Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Kto ma dziennik, ten ma władzę!

Foto: Kto ma dziennik, ten ma władzę!
cz pon, 05 października 2009 17:24

- Na szczęście, w „Bernacie” nauczyciele nie są aż tak okrutnie wymagający, jak przedstawiliśmy to w przedstawieniu otrzęsinowym – zapewnia autorka scenariusza i reżyserka Ewa Sokołowska z klasy IIIC, z którą wystawiła mrożące krew w żyłach i zabawne perypetie miłosne nastolatków oraz kryminalną intrygę wokół skradzionego dziennika w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. - Decydując się na tę szkołę, wiedzieliśmy, że będziemy musieli sprostać bardzo wysokim wymaganiom!

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Agrobiznesu

Foto: Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole...
cz pon, 05 października 2009 10:00

Łukasz Świątek wychodzi z auli. Elegancki 19-latek ze Szczuczyna trzyma w rękach nowiutki indeks Wyższej Szkoły Agrobioznesu w Łomży. Ogląda go z dumą i z... odrobiną niedowierzania. - Zostałem przyjęty na towaroznawstwo – mówi student I roku WSA, która kształci też na kierunkach: rolnictwo, pielęgniarstwo, informatyka i budownictwo. Młodzieńcze marzenia Łukasz będzie realizował w gronie prawie 2 tysięcy studentów uczelni, której mury opuściło dotąd 3 485 absolwentów studiów I i II stopnia oraz 1 118 absolwentów studiów podyplomowych. Pierwsza w 591-letniej historii Łomży uczelnia świecka w niedzielę po raz 14. zainaugurowała nowy rok akademicki.

Za dobrą naukę dostaną po 300 zł miesięcznie

cz śr, 30 września 2009 06:55

Troje uczniów Gimnazjum Nr 6 w Łomży dołączyło do grupy stypendystów marszałka województwa podlaskiego. Kilka tygodni temu marszałkowie stypendia „naukowe” przyznali 55 uczniom, a teraz kolejnym 12. Każdy z nich, za świetne wyniki w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, przez 10 miesięcy będzie otrzymywał po 300 złotych.

Już za osiem miesięcy matura...

cz śr, 30 września 2009 06:31

Środa to ostatni dzień, kiedy licealiści muszą złożyć deklaracje z informacją, co chcą zdawać na maturze. Tym razem egzamin będzie się składał z przedmiotów obowiązkowych: obok języka polskiego i języka obcego nowożytnego obowiązkowa będzie także matematyka. Także lista przedmiotów dodatkowych będzie poszerzona w stosunku do 2009 roku.

„Radosna szkoła” w gminie Łomża

cz pon, 21 września 2009 07:14

Tylko Białystok otrzyma więcej... Gmina Łomża otrzyma 45 tys zł z rządowego programu „Radosna szkoła”. Kuratorium Oświaty opublikowało listę gmin i szkół które otrzymają wsparcie na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole i na urządzenie szkolnego placu zabaw. W gminie Łomża pieniądze - po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych - przyznano aż siedmiu szkołom.

Wake up! Czas na naukę w British Academy !!! Dlaczego u nas jest najlepiej?

Foto: Wake up!  Czas na naukę w  British Academy !!! ...
mm pt, 18 września 2009 15:51

Dlatego, że: * mamy wszystkie poziomy zaawansowania, a im wcześniej zaczniesz się uczyć, tym lepiej : W naszym Kids Club już maluchy mogą odkrywać świat obcojęzycznych słów. Już 3 – 5 letnie dzieci uczestnicząc w zajęciach uczą się języka obcego poprzez gry i zabawy.

Historia powstania państwowej szkoły wyższej w Łomży

Foto: Historia powstania państwowej szkoły wyższej w ...
cz pt, 18 września 2009 12:45

Mija pięć lat od utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Autorem jej utworzenia jest prof. Kazimierz Pieńkowski, który przez pięć lat pełnił funkcję rektora Uczelni. We wstępie do wydanego z okazji jubileuszu albumu profesor ujawnia okoliczności, nieznane fakty, i zaangażowanie działaczy... w narodziny uczelni umożliwiającej bezpłatne studia w Łomży.

Kiedy do logopedy?

Foto: Kiedy do logopedy?
cz pt, 18 września 2009 12:02

Aż 20 procent pierwszoklasistów ma wady wymowy. Powód? Wielu rodziców myśli, że dziecięce problemy z mówieniem znikną same i nie ma potrzeby chodzenia „po logopedach” – to podstawowy błąd w myśleniu. Rzeczywiście, sporo wad wynika z naturalnego rozwoju mowy i z czasem dziecko przestaje je mieć, ale są też nieprawidłowości, które powinny dorosłych zaniepokoić. Mogą bowiem oznaczać np. niewłaściwą budowę narządów mowy, nieprawidłowy zgryz, zaburzenia słuchu, kłopoty z oddychaniem i połykaniem. By prawidłowo rozpoznać owe przyczyny, konieczna jest wizyta u logopedy. W żadnym wypadku nie należy takiej wizyty traktować jako zła koniecznego lub czegoś wstydliwego.

Łomżanie stypendystami marszałka

cz śr, 16 września 2009 17:18

Spośród 55 uczniów z województwa podlaskiego, wyróżniających się w ubiegłym roku szkolnym w nauce i zgłoszonych do stypendium marszałka, komisja zakwalifikowała sześcioro naukowych orłów z Łomży. Są to: Łukasz Truszkowski, Marcin Bagiński, Artur Kośnik, Konrad Wiktor Tyszko, Paulina Barwikowska i Anna Monika Kozłowska.

Poprawili maturę

cz wt, 15 września 2009 15:41

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała wyniki poprawkowych matur. W Łomży sztuka ta udała się 109 osobom. To 62% z tych którzy pod koniec sierpnia spróbowali poprawić negatywny wynik uzyskany tylko z jednego przedmiotu podczas majowej matury.

Języka obcego ucz się rozsądnie.

Foto: Języka obcego ucz się rozsądnie.
mm pon, 14 września 2009 10:24

Drodzy Państwo, z uwagi na okres zapisów dzieci i młodzieży do szkół językowych chcielibyśmy zwrócić uwagę na mnogość ofert trafiających na nasz rynek. Prosimy o rozważne przeanalizowanie każdej z nich. Zaskakująco niska cena kursu językowego, to w konsekwencji najczęściej ograniczona nawet do 50% liczba godzin nauki. Taki kurs to często trudna do powetowania strata Państwa czasu i pieniędzy.

Zmiany we władzach PWSIiP

Foto: Zmiany we władzach PWSIiP
cz pon, 07 września 2009 18:40

Doktor habilitowany Robert Charmas (prof. PWSIiP) objął funkcję rektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zgodnie z majową decyzją specjalnego uczelnianego Kolegium Elektorów będzie kierował pracami tej uczelni do 2013 roku. Prof. Charmas na tym stanowisku zastąpił prof. Kazimierza Pieńkowskiego, który kierował PWSIiP w Łomży od chwili jej powstania.

Przestępczość w szkołach

cz pt, 04 września 2009 07:27

W pierwszym półroczu 2009 roku na terenie szkół w województwie podlaskim popełniono ponad 180 przestępstw – wynika z policyjnych danych. Zdecydowana większość z nich wydarzyła się w podstawówkach i gimnazjach. Mniej niż co czwarte zgłoszone w tym roku policji „przestępstwo szkolne” dotyczyło szkół średnich i zawodowych.

Więcej piątek i humoru!

Foto: Więcej piątek i humoru!
cz wt, 01 września 2009 14:02

- Bardzo liczę na Waszą samodzielność, odpowiedzialność oraz inicjatywę – mówiła Teresa Kurpiewska, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży, do swoich 751 uczennic i uczniów, którzy uroczystym apelem w sali gimnastycznej rozpoczęli o godz. 9 nowy rok szkolny 2009/2010. - Będziemy uważnie i życzliwie słuchać Waszych próśb i życzeń!

Co drugi z dyplomem w garści...

cz pon, 31 sierpnia 2009 07:39

Z ponad 8 tysięcy absolwentów zawodówek, techników i szkół policealnych przystępujących w tym roku do egzaminu zawodowego pomyślnie zdało go nieco ponad 4,5 tys. Jak wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży z egzaminami o wiele lepiej poradzili sobie absolwenci zawodówek. Tu dyplom otrzymało ponad 72% przystępujących do egzaminu. W technikach i szkołach policealnych współczynnik ten wyniósł jedynie 53,5%.

Za rok wszystkie sześciolatki z Łomży pójdą do szkoły...

cz cz, 27 sierpnia 2009 09:07

Zapowiedział to Krzysztof Choiński, zastępca prezydenta Łomży do spraw oświaty, podczas wczorajszej sesji Rady Miasta. We wszystkich łomżyńskich podstawówkach od przyszłego roku szkolnego mają pojawić się tzw. „zerówki”. Taka zmiana ma być odpowiedzią władz Łomży na coraz większy problem z brakiem miejsc w miejskich przedszkolach dla młodszych dzieci. Jak zapowiedział wiceprezydent, rodzice sześciolatków będą mogli sami zdecydować czy ich dziecko pójdzie od razu do klasy pierwszej czy też do szkolnej „zerówki”.

Niby „narada” czyli przesada

cz cz, 27 sierpnia 2009 06:19

Łomżyńskie szkoły czeka od 1 września kilka zmian w ramach reformowania polskiej oświaty: nowe podstawy programowe w przedszkolu, pierwszej klasie podstawówki i w gimnazjum, dwie godziny WF w innej niż tradycyjna lekcja formie, edukacja dla bezpieczeństwa zamiast PO w gimnazjum i w szkole ponadgimnazjalnej. A poza tym....? Trudno doprawdy powiedzieć, tak mało było konkretów podczas czterogodzinnej „narady” dyrektorów placówek oświatowych z ludźmi z Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Kto w Łomży przyjmie przedszkolaka? (cz. 2)

cz pon, 24 sierpnia 2009 16:14

- Na co rodzice czekają, to nie wiem, bo nie mam gdzie więcej dzieci upchnąć – mówi Jolanta Mieczkowska, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 4 przy ul. Spółdzielczej w Łomży, które przyjęło 150 maluchów i 30 ma na liście rezerwowej. Okazuje się, że w podobnej sytuacji – z listami rezerwowymi – są wszystkie inne działające w mieście przedszkola. Gdy za tydzień zacznie się rok szkolny, w domach będzie musiało – według naszych wyliczeń - pozostać co najmniej ćwierć tysiąca maluchów, które rodzice chcieliby posłać do przedszkoli. Tymczasem według wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego, miejsc dla przedszkolaków w Łomży nie brakuje...

Poprawiają maturę

cz pon, 24 sierpnia 2009 15:39

Ruszyły maturalne poprawki. Dziś rozpoczęli ci, którzy w maju 2009 nie zdali egzaminu ustnego. Według obowiązującego prawa, szkoły mają czas na zorganizowanie ustnej poprawki do 28 sierpnia. Ustny egzamin maturalny poprawia w województwie podlaskim 95 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej – 56 – zdaje język angielski. Na liście przedmiotów, które chcą poprawiać maturzyści, są też: język polski (29 osób), rosyjski (6) i niemiecki (4). W Łomży ustną maturę poprawia tylko 5 osób – 3 z języka polskiego i po jednej z angielskiego i rosyjskiego. Zdecydowanie więcej poprawkowiczów będzie pisać niezaliczony w maju egzamin pisemny. Ten rozpocznie się jutro (25 sierpnia) o godz. 9.00.

Finansowa pomoc (nie tylko) pierwszoklasistom

cz wt, 18 sierpnia 2009 22:23

- Troskam się jak każdy, przytłoczony wydatkami przed rokiem szkolnym, ale złego samopoczucia na dzieci nie przenoszę – mówi pani Bożena z Łomży, mama córek: Natalii, która 1 września pójdzie pierwszy raz do Szkoły Podstawowej nr 10, oraz starszej o pięć lat Oli. - Nie narzekam, bo mąż pracuje i jesteśmy w dobrej sytuacji, ale niektóre rodziny ledwo wiążą koniec z końcem...

« · «« · 78 · 79 · 80 · 81 · 82 · 83 · 84 · 85 · 86 · 87 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę