środa, 13 listopada 2019 napisz DONOS@

Matura 2007

cz pt, 29 czerwca 2007 08:33

95% maturzystów z powiatu grajewskiego, 94% z powiatu zambrowskiego, 92 % z Łomży, 87% z powiatu kolneńskiego i 63% z powiatu łomżyńskiego otrzyma świadectwa maturalne – wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Maturzyści dziś poznają wyniki pisanych egzaminów.

Dziś wyniki rekrutacji do ogólniaków, techników i zawodówek

cz cz, 28 czerwca 2007 04:20

Punktualnie o godz. 15 w szkołach ponadgimnazjalnych zostaną wywieszone listy przyjętych. Podczas elektronicznego naboru gimnazjaliści wybierali trzy szkoły. Jeżeli nie dostaną się do tej pierwszego wyboru, ich dane zostaną przekazane do szkoły drugiego lub trzeciego wyboru. O tym, czy kandydaci zobaczą swoje nazwiska na liście przyjętych, decyduje m.in. ilość punktów, jakie młodzież zdobyła na egzaminach gimnazjalnych.

To już wakacje

Foto: To już wakacje
cz pt, 22 czerwca 2007 06:15

Dziś oficjalnie kończy się rok szkolny 2006/2007 i zaczynają wakacje. W Łomży naukę w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich kończy niemal 12,5 tys dzieci i młodzieży. Od jutra wakacją przerwę zaczynają również nauczyciele. Tych w łomżyńskich szkołach jest blisko tysiąc.

Podręczniki z „internetu”

cz cz, 21 czerwca 2007 17:01

Wakacje zaczynają się w piątek... ale nowy rok szkolny już 3 września. Pora więc pomyśleć o podręcznikach. Zestaw nowych książek do klasy czwartej szkoły podstawowej kosztuje ponad 300 zł... Dla tych, którzy chcieli by nieco przyoszczędzić sposobem jest zakup książek używany. Handlują nimi niektóre księgarnie. Są też kiermasze w niektórych szkołach, lub ogłoszenia w internecie...

Łomża miasto dyslektyków

cz wt, 19 czerwca 2007 10:58

Niemal 20 % uczniów szóstych klas szkół podstawowych z Łomży i ponad 22 % ostatnich klas łomżyńskich gimnazjów to dyslektycy. Uczniowie mają na to papiery wydane przez specjalistów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży wynika, że wśród uczniów przystępujących do egzaminów zewnętrznych w Łomży jest najwięcej dyslektyków w województwie podlaskim - ponad trzy razy więcej niż średnia w województwie. Co ciekawe wynik ten jest stały – powtarza się się już od pięciu lat.

Dobrze przygotowani wybierają Zachód

cz cz, 14 czerwca 2007 22:13

Rektorzy łomżyńskich uczelni wyższych, dyrektorzy szkół, pedagodzy i urzędnicy oświatowi, m.in., z Łomży, Suwałk i Białegostoku uczestniczyli w konferencja na temat kształcenia zawodowego wobec wymogów pracodawców. Do Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących zaprosili ich organizatorzy: Urząd Miejski i Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego.

Łomżyńscy gimnazjaliści powyżej średniej... ale

Foto: Łomżyńscy gimnazjaliści powyżej średniej... ale
cz cz, 14 czerwca 2007 16:11

Nieco lepsze wyniki niż w kraju i w województwie podlaskim otrzymali uczniowie ostatnich klas łomżyńskich gimnazjów. W kwietniu ponad tysiąc gimnazjalistów w Łomży przystąpiło do składającego się z dwóch części egzaminu gimnazjalisty. Od wyników tego egzaminu w dużej części zależy w której szkole uczeń będzie mógł kontynuować naukę. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, która egzamin przeprowadzała, podała wyniki.

Nasze łomżyńskie orły nauki

Foto: Nasze łomżyńskie orły nauki
mm śr, 06 czerwca 2007 17:03

Po raz pierwszy w historii Dni Olimpijczyka dzisiaj w auli I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży spotkali się uczniowie, którzy w tym roku szkolnym zwyciężali w konkursach przedmiotowych (gimnazjaliści, zawody wojewódzkie) i w olimpiadach przedmiotowych (licealiści, ogólnopolskie). Wśród dziesiątków laureatów i finalistów znaleźli się uczniowie I LO i Publicznego Gimnazjum nr 6 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, Miejskiego Gimnazjum z Zambrowa, gimnazjów z Wąsosza, Stawisk i Bogut, których uczniowie są laureatami Ligi Naukowej Stowarzyszenia Omnibus. Było uroczyście, jak przystało na galę, podczas której nagrody wręczał i gratulował sukcesów naszym naukowym orłom prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Rekrutacja wydłużona

Foto: Rekrutacja wydłużona
cz pt, 01 czerwca 2007 06:29

Podlaskie kuratorium oświaty wydłużyło o tydzień rekrutację do szkół średnich. Pierwotny termin, do kiedy gimnazjaliści musieli złożyć dokumenty, minął wczoraj.

Większe miasto, lepszy szóstoklasista

Foto: Większe miasto, lepszy szóstoklasista
cz pon, 28 maja 2007 21:35

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki tegorocznego sprawdzianu szóstoklasisty. Po raz kolejny potwierdziło się spostrzeżenie, że wynik zależy do wielkości miasta w którym znajduje się podstawówka. W podlaskim najlepszy wynik osiągnęli szóstoklasiści z Białegostoku, których średni wynik był o 0,4% wyższy niż w Łomży.

We wtorek strajkują nauczyciele

Foto: We wtorek strajkują nauczyciele
cz pon, 28 maja 2007 14:49

Ponad 260 nauczycieli z Łomży i powiatu łomżyńskiego jutro rano będzie strajkowało. Dwugodzinny strajk ostrzegawczy pracowników oświaty organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. W Łomży przystąpi do niego 13 placówek, a na terenie powiatu 6 kolejnych.

Jesteśmy Waszymi uczniami!

Foto: Jesteśmy Waszymi uczniami!
cz nie, 27 maja 2007 17:20

- Razem z Wami stawiałam pierwsze kroki w naszym liceum - mówiła w auli najstarszej szkoły w Łomży prof. Bożena Babiel (fizyczka) podczas zjazdu koleżeńskiego absolwentek i absolwentów rocznik 1982 (wówczas jedynego) Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. - Jesteście mi bliscy duchowo i cieszę się, że się Wam wiedzie. Msza św. w tzw. Małym Kościółku przy pl. Jana Pawła II (wówczas Henryka Sienkiewicza), spotkania wspominkowe w auli i pracowniach oraz zabawa do białego rana w Hotelu Polonez. Były wspomnienia, zdjęcia i pozdrowienia od nauczycieli i wychowanków dla "guru duchowego" ks. Stanisława Wysockiego, który stworzył Kościół Młodych, a teraz pełni posługę duszpasterską w Augustowie. Był śmiech radości i łzy wzruszenia.

WSA zerka w kierunku Białorusi

cz pt, 25 maja 2007 16:32

Ośmiu rektorów białoruskich szkół wyższych gości w Łomży. Wszyscy przyjechali na zaproszenie prof. dr hab. Romana Englera rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, który chce nawiązać, a w niektórych przypadkach zacieśnić, współpracę z białoruskimi uczelniami. W jej ramach już od października w łomżyńskiej WSA mogłoby rozpocząć uzupełniające studia magisterskie 50 białoruskich inżynierów.

Najpopularniejsze jest „drugie”

Foto: Najpopularniejsze jest „drugie&#8...
cz cz, 24 maja 2007 17:59

Już tylko kilka dni pozostało uczniom ostatnich klas gimnazjów na wybór szkoły w której dalej chcą sie uczyć. Do końca maja szkoły ponadgimnazjalne w Łomży przyjmują podania o absolwentów gimnazjów z miasta i regionu. Tak jak w latach poprzednich nabór prowadzony jest przez internet... Na stronie internetowej widać też jakim zainteresowaniem cieszą się poszczególne szkoły. Póki co najpopularniejsze jest II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej

Prezydent Kaczorowski w „piątce”

Foto: Prezydent Kaczorowski w „piątce&#...
cz śr, 23 maja 2007 13:03

„Ojczyzna drogie dzieci to nasz dom. Dbajcie o niego, szanujcie, czyńcie tylko dobro…” - mówił uczniom SP nr 5 w Łomży prezydent Ryszard Kaczorowski. Ostatni prezydent Rzeczypospolitej na uchodźstwie w minionym tygodniu odwiedził Łomżę.

„Alfredy” dla najlepszych

Foto: „Alfredy” dla najlepszych
cz wt, 22 maja 2007 16:41

W nietypowy sposób społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia Noblistów Polskich. Kilkunastu uczniów otrzymało po „Alfredzie”. To statuetka upamiętniająca założyciela Fundacji Nobla – Alfreda Bernharda Nobla, która od teraz będzie nagrodą dla najlepszych w „Jedynce”.

Jubileusz „siódemki”

Foto: Jubileusz „siódemki”
cz pt, 18 maja 2007 18:17

Odsłonięciem pamiątkowej tablicy w holu szkoły łomżyńska „siódemka” rozpoczęła świętowanie jubileuszu 50-lecia. Na tablicy umieszczono maksymę Adama Mickiewicza - patrona szkoły - „Ojczyzna, Nauka, Cnota”, które jak podkreśla Halina Szeligowska dyrektor szkoły kierują pracą jej nauczycieli. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza rozpoczęła działalność 1 września 1957 roku. Na uroczystości jubileuszowe „siódemki” licznie przybyli związani z nią - na przestrzeni dziesięcioleci – nauczyciele, pracownicy, uczniowie i przyjaciele...

Pół wieku „siódemki”

Foto: Pół wieku „siódemki”
cz wt, 15 maja 2007 16:46

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży obchodzi w tym roku 50. urodziny. Choć budynek szkoły, który „siódemka” zajmuje już od 49 lat, poddaje się upływowi czasu „starzejąca się” podstawówka wciąż jest rześka, młoda i zdolna... Dziś – biorąc za podstawę wyniki egzaminów szóstoklasisty – jest najlepszą podstawówką w mieście.

Będą wyższe dodatki dla wychowawców

cz śr, 25 kwietnia 2007 11:21

Nauczyciele z Łomży dostaną wyższe dodatki. Uchwałę o wzroście m.in. dodatków za wychowawstwo radni miasta przegłosowali przed miesiącem, ale wówczas prezydent Jerzy Brzeziński głośno zastanawiał się czy uchwała nie zostanie uchylona, bo on i skarbnik miasta nie wyrażali zgody na podniesienie tych dodatków. Teraz wiadomo, że uchwała i wyższe - 50 zł dodatki za wychowawstwo - będą jednak obowiązywały.

Daniel indeks ma w kieszeni

Foto: Daniel indeks ma w kieszeni
mm pon, 23 kwietnia 2007 22:31

Zanim maturalne emocje rozkwitną z kasztanowcami, uczeń czwartej klasy Technikum Ekonomicznego ZSEiO w Łomży Daniel Bałazy zdobywa indeks Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. O indeks najbardziej - i to od dziesięcioleci - renomowanej uczelni ekonomicznej w Polsce ubiegało sie ponad stu finalistów Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Daniel jako jedyny z województwa podlaskiego zdobył ósme miejsce, po czym "na pociechę" czwarte w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Jest jednym z pięciu w kraju, którzy mogą pochwalić się podobnym wyczynem. Brawo!

« · «« · 83 · 84 · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · 91 · 92 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę