Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Gloriosa Trinita zaprasza na 13 kongregację swojego ruchu

Główne zdjęcie
www.gloriosatrinita.org

W Łomży spotkają się członkowie katolickiej wspólnoty charyzmatyczno-ewangelizacyjnej Gloriosa Trinita. Będzie to już 13 kongregacja ruchu. W ubiegłym roku odbyła się w Mediolanie. Tym razem do Łomży mają przyjechać członkowie ruchu z Polski i zagranicy.

Katolicka wspólnota charyzmatyczno-ewangelizacyjna Gloriosa Trinita powstała w 2000 roku we Włoszech. 4 lata później ruch trafił do Polski dzięki staraniom ks. Andrzeja Święcińskiego. Polskie ogniwo tego ruchu znajduje się w łomżyńskiej parafii Miłosierdzia Bożego.

Gloriosa Trinita to w języku włoskim – chwała Trójcy Świętej w języku włoskim oznacza chwała Trójcy Świętej. Przewodniczącym ruchu jest ks. Andrzej Święciński, w poszczególnych miastach – czyli ogniwach ruchu – powoływane są rady miast. W Łomży taką radę stanowi 5 osób – sprawują one duchowy nadzór nad grupami liderów prowadzących tzw. atelier.

Jedną z form działalności wspólnoty są kongregacje. W ubiegłym roku spotkanie członków ruchu odbyła się w Mediolanie, tym razem w Łomży mają spotkać się członkowie i sympatycy ruchu z Polski i innych krajów.

13. Międzynarodowa kongregacja katolickiej wspólnoty Gloriosa Trinita odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19-00 w sali urzędu wojewódzkiego przy ul. Nowej 2. Przyświeca jej hasło: „Jezus narodziny miłości. Nie zabij jej”.

Ruch Gloriosa Trinita jest obecny we Włoszech, w Polsce, Hiszpanii, Brazylii i na Białorusi. Na prawie diecezjalnym został oficjalnie zatwierdzony dekretami Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Stanisława Stefanka Biskupa Łomżyńskiego - 6 marca 2007 roku, oraz Jego Eminencji Ks. Kardynała Tettamanzi Biskupa Mediolanu - 4 kwietnia 2007 roku.  

więcej o Ruchu Gloriosa Trinita na stronie internetowej www.gloriosatrinita.org


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę