Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pieniądze na stypendia socjalne są. Wypłaty będą za dwa tygodnie

- Około połowy listopada powinny ruszyć wypłaty stypendiów socjalnych dla uczniów z naszego miasta – podaje Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta Łomży. - Na koncie ratusza są pieniądze na pierwsze raty stypendiów dla uczniów. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa, przekazał nam je Podlaski Urząd Wojewódzki. Póki co nie wiadomo jeszcze ile będą wynosiły stypendia na które czeka tysiąc rodzin uczniów z Łomży.

Jak przekazuje Anna Sobocińska, prostując podawane w ubiegłym tygodniu informacje o braku dotacji rządowej na ten cel, Wojewoda Podlaski 17 października zdecydował o podziale dotacji w wysokości 8 255 533 zł na poszczególne gminy województwa podlaskiego. Miasto Łomża otrzyma kwotę 387 194 zł na dofinansowanie świadczeń pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym na 2013 rok. 
- Na koncie ratusza są już środki w wysokości 193 597 zł na wypłatę pierwszych rat stypendiów za wrzesień i październik. Zanim kwota zostanie rozdysponowana na stypendia, musi zostać wprowadzona zarządzeniem Prezydenta Miasta do budżetu miasta – informuje rzeczniczka prezydenta zaznaczając, że takie zarządzenie Prezydent podpisze do końca października 2013 roku. 

Następnie rozpoczną się procedury związane z określeniem miesięcznej wysokości kwoty stypendium, a później pracownicy Wydziału Oświaty przygotują decyzje przyznające stypendia socjalne. 
- Szacujemy, że około połowy listopada środki zostaną przekazane szkołom, które wypłacą stypendia swoim uczniom – podaje Anna Sobocińska.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę