Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Grajewo w XX wieku

Na rynku wydawniczym ukazała się monografia Grajewa. Książka pod tytułem „Grajewo w XX wieku” obejmuje lata 1918-1989. To pierwsza publikacja tak szeroko opisującą przemiany zachodzące w tym okresie w Grajewie i najbliższej okolicy. Autorami monografii są Tomasz Dudziński i Krzysztof Sychowicz. Pierwszy z autorów opisał historię powiatu szczuczyńskiego – bo tak oficjalnie brzmiała wówczas nazwa dzisiejszego powiatu grajewskiego - do czasów II wojny światowej. Krzysztof Sychowicz z Instytutu Pamięci Narodowej zajął się zaś historią regionu w latach 1939-1989.

W monografii poruszane są nie tylko sprawy militarne (odzyskanie niepodległości, wojna polsko-bolszewicka, wrzesień 1939) czy polityczne ale także przemiany gospodarcze, społeczne oraz warunki życia ludzi w tym okresie. Książka jest bogato ilustrowana fotografiami dodatkowo obrazującymi opisywane wydarzenia.
Książka sfinansowana została i wydana przez burmistrza Grajewa Krzysztofa Waszkiewicza.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę