Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Przenieś żabę - apelują miłośnicy tych płazów

cz cz, 08 kwietnia 2004 06:26

Akcja przenoszenia żab w naszym regionie trwa z inicjatywy nauczycieli i uczniów SP w Pniewie i pracowników Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Co roku wiele żab w okresie rozrodu ginie pod kołami samochodów-powiedziała Bożena Sepczyńska nauczyciel przyrody ze SP w Pniewie. W przenoszenie żab w bezpieczne miejsca zaangażowali się uczniowie, dla których taka akcja to wartościowa lekcja przyrody.

Spór nie o miedzę... lecz o bociany

cz śr, 07 kwietnia 2004 08:02

W kupiskach starych toczy się walka między sąsiadami o bociana. Od 5 lat na posesje korzenieckiego przylatuje para bocianów. Ostatnio pojawił się jednak problem - sąsiad Korzenieckiego - Cwalina - hoduje gołębie i twierdzi że bociany je straszą. Twierdzi też że tylko w tym roku stracił już gołębi na kwotę sięgającą 800 złotych. Bocianie gniazdo znajduje się metr od płotu podwórka Cwaliny, a ten by bociana wystraszyć tuż przy płocie postawił wysoki drewniany maszt z reklamówką na końcu. Torebka jest skuteczna teraz bocian krąży nad gniazdem i boi się tam zamieszkać bo reklamówka straszy.

Bezpieczeństwo i kultura na drodze

cz pon, 05 kwietnia 2004 20:16

Rusza IV Międzynarodowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W wielu europejskich krajach - także w Polsce - prowadzona jest kampania pod hasłem " Szacunek to bezpieczeństwo". Akcja ukierunkowana jest przede wszystkim na zwalczanie tzw. " agresywnych" zachowań kierowców na drodze. Chidzi też o promocję wizerunku kierowcy kulturalnego i życzliwego. W regionie w kampanię czynnie zaangażował się Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Przedstawiciele RENCOM w Łomży

cz pon, 05 kwietnia 2004 12:38

Przez dwa dni kilkunastu ekspertów z Polski i 5 innych krajów Europy przebywało w okolicy Łomży. Goście z Portugali, Niemiec, Belgii, Węgier, Bułgarii i Polski działają w ramach konsorcjum RENCOM, a głównym ich zadaniem jest wszechstronna analiza sytuacji w poszcególnych regionach Europy. Analiza ta ma posłużyć do opracowania strategii ich rozwoju. Jak powiedział goszczący w studio Radia Nadzieja prof. Nacques Vilrokx działenie RENCOMu wspiera Unia Europejska.

Obchody Światowego Dnia Młodzieży w Łomży

cz so, 03 kwietnia 2004 09:13

Dzisiaj w diecezji łomżyńskiej rozpoczynają się lokalne uroczystości z okazji Światowego Dnia Młodzieży. Około 800 młodych ludzi ze wszystkich parafii naszej diecezji przybędzie na 2 dni, by rozmawiać, bawić się i modlić wraz z rówieśnikami. Spotkanie w diecezji przygotowuje Wydział Wychowania Katolickiego. Młodzież przez cały czas uroczystości będzie w duchowej wspólnocie z podobnymi inicjatywami na całym świecie - podkreśla dyrektor wydziału ks. Wojciech Nowacki. Inicjatorem zarówno światowych dni a co za tym idzie i diecezjalnych, jest od blisko 20 lat Ojciec Święty.

Zmarł ks. Falkowski

cz pt, 02 kwietnia 2004 11:42

W czwartek w Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży zmarł ks. Stanisław Falkowski. Miał 88 lat. Urodził się w miejscowości Filipy parafii Topczewo w diecezji drohiczyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Stanisława Łukomskiego w 1940 roku w Kuleszach Kościelnych. W czasie II Wojny Światowej ukrywał żydowskie dziecko, za co po latach został odznaczony Medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Po wojnie w 1950 roku za swoją działalność narodowo-katolicką został aresztowany władze komunistyczne. W więzieniu spędził dwa i pół roku.

ŁSM - eksmisje

cz cz, 01 kwietnia 2004 12:58

Znowu można zostać eksmitowanym na bruk. Właśnie zakończył się okres ochronny lokatorów, którzy zalegają z opłatami czynszowymi. Przez pięć zimowych miesięcy od 1 listopada do 31 marca w Polsce mimo sądowych wyroków o eksmisji bez prawa do lokalu socjalnego czyli “na bruk”, takowych eksmisji nie można przeprowadzać. W kwietniu już można. W samej Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej jest 6 wyroków sądowych z eksmisją na bruk i te eksmisje w najbliższym czasie mogą zostać wykonane - mówi prezes Spółdzielni Ryszard Siedlecki.

Szał w sklepach - Z półek znika cukier

cz wt, 30 marca 2004 16:18

Całą Polskę ogarnęła mania kupowania słodkiego produktu. Klienci wykupują zapasy cukru w supermarketach i dyskontach. Zapasy robią także pszczelarze, Ci z Regionalnego Związku Pszczelarskiego w Łomży już kupili cukier. Mówi Helena Bartosińska. A pszczelarze, gospodynie domowe i miłośnicy słodkiej herbaty robią duże zakupy, bo po wstąpieniu Polski do UE cukier zdrożeje. W wielu sklepach nawet zabrakło cukru.

« · «« · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę