Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Stypendia Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia rozdane

mm pon, 23 lutego 2009 16:21

Już po raz dziewiąty zdolni uczniowie dostali stypendia Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej. Tym razem finansowe wsparcie trafiło do 106 młodych ludzi osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, ale których sytuacja materialna jest trudna. Uroczystość wręczenia stypendiów, połączona z Dniem Skupienia, odbyła się w sobotę w auli Szkół Katolickich w Łomży.

Bal Charytatywny w Łomżyńskim „Mechaniaku”

cz nie, 01 lutego 2009 10:15

Przez cały tydzień młodzież z Diecezji Łomżyńskiej uczyła się jak być dobrym animatorem, jak pożytecznie zabawiać dzieci. Wczoraj podsumowała tydzień swojej pracy. Sprawdzianem nabytych umiejętności i podsumowaniem tygodniowych warsztatów prowadzonych przez wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej był bal, który odbył się w Zespole Szkół Mechanicznych Ogólnokształcących nr 5 w Łomży.

Kiepska abolicja podatkowa w Łomży

mm cz, 22 stycznia 2009 13:30

Tylko 88 osób, które pracowały za granicą złożyło do Urządu Skarbowego w Łomży wnioski o umorzenie lub zwrot podatku dochodowego. To niewiele w stosunku do liczby mieszkańców- mówi Marian Białas komisarz z łomżyńskiej skarbówki

Łomża: Reaktywowano Regionalny Ośrodek EFS

cz cz, 22 stycznia 2009 09:59

Może być jeszcze więcej europejskich pieniędzy dla łomżyńskich przedsięwzięć – wznawia działalność Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego. Ma bezpłatnie szkolić, radzić i informować o unijnych projektach, w ramach których po środki sięgać mogą lokalne instytucje i firmy. Konferencja wznawiająca działalność Regionalnego Ośrodka EFS odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży.

Wysokiej klasy specjaliści z Warszawy operują kręgosłupy mieszkańców Łomży.

cz pon, 19 stycznia 2009 13:06

Tutejszemu szpitalowi udało się pozyskać do współpracy wykwalifikowanych neurochirurgów. To prof. dr hab. Jan Krzysztof Podgórski - szef Kliniki Neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MON w Warszawie przy ul. Szaserów i dr Sławomir Skrzyński z tej samej placówki. W kolejce na ich operacje czeka się ponad rok, mieszkańcy regionu łomżyńskiego też poczekają, ale jest szansa, że znacznie krócej.

Podwodny swiat można oglądać w Drozdowie

mm pon, 15 grudnia 2008 12:41

Nie tylko same ryby ale również roślinność pochodzącą z odległych zakątków świata możemy podziwiać od dziś w Drozdowie. W piąteo nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy akwarystycznej „ Podwodny świat pięciu kontynentów”.Wystawę w Muzeum Przyrody tworzy 25 akwariów o pojemności do 500 litrów.

Zmarł prezes Związku Sybiraków...

cz pon, 08 grudnia 2008 14:47

Sybiracy żegnają swojego wieloletniego prezesa i przyjaciela. Henryk Milewski zmarł 6 grudnia w Łomży. Miał 79 lat. - Był bardzo pracowity, był skarbnikiem Zarządu Głównego Związku Sybiraków w Warszawie, cenionym działaczem w regionie i w kraju – tak Henryka Milewskiego wspomina Jerzy Szymanowski z zarządu łomżyńskiego oddziału związku. - I bardzo będzie nam szkoda, bo Pan Milewski zasłużył się dla wszystkich, ciężko będzie go zastąpić, był jednym z lepszych prezesów na terenie województwa a nawet kraju – dodaje.

„Kurpiowskie” nagrody rozdane

cz pon, 01 grudnia 2008 11:57

Najaktywniejsi w minionym roku twórcy ludowi zostali nagrodzeni za pracę na rzecz propagowania kultury kurpiowskiej. W Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży odebrali nagrody, dyplomy i pamiątkowe foldery wydane z okazji 15-stu edycji Dni Kultury Kurpiowskiej. Oceniając twórców komisja powołana przez dyrektora ROK-u brała pod uwagę miejsca zajęte na przeglądach i konkursach, udział w imprezach promujących folklor kurpiowski i własny wkład pracy w pogłębianiu wiedzy o regionie.

Rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

cz pt, 28 listopada 2008 14:03

„Ogrzejmy serca miłością” - to hasło kolejnej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jak co roku w okresie Adwentu Caritas zachęca do pomocy najmłodszych poprzez nabywanie świec Caritas. W Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są ona stołach jako symbol łączności z potrzebującymi.

Oblężenie przeżywa łomżyński WORD

cz śr, 26 listopada 2008 13:22

Nawet 300 osób dziennie zdaje egzamin na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży. Pełne ręce pracy mają egzaminatorzy i pracownicy administracji. Listopad i grudzień to co roku czas wzmożonego zainteresowania przyszłych kierowców zdobyciem prawa jazdy. Powodem jest często obawa przed noworocznymi zmianami przepisów.

Prezydent Lech Kaczyński przyznał odznaczenia działaczom PCK z regionu

cz wt, 25 listopada 2008 12:04

Mieszkanka Śniadowa, Grażyna Gwara uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi Polskiego Czerwonego Krzyża. Wieloletniej działaczce PCK i honorowemu dawcy krwi odznaczenie przyznał Prezydent RP Lech Kaczyński. Dziś podczas uroczystości w Belwederze Pani Grażyna ma odebrać zaszczytne wyróżnienie. Okazją do nagrodzenia dawców jest jubileusz 50-lecia Honorowego Ruchu Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

XIV kongregacja Gloriosa Trinita

cz nie, 16 listopada 2008 10:49

W Łomży spotkali się członkowie katolickiej wspólnoty charyzmatyczno-ewangelizacyjnej Gloriosa Trinita. W sobotni wieczór sala dawnego urzędu wojewódzkiego wypełniła się modlitwą i członkami lub sympatykami ruchu, których była tak wielu, że do ostatniego miejsca wypełnili widownię. Przyjechali członkowie ruchu z Polski i zagranicy. - Łomża stała się nowym Koryntem jeśli chodzi o wiarę - powiedział podczas spotkania ks. Andrzej Święciński założyciel Gloriosy. Dodał, że kongregacja to wielkie święto kościoła łomżyńskiego.

Jutro kolejny "Dzień otwarty w onkologii"

cz pt, 14 listopada 2008 13:34

Panie, które nie wykonywały wcześniej badań profilaktycznych mają szansę na bezpłatną mammografię lub usg piersi. W najbliższą sobotę Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży zaprasza na kolejny „Dzień otwarty w onkologii”. Akcja to jedno z cyklicznych działań profilaktycznych Stowarzyszenia. - Ciągle za mało mówimy o sposobach przeciwdziałania chorobom nowotworowym, dlatego organizujemy bezpłatne konsultacje ze specjalistami- mówi Barbara Porwoł prezes łomżyńskich Amazonek.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej szykuje akcję w Łomży

cz pon, 10 listopada 2008 11:02

Będą strzały, poleje się krew – a wszystko w centrum Łomży. Na ul. Sienkiewicza krwawe wydarzenia sprzed 90 lat przypomni Grupa Rekonstrukcji Historycznej 33 Pułku Piechoty Strzelców Kurpiowskich z Łomży. Harcerze przygotowali inscenizację obrazującą rozbrajanie Niemców na ulicach Łomży i śmierć przywódcy łomżyńskich struktur Polskiego Organizacji Wojskowej, Leona Kaliwody.

Hania jest już po przeszczepie

cz śr, 05 listopada 2008 15:19

Mała dziewczynka, bohaterka akcji poszukiwania dawców szpiku, w którą zaangażowały się setki mieszkańców Łomży i regionu, przeszła zabieg we wrocławskiej Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Po godz. 11 miała przeszczep szpiku kostnego, trwał on 18 minut – powiedziała nam Emilia Balik z Podlaskiego Oddziału ARiMR, która zorganizowała akcję pomocy chorej na białaczkę dziewczynce. Teraz czeka z zapartym tchem na efekty przeszczepu, podobnie wielu mieszkańców Łomży, którzy chcieli pomóc Hani.

2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

mm nie, 02 listopada 2008 13:31

Dziś obchodzimy Dzien Zaduszny. To dzień modlitwy za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu, który jest miejscem oczyszczenia w miłości i "przedsionkiem nieba". Przekonanie o istnieniu czyśćca jest jednym z dogmatów naszej wiary. Zaduszkom towarzyszy zwyczaj odwiedzania grobów bliskich i skladania kwiatów. Zgodnie z wiarą Kościoła, modlitwy i mozliwość uzyskania odpustu za dusze zmarlych pomagają im zakończyć czyściec i dostąpić chwały nieba.

Łomża: Jubileusz PSD- złote i srebrne odznaczenia

cz pon, 27 października 2008 10:57

Humanizm i altruizm cechuje zgromadzonych tu społeczników, którzy radą i pomocą obejmują wszystkich potrzebujących – tak prezydent Łomży Jerzy Brzeziński mówił wczoraj na obchodach 15-sto lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków na ziemi Łomżyńskiej. Jubileusz był okazją do uhonorowania odznaczeniami 17 osób - działaczy i sympatyków Stowarzyszenia.

Amazonki świętowały 15-lecie

mm nie, 19 października 2008 13:18

Były kwiaty, życzenia i podziękowania dla przyjaciół – tak łomżyńskie Amazonki świętowały 15-lecie swojego istnienia. Jubilusz przygotowały w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Łomży. Gwiazdą wieczoru był Tercet Egzotyczny. Na przybyłych na obchody gości czekała wystawa obrazów Haliny Drożyner, członkini Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. Pani Halina czas na malowanie znalazła na emeryturze. - Bardzo lubię to robić, daje mi mi to wytchnienie od kłopotów i zapomnienie o różnych przykrych sprawach - mówiła malarka.

Kolno: Uwaga na oszusta

mm so, 11 października 2008 11:37

Wczoraj w Kolnie został ujawniony przypadek próby wyłudzenia pieniędzy przez nieznajomego mężczyznę, który podając się za pracownika szkoły puka do mieszkań z prośbą o datek na biedne dzieci, uczące się w Szkole Podstawowej nr. 2 w Kolnie. Dyrektor placówki Dariusz Łosiewski zaprzecza, by szkoła organizowała takie akcje.

Walka o boisko trwa...

cz pt, 10 października 2008 12:42

Mieszkańcy ulicy Ks. Janusza 18 w Łomży nie chcą, aby przed ich oknami powstał sklep. Sprzeciwiają się decyzji Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa, która sprzedała teren lokalnemu inwestorowi. - Czujemy się oszukani, zostaliśmy wprowadzeni w błąd – mówią mieszkańcy. Wszystko zaczęło się na początku 2007 roku. Mieszkańców Ks. Janusza zaczął odwiedzać inwestor z listą poparcia dla swojego projektu przebudowy funkcjonującego przed ich oknami dużego boiska. W jednej części terenu miałby powstać sklep, w kolejnej mniejsze, nowoczesne boisko i plac zabaw. Mieszkańcy twierdzą, że o dokładnych planach nie słyszeli, bo każdemu inwestor mówił zupełnie coś innego...

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę