Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Pielgrzymi z Łomży pierwsi wejdą na Jasną Górę.

mm wt, 12 sierpnia 2008 11:07

Grupa żółto-brązowa wylosowała jedynkę i pierwsza ujrzy jasnogórski klasztor. Losowanie kolejności wejść grup do Częstochowy zawsze budzi wiele emocji. O jego wynikach z trasy 12 dnia łomżyńskiej pielgrzymki mówił nam ks. Piotr Mazurek.

Piknik dla niepełnosprawnych na 15-lecie oddziału PSD w Łomży

mm wt, 12 sierpnia 2008 11:05

Do obchodów 15-lecia istnienia na ziemi łomżyńskiej przygotowują się członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Obchody zaplanowano na sierpień i październik. W najbliższą sobotę rozpocznie je piknik dla niepełnosprawnych w Balikach koło Łomży.

Ponad 400 próbek krwi zebrano w Łomży

mm pon, 11 sierpnia 2008 12:04

Akcja oddawania krwi jak również poszukiwania dawców szpiku dla chorej na białaczkę Hani przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W piątek w województwie podlaskim zebrano ponad 600 próbek krwi, w tym w Łomży ponad 400. Pomagać można było także w niedzielę. W Centrum Katolickim w Łomży zorganizowany został specjalny punkt pobrań krwi.

Już oddają krew dla Hani.

cz pt, 08 sierpnia 2008 09:12

Kilkanaście osób odwiedziło już łomżyński oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Próbki poddane zostaną analizie, czy posiadacz danej krwi może być dawcą szpiku kostnego dla 2,5 letniej dziewczynki. Duża akcja poszukiwania dawcy w całej Polsce i w regionie. Pomóc mogą także łomżanie.

Powiększają się szeregi łomżyńskiej pielgrzymki

cz śr, 06 sierpnia 2008 11:22

Już 661 osób zmierza na Jasną Górę. Na trasie dołączają kolejne. Najmłodszy pielgrzym ma 5 lat – to Wiktora, mieszkanka Małkinii, która na Jasną Górę wędruje już 6 raz. – Po raz pierwszy brała udział w pielgrzymka, gdy była jeszcze pod sercem matki – informuje ks. Piotr Mazurek, kierownik 24. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.

Zapisy na pielgrzymkę jeszcze dziś!

cz cz, 31 lipca 2008 13:09

Ponad 70 osób z Łomży do środy zapisało się na Łomżyńską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Mimo, że zapisy miały zakończyć się już wczoraj, to organizatorzy postanowili wydłużyć termin zgłaszania się uczestników. Także dzisiaj czynny jest Sekretariat Pielgrzymki, który mieści się w Instytucie Teologicznym przy ul. Sadowej 3.

Dziś Dzień Bezpiecznego Kierowcy

mm pt, 25 lipca 2008 19:06

W dniu św. Krzysztofa - patrona kierowców do szczególnej ostrożności i życzliwości na drodze – zachęcają duszpasterz kierowców ks. Marian Midura oraz kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, głaszając w ten sposób Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Zdaniem inicjatorów akcji, to najwłaściwsza data w kalendarzu, by zastanowić się nad swoim zachowaniem za kierownicą - zacząć jeździć rozważniej i bezpieczniej. Do apelu przyłącza się też policja. Podkomisarz Anna Mandziuk z sekcji ruchu drogowego KMP w Łomży przypomina kierowcom, że na drodze jest wielu uczestników ruchu, szczególnie tych niechronionych (piesi, rowerzysci i motorowerzyści).

Potrzebna krew

cz wt, 22 lipca 2008 23:05

Wakacje – to czas, gdy brakuje krwi. Dawcy wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek i urlopy. Tymczasem właśnie latem krwi potrzeba najbardziej. To czas zwiększonego ryzyka wypadków, a co za tym idzie zwiększonego zapotrzebowania na krew do zabiegów i operacji. O oddawanie krwi apelują pracownicy Oddziałów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Sławomir Kaczyński przewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa mówi, że rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że w razie wypadku potrzeba od 15 do 25 litrów krwi dla jednego poszkodowanego. Taką ilość zbiera się od 30 d0 50 dawców.

Zmiany personalne w parafiach i instytucjach diecezji łomżyńskiej.

cz pt, 18 lipca 2008 07:02

Na stronie internetowej Kurii Diecezjalnej w Łomży ukazał się komunikat, który prezentuje nazwiska nominowanych i zwolnionych z funkcji kapłanów diecezji. Zmiany personalne – to normalna procedura w kościelnych instytucjach; takie są prawa natury – tłumaczy biskup łomżyński, Stanisław Stefanek.

Policja szuka kierowcy opla - świadka wypadku drogowego w okolicach Stawisk.

cz wt, 15 lipca 2008 10:03

W niedzielę po południu na lokalnej drodze Dzierzbia-Zaskrodzie samochód marki renault kilkakrotnie dachował, gdy uciekał przed zajeżdżającym mu drogę Oplem. Pięć osób z renaulta, w tym czworo dzieci, trafiło do szpitala. W białostockim szpitalu zmarła 10-letnia dziewczynka.

Bezpieczne żniwa

cz pt, 11 lipca 2008 07:09

Rolniku! Od ciebie zależy bezpieczeństwo twoje i twojej rodziny – tak do gospodarzy przed żniwami apeluje Państwowa Inspekcja Pracy. Co roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków w rolnictwie, które często kończą się tragicznie. Najwięcej wypadków śmiertelnych i ciężkich w czasie żniw i nie tylko ma miejsce w wyniku nieprawidłowego przewożenia osób i niezgodnej z zasadami bezpiecznej pracy obsługi maszyn rolniczych – informuje Eugeniusz Tyszka, specjalista ds BHP w rolnictwie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku oddział w Łomży. Tragedii nie brakowało także w regionie.

Mleczna feta w Wysokiem Mazowieckiem

mm nie, 06 lipca 2008 22:57

Wysokomazowiecka Mlekovita ma nową masłownię i biurowiec – obiekty zostały oficjalnie otwarte i poświęcone. Uroczystość odbyła się w I Światowym Dniu Mleka w Polsce i na Ogólnopolskim Święcie Mleka, które odbywają się w Wysokiem Mazowieckiem.

Wypadki w rolnictwie - Chrońmy nasze dzieci!

cz pon, 16 czerwca 2008 11:32

Z apelem do rodziców przed żniwami zwrócił się Główny Inspektor Pracy, do apelu przyłącza się KRUS. Za kilka dni dzieci kończą szkołę i będą miały dużo czasu na zabawę. Inspekcja pracy przypomina, aby zapewnić najmłodszym opiekę, zwłaszcza, kiedy będą chcieli towarzyszyć swoim rodzicom w pracach polowych i w gospodarstwie. W tym sezonie miały już miejsce pierwsze wypadki z udziałem dzieci. O mały włos nie doszło do tragedii podczas zbioru siana w powiecie łomżyńskim.

Muzeum kolejki wąskotorowej powstanie w Kolnie.

cz cz, 12 czerwca 2008 15:14

Z taką inicjatywą wystąpił do władz miasta jeden z kolneńskich przedsiębiorców. Będzie to atrakcja dla turystów, a jednocześnie historyczna wizytówka miasta. Kolej wąskotorowa została zbudowana w Kolnie przez Niemców w 1915 r. Pierwotnie miała być kolejką transgraniczną prowadzącą do Dłutowa, a stamtąd na tereny Prus. Obsługiwała trasę z Kolna do Myszyńca przez 57 lat. Została zlikwidowana w 1972 r.

Uzupełniają niedobory serca...

cz pon, 09 czerwca 2008 09:14

Rodziny adopcyjne i zastępcze spotkały się w Łomży. Okazją do spotkania był obchodzony niedawno Dzień Dziecka i jubileuszu Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Diecezji Łomżyńskiej. To już 5 lat, odkąd ośrodek pomaga dzieciom znaleźć nowy dom i szkoli rodziców.

Wyniki Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego

mm so, 07 czerwca 2008 23:01

Barbara Malcolm z Warszawy i Aleksandra Rogińska z Łomży to zwyciężczynie 4. Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego. W podłomżyńskim Drozdowie znów zabrzmiała muzyka znakomitego polskiego kompozytora i dyrygenta, który w tej niewielkiej miejscowości pod Łomżą spędził swoje dzieciństwo. Po raz kolejny do Drozdowa przyjechali bardzo młodzi, utalentowani muzycy z całej Polski.

Muzyka Lutosławskiego zabrzmi w Drozdowie

cz pt, 06 czerwca 2008 12:43

W podłomżyńskim Drozdowie znów zabrzmi muzyka znakomitego polskiego kompozytora i dyrygenta, który w Drozdowie spędził swoje dzieciństwo. Odbędzie się tu finał 4. edycji Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego. Po raz kolejny przyjadą bardzo młodzi, utalentowani muzycy z całej Polski.

Łomża w centrum światowego mleczarstwa

cz pt, 30 maja 2008 23:30

Do miasta przyjadą przedstawiciele organizacji zrzeszonych w Światowej Federacji Producentów Rolnych (IFAP). Miasto znalazło się na trasie 38. Światowego Kongresu Rolników, który rusza dziś (30 maja) w Polsce. Impreza po raz pierwszy odbywa się w państwie Europy Środkowo-Wschodniej. W Łomży ma pracować grupa robocza „mleko”.

Jestem po prostu poetą...

cz cz, 29 maja 2008 08:04

Uroczysty jubileusz w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży uwieńczył obchody półwiecza pracy pisarskiej jednego z najbardziej znanych łomżyńskich poetów- Henryka Gały. Uroczystość rozpoczął mini- koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Artyści zaprezentowali kantatę do słów poety- jubilata.

Jest już Nowa Nadzieja Jazzu

cz pon, 26 maja 2008 06:24

Artur Tuźnik został Nową Nadzieją Jazzu. Pianista z Lublina wygrał I Przegląd Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej w ramach Novum Jazz Festiwal. Przesłuchania konkursowe trwały przez kilka godzin w łomżyńskim Centrum Katolickim. Rywalizowało 9-ciu młodych wykonawców z różnych stron Polski.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę