Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rozpoczął się Wielki Tydzień

cz pon, 17 marca 2008 15:04

Wielki Tydzień to okres w który w tradycji chrześcijańskiej pojawił się dopiero w IV wieku, i który rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończą nieszpory Wielkiej niedzieli zamykające Triduum Paschalne. Wielki Tydzień w liturgii Kościoła jest czasem wyjątkowym, kiedy Chrześcijanin powinien sie zatrzymać, nie tylko nad rozważaniem męki Chrystusa, lecz także nad swoim życiem - powiedział Radiu Nadzieja ks Marcin Sobiech.

Prezydent RP Lech Kaczyński podziwiał kurpiowskie palmy wielkanocne

cz nie, 16 marca 2008 14:34

- Takich palm jak u was, w Łysych, nie widziałem nigdy – powiedział w niedzielę 16 marca Prezydent RP, Lech Kaczyński. Prezydent wraz z małżonką wziął udział w uroczystościach Niedzieli Palmowej w Łysych. Mieszkańcy tej kurpiowskiej miejscowości wiją najwyższe palmy w Polsce. Prezydent Lech Kaczyński, podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Łysych, podziękował tym, którzy tę tradycją kultywują. - Powiem szczerze, że, chociaż oczywiście palmę w życiu widziałem, ale tak pięknych jak tutaj u was w Łych nie widziałem nigdy, za to widowisko naprawdę dziękuję – mówił Lech Kaczyński.

Zwycięzcy konkursu poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II.

cz pt, 14 marca 2008 16:37

Prawie 30 młodych recytatorów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego zmierzyło się z poezją Karola Wojtyły. W łomżyńskim Centrum Katolickim odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. W trzech kategoriach wiekowych rywalizowali uczniowie z rodziny szkół Jana Pawła II.

18,45 litra krwi zebrano w Centrum Katolickim w Łomży

cz pon, 10 marca 2008 12:38

''Oddaj krew z Chrystusem'' - tak parafia Krzyża świętego w Łomży zachęcała w ostatnią niedzielę do podzielenia się jednym z najcenniejszych leków. Zorganizowana wczoraj akcja „Wielkopostny Dar Krwi” w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego w Łomży cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Oddaj krew z Chrystusem

cz nie, 09 marca 2008 09:38

Oddaj krew z Chrystusem - tak parafia Krzyża świętego w Łomży zachęca do podzielenia się jednym z najcenniejszych leków. W niedzielę 9 marca w Centrum Katolickim przy parafii osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 lat i ważące co najmniej 50 kg będą mogły oddać krew. - Czas Wielkiego Postu, to dobry moment, aby zastanowić się nad posłannictwem Jezusa i tak jak On – oddać swoją krew dla innych - uważa proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży ks. kanonik Andrzej Godlewski.

Wileńskie Kaziuki w Łomży

cz so, 08 marca 2008 07:17

W Łomży będzie można zobaczyć i kupić wileńskie palmy wielkanocne. Na smakoszy czekać też będzie tradycyjne litewskie jadło. Jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy odbędą się „Wileńskie Kaziuki”. Imprezę organizuje łomżyński oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

Uczcili pamięć Druha Szarego

cz pon, 03 marca 2008 11:35

Zwiedzali Łomżę i poznawali jej historię, pokonali szlak do Drozdowa i zwiedzali tamtejsze Muzeum Przyrody, a przede wszystkim wspominali Druha Szarego. Harcerze z regionu i z innych miast Polski przyjechali do Łomży. Okazją był już 15. Ogólnopolski Zlot Druha Szarego. Spotkanie poświęcone pamięci ks. Kazimierza Lutosławskiego – twórcy Harcerskiego Krzyża - przygotowało Naczelnictwo Poczt Harcerskich Wydziału Specjalności Komendy Głównej ZHP.

Irena Santor przyjedzie na konkurs krasomówczy do Łomży

cz pt, 29 lutego 2008 14:04

Około 50 uczestników z kilku miast w Polsce zgłosiło się do Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej. Organizuje go parafia Krzyża św. w Łomży, która w ten sposób chce uczcić pamięć słynnej łomżynianki i przypomnieć młodym ludziom, jak cenna jest polska mowa. Gościem specjalnym i członkiem jury będzie Irena Santor.

Parafia Krzyża św. organizuje Ogólnopolski Konkurs im. Hanki Bielickiej

cz pon, 25 lutego 2008 12:51

Już 20 szkół zgłosiło się do Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. Konkurs już po raz 2. organizuje parafia Krzyża św. w Łomży. W działającym przy parafii Centrum Katolickim Hanka Bielicka gościła kilkakrotnie, otworzyła tu swój salonik, w którym znajdują się sceniczne suknie i kapelusze słynnej łomżynianki.

Szybciej rozliczają się z fiskusem

cz śr, 20 lutego 2008 16:08

Już około 5,5 tys podatników z Łomży i powiatu łomżyńskiego złożyło zeznania podatkowe za 2007 rok. To o prawie 2 tys więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Z szybszego składania PIT-ów cieszą się urzędnicy, bo na sali obsługi klienta nie ma kolejek. A Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łomży, Tadeusz Zysik twierdzi, że jak tak dalej pójdzie, to w kwietniu– czyli w ostatnim miesiącu składania zeznań, przynajmniej w tym roku nie będzie już tak tłoczno.

30% podwyżka MPK ...poza Łomżą.

cz wt, 19 lutego 2008 10:27

Mieszkańcy powiatu łomżyńskiego o 30% więcej płacą za przejazdy autobusami MPK. Miejski przewoźnik podniósł ceny od 1 lutego. Chociażby bilet miesięczny ulgowy z Nowogrodu do Łomży z 65 zł wzrósł do 90 zł. Wcześniej mieszkańcy Nowogrodu za normalny bilet jednorazowy płacili 5,25 zł, teraz muszą zapłacić 7 zł. Dyrektor MPK w Łomży Bogusław Szczech twierdzi, że to dyrekcja MPK ma prawo do ustalania cen biletów na terenach poza Łomżą.

Łomżyńska Caritas zachęca do pomocy najbiedniejszym

cz pt, 15 lutego 2008 16:02

Około 30 tys skarbonek trafiło do parafii diecezji łomżyńskiej w ramach akcji Jałmużna Wielkopostna. Jak co roku Caritas Diecezji Łomżyńskiej zachęca do wsparcia najbardziej potrzebujących poprzez gest jałmużny. Wystarczy przez cały Wielki Post wrzucać do skarbonki zaoszczędzone pieniądze.

„Przyjedź mamo na przysięgę” ...po raz ostatni

cz śr, 13 lutego 2008 18:52

19 lutego w regionie rusza ostatni pobór do wojska. Zgodnie z rozporządzeniem ministra Obrony Narodowej Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łomży wysyła wezwania młodym ludziom. W pierwszej kolejności powoływane będą osoby urodzone w 1989 roku, ale do stawienia sie przed komisją będą też wzywani poborowi roczników starszych.

O 5 % mogą podrożeć w Łomży bilety za przejazd komunikacją miejską.

mm pon, 11 lutego 2008 12:51

Jeżeli radni zatwierdzą podwyżkę od 1 kwietnia korzystający z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji za jednorazowy bilet normalny zapłacą 2 zł i 10 gr, bilet ulgowy będzie kosztował złotówkę i 5 groszy. -Podwyżka jest uzasadniona głównie wyższymi, ostatnio ponad 30 procentowymi cenami paliwa i części- powiedział Bogusław Szech dyrektor łomżyńskiego MPK.

Bp Stefanek: Przy chorych zabrakło rąk do pracy, bo zabrakło Krzyża.

cz pon, 11 lutego 2008 07:11

- Służbie zdrowia odebrano Krzyż i miłość – powiedział bp Stanisław Stefanek. Do obchodzonego w poniedziałek (11 lutego) Międzynarodowego Dnia Chorego pasterz łomżyńskim nawiązał podczas sobotniej kongregacji ruchu Gloriosa Trinita.

Będzie kolejny pawilon dla skazanych w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze.

cz pt, 08 lutego 2008 12:39

Budowa szóstego już budynku dla więźniów znalazła się w planach inwestycyjnych Służby Więziennej na 2008 rok. O nich dyrekcja podłomżyńskiego zakładu karnego dowiedziała się wczoraj, podczas odprawy dyrektorów zakładów z całej Polski u dyrektora generalnego służby więziennej, gen. Jacka Pomiankiewicza. Spotkanie odbyło się w Popowie koło Warszawy. To tam dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, mjr Piotr Kondraciuk dowiedział się, że jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się budowa nowego pawilonu.

Gloriosa Trinita zaprasza na 13 kongregację swojego ruchu

cz cz, 07 lutego 2008 17:13

W Łomży spotkają się członkowie katolickiej wspólnoty charyzmatyczno-ewangelizacyjnej Gloriosa Trinita. Będzie to już 13 kongregacja ruchu. W ubiegłym roku odbyła się w Mediolanie. Tym razem do Łomży mają przyjechać członkowie ruchu z Polski i zagranicy.

Łomża będzie modlić się za tragicznie zmarłych lotników.

cz pt, 25 stycznia 2008 09:24

Diecezja łomżyńska uczci pamięć tragicznie zmarłych oficerów i podoficerów Wojska Polskiego. W sobotę (26 stycznia) Mszę św. w intencji ofiar i ich rodzin odprawi biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Modlitwa odbędzie się o godz. 18-00 w katedrze. Po Mszy św. odbędzie się koncert w wykonaniu orkiestry Victoria działającej przy parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie. Orkiestra powstała 11 lat temu z inicjatywy proboszcza parafii ks. prałata Edwarda Żmijewskiego.

Uczniowie I LO przygotowali choinkę dla dzieci z Domu Dziecka

cz nie, 13 stycznia 2008 15:36

-J esteśmy wdzięczni, że tradycja pomagania wychowankom Domu Dziecka trwa. Wieczór choinkowy to ładny i ciepły gest dzielenia się swoim wolnym czasem z tymi, którzy najbardziej potrzebują zainteresowania – mówiła wczoraj w I LO w Łomży Jolanta Tesz zastępca dyrektora miejskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych. Okazją do spotkania młodzieży z gimnazjum i liceum im. Tadeusza Kościuszki z wychowankami domu dziecka była zorganizowana już po raz 44 – choinka noworoczna.

Świąteczno-noworoczne spotkanie u Rycerzy Kolumba

cz cz, 10 stycznia 2008 13:23

- Nazwa rycerz zobowiązuje – mówił bp pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski podczas spotkania z Rycerzami Kolumba. W Centrum Katolickim zgromadzili się przedstawiciele Łomżyńskiej Rady bractwa, aby wspólnie pośpiewać kolędy i podzielić się opłatkiem. Bp Bronakowski złożył rycerzom życzenia. Podkreślał, że celem każdego człowieka powinno być dążenie do świętości. Dodał też, że nazwa „rycerz” zobowiązuje do rycerskich ideałów.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę