Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Walczy o miano najlepszego Młodego Naukowca UE

17-letni Jakub Nagrodzki absolwent łomżyńskiego PG nr 6 walczy w finale 24. edycji Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej, który odbywa się w Bratysławie. W stolicy Słowacji swoje projekty prezentuje 130 młodych naukowców z 37 krajów. Ogłoszenie wyników i wybór najlepszego młodego naukowca Europy we wtorek wieczorem.

Konkurs EUCYS (EU Contest for Young Scientists) jest organizowany przez Komisję Europejską od 1989 roku. Mogą w nim brać udział osoby w wieku od 14 do 21 lat. Obejmuje nauki ścisłe, przyrodnicze, technikę, a od 2004 roku także nauki społeczne i ekonomiczne. Projekty ocenia wielonarodowe jury.  Z Polski do finałów dotarło troje młody naukowców. Jednym z nich jest pochodzący z Łomży, a dziś chodzi do Worth School niedaleko Londynu,  Jakub Nagrodzki. Jego projekt  nosi tytuł „Synteza trimetyloguanozynowych analogów kapu o potencjalnym znaczeniu w terapii genowej”. Chodzi o związek ułatwiający wprowadzanie modyfikacji w przypadku chorób genetycznych. 
Dodajmy, że Jakub Nagrodzki został wcześniej nagrodzony – zdobył czwartą nagrodę - na mających już 50 lat tradycji Międzynarodowych Targach Nauki i Inżynierii Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę