Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Nie(?) zabraknie na pensje dla nauczycieli w Łomży

Grubo ponad dwa miliony złotych będą musieli radni Łomży przerzucić aby nauczyciele miejskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w grudniu otrzymali należne im wynagrodzenie. Projekt zmian w tegorocznym budżecie miasta został już wysłany do miejskich rajców. Ratusz tłumaczy, że zmiany są konieczne bo od lutego wzrosła stawka opłaty na ZUS, a we września nauczyciele otrzymali ustawową podwyżkę płac.

Wydatki na oświatę pochłaniają największą część budżetu miasta. Tylko w tym roku na ich zaspokojenie potrzebne będzie wydać około 109 mln zł. Gro tych wydatków to pensje nauczycieli i pracowników szkół. W łomżyńskich przedszkolach, szkołach i innych placówkach oświatowych w sumie pracuje ponad 1100 nauczycieli i ponad 400 pracowników obsługi i administracji. I znaczna część z nich mogłaby nie otrzymać należnych im wynagrodzeń za grudzień. To możliwe, ale mało prawdopodobne. Prezydent przesłał do radnych projekt zmian w budżecie miasta, który zakłada znaczące – od kilkunastu tysięcy do nawet kilkuset tysięcy złotych zwiększenie funduszy poszczególnych placówek oświatowych. 
„Zwiększa się plan wydatków budżetowych w celu zapewnienia środków dla nauczycieli za grudzień 2012 rok oraz opłatę składki ZUS i Funduszu Pracy” - brzmi co najmniej kilkakrotnie powtarzane zdanie z przygotowanego projektu zmian tegorocznego budżetu Łomży, którym radni Łomży mieliby zająć się na najbliższej sesji – jeszcze pod koniec tego miesiąca. 
- Zmiany są podyktowane tym, że od lutego stawka składki na ZUS została podniesiona o 2%, a od września nauczyciele otrzymali podwyżkę wynagrodzenia o 3,8% - tłumaczy Łukasz Czech z ratusza.
W sumie na „zapewnienie środków dla nauczycieli za grudzień 2012 rok oraz opłatę składki ZUS i Funduszu Pracy” prezydent chce teraz przenieść ponad 2 mln 100 tys zł. Prezydenckie propozycje radni dostali tuż przed weekendem. Merytoryczna Komisja Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Kulturowego ma się zajmować nimi w najbliższych czwartek. 
Teoretycznie gdyby radni nie zgodzili się na proponowane przez prezydenta Czerniawskiego zmiany w budżecie miasta wypłaty nauczycieli w grudniu mogłyby być zagrożone. To jednak scenariusz niemalże nierealny.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę