Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Tysiąc stypendystów z Łomży czeka na pieniądze

Rodziny biednych uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Łomży, czekają na szkolne stypendia socjalne. Niestety, ani ich wysokość, ani termin wypłaty nie są znane. Do tej pory miasto nie otrzymało z rządu dotacji celowej, a nie nawet decyzji o tym ile otrzyma pieniędzy. Z sięgającej ok. 150 zł stypendium 80% pochodzi z dotacji rządowej, a 20% to wkład miasta.

Główne kryterium do otrzymania stypendium socjalnego to kryterium dochodowe. W ubiegłym roku na stypendium szkolne w Łomży przekroczyła milion złotych. Wysokość stypendium ustalana jest dwa razy do roku – najpierw za okres od stycznia do czerwca, później od września do grudnia. O tym kiedy pieniądze popłyną do rodziców biednych uczniów formalnie decyduje prezydent miasta, ale dopiero gdy otrzyma decyzje i środki na ten cel od wojewody. Wiosną, że względu na opóźnienia w przelewaniu pieniędzy z rządu było to możliwe dopiero w kwietniu. Teraz też będzie później. Jak tłumaczy Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży, miasto wciąż czeka na decyzję wojewody o tym ile pieniędzy na stypendia otrzyma. Przed rokiem wysokość stypendium szkolnego prezydent ustalił na 160 zł, wiosną tego roku już tylko na 140 zł. Ile będzie wynosiło stypendium teraz na razie nikt nie wie. Miejscy urzędnicy liczą, że sprawa wyjaśni się około połowy listopada.  Sobocińska zapewnia, że niezwłocznie po przekazaniu przez wojewodę środków na stypendia socjalne łomżyńskich uczniów prezydent podpisze stosowne zarządzenie, a pieniądze trafią do rodzin około tysiąca uczniów z miasta.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę