wtorek, 25 lutego 2020 napisz DONOS@

PWSIiP będzie płaciła studentom...

Foto: PWSIiP będzie płaciła studentom...
cz wt, 23 czerwca 2009 11:52

Ponad 3,5 mln ma otrzymać Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na stypendia w ramach tzw. kierunków zamawianych. Choć projekt uczelni znalazł się dopiero na 47 miejscu listy rankingowej, a przygotowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 200 mln zł wystarczyło tylko na realizację 27 z nich, to jak podało Polskie Radio Białystok powołując się na Bartosza Lobę, rzecznika prasowego resortu, w związku z bardzo dużym zainteresowaniem uczelni zwiększono pulę środków z 200 do 380 mln zł, dzięki czemu zrealizowane mają być wszystkie (59) projekty pozytywnie ocenione w konkursie.

Wakacje, znowu są wakacje

Foto: Wakacje, znowu są wakacje
cz pt, 19 czerwca 2009 13:57

Około 5,7 mln dzieci i młodzieży w Polsce, w tym prawie 12 tys. uczniów z Łomży, właśnie zakończyło rok szkolny i zaczęło wakacje. We wszystkich szkoła w mieście rano odbyły się uroczyste akademie połączone z rozdaniem świadectw, a później, mimo kiepskiej pogody, już tylko wakacje.

Ruszają egzaminy zawodowe

cz pon, 15 czerwca 2009 14:42

Prawie 9 tys 400 w podlaskich absolwentów rozpoczyna egzamin zawodowy. W Łomży do egzaminu (w 34 zawodach) podejść ma ponad 1000 osób, które ukończyły jeden z trzech typów szkół: szkołę zawodową, technikum lub szkołę policealną. Wśród nich najwięcej jest przyszłych kucharzy małej gastronomii, mechaników pojazdów samochodowych, fryzjerów oraz techników weterynarii. Zewnętrzny egzamin zawodowy już po raz 6 przeprowadza Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Całe życie z „Drzewną”

Foto: Całe życie z „Drzewną”
cz so, 13 czerwca 2009 07:22

Ponad dwustu absolwentów i nauczycieli Zespołu Szkół Drzewnych uczestniczy w dwudniowym zjeździe z okazji 90-lecia słynnej w Łomży i w regionie „Drzewnej”. W piątkowe przedpołudnie uczestniczyli we Mszy św., którą sprawował w Katedrze ks. bp Stanisław Stefanek TChr, potem wzruszali się na wspomnieniowym koncercie w sali Filharmonii Kameralnej, po którym odsłonili tablicę pamiątkową u wejścia do gmachu przy Al. Legionów, gdzie spotkali się z koleżankami i kolegami w swoich dawnych salach lekcyjnych.

90-lat minęło...

cz pt, 12 czerwca 2009 06:14

Ponad 200 osób – obecnych i byłych uczniów „drzewnej”, ma ponownie spotkać się w swojej szkole. Łomżyńskie kierunki drzewne świętują 90-lecie istnienia. Z tej okazji zaproszono uczniów i absolwentów na obchody jubileuszu. Chętnych nie zabrakło, zgłosili się absolwenci „drzewnej” z odległych zakątków Polski, a nawet zza granicy. - Mamy nadzieję, że przyjadą ludzie, których losy posłały daleko, ale mimo to pamiętają naszą szkołę – mówi dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży, Wojciech Mioduszewski. Od 1 stycznia „drzewna” działa jako zespół szkół i powoli przenosi się z historycznego budynku przy Al. Legionów na ul. Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie, póki co, uczą się gimnazjaliści. Absolwentom chce pokazać i stary i nowy budynek.

Egzamin gimnazjalny w Łomży wypadł nieco lepiej niż w kraju. W regionie jest nieco słabiej.

cz śr, 10 czerwca 2009 09:56

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała wyniki osiągane przez gimnazjalistów na kwietniowym egzaminie. W części humanistycznej średni wynik gimnazjalisty z Łomży to 32,5 punktu. To o ponad 0,8 lepiej niż w kraju. W części matematyczno-przyrodniczej wynik w Łomży to 27,9 punktu wobec 26,3 pkt. w kraju. W tym roku po raz pierwszy gimnazjaliści pisali także test z języka obcego i ta części egzaminu zarówno w Polsce, jak i w regionie poszła najlepiej. Większość gimnazjalistów wybrała angielski, a średni wynik w Łomży wyniósł 32,5 punktu.

Wyniki gimnazjalistów

cz śr, 10 czerwca 2009 07:02

Punktualnie o północy na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży uruchomiony został Serwis dla gimnazjalistów (http://gim-oke-lomza.cp9.win.pl). Dzięki niemu każdy uczeń, który przystępował do egzaminu w dniach 22-24 kwietnia tego roku, ma dostęp do szczegółowej informacji o swoich wynikach.

Uczniowie zaimponowali wiedzą jurorom

Foto: Uczniowie zaimponowali wiedzą jurorom
cz pt, 05 czerwca 2009 14:23

Łomżyński licealista Jakub Marciniak został zwycięzcą piątej edycji konkursu Check Your English, zorganizowanego przez oddział Ogólnopolskiej Szkoły Języków Obcych British Academy w Łomży. W kategorii gimnazjalistów triumfował Konrad Tyszko. Do konkursu, sprawdzającego poziom opanowania języka angielskiego, przystąpiło w tym roku 83 uczniów.

Sprawdź wynik sprawdzianu

cz cz, 28 maja 2009 06:43

Na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży uruchomiono Serwis dla szóstoklasistów (http://oke-lomza-sp.cp9.win.pl/). Dzięki niemu każdy uczeń, który 2 kwietnia tego roku rozwiązywał arkusz standardowy ma dostęp do szczegółowej informacji o swoich wynikach. Po wpisaniu indywidualnego kodu i hasła będzie mógł dowiedzieć się: ile punktów uzyskał za rozwiązanie zadań sprawdzających poszczególne obszary wymagań (czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji, wykorzystywanie wiedzy w praktyce), ile punktów uzyskał za rozwiązanie poszczególnych zadań zamkniętych i otwartych oraz jaka jest pozycja jego wyniku na tle wyników wszystkich szóstoklasistów rozwiązujących ten test w kraju.

Najpopularniejsze „drugie”

cz wt, 26 maja 2009 07:19

Drugie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży, to jedyna szkoła w mieście, która jak do tej pory nie ma problemu z naborem. Choć podania można składać do końca tygodnia do dziś - jako szkołę pierwszego wyboru - wskazało ją 245 kończących gimnazja podczas gdy we wszystkich pierwszych klasach jest tylko 180 miejsc. Największe problemy z naborem mają szkoły Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży oraz publiczne: Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Zielonej.

Powrócą do „Drzewnej” jak za dawnych lat

cz wt, 12 maja 2009 11:38

Do 20 maja trwają zapisy na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów Łomżyńskiej Szkoły Drzewnej. Jak piszą w zaproszeniu organizatorzy jubileuszowych uroczystości: „90-lecie istnienia to doskonała okazja do spotkania absolwentów i sympatyków szkoły „Drzewnej”. Przygotowali na to spotkanie mnóstwo atrakcji.

Ranking szkół wyższych

cz wt, 12 maja 2009 06:55

Uniwersytet Medyczny - najlepszy spośród białostockich uczelni publicznych. Tak wynika z rankingu szkół wyższych ogłoszonego przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy". W rankingu uczelni niepublicznych dobrze wypadły szkoły w Łomży. Wśród tych licencjackich - na 8. miejscu (wśród blisko 80 szkół) znalazła się Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Jańskiego w Łomży, wśród magisterskich - 18. miejsce (na 100 ocenianych) zajęła Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. PWSIiP w Łomży też wypada nieźle. Wśród pwsz-tów (oceniana pierwszy raz bo do rankingu wchodzi się po zakończeniu cyklu kształceni) uplasowała się na 12 miejscu, czyli w połowie stawki.

Matura zaczęła się od hipnozy..., ale polski nie był trudny

cz pon, 04 maja 2009 13:36

- Egzamin z polskiego nie był trudny, raczej przyjemny – ocenia Hubert Ćmielewski, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, po zakończeniu pisemnego egzaminu maturalnego. - Komisja poprosiła mnie jako ostatniego wychodzącego z sali o przeliczenie kwestionariuszy maturalnych i podpisanie, że wszystkie trafiły do specjalnej, trwale zaklejanej torby. Kolega i koleżanki Huberta mają podobne odczucie: to nie był trudny egzamin. W Łomży zdawało go prawie 1800 maturzystów.

„Konkurs piękności”

Foto: „Konkurs piękności”
cz nie, 03 maja 2009 08:32

Kolejny sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. Tym razem doceniona została ich pantomima pt. „Konkurs piękności”. Dwanaścioro uczniów tej szkoły przedstawiło ją podczas odbywającego się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku VII Wojewódzkiego Przeglądu Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego pod hasłem: „ I Ty możesz zostać aktorem”.

Dlaczego świeczki na torcie nie gasną?!

Foto: Dlaczego świeczki na torcie nie gasną?!
cz śr, 29 kwietnia 2009 06:29

- Cieszymy się, że na nasze propozycje tak licznie odpowiedzieli nie tylko łomżyniacy, ale także mieszkańcy Kolna oraz Zambrowa – mówi Bożena Święszkowska, pełnomocnik JM Rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. - W VII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki nasza uczelnia uczestniczyła dopiero po raz drugi, ale propozycje WSA okazały się na tyle trafione, że przez zabawę uczyły się i przedszkolaki, i młodzież, i seniorzy.

„Najlepiej wymagać od samego siebie...”

cz pon, 27 kwietnia 2009 22:22

- To nie wymagało ani tak dużo pracy, ani nie zabrało za dużo czasu – mówi skromnie 14-letni Jakub Nagrodzki, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży, który z kilkudziesięcioma rówieśnikami i starszymi o rok lub dwa kolegami dotarł do finału międzyszkolnej ligi naukowej i zadaniowej Omnibus. - Wystarczyło wcześniej wygospodarować jedną sobotę i... nie wystraszyć się finału.

„Odważnie idźcie w świat bez kompleksów...”

cz so, 25 kwietnia 2009 07:47

- Patrzę na Wasze twarze z radością, bo to twarze inteligentnych ludzi, o których za parę lat znów usłyszymy, z których będzie dumna i nasza szkoła, i Łomża – mówił do ponad 200 maturzystów dyrektor Józef Przybylski w auli im. Hanki Bielickiej II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży. - Dziś otrzymujecie świadectwo ukończenia, no... dość zacnej szkoły! W piątek wszyscy łomżyńscy maturzyści, nie tylko z tej rzeczywiście zacnej szkoły, odebrali świadectwa ukończenia trzy- lub czteroletniego (jak w technikach) cyklu kształcenia. Przed nimi ostatni tydzień przygotowań do ważnego egzaminu z wiedzy, umiejętności i dojrzałości.

Marysieńki na szczęście

Foto: Marysieńki na szczęście
cz pt, 24 kwietnia 2009 16:36

Z okazji Święta Szkoły po raz 14. odbyło się wręczenie dziewięciu Marysieniek, czyli nagród przyznawanych przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży dorosłym i młodzieży za osiągnięcia w roku szkolnym.

Łomżyńska OKE sprawdza nieprawidłowości na egzaminie gimnazjalnym w Dobrym Mieście i Mońkach

cz cz, 23 kwietnia 2009 14:06

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży wysłała kontrolę do gimnazjum w Dobrym Mieście (Warmińsko-Mazurskie), by sprawdzić nieprawidłowości, do których doszło w tej szkole w środę na egzaminie gimnazjalnym. W środę po południu szkoła poinformowała OKE, że zamiast testu z zagadnieniami humanistycznymi nauczyciele rozdali uczniom test matematyczno-przyrodniczy. OKE sprawdziła też inną nieprawidłowość do której doszło w gimnazjum w Mońkach (Podlaskie). Tu nauczyciele otworzyli pomyłkowo karton z testami matematyczno-przyrodniczymi zamiast z humanistycznymi, ale ich nie rozdali uczniom.

Gimnazjaliści po humanistyce...

cz śr, 22 kwietnia 2009 17:45

- Egzamin próbny był jednak trudniejszy – oceniają zgodnie Marlena i Martyna, uczennice Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży, które przez dwie godziny odpowiadały na kilkadziesiąt pytań zamkniętych i otwartych podczas środowego egzaminu z przedmiotów humanistycznych. Dziewczęta – tak jak prawie 800 uczniów klas trzecich łomżyńskich szkół gimnazjalnych i około 16 tysięcy w Podlaskiem – musiały napisać także dwustronicową rozprawkę i krótkie podanie.

« · «« · 77 · 78 · 79 · 80 · 81 · 82 · 83 · 84 · 85 · 86 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę