Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 stycznia 2022 napisz DONOS@

Studniówka 2022 w "Wecie" i "Katoliku" w Łomży

mm so, 22 stycznia 2022 22:04

- Jesteśmy szczęśliwi, że mamy studniówkę, bo naszym koleżankom w tamtym roku się nie udało - uśmiecha się maturzysta Krzysztof Krajewski, dziękując Pani dyrektor "Wety" Bogumile Olbryś za to, że miała odwagę podjąć decyzję o organizacji zabawy na przysłowiowe 100 dni przed maturą. To ona w pierwszej parze prowadziła poloneza w udekorowanej na salę balową sali gimnastycznej i za nią szło około 120 maturzystów. W "Katoliku" na studniówce bawiło się około 60 maturzystów.

Atrakcyjne oferty studiów II stopnia na PWSIiP

mm pt, 21 stycznia 2022 22:02

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży prowadzi rekrutację na studia II stopnia na kierunkach: Informatyka oraz Technologia żywności i żywienie człowieka, realizowanych na Wydziale Informatyki i Nauk o Żywności. Oferta kierowana jest do osób, które ukończyły już I stopień studiów, uzyskując tym samym tytuł inżyniera lub licencjata. Co dokładnie należy zrobić, aby zostać studentem PWSIiP w Łomży na wymienionych kierunkach? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami przedstawionymi poniżej.

Przedszkole Publiczne nr 10 zawiesza zajęcia

mm pt, 21 stycznia 2022 09:34

Przedszkole Publiczne nr 10, w związku z sytuacją epidemiczną, w okresie od 21 do 28 stycznia 2022 r. zawiesza zajęcia. Jest problem z obsadą kadrową.

V falę widać w łomżyńskiej edukacji?

mm cz, 20 stycznia 2022 14:18

Coraz głośniej mówi się o V fali pandemii. W danych udostępnianych przez łomżyński Ratusz widać wyraźny przyrost izolacji, co oznacza zakażenie. Niestety wiąże się to z przejściem ogromnej ilości klas i uczniów na nauczanie zdalne.

Po tygodniu nauki ponad 5 razy więcej łomżyńskich uczniów na kwarantannie

mm pt, 14 stycznia 2022 14:23

O 245 uczniów więcej na kwarantannie i kolejnych 8 klas na nauczaniu zdalnym. Tak kończy się pierwszy tydzień nauki stacjonarnej łomżyńskich szkół po świątecznej przerwie.

Nagrodzeni w II edycji Konkursu „Solidarność – droga do wolności”

mm pt, 14 stycznia 2022 10:49

Uczennica 1LO Urszula Filipkowska wygrała II Konkurs „Solidarność – droga do wolności”. Konkurs ma na celu motywowanie młodych ludzi do poznawania najnowszej historii Polski, przypominanie o roli „Solidarności” w procesie budowania wolnej Ojczyzny, a także kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży – czytamy w komunikacie Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży, organizatora konkursu.

I LO w Łomży - trzecie w rankingu liceów w Podlaskiem

mm śr, 12 stycznia 2022 14:36

Wydawnictwo "Perspektywy" ogłosiło wyniki rankingu liceów i techników w Polsce. I LO imienia Tadeusza Kościuszki zajęło 3. miejsce w województwie podlaskim, utrzymując miejsce na podium z 2021 r. Niestety, w klasyfikacji ogólnopolskiej "Pierwsze" przesunęło się na 163. miejsce, ze 140. rok temu. II LO imienia Marii Konopnickiej jest 14. w regionie, zaś 379. w Polsce (383. w 2021 r.).

Studniówka 2022 odbędzie się w pandemii albo nie

mm wt, 11 stycznia 2022 19:22

Tradycyjny polonez na 100 dni przed maturą i zabawa na 1. w życiu dorosłym balu karnawałowym ominie większość maturzystek i maturzystów w Łomży. Nie dlatego, że dyrektorzy szkół średnich nie chcą udostępnić sal do tańca i poczęstunku, ale z powodu narastającej 4. fali pandemii Covid. W liceach i technikach zwykle wiadomo, czy będzie Studniówka 2022, a niektórzy jeszcze się wahają.

Sytuacja epidemiczna w szkołach po powrocie z nauczania zdalnego

mm wt, 11 stycznia 2022 13:00

Sytuacja w szkołach na dzień dzisiejszy wygląda dobrze. Wszystkie szkoły i klasy wróciły do nauki stacjonarnej po przerwie świątecznej i nauczaniu zdalnym.

Konkurs fotograficzny i recytatorski dla młodzieży

mm so, 08 stycznia 2022 11:09

Wrażliwa młodzież na obraz i słowo, a mieszkająca w internatach, bursach oraz uczniowie klas ósmych, ma okazję do zaprezentowania swoich dokonań. Trzeba się śpieszyć.

Terapie, rehabilitacje i diagnoza Fundacji DR OTIS w Łomży

JJS pt, 07 stycznia 2022 13:32

Fundacja DR OTIS to organizacja pozarządowa, działająca w Łomży od 2014 roku, której głównym działaniem statutowym jest edukacja szkolno-przedszkolna. Prowadzi Szkołę Podstawową Specjalną Dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi w Łomży oraz Przedszkole Niepubliczne „Nutka” w Łomży, a także objęła patronatem Przedszkole Niepubliczne „Motylek” w Łomży oraz Przedszkole Niepubliczne „Kredka” w Kolnie.

Łąki nadrzeczne, starorzecza i lasy łęgowe zależą od Narwi

mm wt, 28 grudnia 2021 18:49

Polska Amazonka znowu doczekała się pięknych filmów o sobie, jakie zrealizował utalentowany, wytrwały i skrupulatny fotografik przyrody Zdzisław Folga. - Jedynie naturalne, dzikie rzeki mają takie dobrze zachowane siedliska - mówi Pan Folga, autor zdjęć, które opatrzył komentarzem. - Ale łąki, lasy łęgowe i olsy potrzebują do prawidłowego funkcjonowania rozlewisk Narwi, roztopów i powodzi, a tych obserwujemy od kilku lat coraz mniej. To skutek globalnego ocieplenia klimatu.

Pandemiczne Studniówki 2022

mm wt, 21 grudnia 2021 21:12

Ministerstwo opublikowało wytyczne co do organizacji studniówek. Zabawy studniówkowe mają być bezpieczne dla uczestników z zachowaniem reguł sanitarno-higienicznych dostosowanych do aktualnej sytuacji epidemicznej.

Sytuacja epidemiczna w szkołach przed nauczaniem zdalnym

mm pt, 17 grudnia 2021 10:56

W sześciu szkołach 26 klas uczy się zdalnie w ostatni dzień nauki stacjonarnej. Od poniedziałku zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, wszystkie szkoły podstawowe i średnie do 9 styczna 2022 roku przechodzą na nauczanie zdalne.

"Staszicówka" zaczęła współpracę z 18. Pułkiem w Łomży

mm wt, 07 grudnia 2021 15:59

Koło Edukacji Wojskowej powstało w Branżowej Szkole I Stopnia imienia Stanisława Staszica w Łomży. Do udziału w zajęciach zgłosiło się 25 ochotników z klas pierwszych, w tym 8 dziewcząt. Porozumienie o współpracy podpisali: dyrektor "Staszicówki" Andrzej Kopka i pułkownik Paweł Gałązka, dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego w Łomży.

Zmarła pedagog Zofia Rusiłowicz - Kleczyńska (+ 61)

mm pon, 06 grudnia 2021 20:21

- Zawsze uśmiechnięta, znakomita pedagog: najpierw w Publicznym Gimnazjum nr 2, a później w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży, walczyła od ponad półtora roku z rakiem. Przegrała z chorobą - wspomina Zofię Rusiłowicz-Kleczyńską (+ 61) polonistka Grażyna Kulesza-Szypulska. - Zosia była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach, uczących postawy przedsiębiorczości.

Badania nad żywnością przyszłości w Łomży

mm cz, 02 grudnia 2021 17:07

Czy w przyszłości będziemy zajadać się żołędziami zależy od badań jakie prowadzone są przez mgr inż. Emilię Szabłowską, doktorantkę i asystenta na Wydziale Informatyki i Nauk o Żywności w PWSIiP w Łomży. Wniosek o finansowanie takiego projektu badawczego, złożony w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki – PRELUDIUM 20, otrzymał dofinansowanie.

Wzrosła liczba uczniów w Łomży uczących się zdalnie

mm pon, 15 listopada 2021 12:26

W poniedziałek 15. listopada na nauczaniu zdalnym jest prawie 1,5 tys. łomżyńskich uczniów. Oznacza to prawie 50% wzrost w stosunku do danych sprzed tygodnia.

Poprawia się sytuacja epidemiczna w łomżyńskich szkołach

mm wt, 09 listopada 2021 13:27

Z danych udostępnionych przez ratusz wynika, że w stosunku do piątku z ubiegłego tygodnia, o 45% spadła ilość uczniów na nauce zdalnej. Obecnie na zdalnym uczy się prawie 1000 uczniów, najwięcej w SP 4.

Uczennica SP1 nagrodzona

mm pon, 08 listopada 2021 19:58

Hanna Horoszewska, uczennica kl. VIII A Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży, zdobyła tytuł laureata za pracę „O tym szumią drzewa i mówią kamienie” w konkursie „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę