Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

„Dziesiątka” doczeka(ła) się remontu generalnego

Po blisko ćwierć wieku od powstania Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży doczeka się ona nareszcie remontu generalnego, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wymiana dachu, elewacji, okien i drenażu wokół olbrzymiego budynku przy ul. Niemcewicza, w którym mieści się również Publiczne Gimnazjum nr 2, będzie kosztowała ok. 9 milionów złotych.

- Miasto Łomża złożyło wniosek o dofinansowanie remontów i termomodernizacji SP nr 10, PG nr 2 i Bursy Szkolnej nr 1 przy ul. Kopernika do programu priorytetowego „System zielonych inwestycji” - informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży. - Zakwalifikowaliśmy się na liście rankingowej NFOŚ, co oznacza, że na te trzy inwestycje o łącznej wartości 11 mln zł dostaniemy 30 procent dofinansowania i 60 procent pożyczki z NFOŚ, zaś 10 procent kosztów wymaganego wkładu własnego pokryjemy z budżetu miasta.
Rozpoczęty w drugiej połowie lipca remont bursy nr 1 ma zostać sfinalizowany do końca października. Jeszcze w tym roku w SP nr 10 i PG nr 2 będą sukcesywnie wymieniane okna, co – jak twierdzi dyrektor „Dziesiątki” Leszek Sobociński – nie zakłóci rytmu prowadzenia lekcji, ponieważ szkoła ma dość pomieszczeń „na zastępstwo”. 
- Dalsze prace będą kontynuowane w 2013 roku – zapowiada Anna Sobocińska. - Obejmą one, między innymi, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę instalacji odgromowej, docieplenie ścian i dachu oraz poprawienie drenażu wokół budynku.
Warto przypomnieć, że najgłośniej o remont „Dziesiątki” wielokrotnie apelowała i upominała się u prezydenta Mieczysława Czerniawskiego i jego poprzednika Jerzego Brzezińskiego oraz Rady Miasta Łomża jej pierwsza dyrektor w latach 1988 – 2010 i obecnie radna Hanka Gałązka.
- Ta decyzja to dla mnie naprawdę wielka radość! – mówi, dowiedziawszy się od nas o dofinansowaniu z NFOŚ. - Nawet miałam dzisiaj sen, że coś dobrego wokół „Dziesiątki”  się działo! Mam nadzieję, że będzie to radość dla całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy przez lata wielokrotnie i to sporo inwestowali w okna i podłogi. I nadszedł czas, że z pomocą NFOŚ miasto wreszcie także się dołoży!

Mirosław R. Derewońko

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę