Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Uczniowie zaimponowali wiedzą jurorom

Foto: Uczniowie zaimponowali wiedzą jurorom
cz pt, 05 czerwca 2009 14:23

Łomżyński licealista Jakub Marciniak został zwycięzcą piątej edycji konkursu Check Your English, zorganizowanego przez oddział Ogólnopolskiej Szkoły Języków Obcych British Academy w Łomży. W kategorii gimnazjalistów triumfował Konrad Tyszko. Do konkursu, sprawdzającego poziom opanowania języka angielskiego, przystąpiło w tym roku 83 uczniów.

Sprawdź wynik sprawdzianu

cz cz, 28 maja 2009 06:43

Na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży uruchomiono Serwis dla szóstoklasistów (http://oke-lomza-sp.cp9.win.pl/). Dzięki niemu każdy uczeń, który 2 kwietnia tego roku rozwiązywał arkusz standardowy ma dostęp do szczegółowej informacji o swoich wynikach. Po wpisaniu indywidualnego kodu i hasła będzie mógł dowiedzieć się: ile punktów uzyskał za rozwiązanie zadań sprawdzających poszczególne obszary wymagań (czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji, wykorzystywanie wiedzy w praktyce), ile punktów uzyskał za rozwiązanie poszczególnych zadań zamkniętych i otwartych oraz jaka jest pozycja jego wyniku na tle wyników wszystkich szóstoklasistów rozwiązujących ten test w kraju.

Najpopularniejsze „drugie”

cz wt, 26 maja 2009 07:19

Drugie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży, to jedyna szkoła w mieście, która jak do tej pory nie ma problemu z naborem. Choć podania można składać do końca tygodnia do dziś - jako szkołę pierwszego wyboru - wskazało ją 245 kończących gimnazja podczas gdy we wszystkich pierwszych klasach jest tylko 180 miejsc. Największe problemy z naborem mają szkoły Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży oraz publiczne: Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Zielonej.

Powrócą do „Drzewnej” jak za dawnych lat

cz wt, 12 maja 2009 11:38

Do 20 maja trwają zapisy na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów Łomżyńskiej Szkoły Drzewnej. Jak piszą w zaproszeniu organizatorzy jubileuszowych uroczystości: „90-lecie istnienia to doskonała okazja do spotkania absolwentów i sympatyków szkoły „Drzewnej”. Przygotowali na to spotkanie mnóstwo atrakcji.

Ranking szkół wyższych

cz wt, 12 maja 2009 06:55

Uniwersytet Medyczny - najlepszy spośród białostockich uczelni publicznych. Tak wynika z rankingu szkół wyższych ogłoszonego przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy". W rankingu uczelni niepublicznych dobrze wypadły szkoły w Łomży. Wśród tych licencjackich - na 8. miejscu (wśród blisko 80 szkół) znalazła się Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Jańskiego w Łomży, wśród magisterskich - 18. miejsce (na 100 ocenianych) zajęła Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. PWSIiP w Łomży też wypada nieźle. Wśród pwsz-tów (oceniana pierwszy raz bo do rankingu wchodzi się po zakończeniu cyklu kształceni) uplasowała się na 12 miejscu, czyli w połowie stawki.

Matura zaczęła się od hipnozy..., ale polski nie był trudny

cz pon, 04 maja 2009 13:36

- Egzamin z polskiego nie był trudny, raczej przyjemny – ocenia Hubert Ćmielewski, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, po zakończeniu pisemnego egzaminu maturalnego. - Komisja poprosiła mnie jako ostatniego wychodzącego z sali o przeliczenie kwestionariuszy maturalnych i podpisanie, że wszystkie trafiły do specjalnej, trwale zaklejanej torby. Kolega i koleżanki Huberta mają podobne odczucie: to nie był trudny egzamin. W Łomży zdawało go prawie 1800 maturzystów.

„Konkurs piękności”

Foto: „Konkurs piękności”
cz nie, 03 maja 2009 08:32

Kolejny sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. Tym razem doceniona została ich pantomima pt. „Konkurs piękności”. Dwanaścioro uczniów tej szkoły przedstawiło ją podczas odbywającego się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku VII Wojewódzkiego Przeglądu Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego pod hasłem: „ I Ty możesz zostać aktorem”.

Dlaczego świeczki na torcie nie gasną?!

Foto: Dlaczego świeczki na torcie nie gasną?!
cz śr, 29 kwietnia 2009 06:29

- Cieszymy się, że na nasze propozycje tak licznie odpowiedzieli nie tylko łomżyniacy, ale także mieszkańcy Kolna oraz Zambrowa – mówi Bożena Święszkowska, pełnomocnik JM Rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. - W VII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki nasza uczelnia uczestniczyła dopiero po raz drugi, ale propozycje WSA okazały się na tyle trafione, że przez zabawę uczyły się i przedszkolaki, i młodzież, i seniorzy.

„Najlepiej wymagać od samego siebie...”

cz pon, 27 kwietnia 2009 22:22

- To nie wymagało ani tak dużo pracy, ani nie zabrało za dużo czasu – mówi skromnie 14-letni Jakub Nagrodzki, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży, który z kilkudziesięcioma rówieśnikami i starszymi o rok lub dwa kolegami dotarł do finału międzyszkolnej ligi naukowej i zadaniowej Omnibus. - Wystarczyło wcześniej wygospodarować jedną sobotę i... nie wystraszyć się finału.

„Odważnie idźcie w świat bez kompleksów...”

cz so, 25 kwietnia 2009 07:47

- Patrzę na Wasze twarze z radością, bo to twarze inteligentnych ludzi, o których za parę lat znów usłyszymy, z których będzie dumna i nasza szkoła, i Łomża – mówił do ponad 200 maturzystów dyrektor Józef Przybylski w auli im. Hanki Bielickiej II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży. - Dziś otrzymujecie świadectwo ukończenia, no... dość zacnej szkoły! W piątek wszyscy łomżyńscy maturzyści, nie tylko z tej rzeczywiście zacnej szkoły, odebrali świadectwa ukończenia trzy- lub czteroletniego (jak w technikach) cyklu kształcenia. Przed nimi ostatni tydzień przygotowań do ważnego egzaminu z wiedzy, umiejętności i dojrzałości.

Marysieńki na szczęście

Foto: Marysieńki na szczęście
cz pt, 24 kwietnia 2009 16:36

Z okazji Święta Szkoły po raz 14. odbyło się wręczenie dziewięciu Marysieniek, czyli nagród przyznawanych przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży dorosłym i młodzieży za osiągnięcia w roku szkolnym.

Łomżyńska OKE sprawdza nieprawidłowości na egzaminie gimnazjalnym w Dobrym Mieście i Mońkach

cz cz, 23 kwietnia 2009 14:06

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży wysłała kontrolę do gimnazjum w Dobrym Mieście (Warmińsko-Mazurskie), by sprawdzić nieprawidłowości, do których doszło w tej szkole w środę na egzaminie gimnazjalnym. W środę po południu szkoła poinformowała OKE, że zamiast testu z zagadnieniami humanistycznymi nauczyciele rozdali uczniom test matematyczno-przyrodniczy. OKE sprawdziła też inną nieprawidłowość do której doszło w gimnazjum w Mońkach (Podlaskie). Tu nauczyciele otworzyli pomyłkowo karton z testami matematyczno-przyrodniczymi zamiast z humanistycznymi, ale ich nie rozdali uczniom.

Gimnazjaliści po humanistyce...

cz śr, 22 kwietnia 2009 17:45

- Egzamin próbny był jednak trudniejszy – oceniają zgodnie Marlena i Martyna, uczennice Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży, które przez dwie godziny odpowiadały na kilkadziesiąt pytań zamkniętych i otwartych podczas środowego egzaminu z przedmiotów humanistycznych. Dziewczęta – tak jak prawie 800 uczniów klas trzecich łomżyńskich szkół gimnazjalnych i około 16 tysięcy w Podlaskiem – musiały napisać także dwustronicową rozprawkę i krótkie podanie.

Ósmy egzamin gimnazjalny

cz śr, 22 kwietnia 2009 06:45

Blisko 469 tysięcy uczniów trzech klas gimnazjów w całym kraju rozpoczyna dziś o godzinie 9.00 pisanie – po raz pierwszy trzydniowego - egzaminu gimnazjalnego. To egzamin zewnętrzny przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Dziś uczniowie napiszą test z części humanistycznej. Jutro – w czwartek (23.04) odbędzie się część matematyczno-przyrodnicza egzaminu, a pojutrze (piątek 25.04) uczniowie będą zdawać język nowożytny. Choć egzaminu nie można nie zdać, to przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia gimnazjum.

VII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Łomży

Foto: VII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Łomży
cz wt, 21 kwietnia 2009 22:14

- Co czwarta osoba obecna na tej sali zachoruje na nowotwór złośliwy, a co szósta z tego powodu umrze – obwieszcza dr Krzysztof Dach ponad 250 słuchaczom w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. Tym jednym prostym zdaniem wywołuje nie lada poruszenie. Słuchający go w skupieniu od pół godziny uczniowie, studenci i emeryci nie wytrzymują. I nagle rozlega się gwar jak na przerwie w szkole – wszyscy w ławach wykładowych dzielą się opinią o zaskakującej informacji, podanej podczas wykładu „Patologia ogólna nowotworów”. Wykład dr. Krzysztofa Dacha odbył się w pierwszym dniu VII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Łomży. Równie interesujących wykładów dla szerokiej publiczności będzie - nie tylko w WSA - w tym i przyszłym tygodniu znacznie więcej.

Najlepsi z wiedzy o mleku...

cz pon, 20 kwietnia 2009 06:13

Klaudia Kulesza z Zespołu Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem wygrała 35 Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie, który przez trzy dni - od piątku do niedzieli - odbywał się w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Rywalizowało ze sobą 48 uczestników z kilkunastu szkół z całego kraju. W nagrodę najlepsi otrzymali indeksy Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie na wydziale Nauki o Żywności

Walczą o indeksy

Foto: Walczą o indeksy
cz so, 18 kwietnia 2009 11:17

W łomżyńskiej „Wecie” odbywa się 35. finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. 48 uczniów z kilkunastu szkół rolniczych z całej Polski walczy o kilkanaście indeksów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Olimpiada rozpoczęła się w piątek, w dziś kolejny etap, a w niedzielę wielki finał.

Dni szeroko otwartych szkół...

cz pt, 17 kwietnia 2009 16:33

Szkoły średnie przystąpiły do rywalizacji o przyszłych uczniów, którzy chodzą jeszcze do gimnazjum. Podczas dni otwartych starsi koledzy na wszelkie sposoby starają się edukacją w swojej szkole zainteresować młodszych. Jedni śpiewają piosenki kabaretowe, inni czarują węża, wykonują doświadczenia fizyczne, rozwiązują rebusy z chemii albo inscenizują w strojach staropolskich scenki z „Lalki” czy „Potopu”. Każda ze szkół wprost staje na głowie, aby zareklamować to, co ma najatrakcyjniejszego dla gimnazjalisty i dla jego rodziców. Część dni otwartych już się odbyła, ale wiele przed nami.

W Wecie „wiosna kwitnie wkoło i ja i ty”

Foto: W Wecie „wiosna kwitnie wkoło i ja i ...
cz cz, 09 kwietnia 2009 06:13

Jak co roku w okresie przedświątecznym w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży można oglądać wystawę stroików i kompozycji świątecznych związanych z Wielkanocą i budzącą się do życia wiosną.

Wielkanocne tradycje w „piątce”

Foto: Wielkanocne tradycje w „piątce&#8...
cz wt, 07 kwietnia 2009 22:25

Co włożyć do święconki, jak pomalować jajka, kiedy polewamy się wodą a kiedy straszymy Judasza czyli o tym jak dawniej mieszkańcy regionu przygotowywali się na Święta Wielkanocne zapoznawali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży. O tradycjach i zwyczajach wielkanocnych, w ramach specjalnych zajęć warsztatowych, opowiadały im Urszula Kuczyńska, dyrektor Skansenu w Nowogrodzie i pani Cecylii Domurat – babcia jednej z uczennic.

« · «« · 80 · 81 · 82 · 83 · 84 · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę