Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Z wizytą w Brukseli

Główne zdjęcie
Patrycja Dąbrowska i Marek Gróbarczyk.

Wizyta w Parlamencie Europejskim była głównym punktem kilkudniowej wizyty w Brukseli Patrycji Dąbrowskiej uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Patrycja wygrała go zdobywając nagrodą główną w I Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć” - w poszukiwaniu prawdy o Katyniu i Smoleńsku. Wycieczkę dla laureatki konkursu i jej opiekunki - nauczycielki historii Elżbiety Wiśniewskiej - ufundował Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Gróbarczyk.

Patrycja Dąbrowska, Elżbieta Wiśniewska i Marek Gróbarczyk.
Patrycja Dąbrowska, Elżbieta Wiśniewska i Marek Gróbarczyk.
Elżbieta Wiśniewska z uczennicą Patrycją Dąbrowską
Elżbieta Wiśniewska z uczennicą Patrycją Dąbrowską

Jak relacjonują uczestniczki ubiegłotygodniowej wycieczki, najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim. Zwiedzanie siedziby parlamentu w Brukseli, wysłuchanie prelekcji pracownika PE, oraz europosła Marka Gróbarczyka pozwoliły na lepsze poznanie struktury i funkcjonowania tej ważnej instytucji Unii Europejskiej jak również zrozumienie na czym polega działalność europarlamentarzysty.
Bogaty program turystyczny wyjazdu obejmował zwiedzanie najważniejszych atrakcji stolicy Belgii. Uczestnicy zobaczyli m. In. Katedrę św. Goduli i Michała, Pałac Królewski, Park Pięćdziesięciolecia, Bazylikę Narodową i Kościół Notre Dame du Sablon. Największe wrażenie zrobiły jednak Grand Place z gotyckim ratuszem i zabytkowymi kamienicami, Manneken Pis oraz nowoczesne Atomium - wizytówki i symbole Brukseli.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę