Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Cenne bezpieczeństwo

20 tysięcy złotych otrzymała Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży, 10 tys zł – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy, a 5 tys zł – klasa IIIc „piątki”. To laureaci organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży konkursu „Bezpieczna rodzina w sprawnym aucie”. Aby szkoły mogły w nim wystartować wystarczyło, że rodzice dzieci przeglądy techniczne swoich samochodów zrobią w tutejszej stacji kontroli pojazdów. - Te pieniądze wykorzystamy na stworzenie mini toru dla dzieci, aby mogły w szkole uczyć się bezpiecznej jazdy na rowerach – zapowiedziała Urszula Jarominiak, dyrektor szkoły w Piątnicy tuż po otrzymaniu czeku.

Szkoła z Piątnicy w pierwszej edycji konkursu zorganizowanego przez łomżyński WORD zajęła drugie miejsce. Dwa razy wyższą nagrodę wygrała łomżyńska SP nr 5, a dodatkowo klasa IIIc z tej szkoły wygrała 5 tys zł. To właśnie z tej klasy i z tej szkoły najwięcej rodziców przyjechało na kontrole swoich samochodów w stacji kontroli pojazdów ośrodka. Mirosław Oliferuk dyrektor WORD Łomża zapowiedział, że będą kolejne edycje bo konkursu wpisuje się w działania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego do prowadzenia jakich ośrodek zobowiązany jest ustawowo. 
- Z badań wynika, że większość pojazdów poruszających się po polskich drogach ma ponad 10 lat i że 20% z nich nie ma ważnych badań technicznych – mówił dyrektor Oliferuk, podkreślając że dla bezpiecznej jazdy sprawny samochód  jest tak samo ważny jak dobry kierowca czy dobre drogi.
Słowa te potwierdzał także nadkomisarz Piotr Pietrzak, naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży.  
- Nie było dnia aby policjanci nie zatrzymali jakiegoś dowodu rejestracyjnego bo pojazd był niesprawny – mówił policjant dodając, że zazwyczaj dziennie takich przypadków, tylko na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego, jest kilka albo i kilkanaście.
- Takie akcje są bardzo cenne, bo nie ma nic cenniejszego niż życie ludzi – podsumowywał Walenty Korycki, wicemarszałek województwa podlaskiego obecny na uroczystości wręczenia zwycięskim szkołom symbolicznych czeków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę