Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Jak zadbać o harmonijny rozwój dziecka?

Pierwszy krzyk, płacz, pierwszy uśmiech, pierwsze kroki, słowa…Obserwujesz swoje dziecko każdego dnia. Pragniesz aby rozwijało się harmonijnie, w pełni wykorzystywało swoje możliwości. Dostrzegasz jego wyjątkowość, ale być może zauważyłeś, że ma trudności z koncentracją uwagi, niechętnie rysuje, ma trudności z zapinaniem guzików. Martwi cię opóźniony rozwój mowy twojego dziecka. Dowiedziałeś się, że dziecko ma dysleksję, dysgrafię lub zaburzenia integracji sensorycznej Warto zatem poświęcić trochę czasu by znaleźć odpowiednie zajęcia, które pomogą osiągnąć twojemu dziecku sukces.

 

Centrum Neurologopedyczne ‘Ego’ organizuje dzień otwarty. 8 października 2013 zapraszamy Państwa na bezpłatne konsultacje z pedagogiem oraz terapeutą integracji sensorycznej. To wyjątkowa okazja do poznania różnych form terapii i zajęć grupowych, które będą trafnie dobrane do potrzeb i indywidualnych możliwości każdego dziecka. Prowadzimy zajęcia mające na celu rozwój dziecka na każdym etapie jego życia. W naszych działaniach terapeutycznych koncentrujemy się na wszystkich aspektach rozwoju dziecka: poznawczym, społecznym, rozwoju mowy i komunikacji, rozwoju emocjonalnym.

Dzień otwarty w Centrum Neurologopedycznym to okazja do uzyskania fachowej porady.

Jeśli Wasze dziecko jest zbyt ruchliwe, nadaktywne, zbyt powolne, nieśmiałe, wycofane, jest mało sprawne ruchowo, częściej niż inne dzieci przewraca się, potyka, ma trudności z zabawami manualnymi, ma opóźniony rozwój mowy, ma kłopoty z czytaniem i pisaniem, nie chce jeść lub je w sposób nieuważny, negatywnie reaguje na pewne bodźce dotykowe, reaguje złością, agresją – warto porozmawiać z terapeutą integracji sensorycznej. Przyczyną tych i innych trudności rozwojowych bywają często zaburzenia integracji sensorycznej. Prawidłowy rozwój zmysłów, stanowi niezbędny warunek dobrego samopoczucie dziecka, zachowania i uczenia się bez zaburzeń i dysfunkcji.

 

Jeśli pragniesz pomóc dziecku w usprawnianiu rozwoju funkcji psycho-motorycznych, wyrównywaniu braków w wiadomościach i umiejętnościach, eliminowaniu niepowodzeń szkolnych, niepowodzeń emocjonalno-społecznych i ich konsekwencji – umów się na spotkanie z pedagogiem. To także okazja do poznania szerokiej oferty zajęć grupowych m.in.:

Zajęcia z zakresu terapii behawioralnej – to modyfikowanie zachowań, rozwijanie zachowań deficytowych, redukowanie zachowań niepożądanych, trening czystości, jedzenia, rozwijanie zdolności komunikacyjnych.

Zajęcia ‘odczuwam, patrzę, działam” – to uczenie się poprzez zmysły, rozwijanie umiejscowienia siebie w przestrzeni, adekwatnego odbioru dotykowego, umiejętności spostrzegania otoczenia, skupienia uwagi, poprawy funkcjonowania analizatora wzrokowego i słuchowego, a tym samym przygotowanie do nauki czytania, pisania.

Zajęcia „Mały geniusz” – to rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia, podtrzymywanie naturalnej ciekawości dziecka, rozwijanie fantazji, samodzielności i pomysłowości poprzez różne formy zabawy.

Zajęcia „Mądry maluch” – to usprawnianie zaburzonych funkcji psycho-motorycznych, a także wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka, stymulacja wszystkich zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku, smaku, węchu), rozwijanie sfery społecznej i emocjonalnej

Zajęcia „Ja i mój świat” – to rozwijanie kompetencji społecznych dzieci, nauka umiejętności uświadamiania sobie uczuć, niepokojów, lęków innych osób (empatia), nauka współpracy, pracy w grupie, pokazanie sposobów radzenia sobie z własnymi emocjami.

Zajęcia „Uczę się poprzez ruch” – to zajęcia dla dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego, to wspieranie i stymulowanie procesów integracji zmysłów, dostarczanie odpowiednich bodźców do ośrodkowego układu nerwowego, celowe pobudzanie i wyciszanie elementów układu nerwowego aby poprawić funkcjonowanie układu sensorycznego dziecka.

 

Zajęcia prowadzimy w małych 4-5 osobowych grupach (dzieci dobrane wiekowo).

 

BEZPŁATNE KONSULTACJE

8 październik 2013 (wtorek) od godz 14.30

Czekają na Państwa nasi terapeuci

PEDAGOG

TERAPEUTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Zadzwoń i umów się na spotkanie tel.602 60 80 12 (ilość miejsc ograniczona)

 

Zapraszamy do siedziby Centrum Neurologopedycznego „Ego”

ul. Dmowskiego 1c, Łomża.

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę