Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Towaroznawca – potrzebny na naszym rynku pracy

Towaroznawstwo jest ciągle jednym z najmniej znanych kierunków studiów. Mimo pospolitej nazwy jest to kierunek dość elitarny. Można go studiować jedynie na kilku uczelniach w Polsce, a w województwie podlaskim jedynie w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.

Jak scharakteryzować  kierunek towaroznawstwo?
Towaroznawstwo jest nazywane inaczej nauką o jakości wyrobów. Pokrewnymi kierunkami są ochrona środowiska, transport i logistyka, zarządzanie. Ale najbliższym kierunkiem jest technologia żywności, szczególnie gdy studiując towaroznawstwo wybieramy specjalność towaroznawstwo produktów rolnych i żywnościowych. Wtedy to w planie studiów są takie przedmioty jak: towaroznawstwo produktów roślinnych i zwierzęcych, przetwórstwo produktów roślinnych i zwierzęcych, higiena żywności, analiza sensoryczna żywności itp. ale są uzupełnione o organizację rynku produktów spożywczych, regulacje prawne w gospodarce żywnościowej i marketing żywności. To powoduje różnicę polegającą na tym, że technolog żywności potrafi wyprodukować produkt żywnościowy a towaroznawca zna się praktycznie na wszystkim - przedmiotem jego zainteresowania jest TOWAR. A z tym wiąże się naprawdę wszystko.


Towaroznawca musi posiadać umiejętności, które pozwolą „zająć się” towarem dowolnej branży i organizować jego „cykl życia” – od producenta do konsumenta. Produkcja towaru ma sens, gdy uda się ten towar sprzedać. Oczywiście nie można być równocześnie specjalistą od żywności, materiałów budowlanych czy samochodów. To już kwestia wyboru jednej z trzech specjalności, które oferowane są w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży tj.

  • towaroznawstwo produktów rolnych i żywnościowych
  • towaroznawstwo w hotelarstwie i gastronomii
  • handel i obsługa celna

oraz  wyboru tematu pracy inżynierskiej, a później doświadczenia w pracy zawodowej.

Od tego roku Towaroznawstwo w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży można studiować za jedyne 150 zł miesięcznie. 

Serdecznie zapraszamy


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę