poniedziałek, 27 stycznia 2020 napisz DONOS@

„Pierwsze” jest drugie

cz pon, 21 stycznia 2008 16:30

Katarzyna Gosiewska i Michał Grodzki uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im Tadeusza Kościuszki w Łomży znaleźli się w gronie dziesięciu najlepszych uczniów województwa podlaskiego. Wśród najlepszych nauczycieli województwa znalazła się nauczycielka tej szkoły Jolanta Radgowska. Samo „pierwsze” łomżyńskie liceum w województwie zajęło drugie miejsce.

Najpiękniejsza z Ekonomika

Foto: Najpiękniejsza z Ekonomika
cz pt, 18 stycznia 2008 17:56

Sześć uczennic Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży rywalizowało o tytuł Miss Ekonomika. Wybory najpiękniejszej dziewczyny w szkole, to już tradycja odbywających się tu Dni Kultury Uczniowskiej. W tym roku tytuł Miss Ekonomika i korona, a także tytuł Miss Foto, przypadły Joannie Kozłowskiej (nr 6) uczennicy klasy III TA.

Skromna reprezentacja łomżyńskich nauczycieli na demonstracji w Warszawie

cz pt, 18 stycznia 2008 13:53

Około 12 tysięcy nauczycieli demonstruje w Warszawie. W tej grupie jest tylko 10 nauczycieli z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak tłumaczy Aleutyna Kołos prezes Zarząd Oddziału ZNP w Łomży nasi nauczyciele licznie nie pojechali demonstrować, bo trochę pechowo dziś u nas jest ostatni dzień nauki przed feriami. Kołos zapewnia jednak, że nauczyciele z Łomży popierają żądania ZNP dotyczące przede wszystkim wzrostu płac.

Godziny Drzewnej

cz cz, 17 stycznia 2008 08:23

Blisko pięć godzin trwało wczorajsze posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Łomży. Radni po raz kolejny zastanawiali się nad swoją opinią do wniosku prezydenta miasta w sprawie propozycji przekazania budynku Zespół Szkół Drzewnych przy Alei Legionów, na potrzeby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Długa i burzliwa dyskusja, prowadzona w budynku warsztatów, do których tymczasowo szkoła miałaby trafić, nie zakończyła się wydaniem jakiejkolwiek opinii. Komisja wskazała natomiast przewodniczącego specjalnego zespołu, powołanego jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, który miałby wypracować wraz z prezydentem najlepsze rozwiązanie.

„Pierwsze” w mieście, trzecie w województwie i 42 w Polsce

Foto: „Pierwsze” w mieście, trzec...
cz cz, 10 stycznia 2008 14:43

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży jest trzecie w województwie podlaskim według ogólnopolskiego rankingu miesięcznika "Perspektywy" i "Rzeczpospolitej". Renomowana szkoła znalazła się na 42. miejscu w Polsce. W naszym województwie prym wiedzie III LO im. K.K.Baczyńskiego z Białegostoku (22. w kraju), a drugie jest II LO z dodatkową nauką języka białoruskiego w Hajnówce (30. w kraju).

Zanim pójdą do podstawówki

Foto: Zanim pójdą do podstawówki
cz wt, 18 grudnia 2007 13:59

Pokazanie dzieciom jak należy poradzić sobie w zderzeniu z różnymi trudnymi sytuacjami i jaka postawę wobec nich przyjąć - to główny cel programu „Żyj zdrowo i z uśmiechem”, który zrealizowano w Przedszkolu na Górce w Łomży. Program adresowany był do przedszkolnych sześciolatków i ich rodziców i miał na celu uświadomienie zagrożeń z jakimi dzieci mogą się spotkać przekraczając po raz pierwszy próg szkoły.

Marszałek podlaski docenia łomżyńskie Orły

cz śr, 28 listopada 2007 20:07

Sześcioro uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i licealistów Ziemi Łomżyńskiej otrzymało roczne stypendia marszałka województwa podlaskiego. To naprawdę fantastyczne dzieciaki – zachwalał wyróżnionych wicemarszałek Marek Olbryś, który miłą nowinę obwieścił podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Łomżyńskiego. - Każdy chciałby takie mieć!

IT Academic Day

mm pon, 26 listopada 2007 14:49

Grupa .net koła naukowego studentów Instytutu Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Inforamtyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaprasza na IT Academic Day – spotkanie świata nauki i nowoczesnych technologii

Pomoc dla nauczycieli, uczniów i rodziców

cz pt, 23 listopada 2007 12:14

Punkt konsultacyjny związany z rządowym programem przeciwdziałania przemocy w szkole zorganizowała Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1 w Łomży. Placówka zajmuje się przede wszystkim problemami, jakie pojawiają się w różnych typach szkół prowadzonych przez gminy powiatu łomżyńskiego oraz Starostwo Powiatowe w Łomży.

Apel w obronie „Drzewnej”

cz śr, 21 listopada 2007 20:06

Ponad 300 uczniów Zespołu Szkół Drzewnych podpisało się pod petycją do prezydenta Łomży. Uczniowie wyrażają w nim oburzenie sposobem potraktowania ich przez władze. Podkreślają, że to oni i ich nauczyciele, na własnej skórze odczują zmiany. Uczniowie zapowiadają także, że zorganizują akcję zbierania podpisów w obronie „Drzewnej” wśród mieszkańców Łomży.

OKE w „Drzewnej”?

Foto: OKE w „Drzewnej”?
cz pon, 19 listopada 2007 16:42

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku łomżyńska Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przejmie na własność budynek Zespołu Szkół Drzewnych przy. Alei Legionów w Łomży. Po wyremontowaniu ma to być nowa siedziba OKE. Jak zapewnia prezydent Łomży miasto nie planuje likwidacji „Drzewnej”. Poszczególne kierunki nauczania z tej szkoły chce umiejscowić w innych placówkach - „Mechaniaku”, „Wecie” i technikum na Zielonej.

Stypendia dla zdolnych

cz śr, 14 listopada 2007 06:58

Bez pracy nie ma kołaczy – mówił prezydent Jerzy Brzeziński wręczając stypendia najzdolniejszym łomżyńskim uczniom. Uroczystość odbyła się w łomżyńskiej „Wecie”. Stypendia za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2006/2007 od prezydenta Łomży otrzymało 52 uczniów łomżyńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Nauczyciele pikietowali urząd wojewódzki

Foto: Nauczyciele pikietowali urząd wojewódzki
cz cz, 25 października 2007 16:24

Około 30 nauczycieli z łomżyńskiego oddziału ZNP wzięło udział w pikiecie pod Urzędem Wojewódzki w Białymstoku. Nauczyciele z całego województwa demonstrowało tam swoje niezadowolenie z rządowych planów obniżenia im wynagrodzenia. Pikietujący wręczyli petycję wojewodzie podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu.

English Culture Club

Foto: English Culture Club
cz cz, 18 października 2007 22:41

Lubisz książki angielskich pisarzy, albo amerykańskie filmy, a może podoba ci się język angielski? Jeśli tak, to jest dla ciebie. Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży tworzy English Culture Club - klubu miłośników kultury angielskiej. Jak podkreślają pomysłodawcy ECC powstaje on z myślą o tych, którzy interesując się językiem, bogatą historią, obyczajami a także zagadnieniami związanymi ze współczesną popkulturą anglo-amerykańską.

„Promotor” rozwoju intelektualnego

cz cz, 18 października 2007 22:11

„Promotor” tak ma nazywać się stowarzyszenie działające na rzecz rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wczoraj w ratuszu odbyło się spotkanie organizacyjne podczas którego deklaracje przynależności do stowarzyszenia podpisały 22 osoby spośród których wybrano komitet założycielski. Celem „Promotora” jest dążenie do utworzenia, na podstawie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, Akademii Łomżyńskiej. Powołanie Akademii miałoby nastąpić w rocznicę 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, czyli w 2018 roku.

Mundurki obowiązkowe, ale jeszcze nie powszechne

cz pon, 15 października 2007 21:32

Choć formalnie obowiązek przychodzenia do szkoły w strojach jednolitych istnieje już od 1 września, po miesiącu jego obowiązywania w ogromnej części szkół jest on martwy. Jak wynika z danych białostockiego kuratorium oświaty uczniowie co trzeciej szkoły z terenu województwa podlaskiego na początku października nie mieli jeszcze mundurków. Kuratorium daje jeszcze miesiąc na dopełnienie obowiązku, a później grozi karami dyrektorom szkół.

Kamery w szkołach

cz pt, 12 października 2007 08:30

Ponad 1 milion 640 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na dofinansowanie budowy monitoringu w szkołach na terenie województwa podlaskiego. Białostockie kuratorium oświaty wybrało 130 szkół i placówek edukacyjnych, w których budowa sieci monitoringu będzie dofinansowana w ramach specjalnego rządowego programu.

Mundurki muszą być do końca września – żąda minister edukacji

Foto: Mundurki muszą być do końca września &#8211...
cz pt, 21 września 2007 09:08

„Zobowiązuję Państwa Kuratorów do niezwłocznego podjęcia działań, w wyniku których do końca września br. zostanie zakończony proces wprowadzania jednolitych strojów uczniowskich we wszystkich szkołach zobowiązanych do tego ustawą, a ich noszenie przez uczniów będzie w pełni respektowane” - takie zobowiązanie znalazło się w liście, który wczoraj dostali od Ministra Edukacji Narodowej kuratorzy oświaty.

Uczniowie będą mieli więcej wolnego

cz pt, 31 sierpnia 2007 13:14

Dobra wiadomość dla uczniów. Nowy rok szkolny będzie wyjątkowo krótki rozpocznie się 3 września i potrwa do 20 czerwca 2008 r. Właśnie ogłoszono kalendarz roku szkolnego 2007/08 i wszelkie przerwy w nauce, które czekają na uczniów.

Mundurki obowiązkowe, ale...

cz śr, 29 sierpnia 2007 18:05

Mundurki są obowiązkowe od 1 września, ale... jak wejdą później to nic złego się nie stanie. O mundurkach, planach zwalczania patologii w szkołach i rozmawiali dyrektorzy szkół z Podlaską Kurator Oświaty. Spotkanie dyrektorów szkół z Łomży i powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego z Jadwigą Szczypiń odbyło się w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży - Po poprzednim, bardzo burzliwym, nowy rok szkolny zapowiada się spokojnie – twierdzi kurator Szczypiń.

« · «« · 83 · 84 · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · 91 · 92 · »» · »
 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę