poniedziałek, 16 grudnia 2019 napisz DONOS@

Światowy Dzień Wody trwa... dwa dni!

Foto: Światowy Dzień Wody trwa... dwa dni!
cz cz, 19 marca 2009 16:15

W Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży uczniowie Technikum Ochrony Środowiska zorganizowali warsztaty ekologiczne dla gimnazjalistów. Dorośli fachowcy opowiadali, m.in., o entrofizacji i kaczkach na drzewach, zaś przyszli młodzi technicy zanieczyszczali wodę z kranu fusami z kawy, żeby ją potem na oczach gimnazjalnej publiczności uzdatnić do picia.

Prawie najlepsi

Foto: Prawie najlepsi
cz cz, 19 marca 2009 15:31

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży zdobyli drugie miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Ojczystym, który w środę odbył się w Zespole Szkół nr 13 w Białymstoku. W imprezie przeznaczonej dla młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych wzięło udział sześć grup z różnych placówek oświatowych województwa podlaskiego.

Prymusi z „jedynki”

Foto: Prymusi z „jedynki”
cz wt, 10 marca 2009 15:16

Już po raz 10. Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży uhonorowało swoich najlepszych uczniów. 23 osoby ze średnią ocen co najmniej 5,0 oraz wzorową oceną z zachowania, otrzymało tytuł „Prymusa”.

Niższe stypendia

cz nie, 08 marca 2009 23:09

O ponad 35% spada wysokość stypendium jakie mają otrzymywać najbiedniejsi uczniowie z Łomży. O ile od początku września do końca grudnia 2008 roku miesięczna wysokość stypendium przekraczała 100 zł, teraz prezydent Łomży zdecydował, że od 1 stycznia do 30 czerwca 2009 będzie to jedynie 70 zł. Obniżenie stypendiów jest związane z zmniejszą dotacją jaką miasto na ten cel otrzymało z budżetu państwa.

Uczeni z Warszawy wesprą Łomżę

Foto: Uczeni z Warszawy wesprą Łomżę
cz cz, 05 marca 2009 15:12

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży będzie współpracować z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W czwartkowe południe rektorzy obu uczelni: prof. dr hab. Kazimierz Pieńkowski i ks. prof. dr hab. Ryszard Rumianek podpisali odpowiednie porozumienie. - Nie chodzi nam o współpracę formalną, ale autentyczną – uzasadniał prof. dr hab. Kazimierz Pieńkowski, rektor PWSIiP w Łomży.

Więcej niż Matura - bezpłatne kursy maturalne w PWSIiP

Foto: Więcej niż Matura - bezpłatne kursy maturalne w...
cz cz, 05 marca 2009 07:39

Matura tuż tuż... Najwyższy więc czas aby tegoroczni maturzyści przypomnieli sobie, to co na maturze wiedzieć powinni. I tu ciekawą propozycję ma dla nich Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, która organizuje specjalne kursy maturalne z języka angielskiego, chemii i matematyki. Co ważne kursy są bezpłatne, a teraz trwa nabór.

Łomża coraz bardziej akademicka...

cz śr, 04 marca 2009 15:17

Państwowa Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży aby na tej łomżyńskiej uczelni uruchomić nowy kierunek studiów – Budownictwo. Od października studenci będą mogli rozpocząć studia I stopnia (inżynierskie) systemem stacjonarnym i niestacjonarnym.

Miliony na łomżyńskie uczelnie

cz nie, 18 stycznia 2009 22:51

Ponad 7 mln zł otrzyma Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej projekt znalazł się na czwartym miejscu listy rankingowej drugiej edycji konkursu „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni” realizowanego w Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na pieniądze z ministerstwa - blisko 3 mln zł – ma szanse także Wyższa Szkoła Agrobiznesu. Co prawda jej projekt jest „od kreską” ale wysoko...

Od pomidora do pasteryzatora

Foto: Od pomidora do pasteryzatora
cz so, 06 grudnia 2008 13:24

Uczniowie dziewięciu techników z województwa podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego zmierzyli się w Łomży z zadaniami, nad którymi nie głowi się przeciętny zjadacz chleba z masłem. W „Wecie” odbył się etap okręgowy XI Olimpiady Wiedzy o Żywności. Startowało 44 młodych znawców produkcji spożywczej. Zwycięski puchar zdobyła Katarzyna Ostojska z Olsztyna, drugie miejsce zajęła - Barbara Bukowska z Łomży, a trzecie ex aequo - Magdalena Rutkowska i Dorota Zalewska z Czyżewa.

Studiuj budownictwo w Łomży, praktyki będziesz miał w Niemczech

cz śr, 26 listopada 2008 20:09

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży chce uruchomić nowe kierunki studiów. W tej chwili w trakcie oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej jest wniosek uczelni m.in. o zgodę na uruchomienie studiów inżynierskich o specjalności budownictwo ogólne. Studia te miałyby ruszyć już w przyszłym roku, a studenci WSA mają odbywać zajęcia praktyczne w najnowocześniejszych laboratoriach w Akademii w Glachau w Niemczech.

Nauczyciele jadą na Warszawę, ...rząd zapowiada ustępstwa

cz śr, 19 listopada 2008 09:21

Ponad dwudziestu nauczycieli, prezesów ognisk Związku Nauczycielstwa Polskiego z łomżyńskich szkół, jedzie na pikietę do Warszawy. Kciuki za powodzenie ich misji trzymają nie tylko członkowie ZNP, ale także nauczycielska „Solidarność” i chyba wszyscy inni nauczyciele. - Rano dzwonił do mnie Janusz Żebrowski przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży i „życzył żeby się udało” - mówi Aleutyna Kołos prezes zarządu oddziału ZNP w Łomży, która przewodzi łomżyńskiej „delegacji” na pikietę.

Prezydenckie stypendia rozdane

Foto: Prezydenckie stypendia rozdane
cz cz, 13 listopada 2008 23:17

Elita naukowa i sportowa łomżyńskiej młodzieży odebrała listy gratulacyjne od prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego, który 34 najlepszym uczniom i 17 sportowcom przyznał stypendia. Odświętnie ubrani uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół średnich przybyli w czwartek, 13 listopada do Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących z dyrektorami swoich szkół, nauczycielami i rodzicami. - Cieszę się, że tak wcześnie osiągnęliście sukces – powiedział młodym łomżyniakom prezydent Brzeziński, z którego inicjatywy po raz piąty przyznawane są rokrocznie stypendia. - Życzę, aby zapał do nauki i sportu nigdy w Waszych sercach nie wygasł, by całe Wasze życie było pasmem sukcesów!

Na co to wystarczy...?

Foto: Na co to wystarczy...?
cz wt, 04 listopada 2008 14:08

Zaledwie 600 tysięcy złotych znalazło się w preliminarzu - czyli projekcie przyszłorocznego budżetu - na budynek nowej siedziby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Komisja – zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami – już w tym roku miała przejąć i adaptować na swoje potrzeby zabytkowy budynek przy Alei Legionów 9, z którego - zgodnie z decyzjami władz miasta - ma wyprowadzić się szkoła „drzewna”. W tegorocznym budżecie placówki na remont budynku po „drzewnej” było zapisane 1,2 mln zł, ale do tej pory OKE budynku formalnie nie przejęło i większość pieniędzy już zwrócono do centrali.

„Nie bądźcie w życiu i gospodarce jak wilki drapieżne...”

Foto: „Nie bądźcie w życiu i gospodarce jak...
cz pt, 31 października 2008 15:05

- Tegoroczny kryzys na świecie spowodował, że George Bush, Nicolas Sarkozy i Angela Merkel wreszcie powiedzieli o tym, co Jan Paweł Wielki mówił trzykrotnie: o potrzebie kontroli państwowej w sferze finansowej – stwierdził ks. Józef Roman Maj podczas wykładu „Nauczanie Jana Pawła II w odniesieniu do kwestii społecznych” dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Łomży, Zambrowa, Grajewa i Wysokiego Mazowieckiego.

„Dziesiątka” to szkoła myśląca o każdym

Foto: „Dziesiątka” to szkoła myśl...
cz cz, 30 października 2008 12:24

– Kochani pierwszoklasiści, nie splamcie dobrego imienia naszej szkoły, której patronem jest wielki Polak i znany na całym świecie autorytet moralny – apelowała Hanka Gałązka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży podczas uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych. - Pamiętajcie o magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam, które bardzo pomogą Wam w życiu szkolnym, domowym i codziennym.

Promotorki rządowych pomysłów na edukację

cz śr, 29 października 2008 15:05

Marzena Rafalska, konsultant metodyczny Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży, i Anna Jóźwiak, nauczycielka języka polskiego w białostockim liceum, zostały powołane przez minister edukacji Katarzynę Hall na funkcję promotora ds. upowszechnienia zmiany podstawy programowej w polskim systemie szkolnictwa. Promotorki będą współpracowały z Kuratorium Oświaty w Białymstoku i Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży. Z województwa podlaskiego chęć zostania promotorami wyraziło ponad 50 osób. Po weryfikacji wybrane osoby wzięły udział w kilkutygodniowym szkoleniu, które zakończyło się egzaminem. W całej Polsce powołano ok. 60 promotorów.

Zespół Szkół Drzewnych będzie rozwiązany

cz śr, 29 października 2008 13:14

Radni Łomży zdecydowali o rozwiązaniu z końcem roku Zespołu Szkół Drzewnych i powołaniu od 1 stycznia 2009 roku Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych z siedzibą w budynku dzisiejszego Publicznego Gimnazjum nr 3 przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Łomży. Tym samym władzom miasta udało się wreszcie rozwiązać ciągnącą się już od roku kwestię co zrobić z „Drzewną” aby wyprowadzić z zabytkowego budynku przy Alei Legionów 9 uczniów i nauczycieli szkoły. Prezydent miasta i większość radnych uznaje, że w ten sposób ratują „Drzewną”. Odmienne zdanie na ten temat mają uczniowie szkoły, ich rodzice i nauczyciele, dla których jest to ukryta likwidacja placówki.

„Pan prezydent kończył naszą szkołę – my też chcemy”

Foto: „Pan prezydent kończył naszą szkołę &...
cz nie, 26 października 2008 22:04

Uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych w Łomży nie chcą przenosić się z budynku przy Alei Legionów. W piątek z transparentami stanęli przed budynkiem gimnazjum nr 3, w którym spotkała się Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta by wydać opinię, o przygotowanych przez wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego uchwałach dotyczących rozwiązania ZSD i utworzenia Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych z siedzibą w budynku dotychczasowego gimnazjum nr 3. Radni, póki co opinii nie wydali...

Uczeń zdolny – geniusz czy dewiant?

Foto: Uczeń zdolny – geniusz czy dewiant?
mm so, 25 października 2008 12:08

Setki takich i podobnych kwestii stawiali sobie uczestnicy konferencji z okazji 25-lecia Towarzystwa Szkół Twórczych, która odbywała się w piątek i sobotę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Przybyło na nią 50 dyrektorów i nauczycieli ze szkół, które poprzez wysoki poziom nauczania i osiągnięcia swoich wychowanków wpisały się trwale w krajobraz edukacyjny Polski. Przybyli przedstawiciele, m.in., I i III LO w Białymstoku, I LO w Ostrołęce i II LO w Olsztynie. Łomżę reprezentowały także Katolickie Liceum, I i III LO, PG nr 1, PG nr 2 i PG nr 8.

Edukator rozwija skrzydła i horyzonty

mm pt, 24 października 2008 17:25

Dwudniowa VIII konferencja nauczycieli i rodziców szkół i przedszkoli Stowarzyszenia Edukator rozpoczęła się w piątek, 24 października, otwarciem punktu wychowania przedszkolnego w Paproci Dużej. W uroczystości wzięła udział 10-osobowa delegacja nauczycieli z Gruzji, którzy wykorzystują łomżyńskie doświadczenia w edukacji przedszkolnej na wsi.

« · «« · 78 · 79 · 80 · 81 · 82 · 83 · 84 · 85 · 86 · 87 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę