Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Zmiana zawodu? To takie proste.

„Śmiali się gdy zapisałem się do szkoły – ale gdy dostałem upragnioną pracę i zobaczyli moją pierwszą wypłatę…” Pan Robert, lat 36, absolwent kierunku technik higieny i bezpieczeństwa pracy, rozpoczął naukę półtora roku temu. Dziś odebrał dyplom, nadający mu uprawnienia państwowe. „Ciężko było się zebrać, uczestnictwo w zajęciach to 70% sukcesu, ale było warto! Po praktykach zawodowych pracodawca dał mi szansę. Dziś nie muszę stać w kolejce na Nowogrodzkiej” – uśmiecha się.

Trzy tysiące sześćset trzydzieści trzech mężczyzn i trzy tysiące trzysta dwadzieścia trzy kobiety potrzebują pracy. Te liczby to tylko osoby zarejestrowane w łomżyńskim Urzędzie Pracy. Najbardziej przytłaczające jest to jak duży odsetek z nich to ludzie młodzi, absolwenci szkół średnich. Czy wśród nich jesteś Ty lub ktoś z Twoich bliskich? Jeżeli tak, daj mi jeszcze cztery minuty, a zdradzę Ci sekret jak zdobyć i utrzymać pracę.

Od kilku miesięcy śledzę strony internetowe, na których zamieszczane są ogłoszenia o pracę. Przedstawiciel handlowy, pracownicy biurowy i ochrony to najczęściej pojawiające się oferty. Od kandydatów wymaga się wykształcenia średniego , kierunkowych kwalifikacji potwierdzonych dyplomami oraz co najważniejsze doświadczenia. W ofertach można przebierać, ale w ilu przypadkach spełniasz wszystkie warunki? Brakuje Ci kwalifikacji? Doświadczenia?
Pamiętasz Pana Roberta z początku artykułu. Wypełniając podanie do naszej szkoły w rubryce zatrudnienie zaznaczył bezrobotny. To było półtora roku temu. Pomyślisz, że to długo, jednak Pan Robert już po roku nauki musiał odbyć praktyki zawodowe i to właśnie pozwoliło pracodawcy na sprawdzenie jego umiejętności, dzięki czemu po czterech tygodniach pan Robert podpisał umowę o pracę.

Można narzekać na premiera, na kryzys gospodarczy, na łomżyński rynek pracy, ale można samemu podjąć wyzwanie. Ucząc się w Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” w Łomży uzupełnisz oraz poszerzysz swoje wykształcenie . W trakcie praktyk zawodowych zdobędziesz doświadczenie, a zdając państwowy egzamin zawodowy potwierdzisz swoje nowo zdobyte kwalifikacje.

Rekrutacja zimowa trwa do końca marca, ale Ty nie czekaj. Wyślij teraz formularz kontaktowy i zarezerwuj miejsce na wymarzonym kierunku. W łomżyńskim ŻAKu na większości kierunków możesz uczyć się za darmo, wszystkie zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, w soboty i niedziele co dwa tygodnie. 
Centrum Nauki i Biznesu "Żak" gwarantuje wysoki poziom kształcenia w oparciu o starannie dobraną kadrę i nowoczesne metody dydaktyczne. W swojej bogatej ofercie edukacyjnej Żak posiada kierunki…


Wejdź na www.zak.edu.pl/lomza i sam się przekonaj.
Czekamy na Ciebie!

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę