Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

„Przyjedź mamo na przysięgę” ...po raz ostatni

19 lutego w regionie rusza ostatni pobór do wojska. Zgodnie z rozporządzeniem ministra Obrony Narodowej Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łomży wysyła wezwania młodym ludziom. W pierwszej kolejności powoływane będą osoby urodzone w 1989 roku, ale do stawienia sie przed komisją będą też wzywani poborowi roczników starszych.

Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem przed powiatowymi komisjami lekarskimi staną również kobiety urodzone w latach 1980 -1990, które posiadają kwalifikacje do czynnej służby wojskowej .

Powiatowa Komisja Lekarska dla miasta Łomży będzie pracować od 17 marca do 21 kwietnia, dla miejscowości w powiecie od 19 lutego do 13 marca. Poborowi z powiatu grajewskiego będą musieli stawić się przed komisją od 3 marca do 3 kwietnia, a z Kolna od 7 do 24 kwietnia. Na tych, którzy będą uchylać się od zgłoszenia na komisję lekarską czekają sankcję

Tegoroczny pobór do zasadniczej służby wojskowej to ostatnie takie przedsięwzięcie. Od przyszłego roku – decyzją ministra obrony – pobór zostaje zawieszony. A od 2010 roku polska armia ma być w pełni zawodowa.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę