Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 17 lipca 2024 napisz DONOS@

10 ćwiczeń do nauki czasowników modalnych ESL

JJS pt, 12 lipca 2024 18:39

Nauka czasowników modalnych w języku angielskim to jedno z najważniejszych, ale też najtrudniejszych zadań dla uczących się tego języka. Czasowniki modalne, takie jak "can", "could", "may", "might", "must", "shall", "should", "will" i "would", są kluczowe do wyrażania możliwości, obowiązku, prawdopodobieństwa i wielu innych niuansów.

Znają się na kotach, psach, koniach, krowach i wężach

mm pt, 12 lipca 2024 16:13

Czwórka maturzystów po 5 latach nauki w Technikum Weterynaryjnym w Łomży rywalizowała w finale XXI Konkursu imienia dr nauk weterynaryjnych Jana Stypuły, Senatora Ziemi Łomżyńskiej. Organizatorzy nagrodzili osobę, której prezentację tematu i wiedzę ocenili najwyżej, indeksem na I rok Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Absolwenci szkół średnich poznali wyniki matur

mm wt, 09 lipca 2024 16:21

W województwie podlaskim jest 7 tysięcy 605 absolwentów szkół ponadpodstawowych, czyli 4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników, szkół artystycznych, branżowych szkół II stopnia i 2 absolwentów – obywateli Ukrainy. Poznali wyniki matur, jakie prowadzono w maju w całej Polsce. Uczennice i uczniowie z liceów osiągnęli wyniki lepsze od techników, średnio o kilka procent z przedmiotów obowiązkowych pisemnych: języka polskiego, matematyki i angielskiego. II LO w Łomży powtarza corocznie sukcesy maturalne: znowu zdali wszyscy zdający – 152 na 152.

Raport: fatalna kondycja fizyczna polskich uczniów

mm nie, 30 czerwca 2024 07:56

Aż 94 proc. dzieci i młodzieży w Polsce nie posiada wystarczających kompetencji ruchowych, czyli nie potrafi prawidłowo biegać, skakać czy rzucać piłką - dowodzi najnowszy raport przygotowany przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Badanie przeprowadzone w zeszłym roku objęło swoim zasięgiem ponad dwa tysiące uczniów z 17 podstawówek z całej Polski.

Szkoła wiedzy i przyjaźni wyrusza na wakacje

mm pt, 21 czerwca 2024 18:15

Alicja Marcinowska ma 18 lat, trzy przyjaciółki w jednej Szkole i szczęście do nauki w „Wecie”, co doradziła jej mama. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, Alicja z tegoroczną średnią ocen 5, 22 zostanie studentką SGGW w Warszawie lub UWM w Olsztynie. Uczennica Technikum Weterynaryjnego jest jedną z ponad 800 nastolatek i nastolatków w Szkole przy ul. Stacha Konwy. Wyróżnieni na koniec roku szkolnego występowali po dyplomy i nagrody na czerwonym dywanie, jak gwiazdy w Gdyni, Cannes czy Hollywood. Emil Mayer 18-tkę ma za miesiąc, od soboty - wakacje i znakomity humor, jaki na koniec nauki ma ponad 13 tysięcy dzieci i około 1 400 nauczycieli w placówkach w Łomży.

Możesz studiować Logistykę w Akademii Łomżyńskiej

JJS pt, 21 czerwca 2024 08:40

Trwa rekrutacja w Akademii Łomżyńskiej, absolutną nowością w edukacyjnej ofercie uczelni jest kierunek Logistyka.

"Bez korzeni nie zakwitniesz"

mm cz, 20 czerwca 2024 16:46

Rafał Kołakowski oraz Nela Bikowska zostali podlaskimi laureatami konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Konrad Kamiński trzeci w Krajowym Konkursie Szkół Rolniczych

mm śr, 19 czerwca 2024 18:00

Uczeń Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie Konrad Kamiński zajął III miejsce w „ I Krajowym Konkursie Szkół Rolniczych ”.

Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Wyjątkowa Kraina” dla dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera

JJS pt, 14 czerwca 2024 09:04

W Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym „Wyjątkowa Kraina” wiemy, że podążając za dzieckiem, mamy szansę zajrzeć do jego świata i odkryć to, co często niewidoczne lub pomijane. Mamy doświadczenie, że dziecko, które czuje prawdziwe zainteresowanie sobą, odwdzięcza się zaangażowaniem i zaufaniem. Z wielką radością i dumą obserwujemy, jak nasze dzieciaki rozwijają się i doskonalą codzienne umiejętności. Robią to bez presji, bez poganiania, bez wymuszania czegoś, na co w danym momencie nie są gotowe. W małych grupach, kameralnie, ze spokojem, uśmiechem i cierpliwością.

20 lat państwowej uczelni w Łomży

mm cz, 13 czerwca 2024 17:07

„Wiara i osobista ambicja śp. prof. Kazimierza Pieńkowskiego stworzyły ścieżkę, która dziś jest solidnym traktem, a w przyszłości być może autostradą do sukcesu naszego miasta. Wystarczy w to uwierzyć w włożyć w tę myśl zespołową pracę” - mówił rektor Akademii Łomżyńskiej prof. dr hab. Dariusz Surowik podczas uroczystej gali z okazji 20-lecia istnienia uczelni.

Nauka gry na instrumencie – od czego zacząć?

JJS so, 01 czerwca 2024 13:22

Wiele osób chce zacząć grać na wybranym sprzęcie muzycznym, ale nie wie, jak się za to zabrać. Początek warunkuje to, czy przygoda z nowym muzycznym zainteresowaniem przerodzi się w hobby. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać nauka gry na instrumencie!

Drużyna SP Olszyny wygrała Turniej BRD w Podlaskiem

mm cz, 23 maja 2024 15:14

- Nasi 5-klasiści bardzo ciężko na to zwycięstwo zapracowali, wygrywając w finale wojewódzkim XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym we wtorek w Białymstoku – mówi z satysfakcją i dumą dyrektor Sylwia Pieńkowska ze Szkoły Podstawowej imienia Zesłańców Sybiru w Olszynach, powiat łomżyński. - Reprezentowała nas czwórka uczniów: Amelia Rogalska, Milena Kołakowska, Jan Kozłowski i Patryk Sulkowski. Zwyciężyli jako drużyna i indywidualnie.

5 sposobów na zainteresowanie przedszkolaka nauką języka angielskiego

JJS wt, 21 maja 2024 10:08

Czy rozważasz wprowadzenie języka angielskiego dla swojego przedszkolaka, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć? Będziemy badać korzyści płynące z nauki angielskiego w młodym wieku i umiejętności, które może rozwijać. Odkryj pięć interesujących sposobów na nauczanie angielskiego przedszkolakom, od gier językowych po zabawy z rodzicami. Dowiedz się o najlepszych metodach nauczania angielskiego w przedszkolu, w tym o metodach immersji językowej i technikach audiowizualnych. Dowiedz się o wyzwaniach związanych z nauczaniem angielskiego młodych uczniów i otrzymaj wskazówki dotyczące tworzenia sprzyjającego środowiska nauki. Dołącz do nas podczas eksploracji ekscytującego świata nauczania angielskiego przedszkolakom!

Technik usług kosmetycznych - jakie zabiegi możesz wykonywać po ukończeniu szkoły policealnej?

JJS wt, 21 maja 2024 09:51

W świecie kosmetyki i urody zawód technika usług kosmetycznych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Po ukończeniu szkoły policealnej, takiej jak GoWork, absolwenci dysponują szerokim zakresem umiejętności i kompetencji, które pozwalają im na wykonywanie różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Jak wygląda zawód technika usług kosmetycznych? Jakie umiejętności nabywa się podczas nauki w szkole kosmetycznej? Jakie zabiegi możesz wykonywać po ukończeniu szkoły policealnej GoWork? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, który rozwieje wszelkie wątpliwości na ten temat.

Startują Juwenalia

mm pon, 20 maja 2024 11:16

Grillem na terenie kampusu akademickiego startują w poniedziałkowe południe Juwenalia 2024 Akademii Łomżyńskiej. Finałowy koncert z udziałem gwiazd odbędzie się w piątek 24. maja na Muszli Koncertowej w Łomży.

Wulkan i meteoryt nad chemiczną piaskownicą

mm so, 18 maja 2024 10:11

Profesor Robert Charmas od kilkunastu lat zaprzyjaźnia dzieci z tajemnicami świata pierwiastków i związków chemicznych. Efektowne eksperymenty, jak wulkan i węże faraona, umiejętnie połączył z wprowadzeniem terminologii na temat właściwości substancji, zachodzących zjawisk, używanego szkła i sprzętu w laboratorium, zachowania bezpieczeństwa. 1-klasiści i 3-klasiści wychodzili z auli w Akademii Łomżyńskiej zadowoleni, bo pełni wrażeń, spostrzeżeń, wiedzy na temat doświadczeń.

Sztuczna inteligencja robota, łopatka i lody w Akademii

mm cz, 16 maja 2024 18:35

Sztuczna inteligencja: szansa na pomoc człowiekowi w obliczu zagrożeń współczesnego świata czy zagrożenie dla rozwoju i istnienia gatunku homo sapiens? Hubert Piechowski z „Mechaniaka” miał wątpliwości, czy jest sens dyskutować, skoro AI na razie nie okazuje i nie rozumie ludzkich emocji. Konrad Bronowicz z „Ekonomika” zastanawiał się, czy sztuczna inteligencja będzie wykorzystana do szerzenia propagandy. Rektor Akademii Łomżyńskiej dr hab. Dariusz Surowik na XX Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki otworzył w czwartek rano debatę na temat AI i ponad 60 wydarzeń PFNiS.

Po maturze rozszerzonej z angielskiego i matematyki

mm śr, 15 maja 2024 17:05

Amadeusz Szeligowski nosi jedno z najsłynniejszych imion świata, które zawdzięcza miłości do muzyki w zacnej rodzinie. Po 5 latach edukacji w „Mechaniaku” 19-letni abiturient wraca do domu z koleżankami i kolegami. W słoneczną środę przez 3 godziny rozwiązywał w ZSMiO nr 5 zadania egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym. Matura z matematyki na poziomie podstawowym była dla mechatronika prosta, lecz rozszerzenie Amadeusz ocenia jako dosyć trudne.

Czy w kosmosie biegają psy?

mm śr, 15 maja 2024 14:30

W ramach XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki do Łomży przyjedzie Planetobus, którego załoga z ochotą odpowie na wiele pytań dotyczących kosmosu. Ciekawi mogą zapytać w czwartek 15 maja w Akademii Łomżyńskiej przy ul. Akademickiej 14.

Szkoła w Wygodzie miejscem edukacji i dziedzictwem lokalnej społeczności

mm so, 11 maja 2024 12:29

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wygodzie w piątek obchodziła swoje 105-lecie. To okazja – mówiła dyrektor Małgorzata Arnista - do wspominania tego co było, pochylenia się nad teraźniejszością i snucia wizji przyszłości.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę