Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Nowy rok akademicki ruszył w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży

cz cz, 02 października 2008 17:59

97 kleryków rozpoczęło naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. W nowym roku akademickim w murach uczelni po raz pierwszy stanęło 10 alumnów. - Obserwujemy nieznaczny spadek powołań – mówi rektor WSD w Łomży, ks. dr Wojciech Nowacki. Podkreśla, że uczelnia funkcjonuje bardzo dobrze i rozpoczęła już 89 rok akademicki.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

cz śr, 01 października 2008 19:03

Chcemy lepszej opieki lekarskiej i większych emerytur – tak zgodnie mówią ludzie starsi. O swoje prawa i godne miejsce na ziemi walczą od lat. Bardziej dobitnie o swoich potrzebach przypominają właśnie 1 października, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seniora. Potrzeby starszych ludzi dobrze zna prezes Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży, Jan Lisiecki. Jego zdaniem, największym problemem z jakim borykają się seniorzy jest trudny dostęp do opieki lekarskiej. - Żeby się leczyć, trzeba mieć końskie zdrowie, a nam niestety go brakuje – mówi Lisiecki.

Prokuratorzy w regionie nie protestują...

cz pt, 26 września 2008 10:49

Łomżyńscy prokuratorzy pracują dziś normalnie. Ci w Polsce mieli brać urlopy na żądanie i honorowo oddawać krew. O to zaapelował do nich, założony w Krakowie, Komitet Obrony Prokuratorów. Na dziś ogłosił protest płacowy prokuratorów. Tymczasem prokuratorzy w regionie solidaryzują się z żądaniami kolegów, ale pracują normalnie. - W regionie nie ma żadnego przejawu płacowego protestu – zapewnia z-ca Prokuratora Okręgowego w Łomży, Lech Zazulin.

Szansa przedszkolnej nauki dla dzieci z terenów wiejskich.

cz śr, 24 września 2008 18:43

W Konarzycach, Kupiskach Nowych i Wygodzie ruszają Gminne Ośrodki Edukacji Przedszkolnej. Uruchamia je Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Łomży dzięki środkom pozyskanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dobiega końca peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji łomżyńskiej

cz nie, 21 września 2008 21:28

Od 29 marca obraz nawiedzał parafie diecezji. Obecnie gości w ostatnim dekanacie – łomżyńskim św. Michała Archanioła. W poniedziałek 29 września obraz wróci do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. To było kilka miesięcy wędrówki po parafiach i modlitwy diecezjan o owoce peregrynacji. „Podjęte zostały wielostronne starania organizacyjne i systematyczne głoszenie nauki o Bożym Miłosierdziu. Zorganizowano wydania tekstów liturgicznych, pomocy do katechezy i posługi słowa na ambonie, organizowano dni skupienia w kolejnych parafiach” - napisał w specjalnym liście na zakończenie peregrynacji bp łomżyński Stanisław Stefanek.

Nowy aparat na kardiologii

cz cz, 18 września 2008 09:01

Jest nowoczesny, bezpieczny i niezwykle skuteczny w leczeniu pacjentów po przebytym zawale serca. Nowy kardioangiograf pojawił się w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Zastąpił wysłużony aparat, który na oddziale kardiologii szpitala funkcjonował o kilka lat za długo. Został zakupiony w 2000 roku, powinien badać pacjentów nie dłużej niż 4-5 lat, badał o 3 lata dłużej. - Pracowaliśmy na zasadzie czystej desperacji i własnego ryzyka – powiedział Radiu Nadzieja dr Romuald Krynicki, ordynator oddziału.

Kolejne Gminne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - czyli „czym skorupka za młodu...”

cz śr, 17 września 2008 12:32

Dzieci coraz więcej będą wiedzieć o drogowym bezpieczeństwie. A to za sprawą kolejnego Gminnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w regionie łomżyńskim. 12. taka placówka rusza w Zakrzewie Starym gm. Zambrów. Uruchamia ją Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży wraz z tamtejszym samorządem.

Spotkały się sołtyski

cz pon, 15 września 2008 13:44

O tym, że kobieta może rządzić, i to bardzo dobrze, przekonana jest Danuta Komorowska. Sołtyska Chomentowa gm. Śniadowo władzę pełni od 10 lat. Jak mówi, jest bardzo aktywna i lubiana przez mieszkańców.

Mija 64 rocznicy bitwy na Czerwonym Bagnie koło Grajewa

cz wt, 09 września 2008 14:25

Bitwa odbyła się 8 września 1944 roku w ramach akcji Burza. Przeciwko ok. 400 żołnierzom 9 konspiracyjnego spieszonego Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej stanęło blisko 3 tys żołnierzy niemieckich - była to największa bitwa partyzancka w naszym regionie w czasie II wojny światowej - powiedział Radiu Nadzieja dr Krzysztof Sychowicz z białostockiego oddziału IPN.

Kłusownicy wpadli w ręce policji

cz pt, 05 września 2008 11:15

Łowili siecią, mieli przy sobie amunicję – kłusowników zatrzymała łomżyńska policja. Dwóch mieszkańców gm. Wizna i jeden z gm. Trzcianne łowili w Narwi na wysokości Krzewa gm. Piątnica . Wpadli, gdy z pontonem szli w kierunku ciągnika. Skontrolował ich patrol policji i Państwowej Straży Rybackiej. Okazało się, że mają przy sobie 3 sieci rybackie, świeże ryby, a także 4 wnyki z linki stalowej i 2 szt. amunicji.

Dobra passa na łomżyńskim rynku pracy

cz śr, 03 września 2008 09:18

Bezrobocie spadło do poziomu z lipca 1990 roku. W rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży widnieje ponad 3 tys 680 nazwisk osób, które nie mają zatrudnienia. To o ponad 1230 mniej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego i o przeszło 90 mniej niż w ubiegłym miesiącu. Tak dobrej sytuacji na rynku pracy nie pamięta dyrektor PUP, Mieczysław Bieniek.

Likwidacja linii autobusowych w Łomży

cz pt, 29 sierpnia 2008 16:21

Od 1 wrześnie nie będą już kursować autobusy linii nr 7, 16 i 17. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży decyzję tłumaczy względami ekonomicznymi. - Kursy na tych liniach przynosiły straty, bo prawie nikt niemi nie jeździł – mówi dyrektor MPK, Bogusław Szczech.

Łomża jedzie na manifestację do Warszawy

cz pt, 29 sierpnia 2008 09:23

Około 120 osób z Łomży wyjechało na manifestację do Warszawy. W południe o prawach pracowniczych przypomni tam Solidarność. Pod hasłem „Godna praca- godna emerytura” związkowcy będą domagać się swoich praw. Chodzi między innymi o możliwość przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Z Łomży wyjechały 3 autokary, jeden pojechał po manifestantów do Zambrowa.

Prezydent RP ma odwiedzić walczący ze skutkami nawałnicy powiat wysokomazowiecki

cz wt, 19 sierpnia 2008 11:15

Lech Kaczyński ma przyjechać do Wysokiego Mazowieckiego ok. godz. 15-30, ma odwiedzić najbardziej poszkodowaną miejscowości w powiecie – Tybory Wólka. Wcześniej głowa państwa weźmie udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego – mówi starosta wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński.

Pierwsze Dni Śniadowa.

mm so, 16 sierpnia 2008 08:56

Już w sobotę Śniadowo koło Łomży będzie tętniło życiem. Odbędzie się festyn z okazji pierwszych dni miasta i gminy. Obchody zaplanowano na 16 sierpnia nieprzypadkowo. Dzień wcześniej do Śniadowa zjadą bowiem całe rodziny na odpust Wniebowzięcia NMP. To właśnie na mieszkańców i gości czekać będą liczne atrakcje i dobra zabawa.

Bp Stefanek w Dniu Wojska Polskiego o światowej przemocy

mm pt, 15 sierpnia 2008 13:23

- Siła i przemoc zmuszają człowieka, by w największym wnętrzu swojego serca ulegał zatraszeniom i naciskom propagandowym- powiedział 15 sierpnia w Dniu Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP bp Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński odprawił uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny w katedrze. W homilii mówił o przemocy, która jest domeną ludzkiej logiki.

Łomżyńscy pielgrzymi zakończyli wędrówkę.

mm cz, 14 sierpnia 2008 11:53

Wieczorem stanęli przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej. Pokonali ponad 440 kilometrów w 13 dni. Na Jasną Górę weszło 720 uczestników 24. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej, na ich czele stał ks. Piotr Mazurek. - Nastroje były bardzo pogodne, wszystkim towarzyszyła wielka radość i entuzjazm, zwłaszcza tym, którzy na pielgrzymce byli po raz pierwszy, a takich osób było ok. 250 – powiedział kierownik łomżyńskiej pielgrzymki.

Poszukiwane imię dla żubra...

mm cz, 14 sierpnia 2008 09:13

W Zambrowie stanął pomnik żubra, ale na razie jest bezimienny. Urząd Miasta szuka osoby, która wymyśli imię dla żubra. Ogłosił więc konkurs, do którego zgłaszać się mogą wszyscy mieszkańcy i sympatycy Zambrowa. Jakie imię można nadać żubrowi z brązu? Powinno tworzyć pozytywne skojarzenie z miastem – podpowiada zambrowski Urząd Miasta.

Via Baltica Tylko przez Łomżę

mm śr, 13 sierpnia 2008 11:55

Już ponad 32 tys znajomych ma na naszej-klasie profil Via Baltica przez Łomżę. Profil założył młody łomżanin, Dariusz Sipowski. W ten sposób chce zjednoczyć zwolenników łomżyńskiego przebiegu trasy Via Baltica; chciałby, aby o ruchu dowiedzieli ci, którzy o przebiegu drogi mogą decydować. Popierający wariant łomżyński chcą wysłać list otwarty do premiera rządu RP.

Pątnicy na finiszu

cz śr, 13 sierpnia 2008 08:56

Już tylko kilkanaście kilometrów dzieli łomżyńskich pątników od Jasnej Góry. Dziś ostatni dzień wędrówki - tzw. etap przyjaźni. Pielgrzymki wejdą na tzw. górkę przeprośną. - Jest to miejsce, w którym wszyscy pątnicy przepraszają siebie za nawet najdrobniejsze niedociągnięcia, nawet za brak uśmiechu – tłumaczy kierownik 24. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę, ks. Piotr Mazurek. Będzie to również dobra okazja, aby podziękować za najpiękniejsze gesty dobrej woli.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę