Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomżyńska Caritas zachęca do pomocy najbiedniejszym

Około 30 tys skarbonek trafiło do parafii diecezji łomżyńskiej w ramach akcji Jałmużna Wielkopostna. Jak co roku Caritas Diecezji Łomżyńskiej zachęca do wsparcia najbardziej potrzebujących poprzez gest jałmużny. Wystarczy przez cały Wielki Post wrzucać do skarbonki zaoszczędzone pieniądze.

Akcja skierowana jest do całych rodzin. - Z zakupu przyjemności rezygnować mogą i dzieci i dorośli – mówił w porannej Rozmowie Radia Nadzieja z-ca dyrektora Caritas, ks. Andrzej Mikucki.
Tekturowe skarbonki z napisem „Jałmużna wielkopostna” można otrzymać w parafiach diecezji łomżyńskiej. Trafiły one także, poprzez nauczycieli, do szkół. - Akcja Jałmużny powinna zyskać wymiar ogólnospołeczny – mówi ks. Mikucki.
W ubiegłym roku w czasie Wielkiego Postu mieszkańcy diecezji wrzucili do skarbonek łącznie 32 tys zł. Pieniądze trafiły do prawie 100 najbardziej potrzebujących osób.
W tym roku wspierać akcję Jałmużny można do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, która przypada tydzień po Wielkanocy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę