sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Z wizytą w Brukseli

Wizyta w Parlamencie Europejskim była głównym punktem kilkudniowej wizyty w Brukseli Patrycji Dąbrowskiej uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Patrycja wygrała go zdobywając nagrodą główną w I Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć” - w poszukiwaniu prawdy o Katyniu i Smoleńsku. Wycieczkę dla laureatki konkursu i jej opiekunki - nauczycielki historii Elżbiety Wiśniewskiej - ufundował Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Gróbarczyk.

Patrycja Dąbrowska i Marek Gróbarczyk.
Patrycja Dąbrowska i Marek Gróbarczyk.
Patrycja Dąbrowska, Elżbieta Wiśniewska i Marek Gróbarczyk.
Patrycja Dąbrowska, Elżbieta Wiśniewska i Marek Gróbarczyk.
Elżbieta Wiśniewska z uczennicą Patrycją Dąbrowską
Elżbieta Wiśniewska z uczennicą Patrycją Dąbrowską

Jak relacjonują uczestniczki ubiegłotygodniowej wycieczki, najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim. Zwiedzanie siedziby parlamentu w Brukseli, wysłuchanie prelekcji pracownika PE, oraz europosła Marka Gróbarczyka pozwoliły na lepsze poznanie struktury i funkcjonowania tej ważnej instytucji Unii Europejskiej jak również zrozumienie na czym polega działalność europarlamentarzysty.
Bogaty program turystyczny wyjazdu obejmował zwiedzanie najważniejszych atrakcji stolicy Belgii. Uczestnicy zobaczyli m. In. Katedrę św. Goduli i Michała, Pałac Królewski, Park Pięćdziesięciolecia, Bazylikę Narodową i Kościół Notre Dame du Sablon. Największe wrażenie zrobiły jednak Grand Place z gotyckim ratuszem i zabytkowymi kamienicami, Manneken Pis oraz nowoczesne Atomium - wizytówki i symbole Brukseli.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0