Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Pamiętajcie(my) o rocznicy

Foto: Pamiętajcie(my) o rocznicy
cz wt, 07 kwietnia 2009 07:10

Podlaski Kurator Oświaty apeluje o należyte upamiętnienie, przypadającej w tym roku, 70 rocznicy napaści sowieckiej Rosji na Polskę. W specjalnym liście do dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego Jerzy Kiszkiel przypomina, że to wydarzenie w tragiczny sposób wpłynęło na losy Polaków i zadecydowało o powojennym kształcie państwowości Polski. - Tymczasem świadomość, zwłaszcza wśród pokolenia młodych Polaków, znaczenia daty 17 września 1939 roku w historii naszego kraju, wydaje się być niewielka – zauważa kurator oświaty.

Ostatni „sprawdzian”

Foto: Ostatni „sprawdzian”
cz cz, 02 kwietnia 2009 07:14

Szóstoklasiści we wszystkich podstawówkach w kraju przystępują dziś do sprawdzianu, który pozwoli ocenić na ile opanowali umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Godzinnego sprawdzianu, choć powszechny i obowiązkowy, nie można nie zdać. Tylko w województwie podlaskim o godzinie 9.00 jego pisanie rozpocznie ponad 13 tys. uczniów. Już w ubiegłym tygodniu Waldemar Kurpiewski, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży która organizuje sprawdzian na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, zapewniał że „wszystko jest zapięte na ostatni guzik”. Gdy szóstoklasiści będą pisać sprawdzian, w szkołach będzie panowała głucha cisza, bo pozostali uczniowie podstawówek mają wolne.

„Dwójka” wesoła i rozśpiewana

Foto: „Dwójka” wesoła i rozśpiewana
cz śr, 01 kwietnia 2009 06:33

- Chcieliśmy promować wśród dzieci naukę i znajomość języka angielskiego oraz rozwijać ich wrażliwość na śpiew i muzykę – mówi Eleonora Zanio, anglistka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży, która po raz pierwszy zorganizowała dla łomżyńskich piąto- i szóstoklasistów Mały Konkurs Piosenki Angielskiej. W finale w MDK-DŚT ex aequo pierwsze miejsce zdobyły: Magdalena Kocoń za „Tears on my pillow” z SP nr 5 i Karolina Grala za „Sway” z SP nr 7.

Matka Teresa z Kalkuty patronką Instytutu Medycznego w Łomży

Foto: Matka Teresa z Kalkuty patronką Instytutu Medyc...
cz pt, 27 marca 2009 06:09

Błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty (1910 – 1997) została w czwartek, 26 marca A.D 2009, patronką Instytutu Medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Z tej okazji biskup łomżyński ks. Stanisław Stefanek TChr poświęcił oddanej służbie ubogim w indyjskich slumsach zakonnicy, która w 1979 r. otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla, przepiękne przemówienie i obraz autorstwa artysty plastyk Krystyny Zawadzkiej. W siedzibie uczelni przy ul. Akademickiej podczas podniosłej uroczystości 23 studentki i jeden student drugiego roku pielęgniarstwa PWSIiP w Łomży zostali „oczepkowani”.

Uczniowskie serce w wojskowym plecaku

Foto: Uczniowskie serce w wojskowym plecaku
cz cz, 26 marca 2009 15:42

Trzy dni trwały zmagania około 500 szóstoklasistów z wojskowym torem przeszkód, jaki zbudowali organizatorzy III Militariady w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Po eliminacjach we wtorek i w środę, w czwartek do południa odbywały się finały. Tegorocznym zwycięzcą została czteroosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 i klasa VI c - Klaudia Dziemińska, Natalia Nowak, Michał Modzelewski i Mateusz Mierzejewski - których wychowawczynią jest Agnieszka Ogniewska.

Uczelnia otwarta dla wszystkich.

Foto: Uczelnia otwarta dla wszystkich.
cz cz, 26 marca 2009 06:12

Kolejny raz Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży otworzyła swoje bramy dla uczniów szkół średnich z Łomży i regionu. Organizatorzy zaproponowali odwiedzającym ciekawe wykłady i warsztaty, spotkania z wykładowcami, rozmowy ze studentami oraz zwiedzanie Uczelni. W czasie Dni Otwartych PWSIP odwiedziło kilkaset osób m. in. z Ostrołęki, Wysokiego Mazowieckiego i Ciechanowca oraz wielu łomżyńskich szkół.

Szczęśliwa dwunastka z łomżyńskiej „Dziesiątki”

Foto: Szczęśliwa dwunastka z łomżyńskiej „D...
cz śr, 25 marca 2009 18:32

Najwięcej laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych w Podlaskiem ma Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży. We wtorek w Białymstoku w SP nr 21 im. Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczystość, podczas której wręczono tytuły laureata uczniom podstawówek. Uzdolnieni i pracowici uczniowie z łomżyńskiej „Dziesiątki” zdobyli tych zaszczytnych tytułów aż 12! Prawdziwą rekordzistką i dumą szkoły jest szóstoklasistka Paulina Barwikowska, która została laureatką w trzech konkursach: z języka polskiego, historii i języka niemieckiego.

Za tydzień sprawdzian szóstoklasistów

cz śr, 25 marca 2009 13:42

Blisko cztery tysiące uczniów w Łomżyńskiem czekają wkrótce emocje najpoważniejszej „klasówki” w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej. W czwartek za tydzień (2 kwietnia) o godzinie 9 szóstoklasiści zasiądą do pisania powszechnego i obowiązkowego sprawdzianu, który pozwoli ocenić, na ile opanowali umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Światowy Dzień Wody trwa... dwa dni!

Foto: Światowy Dzień Wody trwa... dwa dni!
cz cz, 19 marca 2009 16:15

W Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży uczniowie Technikum Ochrony Środowiska zorganizowali warsztaty ekologiczne dla gimnazjalistów. Dorośli fachowcy opowiadali, m.in., o entrofizacji i kaczkach na drzewach, zaś przyszli młodzi technicy zanieczyszczali wodę z kranu fusami z kawy, żeby ją potem na oczach gimnazjalnej publiczności uzdatnić do picia.

Prawie najlepsi

Foto: Prawie najlepsi
cz cz, 19 marca 2009 15:31

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży zdobyli drugie miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Ojczystym, który w środę odbył się w Zespole Szkół nr 13 w Białymstoku. W imprezie przeznaczonej dla młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych wzięło udział sześć grup z różnych placówek oświatowych województwa podlaskiego.

Prymusi z „jedynki”

Foto: Prymusi z „jedynki”
cz wt, 10 marca 2009 15:16

Już po raz 10. Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży uhonorowało swoich najlepszych uczniów. 23 osoby ze średnią ocen co najmniej 5,0 oraz wzorową oceną z zachowania, otrzymało tytuł „Prymusa”.

Niższe stypendia

cz nie, 08 marca 2009 23:09

O ponad 35% spada wysokość stypendium jakie mają otrzymywać najbiedniejsi uczniowie z Łomży. O ile od początku września do końca grudnia 2008 roku miesięczna wysokość stypendium przekraczała 100 zł, teraz prezydent Łomży zdecydował, że od 1 stycznia do 30 czerwca 2009 będzie to jedynie 70 zł. Obniżenie stypendiów jest związane z zmniejszą dotacją jaką miasto na ten cel otrzymało z budżetu państwa.

Uczeni z Warszawy wesprą Łomżę

Foto: Uczeni z Warszawy wesprą Łomżę
cz cz, 05 marca 2009 15:12

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży będzie współpracować z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W czwartkowe południe rektorzy obu uczelni: prof. dr hab. Kazimierz Pieńkowski i ks. prof. dr hab. Ryszard Rumianek podpisali odpowiednie porozumienie. - Nie chodzi nam o współpracę formalną, ale autentyczną – uzasadniał prof. dr hab. Kazimierz Pieńkowski, rektor PWSIiP w Łomży.

Więcej niż Matura - bezpłatne kursy maturalne w PWSIiP

Foto: Więcej niż Matura - bezpłatne kursy maturalne w...
cz cz, 05 marca 2009 07:39

Matura tuż tuż... Najwyższy więc czas aby tegoroczni maturzyści przypomnieli sobie, to co na maturze wiedzieć powinni. I tu ciekawą propozycję ma dla nich Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, która organizuje specjalne kursy maturalne z języka angielskiego, chemii i matematyki. Co ważne kursy są bezpłatne, a teraz trwa nabór.

Łomża coraz bardziej akademicka...

cz śr, 04 marca 2009 15:17

Państwowa Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży aby na tej łomżyńskiej uczelni uruchomić nowy kierunek studiów – Budownictwo. Od października studenci będą mogli rozpocząć studia I stopnia (inżynierskie) systemem stacjonarnym i niestacjonarnym.

Miliony na łomżyńskie uczelnie

cz nie, 18 stycznia 2009 22:51

Ponad 7 mln zł otrzyma Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej projekt znalazł się na czwartym miejscu listy rankingowej drugiej edycji konkursu „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni” realizowanego w Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na pieniądze z ministerstwa - blisko 3 mln zł – ma szanse także Wyższa Szkoła Agrobiznesu. Co prawda jej projekt jest „od kreską” ale wysoko...

Od pomidora do pasteryzatora

Foto: Od pomidora do pasteryzatora
cz so, 06 grudnia 2008 13:24

Uczniowie dziewięciu techników z województwa podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego zmierzyli się w Łomży z zadaniami, nad którymi nie głowi się przeciętny zjadacz chleba z masłem. W „Wecie” odbył się etap okręgowy XI Olimpiady Wiedzy o Żywności. Startowało 44 młodych znawców produkcji spożywczej. Zwycięski puchar zdobyła Katarzyna Ostojska z Olsztyna, drugie miejsce zajęła - Barbara Bukowska z Łomży, a trzecie ex aequo - Magdalena Rutkowska i Dorota Zalewska z Czyżewa.

Studiuj budownictwo w Łomży, praktyki będziesz miał w Niemczech

cz śr, 26 listopada 2008 20:09

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży chce uruchomić nowe kierunki studiów. W tej chwili w trakcie oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej jest wniosek uczelni m.in. o zgodę na uruchomienie studiów inżynierskich o specjalności budownictwo ogólne. Studia te miałyby ruszyć już w przyszłym roku, a studenci WSA mają odbywać zajęcia praktyczne w najnowocześniejszych laboratoriach w Akademii w Glachau w Niemczech.

Nauczyciele jadą na Warszawę, ...rząd zapowiada ustępstwa

cz śr, 19 listopada 2008 09:21

Ponad dwudziestu nauczycieli, prezesów ognisk Związku Nauczycielstwa Polskiego z łomżyńskich szkół, jedzie na pikietę do Warszawy. Kciuki za powodzenie ich misji trzymają nie tylko członkowie ZNP, ale także nauczycielska „Solidarność” i chyba wszyscy inni nauczyciele. - Rano dzwonił do mnie Janusz Żebrowski przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży i „życzył żeby się udało” - mówi Aleutyna Kołos prezes zarządu oddziału ZNP w Łomży, która przewodzi łomżyńskiej „delegacji” na pikietę.

Prezydenckie stypendia rozdane

Foto: Prezydenckie stypendia rozdane
cz cz, 13 listopada 2008 23:17

Elita naukowa i sportowa łomżyńskiej młodzieży odebrała listy gratulacyjne od prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego, który 34 najlepszym uczniom i 17 sportowcom przyznał stypendia. Odświętnie ubrani uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół średnich przybyli w czwartek, 13 listopada do Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących z dyrektorami swoich szkół, nauczycielami i rodzicami. - Cieszę się, że tak wcześnie osiągnęliście sukces – powiedział młodym łomżyniakom prezydent Brzeziński, z którego inicjatywy po raz piąty przyznawane są rokrocznie stypendia. - Życzę, aby zapał do nauki i sportu nigdy w Waszych sercach nie wygasł, by całe Wasze życie było pasmem sukcesów!

« · «« · 81 · 82 · 83 · 84 · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę