Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Wojna o basen. Dyrektor „dziesiątki” pisze do radnych

cz pt, 15 stycznia 2010 15:49

Konflikt o basen przy Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży zatacza coraz szersze kręgi. Dotarliśmy do pisma jakie dyrektor szkoły Hanka Gałązka wysłała do radnych miasta. List nosi datę 14 stycznia 2010 roku, a więc jest już m.in. po upublicznieniu informacji o wystąpieniu prezydenta Łomży, do kuratora oświaty o opinię w sprawie jej odwołania.

Studniówkowa gorączka sobotniej nocy

cz pt, 15 stycznia 2010 06:17

Tradycyjnie w karnawale na 100 dni przed maturą odbywają się studniówki. W tym roku na niezapomniany bal z klasą najwcześniej wybiorą się maturzyści „Ekonomika”, którzy przetańczą całą noc już z najbliższej soboty na niedzielę. Jednak większość ruszy do poloneza i odda się karnawałowemu szaleństwu dopiero za tydzień, 23 stycznia. Przygotowania dekoracji i kreacji oraz przyjęcia i zabawy idą pełną parą.

Prezydent zwolni dyrektor Gałązkę?

cz cz, 14 stycznia 2010 08:49

Prezydent Łomży, chce zwolnić Hankę Gałązkę z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. Wniosek o opinię w tej sprawie jeszcze w ubiegłym tygodniu trafił do Podlaskiego Kuratora Oświaty. Jak informuje Małgorzata Palanis, rzecznik prasowy kuratorium, Kurator opinii nie wyraził. Palanis przyznaje jednak, że zgodnie z prawem nie wyrażenie opinii w ciągu 5 dni od złożenia jest równoznaczne z wyrażeniem opinii pozytywnej, a termin ten minął wczoraj.

Czy to już wojna... o basen?

cz pt, 08 stycznia 2010 07:29

Konflikt na linii ratusz – Szkoła Podstawowa nr 10 coraz bardziej narasta, a dowodem na to jest informacja opublikowana wczoraj po południu na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Łomży. Tekst pt. „Czego nie wiedzą rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży?” to swoista odpowiedź na nieobecność zastępcy prezydenta ds. Oświaty Krzysztofa Choińskiego podczas jeszcze przedświątecznego spotkania z rodzicami uczniów szkoły w sprawie przyszłości wyremontowanego - dawniej szkolnego - basenu. W informacji podpisanej przez Naczelnika Wydziału Oświaty są zarzuty wobec dyrektor szkoły: że wiedziała, ale nie powiedziała; że nie reprezentowała pracodawcy, a powinna; i że przecież wykonała szereg czynności przygotowujących szkołę do zmian organizacyjnych. W tekście jest też wyrażona nadzieja, że „narastający bałagan organizacyjny w Szkole Podstawowej nr 10 nie będą wpływać na pracę nauczycieli i wyniki uczniów”.

OKE będzie na Legionów?

Foto: OKE będzie na Legionów?
cz pon, 04 stycznia 2010 07:30

Prawdopodobnie w tym roku łomżyńska Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przejmie na własność dawny budynek Zespołu Szkół Drzewnych przy. Alei Legionów i przeprowadzi się do niego. Czy faktycznie tak się stanie zależy od 300 tys zł, które OKE miałaby pozyskać na niezbędne prace remontowe z Ministerstwa Edukacji Narodowej. - Wniosek o te pieniądze został już wysłany do ministerstwa. Jeśli przyjdzie pozytywna odpowiedź przejmujemy budynek i szybko go remontujemy, na tyle na ile nas stać, aby się tam przeprowadzić – mówi Agnieszka Muzyk, rzecznik prasowy łomżyńskiej OKE.

Uczniowie z „dwójki” do szkoły nie wracają

Foto: Uczniowie z „dwójki” do szkoły nie wracają
cz pon, 04 stycznia 2010 06:32

Rozpoczęty niemal równocześnie z rokiem szkolnym remont budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży miał zakończyć się do Bożego Narodzenia. Okazało się, że budowlańcy i uczniowie jednocześnie w tych samych pomieszczeniach to – wbrew pierwotnym ocenom władz miasta - nie jest najlepszy pomysł, co oznacza, że remont trwa dalej... Aby jednak dzieci budowlańcom w drogę już nie wchodziły zdecydowano że po przerwie świątecznej uczniowie „dwójki” do swojej szkoły wrócić nie mogą.

PWSIiP się rozbudowuje...

cz pon, 28 grudnia 2009 06:29

Niebawem ruszy budowa Instytutu Technologii Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia rektor uczelni dr hab. Robert Charmas podpisał umowę na realizację zadania z przedstawicielami firmy Budimex. Umowa opiewa na kwotę 26 mln 278 tyś. 800 zł.

Darmowe owoce dostaną prawie wszyscy?

cz wt, 22 grudnia 2009 08:13

Ponad półtora tysiąca uczniów najmłodszych klas łomżyńskich podstawówek ma szansę otrzymywać w szkole darmowe owoce. Do drugiej edycji rządowego programu „Owoce w szkole” nie zgłosiła się tylko jedna z miejskich podstawówek. Tym razem więcej jest też firm, które owoce do szkół chcą dostarczać. Najbliższe z którymi dyrektorzy szkół mogą podpisywać umowy znajdują się w Piątnicy i Zambrowie.

W liceach całkiem dobrze, w technikach znacznie gorzej

cz pon, 14 grudnia 2009 14:29

Niemal 77% maturzystów z Łomży którzy na początku listopada przystąpili do próbnego sprawdzianu z matematyki zdało go. Wyniki są już dostępne na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży (oke.lomza.com). Każdy uczeń może sprawdzić tu jak poszła mu próbna matura z przedmiotu, który ponownie staje się obowiązkowy. Same arkusze egzaminacyjne udostępniane będą zainteresowanym osobom w siedzibie OKE od jutra do 3 maja 2010 roku, ale wcześniej trzeba złożyć wniosek o udostępnienie do wglądu ocenionego arkusza egzaminacyjnego i karty odpowiedzi.

„Wierzę, że czasami ludzie czytają wiersze i płaczą...”

Foto: „Wierzę, że czasami ludzie czytają wiersze i pł...
cz so, 12 grudnia 2009 13:41

- Czuję się zażenowana, dajcie spokój, to nie ja pisałam te wiersze... – mówiła wzruszona 78-letnia Maria Broniewska-Pijanowska, przybrana córka z drugiego małżeństwa poety Władysława Broniewskiego (1897-1962), gdy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży powstali z dorosłymi na znak szacunku dla niej i dla jej ojca. - Po prostu się popłakałam, słuchając Waszego pięknego montażu jego poezji. Nie zdajecie sobie sprawy, jakie tragedie miały miejsce w jego życiu.

„Alfred” prawie jak „Nobel”

Foto: „Alfred” prawie jak „Nobel”
cz pt, 11 grudnia 2009 17:47

W czwartek, 10 grudnia, gdy w sztokholmskiej filharmonii tegoroczni laureaci nagrody Nobla odbierali z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa medale oraz dyplomy, najlepsi uczniowie łomżyńskiej „Jedynki” otrzymywali „Alfredy”. Zbieżność dat i nazw nagród nie jest przypadkowa. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łomży nosi imię Noblistów Polskich, a w tym roku uroczyście świętowano także dziesiątą rocznicę utworzenia szkoły i piątą rocznicę nadania jej imienia.

Walczyli o indeksy

Foto: Walczyli o indeksy
cz so, 05 grudnia 2009 20:44

53 uczniów z 12 szkół o profilu technik technologii żywności z woj. podlaskiego, warmińsko- mazurskiego i mazowieckiego wzięło udział w etapie okręgowym XII Olimpiady Wiedzy o Żywności. Głównym organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, etap okręgowy już po raz siódmy odbył się w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży.

Łomżyński Oddział ZNP ma już swój sztandar

Foto: Łomżyński Oddział ZNP ma już swój sztandar
mm so, 05 grudnia 2009 11:32

Po 90 latach od powstania pierwszych „związków nauczycielskich” w Łomży spadkobierca ich tradycji Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego otrzymał od dawna oczekiwany sztandar. Poświęcenia symbolu dokonano w Katedrze, zaś w trakcie uroczystości nabijania gwoździ na drzewcu w Auli im. Hanki Bielickiej odznaczono działaczy ZNP i pedagogów.

„Die Kinder spielen mit... Hunden im Garten”

Foto: „Die Kinder spielen mit... Hunden im Garten”
cz pon, 30 listopada 2009 15:46

- Nigdy dotąd nie byłam w Niemczech, ale dużo uczę się ze słuchu, oglądam w domu niemiecką telewizję i słucham piosenek po niemiecku –opowiada Kasia Wojewoda, trzecioklasistka Publicznego Gimnazjum w Piątnicy, które zorganizowało II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. W tegorocznej edycji wzięło udział 26 dziewcząt i chłopców, którzy przyjechali do nowoczesnej placówki ze swymi nauczycielami.

Tydzień z Misiem

Foto: Tydzień z Misiem
cz pon, 30 listopada 2009 13:09

Miś Uszatek, miś Puchatek, miś Colargol, czy któryś z Gumisiów... misiów na świecie, w Polsce, a nawet tylko w Łomży są tysiące. Każdy ma, lub miał, swojego misia z którym przecież łatwiej jest iść przez życie. W środę 25 listopada misie wszystkich narodów miały swój dzień, a w przedszkolu nr 15 w Łomży święto misia przeciągnęło się na cały tydzień, co nie tylko przedszkolakom sprawiło wiele radości.

Przedszkolaki z gminy Łomża nie przyjdą do miasta?

cz pt, 20 listopada 2009 09:43

Od grudnia w Wygodzie pod Łomżą powstanie pierwszy w gminie Łomża punkt przedszkolny. Miesiąc później ruszą jeszcze dwa inne - w Kupiskach i Konarzycach. Łącznie w nich ma się uczyć 75 maluchów w wieku od 3 do 5 lat. Przynajmniej część z tych dzieci dotychczas dowożono do przedszkoli w mieście.

10 lat gimnazjum

Foto: 10 lat gimnazjum
cz cz, 19 listopada 2009 16:02

- Praca w gimnazjum nie jest łatwa, ale przynosi wiele satysfakcji – mówi dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży, Halina Dąbrowska. Placówką kieruje od chwili powstania, dokładnie od 10 lat. Z okazji jubileuszu PG8 wydało własną monografię, w której opisało największe sukcesy, nie tylko edukacyjne. - Chcemy wychować ludzi na mądrych i dobrych, być z nimi, gdy tego potrzebują, wspierać ich w chwilach trudnych – mówi dyrektor Halina Dąbrowska. A efekty tego wsparcia widać dokładnie – uczniowie gimnazjum są stypendystami Prezydenta Miasta Łomży, Marszałka Województwa Podlaskiego a nawet Ministra Edukacji. To ostatnie wyróżnienie otrzymał Dominik Seroka, który swoją energię miał rozładować na zajęciach karate. Dziś jest Mistrzem Europy w karate i stypendystą Ministra Edukacji.

Mieli podnieść, ale teraz chcą obniżyć stawki za wyżywienie przedszkolaków

cz pon, 16 listopada 2009 13:54

Na najbliższą sesję Rady Miasta wysłano projekt uchwały podnoszącej stawki opłat za wyżywienie w przedszkolach. Tak było zapisane zarówno w uzasadnieniu zmian uchwały jak i w proponowanych nowych stawkach za wyżywienie, które miały wzrosnąć z 3,20 zł na 3,60 zł. Najwyraźniej w ratuszu ktoś jednak zapomniał, że na początku ubiegłego roku stawkę tę już podniesiono do 4,50zł... Po naszych dociekania w ratuszu ustalono, że zamiast stawkę podnosić będzie ona obniżona do rzeczonych 3,60 zł, bo „nie ma potrzeby ustalania aż tak wysokich stawek za wyżywienie”.

Młodzież w konkursie „Polska to my”

Foto: Młodzież w konkursie „Polska to my”
cz pon, 16 listopada 2009 13:08

- Swoimi recytacjami i śpiewem wzbudziliście w nas wzruszenia, refleksję i zadumę, tak że każdy juror miał faworyta – mówiła przewodnicząca jury Krystyna Wiśniewska podczas finału III Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to my”. Spośród 28 recytatorów najlepiej wypadli Jakub Nagrodzki z PG nr 6 w Łomży i Tomasz Reczko z ZSGiZ w Ciechanowcu. Wśród 26 młodych piosenkarzy triumfowali Zespół PG2 i Aleksandra Domalewska z Katolickiego Liceum w Łomży.

Szkół nie trzeba zamykać... przynajmniej na razie

cz pt, 13 listopada 2009 15:22

Tylko w kilkunastu przedszkolach i szkołach na terenie województwa podlaskiego nieznacznie przekroczone są wyznaczone pułapy zachorowalności na grypę i infekcje grypopodobne o których dyrektorzy placówek muszą informować sanepid. - Żadna szkoła z tego powodu nie została zamknięta – podkreśla Alicja Gabrylewska Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku. Jej zdaniem prowadzony monitoring i „wrzawa” wokół grypy spowodowały, że wzrosła świadomość społeczeństwa. - Uczniowie którzy mają objawy chorobowe albo są zatrzymywani przez rodziców w domach, a gdy trafiają do szkoły, to nauczyciele odsyłają ich do lekarzy. To bardzo pozytywne zjawisko, bo dzięki temu zmniejsza się zagrożenie epidemiologiczne – podkreśla Gabrylewska.

« · «« · 76 · 77 · 78 · 79 · 80 · 81 · 82 · 83 · 84 · 85 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę