Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wigilia

Czas Świąt w naszej placówce jest jednym z ważniejszych wydarzeń w ciągu całego roku. To czas ponad różnymi podziałami, podczas którego wszelkie różnice przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Jest to czas, który wyzwala w nas wszystko co najlepsze i najpiękniejsze.

Dnia 19 grudnia 2016r. odbyło się uroczyste spotkanie Wigilijne Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Łomży. W restauracji Labirynt symbolicznym opłatkiem przełamali się: wychowankowie, pracownicy placówki oraz przybyli goście: Ekscelencja ks. Biskup Tadeusz Bronakowski, Pani Agnieszka Muzyk - zastępca Prezydenta Miasta Łomża, Ks. Kanonik Andrzej Godlewski - proboszcz parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży, Pan Krzysztof Jankowski - dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łomży, Pani Bożena Jabłońska - dyrektor Centrum Pieczy Zastępczej w Łomży, Pan Wiesław Jagielak - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży, Pan Edward Jarota - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży, Pani Małgorzata Macieboch - dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Łomży, Pani Ewa Gąsiorowska - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Dziecka w Łomży  oraz Pan Krzysztof Korzeniecki i Pan Kazimierz Garbias - członkowie Stowarzyszenia.


W atmosferę Świąt wprowadziło wszystkich zebranych przedstawienie jasełkowe wystawione przez wychowanków placówki. Część artystyczną młodzież przygotowała pod kierunkiem Pani Beaty Antoniuk z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Gromkie brawa na zakończenie przedstawienia wskazywały, że Jasełka bardzo podobały się wszystkim gościom.


Następnie głos zabrała Pani Inga Kolaska - dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łomży. Podziękowała gościom za przybycie oraz złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.


Jego Ekscelencja ks. Biskup Tadeusz Bronakowski wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny nastrój zachęcając do modlitwy fragmentem ewangelii św. Łukasza. Kolejnym punktem tego tak ważnego dla nas wieczoru, było przełamanie się opłatkiem oraz złożenie życzeń, przy których polało się trochę łez wzruszenia – ale przecież tak powinno być, bo w końcu opłatek to symbol miłości, życzliwości i przyjażni. Gdy już wszyscy obdarowani zostali dobrocią innych poprzez życzenia, zasiedliśmy do pięknie nakrytych stołów.


Cieszymy się, że w tym wyjątkowym dniu mogliśmy gościć tak wiele osób, które na co dzień wspierają naszą placówkę. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie dla wszystkich miłym wspomnieniem i  da nadzieję na lepsze jutro.

 

 

opr. Izabela Zakrzewska

 

 

Inga Kolaska
wt, 27 grudnia 2016 10:29
Data ostatniej edycji: śr, 28 grudnia 2016 12:27:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę