sobota, 29 lutego 2020 napisz DONOS@

„Dwójki” tropią przemoc

cz wt, 21 listopada 2006 22:27

Do szkół w całym kraju ruszają „trójki” czyli zespoły, które mają przeprowadzić kontrole w szkołach i m.in. rozmawiać z młodzieżą o przemocy. W skład "trójek" mają wejść: policjant, pracownik kuratorium i przedstawiciel organu prowadzącego szkoły, czyli gminy lub powiatu. Nie zawsze jednak „trójki” będą faktycznie liczyć po trzy osoby: w województwie podlaskim do szkół w piątek ruszą „dwójki”.

Ekofretki docenione w kraju...

cz wt, 14 listopada 2006 15:50

Zespół Ekofretki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży zajął V miejsce w ogólnopolskim internetowym konkursie ekologicznym MAŁA AGENDA. W nagrodę młodzi ekolodzy z Łomży pojadą do Poznania na Międzynarodowe Targi Ekologiczne POLEKO 2006, które odbędą się w dniach 21-24 listopada.

Gaz pieprzowy w łomżyńskiej szkole

cz wt, 14 listopada 2006 06:15

Sześć osób - uczniowie i nauczycielka z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży trafiło wczoraj po południu na oddział przyjęć łomżyńskiego szpitala. Wszyscy skarżyli się na bóle i zawroty głowy. To najprawdopodobniej efekt rozpylenia w szkole gazy pieprzowego. Wezwani na miejsce strażacy ewakuowali uczniów i pracowników szkoły, a popołudniowe lekcje zostały odwołane.

Listopadowa immatrykulacja

Foto: Listopadowa immatrykulacja
cz śr, 08 listopada 2006 15:03

Później niż zwykle, bo dopiero dziś 50 studentów Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odebrało indeksy. To osoby, które będę studiowały na kierunku wychowanie fizyczne. Właśnie łomżyńska uczelnia we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie uruchomiła ten kierunek studiów.

Uczniowie bez komórek

Foto: Uczniowie bez komórek
cz cz, 02 listopada 2006 16:16

W szkołach zostanie wprowadzony całkowity zakaz używania telefonów komórkowych - zapowiedział minister edukacji Roman Giertych. W czasie spotkania z dyrektorami podlaskich szkół w Białymstoku wicepremier podkreślił, że tolerowanie negatywnych zachowań w szkole oznacza „współudział” w tych zdarzeniach.

Stypendia dla zdolnych

Foto: Stypendia dla zdolnych
cz wt, 24 października 2006 14:49

Kilkudziesięciu uczniów łomżyńskich szkół odebrało Stypendia Prezydenta Miasta za rok szkolny 2005-2006. Aby je uzyskać trzeba było wykazać się albo doskonałymi osiągnięciami naukowymi, albo rewelacyjnymi wynikami sportowymi. Teraz w nagrodę przez 10 miesięcy z kasy miasta będą dostawali od 80 do nawet 180 złotych miesięcznie.

Aula Bielickiej

Foto: Aula Bielickiej
cz cz, 19 października 2006 16:27

Imię Hanki Bielickiej nadano dziś auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Szkoła mieści się w budynku dawnego gimnazjum żeńskiego, które ukończyła w 1934 roku ta najsłynniejsza z łomżyńskich gwiazd estrady. Jak podkreślano podczas uroczystości otwarcia auli po kapitalnym remoncie i nadania jej imienia, to właśnie w niej pierwsze artystyczne kroki stawiała Hanka Bielicka.

Przedwyborczy dzień nauczyciela

Foto: Przedwyborczy dzień nauczyciela
cz cz, 12 października 2006 21:43

Już w czwartek wieczorem nauczyciele z Łomży rozpoczęli świętowanie przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej. Wieczorem w auli urzędu wojewódzkiego podczas akademii ku czci nauczycieli prezydent wręczył okolicznościowe nagrody 29 pedagogom z miejskich szkół. Nim jednak odebrali dyplomy i kwiatki, z ust wiceprezydenta ds. oświaty usłyszeli, że konieczna jest racjonalizacja wydatków na oświatę bo budżetu miasta nie stać na ciągłe dokładanie do szkół.

Ekonomik jak za dawnych lat

Foto: Ekonomik jak za dawnych lat
mm so, 30 września 2006 17:29

Blisko 300 absolwentów przybyło na dwudniowe obchody 100-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Wśród wspominających z rozrzewnieniem szczęśliwe czasy młodości była Pani Janina Hanna Kowalska-Polakowska z Pokolenia Kolumbów, która maturę zdawała w tragicznym roku 1939. "Nie urodziliśmy się dla siebie, lecz dla naszej Ojczyzny" - przypominał myśl Platona cytat na głazie pamiątkowym, odsłoniętym z okazji jubileuszu dosłownie wiekowego Ekonomika.

Wychowanie fizyczne w Łomży

cz śr, 20 września 2006 11:44

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podpisał wniosek o uruchomienie nowego bezpłatnego kierunku studiów - wychowanie fizyczne - w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zajęcia rozpoczną się 23 października. Do tej pory chcący studiować ten kierunek musieli jechać do Warszawy, Białej Podlaskiej, Bydgoszczy lub Gdańska.

Pierwszaków coraz mniej

cz pon, 04 września 2006 08:27

Niemal 14 tysięcy uczniów rozpoczyna w Łomży nowy rok szkolny. W tej grupie jest ponad 3600 pierwszoklasistów. Co ciekawe najwięcej pierwszoklasistów jest wśród najstarszej młodzieży. Czym w hierarchii edukacyjnej niżej tym uczniów, którzy idą do pierwszej klasy jest mniej.

Udane „Wakacje z komputerem”.

Foto: Udane „Wakacje z komputerem”.
cz pt, 25 sierpnia 2006 15:09

- Nasze Panie są miłe, fajne, delikatne, pomocne, kulturalne i na poziomie – mówili jeden przez drugiego chłopcy, którzy w lipcu i sierpniu uczestniczyli w półkoloniach „Wakacje z komputerem 2”. - Nasze Panie są najlepsze – podsumowały dziewczęta, słuchające naszej rozmowy w ogrodzie na tyłach Kompleksu Gastronomiczno-Hotelowego Baranowski w Piątnicy. W piątek, 25 sierpnia A.D. 2006 ławy uginały się od brzoskwiń i mandarynek, pączków i cukierków. Naczelna Organizacja Techniczna w Łomży, organizator wypoczynku w lipcu i sierpniu 116 dzieci z miasta, podsumowała przedsięwzięcie. Przedsięwzięcie godne pochwały, co podkreślały i dzieci, i ich rodzice.

Cyrk czy szkoła?

cz cz, 24 sierpnia 2006 12:54

Niesamowite wręcz rzeczy dzieją się z wyborem nowego dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży. W połowie czerwca prezydent miasta ogłosił konkurs na nowego dyrektora „Mechaniaka”, w ostatnich dniach lipca unieważnił rozstrzygnięty i ogłosił nowy, w poniedziałek uchylił unieważnienie... Czemu? Tego komentować nie chce ani prezydent Jerzy Brzeziński, ani odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Krzysztof Choiński, ani szef wydziału oświaty Wojciech Kowalik.

Praca wre w szkołach

cz cz, 27 lipca 2006 11:43

Ponad 1,6 mln. złotych przeznaczy w tym roku samorząd Łomży na remonty i modernizację placówek edukacyjnych w mieście. Zgodnie z harmonogramem prac, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego ma zakończyć się poważny remont budynku Liceum Ekonomicznego w Łomży. Odnowiony zostanie też dach I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Bernatowicza. To zgodnie z zapewnieniami Krzysztofa Choińskiego, zastępcy prezydenta Łomży odpowiedzialnego za edukację, największe inwestycje w szkolną infrastrukturę w mieście w tym roku.

Kilku maturzystów nie chce maturalnej amnestii

cz pon, 24 lipca 2006 22:49

Do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w Łomży zgłosiło się ośmiu maturzystów, którzy nie zdali matury, a którzy nie chcą "skorzystać" z amnestii ogłoszonej przez wicepremiera, ministra edukacji Romana Giertycha. Jak wyjaśniła rzeczniczka OKE Agnieszka Muzyk, maturzyści nie chcą by OKE wystawiała im maturalne świadectwa.

Technologia Żywności i Żywienie Człowieka w Łomży

cz pt, 21 lipca 2006 14:02

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży jest jedyną uczelnią w województwie podlaskim, która będzie kształcić na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. 20 lipca 2006r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadał PWSIiP uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na tym kierunku. Studia trwać będą 8 semestrów i pierwsi absolwenci uzyskają tytuł inżyniera w roku 2010.

Do Chin przez Łomżę

Foto: Do Chin przez Łomżę
mm cz, 29 czerwca 2006 18:16

Wyższa Szkoła Agrobiznesu z Łomży podpisała z Państwową Akademią Zawodową w Glauchau w Niemczech umwę o współpracy. Na zaproszenie rektora Romana Englera (WSA) przybyli: rektor Manfred Hübsch (PAZ) i Knut Schüttemeyer, który do lutego 2005 był członkiem Top Managmentu koncernu Volkswagen. Podpisanie umowy odbyło się w obecności Prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego, vice wojewody podlaskiego Jarosława Schabieńskiego i vice marszałka Krzysztofa Tołwińskiego.

Sprawdzili i już wiedzą...

Foto: Sprawdzili i już wiedzą...
cz pon, 26 czerwca 2006 13:46

Karol Kołakowski w grupie licealistów i Michał Gawkowski w grupie gimnazjalistów najlepiej w Łomży i regionie znają angielski. Po raz drugi szkoła języków obcych British School i MDK-DŚT zorganizowali konkursy „Check your english”. Swój angielski sprawdzało ponad 200 osób...

Koniec roku szkolnego...

Foto: Koniec roku szkolnego...
cz pt, 23 czerwca 2006 10:35

Ponad 12 tysięcy dzieci i młodzieży z Łomży kończy rok szkolny. Rano we wszystkich szkołach w mieście odbyły się uroczyste apele na których podsumowano osiągnięcia minionych 10 miesięcy nauki. Nasz reporter był w szkole podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży. To jedna z najlepszych tego typu placówek w mieście i województwie podlaskim. Potwierdzeniem tego mogą być wyniki sprawdziany szóstoklasistów, który tu wypadł najlepiej w Łomży i duże lepiej niż średnia wojewódzka i krajowa. Średnio co trzeci uczeń tej szkoły na zakończenie roku szkolnego otrzymał wyróżnienie – mówił dyrektor szkoły Ryszard Żbikowski

Gimnazjalne wyniki

cz cz, 15 czerwca 2006 22:58

Centralna Komisja Egzaminacyjna na podstawie wyników Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalistów. Od ilości zdobytych punktów teraz będzie zależało, w której szkole średniej będą się uczyć. Łomżyńskie wyniki egzaminu oscylują wokół krajowej średniej. W mieście są i jeden punkt wyższe, a na terenie powiatu o jeden punkt niższe niż średnia w Polsce.

« · «« · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · 91 · 92 · 93 · 94 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę