niedziela, 16 grudnia 2018 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5887

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Uczniowie Ekonomika czytają dzieciom po angielsku

Foto: Uczniowie Ekonomika czytają dzieciom po angielsku
Magdalena Karwowska cz, 13 grudnia 2018 09:10

11 grudnia 2018 r. uczniowie Ekonomika wzięli udział w spotkaniu czytelniczym w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Młodzież z klasy III TL czytała drugoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 9 baśń Andersena pt. „Królowa śniegu” w dwóch wersjach językowych – angielskiej i polskiej.

Walczymy o prawa człowieka

Foto: Walczymy o prawa człowieka
Magdalena Karwowska wt, 11 grudnia 2018 10:04

Maraton Pisania Listów to ogólnoświatowa akcja zainicjowana przez organizację Amnesty International. W tym roku już po raz XIX, a w naszej szkole po raz VIII, pisaliśmy listy do przywódców państw w obronie ludzi, których prawa człowieka zostały złamane, w sprawie tzw. więźniów sumienia.

Kursy maturalne w PWSiP

Foto: Kursy maturalne w PWSiP
Elżbieta Szleszyńska śr, 05 grudnia 2018 18:37

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości zaprasza Maturzystów do uczestnictwa w XI Edycji Kursów Maturalnych. Kurs, to pomoc w systematyzowaniu zdobytej wiedzy w szkole oraz świetna okazja aby przećwiczyć arkusze maturalne.

FERIE W MUNDURZE

Foto: FERIE W MUNDURZE
Elżbieta Szleszyńska wt, 04 grudnia 2018 22:22

Z 13. BATALIONEM LEKKIEJ PIECHOTY W ŁOMŻY w dniach 19.01 ÷ 03.02.2019 r. można spędzić ferie zimowe inaczej niż zwykle. Akcja „ Ferie w Mundurze” skierowana jest do uczniów oraz nauczycieli. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami promocyjnymi i uczestnictwa w zajęciach.

SPOTKANIE POETYCKIE "POEZJA W EKONOMIKU 2018 "

Foto: SPOTKANIE POETYCKIE "POEZJA W EKONOMIKU  2...
Elżbieta Szleszyńska śr, 14 listopada 2018 17:27

Tradycją naszej szkoły są spotkania poetyckie organizowane raz w roku przez nauczycieli bibliotekarzy. Jest to doskonała okazja do propagowania twórczości poetyckiej, a w tym roku również refleksyjnego spojrzenia na historię naszego narodu. Tegoroczne święto poezji „ Przystanek Niepodległość” zorganizowaliśmy dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskana niepodległości przez Polskę.

Bohater Niepodległej

Foto: Bohater Niepodległej
Magdalena Karwowska wt, 13 listopada 2018 18:58

W związku z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia niepodległej” zainicjowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Będąc na etapie poszukiwań i selekcji materiałów historycznych dowiedzieliśmy się, że większość bohaterów Niepodległej działających w Łomży było absolwentami poprzedniczki łomżyńskiego Ekonomika – Polskiej Szkoły Handlowej przemianowanej na Państwowe Gimnazjum Humanistyczne. Jednym z nich był Jerzy Jarnuszkiewicz „Wytrwały” i to jemu poświęciliśmy nasz videoblog.

Niepodległa do hymnu!

Foto: Niepodległa do hymnu!
Magdalena Karwowska pt, 09 listopada 2018 18:53

9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 na Starym Rynku w Łomży zebrali się uczniowie ośmiu miejscowych szkół, by wraz z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i jego zastępcą Andrzejem Garlickim wspólnie zaśpiewać hymn państwowy. Inicjatorem tego wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miejska.

Apel z okazji XVIII Dnia Papieskiego

Foto: Apel z okazji XVIII Dnia Papieskiego
Elżbieta Szleszyńska nie, 28 października 2018 16:31

Dnia 29 października 2018 r. w ZSEiO nr 6 w Łomży odbył się uroczysty apel z okazji XVIII Dnia Papieskiego „Promieniowania Ojcostwa” i 40 roczny wyboru K.Wojtyły na Papieża. Młodzież z Koła Teatralnego z kl. 3 TL, 1 A i 3 TA przygotowała spektakl pt. „Nie lękajcie się”.

Pola Nadziei

Foto: Pola Nadziei
Elżbieta Szleszyńska pt, 26 października 2018 18:31

Dnia 19 października 2018 .r w ZSEiO nr 6 w Łomży wolontariusze wraz z Dyrektorem Szkoły, Panem Pawłem Drożynerem posadzili cebulki kwiatowe, z których wiosną wyrosną piękne żonkile - „Pola Nadziei”. Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei.

Jesienna zaduma...

Foto: Jesienna zaduma...
Magdalena Karwowska pt, 26 października 2018 14:17

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły rozpoczęliśmy właśnie szczególne lekcje historii. Odbywają się one na terenie jednej z najpiękniejszych polskich nekropolii - łomżyńskim Cmentarzu Parafialno-Komunalnym przy ulicy Kopernika. To pochodzące z początków XIX wieku miejsce spoczynku wielu pokoleń mieszkańców naszego miasta porównywane jest często z warszawskimi Powązkami. Wśród wielu znakomicie zachowanych pomników możemy tu jednak znaleźć i takie miejsca, które z różnych powodów potrzebują szczególnej troski.

Zebrania z Rodzicami

Foto: Zebrania z Rodzicami
Magdalena Karwowska pt, 26 października 2018 13:50

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Opiekunów naszych uczniów na spotkania z wychowawcami, które odbędą się w najbliższą niedzielę 28 października 2018 r. o godz. 9:30 według poniższego harmonogramu:

Nagrodzeni przez Prezydenta

Foto: Nagrodzeni przez Prezydenta
Magdalena Karwowska cz, 18 października 2018 19:20

Aż 7 uczniów Ekonomika nagrodził Prezydent Miasta Łomży p. Mariusz Chrzanowski podczas dzisiejszej uroczystości, której gospodarzem był Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży.

Apel z okazji Święta Edukacji Narodowej

Foto: Apel z okazji  Święta Edukacji Narodowej
Elżbieta Szleszyńska cz, 18 października 2018 16:30

W dniu 12.10. 2018 roku w Zespole Szkól Ekonomicznych odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Co roku dzień ten obchodzony jest w naszej szkole w sposób wyjątkowy- uczniowie , odświętnie ubrani, składają życzenia nauczycielom i wychowawcom, wręczają kwiaty, przekazują uściski.

Młoda krew znów ratuje życie

Foto: Młoda krew znów ratuje życie
Magdalena Karwowska cz, 18 października 2018 16:23

Pierwsza w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa w Ekonomiku, przeprowadzona pod troskliwym okiem pracowników łomżyńskiego Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, zakończyła się sukcesem. 18 października br. do donacji w szkole przystąpiło 45 osób, z czego aż 23 po raz pierwszy! Łącznie pozyskano 19,5 l pełnej krwi, która z pewnością przyczyni się do ratowania zdrowia i życia Podlasian.

Dzień Edukacji Narodowej

Foto: Dzień Edukacji Narodowej
Magdalena Karwowska so, 13 października 2018 18:16

12 października 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie odbyły się uroczyście wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Aż pięcioro nauczycieli naszej szkoły zostało w tym dniu szczególnie wyróżnionych.

Wycieczka do MPEC

Foto: Wycieczka do MPEC
Elżbieta Szleszyńska śr, 10 października 2018 07:36

W dniu 05.10 2018 r uczniowie klas III TL, II TT oraz II A wraz z opiekunami mieli możliwość uczestnictwa w Dniach Otwartych Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. Dni Otwarte MPEC były również okazją do zwrócenia uwagi na problem tzw. niskiej emisji i jej wpływu na komfort życia i zdrowie mieszkańców Łomży.

Wyjazd integracyjny

Foto: Wyjazd integracyjny
Magdalena Karwowska pon, 08 października 2018 10:22

26 września br. uczniowie klasy I TA i I TL wraz z opiekunami przebywali na jednodniowym obozie integracyjnym w Rybakach koło Miastkowa. W zajęciach uczestniczyło w sumie ponad 60 uczniów, którzy pod okiem instruktorów, między innymi survivalu, aktywnie wypoczywali korzystając z licznych atrakcji takich jak park linowy, strzelanie z wiatrówki czy łucznictwo.

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

Foto: Dzień Polskiego Państwa Podziemnego
Elżbieta Szleszyńska so, 29 września 2018 08:21

27 września jest Dniem Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystym apelem uczciliśmy pamięć tych, którzy podjęli walkę z okupantem w warunkach konspiracji przypłacając ją niejednokrotnie własnym życiem. W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca tamte historyczne czasy.

Dzień Języków Obcych w Ekonomiku

Foto: Dzień Języków Obcych w Ekonomiku
Elżbieta Szleszyńska cz, 27 września 2018 10:11

Dnia 26 września 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących zorganizowany został przez uczniów klasy III A i II TC, pod kierunkiem Pani Grażyny Mirkowskiej, kiermasz ciast z okazji Dnia Języków Obcych.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Foto: Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Elżbieta Szleszyńska cz, 20 września 2018 10:38

W dniu 14 września 2018 r. uczniowie klas pierwszych "Ekonomika" złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. „My, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży, uroczyście ślubujemy: osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, w postępowaniu kierować się zasadami uczciwości i praworządności, dbać o godność osobistą ucznia oraz dobre imię naszej szkoły.”

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę