Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

W „Dziesiątce” powstanie pięciogodzinna zerówka

- Właśnie dostaliśmy od prezydenta Łomży pozwolenie na tworzenie jeszcze jednego oddziału dla sześciolatków z programem nauki, zabawy i opieki przez pięć godzin dziennie! – cieszy się Jerzy Włodkowski, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Szkoły Podstawowej nr 10 m. Jan Pawła II w Łomży. - Dzięki temu, rodzice 25 dzieci nie będą musieli wozić swoich pociech z naszego osiedla na drugi kraniec miasta, ponieważ będą mieli odpowiednie miejsce tuż koło domu.

Radość wicedyrektora Jerzego Włodkowskiego jest zrozumiała i tym większa, że podczas tegorocznego naboru „Dziesiątka” musiała odmawiać rodzicom, którzy zabiegali o miejsce dla swego dziecka w zerówkach szkoły przy ul. Juliana Ursyna Niemcewicza. Dobra wiadomość dociera do mieszkańców też w dobrym momencie, ponieważ w Łomży do 12. kwietnia do godziny 15. trwają zapisy dzieci, idących pierwszy raz do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
- Obecnie prowadzimy już dwie grupy sześciolatków po 25 osób w zerówkach z programem nauki, zabawy i opieki przez dziesięć godzin dziennie – informuje wicedyrektor. - Każda grupa ma swoją salę, w której stoją dostosowane do wieku dzieci ławeczki i krzesełka oraz szafki na pomoce i materiały, jakich maluchy używają podczas zajęć lekcyjnych. Oprócz tego, mają do dyspozycji salę do zajęć korekcyjno-zabawowych, gdzie odbywają się zajęcia z wychowania fizycznego i rekreacyjne. 
Po zapewnieniu prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, że wyraża zgodę na tworzenie trzeciej grupy zerówkowej z programem pobytu pięciogodzinnym, szkoła przystąpiła do przygotowywania trzeciej sali dla 25-osobowej grupy sześciolatków. Sala będzie mieściła się na parterze z głównym holem obok sali papieskiej, czyli w miejscu zacisznym i spokojnym oraz - jak to określa wicedyrektor – w swoistej enklawie „Dziesiątki”. Placówka ma ponadto duży i ładny plac zabaw na świeżym powietrzu, zbudowany w ramach rządowego programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Radosna szkoła”. Wszystkie zajęcia w nowo tworzonej zerówce będą bezpłatne, natomiast kieszeń rodziców obciąży koszt ewentualnego obiadu – 3,50 zł.

Mirosław R. Derewońko

Na zdjęciach: dzieci z zerówek SP 10 w Łomży.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę