Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Kamień węgielny pod nową halę sportową wmurowany

Główne zdjęcie
Fundamenty hali sportowej przy II LO w Łomży

21 lat uczniowie czekali na budowę hali sportowej – mówił Józef Przybylski, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży podczas uroczystości podpisania aktu erekcyjnego budowy hali sportowej, który następnie, wraz z kamieniem węgielnym wmurowano w fundamentu powstającej budowli. - Ta hala potrzebna jest młodzieży, nauczycielom i szkole. To inwestycja w przyszłość – podkreślał dyrektor Przybylski.

Nowa hala sportowa powstaje przy zachodniej ścianie zabytkowego budynku II LO i łącznikiem będzie połączona ze szkołą. Jej budowa ma pochłonąć ponad 9 mln zł. Dotychczas miastu udało się pozyskać ok. 1,7 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, finansowanego z środków Totalizatora Sportowego. Jak zapowiadał podczas szkolnej uroczystości Jacek Piorunek członek zarządu województwa podlaskiego, pieniędzy ma być więcej – 3 mln zł.  
Hala sportowa przy II LO w Łomży ma powstać do wiosny 2015 roku. Zgodnie z decyzjami władz miasta będą odbywały się w niej zajęcia W-F nie tylko uczniów liceum, ale także uczniów znajdującej się po sąsiedzku Szkoły Podstawowej nr 2 i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. 

Aktu wmurowania kamienia węgielnego dokonali wspólnie prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, dyrektor II Liceum Józef Przybylski oraz Grzegorz Święcicki prezes Spółki PPUH Rodex, lidera białostockiego konsorcjum budującego halę.

Foto: Fundamenty hali sportowej przy II LO w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Józef Przybylski, dyrektor II LO w Łomży odczytuje akt erekcyjny
Foto:
Foto: podpisanie aktu erekcyjnego budowy hali sportowej przy II LO w Łomży

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę