Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Foto: Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Magdalena Karwowska pon, 25 marca 2019 19:07

Wszelkie informacje na temat naboru do Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży zamieszczane są na nowej stronie internetowej szkoły w zakładkach "Rekrutacja" oraz "Kierunki kształcenia".

Nowa strona internetowa szkoły

Foto: Nowa strona internetowa szkoły
Magdalena Karwowska wt, 05 lutego 2019 12:55

Informujemy, że pod adresem http://www.ekonomiklomza.pl/ tworzona jest nowa strona internetowa naszej szkoły.

„Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji”

Foto: „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na l...
Elżbieta Szleszyńska wt, 26 marca 2019 21:14

W lutym i marcu 2019 roku realizowane były zajęcia z doradztwa zawodowego „Moja przyszłość” dla uczniów grupy pierwszej w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży w ramach projektu „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji”. W skład tejże grupy wchodzili maturzyści z klasy licealnej, którzy już wkrótce wkroczą w dorosłość jako absolwenci łomżyńskiego „Ekonomika”.

Wie die Jugend Łomża sieht

Foto: Wie die Jugend Łomża sieht
Elżbieta Szleszyńska wt, 05 marca 2019 22:08

Uczniowie łomżyńskiego Ekonomika wzięli udział w uroczystym podsumowaniu projektów realizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża z okazji 600- lecia nadania Łomży praw miejskich. To wyjątkowe wydarzenie 28 lutego uświetnił swoją obecnością wiceprezydent naszego miasta oraz inni zaproszeni goście ze środowiska oświatowego.

Piękno nauk ekonomicznych

Foto: Piękno nauk ekonomicznych
Elżbieta Szleszyńska wt, 05 marca 2019 21:22

W dniu 5.03.2019 w sali nr 14 odbył się wykład prof.dr.hab Henryka Jana Wnorowskiego, pracownika naukowego Uniwersytetu w Białymstoku, Prezesa Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im.Wagów pt.”Piękno nauk ekonomicznych”.

Bal studniówkowy maturzystów rocznik 2019 w Ekonomiku

Foto: Bal studniówkowy maturzystów rocznik 2019 w Eko...
Elżbieta Szleszyńska nie, 20 stycznia 2019 18:37

12 stycznia 2019 roku społeczność klas maturalnych, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście przeżywali tradycyjną uroczystość balu studniówkowego w murach naszej szkoły. Wieczór rozpoczął się od przemówień - Dyrektora Pawła Drożynera oraz przedstawicielki Rady Rodziców Pani Katarzyny Rakowskiej, którzy życzyli maturzystom wspaniałych wyników na egzaminie maturalnym oraz wesołej zabawy i niezapomnianych wspomnień po balu studniówkowym.

Konkurs na najładniejszą bombkę

Foto: Konkurs na najładniejszą bombkę
Elżbieta Szleszyńska śr, 02 stycznia 2019 09:55

W dniu 21.12.2018, podczas bożonarodzeniowego spotkania społeczności szkolnej, wręczono nagrody w szkolnym konkursie na najładniejszą bombkę. Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski, słodkie nagrody ufundował dyrektor szkoły, a decyzja jury była następująca – 1 miejsce klasa I TCR, 2 miejsce klasa IIIA, 3 miejsce I TL i klasa III TA. Wyróżnienia zostały przyznane klasom –IVTB, IITC, IITB.

Dobro zmienia świat na lepsze

Foto: Dobro zmienia świat na lepsze
Elżbieta Szleszyńska pon, 31 grudnia 2018 20:44

Święty Filip Neri napisał: „Szczęśliwi jesteście, wy młodzi, macie tyle czasu na czynienie dobra”. To czynienie dobra jest częścią Misji naszej szkoły i naszą wizytówką. Dyrekcja i cała społeczność "Ekonomika" dziękuje swoim uczniom za wszystkie działania na rzecz drugiego człowieka.

Boże Narodzenie 2018

Foto: Boże Narodzenie 2018
Elżbieta Szleszyńska wt, 25 grudnia 2018 01:05

Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia życzy w imieniu całej społeczności szkolnej ZSEiO Nr 6 i własnym - Paweł Drożyner, Dyrektor ZSEiO nr 6 w Łomży.

Szkolne jasełka "Herod i sługa"

Foto: Szkolne jasełka "Herod i sługa"
Elżbieta Szleszyńska pon, 24 grudnia 2018 23:15

21 grudnia 2018 roku tradycyjnie w szkole odbyły się spotkania wigilijne społeczności Ekonomika. Młodzież wraz z wychowawcami i nauczycielami składała sobie życzenia i łamała się opłatkiem na znak wiary i przyjaźni. Bo dobrze, że tak się dzieje, bo tam dzieli się dobro, płyną dobre słowa. Chodzi przede wszystkim o to, by opłatkiem dzielić się w kręgu osób sobie bliskich, by nagromadzone – czasami przez cały rok – trudności „przełamać”, wraz z opłatkiem. Po klasowych wigilia zorganizowane zostały szkolne jasełka p.t. "Herod i sługa".

Mikołaj w MPK

Foto: Mikołaj w MPK
Elżbieta Szleszyńska śr, 19 grudnia 2018 10:45

W dniu 17.12.2018 r. (poniedziałek) przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży – Bartek z II TL i Ania z III TC, ubrani w stroje Mikołaja i Jego Pomocnika, z workami pełnymi małych paczek z ekologicznym siankiem pod wigilijny obrus i życzeniami od społeczności szkolnej „Ekonomika”, „podróżowali” autobusem MPK nr 10 po łomżyńskich ulicach.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Foto: Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Magdalena Karwowska pon, 17 grudnia 2018 18:43

Bartosz Budziszewski, uczeń klasy I A, reprezentował naszą szkołę w etapie rejonowym XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Po dwóch dogrywkach (pisemnej i ustnej), Bartek pokonał koleżanki z innych łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych i zajął II miejsce w piątkowych zmaganiach.

Ekonomik wysoko w rankingu

Foto: Ekonomik wysoko w rankingu
Magdalena Karwowska pon, 17 grudnia 2018 09:18

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu opublikowała ranking szkół średnich za rok szkolny 2017/2018. Nasza szkoła znalazła się na 8 miejscu wśród 150 najlepszych w Polsce szkół kształcących w zawodzie technik logistyk i technik spedytor. Na sukces ten złożyły się wysokie wyniki naszych uczniów i absolwentów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez WSL.

Uczniowie Ekonomika czytają dzieciom po angielsku

Foto: Uczniowie Ekonomika czytają dzieciom po angielsku
Magdalena Karwowska cz, 13 grudnia 2018 09:10

11 grudnia 2018 r. uczniowie Ekonomika wzięli udział w spotkaniu czytelniczym w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Młodzież z klasy III TL czytała drugoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 9 baśń Andersena pt. „Królowa śniegu” w dwóch wersjach językowych – angielskiej i polskiej.

Walczymy o prawa człowieka

Foto: Walczymy o prawa człowieka
Magdalena Karwowska wt, 11 grudnia 2018 10:04

Maraton Pisania Listów to ogólnoświatowa akcja zainicjowana przez organizację Amnesty International. W tym roku już po raz XIX, a w naszej szkole po raz VIII, pisaliśmy listy do przywódców państw w obronie ludzi, których prawa człowieka zostały złamane, w sprawie tzw. więźniów sumienia.

Kursy maturalne w PWSiP

Foto: Kursy maturalne w PWSiP
Elżbieta Szleszyńska śr, 05 grudnia 2018 18:37

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości zaprasza Maturzystów do uczestnictwa w XI Edycji Kursów Maturalnych. Kurs, to pomoc w systematyzowaniu zdobytej wiedzy w szkole oraz świetna okazja aby przećwiczyć arkusze maturalne.

FERIE W MUNDURZE

Foto: FERIE W MUNDURZE
Elżbieta Szleszyńska wt, 04 grudnia 2018 22:22

Z 13. BATALIONEM LEKKIEJ PIECHOTY W ŁOMŻY w dniach 19.01 ÷ 03.02.2019 r. można spędzić ferie zimowe inaczej niż zwykle. Akcja „ Ferie w Mundurze” skierowana jest do uczniów oraz nauczycieli. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami promocyjnymi i uczestnictwa w zajęciach.

SPOTKANIE POETYCKIE "POEZJA W EKONOMIKU 2018 "

Foto: SPOTKANIE POETYCKIE "POEZJA W EKONOMIKU  2...
Elżbieta Szleszyńska śr, 14 listopada 2018 17:27

Tradycją naszej szkoły są spotkania poetyckie organizowane raz w roku przez nauczycieli bibliotekarzy. Jest to doskonała okazja do propagowania twórczości poetyckiej, a w tym roku również refleksyjnego spojrzenia na historię naszego narodu. Tegoroczne święto poezji „ Przystanek Niepodległość” zorganizowaliśmy dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskana niepodległości przez Polskę.

Bohater Niepodległej

Foto: Bohater Niepodległej
Magdalena Karwowska wt, 13 listopada 2018 18:58

W związku z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia niepodległej” zainicjowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Będąc na etapie poszukiwań i selekcji materiałów historycznych dowiedzieliśmy się, że większość bohaterów Niepodległej działających w Łomży było absolwentami poprzedniczki łomżyńskiego Ekonomika – Polskiej Szkoły Handlowej przemianowanej na Państwowe Gimnazjum Humanistyczne. Jednym z nich był Jerzy Jarnuszkiewicz „Wytrwały” i to jemu poświęciliśmy nasz videoblog.

Niepodległa do hymnu!

Foto: Niepodległa do hymnu!
Magdalena Karwowska pt, 09 listopada 2018 18:53

9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 na Starym Rynku w Łomży zebrali się uczniowie ośmiu miejscowych szkół, by wraz z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i jego zastępcą Andrzejem Garlickim wspólnie zaśpiewać hymn państwowy. Inicjatorem tego wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miejska.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę