Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

Pobudzili zmysły młodych Niemców...

Specjalną „ścieżkę zmysłów” wybudowali w niemieckiej miejscowości Billberge uczniowie z technikum łomżyńskiej szkoły Drzewnej. To podzielona na odcinki trasa wyłożona szyszkami świerkowymi i sosnowymi, drewnem, kamieniami oraz piaskiem. - Przejście po niej wymaga zdjęcia obuwia, aby bosymi stopami odczuć charakterystykę podłoża. Jest to pierwszy element z powstającego przy tamtejszej szkole „parku zmysłów” – mówi Ilona Bujko, nauczyciel ZSDiG w Łomży, i koordynator prowadzonej już od 16 lat wymiany młodzieży polsko-niemieckiej.

Współpraca Drzewnej ze szkołą zawodową w Bilberge trwa od 1998 r. i jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu organizacji Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży z Poczdamu z siedzibą w Warszawie oraz Urzędu Miasta w Łomży. I właśnie w ramach tej współpracy na przełomie września i października 12 uczniów technikum łomżyńskiej szkoły Drzewnej przebywała w Niemczech, gdzie – podobnie jak i na wszystkich wcześniejszych wymianach – wykonywała projekt powierzony przez organizatorów. W tym roku tym zadaniem było zbudowanie wyłożonej naturalnymi materiałami „ścieżka zmysłów”, która stanowić ma pierwszy element tworzonego „parku zmysłów” .
Jak podkreśla nauczycielka Ilona Bujko uczniowie z Łomży w Niemczech nie tylko pracowali. Stworzoną z młodzieży polsko-niemiecką grupę czekały zajęcia integracyjne, zwiedzanie Magdeburga, wyjazdy do pobliskich miast Stendal i Tangermunde, gry i zabawy, jazda konna, wycieczki rowerowe, wyjazd na basen czy do parku linowego.
Dodatkową atrakcją był start polskiej grupy w ogólnoniemieckich zawodach sportowo- sprawnościowych.  
- Zajęliśmy pierwsze miejsce, pokonując dziesięć zespołów z Niemiec – podkreśla nauczycielka. Także w towarzyskim meczu piłki nożnej z reprezentacją szkoły w Billberge nasza drużyna odniosła duży sukces wygrywając 10:0.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pon, 07 października 2013 15:57
Data ostatniej edycji: pon, 07 października 2013 16:04:49

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę