Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Najlepszy młody naukowiec... z Łomży

Główne zdjęcie
Kuba Nagrodzki - I nagroda i nagroda honorowa (fot. fundusz.org)

Jakub Nagrodzki z Łomży został zwycięzcą 24 Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej. W Bratysławie, stolicy Słowacji, walcząc o tytuł Najlepszego Młodego Naukowca UE, swoje projekty prezentowało 117 uczestników w wieku od 14 do 21 lat z 36 państw i szkół z UE, którzy łącznie przedstawili 79 projektów. Łomżanin zdobył jedną z trzech I nagród w wysokości 7.000 EUR i nagrodę honorową.

Konkurs EUCYS (EU Contest for Young Scientists) jest organizowany przez Komisję Europejską od 1989 roku. Mogą w nim brać udział osoby w wieku od 14 do 21 lat. Obejmuje nauki ścisłe, przyrodnicze, technikę, a od 2004 roku także nauki społeczne i ekonomiczne. Projekty ocenia wielonarodowe jury.  Z Polski do finałów dotarło troje młody naukowców. Jednym z nich był Jakub Nagrodzki – absolwent SP nr 7 i PG nr 6 w Łomży,  dziś uczący się w Worth School niedaleko Londynu. Jego nagrodzony projekt  - napisany jeszcze w gimnazjum - nosi tytuł „Synteza trimetyloguanozynowych analogów kapu o potencjalnym znaczeniu w terapii genowej”. 
EUCYS to najbardziej prestiżowy konkursu uczniowskich projektów badawczych organizowany przez Unię Europejską.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę