Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Stypedyści prezydenta

Blisko 90 młodych łomżan będzie otrzymywało stypendia naukowe i sportowe fundowane przez samorząd miasta. Przez 10 miesięcy trafiać do nich będzie od 80 do 180 zł. Kwota zależna jest od typu szkoły – najniższe dostaną uczniowie podstawówek, najwyższe szkół ponadgimnazjalnych.

Zarządzenie o przyznaniu stypendiów Prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe podpisał prezydent Mieczysław Czerniawski. Lista stypendystów naukowych obejmuje 73 osoby, a sportowych kolejnych 14.
Zgodnie z regulaminem stypendystami Prezydenta Łomży mogli zostać uczniowie szkół lub absolwenci – studenci I roku, którzy uzyskali w minionym roku minimum bardzo dobrą ocenę z zachowania, wykazali się nienaganną postawą i mieli znaczące osiągnięcia naukowe – średnia co najmniej 5,0 w przypadku szkół ponadgimnazjalnych. W przypadku sportowców starać o nie mogli się ci który zajęli medalowe miejsce na szczeblu ogólnopolskim lub startowali w międzynarodowych zawodach.
Z wnioskami o przyznanie stypendium dla uczniów za rok szkolny 2012/2013 występowali dyrektorzy szkół. Łącznie – jak podaje ratusz - złożyli 237 wniosków o stypendia naukowe i 34 o sportowe. Ich oceny dokonała komisja, która wyłoniła najlepszych. Ostatecznie stypendia naukowe Prezydent Łomży na łączną kwotę 107 tys zł prezydent rozdzielił pomiędzy 73 młodych „naukowców” i 14 sportowców. Stypendysta ze szkoły podstawowej będzie otrzymywał 80 zł miesięcznie, gimnazjalista 120 zł, a uczeń szkoły ponadgimnazjalnej 180 zł. Stypendium sportowe, niezależnie od typu szkoły, wynosi 110 zł miesięcznie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę