Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Bp Stefanek: nie odwracajmy się plecami do Ojczyzny!

cz nie, 21 października 2007 09:49

O udział w wyborach zaapelował biskup Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński w niedzielnych rozważaniach na antenie Radia Nadzieja przypomniał o obywatelskim obowiązku pójścia na głosowanie. - Dzisiaj zadecydujemy o przyszłości naszej Ojczyzny - mówił hierarcha.

Mleczni LIDERzy

cz so, 20 października 2007 08:09

Mleko Polskie w butelce, Jogurt Polski oraz ser Favita z Mlekowity, Śmietana do zup z OSM Piątnica i Łaciate masło extra z Mlekpolu zajęły pierwsze miejsca w prestiżowym konkursie LIDER FORUM.

Nauczyciele z regionu szykują się do strajku

cz śr, 17 października 2007 12:28

Flagi Związku Nauczycielstwa Polskiego pojawiły się wczoraj na budynkach placówek edukacyjnych w Łomży i powiecie łomżyńskim. To znak, że członkowie związku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Przyczyną protestu jest projekt przyszłorocznego budżetu, w którym obniżono kwotę bazową dla nauczycieli o 48 zł w stosunku do tegorocznej. Nie możemy się na to zgodzić- wyjaśnia Radiu Nadzieja prezes łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Aleutyna Kołos

Własna firma po 50-tce

cz pon, 15 października 2007 16:19

Propozycje pracy dla kobiet po 50-tym roku życia przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Łomży. Panie mieszkające na terenie powiatu łomżyńskiego mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie przeznaczonym specjalnie dla tej grupy wiekowej. W jego ramach przewidziano roboty publiczne szkolenia na pracownika biurowego oraz bezzwrotne, jednorazowe środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Celnicy protestują... także w Łomży

cz pt, 12 października 2007 16:08

Oflagowali budynki, wywiesili na nich swoje postulaty - w ten sposób protestują podlascy celnicy. Domagają się podwyżek płac i gwarancji zatrudnienia po 1 stycznia 2008 roku. Wtedy w życie ma wejść w życie ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej, która przewiduje przejście służby celnej w skład służby skarbowej. Co to oznacza dla celników? Zdaniem przewodniczącego Związku Zawodowego Pracowników Urzędów Celnych w Białymstoku, Romana Białobłockiego, nawet pożegnanie się z pracą.

Dzień Papieski

cz cz, 11 października 2007 14:15

Zbliżają się obchody siódmego Dnia Papieskiego. W tym roku przebiegać on będzie pod hasłem „Jan Paweł II - obrońca Godności Człowieka”. Tegoroczny Dzień Papieski jest już drugim bez fizycznej obecności papieża Polaka. Mimo to szczególnie młodzież nie zapomina o tym, co pozostawił po sobie Jan Paweł II. To dzień duchowej łączności z Ojcem Świętym i modlitw w jego intencji.

Czas grypy i przeziębień

cz wt, 09 października 2007 18:17

Przeziębienie, kaszel, katar i wysoka gorączka - to główne dolegliwości z którymi w ostatnich dniach zgłaszają się pacjenci do przychodni lekarskich. Tylko w samej Łomży lekarze przyjmują teraz nawet kilkaset osób dziennie.

5 lat Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Diecezji Łomżyńskiej

cz pt, 05 października 2007 11:29

Pomaga samotnym matkom przed i po urodzeniu dziecka, szkoli rodziny zastępcze i adopcyjne, pomaga dzieciom znaleźć dom - to wszystko robi Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Diecezji Łomżyńskiej. I to dokładnie od 5 lat. Z okazji jubileuszu pracownicy ośrodka będą świętować z rodzinami i ich dziećmi.

Wyprawa Ornitologiczna

cz cz, 04 października 2007 12:50

Tropem najciekawszych skrzydlatych mieszkańców ziemi łomżyńskiej podążać będą uczestnicy wyprawy ornitologicznej. Już w sobotę piesza wędrówki odbędzie się na trasie Czartoria – Nowogród. Przewodniczył jej będzie ornitolog dr Andrzej Górski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Dzień Otwarty w Onkologii

cz pon, 01 października 2007 18:07

Panie, które jeszcze nigdy nie były u onkologa mają szansę na badanie i spotkanie ze specjalistą. 6-tego października Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży już po raz 4-ty organizuje "Dzień otwarty w onkologii".

Szpital w Łomży: rozmowy ostatniej szansy

cz nie, 30 września 2007 09:07

Lekarze po raz ostatni w tym miesiącu będą rozmawiać o warunki swojej pracy. Mają zdecydować, czy przyjdą jutro do pracy i na jakich warunkach. - Chcemy rozmawiać tylko w obecności wicemarszałka lub marszałka, bo z dyrektorem nie umiemy rozmawiać - mówi dr Leszek Kołakowski, przewodniczący komitetu strajkowego przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Dyrektor szpitala Marian Jaszewski mówi, że jeżeli do porozumienia nie dojdzie, jutro ok. 90 lekarzy przestanie być pracownikami szpitala. - Szpital zacznie funkcjonować w nowej rzeczywistości - mówi Jaszewski.

O kryzysie z marszałkiem

cz wt, 25 września 2007 08:57

Lekarze z łomżyńskiego szpitala mają spotkać się z Marszałkiem Województwa Podlaskiego, Dariuszem Piontkowskim. - Uważam, że pan marszałek przyjeżdża, żeby powiedzieć kolegom, że zagwarantowanie 1800 zł lekarzowi z II stopniem specjalizacji w 2008 roku jest niemożliwe. Nie mówię, że nierealne, ale niemożliwe w tym roku, bo nie mamy wiedzy na kontrakt na rok 2008 r., a przy tegorocznym kontrakcie tak duża podwyżka spowodowałaby, to samo co odejście z pracy lekarzy, tj. niewypłacalność placówki, łącznie z wejściem komornika - mówi Marian Jaszewski.

Ogólnopolska akcja Straży Miejskiej

cz śr, 19 września 2007 11:41

Kto parkuje w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych sprawdzać będzie dziś łomżyńska straż miejska. Strażnicy przyłączają się do ogólnopolskiej kampanii parkingowej "Czy chciałbyś być na naszym miejscu?", organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. W jej ramach będą dziś zwracać większą uwagę na tzw. "koperty" na parkingach. - Kierowców, którzy będą stawiać tam swoje auta, nie będą dziś karać, ale uświadamiać i pouczać - mówi Bogdan Rutkowski Komendant Straży Miejskiej w Łomży.

Kolejna śmierć na „61”

cz wt, 18 września 2007 09:50

46-letni mężczyzna zginął pod kołami Tira na drodze krajowej nr 61. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło o północy w okolicach Marianowa. Jak relacjonuje podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez ciągnik siodłowy marki Volvo.

Pedagogika w Łomży na 99 proc.

cz śr, 12 września 2007 08:04

Nowy kierunek chce uruchomić Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży. Jest szansa, że jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się nabór na pedagogikę. Wniosek uczelni na uruchomienie nowego kierunku uzyskał bowiem pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

Tegoroczne żniwa były trochę bezpieczniejsze

cz pon, 10 września 2007 19:47

Około 20-ścia wypadków w rolnictwie miało miejsce podczas tegorocznych żniw w województwie podlaskim. Dwie osoby zginęły, wśród nich dziecko. Mimo to Inspekcja Pracy ocenia, że te żniwa były trochę bardziej bezpieczne niż ubiegłoroczne. Okazuje się jednak, że rolnicy nadal popełniają te same błędy. Wśród wypadków dominują i tym razem też dominowały upadki z wysokości.

Okażmy serce pogorzelcom

cz pt, 07 września 2007 12:52

O pomoc pogorzelcom z Karwowa gm. Radziłów apeluje tamtejszy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. 2 września płomienie zniszczyły gospodarstwo Państwa Ewy i Stanisława Sokołowskich. Doszczętnie spłonęły stodoła i obora oraz inne zabudowania gospodarcze.

Koniec unijnych stypendiów dla ubogich uczniów

cz cz, 06 września 2007 16:31

Nie będzie już unijnego wsparcia dla wszystkich ubogich uczniów i studentów. Samorządy zakończyły realizację programów stypendialnych, współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w latach 2004-2006. Projekt nowego programu operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-20013 przewiduje wsparcie, ale głównie dla wybitnych uczniów i studentów. Zmianą jest też to, że wniosków nie będą przyjmować samorządy.

Dyrektor Liceum i Gimnazum Katolickiego w Łomży odznaczona Srebrym Krzyżem Zasługi.

cz wt, 04 września 2007 12:51

Drugi dzień nowy rok szkolny witają szkoły katolickie w Łomży. Wczoraj uczniowie i nauczyciele spotkali się na Mszy św., dzisiaj na uroczystym apelu. Podczas spotkania dyrektor szkoły Bożena Śliwowska otrzymała Srebry Krzyż Zasługi. Odznaczenie wręczył wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński.

Tragedia pod Łomżą.

cz pon, 27 sierpnia 2007 06:25

Trzy osoby zginęły w niedzielny poranek w wypadku w Cydzynie koło Piątnicy, na drodze nr 61. Toyota, którą jechali, z nieustalonych przyczyn zjechała na lewy pas jezdni, tam zderzyła się z TIR-em. Wśród ofiar jest kierowca, pasażerka i 9-letnie dziecko.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę