piątek, 15 listopada 2019 napisz DONOS@

Uczeń zdolny – geniusz czy dewiant?

Foto: Uczeń zdolny – geniusz czy dewiant?
mm so, 25 października 2008 12:08

Setki takich i podobnych kwestii stawiali sobie uczestnicy konferencji z okazji 25-lecia Towarzystwa Szkół Twórczych, która odbywała się w piątek i sobotę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Przybyło na nią 50 dyrektorów i nauczycieli ze szkół, które poprzez wysoki poziom nauczania i osiągnięcia swoich wychowanków wpisały się trwale w krajobraz edukacyjny Polski. Przybyli przedstawiciele, m.in., I i III LO w Białymstoku, I LO w Ostrołęce i II LO w Olsztynie. Łomżę reprezentowały także Katolickie Liceum, I i III LO, PG nr 1, PG nr 2 i PG nr 8.

Edukator rozwija skrzydła i horyzonty

mm pt, 24 października 2008 17:25

Dwudniowa VIII konferencja nauczycieli i rodziców szkół i przedszkoli Stowarzyszenia Edukator rozpoczęła się w piątek, 24 października, otwarciem punktu wychowania przedszkolnego w Paproci Dużej. W uroczystości wzięła udział 10-osobowa delegacja nauczycieli z Gruzji, którzy wykorzystują łomżyńskie doświadczenia w edukacji przedszkolnej na wsi.

Próba generalna w gimnazjach

cz wt, 21 października 2008 07:14

Punktualnie o godzinie 9.00 gimnazjaliści trzecich klas rozpoczną pisanie półtoragodzinnego próbnego egzaminu z języka obcego. Taka próba odbywa się po raz pierwszy, bo ci gimnazjaliści w kwietniu przyszłego roku po raz pierwszy będą zdawać egzamin gimnazjalny składający się z trzech części. Obok humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej, w kwietniu na prawdziwym sprawdzianie gimnazjalnym jako obowiązkowy pojawi się także język obcy.

Studia dla juniora i seniora w WSA w Łomży

Foto: Studia dla juniora i seniora w WSA w  Łomży
cz cz, 16 października 2008 15:25

W Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży po raz 9. odbyła się inauguracja Uniwersytetu Złotego Wieku. Na zajęcia akademickie uczęszcza ponad 100 osobowa grupa seniorów. Studenci uczestniczą w wykładach i ćwiczeniach w ramach sekcji tematycznych.

Nauczycielskie święto...

Foto: Nauczycielskie święto...
cz śr, 15 października 2008 18:20

Blisko setka nauczycieli i pracowników oświaty z Łomży i terenu byłego województwa łomżyńskiego w środę odebrała wysokie odznaczenia państwowe i ministerialne, a także nagrody ministra, kuratora i prezydenta Łomży. Wszystko z okazji przypadającego dzień wcześniej Dnia Edukacji Narodowej. Było pompatycznie z przerywnikiem słowno-muzycznym... Największe owacje nauczycieli, podczas ponad dwugodzinnej akademii, zebrał przewodniczący miejscowego oddziału „Solidarności” oświaty, który stwierdził: „chciałem coś powiedzieć, ale ze względu na ten nastrój się powstrzymam”.

Gimnazjalisto! Sprawdź, czy jesteś omnibusem!

Foto: Gimnazjalisto! Sprawdź, czy jesteś omnibusem!
cz wt, 07 października 2008 13:35

- Zapraszam wszystkich gimnazjalistów z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego do sprawdzenia swoich sił w naszej Lidze Naukowej i poznania ciekawych rówieśników z innych gimnazjów - zachęca dyr. Jerzy Łuba z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, które ze Stowarzyszeniem na Rzecz Uzdolnionych Ziemi Łomżyńskiej Omnibus po raz trzeci organizuje aż pięć konkursów: matematyczny, przyrodniczy (obejmuje fizykę biologię, geografię i chemię), humanistyczny (język polski, historia), języka angielskiego i języka niemieckiego. - Uczestnik bezpłatnej Ligi Naukowej nie musi wychodzić z domu. Wystarczy, że rozwiąże któreś z zadań, zamieszczonych na stronie internetowej.

„Radujmy się więc, dopókiśmy młodzi!”

Foto: „Radujmy się więc, dopókiśmy młodzi!&...
cz so, 04 października 2008 07:52

Piąty rok akademicki rozpoczęła uroczyście Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Na pierwszy rok przyjęła rekordową w swej krótkiej historii liczbę studentów, bo aż 710. Łącznie ze studentami starszych lat w murach uczelni nauki pobierać będzie 1400 żaków na studiach dziennych i zaocznych. Na inauguracji zjawiło się mnóstwo znakomitych gości, wśród których w piątkowe popołudnie w gmachu przy ul. Poznańskiej byli, m.in., profesorowie: minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka, b. rektor SGGW w Warszawie Tomasz Borecki i rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Jan Górski.

Pierwszaki wśród braci uczniowskiej „Dwójki”

Foto: Pierwszaki wśród braci uczniowskiej „...
cz pt, 03 października 2008 06:31

„Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży” - mówiła w czwartkowy wieczór dyrektor Grażyna Ważna-Zwierzyńska, przykładając wielkie gęsie pióro do lewego ramienia przyklękających pierwszoklasistek i pierwszoklasistów. Uczniowie klasy I a, której wychowawczynią jest Jolanta Auguściak, wystąpili w biretach z czerwonego kartonu. Wychowankowie Joanny Kossakowskiej z kl. I b – w granatowych. Wyglądali nadzwyczaj poważnie i elegancko, jak na rangę uroczystości przystało. W oczach matek i ojców zakręciły się łzy.

Walczą o wyjazd na Maltę... i uczą się przedsiębiorczości

Foto: Walczą o wyjazd na Maltę... i uczą się przedsię...
cz so, 27 września 2008 11:41

Zespół Szkół Drzewnych w Łomży znaleźli się w grupie kilku szkół, w których Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego realizuje projekt pt.: „€ko-Kluby Przedsiębiorczości - promocja świadomości proekologicznej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych”. W piątek w szkole odbył się tzw. Trening Przedsiębiorczości. W czasie zajęć uczniowie sprawdzali swój poziom „bycia przedsiębiorczym” i poznawali sposoby kierowania grupą...

Pieniędzy na remont budynku (po) Drzewnej w Łomży już nie ma...

Foto: Pieniędzy na remont budynku (po) Drzewnej w Łom...
cz pt, 26 września 2008 14:00

Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży oddał do Ministerstwa Edukacji Narodowej 800 tys. zł. z pieniędzy, które miały być przeznaczone na rozpoczęcie remontu zabytkowego przy Alei Legionów 9 w Łomży. Dyrektor OKE pieniądze musiał oddać, bo budynek nie jest jego własnością. W dalszym ciągu mieści się tu Zespół Szkół Drzewnych, a władze miasta nie potrafią znaleźć rozwiązania gdzie wyprowadzić uczniów szkoły z budynku obiecanego OKE. Zdaniem Agaty Gołaszewskiej przewodniczącej komisji oświaty Rady Miasta to co w tej sprawie wyprawia odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Krzysztof Choiński jest niedopuszczalne.

„Speckomisja” załatwi sprawę Drzewnej?

Foto: „Speckomisja” załatwi spraw...
cz pt, 26 września 2008 06:20

Specjalna komisja składając się z przedstawicieli Zespołu Szkół Drzewnych, Publicznego Gimnazjum nr 3, Prezydenta Łomży i Kuratorium Oświaty w Białymstoku ma wypracować kompromisowy w tzw. „sprawie” Drzewnej. O takim nowym prezydenckim pomyśle na rozwiązanie problemu ciągnącego się już od ponad roku poinformowała Małgorzata Palanis rzecznik prasowy białostockiego kuratorium. Przedstawiciele instytucji mieliby pośredniczyć w rozmowach o połączeniu na które nie godzą się obie szkoły, ale czego chce wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński.

Skansenowskie spotkania młodzieży...

Foto: Skansenowskie spotkania młodzieży...
cz pon, 22 września 2008 13:08

Młodzi uczniowie szkół z Polski, Litwy i Niemiec wspólnie pracują przy odnawianiu zabytków Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. To uczestnicy projektu „Zachowajmy przeszłość dla przyszłości”, w którym po raz 11. bierze udział młodzieży Zespół Szkół Drzewnych nr 9 w Łomży. - Bardzo się cieszymy z tej pomocy - mówi Urszula Kuczyńska kierownik Skansenu.

Kolejna prezydencka porażka w sprawie Drzewnej?

Foto: Kolejna prezydencka porażka w sprawie Drzewnej?
cz pt, 19 września 2008 16:00

Podczas wrześniowej sesji radni Łomży mieli zdecydować o połączeniu Zespołu Szkół Drzewnych z Publicznym Gimnazjum nr 3 – tak zapowiadał odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Krzysztof Choiński. I choć sesję, która zwykle odbywa się w ostatnią środę miesiąca przesunięto niemal o tydzień – na wtorek 30 września, takiego punktu nie ma w proponowanym porządku obrad. Jest za to nieoficjalna informacja, że ten prezydencki pomysł poległ w Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Stypendia dla zdolnych...

cz pon, 08 września 2008 18:21

Ponad pięćdziesięciu najlepszych uczniów i studentów z województwa podlaskiego otrzyma stypendia naukowe ufundowane przez samorząd województwa. W tej grupie jest także 12 uczniów szkół łomżyńskich. Przez 10 miesięcy będą otrzymywać po 300 zł.

(Nie)bezpieczna szkoła

cz pon, 01 września 2008 09:07

Analiza zdarzeń przestępczych z udziałem nieletnich wskazuje na niepokojący wzrost agresji wśród młodzieży – zwłaszcza gimnazjalnej. Coraz częściej przybiera ona bardzo brutalne formy – również na terenie szkół – alarmują policjanci. W 2007 roku na terenie woj. podlaskiego ujawniono 1.447 nieletnich sprawców, którzy popełnili 1.242 czyny karalne. Obserwuje się znaczący wzrost agresywnych zachowań wśród nieletnich dziewcząt. W 2007 roku – liczba zdarzeń z ich udziałem wzrosła blisko o 20%.

Rok szkolny 2008/2009

cz pt, 29 sierpnia 2008 09:25

W poniedziałek, po 72 dniach odpoczynku, uczniowie rozpoczną kolejny rok szkolny. W samej Łomży do szkół i przedszkoli ma iść tego dnia ponad 13 tysięcy dzieci i młodzieży. No cóż... Dobrą wiadomością może być to że ten nowy rok szkolny zakończy się już 19 czerwca 2009 roku, a wcześniej będzie też trochę wolnego.

Prezydenckie decyzje w sprawie „drzewnej” uchylone

Foto: Prezydenckie decyzje w sprawie „drzew...
cz wt, 26 sierpnia 2008 09:14

Dwie prezydenckie decyzje dotyczące siedziby Zespołu Szkół Drzewnych w Łomży zostały uchylone przez organy nadzorcze. Jedną z tych decyzji prezydent Jerzy Brzeziński wygaszał zarząd dyrektora drzewnej nad dotychczasową siedzibą szkoły, a drugą przekazywał szkole jedno piętro w budynku warsztatów przy ul. Sikorskiego. Teraz obie prezydenckie decyzje trafiają do kosza, bo jedną z nich uchylił wojewoda podlaski, drugą Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Konkursu na gromadzenie eksponatów do Izby Pamięci Kształcenia Nauczycieli przy TWP OR w Łomży

Foto: Konkursu na gromadzenie eksponatów do Izby Pami...
cz wt, 29 lipca 2008 14:00

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Łomży ogłasza konkurs na gromadzenie eksponatów i pamiątek do organizowanej Izby Pamięci Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli w Łomży. Jak podkreślają organizatorzy konkursu Łomża swym bogatym dorobkiem i tradycją w zakresie kształcenia nauczycieli zasłużyła, by utrwalić ten istotny fragment historii regionu. Do Izby Pamięci przekazywać można - mające wartość historyczną i archiwalną - dokumenty, fotografie, emblematy, druki, programy szkolne, plany nauczania, świadectwa a także wspomnienia dotyczące kształcenia nauczycieli w regionie łomżyńskim.

Szykują się na poprawkę

cz pon, 28 lipca 2008 10:02

Blisko 3,5 tysiąca maturzystów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego chce poprawiać maturę – wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. To niemal 94% uprawnionych do tego maturzystów, którym wiosną, podczas sesji maturalnej „powinęła się noga” z jednego przedmiotu.

Zmiany(?) w łomżyńskiej oświacie...

cz pt, 25 lipca 2008 09:23

Andrzej Piechociński, dotychczasowy wicedyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 od września będzie naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łomży. Zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Kowalika (objął je w styczniu 2005 roku), który przed wakacjami zrezygnował z tej funkcji. To jednak chyba nie największa zmiana w łomżyńskiej oświacie. Póki co nie wiadomo kto będzie dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10. Ratusz chce unieważnić konkurs na dyrektora szkoły, który wygrała (przynajmniej przed specjalną komisją) dotychczasowa dyrektor „dziesiątki” Hanka Gałązka. Ratusz oficjalnie twierdzi, że „wystąpiły wątpliwości czy oferty spełniają wymogi formalne”.

« · «« · 78 · 79 · 80 · 81 · 82 · 83 · 84 · 85 · 86 · 87 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę