Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 czerwca 2022 napisz DONOS@

Koniec roku szkolnego w I LO oraz II LO z Gwiazdą

mm pt, 24 czerwca 2022 17:02

Słońce na błękitnym niebie wabi puszystymi obłokami. 25 stopni Celsjusza na dworze i setki dzieci w szkołach, ceremonialnie kończących edukowanie przyszłości narodu i wręczających świadectwa. Na świadectwie Zuzanna Ramotowska z I LO widzi oceny, z których jest średnio zadowolona, lecz przyjaciółka z 1. klasy biolchem Oliwia Kaliszewska pociesza: - Zdałam, to najważniejsze - i zaraz obie są w dobrych humorach, jak koleżanki i koledzy z I LO oraz II LO, że wreszcie mają wakacje.

Ósmoklasiści mają świadectwa ukończenia SP 4, SP 9 i SP 10

mm cz, 23 czerwca 2022 21:56

W słoneczne i upalne popołudnie czwartkowe dyrektorzy łomżyńskich podstawówek wygłaszali do absolwentów słowa wdzięczności za wspólne lata i nadziei na twórczą przyszłość 14- i 15-latków w szkołach średnich. Wybraliśmy się do trzech szkół z aparatem, ażeby zobaczyć święto nastolatków.

Liwia i Jakub przyjęli gratulacje od Prezydenta Łomży

mm cz, 23 czerwca 2022 15:29

Zdolna i mądra, ambitna i pracowita młodzież zasiadła w fotelach Hali Kultury w Łomży, słuchając prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Włodarz miasta gratulował 17-orgu stypendystom wysokich wyników w nauce, 19-orgu - za największe postępy edukacyjne, zaś 77-orgu sportowcom z różnych dyscyplin - wyczynów na miarę nadziei olimpijskich. W sali byli stypendyści, m.in. Liwia i Jakub.

Przedszkole Niepubliczne Nutka – idealne dla Twojego Dziecka

JJS pt, 17 czerwca 2022 13:19

Jako Fundacja DR OTIS od marca 2014 roku prowadzimy Przedszkole Niepubliczne Nutka, które znajduje się przy ul. Sybiraków 24. Obok grup integracyjnych, stworzyliśmy też grupy terapeutyczne dla dzieci ze spektrum autyzmu i innymi niepełnosprawnościami. Jest to pierwsza poza oddziałami integracyjnymi, tego typu inicjatywa przedszkolna w Łomży, bazująca na indywidualnym podejściu do każdego malucha. Obecnie w Nutce znajdują się trzy grupy przedszkolne.

Nagrodzona rymowanka Karoliny Lipińskiej

mm cz, 16 czerwca 2022 10:06

Karolina Lipińska zajęła I miejsce w wojewódzkim etapie III Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. We wtorek Minister Przemysław Czarnek oraz Prezes KRUS Aleksandra Hadzik wręczyli wyróżnienia laureatom.

Pokaz mody w Hali Kultury

mm wt, 14 czerwca 2022 19:42

Uczennice Wety zaprojektowały i przygotowały kolekcję oryginalnych ubrań dżinsowych. To efekt pierwszego roku nauki na nowym kierunku technik przemysłu mody pod okiem projektantki i stylistki Elwiry Horosz. Kolekcja „Jeans. Moda przeszłości i teraźniejszości” została zaprezentowana podczas specjalnego pokazu w Hali Kultury, a niektóre z projektantek pojawiły się też na wybiegu w roli modelek. – To coś trudnego, ale też fajnego! – mówi Aleksandra Lemańska, jedna z dziewięciu zdolnych uczennic Elwiry Horosz.

Nabór do Certyfikowanej Klasy Wojskowej w ZSTiO Nr 4 w Łomży

JJS wt, 14 czerwca 2022 13:40

Trwa rekrutacja do szkół średnich. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Młodzi ludzie, którzy wiążą swoją plany zawodowe ze służbą wojskową bądź pracą w administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach związanych z obronnością, mogą wybrać naukę w Certyfikowanej Klasie Wojskowej w czteroletnim liceum ogólnokształcącym w Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży.

Sprawdzają jak młodzież odnajduje się w cyfrowym świecie

mm wt, 14 czerwca 2022 10:26

W Wiźnie kilkunastu uczniów rozwiązywało test sprawdzający cyfrowe kompetencje. Od kwietnia do lipca w krajach Grupy Wyszehradzkiej trwa sprawdzanie jak młodzież radzi sobie z przetwarzaniem informacji w cyfrowym świecie. To zdaniem wiceministra edukacji Dariusza Piontkowskiego ma pomóc "w ewentualnych korektach nauczania".

Łomżyniak w Radzie do spraw Doskonalenia Systemu Oświaty

mm wt, 07 czerwca 2022 19:46

Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek wręczyła powołania nowym członkom Rady do spraw Doskonalenia Systemu Oświaty. Wśród docenionych znalazł się pochodzący z Łomży nauczyciel Piotr Chmielewski.

Dzieci dzieciom przygotowały Dzień Dziecka

mm so, 04 czerwca 2022 16:29

W czwartek, 2 czerwca, uczniowie klas III D i F z I LO zorganizowali w Giełczynie Dzień Dziecka dla dzieci z Ukrainy, które przebywają w rejonie Łomży. - Wystarczyło rzucić hasło, a młodzież się bardzo chętnie zaangażowała – chwali Tomasz Szałkowski, wicedyrektor I LO. - Młodzież lubi robić coś dobrego – podkreśla.

„Oszczędność nie kosztem dzieci”

mm pt, 27 maja 2022 18:55

Wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski, wspólnie z naczelnikiem wydziału oświaty Pawłem Piwowarskim, spotkali się w piątek rano z nauczycielami, rodzicami i radnymi, aby wyjaśnić kwestie łączenia grup przedszkolnych, redukcji godzin dydaktycznych w łomżyńskich przedszkolach czy ewentualnych zwolnień.

100-minutowy egzamin ósmoklasisty z matematyki

mm śr, 25 maja 2022 12:47

W drugim dniu egzaminów ósmoklasiści spotkali się z Królową Nauk. Mogli rozwiązywać zadania ponad półtorej godziny, ale niektórzy wychodzili z egzaminu wcześniej. - Rozwiązałem 19 zadań w 42 minuty - uśmiecha się skromnie Stanisław Wiszniewski z Katolickiej Szkoły Podstawowej przy Sadowej w Łomży. - Zadania były różne, lecz o zbliżonym stopniu trudności. Chciałem, by chociaż jedno mnie zaskoczyło, ale każdy typ zadań zrobiliśmy na lekcjach z Panią Ewą Zysk - Borowczyk.

Nauczyciele z przedszkoli sprzeciwiają się likwidacji godzin dydaktycznych

mm wt, 24 maja 2022 20:41

"Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec ograniczenia ilości godzin dydaktycznych" – piszą nauczyciele z łomżyńskich przedszkoli do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Nie chcą, aby przedszkola zmieniły się w przechowalnie dzieci.

Egzamin 8-klasisty dla Polaków i Ukraińców

mm wt, 24 maja 2022 16:20

W całej Polsce odbywa się egzamin ósmoklasisty jako podsumowanie wiedzy i umiejętności, które dzieci zdobywały i prawdopodobnie przynajmniej w części opanowały podczas edukacji. W Łomży ma prawo zdawać 808 ósmoklasistów z 9 szkół podstawowych, natomiast w powiecie łomżyńskim 598 nastolatków z 30 podstawówek. W województwie podlaskim może zdawać aż 14 397 uczniów.

Planują zwolnienia nauczycieli w przedszkolach…?

Guziec cz, 19 maja 2022 11:55

Na obrady komisji oświaty Rady Miasta przyszło około 20 nauczycielek przedszkoli publicznych z Łomży. Obawiają się, że wiceprezydent Andrzej Stypułkowski i naczelnik wydziału oświaty Paweł Piwowarski zamierzają łączyć klasy w szkołach i grupy w przedszkolach, zmniejszać godziny etatu o jedną piątą, a to obniży i tak marne wynagrodzenia oraz doprowadzi do zwolnień w placówkach.

Hubert z SP 9 w Łomży najlepszy w województwie podlaskim

mm śr, 18 maja 2022 16:42

- Hubert Chrostowski ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży jest jedynym uczniem w naszym województwie, który zdobył aż cztery tytuły laureata konkursu przedmiotowego: z języka polskiego, historii, matematyki i fizyki - informuje Małgorzata Palanis z Kuratorium Oświaty w Białymstoku. 14-letniemu łomżyniakowi pogratulowali na uroczystości w białostockiej SP nr 21: wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras i kurator oświaty Beata Pietruszka. W 13 konkursach przyznano aż 256 tytułów 211 laureatom.

Zabawa z nauką przyszłych studentów w ANS

mm pt, 13 maja 2022 18:17

- Uczelnia to szkoła, gdzie ludzie dużo się uczą. A w uczelni stawia się stopnie? - wspólnymi siłami starają się stworzyć definicję 3-klasiści z SP w Konarzycach: Filip Nieradko i Franek Szymański, którzy bawili się na XVIII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Chcą studiować w Uczelni, która "jest jak szkoła, tylko dużo większa i dużo trudniejsza".

Emilia Malska jest mistrzynią Polski we fryzjerstwie

mm cz, 12 maja 2022 21:44

Emilka Malska pierwszy konkurs fryzjerski poza Szkołą wygrała 25. kwietnia w Wasilkowie i jako reprezentantka województwa podlaskiego na 3 dni wyjechała do Gołdapi. 17-latka ze "Staszicówki" zdobyła tam mistrzostwo Polski w konkursie szkół branżowych "Sprawny w zawodzie fryzjer". W środę wieczorem na gali finałowej usłyszała swoje nazwisko. - Byłam z siebie dumna i zaskoczona, że potrafiłam wszystkim reprezentantkom województw stawić czoła - opowiada szczęśliwa Emilka.

Festiwal Nauki i Sztuki w Łomży

mm śr, 11 maja 2022 08:53

Zabawa nauką i z nauką dla wszystkich grup wiekowych w piątek 13. maja w Łomży w Akademii Nauk Stosowanych. XVIII Podlaski Festiwalu Nauki i Sztuki zaprasza do Łomży. Warto tam być, warto doświadczyć nauki w zabawowej formie.

Anna, Patryk i Paweł na maturze checked their English

mm pt, 06 maja 2022 15:21

Majowe słońce towarzyszyło piszącym egzaminy z polskiego i matematyki, ale w piątek zaświeciło dopiero po maturze z języka angielskiego. Patryk Gutowski i Paweł Piaścik wyszli z promiennym uśmiechem z III LO po około godzinie. Friends są w znakomitych humorach & know reasons. Ania Kopczewska z "Katolika" sprawdzała answers do ostatniej ze 120 minut i also left School in good mood. Słuchali nagrań, czytali teksty, pisali bloga: all po angielsku, tylko polecenia były po polsku.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę