Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jak I sekretarz PZPR z sekretarzem...

Główne zdjęcie
Mieczysław Czerniawski

„Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że konferencja prasowa dotyczyła tylko sprawy znanej z licznych medialnych przekazów a problemy kolei do Łomży oraz Edukatora posłużyły jako jej medialna przykrywka. Czarne tło zawsze wybiela” – pisze Tadeusz Zaremba, którego Mieczysław Czerniawski ostatni I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łomży, a dziś prezydent Łomży, podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami przedstawił jako byłego pierwszego sekretarza miejskiego komitetu PZPR, wicekuratora z poruczenia PZPR, dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych z rekomendacji PZPR. Nazwisko Zaremby padło w kontekście sporu wokół władz Edukatora i zarzutów o stronniczość jakie prezydentowi Czerniawskiemu stawiają członkowie Komitetu Obrony Społeczno-Oświatowego Stowarzyszenia Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym Edukator w Łomży.

Podczas wczorajszego „wystąpienia medialnego” Mieczysław Czerniawski odniósł się także do konfliktu o władze w Stowarzyszeniu Edukator. Przedstawiał nieprawomocne postanowienie sądowe uchylające sierpniowe uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Edukatora w sprawie zmian w statucie i wyboru prezesa i członków zarządu. Przekonywał, że prawomocny jest zarząd Edukatora z jego małżonką, która kilka dni temu – jak ujawnił prezydent – dyscyplinarnie została zwolniona z pracy jako dyrektorka należącego do Edukatora przedszkola Mały Artysta w Łomży.  Czerniawski apelował do prezes Edukatora „o porozumienie obu zarządów” wcześniej jednak m.in. apelował publicznie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o sprawdzenie redaktora naczelnego Kontaktów w związku z okładką i publikacją tej gazety sprzed dwóch tygodni „Komitet Obrony przed … prezydentem Łomży”, które były poświęcone właśnie tej sprawie.  Całą zaś prezentację „sprawy Edukatora” Czerniawski rozpoczął od fragmentu e-maila Tadeusza Zaremby, jednego z współpracowników stowarzyszenia, do jego członków oraz jego pezetpeerowskiego przedstawienia.  

Oto list jaki otrzymaliśmy w tej sprawie od  Tadeusza Zaremby

Panie Prezydencie,
Z podziwem i najwyższym zaskoczeniem przyjąłem tak gigantyczną, medialną promocję  mojej skromnej osoby ze strony tak Wysokiego Dygnitarza. Przeciwko mnie, „skromnemu żuczkowi”, wpłacającemu do kasy miejskiej ok. 7000 zł rocznie z tytułu podatku od nieruchomości, wytoczone zostały ciężkie działań propagandowe Ratusza – za pieniądze podatnika. Aż ciśnie się na usta analogia do Dawida i Goliata. 

Nie posiadam tak sprawnego jak Pan  serwisu medialnego, więc mogę tylko w sieci sprostować wypaczone informacje. Uczynię to w inżynierski sposób, w punktach:
1. Zapomniał Pan poinformować cały świat, że mój list był komentarzem (może zbyt zwięzłym) do listu sygnowanego imieniem także Pańskiej Czcigodnej Małżonki, stanowiącym kontynuację całej serii wcześniejszych oszczerstw i pomówień rozsyłanych przez tych samych autorów. W załączeniu przytaczam inne listy kontekstowe i Pańską odpowiedź odnosząca się w bardzo „dyplomatyczny” sposób do mojej osoby. Nie dziwię się temu „zaszczytowi”. To tylko kolejny dowód, że coś jest „na rzeczy”.
2. Podziwiam Pańską „bezstronność” w sprawach poruszanych na tej konferencji. Rzeczywiście można odnieść wrażenie, że szczerze się Pan odsunął od spraw dotyczących zięcia i Edukatora.
3. Formułuje Pan wiele daleko idących zarzutów, ale szczytem samym w sobie jest stwierdzenie o rzekomym „rozmnożeniu” członków Edukatora przed walnym zebraniem. Obraża Pan tym stwierdzeniem 784 osoby, znane z imienia i nazwiska, które działają od dawna i płacą składki w 32 kołach terenowych Stowarzyszenia. Ich deklaracje od wiosny 2012 roku znajdują się w biurze Stowarzyszenia (skopiowania tych 784 deklaracji domagał się Pański przedstawiciel). Tym ludziom Pan lub Pańscy urzędnicy usiłują odebrać poczucie podmiotowości. Jedni działają a inni przekładają papiery. Zapewne nie wie Pan, że najbardziej wzrosła liczba członków w znanym Panu skądinąd Przedszkolu „Mały Artysta”, tj. z 24 do 59.  Życzę Panu, by stowarzyszenia zakładane przez Pana (np. „Żródło”) miały tylko takie problemy.

Nie jestem upoważniony do prostowania innych Pańskich wypowiedzi. Nie mogę jednak wyjść z podziwu, z jaką determinacją upowszechnia Pan nieprawomocne orzeczenie Sądu. Zbytni pospiech rzadko wychodzi na zdrowie facetom w naszym wieku. Chyba, że zna Pan już ostateczne rozstrzygnięcie, które zapadnie za kilka tygodni? Szczerze gratuluję - jak sekretarz sekretarzowi.

Z należnym poważaniem,
Tadeusz Zaremba

PS. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że konferencja prasowa dotyczyła tylko sprawy znanej z licznych medialnych przekazów a problemy kolei do Łomży oraz Edukatora posłużyły jako jej medialna przykrywka. Czarne tło zawsze wybiela.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę