Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 17 lipca 2024 napisz DONOS@

OSM Piątnica nagrodziła dostawców mleka

mm cz, 04 lipca 2024 15:40

OSM Piątnica przyznała nagrody w corocznym rankingu dostawców mleka. W tegorocznej edycji ustanowiono dwie kategorie – za największą ilość dostarczonego surowca oraz za najwyższą jakość mleka. W każdej z kategorii wyróżniono 15 dostawców, a trzy osoby zostały podwójnie uhonorowane – zarówno za ilość, jak i za jakość surowca. Nagrodzeni rolnicy dostarczyli do Spółdzielni ze swoich gospodarstw łącznie ponad 47 mln litrów mleka.

CPS GfK: Mlekovita najczęściej wybieraną przez Polaków marką

mm śr, 03 lipca 2024 12:51

Mlekovita otwiera tegoroczny ranking najczęściej wybieranych przez Polaków marek FMCG. Na podium znalazły się także OSM Piątnica oraz Mlekpol. Takie dane płyną z najnowszej edycji raportu CPS GfK Brand Footprint Europe. YouGov i CPS GfK

Majonez Zakładów Spożywczych BONA z nagrodą

mm pt, 28 czerwca 2024 08:47

- Z dumą i satysfakcją informujemy, że nasz produkt BONA Majonez Delikatesowy 260 mililitrów zdobył wyróżnienie w kategorii majonezy podczas 14. edycji konkursu „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich” - mówi prezes Leszek Krzyżkowiak z Zakładów Spożywczych Bona w Łomży. - Cieszę się, że nasze produkty zyskały duże zaufanie klientów. Jest to sukces całego zespołu BONA. W ogólnopolskim konkursie handlowcy zagłosowali również na firmy z Piątnicy, Grajewa, Łysych.

MRiT: Wakacje składkowe od 1 listopada (komunikat)

mm pon, 10 czerwca 2024 20:38

- Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje: Mikroprzedsiębiorcy będą mogli raz w roku zrezygnować z obowiązku opłacania miesięcznych składek na ubezpieczenie społeczne. Na rozwiązaniu skorzysta ok. 1,7 mln osób. Prezydent podpisał stosowaną ustawę.

OSM Piątnica z nagrodą European Economic Award

mm śr, 29 maja 2024 14:09

Za istotny wkład w rozwój gospodarczy, zbudowanie silnej marki oraz promowanie Polski jako wiarygodnego partnera gospodarczego na rynkach zagranicznych Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki przyznał Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy - European Economic Award.

Od kwietnia obowiązują nowe stopy procentowe składki na ubezpieczenie wypadkowe

mm wt, 09 kwietnia 2024 10:16

W roku składkowym, który rozpoczął się 1 kwietnia 2024 r., zmieniły się wartości stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe. Ustalane są one dla poszczególnych grup działalności w zależności od zagrożeń zawodowych i ich skutków.

Reakcja na ciężki stres częstą przyczyną zwolnień w Podlaskiem

mm so, 10 lutego 2024 18:19

Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania to choroby, które coraz częściej dolegają Polakom. W 2023 roku do ZUS-u wpłynęło o 8,7 procent więcej takich zwolnień niż w 2022 roku.

Bank w Zambrowie padł ofiarą hakerów

mm wt, 23 stycznia 2024 16:23

Bank Spółdzielczy w Zambrowie został ofiarą cyberataku. Początkowo bank przyznawał się do „awarii”, a później źródłem problemów miał być „incydent bezpieczeństwa”. Najnowszy komunikat mówi o przywróceniu dostępu do bankowości elektronicznej i innych usług, ale konieczna jest zmiana hasła.

31 stycznia mija termin na zgłoszenie do Małego ZUS plus. Nie każdy skorzysta z ulgi w 2024 roku.

mm pon, 15 stycznia 2024 10:34

Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku zacząć korzystać z „Małego ZUS plus” i płacić niższe składki na ubezpieczenia społeczne, powinni zgłosić się do ulgi maksymalnie do 31 stycznia. Ci, którzy korzystali z tej ulgi w 2023 roku i nadal spełniają warunki, nie muszą zgłaszać się ponownie.

Nowe wysokości składek na ubezpieczenia społeczne w 2024 r.

mm śr, 03 stycznia 2024 10:46

Wraz ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia i prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w 2024 roku zmieniają się wysokości składek na ubezpieczenia społeczne dla prowadzących działalność gospodarczą. Są one wyższe niż w 2023 roku.

Minimalne wynagrodzenie i ZUS w górę oraz nowe wytyczne BHP

mm cz, 28 grudnia 2023 11:24

Od nowego roku minimalne miesięczne wynagrodzenie brutto wzrasta do 4242 zł, a stawka godzinowa do 27,70 zł. Większy ZUS zapłacą także samozatrudnieni. W trakcie nowego roku zmienią się obowiązki pracodawcy dotyczące m.in. pracy przy laptopach.

Ostatnia szansa dla przedsiębiorców na złożenie korekt do ZUS-u

mm śr, 27 grudnia 2023 10:43

Tylko do 1 stycznia 2024 r. płatnicy składek mają czas na złożenie korekt dokumentów rozliczeniowych za okres od stycznia 1999 r. do grudnia 2021 r. - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Przygotowania przedsiębiorców do KSeF

mm pon, 11 grudnia 2023 11:06

W ramach przygotowań do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur, Krajowa Administracja Skarbowa zaprasza na szkolenia on-line. Najbliższe odbędzie się w środę 13 grudnia o godz. 9.

Bony na cyfryzację dla przedsiębiorców. Blisko 24 mln zł z funduszy europejskich

mm pt, 08 grudnia 2023 18:45

Dofinansowanie w tej kwocie przyznał zarząd województwa na posiedzeniu w piątek, 8 grudnia. Rozdzielaniem bonów zajmą się trzy jednostki otoczenia biznesu: Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” oraz Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe.

„Łomżyńskie” firmy wśród największych w kraju

mm pt, 08 grudnia 2023 16:01

Dziennik Rzeczpospolita, opierając się o przychód pochodzący ze sprzedaży, przygotował zestawienie 2000 największych firm w kraju. Subregion łomżyński reprezentują gównie firmy z sektora rolnego, w tym przede wszystkim mleczarnie. Najwyżej z regionu znalazły się Mlekovita, Mlekpol i OSM Piątnica.

NeoNet się chwieje

mm pt, 01 grudnia 2023 10:53

Działająca od 20 lat sieć z elektronika i sprzętem AGD NeoNet złożyła do sądu we Wrocławiu wniosek o ogłoszenie upadłości. Zarząd firmy mówi o postępowaniu restrukturyzacyjnym i liczy na konsensus między Spółką, a jej kontrahentami. Jeden ze sklepów tej marki działa także w Łomży.

Mleko na granicy

mm cz, 23 listopada 2023 12:05

Blokowanie granicy między Polską a Ukrainą, związane z protestem przewoźników, może uderzyć w branżę mleczarską. Polska Izba Mleka i Stowarzyszenia „Związek Przedsiębiorstw Mleczarskich Ukrainy” postulują na drodze dialogu szybkie rozwiązanie kryzysu.

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców w Łomży w ramach programu “Bądź gotowy na KseF”

mm wt, 21 listopada 2023 09:53

28 listopada w Parku Przemysłowym w Łomży odbędzie się szkolenie „Bądź gotowy na KSeF” przygotowane dla przedsiębiorców. To ważna kwestia, ponieważ od 1 lipca 2024 roku e-faktury staną się obowiązkowe dla podatników VAT, zaś dla osób zwolnionych termin ten przypada na 1 stycznia 2025 roku. Wprowadzenie KSeF dotknie większości przedsiębiorców, a odpowiedzialność za jego wdrożenie spoczywa na właścicielach firm, niezależnie od tego, czy korzystają z usług biura rachunkowego czy rozliczają się samodzielnie.

Sieć Dino wzmacnia ekspansję w regionie

mm wt, 07 listopada 2023 10:21

W 2025 roku za 140 mln zł Dino Polska planuje otworzyć swoje centrum logistyczne 60 km od Łomży. Jak czytamy w komunikacie giełdowym, wybór padł na gminę Białą Piską.

Jak długo można być na chorobowym?

mm pon, 30 października 2023 10:22

Jesienne warunki pogodowe osłabiają odporność naszego organizmu, a nawet prowadzą do sezonowych zaburzeń nastroju. Gdy stan zdrowia pogarsza się, osoby ubezpieczone mogą liczyć na zasiłek chorobowy za czas niezdolności do pracy potwierdzony zwolnieniem lekarskim. Co do zasady maksymalny okres wypłaty zasiłku chorobowego wynosi 182 dni, a w przypadku ciąży i gruźlicy 270 dni.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę