objęte dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, które nieterminowo opłaciły składki w ubiegłym roku, nie stracą ciągłości ubezpieczeń, jeśli do końca czerwca 2022 r. złożą wniosek o wyrażenie zgody na opłacenie składek po terminie – informuje ZUS.

Biuro rachunkowe ze Zgierza - współpraca z przyszłością

JJS cz, 19 maja 2022 16:41

W przypadku dużych firm jak i jednoosobowych działalności gospodarczych, bardzo istotną sprawą są dobrej jakości usługi księgowe. W niektórych przypadkach dla firm korzystniejsze może być więc korzystanie z biur rachunkowych, które nie są częścią ich struktury.

Anioły w rękach Biznesu

mm pt, 13 maja 2022 07:59

Zakład Usług Informatycznych NOVUM został uznany przez kapitułę konkursu Anioły Biznesu - Firmą Roku 2021 na Ziemi Łomżyńskiej. W Hali Kultury odbyła się uroczysta gala, na której laureatom wręczono statuetki „aniołów”.

Prawo.pl: od przyszłego roku jeszcze mniej gotówki w rozliczeniach między firmami

mm cz, 05 maja 2022 10:47

Zgodnie z przepisami Polskiego Ładu od 1 stycznia 2023 roku wszystkie płatności pomiędzy firmami staną się bezgotówkowe. Znacząco obniżony zostanie również limit transakcji gotówkowych w relacjach B2B - z dzisiejszych 15 tysięcy do zaledwie 8 tysięcy złotych. Zdaniem ustawodawcy chodzi o zamykanie kolejnych furtek do unikania płacenia podatków i walkę z szarą strefą - informuje serwis Prawo.pl.

Wyróżniony Urząd Skarbowy w Łomży

mm pt, 22 kwietnia 2022 10:09

Łomżyński Urząd Skarbowy został wyróżniony w konkursie „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" organizowany przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów. Finałowa gala odbyła się 21 kwietnia 2022 r. w siedzibie BCC w Warszawie.

Kino Millenium z dotacją od marszałka

mm śr, 23 marca 2022 11:10

Ponad 100 tys. zł dotacji z funduszy europejskich otrzymało Kino Millenium w Łomży. Pieniądze mają być przeznaczone na montaż dwóch modułów paneli fotowoltaicznych na dachu kina, co ma wpłynąć na obniżkę cen biletów.

Mniejsze ulgi dla przedsiębiorców

mm pt, 25 lutego 2022 11:30

Maksymalnie 3 lata, a nie jak było wcześniej 6 lat, może wynieść zwolnienie z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej. Zwiększono także wymagane nakłady inwestycyjne.

Złota Mowa Reklamowa "Łomży"

mm pon, 21 lutego 2022 15:45

Decyzją kapituły Biura Reklamy Telewizji Polskiej zwycięzcą akcji Złota Mowa Reklamowa za rok 2021 została firma Van Pur S.A. Za kampanię reklamową „ŁOMŻA. W swoim tempie”.

Zawieszona licytacja terenów „Galerii Narew”

mm cz, 10 lutego 2022 13:11

Zapowiadana na koniec stycznia licytacja terenów pod budowę „Galerii Narew” nie odbyła się, z powodu zawieszenia postępowania egzekucyjnego.

Eksperci ZUS o Polskim Ładzie

mm pt, 04 lutego 2022 10:07

Po drugim tygodniu dyżurów pracowników, ZUS informuje o niektórych pytaniach i odpowiedziach ekspertów. Od 7 lutego kolejny tydzień dyżurów telefonicznych.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę